pW&fóüY* Apeldoorn heeft nu een pleeggezinnen-centrale KLOKKEN j.B.DCKKER Rijtijdenbesluit veroorzaakt moeilijkheden bij melkvervoer I AAIi;T STAÈQS r Zaterdag 1 Augustus 1953. NIEUWE APELDO ORNSE COURANT Eerste blad Belangrijk centrum voor kinderbescherming In Apeldoorn is dezer dagen bij dc Sociale Raad een „pleeggezinnen centrale" opgericht. Het nut van deze centrale is, dat diverse instanties die zich met kinderbescherming bemoeien, nu een duidelijk beeld kunnen krijgen van de mogelijkheden die er voor hun pupillen in Apeldoorn zijn. T.evens dat Apcldoornse gezinnen, die er voor voelen een kind in huis te nemén, hetzij voor korte of langere tijd, nu zonder geschrijf, geloop naar bureaux en ge-wacht geholpen kunnen worden. Niet voor gezondheids- vacanties Apeldoorn is voor vrijwel alle in stanties in ons land die zich met kin derbescherming bemoeien, een plaats van grote betekenis. Regelmatig ver toeven in Apeldoorn niet minder dan duizend en meer kinderen, die naar onze gemeente werden uitgezonden door ongeveer vijf en veertig voogdij instellingen. Al deze instellingen moesten op eigen gelegenheid in Apel doorn speurderswerk doen om ge schikte adressen te vinden. Een tijd rovende bezigheid, waaraan nu een einde is gekomen. Een instantie, wel ke nu een kind in een Apeldoorns ge zin zou willen onderbrengen, vervoegt zich bij de Pleeggezinnen-centrale en kan alle gewenste inlichtingen ont vangen over de samenstelling van de candidaat-pleeggezinnen, godsdienst, gezondheid, leeftijden van de gezins leden, enz., enz. De centrale is speciaal bedoeld, zo deelde ons mr Van Daal, de secretaris van de Sociale Raad, mede, voor kin deren die voor een vrij lange tijd in een gezin moeten worden onderge bracht omdat zij om de een of andere reden thuis niet kunnen zijn. Kinderen die dus blijvend in een ander gezin moeten komen, krijgt men niet via deze centrale. Voor zulken moet men zich wenden tot de Voogdij- V.V.Y.-Rondritten zijn een groot succes Evenals vorig jaar organiseert de de V. V. V. ook nu weer rondritten in V. A. O.-touringcars over de Veluwc en trips naar de Loenèrmark. De rondritten worden 's middags gehouden, vijf maal per week en de trirs naar de Loenermark 's morgens, ei;ie maal per week. Er is op 6 juli jl. mee begonnen en reeds nu hebben 1235 personen deelgenomen aan de rondritten en 448 aan de trips naar het prachtige gemeentebos in Loenen. Cijfers, die belangrijk hoger liggen dan die van het vorige jaar. f Advertentie) met bim-bam en Westminster BRINKLAAN 16 TEL.2518 Wal is er te <lven?-\ Tivoli-theater, van 31 Juli—5 Aug, hoofdnummer „Ivanhoe", 14 j., dag. 2.30, 6.45 en 9 uur; Zondag: 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur. Centraal-lheater, van 31 Juli5 Aug., hoofdnummer „De lokkende wilder nis", 14 j., voorstellingen 7 en 9 uur. Maand., Dinsd. en Woensd ook 2.30 uur. Donderd. „De Melkweg heeft geen wegenwacht", alle leeft. Minerva-theater, van 31 Juli5 Aug. hoofdnummer De Dief, 18 j. Voorst. 7 en 9 uur; Zondag ook 2.30 uur. Donderdag hoofdnummer Schandaal in New Orelans, 14 j. Veluwe-theater, van 31 Juli—5 Aug., hoofdnummer I.imclight, alle leeft. Voorst. 