Burgemeester installeert de wijk- en blokhoofden raad komt eerst bijeen Nieuw gekozen Dinsdag voor 't Apeldoorn krijgt een serie onderwijs-tentoonstellingen NIEUWE APELDOORNSE COURANT Vrijdag 28 Augustus 1953. Bescherming Burgerbevolking Opbouw organisatie dringend nodig ..Rond vijftig procent van het aantal benodigde blokploegleden heeft zich. thans voor de Bescherming Bevolking aangemeld, terwijl voor de overige groepen, de noodwachters, de mobiele geneeskundige groep, de verkenpers en melders nog niet voldoende aanmeldingen zijn binnengekomen", deelde het Hoofd B. B., de heer J. Pasqua, Donderdagavond 'mede op dé' bijeenkomst van blok- en wijkhoofden, die op deze avond in Bienefelt doof'de burgemeester, mg A. L. des Tombe, werden geïnstalleerd. Brandweergroep gereed Met voldoening kon de heer Pasqua melden, dat de brandweergroep al ge heel gevormd ls, evenals de dienst So ciale Verzorging, welke hoofdzakelijk uit vrouwelijk personeel bestaat. De meeste zorgen baart de Opruimings- en reddingsdienst, die nog geheel ge vormd moet worden. Enkele actieve blokhoofden kregen een complimentje voor de snelle wijze waarop zij hun ploegen bijeen hadden gekregen. Hoewel het wervingswerk in de zo mermaanden vrijwel stil heeft gele gen, is er toch geen reden om onte vreden te zijn. Het materiaal is alle maal aanwezig en wat de groep van de blok- en wijkhoofden betreft, deze is op vijf blokhoofden en acht plaats vervangers na, voltallig. Met de cursusen zal op 6 September a.s. worden begonnen. „Het is heel begrijpelijk", aldus de burgemeester, „dat momenteel, nu er een ontspanning is gekomen in de we reldsituatie, de werving van vrijwilli gers voor de Bescherming Burger bevolking niet zo vlot gaat. Het gevaar lijkt geweken, maar toch mogen we niet nalaten op onze hoede te zijn. Het is juist de onwetendheid omtrent het wereldgebeuren, welke 't nodig maakt om steeds een beschermingsorganisa tie gereed te hebben. Hopelijk behoeft deze nimmer op te treden, maar we mogen niet vergeten dat wanneer in het momenteel zo onrustige nabije Oosten een vonk in het kruitvat slaat de gehele nauw met elkaar samen hangende wereld daarbij betrokken kan worden. Voorop staat dat we pa raat moeten zijn om te kunnen 'be-, schermen wat ons het dierbaarst is. Daarom is het nodig tevoren een goe de organisatie op te bouwen, waarvoor aller krachtsinspanning nodig is. Wat is er te doen •s Centraal-Theater, van 28 Augustus 2 Sept. hoofdnummer „De vloot op stelten", alle leeft., 7 en 9 uur nm- Maandag en Woensdag 2.30 u. nm. Zaterdag 29 Aug., 4.30 u. nm. en Zondag 30 Aug., 2.30 en 4.30 u. nm., hoofdnummer „De grot der vogel vrijen", 14 jaar. Donderdag 3 Sept., 2.30, 7 en 9 uur nm. hoofdnummer „Vader is vrijge zel", alle leeft. Minerva-Theater, van 28 Aug-.2 Sept. hoofdnummer .Robinson Crusoe en Co.", alle leeft., 7 en 9 uur nm. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2.30 uur nm. Donderdag 3 Sept., 7 en 9 uur nm. hoofdnummer „Morgen is *e laat". 14 jaar. Veluwe-Theater, van 28 Aug.3 Sept. hoofdnummer „De Rode Pimper nel", 14 j., 6.30 en 8.45 u. nm. Zon dag 3 uur nm. Tivoli-Theater,. van 28 Aug.