MERCEDES-BENZ® TYPE 300 Woningiuil. Kamers. Onroerende Goederen, etc. CACHET! Boekentafel AUTOBEDRIJF „VICTORIA" in Uw kantoor WONING HERENHUIS HERENHUIS Herenhuis PAND ZELFBEWONING BLOK ZEER GROOT BENEDENHUIS HERENHUIZEN STICHTING „RODICHEM" Zonnig Huis TE KOOP BOUWGROND Zakenpanel 6 NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1953 6 Gesleept door de Zon Van een medewerker De Nederlandse astronomische litera tuur is onlangs ven-ijkt met een po pulair wetenschappelijk werk van de jonge Nederlandse astronoom dr. .T. Weenen: „Gesleept door de zon". Zo als de titel reeds doet vermoeden, gaat dit boek uitsluitend over ons zonnestelsel. De wijze, waarop dr. Wee nen dit onderwerp weet te behandelen, kan voortreffelijk worden genoemd en munt bovenal uit door grote actuali teit. Zelfs de laatste bevindingen van onze ex-landgenoot prof. Kuiper, inzake de resultaten van het onderzoek der Mars-woestijnen met behulp van infra rode stralen, worden uitvoerig behan deld. om slechts één voorbeeld te noe men. Systematisch vertelt de schrijver van de bijzonderheden en de wonderen van ons zonnestelsel en daarbij op een manier, welke de lezer boeit en waar door deze zich een begrip kan vormen over onze naaste buren in het heelal. Bovendien verduidelijken tal van teke ningen nog de tekst. Aardig is het hoofdstuk „Vuurwerk aan de hemel", waarin dr. Weenen o.a. een overzicht geeft van het aan tal meteorieten, welke in ons land zijn neergevallen, iets wat wij nog niet in een dergelijk boekwerk zagen gepubli ceerd. De enige opmerking, welke wij zou den willen maken, is dat popularisering van de sterrenkunde niet zover behoeft te gaan dat planetoïden worden aan geduid met „kwajongens in ons stelsel". Tot slot willen wij het uitgebreide foto grafisch materiaal noemen dat het boek verlucht. Mooie opnamen, waar bij zeer actuele foto's o.a. van de zonsverduistering van 1952, zijn opge nomen. Bosch en Keuning n.v. te Baarn geeft dit aanbevelenswaardige werk uit Ds. W. G. Overbosch: Opstanding. (Uitg. Mij. Holland. Amsterdam). Een boek als dit hadden we nog niet. Het is een doorlopend gesprek met de bijbel ernaast (waarvan telkens de benodigde fragmenten op de linker bladzijde staan afgedrukt) van de leider van het comité Groot-Zuid te Amster dam met zijn buitenkerkelijke gemeente en zijn lezer. Schr. zet helder uiteen wat het Paasgeloof, de kern van het Evangelie, inhoudt door het zorgvuldig te scheiden van details, toevoegsels en misverstanden in een prettige ongedwon gen redeneertrant. Hier spreekt een modern mens in gezonde, moderne mensentaal, iemand die deel heeft aan het denken en de cultuuruitingen van onze dagen en deze ook weet te inter preteren op een eigen wijze. Met deze eigen stijl richt schr. zich tot de ont wikkelde, belezen buitenkerkelijke. Als zodanig draagt dit boek onmiddellijk het stempel van het regionaal karakter van zijn werk en is het als een ernstige poging een modern-actuele evangelische bezinning in te leiden hoog te waar deren. Het is een genoegen met deze schrijver een boek te lezen of een film te zien. (Zeer de moeite waard is b.v. zijn beschouwing over Graham Greene in diens radicale visie op de evange lische ethiek). Hij leidt ons binnen in een terrein van geestelijke worsteling en verrassend zijn de perspectieven, die hij in de confrontatie van het Evangelie met de moderne romankunst, poëzie en film weet te openen. Doch schr. maakt het zijn lezers ook niet altijd gemakke lijk en wij vragen ons wel af. of het boek hierin niet te ver gaat. De een voud van het Evangelie is soms moei lijk te onderkennen en het blijkt telkens weer in de practijk. dat de buiten kerkelijke zich niet allereerst door de intellectuele verankering van het geloof in de hedendaagse culturele structuur voelt aangetrokken. Het is juist merk waardig, dat men vaak in deze kringen oudere werkjes van eenvoudiger gehalte bij voorkeur hoort noemen. Ons zijn ook vele voorbeelden bekend van geeste lijke werkers, die het Evangelie juist wensen te beluisteren niet meer in de sfeer en de inspanning, die in hun dagelijkse arbeid van hen gevraagd wordt. Daarentegen is dit boek voor diegenen, die al erg vertrouwd zijn met de bijbel en die menen, dat het christendom weinig nieuws te bieden heeft, een ver frissende en rijke kennismaking. Men is telkens getroffen door een