Uit eigen Wijk WIJK I NOORD-WESTWIJK Op de achter ons liggende Zondag waren er in de Westerwijk enige moeilijkheden gerezen, die dank zij het ingrijpen van ouderling ter Beek, toch werden opgelost: de dienst ging door. Wat zou het trouwens goed zijn, wanneer wij vaker naar het getuigenis van een gemeentelid konden luisteren! Het Westerwijkbestuur vergaderde en maakte plannen voor de komende winter. Voorlopig wei den Gemeente-avonden vastgesteld op Dinsdag 20 Oct. en Dinsdag 17 November. Verder wil het bestuur aan de Wijkkerkeraad voorstellen om betreffende de dien sten in de Westerwijk twee proefnemingen te doen: in de eerste plaats door het houden van een drietal korte avonddiensten op 4 October, 1 Nov. en 29 Nov.. die zullen duren van 7.158 uur; in de tweede plaats door de verschuiving van het aanvangsuur der mor gendiensten van 10 uur naar half elf met ingang van 8 November. - Ook de Bijbelkring in de Westerwijk zal weer ge houden worden en wel op Maandagavond om de 14 dagen. De eerste keer is 21 September; wij heb ben dan 7 bijeenkomsten voor Kerstmis. Deze Bijbel- kring is bedoeld voor iedereen die er belang in stelt en in het bijzonder voor ouderen, die in 1954 lidmaat willen worden. De deelnemers van vorige jaren krij gen een schriftelijke uitnodiging, nieuwe deelnemers kunnen zich bij mij opgeven. Schoolcatechisaties worden door Ds Gelderman en mij gegeven aan de Hide ULO-school in de Bodden- kampstraat, echter alleen in de le en 2e klassen. Wij rekenen er op, dat leerlingen uit de hoogste klas sen op de avondcatechisaties zullen komen. Op de L.O.-scholen wordt godsdienstonderwijs gegeven door Mej. Schouwink. Opgaven voor de catechisaties: Dinsdagavond aan de pastorie en Woensdagavond in de Westerwijk, van 78 uur. Ook leerlingen van vorige jaren dienen zich. op te geven, opdat ik een voor allen bevredi gende indeling in groepen en uren kan maken. Van de Fam. S. ontving ik 10 ter gelegenheid van de Doop van hun kind, van een zieke 5 uit dank baarheid dat de Westerwijk hun met Pasen-Pinkste ren met bloemen had bedacht. Hartelijk dank. Over Groothuisbezoek-avonden en gesprekkringen hoop ik de volgende week een en ander te vertellen. Rest mij nog uit naam van het Westerwijkbestuur een dringend beroep te doen op volwassenen en kin deren om deel te nemen aan het Westerwijkkoor en het Meisjeskoor. Denkt u ook bij de dienst van a.s. Zondag aan de diaconie-collecte m. Wabeke. Catechisaties. De catechisaties zullen in onze wijk naar alle waarschijnlijkheid in de week van de 21ste September, dus 'over een dikke week, een aanvang nemen. Kom je dus aanmelden op Vrijdagavond van 78 uur bij mij thuis of 's Maandagsavonds even eens van 7-8 uur in de consistoriekamer achter de kerk aan de Olieslagweg. En kun je niet op deze tijden, dan is ei- nog geen man overboord, laat het mij dan weten, en vertel dan op welke avond(en) je het beste kunt. Mag ik hierbij ook de medewerking van de ouders inroepen? Zij, die volgend jaar belijdenis willen doen, kunnen beter dit met mij komen bepi-aten. Ouderen, welke deel willen nemen aan een of andere vorm van belijdenis-,,gesprek" (dat wordt dus geen catechisatie, met alle bezwaren van dien, welke voor ouderen zouden kunnen gelden) kunnen zich ook op de bovengenoemde wijze met mij in verbin ding stellen. Zij, met wie ik reeds afspraken heb ge maakt, behoeven dit natuurlijk niet weer te doen. De Penningmeester van de Evang. Ver. wou graag geld zien. Hij houdt voor het in ontvangst nemen van zitplaatsenhuur en andere de Ver. toekomende gelds bedragen zitting op Woensdag de 16e Sept. a.s. van 7 tot 8.30 uur nam., in de consistoriekamer achter de kerk aan de Olieslagweg. Zegt het voort. Scheurkalenders. In menig gezin doet de scheur kalender bij het lezen van de Bijbel nog steeds trouwe dienst. De meeste scheurkalenders zijn goed, maar ik zou toch