—2 Sept. hoofdnummer „Heidi", alle leeft., geprolongeerd, 2.30, 6.45 en 9 u. r.m. Zondag 2 uur, 4.15, 6.45 en 9 u. nm. „De Zilveren Walvis", Kanaal, bij Molenstraat, tentoonstelling schilde rijen Slot. Museum Kunst en Historie, Loolaan 40 Tentoonstelling schilderijen van le den, 10—12 en 2—5 uur. Zondags 2—5 uur. Raadhuisplein, elke Woensdag 7.45 uur Straatpredikjng Interkerkel. Evan gelisatie-commissie. Doopsgez. Kerk, Paslaan, elke Zater dag 7.30 uur avondwijding Oecume nische Raad Apeldoorn. Berg en Bos van heden tot 29 Aug. ..Lichtfeest in B. en B.", met Bala laika-orkest. Vrijdag 28 Aug., Kunst en Genot, 8 uur nm. Feestavond Alg. Bond van Ouden van Dagen. Zaterdag 29 Aug., Gemeentelijk Sport park Deventer, 2 uur nm., Nationaal Concours hippique. Zondag 30 Aug., Hotel De Bosrand, ügchelen, 9 uur vm. Start Dag- oriënteringslit V.V.V., Ügchelen. Zondag 30 Augustus Wielerbaan De Adelaar, Orderparkweg, 2.30 uur profs achter motoren. ZLndag 30 Aug., Terrein Van Gelder, Ugchelseweg, 2.30 uur nm., Politie hondendemonstratie „De parel der Veluwe". Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat in de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen, welke per advertentie in de N.A.Crt zijn aangekondigd. Vervolgens wérden de nog niet ge-' installeerde blok- cn,wijkhoofden met hun plaatsvervangers officieel door de burgemeester benoemd. Er werden voorts, enkele" Engelse in structiefilms vertoond "en de bekende B.B.-film „De Les van Londen". Op deze avond werd tevens 't woord gevoerd door de assistent-promotor van de Stichting B.B. uit Den Haag, de heer A. van Meijgaard, die in het bij zonder sprak over de werving van vrijwilligers, die /het beschikbare' ma terieel zullen moeten bemannen. Collecte voor het Wil hel mi na-rust huis Morgen, Zaterdag, zal in onze ge meente gecollecteerd worden voor-hel Kóningin Wilhelmina-Rusthuis aan die Soerenseweg (uitgaande van de Ned. Hervormde Gemeente). Er moeten, ten behoeve van de huisvesting van de ouden van dagen, nog enkele verbéte ringen aan hel; rusthuis worden aan gebracht en daarvoor is geld nodig. Sociëteitsmiddagen ouden van dagen De socicleilsmiddagen in de Luther- zaal, Parkweg, zullen Vrijdag 4 Sep tember een aanvang nemen, terwijl de heropening van de sociëteit in het gebouw van de buurtvereniging dost Dinsdag 8 September zal plaats vin den. Alle bejaarden, zowel mannen als vrouwen, mils boven de 65 jaar zijn hartelijk welkom. Opening Kleuterschool Eendrachtstraat 1 September'a.s; zal dé'kleuterschool aan de Eendrachtstraat opengesteld 'worden voor het kleuteronderwijs-; Maandag 31 Augustus zal bet hoofd de heer K. S. Jonker de school offi cieel openen. (Advertentie) GOED NIEUWS ÖP HET GEBIED VAN KINDERSCHOENEN! Door de Bata Schoenfabrieken te Best worden thans flexible kinder schoenen gemaakt, waarin onder de binnenzool in de voorholte een fteun is aangebracht. Met deze nouveauté is het probleem, dat flexible schoenen in het algemeen te weinig steun aan de kindervoeten gaven, opgelost. Een bevordering van de juiste ont wikkeling van de kindervoet en van sterke en gezonde voeten op latere leeftijd! De Bata fabrieken zijn de enige schoenfabrieken, die deze steun in de flexible kinderschoenen aanbrengen. De agenda Dc nieuw gekozen Raad der gemeente Apeldoorn komt op Dinsdag 1 Sep tember a.s. des namiddags om twee uur in dc Raadzaal, Raadhuisplein 8 voor 't eerst bijeen. Aan de orde is: Installatie