6 30 en 9.15 uur. Zondag ook 2.30 uur. „De Zilveren Walvis", Kanaal, bij Molenstraat, tentoonstelling schilde rijen Slot. Museum „Kunst en Historie", Loolaan 40. tentoonst mevr. Braakensiek. Raadhuisplein, elke Woensdag 7.45 uur Straatprediking Interkerkel. Evan gelisatie-commissie. Doopsgez. Kerk, Paslaan, elke Zater- d.ig 7.30 uur avondwijding Oecume nische Raad Apeldoorn. Berg en Bos, van heden tot 20 Aug. „Lichtfeest in B. en B.", met Bala laika-orkest. Zaterdag 1 Aug., Openluchttheater, 8.30 uur „Graficus" met „Boeng Toni", Ugchelen, hotel Prinsen, Zaterdag 1 Augustus Vacantiebal. Aanvang 9 uur. Marialust, van Donderdag 30 Juli t.m. 5 Aug., Baier IJsrevue, dag. 8.15 u. Woensd., Zat. en Zondag om 2.30 u. matinee. raad in Zutphen. De cehtraTe "bemid delt evenmin voor kinderen die om gezondheidsredenen eens een paar weken boslucht moeten hébben. De initiatiefnemers verwachten, dat zich nu vele inwoners van Apeldoorn Aankomst van de Kruiningse jeugd Gewijzigde route Zoals we reeds mededeelden, ko men de kinderen uit Kruiningen, die hier gedurende een maand zullen vertoeven, Maandag inApeldoorn aan.- De route, welke ze zullen vol gen, is echter enigszins gewijzigd. Ze arriveren niet op het Stations plein, zoals aanvankelijk in de be doeling lag. doch op het plein bij de Hofstraat-Hoofdstraat. Hier wacht de Postfanfare de jeugdige gasten op en de stoet gaat naar La Borde laise' via Kanaalstraat, Stations straat, Rcgentessclaan, Van Rhe- ménslaan,' Parkweg en Hoofdstraat. De bewoners aan deze wegen wordt verzocht de vlag uit testeken ^•pn, aldus, de kinderen een feestelijk ,;Wólköni te bereiden. zullen melden om de Pleeggezinnen centrale daadwerkelijk te helpen. Voor de kosten, vertelde mr Van Daal, kan meestentijds een regeling getroffen worden. Voor de kantonrechter Verschillende bedrijfstakken en wel in hel bijzonder dc zuivelbedrijven zyn de speelbal geworden van twee overheidsinstanties, namelijk de arbeids inspectie en dc vcrkccrsinspccties, die het niet met elkaar eens zijn over de juiste naleving van het rijtijdenbesluit. Het is gebleken dat liet rijtijdenbesluit vooral voor het melkvervoer zeer veel moeilijkheden met zich meebrengt o.a. voor wat betreft de voorgeschreven rusttijd lussen dc arbeidstijden in. Dc directeur H. K. uit Apeldoorn had zich tc verantwoorden voor de wnd kantonrechter, mr J. van Gulik, omdat in dc werkboekjes van vier werknemers onjuiste aantekeningen voorkwamen, terwijl ook dc voorge schreven rusttijd onvoldoende was geweest. Voorschriften van arbeids- en verkeersinsp.ectie Zeer uitvoerig werd door twee deskundigen het Rijtijdenbesluit ont leed, waarbij de vertegenwoordiger van de Verkeersinspectie, W., die als getuige voor het O. M. optrad, naar voren bracht, dat de zuivelfabrieken, zich in verbinding kunnen stellen met de Arbeidsinspectie of de Ver keersinspectie, teneinde gezamenlijk een oplossing te vinden voor de moeilijkheden. Over het algemeen zijn alle zuivelbedrijven 'in-conflict, met het Rijtijdenbesluit. In dit géval was spr. echter van mening, dat men wel. zeer onachtzaam wasagëweest, terwijl- gebleken is, dat na 'de eerste overtreding toch geen bijzondere maatregelen werden getroffen. De getuige-deskundige v.