graag een lans willen breken voor onze eigen Hervormde scheurkalender, uitgegeven in op dracht van onze Hervormde Kerk. Hij is fris; mo dern in de zin van: voor onze tijd. De leden van de C.J.M.V. in onze wijk komen eerdaags weer bij de hun beleende adressen met hun collectie scheurka lenders, om te vragen of men er een bij hen bestellen wil. Vraag dan eens de Hervormde kalender te mo gen zien. De Hervormde Dagkalender hoort toch eigenlijk in a 11 e Hervormde gezinnen. Gouden bruiloft. Op 12 September vieren de Heer en Mevr. van Assen, Toekomststraat 144, hun 50- jarig huwelijksfeest. Dit bijzondere feit mag wel vooraf hier vermeld worden. Moge de Heer hun hart vol dankbaarheid en een blijde herdenkingsdag schenken. J. A. G. WIJK II NOORD-OOST WIJK Huwelijlcsfeesten. Op 1 September waren er twee zilveren feesten, nl. van de echtparen BonzetRein- ders en HuizingaBenjamins. Ook van deze plaats nog haltelijk gelukgewenst! Mogen nog vele ge zegende jaren hun deel zijn! Bediening H. Doop. De Doopsbediening van de volgende maand is vastgesteld op Zondag 18 October, v.m. te 10 uur, in de Lasonderkerk. Doopaangifte kan plaats vinden op Woensdag 7 October, 's avonds van 89 uur bij mij thuis (Pastorie: Lasondersingel 86). Wilt U uw trouwboek je meebrengen? W. W. Het winterseizoen staat weer te beginnen. De pre dikanten gorden zich aan ter voorbereiding van cate chisatie, cursus en gemeente-avond. Reeds kwam het Moderamen bijeen om de plannen voor de komende winter voor te bereiden. A.s. Donderdag is er vergadering van de Wijk kerkeraad. Op Dinsdag 15 September a.s. zal er een bespre king plaats vinden met de vertegenwoordigers uit de bestaande kringen. Daarna zal het werk van de be staande kringen weer worden voortgezet. Daarna zal op 22 September een tweede bespre king plaats vinden met mensen uit wrjkgedeelten, waar nog geen kringen werden gevormd, om ook daar tot een hecht georganiseerd kerkelijk leven te komen. Wij moeten de banden met elkander nauwer blijven aanhalen, vrienden. De tijden kunnen komen, waarin wij elkaar nog zeer, zéér nodig zullen hebben. Ds Wesseldijk zal in het komende jaar voorzitter van de Wijkkerkeraad zijn. En a.s. Zondag houdt Ds Oosten doopdienst. D. O. Vrouwenvereniging. Ons winterseizoen gaat fees telijk beginnen. In verband met haar a.s. 10-jarig be staan houdt onze Vrouwenver. haar eerste bijeen komst op Woensdag 16 Sept. om 8 uur in de Leer kamer van de Lasonderkerk. Traditiegetrouw nodi gen wij onze Zusterverenigingen op een feestavond op 2 October in het C.J.M.V.-gebouw. Er valt voor deze avond nog heel wat voor te bereiden en in te studeren, dames! Wij rekenen op de medewerking van U allen! M. O. Weekend Weerselo. Het volledige verslag van dit weekend zal Maandag 21 September voorgelezen worden. Het was prima; de geest die er heerste was van uitstekend gehalte. Contact vliegveld. Door een droevig ongeval kon Ds Denee bijna de gehele avond niet aanwezig zijn. Toch was de avond goed. Na eerst een zanguurtje gehouden te hebben, werd er een begin aan de dis cussie gemaakt. G. D. v. d. Raa nam de leiding waar De discussie verliep zeer goed. Agenda: 21 September: Leerkamer Lasonderkerk, 8 uur. 26 September zijn wij uitgenodigd door de Contact club Lonneker. Spreker Prof. Dr S. F. H. J. Berkel- bach v. d. Sprenkel over „Christendom en de Kerk in de laatste 10 jaar". Er hebben zich reeds 20 men sen opgegeven. Wij kunnen er 30 Rebben. Wij ver trekken om precies 7 uur van de Lasonderkerk. Tot ziens, J. M. H. LONNEKER In een vergadering van de Wijkkerkeraad, die 28 Augustus gehouden werd, besloten wij, ook met advies van de beide besturen, de bijbelkring, waar mee wij vorig jaar begonnen, in October te hervatten. Voorlopig stelden wij de eerste bijeenkomst vast op Vrijdagavond 9 October van 8 tot 9 uur. Wij hopen dan om de veertien dagen samen te komen. Over