van de nieuwbenoemde raadsleden. Be noeming van vier wethouders. Lo ting voor de afdelingen. Ingekomen stukken. Benoemingen: vijf leden en vijf plaatsvervangende leden der commissie voor het georganiseerd overleg; vier leden der financiële commissie; vier leden der commissie voor openbare werken; vier leden der bedrijvencommissie; vier leden der commissie voor de landelijke eigen dommen; vier leden der commissie voor sociale zaken; vier leden der commissie voor het onderwijs; vier leden der commissie voor dt perso neelsaangelegenheden; vier leden der commissie voor de strafverordenin gen; vier leden der commissie voor dj volkscredielbank; onderwijzeres aan school 9; tijdelijk leraar in de Engelse taal er. letterkunde aan het Gymnasium; tijdelijk leraar in de mu ziek aan de Kon. Hogere Burger school en het Gymnasium; tijdelijk lerares in de Engelse taal en letter kunde aan de Kop, Hogere Burger school; lid van dc commissie van taxatie voor het grondbedrijf. Voor- Industrialisatie van Apeldoorn Vragen van de heer Willenng (V.V.D.) De fractievoorzitter van de V.V.D. in de gemeenteraad, de heer A, Wil- lering. heeft de voorzitter van dc raad verlof gevraagd tot het stellen van enkele vragen in de zitting van a.s. Dinsdag- De heer Willering herinnert er aan. dat hij vier jaren geleden, bij de aanvang van de thans ten einde lopende zittingsperiode, namens de fractie van de V.V.D. enkele vragen heeft gesteld in verband met de industrialisatie van Apeldoorn. Dientengevolge is uitgebracht hél bekende rapport van drs Millenaar. Bij de aanvang van de nieuwe zit tingsperiode van de gemeenteraad onzer 'stad van inwoning, is er.voor mij aanleiding u toestemming te ver zoeken .tot het stellen van de vol gende vragen in de a.s. zitting; 1. Welke industrieën- zijn er in de zittingsperiode van 1949 tot 1953, dooi de bemiddeling van het gemeente bestuur, in onze gemeente gevestigd? 2. Hoeveel terreinen, bestemd voor industrie, zijn er in de laatste vier jaren door de gemeente gekocht en tot welk totaal bedrag? 3. Welk gedeelte van deze terrei nen is voor het vestigen van industrie bouwrijp gemaakt? 4. Welk gedeelte van de in vraag. 2 bedoelde terreinen is door nieuw gevestigde industrie in gebruik ge nomen? 5. Beslaat er bij B.'en W. een uit-- gewerkt systeem om nieuwe in dustrieën aan'te'trékken, en zo ja, 6. Welke resultaten Heeft men tol nu toe met dat systeem kunnen be reiken.? Verbetering Hoogakkerlaan Aanleg voortuinen - Reeds geruime lijd is hel een chaos in de Hoogakkerlaan. De bewoners en degenen, die aldaar hun werk moeten doen, pijn niet te benijden. Doch deze chaos is, evenals bij tal van andere wegen, welke -worden verbeterd, slechts een tijdelijk verschijnsel. Wan neer de Hoogakkerlaan eenmaal ge reed is, heeft ze een algehele verbe tering ondergaan wat betreft, wegdek, riolering enz. Bovendien worden er in de Hoog akkerlaan (als de raad het voorstel althans goedkeurt) open voortuinen aangelegd, hetgeen een aanmerkelijke- Verfraaiing van het stadsbeeld ter plaatse zal betekenen. Voor de' aanleg van deze voortuinen is een tsedrog van f 3720 nodig en het bestuur van de Woningbouwvereniging De Goede Woning heeft verzocht deze kosten evenals js geschied bij de nieuwgebouwde woningen in Apel- doorn-Zuid voor rekening