- S., die was op geroepen door de verdediger mr G. W. van Driel, belichtte in het bij zonder de problemen, waarvoor de zuivelbedrijven komen te staan ten aanzien van de naleving van het Rij tijdenbesluit. In zijn requisitoir bracht de ambtenaar O. M., mr Mes- schaet naar voren, dat het opzicht houdend personeel wel zeer-onacht zaam was geweest en zelfs niet de moeite had genomen controle te houden bij de juiste invulling van het werkboekje en eiste viermaal f 15 boete. De kantonrechter rekende de tekortkomingen in het bedrijf veel ernstiger aan en vonniste eenmaal f 75.en driemaal f 25.boete. Ontsieringsvcrordcning. Volgens een nieuwe landschaps- onlsieringsverordening mogen in de gemeente Epe aan de openbare weg geen reclamevlaggen of borden of zelfs alleen maar aanduidingen, zoals, sigaren, souvenirs, ansichtkaarten, worden gehangen of geplaatst. Negen inwoners van Epe hadden de ver ordening overtreden. Zij kwamen, er ditmaal nog af met een ontslag van rechtsvervolging op grond van het feit, dat gedurende de eerste zes maanden na het in werking treden van de nieuwe bepaling, geen ver volging kan worden ingesteld. Half November zal de bepaling van kracht worden. Zilveren jubileum A.s. Maandag 3 Augustus is het 25 jaar geleden dat de heer J. F. Dieou, Kruisakkerweg 6 in dienst trad bij het loodgictersbedrijf J. Rou- wenhorst alhier. Expositie iverk van v.DutmenKrumpelman JN DE KUNSTZAAL aan de Loolaan wordt deze zomer, als we tenminste hiervan kunnen spreken!, volop ge legenheid geboden kennis te maken met het werk van tal van kun stenaars. Thans exposeert er tot 14 Augustus Erasmus Bernhard von Dui men Krumpelman, met een aantal van zijn werkstukken, waarin zijn voorliefde voor de vluchtige notitie duidelijk tot uiting komt. Enerzijds hebben we genoten van een aantal van zijn frisse, lichte impressionis tische doeken, anderzijds hebben we de wenkbrauwen gefronst over een ander aantal zijner schilderijen. Be wondering kregen we voor zijn boeiende impressies van stadsgezich ten, landschappen en straatgewoel, welke in technisch opzicht verdien stelijk, ja knap zijn en verblijdend blijk geven van veel gevoel voor vrolijk en uitbundig coloriet, voor compositie en actie. Vooral bijv. Regendag in Harlingen is ongetwijfeld artistiek en met vakmanschap gedaan rriaar daarentegen konden we minder enthousiast zijn voor sommige por tretten en een paar havengezichten. Enkele lijken wat leeg, een paar an dere zijn gevormd op 'n wijze welke niet van eigenlijke stijlkracht over tuigt. Zij zijn bijna beneden de mid delmaat, te vluchtig, niet indringend genoeg. Maar ja, men kan tenslotte op ieder een wel wat aanmerken. Van belang is dat 'n groot aantal van deze werken een eigen karakter heeft dat de ware aard van de maker doet openbaren, nl. een levensbezeten kunstenaar, die, ofschoon hij invloeden heeft moeten ondergaan recht op een intuïtief be grepen doel afgaat. Een creatief talent heeft v. Duimen Krumpelman, een ervaren schilder die soms tot tref fende resultaten komt maar onzes in ziens in sommige impulsieve schilde- LOENEN Zwemwedstrijden en diploma- zwemmen. In het zwembad te Loe nen zullen op Zaterdag 29 Augustus wedstrijden