Deze hele krant kan vol staan met beste bierkieken! Eiland der verdronken dorpen HERENHUIZEN TE KOOP C.A. VAN EIJCK ZOON Mosselen in de boomgaarden 9 U luistert naars DE MAASBODE ZATERDAG 18 JULI 1953 PAGINA 10 kiekt iedere week een krant vol. Overal vindt hij lachende gezichten achter gulle glazen bier. Want een goed humeur en bier zitten in hetzelfde glas. Het schenkt u een bier- filosofie. Heeft u die al aan de Bierkieker gedic teerd? Nog géén 6 bier glazen gehad? Let dan goed op: een glas bier in uw hand is altijd een staar tnummer. Cjeniet meer van Uw vacant Maak nu een uit onze gri collectie RIJWIELEN - sport - kinder TANDEMS BROMFIETSEN Berini - Cydestar ROTTERDAM ZAAGMOLENDRIFT 35 TEL- 40768 MATHENESSERWEG bij brug TEL 30457 BEIJERLANDSELAAN 5 TEL 70144 NOG ENKELE Burg. Lefèvre de Montignylaan 145 t.m. 155 R'dam-N. MAKELAARS LN ASSURANTIËN - ROTTERDAM Claes de Vrieselaan 91 a - Telefoon 32247-33477 VERZEKERINGEN OP ELK GEBIED .etWonÜ' kostbo»' Bent I Sta ^edinos ""ÏL Uitsluitend verkrljgbaai bl) H.H. Apothekers, drogisten, kappers en de speclaalbranche SCHOUWEN DUIVELAND SITUATIE 5CH0UIVEN-DUIVELAND. En elke dag storten weer andere huizen in Zelfs vanmiddag wisten ze in Nieuwerkerk (Schouwen Duiveland) nog niet, wie de dag tevoren de etappe van Luchon naar Albi gewonnen had. De man achter de tapkast van „De Meebaal" keek zelfs een beetje vreemd, toen we hem naar de Tour vroegen: „Daer 'ebben we geen tijd voor, Meneer", zei hij. „Luistert U nóóit naar de radio? U hebt toch weer stroom hier?" „Jawel, maar wij zijn alleen maar nieuwsgierig naar het weerbericht en naar de afwijking in de getijtafelsals we iets horen over harde wind of er wordt weer een halve meter boven normaal gemeld „D'r zijn deze week weer heel wat huisjes gegaen vulde zijn vrouw aan, „als 't dan weer zo 'ard waeit, komt alles weer terugde moed is er dan weer glad uit, 'oordan word je weer mismoedig, eej Bootjes aan een steiger De avond te voren hadden wij in Zierik- zee een tocht rondom de stad gemaakt. Over het hobbelige smalle pad van zand zakken, waarmee dit stadje beschermd wordt tegen de zee van de polder Schouwen. Water zover men kijken kon, met hier en daar een eenzaam huis, een dak soms nog slechts, een boerderij, scheef gezakte palen van de stroomvoorziening in een rij die ineens ophield Een complete deur werd door elke golf tegen de zandzakken aangeschoven, dreef weer terug; verderop dansten enkele roeibootjes. „Oh, ja, ze gaan nog wel eens kijken zei de man, die ons vergezelde, „elk verdronken dorp heeft zo z'n bootjes, soms gaan ze nog wel eens iets bergen?'' Veel hoeft er overigens niet meer ge borgen te worden; het komt wel ergens aangespoeld, wrakhout als die deur „Als het warm is, zwemt de jeugd van Zierikzee hieren laatst was er hier. iemand, die zei, dat we hier later maar bankjes moesten plaatsen.... op de ringdijk". „Nou zeggen ze Voor al degenen, die het vlak na de ramp zagen, lijkt Zierikzee zich alweer te herstellen. Nog een 1500 mensen zijn geëvacueerd, sommigen komen „mogen of niet mogen" terug, anderen worden in sommige gemeenten, waar zij al dan niet tot last zijn, eenvoudig op de trein gezet. Het duurt te lang, èn voor