HORLOGE DEKKER Oranjefeest in Oost Russische kolonel naar Perzië uitgeweken j Aaiia STADS nieuws r i Saterdag 15 Augustus 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURAN1 Eerste 1 Hd' Veertienhonderd kinderen hadden plezier Het is een gewoonte geworden van de Oranjevereniging Apeldoorn Oost om het Koninginnefeest in de maand Augustus te vieren. Dat is niet alleen een kolfje naar de hand van de jeugd, die nog midden in de vacantie zit, ook voor de ouderen is de maand Augustus een feest- en vacantiemaand. Geen wonder dat er op de eerste dag van het feest Vrijdag een enorme drukte heerste op het feestterrein van de Prinses Margrietschool aan de Dog- gersbank. De met vrolijk wapperende vlaggen getooide weg, welke naar het terrein leidde, lokte al 'evenzeer jong en oud naar het feest als het uitnodi gend vermaak van de kinder- en volks spelen. De voorzitter, de heer M. Ypma sprak grote dankbaarheid en blijd schap uit dat onze vorstin wederom een jaar is gespaard voor het gehele Nederlandse volk en zeide, dat met grote zorg en aandacht de voorberei dingen van dit feest zijn getroffen. Voor de ijver en de offervaardigheid, welke vele buurtgenoten zich bij het organiseren van de feestelijkheden ge troost hebben, bracht hij zijn harte lijke dank. Een speciaal woord van dank kreeg de firma "Wijma, voor het beschikbaar stellen van een zilveren beker. Nadat twee coupletten van het Wil helmus hadden geklonken stormden de veertienhonderd kinderen af op de di verse attracties of bekampten elkaar tijdens de kinderspelen. De uitslagen waren: Jongens 67 j. blokjes rapen: 1. Arnold Christoffels, 2. Gertie Mulders, 3. Tonnie Diks; 89 jaar zaklopen: 1. Nollie Kwak, 2. Ja- pie van Zeist, 3. Bennie de Haan; 10 11 jaar koekhappen: 1. Frils Nijdeken, 2. Jopie de Weerd, 3. Bennie van 't Erve. Meisjes 67 jaar vlaggetjes ste ken: 1. Kiki Kalk, 2. Tineke Loman, 3 Hatty Kuyper, 89 jaar blokjes ra pen: 1. Jannie Boks, 2. Treesje Hagen, 3. Hennie Flierman; 10—11 jaar: was ophangen: 1. Dini Diks, 2. Ria de Haan, 3. Dinie Koldwijn. Dames 1825 .jaar stoelendans: 1. mej. T. Wentink, 2. mevr. v. d. Heuvel, 3. mej. T. Ellenbroek. Heren 18—25 jaar hindernislopeh: 1. F. Sengennk, 2. v d. Veen, 3. Bierda. Vanmiddag en vanavond worden de volksspelen voortgezet na bet, bloemen corso. terwijl de accordeonvereniging Allernando muzikale medewerking zal verlenen. Het besluit zal worden ge vormd door een groot vuurwerk om precies 10 uur. Wat is er te-doen.?-^ .Cenlraal-Theater, van 14.—19 Aug. hoofdnummer „With a song in my heart", alle leeft., 7 en 9 uur nm. Maandag, Woensdag 2.30 u. nm. Zaterdag 15 Aug. 4.30 uur nm. en Zondag 16 Aug. 2.30 en 4.30 u. nm. hoofdnummer „Zanzibaral te bar", alle leeft. Donderdag 20 Aug., 2.30, 7 en 9 u. nm. hoofdnummer ,.De koningin en het boefje", alle leeft. Minerva-Theater, van 14—20 Aug. hoofdnummer „De woeste hoogte". 14 j., 7 en 9 uur nm. Zbndag 2.30 nm. Zaterdag, Maandag, Donderdag 2.30 uur nm. hoofdnummer „Kareltje in Hollywood", alle leeft. Zaterdag 23.30 uur nm. hoofdnum mer „Vrouwen zonder naam". 18 j. Veluwe-Theater, van 1420 Aug. hoofdnummer „Strijd om Jeruza lem", 14 j., 6.30 en 8.45 uur nm., Zondag 15 uur. Tivoli-Theater van 14—19 Aug. hoofd nummer „Allemaal knots". 