worden gehouden door jongens en meisjes van 911 jaar, van 1214 jaar en van 15—17 jaar. Er staan in totaal zes nummers op het pro gramma, maar aan elk nummer moe ten minstens tien jongens en meisjes deelnemen, wil het kunnen doorgaan. Er zijn voor de winnaars mooie prijzen beschikbaar gesteld. Op 29 Augustus wordt eveneens het diploma-zwemmen gehouden, voor diploma I (de zwem- proef) en voor diploma geoefend zwemmer. Voor het eerste moeten de deelnemers zes jaar en ouder zijn, voor het tweede acht jaar en ouder. TWELLO Benoemingen. De heer W. v. Gemst, waterbouwkundig tekenaar bij de dienst Publieke Werken te Tilburg, is benoemd tot waterbouwkundig opzich ter-tekenaar bij de dienst van Gemeen tewerken te Voorst, met standplaats Twello. De heer C. Leuverink te Twello, is benoemd tot ambtenaar ter gemeente secretarie in de gemeente Voorst. rijen niet altijd voldoende de weer stand der verfmaterie overwint. Onderwerp o.m.: naakt, portret, stadsgezicht, landschap, straatleven. VAN DOLRON Geslaagden Middenstandsdiploma Voor het Middenstandsdiploma al gemene handelskennis zijn geslaagd onze plaatsgenoten: R. van Amers foort, A. Andela, D. C, Balk A. Beek man, A. van Bennekum, W. R. Ben- nink, A. H. Boll, G. Booy, G. J. Bor- nebroek, mcj. I-I. J. Bosman, G. J. Brand, M. A. Brouwer, E. Buitenhuis, J. M. van Buren, J. S. Coers. A. A. v. d. Corput, H. J. van Dam, J. W. Dee- gens, B. B. van Dijk, W. J. A. Ep- pmg mevr. Eysink-Mars, mej. M. H. van Geel. H. Goos, J. J. Goris, A, J. Gijzrl, uL B. de/Haan, G. Th. Har- lernan, mej. H. Harmsen, J. H. Hay- tink. F. W. H. baron van Heemstra, G. A. van Hierden, G. J. W. E. Hoff- mans. G. Janssen, D. Kamphuis. C. Koote. A. Koster, G. J. Kruitbosch, J. Kruitbosch, G. J. Kruizïnga P. C. Lindenbergh, L. te Loo, J. F. G. Mar lens. J. F. J. Mensink. mej. G. H. Nculeman, A. H. van Oosten, mej. J. I. Oostman. H. F. van Otterlo, C. Overweg. Th. A. M. Pol, B. J. Prum- mel, A. H. J. Reimert, E. T. Réparon, J. M. C. Schreuder, B. Schut, A. C. M. Siebelink, G. W. van Silfhout, mej. A. C. Simons. D. Slijkhuis, mej. W. Slijkhuis, A. C. van Sonsbeek, H. E. Steenbergen, H. B. Stegink, K. H. Vé.d te-doen T~\e vele vacantiégangers die in ons Apeldoorn van .de druilerige bossen en de natte heide met de majestueuze regenluchten komen ge nieten, hebben een fijn doorweekt weekje achter de rug. Heerlijk is de parel der Veluwe, waar de regen de stoer ontblote kuiten streelt en de herfstwind vrij spel heeft mei uw tentdoek. Neem eens een duik in het Bosbad en denk aan de Spartaanse opvoeders. Zoekt gelijkzinde druiloren en organiseert behcndigheidsrilten over doorweekte bergpaden naar de Veluwsc plassen. Voelt ge u nu ge(gerrit)flest, stede ling uil hel Westen? Kijk Apeldoorn er niet zwart om aan. Wij profiteren zelf ook Gelijke monniken, gelijke capuchons. De regen valt voor ieder een, al betreuren wij het met U dat zij valt in uw vurig verbeide vacan- tieweken. Er is één smalle lichtstreep aan het grauwe zwerk, vrienden: niemand kan staande houden dal in Apeldoorn de dood in de pol is. Juist in deze barre vacanlieweken van eind Juli heeft het aan divertissement niet ont broken. Wij hebben uitgerekend, dat