Voor allen is Christus gestorven, opdat de levenden niet meer voor zichzelf zouden leven, maar voor Hem die voor hen stierf en opge wekt is. 2 Korinthen 5 15. KERKDIENSTEN ZONDAG 13 SEPTEMBER Grote Kerk, Markt V.m. 10 uurDs J. Dirkse. Lasonderkerk, Lasondersingel 102 V.m. 10 uurDs D. Oosten. In deze diensten extra collecte voor nood lijdenden kerken en personen. Bato, Perikvveg 97 V.m. 10 uur Ds Is. J. Reedijk. Bethelkerk, J. H. Boschstraat 28 V.m. 10.30 uur De Eerw. Heer H. J. Nijland. Pniël, Lipperkerkstraat 400 V.m. 10 uur Ds J. Germans. Philadelphia, Haaksbergerstraat 468 V.m. 10 uur Ds J. L. de Wolf. Oosterkerk, Oostburgweg 34 V.m. 10.30 uur Dr J. W. Samberg, Delden. Westerwyk, G. van Heekstraat 188 V.m. 10 uurDs M. Wabeke. Kerk Olieslagweg 7, Twekkelerveld V.m. 10 uur Ds J; A. Gelderman. Kapel „Uit Liefde", Lonneker V.m. 10 uur Da J. C. Schreuder. Kerkgebouw B. W. ter Kuilestraat V.m. 9 uur De Eerw. Heer H. J. Nijland. Johanneskerk, Twekkelo V.m. 10 uur Ds S. H. J. Voors, Haarlem. Kapel Vliegbasis Twenthe V.m. 10.30 uurDs G. Denee. Deze dienst is ook toegankelijk voor niet-militairen. Zondags thuis I .K.O .R.-uitzending en, ZONDAG 14 SEPTEMBER Hilversum 1,17 uur: Jeugddienst in de Duinzichtkerk te Den Haag. Voorganger: ds G. van Leeuwen, Ned. Herv. Jeugdpredikant in Den Haag. 18 uur: Zangdienst in de Buurtkerk te Utrecht o.l.v. ds E. van der Schoot en den cantor-orga nist Stoffel van Viegen. 18.45 u.: Ds A. A. Koolhaas beantwoordt wagen. Hilversum II, 19 uur: Wij kunnen een Luisterclub in Ierseke beluisteren. 19.35 uur: Prof. dr W. Banning spreekt in zijn studeerkamer met een aantal jongeren over de waag: „Weten wij iets van God?". Kerkeraadsmededelingen H. Doop. Op Zondag 6 September zijn door Ds J. Dirkse in de Bethelkerk de volgende kinderen gedoopt: Bernard Johan Klaas Bennink, Dennenweg 239; Hermina Aleida Lammersen, Blekerstraat- 210; Hendrika Regterschot, B. W. ter Kuilestraat 174; Reindina Maaike Tunzi, 2e Emmastraat 8. In het kerkgebouw van Twekkelerveld zijn 6 Sept. 11. door Ds J. A. Gelderman gedoopt: Willem Harm Geerdink, Everh. v. d. Marckstraat 49. Anna Maria Schoemaker, Hengelosestraat 72. Antonie Willem Gelderman, Goolkatenweg 188, Huwelijksinzegening aangevraagd door: Jan Arend Kerbal en Klaske Westendorp op Za terdag 26 September. Gerrit Meere en Hermina Bakker op Maandag 28 September. Hendrik Hagedoorn en Johanna Hendrika Goolka- te op Zaterdag 10 October. Hendrik Lautenbach en Arendina Evertje Gerrit sen op Zaterdag 10 October. Huwelijksinzegening in de Grote Kerk op: Zaterdag 12 September v.m. 11 uur door Ds J. Germans van Albert Folker Strijker en Gerrie Lan- sink. Maandag 14 September v.m. 10.30 uur door Ds G. Denee van Gerrit van Os en Geertje Loos. Zaterdag 19 September v.m. 11 uur' door Ds W. Wesseldijk van Hermannes Nieuwenhof en Gerritje Gerritsen. In de Lasonderkerk op: Zaterdag 19 September v.m. uur door Ds L. Over- duin van Matheus George van Wensen en Greetje Catharina Maria Veld. In de Bethelkerk op: Zaterdag 19 September v.m. 11 uur door de Eerw. Heer H. J. Nijland van Gerrit Johan Verbeek en Wol- tje Jager. OUWERKERK Deze week weer een woordje over de boèken- en tijdschriftenactie. Men blijkt gelukkig doorgaan met Ouwerkerk en de dijkwerkers te gedenken. Wij ho pen, dat zo langzamerhand de bibliotheek behoorlgk op peil komt en houden ons nog steeds aanbevolen! Er werd ons gevraagd of men ook jaargangen van bekende dames-weekbladen kon gebruiken. Na in formatie ter plaatse is gebleken, dat men deze straks zeer op prijs zal stellen, wanneer een aantal gezin nen weer op het eiland komt wonen in de barakken bij Zierikzee. Zij hebben immers niets meer van al deze dingen, die voor onze huishouding normaal zijn. Wij beginnen deze bladen dus ook jn te zamelen en wachten maar af adresGronausestraat 126 Tenslotte verantwoord ik hier een gift van