de évacué'sj èn voor degenen, die hun gastvrij onder dak hebben verleend. Bovendien leest men in overig Nederland, dat alle évacué's huiswaarts keren, begrijpt dan niet, waar om de mensen van Schouwen-Duiveland nog niet hetzelfde doen. Dit is daarom zeer onredelijk, omdat er op Schouwen-Duiveland nog altijd 13.000 hectaren overstroomd zijn en omdat dit eiland, waar naar schatting een derde van de totale rampschade geleden is, nog dagelijks verder vernield wordt. Nee, men kan nog niet terugkeren en misschien dat sommigen, die dit wél deden en nu overdag het overvolle huis, waarin zij mogen inwonen, ontvluchten om van die ringdijk uit te kijken over het water, eens beste poldergrond er inwendig zelf spijt van hebben: er komt zoveel wrakhout aangedreven, nog altijd en men kan niets doen dan machteloos toekijken naar de machteloze huizen en boerderijen in die wrede wijde binnenzee. En men kan praten, nog steeds over de ramp, en men zegt niet te durven geloven, dat op 1 September de „Schelp- hoek" dicht zal zijn en dat enkele dagen later ook voor Duiveland de droogmaking zal kunnen beginnen (deskundigen fluis terden zelfs dat men iets voor was op het tijdschema, maar voegt men eraan toe „dat was voor de „stormweek" en men speculeert pessimistisch over d° koorts achtige haast, waarmee de Schouwense dijk (die midden over het eiland loopt) wordt opgehoogd en versterkt: betekent dit zo vraagt men zich af dat ook de vakmensen bang zijn voor de buiten dijken deze winter? En zo nu en dan wordt weer een van de nog zeer talrijke vermisten gevonden („met de herverkave ling zullen er nog veel terecht komen, als men gaat graven." zegt men) en ook dat geeft weer stof tot een gesprek. En bitter kan men zijn over de ver goeding van de rampschade, die volgens het ingediende wetsontwerp niet integraal zal zijn, ook niet voor dit eiland, dat zich nog nauwelijks hersteld had van de inun daties in '44. Keurkorpsen uit Sliedrecht en Delft Een stadje vol vreemdelingen, Zierik zee, met ver over de honderd „vreemde" 19.200 ha. groot is het eiland Schouwen- Duiveland. In de rampnacht liep niet min der dan 16.000 ha. onder water. Tot nu toe zijn slechts enkele polders met een totaal oppervlak van 3000 ha. droogge vallen. ingenieurs, ambtenaren en techinici, op een eiland, waar niet minder dan drie duizend arbejders - „varL buiten" een (barakken)-onderkomen hebben gevonden Sommige stadsgedeelten lijken weer ge heel normaal althans voor de vreemde ling maar bij de haven trekt een zware vrachtwagen zonder veel complimenten juist de ruïne van een hotel (gedeeltelijk weggeslagen door een vloedgolf) tegen de grond. In de lagere zijstraten ligt het zand een paar voet hoog op nieuwe bestrating te wachten en kijken de ver woeste huizen, leeg en met lege ramen, naar een schaarse voorbijganger. Een paar opgeschoten vlegels zijn er bezig een laatste overgebleven ruit in re gooien. Aan het Ilavenplein achter een der prachtige, statig hoge gevels bevindt het hoofdkwartier, van waaruit het tegen offensief geleid wordt: een tegenoffensief, waarbij e^n enorme strijdmacht aan zware wapens (zandzuigers baggermolens, drag lines, kranen etc. etc) is ingezet, een tegenoffensief