het onderwerp, dat wij willen behandelen, zal ik t.z.t. graag iets meer schrijven. Contactgroep: Vorige week wees ik reeds op de vergadering van de Contactgroep, die gehouden zal worden op Zaterdagavond 26 September, half acht, in het Jeugdgebouw achter de Kapel. Wij zijn zo gelukkig geweest Prof. Dr S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel, voorzitter van de Raad van kerken in Nederland, bereid te vinden ons iets te vertellen over: „Kerk en Christendom in de laatste tien jaar". Wie Prof. Berkelbach wel eens heeft ho ren vertellen, bijv. in de reeks bijbelvertellingen door de radio, die onlangs door hem gehouden zijn, weet hoe boeiend hij dat weet te doen. Het zal dan ook stellig een goed begin van ons winterprogram worden. Omdat deze avond in de eerste plaats bestemd is voor de leden van onze Contactgroep uit Lonneker, waarbij wij ook de Jonge Kerkgroep uit onze eigen wijk H uitnodigen, zijn natuurlijk ook jongeren uit andere wijken welkom, doch is de plaatsruimte voor hen zéér beperkt. Wij hopen, dat velen van dit gesprek over de vra gen van Kerk en Christendom zullen profiteren. Vacantie: Van 1425 September en van 28 Sept. 1 October hoop ik met vacantie te gaan. U kunt zich gedurende mijn afwezigheid wenden tot onze beide andere wijkpredikantenDs D. Oosten, Lasondersingel 127, telef. 4391; Ds W. Wesseldijk, Lasondersingel 86, telef. 5559. J. C. S. WIJK UI ZUIDOOSTWIJK Doopaangifte. Voor de doopdienst van 20 Sept. a.s. in de Oosterkerk verwacht ik beide ouders bij mij aan huis, Gronausestraat 126, op Vrijdag a.s., 11 September te half acht. Uw trouwboekje wilt U dan wel meebrengen Catechisaties. Dezer dagen beginnen wij met de catechisaties op ULO H, waar, evenals op de andere middelbare scholen, regelmatig door de Hervormde predikanten wordt gecatechiseerd. Het is echter in het geheel niet verboden, de avondcatechisaties bij te wonen, ook al is men op een dergelijke school. Daarom geldt het onderstaande ook voor Middel bare scholieren. Misschien kunnen wij zelfs, zoals Ds Germans reeds jaren heeft, een aparte groep van hen vormen. Met klem vraag ik alle jongeren uit mijn wijk, zich voor de catechisatie op te geven op één van de vol gende uren: Woensdag 7—8, Lipperkerkstraat 8 tweede lokaal Donderdag 6.307.30, Oosterkerk (ingang Lage Bot hofstraat). Ouderen en gehuwden kunnen zich opgeven op mijn spreekuur. Ik hoop er velen te zien! J. A. Zondagmorgen hopen we de heer H. Seis tot zijn arbeid in onze wijk in te leiden. Wij heten hem hartelijk welkom en vertrouwen, dat allerlei werk, dat noodgedwongen vaak te lang moest blijven liggen, nu beter afgedaan kan worden. Wij wensen de heer en mevrouw Seis goede jaren in onze wijk en spreken de hoop uit, dat zij zich spoedig onder ons thuis zullen voelen. Dit welkom aan de heer Seis betekent tegelijk een afscheid van de heer Nijland. Meer dan 20 jaar heeft hij in de Pniëlwijk gewerkt en het zal hem zeker vreemd zijn, dat zijn arbeid voortaan beperkt blijft tot wijk IV. Iedereen begrijpt, dat hij de oude banden niet plotseling kan verbreken en het ligt voor de hand, dat bij bepaalde gevallen nog wel eens naai de heer Nijland gevraagd zal worden. Vanzelfspre kend zal hij dan ook graag aan dergelijke verzoeken gehoor geven. Inmiddels zeggen wij hem hartelijk dank voor het vele werk, dat hij lange jaren met zo grote toewij ding gedaan heeft. Van 14 September tot 5 October hoop ik met va cantie te gaan. In die tussentijd kan men zich voor ziekenbezoek e.d. wenden tot een van de wijkpredi kanten of tot de Heer H. Seis, Weth. Nijhuisstraat 223, telefoon 8653. J. G. De bouw van de Vredeskerk. Even moet ik terug komen op het verslagje in het vorige nummer be treffende het gehouden „Richtmaal". Elke welwillen de lezer zal begrepen hebben, dat een enveloppe met inhoud uitgereikt is alleen aan het personeel, dat op het