„Apeldoorns Middenstand moet uit persoonlijke belangensfeer treden" nieuws r Donderdag 6 Augustus 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste Prinses Wilhelmina op Het Loo teruggekeerd 'Prinses Wilhelmina heeft drie we ken geleden een reis naar Noorwegen ondernomen, waarvan zij Dinsdag op het Paleis Het Loo is teruggekeerd. EXAMENS De heer Th. Wentink alhier slaagde te Amsterdam voor het examen vak bekwaamheid huishoudelijke arti kelen. Wandeltochten van de Vrijbuiters Op Zaterdag 8 en Zondag 9 Aug. organiseert de Apeldoornse wandel club De Vrijbuiters wandeltochten over de afstanden 10, 15 en 25 km. De start vindt plaats bij hotel Prinsen in Ugchelen, Zaterdag om half drie en Zondag om 12 uur. Een groot aantal deelnemers heeft reeds ingeschreven, o.a. uit Eindho ven, Arnhem, Amersfoort, Utrecht, Géleen, Wageningen en vele andere plaatsen van ons land. Het parcours is met zorg uitgestippeld cn voert uitsluitend door bos en heide. Er is een keur van prijzen beschik baar gesteld, zowel voor groepen als individuelen. Aangezien het de eerste maal is, dat De Vrijbuiters een wan deltocht onder auspiciën van de Ne derlandse Wandelbond organiseert, zal het bestuur alles in het werk stellen om het de deelnemers naar de zin te maken. De inschrijvingen staan open tot aan het moment van de start. (Advertentie) Ook de huisvaders zijn tevreden. Modem middel verbetert de stemming, Want niet langer is het nodig, dat de huisvrouw na het eten geruime tijd in de keuken staat af te wassen om daarna moe en vaak prikkelbaar terug te komen in de huiskamer. Neen,/thans is er Castella Vaatwas, het jrieuwe afwasmiddel van de Castella-fabrieken en dank zij de enorme hulp van dit wondermiddel is 'er aan het iedere dag terugkeren de geploeter van de afwas een einde gekomen. In het actieve, blijvende schuim van Castella Vaatwas (een lepel geeft teilen vol sop) is de ge hele afwas in ongelofelijk korte tijd gedaan en vaat- en glaswerk, lepels en vorken blinkend schoon als nooit tevoren. Afwassen Is nu een aange name bezigheid geworden, immers ook aan de akelige, ruwe „afwas- handen" maakt Castella Vaatwas (per pak 25 ct.) een einde, want flu weelzacht komen de handen van de huisvrouw uit het sop te voorschijn. En het is een tevreden, fleurige huisvrouw, die daarna haar plaats in de huiskamer bij haar gezin in neemt. Aan brandwonden bezweken De driejarige Leida Gosens, die Zondagmiddag tijdens een brandje in een schuur aan de Zwolseweg ernsti ge brandwonden opliep, is aan haar verwondingen- bezweken. Naar men zich zal herinneren werd het kind sa men met ha'ar vijfjarig broertje met moeite uit de brandende schuur ge red. De toestand van de kleine jongen is thans bevredigend. Gevolgen van ongeduld De 28-jarige C. v. D.. die een kost huis heeft aan de Hoogstraat, kwam Woensdagavond vroeger dan gewoon lijk thuis van zijn werk en vond de deur van de woning gesloten. Onge duldig geworden sloeg hij een voor deurruitje in, met het gevolg dat hij de slagader van zijn rechterarm door sneed. Bloedend liep v. D. de Hoog straat in en verloor het bewustzijn. De brandweerman A. Jonker verleen de eerste hulp en deed hem naar het Juliana Ziekenhuis vervoeren. Van D. zal daar geruime tijd moeten blijven. Bromfietsbotsing op rijwielpad De ministeriële bepaling: „brom fietsen Op het rijwielpad" heeft nog geen oplossing van de moeilijkheden gebracht. Een ongeval dat Woensdag middag op de Deventerstraat plaats vond en waarbij drie bromfietsers wa ren betrokken, illustreert dat, Ter hoogte van Deventerstraat 423 reden de Apeldoofnei# A. B. en een kennis beiden op het rijwielpad met een bromfiets. Een