verband, dat de auteur tussen de dingen legt en zijn synthetische denkwijze en metho dische behandeling is voor velen, ook voor hen, die zijn geestelijk klimaat niet aanstonds delen, waard om kennis van te nemen en eigen deken aan te toetsen. De uitgave, die met mooie foto's van kunstwerken is verlucht, werd met grote zorg uitgevoerd. Opbouw: Wat maakt een christen van zijn leven? Samengesteld door ds. G. Lugtigheid, Ger. pred. te Zwolle, met negen medewerkers. (Uitg. La Rivière Voorhoeve, Zwolle). Dit boek heeft de grote verdienste, dat het een integratie van de gerefor meerde levensstijl en -beschouwing na streeft, waarbij het zich richt tot jong en oud, al hebben de samenstellers voor namelijk de a.s. lidmaten in gedachte gehad. Het omvat alle aspecten van mens, kerk en maatschappij en men mag grote waardering hebben, dat het veelomvattend gebied van al deze levens terreinen in eén greep is samengevat. Het geheel is vlot, begrijpelijk en popu lair geschreven zonder, maar een ogen blik banaal te zijn. Het politieke leven van nationaal en internationaal ge zichtspunt uit was bij prof. mr. I. A. Die penhorst in deskundige handen. Met be langstelling lazen wij ook de beschou wingen over taak in opvoeding en levens stijl en de sociologische ontwikkelingen van het gezin (prof dr R, Schippers), al werd de principiële en thans branden de vraag, of het gezin tot vreugde en geluk der mensen is gesticht of tot ba sis der voortplanting, niet aangeroerd, Wij misten echter zeer, dat de jeugd dienst, noch bij kerk noch bij gezinsle ven enig woord werd waardig gekeurd. In het opstel over het culturele leven (ds S. J. Popma) werden alleen litte raire en beeldende kunsten besproken: de muziek een netelig thema blijk baar voor calvinistisch denken! werd wederom buiten beschouwing gelaten. In het opstel over kerkelijk leven doet het zacht gezegd zonderling aan, dat de ge reformeerde bijdrage tot het oecume nisch leven bestaat uit de figuur van de ouderling. Verder wordt gehandeld over kerk en het sociale leven, evan gelisatie en zending enz. Doch dit alles neemt niet weg, dat de schrijvers eerlijk getracht hebben hun A.R.-lezerskring een synthese van chris telijk leven te bieden in een actuele en modern verantwoorde vorm. die zeker volle belangstelling zal vinden. VAN DE BOEKENTAFEL H. de Jonge dr. G. Wielenga: Sta tistische Methoden in de Psychologie. Deel I. (Uitg. J. B. Wolters, Gronin gen Djakarta). De toepassing van statistische metho den tot exacte formulering, systemati sering en objectivering van research- werk gaat in steeds meer vakweten schappen een rol spelen. Juist voor de moeilijk te hanteren materie der psy chologie, voor zover zij valt onder te brengen in numerieke grootheden, is het invoeren van een statistische verwer king der verschijnselen als wetenschap pelijk verantwoorde methode een be langrijke stap voorwaarts. Het buiten land heeft op dit gebied reeds zijn bij dragen geleverd en het is zeer toe te juichen, dat nu in Nederland deze prac- tische handleiding verschijnt van twee bevoegde auteurs, waarvan de heer De Jonge medewerker is aan de statische afdeling van het Nederlands Instituut voor praeventieve geneeskunde te Leiden, en dr. Wielenga lector aan de V.U. te Amsterdam. Opdat de researchwerker de behan deling van zijn materiaal en uitkomsten niet aan anderen, op zijn vak ondeskun- digen, zou moeten overlaten en ook zelf het resultaat van zijn collega's zou leren te interpreteren, is dit werk sa mengesteld als een practische handlei ding, waarbij de meeste aandacht aan het veld der psychologie is gewijd, maar dat niettemin voor biologen, me dici, sociologen en landbouwkundigen een nuttig hulpmiddel kan zijn. Het ka rakter van inleiding en toepassing bracht mede, dat de theoretische vragen goeddeels werden weggelaten en be wijzen slechts gegeven werden, waar dit door de samenhang werd vereist. Dit eerste deel geeft een uiteenzet ting van de meest belangrijke begrip pen en gangbare methoden in de sta tistiek-wetenschap. De stof is zeer over zichtelijk gerangschikt; wat niet onmid dellijk ter zake doet is in kleine letter gedrukt; een losse map vraag- en oefen stukken is ter eigene bekwaming bijge voegd. Na een algemene inleiding behan delen de auteurs de bewerking van reeksen met één variabele; daarna reek sen waarnemingen met twee of meer