14 jaar, 2.30, 6-45 en 9 uur nm., Zondag 2 u., 4.15, 6.45 en 9 uur nm. „De Zilveren Walvis", Kanaal, bij Molenstraat, tentoonstelling schilde rijen Slot. Museum „Kunst en Historie", Loolaan 46, tentoonst mevr. Braakensiek. Raadhuisplein, elke Woensdag 7.45 uur Straatp'-ediking Interkerkel. Evan gelisatie-commissie. Doopsgez. Kerk, Paslaan, elke Zater dag 7.30 uur avondwijding Oecume nische Raad Apeldoorn. Berg en Bos van heden tot 29 Aug. ..Lichtfeest in B. en B.", met Bala laika-orkest. Marktplein, 5—15 Augustus Verkoop- en Industriebeurs „A.R.U.". Geopend van 2—11 uur. Woensdagmiddag 4 uur opening. Zaterdag 15 Aug. Doggcrsbank Oran jefeest, 2 uur n.m. Bloemencorso, 10 uur n.m. vuurwerk. Zaterdag 15 Aug. hotel Prinsen, Ug- chelen 8 uur n.m. Vacantie-bal. Zaterdag 15 Aug. Rodeo-farm, Arnh.- weg, 4 uur n.m. Sweet-Hawaiian- Ensemble. Zendag 16 Aug. Rodeo-farm, Arnh.- weg, 4 uur n.m. Sweet-Hawaiian- Ensemble. Ongevallen Vanmorgen oiri half acht kwam mej. Th. M. L. wonende te Zaandam, met -haar rijwiel op het fietspad van de Ame.rsfoortseweg te vallen. Met grote snelheid de heuvel nabij het betongedeelte afrijdend, haalde ze 'n wielvijdster in en ging toen weer haar rechts. Met haar voorwiel 'kwam, ze toen terecht in het mulle zand. Met een hersenschudding werd zo naar het Juliana ziekenhuis,, vervoerd. Omstreeks acht uur hedenmorgen kwamen de heer J. J.. R, cn zijn doch ter wonende te Brielle, met hun tan- dembromficts ten val bij de Gedenkt naald. Dc spoorrails ter plaatse wa ren oorzaak van.het ongeval. Hei tweetal bekwam verwondingen cn werd voor behandeling naar het .Tu- liana-ziekenhuis gebracht. Personalia Na ruim. 41 dienstjaren is de em ployé le klasse P.T.T., de heer M. Brandt té -4Lpèldoom, eervol ontslag verleend. De heer G. Tamboer te 's-Herto- gcnbosch is benoemd als vakonder wijzer tekenen aan de Chr. Koningin Wilhelminaschool voor U. L. O. "te Apeldoorn. Mej.. A. J; W. Langeler'te Apel doorn Is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Nat. :School te Eerbeek. De. heer -J. -Poort,, adjunct-commies: van 's Rijks Belastingen te Apel doorn (Kant. A E,) gedenkt op 16 Aug. a.S'. zijïi 25-jarig 'ambtsjubileum. De heer J„'i?oppinga. hoofdcontro leur ter belastinginspectie Apeldoorn. gedenkt op 1 Sept. .a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum. De .opzichter PTT, de heer T." de Weerd te Apeldoorn is per 3 Sept. a.s. eervöl- ontslagen. Insluiping op boerderijen Onlangs hebben we reeds medege deeld dat bij een landbouwer aan de Greutelseweg te Apeldoorn 'n bedrag van f 4300 was gestolen, vermoedelijk door iemand die zich in de boerderij had laten Insluiten. Een dergelijk geval van insluiping en diefstal heeft zich dezer dagen weder om voorgedaan bij een landbouwer aan de Zwolseweg. De buit was nu echter'geringer, nl. f 114. De politie waarschuwt thans de boe ren in-Apeldoorn en omgeving om overdag, wanneer zij hun' werkzaam heden op het land verrichten, hun boerderij niet zonder toezicht te laten en, bij het aantreffen van verdachte figuren, onmiddellijk de politie te waarschuwen. Hert doodgereden BAARN. Een van dc weinige herten, die nog in de Baarnse bos sen leven, is het slachtoffer gewor den van het snelverkeer op de Hil- versumse straatweg. Hetdiet; was