jl. Donderdagavond zeker niet minder dan zevenduizend mensen op pad zijn geweest naar: de grote ijsrevue op Marialust, de Wiener Sangerknaben in het Openluchttheater, Berg en Bos in Droom,licht en de wielervjedstrijden met de Nederlandse Tour de France- ploeg op de \Adela.arsbaan, Nu reke nen we onze bioscopen met hun spe ciale Donderdagprogramma's nog niet mee. Een buitenkansje hebben wij al ge noemd de komst van Beiers ijsrevue. Het kaliber van deze artislengroep is zo goed, dat men van een evene ment kan spreken, waarvoor men meestal naar Den Haag of A.msterdara moet. Als er in één week heel veel in Apeldoorn Ie d.oen is, bestaat evenwel de kans, dat dergelijke grote en kost bare ondernemingen een station ver der gaan.. De directies redeneren: wij brengen een kolossaal bedrag aan vermakelijkheidsbelasting op. Boven dien hebben wij een groot aantal le veranciers nodig, ivanneer wij ons er gens een week lang vestigen. Is hel dan onbillijk, dat wij van hel ge meentebestuur verlangen, dat in onze week de concurrentie ivordt be perkt?". Reisboek "W"indt U het erg, als wij nu. on danks het onze vacantie belem merende weer, het reisboek voor Gel derland tevoorschijn halen? Het is werkelijk niet als een plagerijtje be doeld. Olala, daar komt bovendien een schraal zonnetje achter Teuge tevoor schijn om U voor dit week-end milder te stemmen. Zeldzaam ogenblik zon! Laat ons dit unieke moment boekstaven: Zaterdagmorgen te zeven uurzon! Over boekstaven gesproken. Het •reisboek (vijfde druk), zopas uitgege ven door de Gelderse V.V.V. staaft de goede indrukken; die een buiten staander heefi van de activiteit der Provinciale V.V.V.-besturen. Een rode omslag met een Camera Obscura- achtig plaatje van een reiskoets geeft het boek een aantrekkelijk uiterlijk. I-Iet bevat alle gegevens, welke de toerist in Gelderland nodig heeft: spoorwegen, aulobuslijnen, grote- en kleine tochten door de provincie en in alphabetische volgorde bijzonder heden van alle Gelderse plaatsen. -Van élke plaats wordt een theelepel tje geschiedenis verteld en vervolgens kunt U allerlei gegevens lezen over de samenstelling van de bevolking, het verkeer, onderwijs, kunst en we tenschap. sport, amusement en wan delingen. De heer Johan Wesselink te Ooster beek, die juist op de grens van Velu we cn Betuwe woont (schrijver van „Schilders, van de Veluwezoom") heeft het boek met een gelukkige hand, samengesteld. Het lezen maakt U al reislustig Kinderen A/T AANDAG komen ruim twee- honderd kinderen uit Kruinin gen vacantie houden in Apeldoorn. Wanneer U dc foto's bekijkt, die onze fotograaf in Kruiningen heeft ge maakt, zal het U duidelijk zijn, dai er voorlopig voor de kinderen geen aardigheid aan is, thuis te zijn. Zo lang de schoonmaak duurt, kunnen de kinderen beter van do vloer zijn. Apeldoorn mag de Kruiningse jeugd gerust een beetje feestelijk welkom helen. Als de vlaggen uithangen langs de route, die dc autobussen rijden, zal dat een aardig teken van hartelijke gastvrijheid zijn. Sommigen hebben in de afgelopen maanden bij de organisatie van de kinderuitzending wel een beetje op de Apeldoorners gemopperd. Het ging aanvankelijk niet zo vlot. Mr Van Daal, de secretaris