van duizenden dijkwerkers, molenbazen, rijswerkers, baggeraars cn ingenieurs: de beste van Sliedrecht en de besten van Delft De andere ochtend rijdt men met bus via de smalle corridor naar het Noor den dwars door een tragisch wisselend landschap van rijpe zomergroene polders in een weelderige variëteit van gewas sen, èn gebieden, waar mischien wat schale, half verbrande gerst (het meest zoutresistent) de volkomen waardeloze oogst zal vormen. Nee, er is nog niet veel droog en i derop hotst de bus alweer vlak langs de binnenzee, moet voorbij Brouwershaven stoppen, omdat de weg, onder langs de buitendijk, niet verder berijdbaar is. SITUATIE DIJKGAT "SCHELPHOEK" De ontworpen afsluiting aan de binnen zijde van het eiland tussen de punten A. en E, is ongeveer 4 km lang. Men werkt hier in gedeelten: Het ge deelte A—B (700 m.) wordt als vaste dijk uitgebouwd tot even voorbij de „Karre- mansgeul", waardoor deze beteugeld is. Gedeelte B—C (1100 m.) wordt voorlopig alleen van bezinking voorzien; het kruist de „Gemene Geul", die dus voorlopig open blijft. Gedeelte CD (600 m.) wordt wederom als vast dijkstuk uitgevoerd, tussen „Ge mene Geul" en „Klompe-geul", sluit de „Oude Geul". Gedeelte D—E (1400 m.) wordt voorlopig alleen maar bezonken, kruist de „Klompe-geul", die voorlopig open blijft! Gedeelte EF (200 m.) wordt als vaste dijk uitgebouwd. Het krijgsplan van dit gigantische werk is in het kort dit: Op ongeveer 1 Augustus moeten de dijkgedeelten (A—B, C—D en E—F) en de bezinkingen (B—C en D—E) klaar zijn. Het water stroomt dan nog slechts over de bezinkingen met de daarin opgenomen geulen. Deze beide geulen zul len eerst daarna door grotè caissons wor den diehtgezef.. De beide daarna nog overblijvende delen zullen met kleinere caissons worden gedicht. Daarna moet men over de caissons nog voor de win ter normale dijken aanbrengen. AB is in volle uitvoering, bezinking BC is practisch voltooid, van het eiland C—D is de Oostelijke helft in uitvoering ook de bezinking D—F is men aangevangen en ook EF (waarvóór de benodigde grond uit het Hollands Diep moet worden aange voerd) begint reeds tekening te vertonen. Een enorme keileemtransporteur (twee pontons van 50 m. lengte en 8 m. breedte aan elkaar verbonden door een 30 m. hoge bovenbouw), die indertijd bij de Zuider zeewerken gebruikt werd, wordt binnen een maand aan de Schelphoek verwacht. „Voor mij een ere-kwestie In navolging van het „Comité Walcheren" is op dit rampeiland thans de „Stichting Nieuw Schou wen-Duiveland" in het leven geroe pen door een groep eilandbewoners die „als particulieren met de nodige vrijmoedigheid overal op kunnen springen". In de toekomst willen ze o.m. een actie voor herbepianting van dit boomloze eiland beginnen, maar reeds thans heeft men een nota aan de Raad van Ministers en de Sta- ten-Generaal gestuurd, waarin men protesteert tegen het rampschade- wetsontwerp, integrale vergoeding eist, de besteding van de gelden van het Rampenfonds onbevredigend noemt, aandringt op een wettelijke regeling der huisraadschade-ver- goeding en ook op andere punten de critiek niet spaart. Tevreden is men over de nieuwe havenplannen voor Zierikzee, dank baar voor het