variabelen en ten slotte de betekenis van de berekende statistieken, de zui verheid van steekproeven en betrouw baarheid van correlatiematen. Reeksen labellen en tot slot een literatuurlijst. Druk en uitgave zijn beide uiterst ver zorgd, Nederlands Verpakkingsadresboek, Uitgave Maandblad Verpakking Rotter dam. Dit eerste Nederlandse Verpakkings adresboek heeft zijn ontstaan te danken aan de verschillende vragen om inlich tingen. die bij het maandblad Verpak king zijn binnengekomen. Het lijkt ons goed gezien van de uitgever, aan dit adresboek tevens een redactionele in houd te geven in de vorm van verschei dene oriënterende artikelen, die geschre ven zijn door deskundigen uit. de ver pakkingsindustrieën. Zodoende heeft de gebruiker naast de adressen een handig en betrouwbaar naslagwerk. F. J. Burns Morton: Samenwerken in de Bedrijven. 2de druk. (Oorspr. titel: Teamwork in Industry: vertaald door H. de Graaf), Uitgeverij Smit, Hengelo. Reeds na korte tijd bleek een twee de druk van dit nuttige boek noodzake lijk, Het richt zich niet slechts tot lei dinggevende figuren in het bedrijfsle ven, maar ook tot personeel, afdelings hoofden en vakverenigingsleiders. Te vens is het van belang voor de onder wijskrachten en personeelsfunctionaris sen en leiders van arbeidsbureaux die leerlingen en candidaten moeten helpen bij het vinden van een juiste werkkring en het beoordelen van hun capacitei ten. De nadruk valt daarbij steeds op de mens, waardoor ook een grote plaats werd ingeruimd aan de psychologische achtergronden van de te nemen maat regelen. Achtereenvolgens worden be handeld: de mens en mensenkennis; teamwork, arbeidsvreugde, opleiding en selectie; leiderschap, toezicht en disci pline, en tenslotte researchwerk en so ciale organisatie. Daarmede omvat dit werk wel alle facetten van de onderne ming met de mogelijkheden voor een doelbewust arbeidsbeleid, gepaard aan inzicht in de human relations. Door middel van voetnoten heeft men de verschillen tussen de Engelse en de Nederlandse arbeidsverhoudingen kort willen samenvatten, om aan de oor spronkelijke tekst van de schrijver geen afbreuk te doen. Dr. M. H. Bolkestein: De kerk in de wereld. (Uitg. Mij. Holland, Amsterdam). Dit boekje is een commentaar op de lste brief van Petrus. D.e tekst laat zich uitstekend lezen als een aaneengesloten verhandeling. Zij is duidelijk verklarend en stichtend gesteld in orthodoxe geest en wordt tevens gekenmerkt door grote wetenschappelijke studie en grondig raadplegen van commentaren, zowel van de reformatoren als die der heden daagse theologen. Kernpunt is steeds de vernieuwende kracht van het Evangelie in de verschillende aardse betrekkingen. Een zeer welkome gids voor ieder, die zich met deze te weinig bekende brief gaat bezighouden. Dr. E. D. Spelberg: Aan de avond van deze dag. (Vrij geluiden-serie, 3de reeks, (Uitg. W. Gaade, Delft). Deze bundel bevat een volledige jaar gang avondwijdingen, die voor dé V.P.R. O. zijn gehouden van 1 December 1951 tot 1 December 1952. Deze korte be schouwingen van bijbels karakter maar zeer actueel van inhoud behoeven nau welijks meer enige aanbeveling. Zij zijn vervuld van het wonder van het geloofs leven en de eerbiedige huiver en vreug de in God. De uitgever heeft zeker meti de keurige uitgave dezer 52 overden kingen, van de populaire radio-spreker, wiens portret het boekje siert, velen een groot genoegen gedaan. Alice van Nahuys, directrice van Em. Querido's Uitgeversmaatschappij en vertaalster van vele belangrijke boeken uit verschillende talen, mag in beide functies bogen op een uitnemende staat van dienst. Des te meer wekt bet verbazing dat zij er toe kwam Lion Feucblw angers roman over Goya te vertalen en in twee volumineuze delen onder de titel Het hei lige vuur, Goya en zijn tijd (Quc- rido, Amsterdam) op de markt te brengen. Fechtwanger toeh, ofschoon zeker niel van romancierstalenten gespeend, was al tijd al een tamelijk wijdlopig beschrijver van uiterlijkheden, die zelden of nooit psychologisch 'tot de kern van zijn figuren wist door te dringen. Naarmate liy een groter populariteit verwierf, trad deze negatieve kwaliteit hoe langer hoe meer op de voorgrond. En deze laatste roman over een van de moeilijkst te benaderen grote figuren uit de Europese schilderkunst, die bovendien leefde in een tijd waarin zich allerlei