van de so ciale raad heeft Apeldoorn echter gerehabiliteerd. „U moet niet ver geten", zo decide hij ons mede, „dat er in Apeldoorn regelmatig, het ge hele jaar door, al duizend, soms zelfs dertienhonderd kinderen in pleeg gezinnen zijn ondergebracht. Niet minder dan 45 voogdij-instellingen in ons land plaatsen hier hun pupillen, die vaak voor vele weken uit hun oude milieu weg moeten. Bovendien heeft de Ned. I-Ierv, kerk van Rotter dam zojuist, tachtig kinderen uit een kindertehuis naar Apeldoorn gezon den. Zij blijven hier zeventien dagen in Hervormde gezinnen, die daarvoor geen enkele vergoeding vragen." On der deze omstandigheden is het te meer verheugend, dal nog zoveel Apeldoornse gezinnen de deuren voor de Kruiningse jeugd hebben ge opend. Stokking, J. Th. M. Tanke, J. Terpstra, J. Teunisse, N. C. Troost, J. M. Tuink, mevr. Tuink-Jansen, Chr, Udo, mej. E. M. J. v. d. Velden, A. Vennik, Th, L. Verberg mej. N. de Visser, J. Vlessert, G. C. Voskuilen, me.i. G. M. v. d. Vrugt, H. v. d. Wal, B, v. d. Wall, J. B. F. Weiss, G. J. J. Weken- borg, J. C. Wey, A. van Zevenber gen. B. van Zevenbergen, J. van Zutphen. ELSPEET: G. van Asselt, A. Koet sier, H. Smit, J. Spijkerboer. PUTTEN: A. van Beek, J. van Beek, R. van Beek, E. Bleyenberg, A. Geurts, G. Lozeman, C. Wendt. EMST: G. H. Berkhoff. HOE.NDERLO: M. v. d. Brink, G. S. Essenstam, G. van Hunen. L. H. Mes, W. Nab, B. B. H. Pluim, E. H. Pluim, M. G. Wolfswinkel. IIEERDE: A. Hofstede. D. Huis kamp, J. Roseboom. OENE: J. van Huffelen. OTTERLO: Mej. A. Pluim. HOOG SOEREN: M. van Wijk. DRUMMEN: Mej. H E. Gronouwe, mej. A. J. Klaasen, W. F. Neyenhuis, H. Theunissen, mej. A. van der Veen, W. Wiegman, H. H. Wunderink. GARDEREN: H. Bronkhorst, mej. F. Janse, G. van Zevenbergen. EPE: .1. Brummel J. A. Dijkstra, G. Horst, T. Jager, P. J. Jansonius, G. Joostema, H. Kasteel. BEEKBERGEN: Van Donkersgoed, mej. A. J. v. d, Mey. VAASSEN: J. H. Dozij, EERBEEK: Mej. L. A. G. Mensink, mej. A. G. Winkels. LOENEN: H. W. Aarnink, M. P. van Deldcn, mej. G, van Hunen, mej. G. Jansen, mej. F. Limpers, mej. F. Limpers, G. H. Plant, H, J. Tiemessen. EDE: W. van As. H. Baagel, A. de Bruin, P. Dees, J. Hanegraaf G. Has selaar. W. Jongenotter, G. Roke, mej. A. E. Stevens, T. Teunissen, mej. H. H. van Zoelen. UDDEL: A. van Asselt, H. v. d. Brink, T. v. d. Brink. R. Schouten, A. de Vries, W. Westhuis. Zondagsdienst artsen en apotheken De artsen-Zondagsdienst zal in hel komende weekend worden waarge nomen door de doktoren: H. Th. v. d. Pol, Jachtlaan 94, Tel. 5884 (N.W.) G. Peterse, Brinklaan 116, Tel. 2638 (Z.W.) J. C. van Es, Arnhemseweg 59, Tel. 4581 (Z.O.) J. van Ettingen, Deventerstraat 126, Tel. 4155 (N.O.) De aandacht wordt er op gevestigd, dat er een kleine wijziging is geko men in de indeling van de wijken. De scheidingslijnen zijn thans: NOORD-Zuid: ZwolsewegWaldeck Pyrmontl. Loolaan Hoofdstraat Arnhemseweg. OOST-WEST: de spoorlijn Zutphen—Amersfoort. Van de apotheken heeft Zondags dienst: Centraal Apotheek, Raadhuis plein 1, Tel. 3191. De apotheek die Zondagsdienst heeft, heeft ook nachtdienst in dezelfde week, ingaande de aan de Zondag voorafgaande Zaterdagavond- KLARENBEEK Aanbesteding Boerenleenbank Voor de verbouwing van de Coöp. Boerenleenbank Klarenbeek is als volgt ingeschreven: H. J. Reusken, Loenen, f 24.442.