feit, dat er nu einde lijk een vliegveld op Haamstede komt en dat Anna Jacoba en Zijpe havenfaciliteiten voor boten met koplading zullen krijgen. Ook Burghsluis zal in de toekomst over een betere haven beschikken. Over de hulp, welke de RTM, die op het eiland de vervoersconcessie heeft, na de ramp geboden had, was men vol lof; men hoopte echter, dat de RTM-tram niet meer terug zou ke ren óp het eiland. Men wilde verder meer houten noodwoningen, was het onderling nog niet eens over de hervormingen op het gebied der waterschappen- structuur, maar was algemeen van oordeel, dat ook ten aanzien van deze kwestie de situatie niet bij het oude blijven kon. En vol hoop werden minister Mansholt's woorden geciteerd: „Voor mij is het een erekwestie, dat de polder zes weken na de sluiting van de Schelphoek droog zal zijn.." Op 1 September zullen tussen de 50 en; 60 pompen (50 m3/minuut) klaar staan om aan deze^gigantische taak te beginnen,tegen- 'offensief bij „Scheipnoek" dan ten minste slaagt. Dan zal over tien jaar de struc tuur van de grond weer zijn als vóórde inundatie van '44. Dit jaar had men eindelijk gehoopt de schade welke door de Duitse inun daties was veroorzaakt, geheel te boven te komen. Indien de polder echter droog komt, de brakke grond voldoende door zal kunnen spoelen en indien ook volgend voorjaar het weer gun stig zijn zal, hopen sommigen in 1954 tot een maximum van 75 pet. te kunnen oogsten, maar niet van alle gewassen. Eén voordeel: onkruid zal er practisch niet zijn. De enige weg, welke de corridor met het drooggebleven Westelijk deel van het ailand verbindt, is namelijk slechts bij eb „berijdbaar", na eerst ontdaan te zijn van het wrakhout, dat er bij vloed op gede poneerd is. Er wordt aan gewerkt, maar velen zijn ontevreden over het tempo, waarin dit gebeurt: de Westhoek, toch al zeer ge dupeerd door het wegblijven van toeris ten, ziet nauwelijks een transportmoge lijkheid voor zijn fruit (waarde 500.000), en de vrachtwagens, die erdoor komen, moeten soms uren wachten. In Haamstede ligt in een der buiten straten een klein bergingsvaartuig voor ons klaar. Het is van een vrachtrijder, die vroeger driemaal per week over Schouwen een bodedienst onderhield. Thans doet hij het varend. Sidderend in de stroom Er zijn geen bakens nodig. De man in de stuurhut houdt enkele boerderijen wrakken in de gaten, geeft een slagje naar stuur- of bakboord als-ie verderop lange staak passeert, houdt dan aan op de toren van een verdronken dorpje. Een enkele maal wordt er gepeild, maar gemiddeld staat er anderhalve meter wa ter. Tegen de horizon worden de zware sil houetten van de grijpkranen groter: de giraffennekken zwaaien onophoudelijk heen en weer, eenn zandzuiger stoot roetig zwarte wolken uit zijn dubbele pijpen, daartussen zwaaien de zwaar beladen bak ken, ziet men de snorrebaard van schuim voor de steven van een driftige sleep boot, die met moeite optornt tegen de stroom- Door dit gat, vertelt men U (en men kan slechts verbijsterd naar die enorm felle stroom kijken) zouden de „Oranje" cn de „Willem Ruys" tegelijk naar binnen kunnen varen. De kracht van het water schijnt zo groot te zijn, dat bij doorzet tende eb- of vloedstroom