van de gemeente te nemen. B. en W. stellen voor het benodigde crediet te verlenen. Opbrengst collecte. De hier ter plaatse gehouden collecte, ten bate van de Vereniging Het Zon nehuis, heeft f 1840,opgebracht. BURGERLIIKE STAND Opgave van 27 Aug. 1953 Gehuwd: J. W. Bolhoeve en J. van Dijk; W. v d. Vlag en J. G. Put; L. Korlaar en G. C. van Straten; R. Mohlmann en H. R. Mos. Geboren: Arend Jan Willem, z. v. T. den Houd(jker en M. Kamphuis; Gerardus Theodorus Antonius z. v, G. T. A. Bisseling en J. M. Koenen: Johannes Louis, z. van H. J. v. d. Ssschert en J. C. Kruitfcosch. stel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van de percelen Hof veld 17, 19 en 25 van H. Rutgers. Idem toi aankoop van de percelen Rond weg Zuid nos. 32 en 32: van J. H. van den Berg. Idem tot ruiling van 'grond aan de Chopinlaan met W. F. L. Esser. Idem tot aankoop van een tweetal percelen grond bij de Kayersdijk van mevr. J. van Harten- Rijken. Idem tot aankoop van twee perceeltjes grond aan de Nagelpoel- wèg van resp. H. Blok en D. Bakker. Idem om te bepalen, dat de vast stelling van een uitbreidingsplan in hoofdzaak c.q. in onderdelen wordt •voorbereid voor enkele terreinen aan de Noordelijke en Zuidelijke grens yan de bebouwde kom van Apeldoorn. Idem tot vaststelling van het ont werp vaneen plan lot partiële her ziening van hel uitbreidingsplan in hoofdzaak. Idem lot vaststelling van -het ontwerp van een plan tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen van Apeldoorn en Het Loo, wijk „"Wormen", en van het ont werp van - een wijziging va i de bij dat - plan behorende bebouwingsvoor- sehriften. Idem tot het verlenen van een crediet voor de aankoop van compost en graszaad voor de beplan- ti ïg van de oevers van de Badhuis- beek. Idem lot hel verlenen van een crediet voor de aanleg van voor tuinen als plantsoenstroken bij de Voor de slachtoffers van de aardbeving Maandag 31 Augustus a.s. houdt de afdeling Apeldoorn van het Ncder- landsche Roode Kruis een collecte ten bate van -Ie slachtoffers van de aard bevingsramp in Griekenland. Apeldoorn blijft natuurlijk niet achter. Uit binnen- en buitenland kwam veel hulp locn de slachtoffers van de Nederlandse watersnoodramp in hun nood moesten worden geholpen. Men gaf spontaan! Men zal niet minder spontaan geven voor getroffen mede-mensen in Grie kenland. Om al de gaven in ontvangst te kunnen nemen zijn vele collectrices en collectanten nodig. Er'zijn* er nog niet voldoende. Aan de bekende adres sen, o.m. bi.i de heer T. L. Veeren, Nassaulaan 4, zullen aanmeldingen gaarne in ontvangst worden genomen. Kunstgroep treedt op in Arnhem Naar wijvernemen zal de Apel- doornse Kunstgroep Zaterdag 5 Sep tember a.s. in het Openluchttheater te Arnhem, in het kader van.de Geweste lijke Cultuurdagen aldaar, welke ge deeltelijk door H.M. de Koningin zul len worden bijgewoond, opvoeren de kleine één-acler „Lieschen und Frilz- chen", van Offenbach. De keuzè is op dit. werk van Offen bach gevallen,' omdat- voor een optre den van de Xunstgroep slechts een be trekkelijk korte tijd kan worden be- schikbaar'gesteld. TihekeMeeuwsc en Jan Siero, leden van dc Kunstgroep, zullen.de één- acler verzórgen. Gecostumeerde dames-voetbal wedstrijd. Morgen Zaterdagmiddag zal op hel veld van de voetbalvereniging