—; fa Weijenberg— Nieuwenhuis, Klarenbeek, f 24.440.60; J. Oosterwijk, Klarenbeek, f 24.295.—; fa VredegoorNieuwenhuis, Klaren beek, f 24,254.—; J. Draayer, Klaren^ beek, f 24.190.—; fa Buitenhuis—Schot poort, Klarenbeek, f 24.116.—; fa Van Zeist. Klarenbeek, f 23.560: Van Ger- revink, Beekbergen, f 23.415. De gunning is in beraad gehouden. Inenting tegen pokken. Op Woens dag 7 Augustus bestaat er in de R.K. school te Klarenbeek gelegenheid tot inenting tegen pokken. Dr. G. J. van Heuven zal de inenting verrichten, vanaf 2 uur 's middags. Krachtens de Inenlingswet 1939 zijn zij die de ouder lijke macht of de voogdij uitoefenen over kinderen, verplicht de kinderen, voor zij de leeftijd van één jaar heb ben bereikt, te laten inenten, tenzij er geldige bezwaren zijn. ELSPEET Aanrijding. Op de driesprong bij kasteel Staverden werd de heer EI. v. O. uit Elspeet, door een militaire vrachtwagen aangereden. Hij werd van zyn fiets geslingerd cn bleef met een ernstige hoofdwonde aan de kant van de weg liggen. Een passerende Rode- Kruiscolonne verleende de eerste hulp, waarna de heer v. O. naar huis ver voerd werd. De M.P. en de politie heb ben een onderzoek ingesteld naar de schuldvraag. VAASSEN Wegverllchting. Het gemeente bestuur van Epe heeft besloten ook de straatverlichting van de Dorps straat alhier te verbeteren. De ver lichting, welke zal worden uitgebreid van de Waterstraat tot aan de Heg- gerenkweg. zal bestaan uit een groot aantal natrium-lampen. Met de uitvoering van dit werk zal bin nenkort een aanvang worden ge maakt. EPE Gemeenteraad De gemeenteraad van Epe zal Donderdagavond a.s. in de Eper Ge meentewoning in vergadering bijeen komen. Als voornaamste punten staan op de agenda: Voorstel van B. en W. tot aankoop van een woonhuis met grond van G. J. Tijssen c.s. te Oene. Idem tot aan koop, aanvaarding en verkoop van stroken grond in verband met ver betering van de Grift; idem tot het verstrekken van geldleningen aan diverse personen i.v.m. de electrifi- catie van de Laarstraat, de Lange- weg, de Kopermolen en de Eperweg en omgeving (zg. onrendabele ge bieden). Idem inzake het verlenen van subsidie aan de onderwijzers voor het bezoeken van de cursus on derwijsvernieuwing, onder auspiciën van het Paedagogisch centrum on derafdeling der N.O.V.; idem' tot het aanwijzen van de plaats waar de nieuw te stichten openbare lagere school te Epe zal worden gebouwd; idem tot het nemen van een prin cipebesluit inzake de bestemming van het tegenwoordige gebouw van de o. 1. school tc Oene tot dorpshuis. EERBEEK Zilvcrcn-Papiermolcntournooi. Zondag zullen de eerste wedstrijden worden gespeeld om de Zilveren Pa piermolen vorig jaar ter gelegen heid van haar jubileum aan de v.v. Eerbeekse Boys geschonken die thans it. het bezit is van de voetbal vereniging Hengelo I. Op het program ma voor Zondag slaan: Dierense Boys I—Hengelo I; Rhedcn I—Wasse naar I; Wageningen I—Sallandia I. WAl ZEG1 Roeif uut d'n Enk „Brommende fietsen en fietsende brommers."

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2