andere bromfietser, E. P. uit Apeldoorn, haalde hen in, maar wachtte niet tot hij voldoende ruimte had. Zodoende kwam hij in botsing met B. en beiden sloegen over de kop. P. kreeg een diepe vleeswond boven zijn rechteroog en is door dr Geursen naar het Juliana Ziekenhuis ge.bracht voor behandeling. B. liep schaafwonden op. Correspondentie. De heer J. W, Leemkuil. Uw klacht is doorgezonden naar de in aanmerking komende instantie. De heer J. G,, alhier. Uw na dere toelichting is van te persoon lijke aard om voor plaatsing in aan merking te kunnen komen. Vat is er te doen? Tivoli-theater, van 31 Juli—5 Aug, hoofdnummer „Ivanhoe", 14 j., dag. 2,30, 6.45 en 9 uur. Donderdag 6 Aug., 14.30, 18.45 en 21 uur hoofdnummer „Anna", 14 j. Centraal-theater, van 31 Juli—5 Aug., hoofdnummer „De lokkende wilder nis", 34 j., voorstellingen 7 en 9 uur. Maand., Dinsd. en Woensd ook 2.30 uur. Donderd. „De Melkweg heeft geen wegenwacht", alle leeft. Minerva-Tbeater, van 31 Juli—5 Aug. hoofdnummer „Schandaal in New- Orleans", 14 j. Voorst. 7 en 9 uur. Veluwe-theater, van 31 Juli—5 Aug., hoofdnummer Limelight, alle leeft. Voorst. 6.30 en 9.15 uur. „De Zilveren Walvis", Kanaal, bij Molenstraat, tentoonstelling schilde rijen Slot. Museum „Kunst en Historie", Loolaan 46, tentoonst mevr. Braakensiek. Raadhuisplein, elke Woensdag 7.45 uur Straatpcediking Interkerkel. Evan gelisatie-commissie. Doopsgez. Kerk, Paslaan, elke Zater dag 7.30 uur avondwijdiog Oecume nische Raad Apeldoorn. Berg en Bos van heden tot 29 Aug. „Lichtfeest in B. en B.", met Bala laika-orkest. Marktplein, 5—15 Augustus Verkoop- en Industriebeurs „A.R.U.". Geopend van 2—11 uur. Woensdagmiddag 4 uur opening. Donderdag 6 Aug. Openlucht-theater, 20 uur „Graficus" met toneelstuk „Boeng Toni". Vrijdag 7 Aug. Openlucht-theater, 20 uur, „Graficus" met toneelstuk Boeng Toni". Zaterdag 8 Aug. Openlucht-theater B. en B. 8 uur nam. De Neger revue „Donker Afrika". Woensdag, 12 Augustus, Hoge Steeg te Garderen, jubileumlanddag „Licht hoeve", aanvang 11 uur. (Advertentie) DINSDAG 11 AUGUSTUS a.s. A G.O.Y.V. Simmering Sportklub (Wien) (Oostenrijkse Hoofdklasser) Aanvang 6.30 uur Seizoenkaarthouders geen vrije toe gang. Donateurs wel. Voorverkoop bij de bekende adressen tot Maandagavond 6 uur. Pas op met vliegers Niet in de buurt van de hoogspanningsleiding komen De P.G.E.M. verzoekt ons een drin gende waarschuwing door te geven aan Kinderen die zich bezig houden met het oplaten van vliegers in de buurt van hoogspanningsleiding. In de hoogspanningsleiding nabij de Oude Beekbergerweg is Woensdagavond kortsluiting ontstaan doordat een vlie ger in de draden verward raakte. Als het vliegertouw niet volkomen droog is, geleidt het electrische stroom en hoe gevaarlijk dat is, is nog verleden jaar gebleken. Toen werd een jongen door de stroom getroffen met 't gevolg dat hij met ernstige brandwonden in een ziekenhuis moest worden opge nomen. Overigens is sinds kort in het Wet boek van Strafrecht een bepaling op genomen volgens welke het verboden is vliegers op te laten binnen 500 me ter afstand van hoogspanningsdraden. He' spreekt vanzelf dat het tegen woordig veel gebruikte dunne koper draad bij het vliegeren wel bijzonder gevaarlijk is. Concourssucces. Qp het te Haaften gehouden zang concours behaalde de Chr. Gem. zangver. „Zingt den Heer", dirigent de heer L. B. J. Lensink, in de 2de afdeling een eerste prijs met 302 pnt. Het jeugdkoor „Zanglust", eveneens onder leiding van de heer Lensink, verkreeg te Etten in de 2de afdeling een eerste prijs, met 317 pnt. Ruim 1800 geëvaoucerden in Noord- Brabant. Volgens opgave van het Bureau