ogenblik aan de kerkbouw- werkzaam is, dus niet aan architecten en opzichter of aan de aannemers. Doopdienst. Er waren nog al wat ouders die op 9 Augustus jl. verhinderd waren hun kind te laten dopen. Zij vroegen mij, wanneer de volgende doop dienst plaats vond. Dit kan ik nu mededelen. Het zal zijn op Zondag 18 October a.s. des voormidags 10 uur in de Grote Kerk. De aangifte voor de doop moet dan geschieden op Vrijdag 9 October van 1112 uur v.m. in de Gerfkamer t^an de Grote Kerk óf van 6.307.30 uur n.m. in de pastorie, Varviksingel 138, Men gelieve dan het trouwboekje mede te brengen. Zondagsschool. De Zondagsscholen uitgaande van „Evangelie en Vrijheid" beginnen weer op Zondag 20 September. Nieuwe leerlingen zijn hartelijk wel kom. Er wordt Zondagsschool gehouden van 1011 uur in de Openbare School aan de Madoerastraat. in twee klassen voor de leeftijd van 68 jaar en van 811 jaar. Tevens wordt Zondagsschool gehouden in gebouw Irene ook van 10—11 uur in twee groepen voor de leeftijd van 6—»-8 jaar en van 811 jaar. Jeugdkerk. Elke Zondag worden er Jeugdkerk - diensten in gebouw Irene gehouden, 's morgens om 10 uur. De ene Zondag voor de leeftijd van 13 jaar en ouder, Jeugdkerk A, deze vangt aan op Zondag 20 September en wordt geleid door Mej. R. Winkel en de andere Zondag voor de leeftijd van 1113 jaar, Jeugdkerk B, deze vangt dus aan op Zondag 27 Sep tember en wordt geleid door Mej. F. Schiphorst. Deze Jeugdkerkdiensten zijn toegankelijk voor alle kinderen, dus ook voor degenen, die niet op de Zon dagsschool gaan of hebben gegaan. V.C.J.B. De V.C.J.B. houdt zijn eerste bijeenkomst op Woensdag 16 September a.s. om 8 uur in de can- tine van de Bato. Alle jongeren van 18 jaar en ouder zijn welkom. Na de zomerse rust beginnen we deze avond met bespreking en vaststelling van het win- terprogramma. Ieder kome en spreke een woordje Catechisaties. Reeds nu wordt meegedeeld, dat wij de catechisaties weer zullen houden in de cantine van de Bato (zolang de Vredeskerk nog niet klaar is). De catechisatie-uren zijn als volgt: Dinsdag van 6.45—7.30 uur: Jongens en meisjes van 16 jaar en ouder; van 7.308.15 uur: Aannemingscatechisatie. Woensdag van 6.457.3Ö uur: Jongens en meisjes van 16 jaar en ouder. van 7.308.15 uur: Aannemingscatechisatie. Wij denken te beginnen op Dinsdag 6 October en op Woensdag 7 October. Men houde deze avonden vrij. Indien men deze avonden niet kan, kome men toch de eerste keer om een andere afspraak te ma ken. Waar een wil is, is een weg! Is. J. R. Vrouwenvereniging „Het Hogeland". Na onze zomer- vacantïe hopen we a.s. Maandag 14 September weer met onze vergaderingen te beginnen. We verwachten dus alle leden op genoemde datum, 's avonds om 8_ uur in het gebouw Lipperkerkstraat 8. Natuurlijk* zijn eventuele nieuwe leden ook hartelijk welkom. G. K.-H., secr.esse. WIJK IV7 ZUID-WESTWIJK Wie preekt er in Twekkelo Ik neem aan dat U Zaterdag, wanneer de plannen voor de kerkgang ge maakt worden de hele kerkdiensten-lijst van Her vormd Enschede doorleest. En dan vraagt uw vrouw b.v.: „Man. wie preekt er morgen in Philadelphia?" Ik hoor u antwoorden: „de W. preekt er weer eens, die zit tegenwoordig net als Dirkse nu eens hier, dan eens daar". Waar of niet? Laten we eerlijk wezen! Maar ik heb het nu over Twekkelo. Ik denk dat daar een goede oude vriend-van-velen Zondag preekt. Zondagsschool Die vangt Zondag 20 September weer aan in Philadelphia. Nieuwe leerlingen harte lijk welkom! Catechisaties. Die gaan begin October weer be ginnen. Nu wordt het dus tijd dat de jongelui zich komen melden. Maandagavond a.s. 14 September ben ik thuis van 78 uur n.m. en Zaterdag a.s. 19 September van 34 uur n.m. om jullie te ontvangen jongens en meisjes! Denken jullie er om? Kom je even Ik neem dit jaar alle jongelui die in Twekkelo

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2