zelfs een sterke sleepboot er nauwelijks tegenop kan De Schelphoekkrijsende meeuwen boven vuil, stroom-gestreept wild water. En een boer, die daar vroeger woonde en het kaartje bekeek met de diepe geulen welke daar zijn uitgeschuurd (400 ha van het eiland zijn door kreekvorming bedor ven) zei mistroostig: „Ik zou wel een natuurbad kunnen beginnen, als het droog komt, maar hoe ik hier nog zal moeten ploegen Paling vangen 's Middags ligt er een sloep te wachten met een buitenboordmoter. Een bruin gebrande eilander vangt de burgemeester van Nieuwerkerk, die als laatste van de steiger omlaag springt. ,Veel veranderd in 't durrep, burge meester", zegt hij, „weer een straete weg Hij noemt een aantal huizen, de burge meester knikt maar eens. We varen. Het is prachtig weer. We varen langs een grote jonge boom gaard, twee ha; alle takken hebben een baard van wier, zijn korstig van millioe- nen kleine mosseltjes. „Toch al gauw een 25.000", zegt de boerenjongen, die nog nooit op het water geweest was, maar nu viermaal per dag de veerdienst onderhoudt, „minstens 25.000boomgaarden zijn de beste plaatsen om paling te vangenpalingen schuren graag langs hout Een eind verderop is een ander bootje bezig met lets- Een paar donkere mannen buigen zich overboord;- z$ hanteren lange bootshaken. „Ze" hébben de auto van einde lijk gevonden. Het moet zijn auto zijn, want ze hebben de rode bekleding mee gebracht naar het dorpze zullen nog gaan duiken om te kijken of er nog iemand in zit In Nieuwerkerk (289 slachtoffers) zijn nog altijd 87 mensen „kwiet" (vermist). „Door de Poststraete We leggen er aan, de tocht heeft een twintig minuten geduurd. Een volkomen dood dorp, de straten glibberig van wier. Met vloed legt men veel hogerop aan. Elk huis heeft een kenteken, een wit gekalkte X of een V. „Die X hebben Engelse soldaten erop geschilderd; dat betekent dat de huizen op lijken onderzocht zijn", legt de bur gemeester uit. „Die Vja. dat zal mis schien „Vee" betekenen Een paar mannen duwen een boeren wagen door de straat (er zijn geen paarden meer), laden er rottend stro, wrakhout, wier en modder op. Vijf en twintig huizen zijn in de afge lopen stormweek weer bezweken. Er waren er reeds 325 totaal verwoest, 13C heetten twee maanden geleden nog her stelbaar. „Van de week", vertelt de jongen 'n de sloep, „is onze schure er ook aen- gegaen. Mijn ouders zitten nog in Zeist, geëvacueerd; ik schrijf 't maer niet, ze schieten er toch niks mee op Midden in dit dode dorp (waar de café houder van „De Meebaal", een bakker, en een werkploeg van een dertig man woont) ligt ook tot grote verrassing van de burgemeester een enorme zolder schuit, gemeerd aan de kiosk. „Hoe komt die daar, Toon", vraagt-ie iemand. „Door de Poststraete, burgemeester, door de Poststraetebij het volgende spring tij halen we 'm wel weer weg IN AMSTERDAM TONEEL EN MUZIEK. Zondag 19 Juli. Stadsschouwburg. 8.15 uur: Nationaal Dans theater van Griekenland Carré. 2 en 8 uur: Variété Show Centraaltheater. 2 en 8 uur: „Hoera wij leven nog" .(Lou Bandy. Henriette Davids, Rens van Dorth) De Kleine Komedie. 8 uur: „In pyama". (Johan Boskamp), (ont raden) Leïdcpleintheater 8 uur: „Engelen zonder vleugels" ,iHet Vrije Toneel i Nieuwe de la Martheater. 