maatschappelijke, religieuze en politieke verschuivingen begonnen te vol trekken, is dan ook omslachtiger dan ooit, daarbij uiterst oppervlakkig en eigenlyk vervelend, ook al heeft de auteur zich moeite gegeven door wat erotische saus en een aantal beeldend vertelde folterscênes juist dit laatste te vermyden. Ook naar de vorm is het werk weinig geslaagd. De geschetste anecdotische fragmenten wisse len af met i| rre, uit geschiedenisboekjes by elkaar geraapte compilaties, en de heb belijkheid om ieder hoofdstuk in een soort hakkelig proza-gedieht te doen uitlopen, kan alleen maar aanstellerig worden ge noemd. Dat de boeken uiterlyk voortreffelijk zyn uitgegeven een aantal interessante re producties verlucht de tekst spreekt by deze uitgever vanzelf, en met Alice van Nahuys' vertaling is het heus ook wel in orde. Maar deze talenten en goede zorgen hadden beter aan een ander object besteed kunnen zyn WILLY VAN DER HEIDE s Een speurtocht door Noord- Af r i k a is een deel uit een reeks avonturen-verhalen, de „Bob Evers-serie". Wie er één van dit tiental kent, weet van elk nieuw deel, waarin een drietal jongens op vooral hardhandige vyzc dc detective- rollen spelen, aard en geest. Dat jongens verhalen van durf en avontuur verlangen, is begrijpelijk en er is geen enkel bezwaar tegen. Wel is er bezwaar tegen deze geest van grof geweld en brutale verlakkerij, die handigheid en toeval in de plaats stelt van vindingrijkheid en werkelijk vernuft, des te gevaarlijker omdat Willy van der Heide vaak suggestief blijkt te kunnen schrijven- Frans Mettes illustreerde het bock, uitge geven door M. Stenvert en Zoon, Meppel. Voor de kleineren is er Marlijn, de IJ s v o g e 1 door L i d a, in de reeks „Dierenboeken van Vader Bever", ver taald door C. G. Voorhoeve, Uitg. A. Voorhoeve. Bussum. Het is de geschiedenis van een ijsvogel-paar, nestelend aan een heek, waar zij hun visterrein hebben, maar ook het verhaal van al wal daar leeft in en om de beek, een boeiend stukje natuur leven, luchtig verteld en zó, dat in het einde een nieuw begin besloten ligt. Voor kinderen van acht jaar af maar ook groteren zullen nog met welgcvullen een oog slaan in dit aantrekkelijke en nu eens werkelijk goed uitgegeven kinderboek, met de zwarte en gekleurde platen van F. Rojankovsky tussen en naast de tekst. „De Volkshogeschool", afl. Juni 1953, bevattende een jaarverslag van de Vereniging tot Stichting van Volks hogescholen over het werk der verschil lende scholen gedurende het jaar 1952. De vereniging wist in zeven jaar het aantal vaste leden te verdubbelen: (1946, 4597 leden) 1952. 9060 leden. Er zijn zeven volkshogescholen in exploi tatie welke in totaal 10.168 cursisten ontvingen, t.w. Bergen 3373; Bakke- veen 1554: Eerbeek 1526; Havelte 1375; Rockanje 1175; Markelo 761 en Uithui zen 462. Er werden 76 groepen buiten landers ontvangen, bevattende in totaal 2260 personen en 30 groepen Neder landers gingen naar het buitenland Tot slot wijst het bestuur op de gua stige ontwikkeling van het cursuswerï op de verschillende scholen gedurende het afgelopen jaar. Jaarverslag van de Nederlandse Ver eniging t.b.v. zeelieden van elke natio naliteit en het hospitaalkerkschip „De Hoop", waaruit blijkt, dat „De Hoop" in het afgelopen jaar vijf reizen heeft gemaakt, waarop in totaal 669 patiënten werden behandeld, waarvan een aantal gedurende 370 vt-rpleegdagen aan boord werd verzorgd en 28 aan wal moesten worden gebracht Het aantal chirur gische gevallen (3035) overtrof het aan tal interne (149) De „busjes-teelt" op de schepen bracht een record bedrag op van f 13.288,65. waaruit overduidelijk blijkt hoezeer de arbeid van „De Hoop" door onze zee lieden gewaardeerd wordt! Ondanks alle inspanning en belange loze hulp wijst de balans over het verslagjaar nog een nadelig saldo van f. 16,099.99 op. Bovendien is het ten zeerste noodzakelijk, dat een nieuw hos pitaalkerkschip in dienst komt, daar onderhoud en reparaties bij het voort gaan der jaren van het oude schip steeds kostbaarder worden, redenen, waarom een bereidheid dit wérk mede te dragen voor allen op haar plaats is. „De Hoop" heeft ook een groot aan deel gehad in de reddingspogingen bij de ramp in Zeeland. Dr. P. A. Elderenbosch: Verge ving en Genezing. (Uitg. Boeken centrum N.V.. 