de weg al overge stoken, toen het terugkeerde "en zich te pletter sprong tegen de bumpers van een auto die bestuurd werd door mevr. W. uit Baarn. Kruiningers kunnen binnenkort terug KRUININGEN. De Commissa ris der Koningin in Zeeland heeft machtiging verleend tot het doen terugkeren van de bevolking van Kruiningen op voorwaarde, dat er een duidelijke alarmeringsinstallatie aanwezig is. Deze installatie is thans nog niet in gereedheid, maar getracht zal worden een en ander zo spoedig mogelijk klaar te krij gen. De terugkeer van de bevolking kan dus zeer binnenkort verwacht worden, voorlopig echter nog voor eigen verantwoordelijkheid. De hoofdingenieur-directeur van tie Rijkswaterstaat, ir Hcyblom, heeft verklaard, dat de dijken voor alsnog niet betrouwbaar zijn. Hij is van mening, dat na 1 October a.s. de dijken voldoende verstevigd zul len zijn. WAAR SLAAGT U HET BESTE voor uw TROUWREPORTAGE en BRUIDSFOTO? Natuurlijk bij: "FOTO MODERN" De foto-service voor Apeldoorn Mariastraat 2S Telef. 3625 BURGERLIJKE STAND Opgave van 8 lm 14 Augustus 1953. Géboren: Robert, z. van H. J. Bus sel;, en M. M. Konijnenberg; Johannes, z. van G. J. Smallegoor. en J. Bosch; Sijke, d. van J. C. de Jong en W. Bóon- slr'a; Huibert Frans, z, van F. W. Rou- wenhorst en J. A. Hulleman; Aartje, d. van B. de Ruiter en A. Vos. Ondertrouwd: A. Dibbink, 29 j. en W/V., d. Brink, 26 j.: W. Marku's, 27 j. 'eri C. Singel, 24 ,j.; G. M. Oudé Nije- weme, 35 j. en J. M. Bartelink; 31 j.; A. Oudenes, 26 j. cn J. H. Botterweg, 30 j.; L. Lijklema, 30 j. en W. Zelden- rijk, 30 j.; L. Korlaar, 25 j. en G. C. van Straten, 24 G. Jager, 22 j. en J. E. Majoor, 19 j.; C. Barmcntloo, 22 j; en C. A. Waijenberg, 22 j.; E. v. d. Kolk, 32 j. en A. J. v. Oort, 23 j.; H. G. J. Visser. 23 j. en G. M. Tie- messen, 22 j.; G. Xhofleer, 31 j. cn A. v. Engelen, 29 j.; G. v. Werven, 26 j. en J. W. C. de Boer, 24 j.; .J. W. v. de Kamp, 33 j. cn J. Kruitbosch, 27 j,; J. Modderkolk, 21 j. en G, M. Voskamp, 18 j.; P, J. Odinot, 43 j. cn A. v. Slrien, 31 j. Gehuwd: H. van Dusschoten en A. Kroon; K. Aaf.ies en G. Kuijkens; L. W. v. d. Made cn J. Hensen; J. Dingen en J. Kleinleugemors; H. Krist en M. A. v. Leeuwen. Overleden: R. Mulder, weduwe wtn H. C. J. te Loo 8-1 j. Strafverlichting DEN HAAG. Bij K.B. is op een 90- tal politieke delinquenten, die gedu rende een aantal jaren vrijwillig mijn- arbeid hebben verricht in de Neder landse kolenmijnen en die daardoor hebben bijgedragen tot verhoging van de productie van die mijnen, enige vermindering van straf toegepast, va riërend tussen één en negen maanden. Hierbij is rekening gehouden met het aantal jaren, dat de betrokkenen in met. ieders gedrag gedurende die pc- de mijnen hebben gewerkt, alsmede riode. Prins opent kamp in Hansweert HANSWEERT. Vanmorgen heeft Prins Bernhard in Hansweert een Zwitsers barakkenkamp geopend, in aanwezigheid van de Zwitserse ge zant cn mevrouw Secretan en vele andere autoriteiten. Het barakkenkamp bij Hansweert achter de Zanddijk in de Zouteweg biedt plaats aan 480 personen en werd gebouwd door dertig Zwitserse vrij willigers. Ook het transport van het materiaal geschiedde belangeloos. Van het complex maken deel uit twee can- lines, twee keukens en tien logies- barakken. Thans zijn er D.U.W.