Noord-Brabant van het minis terie van Maatschappelijk werk te 's-Hertogenbosch, bevonden zich per 1 Augustus jl. nog 1843 geëvacueerden in genoemde provincie. Veel post voor jarige prinses Irene SOESTDIJK. Hoewel Prinses Irene haar veertiende verjaardag in Cape Cod in Amerika vierde, waar zij, zoals bekend is, met haar zusje Beatrix met vacantie verblijft, had het post kantoortje te Soestdijk het gistermor gen toch druk met het verwerken van honderden brieven en briefkaarten en enige telegrammen, die aan het Ko- n.nklijk paleis zijn bezorgd. Overal in den lande werd veel ge vlagd en voor het paleis bleven gis teren vele voorbijgangers even staan. Prins Bernhard had op zijn reis naar de West de cadeaux van vader en moeder en -de zusjes reeds meege nomen. Het traditionele geschenk van de Koninklijke Landmacht zal aange boden worden als de oudste twee prin sessen in Nederland terug zijn ge keerd. Zo ging deze dag op Soestdijk kalm voorbij al waren de gedachten van de Koninklijke familie ongetwij feld bij de jarige in Amerika. RUSTIGE VERJAARDAG. Prinses Irene heeft een zeer rustige verjaardag gehad in Cape Cod. De ge schenken, die prins Bernhard voor haar. meegebracht had, lagen, toen zij was opgestaan, op de tafel uitgestald. Prinses Irene begon deze onmiddellijk met haar zuster uit te pakken. Prins Bernhard moest tegen de middag weer vertrekken om zich naar Curasao te begeven. De prin sessen vergezelden haar vader naar het vliegveld. Nadat zij waren te ruggekeerd, werd er een partijtje gegeven. De verjaardag van prinses Irene is op de Antillen, in afwachting van de komst van prins Bernhard, rustig ge vierd. Er hangen ter verwelkoming van de prins vele vlaggen uit. Nederlanders in België ernstig gewond BRUSSEL. Het tienjarig zoontje van schipper Van Dijcke uit 's-Gra- vendeel is, terwijl het schip van zijn vader in de sluis te Lot in het kanaal Brussel—Chariois lag, bekneld geraakt tussen een kabel en het dek. Zwaar gewond is hij overgebracht naar een ziekenhuis te Brusel, waar zijn beide benen geamputeerd moesten worden. Te Wijnegem is een zestienjarige schippersknecht, wiens naam wordt gegeven als Cornelis ten Pieriks, te Utrecht, door een losspringende kabel op het schip „Geert", ernstig aan een been gewond. Hij is in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis te Ant werpen gebracht. Burgemeester bij opening van de A.R.U. Eendracht en samenwerking zijn eerste vereisten Eendracht en samenwerking, dat waren de oYiderwerpen waarop gistermiddag bij dc opening van de A.R.U. de nadruk werd gelegd. Zowel burgemeester mr A. L. des Tombe als drs Lintner wezen er ieder op hun eigen wijze op, hoeveel moeilijkbeden men door samen werking kan overwinnen en boe de positie van Apeldoorn samen werking op allerlei gebied, maar vooral voor handeldrijvende midden stand en industrie eist. Apeldoorn wordt centrum-gemeente Te ongeveer twee uur nam de heer H. Spijkerman, voorzitter van de A.R.U., in de zaal van de ontspannings tent het woord. Na de autoriteiten, o.w. de burgemeester, wethouder K. Jonker, de Commissaris van poiitie- de heer J. S. de Jong en de verdere genodigden welkom te hebben gehe ten, hield de heer Spijkerman de toe spraak, die reeds in onze editie van gisteren is afgedrukt. Na hem sprak de heer K. Dekker, 2e voorzitter van de Raad voor de Apeldoornse Middenstand, bij ont stentenis van de heer Joh. Scholtens jr Hij schetste het leven en de A.R.U. als een combinatie van strijd voor idealen in de practijk van alledag. Hij hoopte dat voor Kruiningen een groot batig saldo zou overblijven. Ook drs W. Lintner. secretaris van de Kamer van Koophandel