's-Gravenhage). Deze brochure handelt over het actue le probleem der gebedsgenezing. Schr. wil deze nader bepalen als de Dienst der genezing, waarvoor de kennis van Gods Woord, gebed, geestelijke gemeen schap en gebruik der sacramenten on losmakelijke voorwaarden zijn. Ontstaan uit een aantal lezingen en discussies, wil deze inleiding dienen tot verdere bespre king. Over hetzelfde onderwerp handelt, maar dan van medisch wetenschappelij ke zijde, dr. S. Koster, zenuwarts te Amsterdam, die naast vele rapporten, die welke hij bestudeerde, een geval uit eigen ervaring vermeldt. Het is een voordracht, gehouden voor de Neder. Vereniging voor psychiatrie en neurolo gie te Amsterdam in 1952 en afzonder lijk uitgegeven door N.V, Uitg. mij F. van Rossen te Amsterdam. Jaarboek van het onderwijs en de op voeding van de R.K. jeugd in Nederland 1952, lste deel: het kleuteronderwijs. (Uitgave van het R.K. Centraal Bureau voor onderwijs en opvoeding te 's-Gra venhage). Het handboek bevat verslagen en statistieken over het afgelopen jaar. personalia, schooltoezicht en organisa ties en instellingen werkzaam op het ge bied van het kleuteronderwijs. i Een technische topprestatie ZWAERDECROONSTRAAT 2—23 ROTTERDAM Telefoon 30920 i OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Door de Notarissen A J. H. VAN CLARENBEEK en J. W. A. DONKER te Rotterdam, bij Voorl. Afslag op Woensdag 9 September 1953 en bij Def. Afslag op Woensdag 16 Sep tember 1953, te 14 uur in de Veilingzaal no. 5 v.h. Beurs gebouw te R'dam, van: Perc. I. Het Pand bestaande uit pakhuisruimte met vrij bovenhuis met erf en plaats te Rotterdam, aan WESTERSTRAAT No. S4, groot 75 c.A. Verhuurd per mnd.: pakh. ruimte in gebruik als rijwiel stalling. voor 33.45, het bo- venh. voor 59.28, makende totaal 1112.38 's jaars. Perc. II en UI. De Panden elk bestaande uit benedenhuis en twee etagewoningen met erver. en open piaatsen te Rotterdam, aan de RIEBEEKSTRAAT Nos. 33 en 35, elk groot 1.03 A. Verhuurd per week: elk bene- denh. voor 6.29 en elke éta gewoning voor 5.72, makende totaal voor elk pand 921.95 's jaars. De kopers betalen geen gistratierecht en notariskosten. doch alleen eventueel trekgeld en 50per perceel voor aandeel advertentiekosten en meting. Bij de Def, afslag combinatie van de percelen II en III. Aanvaarding en bet. der koopp. op 12 October 1953. Te bez. 7. 8, 9 en 15 Sept. 1953 van 10—15 uur. Inl. en toe- gangsbew. ten kantore van gen. notarissen. 's-Gravendijk- wal 37 te R'dam, tel 31693 VRIJWILLIGE VERKOPING Notarissen A. Beyers te Rotter dam en Sj. S. van der Werf te Tilburg, zijn voorn, op Woens dagen 9 en 16 Sept. '53, telkens des n.m. 2 u. in het Beursge bouw te Rott. (ingang Meent) bij voorl. en eindafslag te ver kopen GAE5BEEKSTRAAT 31, groot 1.25 A.. bestaande uit: winkel met woning en le en 2e étage elk met halve zolder. Verh. voor resp. f 10.30, f 6.55 en 6.30, alles p.w.. in totaal 1203 80 per jaar. Aanv. en bet. op 31 Oct. 1953. Te bez. op 7. 8. 9 en 15 Sept. a.s. Inl. en toegangsbew. ten kgntore van nots. A. Beyers. Heemraadssingel 154. tel. 33412. WONINGRU1L. Nieuwbouw Centrum 4-5 k. rullen voor vrije etage BlijdorpKralin gen of randgemeenten. Br. No. 44985, Bureau dezer Grt. WONINGRUIL. 2 kamerflat, centr. verw. voor 4 of 5 ka merwoning Centr., Kralingen, Blijdorp. Br. onder No. 44967. Bureau dezer Courant. WONINGRUIL. Op eerste stand aangeb. aan rand v. R'dam-W„ flat, 4 kamers, badk., centr. verw.; gevraagd, vrij of vrij staand huis met tuin. R'dam of randgemeente. Tel. 66462. WONINGRUIL. Aangeb. royale le etage Kleiwegkw. H'berg, 2 k. ens., keuken. 3 sl.k., badk., zolder: goed onderh., ruim uitz. Huur f 42.- p. mnd. Gevr. heel huis m. tuin. min. 5 k en badk. in R'dam N. of H'berg. Huur tol 1 60.-. Br. No. 44931, Bur. dezer Courant. Te koop gevraagd WORTEL- NOTEN DAMESBUREAUTJE, in goede staat. Aanb. met prijs opgave ond. No. 45113. Bureau dezer Courant. WONINGRUIL: Aangeb. mod. Benedenhuis, bev. 3 kamers, keuken, douchecel. Ruilen voor mod. Benedenhuis of le Etage 4 a 6 kamers, liefst Kralingen of Blijdorp. Br. 2461. Boekh. Amesz. Voorschoterlaan 145. WONINGRUIL. Aangeb. vrije belétage. Huur 46 p,m. 4 k., badk., bale kelder, veel bergruimte. Ruim uitz. omg. Wm. Buytewechstr. Gez. ben.