-'arbei- ders in ondergebracht. «De Zwitserse gezant, de heef Secre tan, sprak bij de aanvang van de in gebruikneming een rede uit, waarin hij allereerst zijn dankbaarheid uitte jegens Prins Bernhard die „met de onvermoeibare cn zonnige energie, waarmede deze zijn hoge functies vervult", zich bereid verklaard had het kamp le willen openen. De gezant zeide, dat hij het gévoel had vandaag de plaats in te nemen van iemand anders. Niet hij zou aan wezig moeten zijn. maar het' Zwit serse volk zelf, welks medegevoel deze dag heeft mogelijk gemaakt. De heer Secretan noemde de in gebruikneming van het werkkamp te Hansweert symbolisch voor alles wat de Zwitsers deden tot leniging van de gevolgen van de stormramp. De gezant zeide tenslotte deze 15e Augustus te willen wijden aan de Nederlands—Zwitserse vriendschap cn aan de blijdschap. Fossielen. Radio Melbourne heeft medegedeeld, dat een door de Ameri kaanse professor Slirgon geleide ex peditie in hel Noordelijk deel van Zuid. Australië fossielen heeft gevonden van vier verschillende soorten dieren die voor de ijstijd, vijf lot zeven mil- lioen jaren geleden zouden hebben ge leefd. Een van de fossielen is een soort kangeroe, een ander van een soort di- plosaurus. BEEKBERGEN Oricnleringsritlcn per fiets. De stand in de fielsonënteringswedslrijden is na twee ritten: de heer en mevr. Weenk, de heer cn mevr. Van Zuuren en de heer A. Poppen, ieder 11 pun ten. A.s. Dinsdagavond wordt de der de rit gereden. EERBEEK Ruurlosc dansers. De VVV alhier heeft de Ruurlose folkloredansers uit genodigd om a.s. Zondag 's avonds in de zaal van hotel Nijk demonstraties te geven. De belangstellenden zullen eveneens in de gelegenheid gesteld worden een dansje te maken.' KLARENBEEK Weer thuis. Na een beëindigen van ccn kortverband-contract bij de Ko ninklijke Paketvaarlmaatschappij van twee jaar, is onze plaatsgenoot de heer J. H. Moor met het m.s. Willem Ruys weer huiswaarts gekeerd. Hij werd feestelijk ingehaald. Begrafenis Alex Wunnink. Het stof felijk overschot van de gisterochtend overleden directeur van het hoofdste delijke theater Carré, de heer Alex Wunnink, zal Dinsdagmorgen 18 Aug. a.s. in Carré opgebaard worden. Om 12.45 zal de begrafenissloet van Carré vertrekken naar de nieuwe Oos- terbegraafplaals te Amsterdam, waar de teraardebestelling zal beginnen om 13.30 uur. Met medeneming van aantal documenten TEHERAN. Volgens een bericht in het geïllustreerde Perzische weekblad Mosavar verbluft op liet ogenblik in een Perzische, gevangenis de 43-jarige Russische kolonel Petrowsky, die an derhalf. jaar commandant is geweest van een Russisch regiment, gelegerd in het grensgebied van de Sovjet-Unie met Perzië cn Afghanistan. De kolonel zou via Afghanistan naar Perzië zijn gevlucht met medeneming van een aantal documenten. Twee we ken geleden werd hij in Perzië aange houden en volgens het blad gaf kolo nel Petrowsky" de- Perzische autoriiei- ten een uitgebreid verslag óver dé Russische militaire organisatie langs de grens. Een niet-genoemde Perzische functionaris zou na» aanleiding hier van hebben verklaard: Als Pelrows- ky's inlichtingen juist zijn, zou Perzië hét verzet tegen een dergelijke vloed Voor een goed slaagt U voordelig bij BRINKLAAN 