voor N.O. Gelderland voerde het woord. Hij prees de Apeldoornse Middenstand voor wat hier tot stand was gebracht. Men begrijpt in deze plaats dat men voor doelmatige reclame het publiek met de neus op de resultaten moet zetten. Men begrijpt, dat uien service moet geven. Onder service verstaat men echter ook, een minder verwar rende sluiting der winkels als nu het geval is. Des zomers heeft men in Apeldoorn de halve-dagsluiting voor de vreemdelingen aan kant gedaan. Waarom brengt men niet lerwille van de plaatsgenoot meer eenheid in de winkelsluiting. Drs Lintner besloot met de woorden: Laat men deze zaak aanpakken zoals men de A.R.U. aan gepakt heeft. De heer A. Fortuyn Harreman voerde het woord in een tweeledige functie: als directeur van V.V.V., die verheugd is dat Apeldoorn weer wat biedt, en als voorzitter van de con ventie van tentoonstellingen in Ne derland, die op een goede samenwer king rekent. Na het ronddienen van verversin gen noemde burgemeester mr A. L. des Tombe het heden een dag van dubbel feest: de verjaardag van Prin ses Irene en de opening van de A.R.U. Ter ere van de jarige Prinses zong men staande het Wilhelmus. Vervol gens schetste de burgemeester hoe wij zo langzamerhand Apeldoorn moeten gaan zien als een centrum-gemeente. In de zomermaanden vooral is Apel doorn centrum voor mensen uit alle delen van ons land en daarbuiten. Willen wij deze rol vervullen, dan moeten wij laten zien wat wij preste ren. De A.R.U. doet dit voor de han deldrijvende middenstand cn de in dustrie. Apeldoorn kan de A.R.U. levert daarvan het bewijs iets presteren miets men eendrachtig is. Helaas, zo meende de burgermeester, hieraan ontbreekt nog wel eens wat. Vooral de middenstand moet uit de persoonlijke belangensfeer in de alge mene sfeer treden. De burgemeester hoopte dat ook in deze zin de A.R.U. een succes zou mogen zijn, want gezamenlijk succes brengt ons nader tot eikaar. Daarna wandelde het gezelschap naar buiten, naar het hoofdgebouw, waar een rood lint de toegang af sloot. De burgemeester knipte 't door, met welke symbolische handeling de tentoonstelling definitief was geopend Een wandeling door de grote ten toonstellingstenten heeft ons getoond, dat voor de tweede A.R.U. de tekort komingen van de eerste zijn verme den, De organisatoren hebben hun lessen geleerd en misschien ook wel de inzenders, 't Is er nu ruim in de twee grote tenten op het Marktplein. Meer overzichtelijk en daardoor beter te bekijken. De stands komen ten volle tot hun recht en daarvan profi teren de bezoekers en met hen de standhouders. Dan, dat is ongetwijfeld een be langrijke factor, er is nu een grotere verscheidenheid van artikelen dan het vorige jaar. Beter tentoongesteld ook. Hoe interessant het in 3?52 was. er is nu. om 't kort te zeggen, meer rust. Ook al is 't in vele stands niet be paald stil. Want de A.R.U. zou geen goede verkoop-tentoonstelling zijn, als je niet her en der werd aangehouden voor een kopje bouillon, een glas melk, een kopje koffie en meer van die heerlijkheden. Vele vriendelijke juffrouwen gaven zo maar heur liefste glimlachjes weg Honger en dorst behoeft een mens op de A.R.U niet te lijden. Is men moe van al dat kijken, al dat praten, de muziek van het luisteren naar de koe. die al maar verkondigt, dat melk toch zo goed is voor elk. dan wenkt de grote restauratie-tent met haar mu ziekje. De A.R.U. 1953 is een attractie voor de Apeldoorner, die wat beter de plaats zijner inwoning leert kennen, hetgeen voor menigeen geen overbo dige weelde is, en voor honderden vreemdelingen in onze gem^cte, die van de A R U. de indruk zulflr mede- nemen. dat Apeldoorn er