- of vrij huis. 3 sl.k.. niet in R'dam-Z. Br. No. 45103. Bureau dezer Courant, WONINGRUIL Hilversum-Rot- terdam. Aangeb. huis m centr., bev. 5 kamers, keuken en tuin tje, huur 6.50 p.w; gevr,: dito of ged. van huis. Liefst Hillegersberg. Br. No. 45105, Bur. dezer Courant. Besch. Heer, 39 j„ zoekt- in Schiedam RUIME KAMER met. pens. Br. onder No. 1536 Bij kantoor N.R.C.. Hoogstraat 56, Schiedam. Lerares, werkzaam ln Rotter dam, zoekt rustige, ruime, ge stoffeerde ZIT-SLAAPKAMER, of zit- en slaapkamer, met op het Noorden. Brieven naar Rot- terd.dijk 290. Schiedam. Journaliste, 27 jaar, vraagt zo spoedig mogelijk WOONRUIM TE te Rotterdam. Brieven No. 44Ö63. Bureau dezer Courant. Frisse GEM. ZIT-SLPK. Handel Mij. zoekt voor één harer directieleden en echtge note geschikte INWONING op g. st. in R'dam of omg. Br. No. 45135. Bureau dezer Crt. Student zoekt ZIT-SLAAPK. OF 2 KL. KAMERS, tussen Coolsingel en Delfshaven. z.p. Br. No 49133, Bur. d. Courant. VRIJWILLIGE VERKOPING Notaris G. Ch. van Sillevoldt te Rotterdam zal op Woens dagen 9 en 16 September 1953, bij voorlopige- en eindafslag, telkens om 14 uur, in zaal 5 van de Beurs, verkopen enige panden en erven te Rotterdam en wel: I. Wolphaertsbocht 82 Verhuurd: benedenhuis en 2 etages elk voor 4.55 p. week, totaal 709.89 's jaars. II. Wolphaertsbocht 84 Verhuurd p. week beneden huis j 4,85: le etage 4.90; 2e etage 4.85, totaal 759.20 's jaars. III. Wolphaertsbocht 86. Verhuurd p. week: beneden huis 5/15: le etage 490: 2e etage 5,15. totaal 790.40 's jaars. IV. Molenlaan 46 (H'berg) Woonhuis met tuin en erve groot 522 c.a. Verhuurd p. mnd. voor 51.75 of 681.— 's jaars. Aanvaarding en betaling 1 Nov. 1953. Combinatie perc. I-II en III voorbehouden. toegangsbewijs van genoemde Notaris. Westersingel 3. Tel. 25756 en 25344, Gezocht door moeder en doch ter. b.b.h.h., 2 a 3 KAMER FLAT of ETAGE, in bezit huurm., max. huurprijs I 60. p. m. Brieven onder No. 45153, Bureau dezer Courant. PRACHT PAND t.o. Koningin- nekerk. Maandhuren. (47 m. diep). Huur 1500. Koopsom 17.000 k.k. Lasten 140. Brie ven No. 781S, Zaagmolenstr. 47 R'dam. Te koop VRIJ HUIS met fa- brieksruimte aan verkeersweg en water, fabriekscentrum Rot terdam, groot 800 m2, leeg te aanv. Krachtkabel en telefoon aanw. Bevr. Telef. 42982. BEMIDDELING IN WONING RUIL. Onroerende Goederen. Zaken. Landelijke catalogus op aanvraag. Woningruilcenr trale ..Nederland", Spoorstraat 11. Utrecht, Tel. 21758 - K 3400. Te koop wapenblanke JAARS- MA HAARD en blauw geëmail leerde Oranïer haardkachel. Plasoord 23, Tel. 42507. Te koop antieke oud-eiker. DEKENKIST, 1.40 lang. 195.-. Rochussenstr. 105a. Te koop: GOTISCH BANK STEL met tafel en lamp. 850.-, salonkleed 275. Kerkstr. 93. Alblasserdam, Bus 16 of 17 v. D.P. Aangeb. nieuwe Velie 12-staafs GASHAARD, rood gevlamd. Tel. 39291 of brieven ond. No. 44975, Bur. dezer Courant, Te koop smeedijzeren OPEN HAARD, fabrikaat Ringlever, z.g.a.n., geh. compl. 350.—: te bez. na afspraak. Tel. 49253, Rotterdam-N. Te koop zeer goed onderhou den ENGELSE RIETSALON, best. uit 3-zitsbank, 4 fauteuils plus tafel. Giebing, Stadhou- dersplein 14 d. Te koop SCHRIJFM. REMING- TON NOISELESS in pr. st. Vonder 19. Vreeuwijk. Aangeboden Duitse kruissna- rige PLANO. Pegels, Bergse- laan 11 c. Tel. 42775. Te koop gevr. jonge AIREDALE TERRIER, niet ouder dan 3 mnd. Geen fantasieprijzen. Tel 74592. Dordtsestraatweg 815. Rolterdam-Z. MOTORENVERHUUR en auto's zonder chauffeur. Garage Dc Zwaan, Zwaanshals 49-56, Rot terdam-N. Telef. 48793. b.g.g. Opleiding Middenstandsdiploma praktijbdiploma boekhouden en moderne bedrijfsadministratie. J. P. Moet, Leraar Boekhouden M.O., Zweedsestraat 35 b. Telef 39773. Gevr. STUDENT (event, in tern) voor toezicht huiswerk leerling HBS-B. Tel. 20917 of Br. No. 44977 Bur. d. Courant. HANDIG JONGMENS gevraagd ±l 16 jaar. voor kantoor- magazijnwerk. Br. No. 34, Leerdam's Kantoorboekhandel, Schiedamseweg 41. TIJDELIJK. Tegen 15 Oct, of eerder te huur gevr. op goede stand voor ri 5 mnd. 2 ongem, of gestoff. kamers met eenv kookmogelijkheid, Brieven Me vrouw Westmijse-Schmitz, Bergweg 179. KAMER met gebr, kei Vrouw genegen enig huish, werk te verrichten, Br. No. 4'915'1, Bureau dezer Courant, Aangeb. v. Heer GEM. KA MERS z, p„ alle comfort, Een- drachtsweg 32b. Tel. 23322. meub. ZIT-SLAAPKAMER z. aangeboden; met centr. verw. en gebr. van telef. en bad. Br. No. 45145, Bur. dezer Courant. Aangeb. GESTOFF. KAMER met keuken en balcon (Blij dorp), liefst