Brink en Orden aan de Waterloseweg, achter café „Spitsbergen", een voetbal wedstrijd tussen twee dames-elftallen wofden gespeeld, waarvan één elftal gecoslumeerd op het terrein verschij nen. De opbrengst is bestemd voor de bouw van een kleuterschool bij de Oranje-Naussauschool, aan de Zande rij weg. Globe van drie meter Globe van 3 meier. Het terrein van de Nederlandse scheepvaart, in hel bijzonder in de „Gouden Eeuw" tot bloei gekomen, is groot. Op alle wereldzeeën waait de Nederlandse driekleur,en in het on'- sluiten van nieuwe mogelijkheden op zeevaartkundig gebied heeft Neder land steeds een groot aandeel gehad- Hoofddoel van de commissie is, de jeugd van de lagere (desgewenst ook 1 van de middelbare) scholen, en an- woningen van de woningbouwver eniging „De Goede Woning" aan de Hoogakkerlaan. Idem tot het ver lenen van een crediet voor de aan schaffing van twee rijwielen met hulpmotor ten behoeve van de Dienst voor Sociale Zaken. Idem tot het verlenen van een crediet voor de aan schaffing van meetinstrumenten ten behoeve van de landmeetkundige af deling van de Dienst der Gemeente werken. Idem inzake het voor nemen van de Gedeputeeide Staten van Gelderland met betrekking tot de salariëring van secretarissen, ontvan gers en ambtenaren van de burger lijke stand in Gelderland. Idem in zake de salariëring van het ge- meentepersoneel. Idem om afwij zend te beschikken op de verzoeken van de winkeliersvereniging „Teme" om resp. opheffing van de halve-dag- sluiting voor de textiel- en meubel- handel en om instelling van een koop avond voor deze groepen winkels. Idem tot vaststelling van de 155e wij ziging der gemeentebegroting 1953 ter regeling van verschillende onderwijs uitgaven. Idem om naar analogie van artikel 72 der Lager-onderwijs- wet 1920 gelden beschikbaar te stel len voor de stichting van een school voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden door de Vereni ging tot stichting en instandhouding van christelijke scholen voor lager- en uitgebreid lager onderwijs te Apel doorn. Idem tot toekenning van een vergoeding als bedoeld in artikel 34 van het Besluit buitengewoon lager Onderwijs 1949 ter zake van de ex ploitatie van de school, bedoeld on der punt XXII. BEEKBERGEN Zwemfeest. Zaterdag houdt de Eerste Beekbergense Zwemclub een feestelijke zwemdag in de „Hagen- brug". 's Morgens is er gelegenheid voor de diverse diploma's „af' te zwemmen en 's middags worden on derlinge wedstrijden gehouden door leden. Hierna zullen er estafette-wed strijden voor scholieren worden ge houden, waarvoor door de heer Hart- hoorn een beker is beschikbaar ge steld. Tot slot spelen twee zevenlal len van de Apeldoornse Zwemclub een -waterpolowedslrijd. Ruilverkaveling. Het is een druk te van belang op de akkers rondom Met de Avro naar Tyrol Het was een luisterrijk programma dal de Avro gisteravond haar leden en belangstellenden voorzette in het Openluchttheater Berg en Bos. On danks de minder gunstige weersom standigheden waren meer dan duizend bezoekers, die de koude vergaten en zich warmden aan het vuur van de vele artisten, die op temperamentvolle wijze optraden. Het waren vrijwel allemaal klinken de namen, welke op het programma stonden vermeld. De kern werd ge vormd door de Tiroler Holzhacker Bub'n, die