Mevr. O. van 1,Hartelijk dank! Zojuist werd mij door bemiddeling van de heer Z. een gift van 25 ter hand gesteld, van iemand ,die graag zou zien, dat hiervoor een abonnement op een tijdschrift werd genomen. Dit zou dan wekelijks in Ouwerkerk arriveren en begrijpelijkerwijs een goede bijdrage vormen tot ons doel. Wij hopen ook Nieu- werkerk, waar men al even eenzaam is,, hiervan te kunnen laten profiteren. Hartelijk dank en ter navolging aanbevolen! J. Appel. Gevangen in het Zoeklicht HERV. MANNENVER. „IN DIENST DER KERK" Wij mogen de schijnwerper ditmaal werpen op de Hervormde Mannenvereniging ,,In dienst der Kerk". Zij hebben daar wel enig recht op, deze mannen, omdat de vrouwen-verenigingen al menigmaal in de stralenbundel gevangen werden en de jongeren ook meerdere malen op deze wijze in het „zonnetje" wer den gezet. Wat willen deze mannen-broeders eigenlijk? Elkaar ontmoeten en met elkaar spreken over alles wat op dit ogenblik in onze eigen Kerk en in de andere Kerken aan den gang is. Is dat wel nodig? Ja! Want er gebeurt zo enorm veel in de Kerk waar wij niet aan voorbij mogen lopen. Wij zijn aan onze roeping als Gemeenteleden verplicht om ons van deze zaken terdege op de hoogte te stellen. Is dit alles? Neen, natuurlijk niet. Wij hebben behoefte om met elkaar ook te praten over ons werk en de moeilijk heden die wij daarbij ondervinden. Wij' willen ook praten over onze gezinnen en speciaal over allerlei opvoedings-vragen die op onzen weg komen. Wij willen niet jammeren over de „moderne" jeugd-van-tegenwoordig, *iaar ons beraden op onze roeping tegenover onze kinderen. Heeft het wel nut? Ja, er wordt heel veel gepraat, maar dat wil nog niet zeggen, dat wij ook een werkelijk gesprek met elkaar kunnen voerenHet is maar heel moeilijk om dieper contact met uw buurman te krijgen. Het blijft meestal aan de oppervlakte. Wat wij nodig heb ben is een gesprek-centrum. Wie kunnen meedoen? Neen, niet alleen de rechtzinnige mannelijke lid maten. Wie dat denkt, vergist zich. De tijd is allang voorbij dat wij gescheiden marcheerden als vrijzin nigen en rechtzinnigen. Wie dat vandaag den dag nog doen wil, kent de Hervormde Kerk van heden-be droevend slecht. Iedere volwassen man, die bewust in de Hervormde Kerk wil staan, kan meedoen. Waarom worden de vrouwen geweerd? Zij worden niet geweerd. Maar wat zou u als man moeten beginnen op een Vrouwen-vereniging, waar het typisch gaat over vrouwelijke zaken en belangen, waar men meestal ook druk in de weer is om door vrouwelijke handwerken de Kerk te dienen? Mannen hebben net als de vrouwen eigen zaken en eigen problemen, waar zij met mannen over willen praten. Het zijn onze vrouwen die dit het best be grijpen en er niet over peinzen om de broeders van exclusivisme te beschuldigen. Wat moet u nu doen, broeders Een man overweegt terdege de stappen die hij gaat doen. Maar zou het niet verstandig zijn wan neer u, mannen-broeders, eens kennis met de Her vormde Mannenvereniging gingt maken? Schrijft u eens een briefkaartje aan den voorzitter G. J. Huigen, Pieter Bothstraat 24, alhier, of aan den secretaris A. Buursink, Floraparkstraat 57. Wij zullen in Her vormd Enschede u regelmatig van de vergaderingen op de hoogte stellen. DE EERW. HEER NIJLAND IN HET ZONNETJE. Nu ja, hij wil het wel niet, maai- ahla, laat ons hem gelukwensen met zijn grootvaderschap en zijn huisvrouwe met haar grootmoederschap. Ik geloof, dat het een best stel grootouders zal blijken te zijn. Eigenaardig toch dat dominees-kinderen (o pardon, u wist nog niet dat dit eerste kleinkind geboren is in de pastorie van Ootmarsum, waar juist jl. Zondag het echtpaar Adolfsen-Nijland zich officieel als predi- kants-echtpaar gevestigd heeft) nogal eens op on geschikte momenten hun intrede doen. Zo heeft mijn vrouw door op Zondagmorgen te arriveren, haar vader indertijd zijn pr^gk doen vergeten; onze