verpleegster of student(e). Huur 40.p.m. Br. No. 44991, Bur. dez. Crt. Te huur: ruime gem. ZIT- SLAAPK. (str. water). W.. voor Heer b.b.h.h Br. onder No. 44981 Bur. d. Courant. of meer. Ook wel overn meub. Huurm. M. aanw. Brieven ond. No. 44987v Bur. dezer Courant. BIJVERDIENSTE door ophan gen van reclame-biljet vooi Uw raam (benedenhuis) Schrij ven onder No. 43729. Bureau dezer Courant. No. 45107 Bur, dezer Courant. PORTRET- e.a. MODELLEN. De Academie voor Beeldende Kunsten. Kerkstraat 4, Breda, vraagt aanmelding van manne lijke en vrouwelijke portret en of figuurmodellen. Schrif telijke opgave met leeftijd etc. aan de directeur. SCHRIJFMACHINES verhuren wij per week. per maand en langer. Handelsond. A v d. Visch, Henegouwerl. 25-33, Tel. 37597—30701, R'dam. STOFZUIGERS v.a. 2.— p.w. Ruton, Holl. Electro, Erres enz. Verh. Bromfietsen J. Slooter, Gaesb.str. 41. Tel. 75627. R'd-Z, GEMAKKELIJKE BETALING. Meubelen, tapijten, bedden, dekens, enz. 200 Modelkam. Lage pr. Br. No. 44601. Bureau dezer Courant. VENT-AXIA In Uw prlvé-kantoor, de spreekkamer of de typistenkamer Is geen luxe. Door het plaatsen van een VENT-AXIA is het niet meer nodig ramen te openen of te sluiten en wordt tocht voorkomen. De sfeer waarin moet worden gewerkt, wordt veel aangenamer en de arbeidsproductiviteit verhoogd. Het plaatsen van een VENT-AXIA I» zeer eenvoudig, en een VENT-AXIA werkt niet storend tijdens Uw besprekingen. VENT-AXIA Is immers GERUISLOOS. Nadere inlichtingen worden U prijxen vanaf f. 92.50 gaarne vrijblijvend verstrekt. Leverbaar via de erkende installateurs. Importeurs 's-Gravendijkwal 149-151 Tel. 35164 (3 lijnen) Rotterdam Woningruil Modern vrij Bovenh., 4 kam. douehechei, electr, aansluiting 110 en 220 volt. huur 34.50 Zuiderpark Den Haag vooi (ben.h. 3 of 4 k„ vrij uitz., tuin op Z., R'dam. huur tot 55. EBr. No. 44979., Bur. dezer Crt. TUINMATERIALEN Grond, zand, grind, ophogingen. A, Wijnstekers Jr„ Schoonderloo- str. 70-72. Tel. 38539, R'dam. SLAPPE KARPETTEN AP PRETEREN wij als nieuw 1 1.50 per M'2. Karpetten rei nigen. repareren, onzichtbaar stoppen. Ook Perzen. Voor goed stoffeerwerk. repareren, opnieuw overtrekken. enz. Lubbers, le Pijnackerstraat 128. Telefoon 46182. le klas HOOGTEZON, prima in orde. voor billijke prijs ter i overname. Jan Kruyffstr. 35B, Telefoon 31161. SLECHTE BEDDEN! Laat Hen- driksen eens komen. Hij repa reert ze voor U. Zamenhofstr. 29, v/ Plantageweg, Tel. 21992. D1CK KOOREN voor chroom Vogelkooien v.a. 16.50, Kana rievogels met schr. gar. v.a. 12.50, Aquaria, alle maten en uitvoeringen, Lavasleen 45 ct. p. kg. Zwart Janstraat 77, Tel. 41005. MASSAGE INSTITUUT Sche- penstr. 12 c. R'dam. Dag. van 1—6 u cn Zaterdags van 1—5.30 u.. R'dam. Gedipl. personeel. Alleen BETSIE ENGERS geeft de hoogste prijzen voor net gedragen Dames- en Heren kleding. Telefoon 50932, le Middellandstr. 23. Rotterdam. GEEF ONS MAAR VERSE WAAR VAN BOSSELAAR. Het beste vleesproduct voor hond en kat. Dagelijks thuis bezorgd. Bosselaar. Rotter- damsestraat 29 (N.). Tel. 113733, Abattoir. Tel. 113991. HUWELIJK. Dame. R.K, 33 j.. z.s.k.m. Heer. R.K.. tot 37 j., met vaste pos. of zaak. Liefst R'dam of omstr Br. No. 44903. Bureau dezer Courant. Charloise Begrafenis Onderne- min. (A PI. van der Waal). Kaatsbaan 22. Tel. 70003. R'dam Zuid. Overal te ontbieden. Woningruil AANGEBODEN: 4-KAMER-FLAT BLIJDORP. mooi uitzicht. C.V.. koel kast en kelder. GEVRAAGD: grotere Woning niet m Zuid. Brieven onder No. 4481, Adv.-Bur. BENJAMIN. Bergweg 351. R'dam. HERENKAMER grote slaapk. met gebruik i inéénlopende badkamer, eigen telefoon, C.V. Br. No, 45115, Bur. dezer Crt. GEVR. ONGEM. APARTEMENTEN keuken enz. goede stand R'dam. voor echtp. z. k„ man zeevarend. Aangeboden ruil Gevraagd 3a 4 KAMERFLAT centrum of Blijdorp of Den Haag. c.v. Spoed verzocht. Br. No. 45155 bur. d. Cour. WIE RUILT MIJN HUURM. A Br. No. 45127 Bur. dezer Crt. TE HUUR GEVRAAGD op goede stand, ruime, mooie Huurm. M aanw. Hoge huur of overn. stoff. geen bezw. Br. No. 45141 Bur. dezer Courant. KINDERLOOS ECHTPAAR, le Stuurman grote vaart, ZOEKT ONGEM. WOONRUIMTE BEDRIJFSRUIMTE TE HUUR 260 m2 Bedrijfsruimte, met overname houtbew.machine; Zuid. Br. No. 45157. Bur. dez. Crt. BEDRIJFSRUIMTE TE HUUR 300 m2. met overname van enig kantoorinventarig. Brieven onder No. 45165. aan het Bureau dezer Courant. TE HUUR