een show brachten, welke zeer veel bijval oogstte. Doch daar naast traden artisten op als Frans Du- mee, die de conférence voor zijn reke ning nam en dit op aantrekkelijke wijze deed. Voorts Corrie Vroons met Tyroler liedjes cn Dolf Driessen, Rob Milton. Hans Wiljon en niet te ver gelen de 16-jarige Gerda Zilver met haar aantrekkelijke jodelliedjes. Een hoofdnummer in dit toch reeds aantrekkelijke programma vormde het optreden van de Wama's, die o.a. met cle geschiedenis van Assepoester ware lachsalvo's wisten te ontketenen. deren op aanschouwelijke wijze een indruk van de betekenis der scheep vaart te geven. De jeugd zal op deze expositie kennis maken met de hi storische ontwikkeling van de scheep vaart van de vroegste tijden af tot heden. Bij de voorbereidingen werd de volle medewerking ontvangen van het Scheepvaartmuseum te Amster dam, het Scheepvaart-Technisch In stituut te Rotterdam en de verschil lende scheepvaartmaatschappijen in ons land. Er zal een bijzondere attractie zijn in de vorm van een aardbol, met een middellijn van 3 meter, waarop aan schouwelijk, door middel van lichten enz. de verschillende scheepvaartrou tes van de oudste ontdekkingsreizi gers kunnen worden aangegeven, doch waarop de belangstellende jeugd ook de hedendaagse routes en alle bijzon derheden daarvan kan vinden. Het ligt in de bedoeling deze ten toonstelling te houden in het Kunst centrum, aan de Loolaan. De jeugd van de lagere scholen zal onder lei ding van het onderwijzend personeel de expositie kunnen bezichtigen. Het ligt in de bedoeling 's avonds tegen een geringe entree ouderen toe te laten. Andere plannen. In de betreffende commissie wer ken personen uit de onderwijswereld en de vrije beroepen eendrachtig sa men aan een uitgebreid tentoonstel lingsplan, waarvan de hier genoemde expositie slechts een onderdeel vormt Voor de eerstvolgende jaren heeft de commissie op haar programma o.a staan: exposities op het terrein van beroepskeuze, import, export en bank wezen. de verschillende taken van de Staat,biologie, woning in- en ex terieur, enz De ruimte in het centrum voor Kunst, en Historie aan de Loolaan is feitelijk veel te klein. Steeds meer blijkt de behoefte aan een behoorlijke expositieruimte in onze gemeente. Zijn wij goed ingelicht, dan is er een plan in voorbereiding ter verkrijging van een semi-permanent tentoonstel lingsgebouw, dat een oppervlakte za! krijgen van tenminste 600 vierkante meter. Met. een dergelijk gebouw, dat verplaatsbaar ls, zou Apeldoorn meer kunnen doen. Beekbergen om de ruilverkaveling tot een goed einde te brengen. Er worden wegen aangelegd, dwars door de vel den en sloten gegraven, voor de af watering. Overal vermelden paaltjes de namen van de nieuwe eigenaars der percelen. In zaal Smitlenberg is het dagelijks een komen en gaan van hen, die op de aldaar opgehangen per- celenkaarl hun stuk nauwkeurig wil len zien aangegeven en eventueel met hun vragen terecht kunnen bij de daar zitting houdende personen. LOENEN Aanbesteding. In hotel „De Eiken boom" is voor rekening van de heer A. F. Jeths te Loenen door de archi tecten H. Verkerk cn Zoon aanbesleed het bouwen van een woon- cn winkel huis met bakkerij, op een perceel grond aan de Eerbeekseweg, hoek De Kempe te Loenen, met de volgende uitslag: Grond- en metselwerk: 1. G. J. Kip, f 13113; 2. W. H. Hafkamp f 13345; 3. G. Kruimel' f 14100; 4. W. Gierman f 14928. Grond-, metsel-, tim mer- en smidswerk: 1. H. C. Maassen f 23619; 2. H. J. Reusken f 24405. Tim mer- en smidswerk: 1. H. C. Maassen f 10506; 2. B. van Oorspronk f 11340; 3. H. van Oorspronk f 11920. Loodgie- terswerk, gas en water: 1. M. W. Slief f 1295; 2. F, W. de Ruiter f 1365; 3. A. Koller f 1616. Eleclrisch werk: 1. J. Neuteboom f 850. Schilderwerk: 1. J. M. C. Wansink f 1910. EERBEEK Medische dienst. In hel. a.s. week end zal de medische dienst voor de gemeente Brummen verzorgd worden door dr R. G. Veenenbos te Eerbeek, telef. 213 en door dr Westers te Brum men, telef, 223, b.g.g. telef. 366 (Ken getal K 6755), dr Hage te Sleendercn. Burgerlijke stand (van 20 t.m. 26 Aug.) Geboren: Pieternella, d. van C. A. Verhaaf en H. J. Krul. Ondertrouwd: L. van den Beid, 23 j. én W. C. Evers, 23 jaar. Overleden: J. Pas, weduwnaar van G. H. Kuiper, 84 jaar; W. B. van Roest, echtgenote van J. Teunissen, 72 jaar; E. H. P. Kastanje, echtgenote van J. Quelle, 43 jaar. Marechaussee voert taptoe uit Heden Vrijdagavond negen uur zal op het plein van de Willem-Drie- kazerne alhier, een bijzondere taptoe worden uitgevoerd, samengesteld door Walter Boer, dirigent van de Militaire Muziekkapel te 's-Gravenhage en de dirigent van de Apeldoornse Drum band. Het zangkoor van de Mare chaussees zal de daarbij behorende koralen' zingen. De taptoe zal aan de toegangshek ken voor het publiek te volgen zijn. De mogelijkheid is niet uitgesloten, da' de burger-toehoorders tot het kazerneplein worden toegelaten. Schoolruil Ede gaat niet door (Van onze correspondent) Per 1 September wordt in Ede een nieuw schoolgebouw voor het open baar lager onderwijs geopend. De school is (nog) te groot voor het aan tal leerlingen. Een vorig jaar in ge bruik genomen schoolgebouw van de Hervormde Schoolvereniging in Ede is te klein voor het aantal leerlingen en daarom hecfl genoemde vereniging aan de Raad gevraagd een ruiling Ie mogen aangaan. Beide groepen zou den dan voldoende ruimte hebben. B en W. van Ede waren in mceid-r- heid (32) tegen ruil en deden dan ook een voorstel van die strekking. Aanvankelijk slaakten de stemmen met 12—12 in een vorige week gehmi- den raadsvergadering. Donderd-i;;- avond nam de Raad het voorstel aan met 1413 stemmen. De ruil gaat dus niet door. Zfcül Roe uu? rj'n Enk "t *€fj\ P^/\ tYr M „Nu zit Zahedi in dc olie." Het eerste onderwerp is de Nederlandse scheepvaart Anderhalf jaar geleden heeft Apeldoorn op geruisloze wijze een com missie gekregen, welke belast werd met de taak tentoonstellingen te orga niseren voor de jeugd en, zo mogelijk ook ouderen. In Februari van dit jaar werd gestort met een interessante expositie van 17e eeuwse kunst. Het centrum voor Kunst en Histo'rie, waar dit experiment plaats vond, zag in die dagen de gohele lagereschooljeugd binnen z'n muren. De start was dus goed en, voortbouwend op deze gunstige ervaring, heeft de commissie een uitgebreid schema van exposities opgezet. Het gevolg is, dat thans druk wordt gewerkt aan dc voorbereiding van een Soheepvaarttentocmstelling, te houden in de maanden November en December in Apeldoorn.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2