toch heus wel zijn mag. LOENEN Achterste Molen op reis. Het perso neel van de papierfabriek Schut en Berends heeft enige jaren geleden een reisvereniging opgericht en die „De Achterste Molen" genoemd. Geregeld wordt wat geld ingelegd, om daar jaarlijks een reisje van te bekostigen. Deze week is de vereniging twee da gen naar België geweest. Ongeveer zeventig personen namen aan de tocht deel. Het zijn prachtige dagen gewor den. Bezocht werdén Arnhem, Nijme gen, Overloon, Venlo, Roermond, Val kenburg, Maastricht en vele Belgische steden cn dorpen. In België werden o.m. een paar belangrijke stuwdammen bekeken en in een grot te Spa werd een ondergronds riviertje bevaren. Op de terugweg heeft de heer Scholten namens de deelnemers de dames Schut en Berends en de heer Berends be dankt, die tot het welslagen van de reis een belangrijke bijdrage hebben geleverd. BRUMMEN Burgerlijke Stand van 30 Juli t.m. 5 Aug. Geboren: Antonius Theodovs, z van Th. J. Trentelman en A. Kar- miggelt; Berendje, d. van J. Smith en A. 1-1. Jansen; Johanna Hermina Augusta, d. van J. G. H. Wools en J. W. Harmsen; Johanna Wilhelmina Christina, d. van R. J. Palsenberg en G. J. Scholten; Wilhelmina Frederika Anna, d. van A. G. Völke en A. Smit; Maria Elisabeth Sophia, d. van A. J G. G. J. Wesselink en M. C. C. Steijaert; Theodorus Hermanus, z. van J. H. de Brouwer en J. R. van Geijn. Ondertrouwd: R. A. van Leussen, 27 j. en E. M. J. Jurrius, 26 j.; G. J. Len derink, 28 j. en G. Boterman, 27 j. Getrouwd: T. W. de Boer en R. H. A. Wesselink. ELSPEET Verlichting en wegen worden ver beterd. in Elspeet zijn in de afgelo pen dagen enkel- duistere punten op gehelderd door het plaatsen van straat lantaarns. Verder hel en rAannen van de gemeente een begin gemaakt met het verbeteren van de Stakenbergweg Er zullen twee gevaarlijke bochten worden uitgehaald. Met de eigenaars van gronden langs de weg was lang geléden al een regeling getroffen, maar tot uitvoering van het plan kwam het nog maar steeds niet. Nu is de «I Korte, berichten Postadressering. Post voor militai ren, die deelnemen aan de oefening Drietand, moet als volgt worden ge adresseerd: rang, naam, voorletters, legernummer, onderdeel, NAPO-231. Alle stukken moeten volgens het bin nenlandse tarief worden gefrankeerd. .Stoffelijk overschot aangespoeld. Aan het zeestrand te Wassenaar is aange dreven het lijk van de zestigjarige magazijnbediende A. P. uit 's-Graven- hage, die bij het baden in zee te Sche- vcningen is verdronken. Nieuwe burgemeester van Rilland. Rilland-Bath heeft zijn nieuwe bur gemeester ingehaald. Het was een plechtigheid, die sober werd gehouden, want Rilland betreurt zijn doden en onder hen in de eerste plaats burge meester J. A. de Goffau. die tijdens de rampnacht is omgekomen. Velen hebben het woord gevoerd bij de in stallatie van de heer Jobse, oud-ma- rine-off icier. Generaal Juin. Na de vergadering van de Franse ministerraad is verno-_ men, dat maarschalk Juin twintig Augustus het opperbevel van alle NAVO-strijdkrachten van de Midden Europese sector op zich zal nemen. Als inspecteur-generaal van het Franse le ger en als voorzitter van de commis sie van chefs van de generale slaf zal hij vervangen worden door generaal Ely. Vereniging van Haringhandelaren. Op de jaarlijkse vergadering van de Vereniging van Haringhandelaren, in het Handelsgebouw te Vlaardingen ge houden. Is besloten de<.e te ontbinden en de werkzaamheden over te dragen aan de Vereniging ter Bevordering van Visserij, Handel en Nijverheid. Overleden. Dr H. D. van Broek huizen, oud-gezant van Zuid-Afrika in Nederland en België, is op Sl-jarig" leeftijd in