Moderne 3-kamerflats. Gele. gen in het prachtige park Bato's-wijik te oosterbeek. Voorzien van alle moderne comfort o.a/ lift, Schitterend uitzicht op de Rijn. Goede verbindingen. Inlichtingen: A, Strij'bosch Th. Thunnissen, Makelaars Eusebiusbuiten- singel lb, Arnhem. Te koop gevraagd met 8 a 9 kamers bij voorkeur Kralingen. Brieven onder No. 4488! Bureau dezer Courant. Kralingen te Koop ROYAAL met grote tuin, c.v. Ook geschikt voor rusthuis of instelling. Spoedig te aanvaar den. Br. onder No. 45139 Bur. dezer Courant. goederen Stationssingel 7a Telefoon 48522 Rotterdam «AH- en VERKOOP, TAXATIES. HYPOTHEKEN. ^^^OVIEZEN TE KOOP GEVRAAGD Brieven met prijsopgave en indeling onder No. 3703 aan Adv. Bur. Keuzenkamp. Rochussenstr. 269, R'dam. WESTZEEDIJK TE KOOP bestaande uit winkelhuis, met 2 etages, winkelhuis leeg. Br. No. 45137, Bur. d. Courant. te koop VRIJSTAAND HUIS Kleiweg 607, 5 kamers. Direct te betrekken, prijs f 14.000 k.k. Te bez, Zon dag en Maandag v. 2-4 u. TE HUUR op prima stand 2 KANTOORLOKALEN in herenhuis aan hoofdver keersweg te Rotterdam-C. Br. ond. No. 590. Adv. Bur. Betcke, ;-Gravendijkwal 95. Rotterdam SOLIDE PANDEN TE KOOP GEVRAAGD N.V. STANDAARDBOUW Herenhuizen te Oegstgeest Nog enkele herenhuizen te koop op eigen grond aan de Marelaan. Koopp<rys van f 16.500.- tot f 18.000.-. Ruime hypotheek beschikbaar. Vestigingsvergunning gegarandeerd. Op korte termijn te betrekken. Inlichtingen Zeestraat 71, N.V. STANDAARDBOUW, •s-Gravenhage, telef. 182366. LANDHUIS DOORN TE KOOP: direct te aanvaarden, zeer gunstig gelegen aar hoofdweg 'in de onmiddellijke nabijheid van de bossen, bev o kam., keuken, bijkeuken, loggia enz., centr verw.. grote tuin. Koopprijs 33.500.—. Inl. Bouwbedrijf BARREVELD RIJKFEN. Kanaalweg 133. Utrecht. TE KOOP AANGEBODEN met souterrain, geheel voorzien van C.V.; en 4 RUIME BOVENWONINGEN BENEDENHUIS LEEG OPGELEVERD voor vele doeleinden geschikt. Overname gedeelte meubilair en stoffering en inven taris van confectie-atelier is gewenst. KOOPSOM PAND f 60.000.—. Voor nadere inlicht, brieven No. 45169 Bur. dezer Crt. TE KOOP aan de Prins Bemhardlaan Schiedam nog TWEE PRACHTIGE VRIJE HUIZEN Binnen 14 dagen gereed; voor-, zij- en achtertuin, 5 kamers, keuken, badkamer, stenen loods. Koopsom, met garage 27.500, zonder garage 25.000. Te bevragen bij de makelaars: D. KOK Co., Lange Haven 16, Schiedam, Tel. 65100. voor bejaarden heeft nog enkele geheel complete woningen met eigen centrale ver warming beschikbaar, gelegen in het mooie park Rodichem te Huis ter Heide, Zeist en bevattende twee flinke kamers, douche gelegenheid, kasten enz. Het hoofdgebouw is ingericht als verzorgingscentrum. Per woning moet slechts f 4000worden ge stort, terwijl f 7.50 per week is verschuldigd voor rente, lasten, enz. Verder wordt f 100. p. jaar betaald voor aflossing van hypotheek. Vestigingsvergunning gegarandeerd. DE WONINGEN KUNNEN DIRECT WORDEN BETROKKEN. Verdere inlichtingen Stichting Rodichem, Secretariaat Zeestraat 71, 's-Gravenhage, telefoon 182366. BINNENKORT VRIJ BOVENHUIS TE HUUR bev. 6 k„ serre, keuken zolder, 2 w.c.'s aan singel bij nieuwe ingang D.P.st. Huurpr. mom. ruim f 50 p.m. Br. met int. no. 45143 Bureau dezer Courant. HERENHUIS TE KOOP Gestoffeerd. Gelegen Adriana- laan. Parketvl.. c.v.. 7 kamers. 2 keukens. Spoedig te aanvaar, den. Koopprijs f 30.000.— k.k. Tel. 52946 VOGEL, Beukels- drjk 42a. Rotterdam. Te koop gevraagd (ong. 6 kamers) met be hoorlijke tuin in Rotterdam of directe omgeving. Br. 44973, Bur, dezer Grt. Wassenaar lc stand te koop aangeboden, drukste gedeelte Schiedam seweg. Winkelhuis met ruime woning leeg te aan vaarden. Brieven onder No. 44917, Bur. dezer Courant. flIlllliB WINKELHUIS TE HUUR GEVRAAGD GROENE HILLEDIJK BEIJERLAVDSELAAN Wilt U aan Uw druk werk werkelijk cachet geven, laat dit dan ver zorgen door de modern geoutilleerde BENEDICTUS Handelsdrukkerij tieuwe Rotterdamse Courant N.V. V«n Hclmonlitraat 5, Rotterdam Tel. 39579 en 11.32.75 Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Rotter dam d.d. 2 September 1953 is in staat van faillissement ver klaard M. KLAPWIJK, Crooswijkseweg 89 te Rotter dam, met benoeming van Mr. A. Heijnsius tot Rechter-Com- missaris en Mr. J. P. M. MASTBOOM. Crooswijksesingei te Rotterdam, tot curator.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2