16 ia. 2518 JIJEN Amsterdammer, die Apeldoorn als vacantie-plaats had uitgeko zen, is teleurgesteld. Hg heeft dingen ontdekt, die hem onaangenaam heb ben getroffen, en hem de illusie ont nomen, dat deze vacantic-streek nog niet „vercommercialiseerd" zou zijn, gelijk vele toeristenplaatsen in het Westen van het land. „Het begint al bij aankomst"schrijft hij ons. Wc laten hem maar even aan het woord: „Want wie op de Apel- doornse taxi's is aangewezen, is ken nelijk „in de aap gelogeerd". Een taxameler die het juiste aantal kilo meters aangeeft en de ritprijs tot op een dubbeltje nauwkeurig optelt, een instrument dal. in de meeste plaatsen van ons land door de plaatselijke overheid verplichtend gesteld is,- zoekt men in de. vele taxi's, die, bij het Apel- do'ornse station op 'klandizie wachten, ie vergeefs. En de chauffeur vraagt derhalve wat hem goeddunkt. In'één week nam ik drie maal een taxi vanaf het slation naar de Woudhnizcrwea- De eerste maal berekende de chauf feur mij f 2.50, een tweede maal liet. men mij twee gulden belnlc». terwijl een derde maal de chauffeur mij f 3, berekende. Reeds vorig jaar was liet mij opge vallen, dat. in sommige gevallen met de Apeldoornse taxichauffeurs te „marchanderen" viel. Toen een man mij eenmaal voor dezelfde rit ƒ2,75 1 berekende en ik hem mededeelde, dal ik kortgeleden voor dezelfde ril slechts j f2,25 had betaald, zei hij woordelijk: „Nou, dan is. dat óók wel goed." Hel is een vrij droeve vertoning, die het vreemdelingenverkeer in deze zo mooi gelegen plaats zeker NIET ten goede zal komen." Apeldoorn heeft dus wandelende taxi-tarieven en als we goed zijn in gelicht, voelen de meeste garagehou ders er niet voor, hun „vrachtjes" op de cent af voor le rekenen, wat zij volgensde stand van de taximeter moéten betalen. Zij willen geen taxi- meters, is ons meegedeeld. Het zou ons spijlen voor de goede naam van diverse garage-bedrijpen in Appeldoorn, als deze mededeling inder daad Ilhln opinie vertolkte. Wie steeds een eerlijke prijs vraagt, behoeft dc invoering van taximeters nie'. tegen, te staan.' Sr ïf: JIJEN ander groot -bezwanr wordt het geacht, dat de alomtegenwoor dige "V.A.D. zelfs Jn- het hoogseizoen geen fietsen wenst te vervoeren. In tegenstelling lót de busonderne mingen in Groningen, Zuid-Limburg of om dichter bij huis te blijven de Gelderse. Tramwegen, is het op de Veluwe niet. mogelijk gecombineerde dagtochten bus-ficls te maken. Oudere menden, voor .wie de langere tochten in het heuvelachtige terrein te ver moeiend zijn, maar die op bepaalde plekken ongestoord en zonder bus- zorgen van het vele en rijke natuur schoon willen genieten, alsmede ge zinnen met kleinere kinderen, die de peuters „achterop" vervoeren, zijn hiervan de dupe, schrijft dezelfde va- canliegast ons. Bij informatie is hem gebleken, dat óók Vreemdelingen verkeer er bij de V.A.D. op aange drongen heeft rijwielvervoer- toe tc staan, doch de directie dezer, onderne ming wijst elk verzoek af niet ie mo tivering „technisch onmogelijk"'!. Waaruit dus de conclusie getrokken moet worden, dat de Gelderse Tram wegen met haar gele busséri technisch meer capabel zijn of.... hun sociale cn touristische taak beter, .verstaan." De V.A.D. heeft ons geantwoord: Wij hebben een