een ziekenhuis te Pretoria overleden. Dr Van Bx'oekhuizen die uil Nederlandse ouders stamde, was ge huwd r..et een kleindochter van presi dent Kruger, Gedu'-ende de jaren, dai hij gezant in Den Haag was. heeft hij zich in ons land talrijke vrienden ge maakt Door zijn markante, boeiende persoonlijkheid genoot hij een grote populariteit. zaak krachtig aangepakt; heel wat bo men langs de weg zijn al gerooid cn enkele weide-afrasteringen zijn ver plaatst. Langs de nieuw te bouwen Hervorm- dè school zullen twee wegen worden aangelegd. De gemeente overweegt om deze te noemen naar Gerrit Mouw en naar ds Kalshoven. Gerrit Mouw was een bckmd raadslid en ds Kalshoven heeft van 18991919 v'e Rispeter Her vormde Gemeente gediend. VAASSEN Gevonden en verloren. Gevonden: zilveren armband, badhanddoek met zwembroek, gouden herenhorloge met ketting, aardewerk schaaltje, konijn padvindersriem, jongensjasje, kaky- hemd, riem, blauwe muts (van capu chon). Verloren: leren tas, luchtfilter van een motorrijwiel, damespolshorloge, diverse portemonnaies, portefeuille" met inhoud, blauwe vulpen, zwem abonnement, jongensjasje, badpak met handdoek,blauw kindevvest, kinder regenjas, damestas inhoudende o.a. zonnebril en portemonnaie, ceintuur, dames regenjas en (regen)mantel. Drie dagen sport. Ten behoeve van de geadopteerde gemeente Fijnaart zullen :n het sportpark „De Koekoek" te Vaassen vanavond, morgenavond en Zaterdagavond sport-demonstratiewed strijden gehouden '-orden, I-Iet begint vanavond om zeven uur met een hockeywedstrijd tussen een militair en een Eper elftal. Daarna is er een voetbalmatch tussen Oene en Vios. Vrijdagavond zijn er tennis- en (uit gebreide) zwemwedstrijden, voetbal en athletiekdemonstraties. Zaterdagmiddag worden van half drie tot vijf uur tenniswedstrijden gehou den en 's avonds zijn er weer zwem en voetbalwedstrijden (Vaassen—Epe) en gymnastiekdemonstraties. Vaassense verkenners, kampeerder. De junioren van de verkenners dei- Kapelaan Van Oosten-groep hebben een genoeglijke week achter de rug. Van Woensdag tot Woensdag kampeer den zij in de Wolthaarshock bij Leme- lerveld, waar zij onder de wakende ogen van de staf (K. Pannekoek, hop man G. Pannekoek en enkele assisten ten) hun patrouillekampjes bouwden en genoten hebben van de heerlijke natuur. Een patrouillekamp bestond uit cn keukentje met lofelvuur, pan- nenrek, kelder, hakplaats en afvalput jes en verder een tafel en een tent. Verder waren er tenten voor de slaf, voor de fietsen en voor de fourage. Zo als het hoort heerste er een goede dis cipline. Ieder had zijn eigen werk en de staf waardeerde de prestaties met punten. Zondagmiddag hebben de ouders en kapelaan Kats een kijkje in het kamp STREEK IN 'T KORT UDDEL. Mej. J. Buitenhuis is le Zwolle geslaagd voor het diploma costumière. LOENEN. L. v. d. Burgt zal vanaf 27 Augustus een paar weken In Leu ven (België), vertoeven »n daar we gens ziekte van de voorganger der Hervormde Gemeente predikbeurten vervullen. LOENEN. De ontvanger van de Ned. Hervormde Kerk houdt volgen de week Woensdag in het Jeugdhuis van half drie tol half vijf zi.lïng vuor het ontvangen van de Hoofde lijke Omslag. TWELLO. De eersto elf woningen van het complex van 48, dat up de Demmerskamp te Twello wordt ge bouwd. zuBen over drie weken voor bewoning gereed zijn. TWELLO. Pi I riot van de actie die i.i Twello geveerd wordt ten bate van de tuberculosebestrijding zal de onst- luivenvereniging „Steeds Verder' wlgende week Zat-idag een toneel avond met bal houden. WAl Zfcül Ro^-J UUt d'n Frlr W.V. „Mijn salaris heeft onk een knik"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2