oudste dochter kwam prompt* onder kerktijd aan, terwijl ik in duizend vrezen stond te preken; maar de kleinzoon van de Nijlands wilde ook iets van de intree mee maken enluidruehtig-maken, door den Zaterdag tevoren te komen. Ouders en grootouders! van harte gelukgewenst namens ons allen. de W. Wat zegt de Bijbel over het Leven Week van 1319 September Zondag 13, Genesis 2 47 en Job 10 812. Het leven is een geschenk dat wij aan GOD danken. Het is met Zijn Leven op een bij zondere wijze verbonden, zoals blijkt uit Psalm 139 1316. Dit geldt ook van onzen levens-tijd. Maandag Ij, 2 Koningen 20 211. Hier bidt koning Hisltia, dat GOD hem zal genezen van zijn ziekte. Zie ook Psalm 103 1 en 4. Jezus geneest mensen die ten dode opge schreven waren (Mattheus 9:1826). De Bijbel leert ons dus, dat wij het leven moeten eerbiedigen en bewaren. Dinsdag 15, Mattheus 6 2534. GOD houdt het leven in stand, maar de mens die Zijn Stem gehoord heeft moet er voor oppassen, dat de zorgen om het aards bestaan het uit zicht op Gods Rijk niet belemmeren. Zie daarvoor Lucas 8 14, waar Jezus uitlegt, dat het leven door zorgen verstikt kan wor den, zodat het geen vrucht voortbrengt. Woensdag 16, Exodus 20 12 en Psalm 91 16. Israël beschouwde een lang leven als een bijzondere gunst Gods. Maar ook van een lang leven, al duurt het 70 of 80 jaren geldt, dat het in wezen kort is en als een gedachte wordt doorleefd (Psalm 90 312Wij moeten inzien, dat onze aardse levensdagen van groot gewicht zijn, omdat wij ter ver antwoording worden geroepen. Donderdag 17, Lukas 16 1931. Wij hebben het leven niet ontvangen om er zorgeloos van te genieten, want dat is een heidense opvatting. Wij hebben het aan GOD en Zijn dienst te wijden. Vrijdag 18, Romeinen 12 19. Niet alleen dat wij ons lichaam niet mogen misbruiken, is de opdracht die wij van Christus hebben ontvangen, maar wij zullen moeten inzien, dat wij tot een gemeenschap behoren, waar in wij elkander geen schade mogen toe brengen, maar elkanders leven hebben te be vorderen. Zaterdag 19, 1 Korinthen 15 1923. Het ster ven van den mens ligt buiten de oorspx-on- kelijke goddelijke orde. De dood is niet een viiend, maar een vijand. Hoe zou een „levende" God iets anders willen dan leven? Zo is Christus' opstanding het her stel van de oorspronkelijke oi'de. Waarin Hij ons mensen stelt. V erenigingsnieuws CHR. VOETBALVERENIGING „SPARTA" Zatei'dag a.s. wordt gespeeld de eerste competitie wedstrijd van dit seizoen: Apeldoorn 1Sparta 1, om 4.15 uur. Zij die mee willen, moeten zich vóór Viijdagavond a.s. opgeven bij J. Vos, C.J.M.V.-gebouw of Sabang- straat 17. Kosten ƒ3.50 p.p. Verti-ek van C.J.M.V.- gebouw om 2 uur. Zondagsschool Evangelie en Vrijheid. In verband met de reorganisatie van het Zondags schoolwerk, beginnen de verteluren niet op Zondag 13 September, maar op Zondag 20 September. Hierover komen nog nadere mededelingen in Herv. Enschede van de volgende week. Deze mededeling geldt ook voor Jeugdkerk A en B. Het bestuur, Chr. Zondagsschoolver. Jes. 40 8b. Zomerfeest A.s. Zaterdag 12 September 1953 is dan het uitge stelde Zomerfeest voor de kinderen der Zondagsscho len op het Erve Diekman. Wij vertrekken om half drie in optocht van het Van Heekplein. Denken de kinderen er aan kopjes mee te brengen Gaarne wekken wij de ouders op te komen kijken naar het feest der kinderen. Christenvrouwengroep Vrijdag 18 September vergadert de Christenvrou- wengroep in het C.J.M.V.-gebouw. Aanvang kwart voor acht. J. Kesler, secretaresse. Blindenavond Wij willen u nu reeds vragen Vrgdagavond 25 Sep tember vrij te houden vo.or de uitvoering, welke blin de kunstenaars zullen geven iri Irene. Er zal boven dien een film worden vertoond en Euphonia zal zin gen. Het belooft een prima avond te worden. Volgen de week komen wg hierop terug. J. Appel.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2