uitgebreide ervaring óp. het .gebied van rijwielvervoer met autobüsseh, aangezien wij dit vervoer tot 1540 hebben verzorgd. Het op- en afladen, soms overladen, vergt echter zoveel tijd, dat dikwijls van op tijd rijden geen sprake meer kan zijn niet het gevolg, dat velen hierdoor gedu peerd worden. Voorts is ér in elke plaats van enige betekenis gelegen heid te over óm voor een gering be drag een rijwiel le huren, waardoor de behoefte om een rijwiel mede te nemen in' belangrijke matéwejjvalt,. Dit wordt-nog bevestigd, door hét feit, dat v'crzoékenf die tot de V.A.D. wor den gericht, om rijwielen te vervoeren, slechts hoogst zelden voorkomen." Wij onderschatten deze bezwaren niet: vragen ons alleen af waarom dc Gelderse en andere maatschappijen die rijwielen meenemen, wel op tijd kunnen rijden? Dè V.A.D. zou het rij wielvervoer ook tot enkele druk be zochte plaatsen kunnen beperken. Zowel voor de taxi's als -de auto bussen moet in een toeristenplaats als de ónze gelden: service first! van Russische troepen geen half uur kunnen volhouden. Petrowsky had volgens „Mosavar" voorts verklaard, dat hij belast was met het zenden van spionnen naar de Zuidperzische oliegebieden en havens om de kracht- van de communisten, al daar te peilen. Veemarkt Zwolle ZWOLLE, 14 Aug. Aangevoerd wer den: 762 runderen, 428 graskalveren, 142 nuchtere kalveren, 101 schapen en lammeren, 198 vette varkens, 754 big gen, 20 geiten, 170 schrammen. Prijzen per stuk: neurende en vers- gekalfde koeien 7001000, dito schot ten en vaarzen 600825, guste koeien 500—725, guste vaarzen 500—700, pink- stieren 500700, pinken 350510, fok- kalveren 190—325, nuchtere kalveren 40—60, vette schapen 70—95, lammeren 5075, biggen, 6 a 10 weeks 3244, biggen, 14 weeks 5065, drachtige zeu gen 225—325. Prijzen per kg: vette koeien en ossen aan bouten 2.302.70, vette stieren aan bouten 2.20—2.60, vette kalveren 1.70—2.40, vette varkens 1.55—1.70. Overzicht: De aanvoer was vandaag wat minder dan vorige weck. De han del in kalf- en melkkoeien was matig, de goede soorten -met papieren blijven ongeveer prijshoudend, overige min der en moeilijker te plaatsen, guste koeien, vaarzen en pinken met lang zame handel niet geheel prijshoudend. Schapen en lammeren met stugge han del minder in prijs. Op de varkens- markt'was de aanvoer weer voldoende. Handel redelijk met stabiele prijzen. Veemarkt Leeuwarden LEEUWARDEN, 14 Aug. Aange voerd: 150 stieren f 250—2.62 per kg slachtgew.; 80 vette koeien le kwal. f 2.60—2.81, 2e kwal. f 2.50—2.59, 3e kwal. f 2,30—2.49 per kg slachtgew.; 730 melk- en kalfkoeien f 7001050; 40 pinken f 350—475; 317 graskalve ren f 190—350; 148 nuchtere kalveren f 40—62; 823 vette- en weidelammeren en -schapen, schapen f 60105, lam meren f 30—59; 461 vette varkens: oude f 1.68—1-73, vette biggen f 1.80— 1.86, zouters f 1.74-1.77 per kg le vend gewicht; 292 biggen en lopers: biggen f 2045, lopers f 46—80; 54 bokken en geiten geen notering; 114 paarden f 450985. Totale aanvoer: 3209' stuks. Overzicht: Stieren aanvoer groot, stemming kalmer, prijzen lager. Melk en kalfkoeien aanvoer matig, stem ming kalmer, prijzen lager. Pinken aanvoer klein, stemming traag, prij zen niet hoger. Graskalveren aanvoer klein, stemming traag, prijzen niet hoger. Nuchteie kalveren aanvoer zeer klein, enige vraag, prijzen ho ger. Varkens aanvoer matig, stem ming iets beter voor oude varkens en vette biggen, zouters stemming ge lijk aan vorige week, prijzen van Geslaagd. Op het te Nijmegen ge houden examen slaagde de hoer II. Paalman voor het diploma A, onder Rijkstoezicht gediplomeerd sclioen- hersteller. Amicitia. De muziekvereniging Ami- citia zal hedenavond een concert ge ven in de tuin bij café Rouwenhorst. KOOTWIJK Van ladder geslingerd. Dc schilder V. uit Harskamp had bij werkzaam heden aan een in aanbouw zijnde wo ning aan de Heetweg, het ongeluk in aanraking le komen met een boven» grondse krachtstroomleiding. Hij werd van de ladder geslingerd en moest per ziekenauto naar huis vervoerd worden. Dokter Jesse uit Kootwijkerbroek kon geen ernstig letsel constateren. TWELLO Middenstandsdiploma. Dc heren A. Huurenkamp, G. Cents, J. Hafkamp, T. Hulsebos, Y. Hafkamp, J. v. d. Belt en A. Bosgoed siaagden voor het Mid denstandsdiploma. Naar Canada. Onze plaatsgenoot de heer Henk de Haan is vorige week met het emigrantenschip „Sibajak" naar Canada vertrokken. Hij zal als bank werker gaan werken in een construc tiewerkplaats. STREEK IN 'T KORT LOENEN. Het voetbalterrein van „Loenerrhark" is bij tweede keuring door de hoofdconsul van de K.N.V.B. goedgekeurd. LOENEN. De ontvanger der Ned. Hervormde kerk houdt op Woensdagen 19 en 26 Augustus en voor 't laatst dit jaar op Maandag 31 Augustus, in het Jeugdhuis, telkens van half drie tot half vijf zitdag voor het ontvangen van de Hoofdelijke Omslag. ELSPEET. De alhier gehouden huis-aan-huis-collecle ten bate van het Ned. Roode Kruis, bracht de som van f 35.35 op. TWELLO. Onze plaatsgenoot de heer J. I-Ioogen is benoemd tot sla- tionsarbeider te Twello. oude varkens en vette biggen zijn hoger, prijzen van zouters gelijk. Biggen en lopers aanvoer klein, stemming matig, prijzen als vorige week. Schapen aanvoer matig, stem ming lui, prijzen niet hoger. Lamme ren aanvoer matig, stemming lui, prijzen niet hoger. Paarden aanvoer 'ruim, stemming zeer kalm, prijzen lager. VEEMARKT LEIDEN, LEIDEN, 14 Aug. Op de veemarkt werden aangevoerd: 20 slieren, 45 melkkoeien, 300 vette koeien, 56 vare en andere koeien, 15. graskalveren, 38 vette kalveren, 42 nuchtere kalveren, 5 geiten, 150 vette schapen, 120 weideschapen, 831 zuiglammeren, 20 varkens en zeugen, 343 schrammen, 656 biggen, 1 paard, 10 veulens, totaal 2652 stuks. Notering: Fokstierenf 375—450, slachlstieren f 790—1010, schoon f 2,10 —2.40 per kg, melkkoeien f 800—1060, vette koeien f 825—1080, vette koeien schoon f 2.10—2.70, vare koeien f 525— 730, vaarzen f 600—820, pinken f 320— 480, vette kalveren levend 180—240, nuchtere kalveren slacht I 38—62, levend f 125—145, vette schapen f 80 95, weideschapen f 75—90, zuiglamme ren f 6080, weidelammeren f 40 50, veulens f 175—250, geiten f 10—10. Overzicht: Stieren, melkkoeien, vare koeien, vaarzen en pinken handel slepend; vette koeien, vette kalveren, schapen en lammeren handel traag; zeugen, schrammen en biggen handel kalm; veulens en geiten handel ma tig. T.b.c.-vrije afdeling: 17 stuks. WAl ZEGT Roelf uut d'n Enk Dat draait weer op onweer uit

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2