8 uur: „Van ouds Adam en Eva". (Hetty Blok, Cruys Voorbeg. Cor Lemaire) Tropenmuseum, 3 uur: Indra Kamadjojo, (Oosterse dansen.) Maandag, 20 Juli. Stadsschouwburg. 8.15 uur: Nationaal Dans theater van Greikenland Carré. 2 en 8 uur: Variété Show Centraaltheater, 8 uur: „Hoera wij leven nog". (Lou Bandy, Henriette Davids, Rcns van Dorth) De Kleine Komelie. 8 uur: „In pyama". (Johan Boskamp.) ontraden) Leidsepleintheater. 8 uur: „Engelen zonder vleugels". (Het Vrije Toneel.) Nieuwe de la Martheater. 8 uur: „Van ouds Adam en Eva", (1-Ietty Blok. Cruys. Vooberg. Cor Lemaire) Hypokriterion. 8 uur: „Daar krijgt u last mee...." (Utr, Studenten cabatet) Kon. Paleis en Westertoren, 12 tot 13 uur: Caril lonbespeling. TENTOONSTELLINGEN. Sted. Museum, Vijf generaties. Vincent van Gogh, collectie Regnault, Acht Franse tijdge noten van Van Gogh. tot 20 uli Herdenkings tentoonstelling van Van Gogh. tot 20 Sept.; 100 tekeningen van Van Gogh Willet Holthuysen: Naalden werken wonderen, tot 15 Oct. Fod der. 1900, voltooid verleden Tropenmuseum. Kon. Tiki tentoonstelling Pakistan—India—Cey lon Rombrandthuis. Grafisch werk uit Rom- brandts naaste omgeving Ned. Centrum voor Onderwijs en Opvoeding. De geschiedenis van het leven Arti et Amicitiea, tenttoonstelling van werken door leden van de Mij. R. A.I.- gebouw, Wonderland. BIOSCOPEN Alhambra: Vlug, veilig en voordelig (a. 1.). Apollo: De Schrik van de Tweede Compagnie 'a- 1,>- Bio: Carnaval in Texas - (a. 1.). Capitol: De Vlam en de Pijl (14 j.). Cein tuur: Pat and Mike (a.l.). Cineac Damrak: Mijnheer Hulot met vacantie (a.l.). Cineac Reguliersbreestraat: Actualiteiten (doorl. voor stelling) (a. 1.). City: Dageraad der Vrijheid (14 3.1Corso: 't Is feest vandaag (a.l.). Cultural Robin Hood (a. I.). Desmet: Roman- ce 0 11Edison: Carnaval in Texas (a.l.). Flora: Sousa de Marsenkoning (a, Hallen: Een koningin wordt gekroond (a. 1). KHterion: Rendez-vous op Saint Germain 118 j.l. De Liefde: High Noon (14 j.l. Luxor: Spijkers met koppen (a.l.). Nögge- rath: De Woeste Hoogte (strikt volw.t. Pas sage: Het Masker van de Pharao (14 j,). Plaza: Miinh&?r Hulot met Vacantie (a.l.). Rex: De Bengaalse Lanciers (14 Rialto: Sousa. de Marsenkocing (a. l.l. Roxyr Het Huis der Verloren Vrouwen (vólw.). *Royal: Happy Landing (jj.L). Tuschinski:fDe Ze ven Hoofdzonden (ontoelaatbaar). De Uitkijk: Monsieur Taxi (volw.). Victoria: Heidi (a. 1.). West-End: Fanfan-la-Tulipe (volw.). ROTTERDAM TONEEL EN MUZIEK. Zondag 19 Juli. Schouwbungr 8 uur: - Ram Gopal en zijn Indiase dansers. Maandag 20 Juli. Schouwburg. 8 uur: National Dancedrama ai Pakistan met Bulbul. BIOSCOPEN Arena: De Zeven Hoofdzonden (outoelaat- aar). Capitol: Happy Landing (a.l.), Cineac: Manina (volw.). Colosseum: Ster- stralen overal (a. l.l. Harmonie: Aladdin zijn lamp (14 j.i. Lutusca: Melody Time Watervogels (a.l). Luxor: Call me Ma dam (a. 1.1. Passage (Schiedam i: Mandy (14 j.i. Frinses: Een Koninkrijk voor een huis (a. 1.). Rex: Diepzeeduikers (14 j.l. 't Ven ster: Dr Knock (a.l.). Victoria: Sterren stralen overal (a. L). IN UTRECHT TONEEL EN MUZIEK. Zondag 19 Juli. Stadsschouwbnurg. 8 uur: „G'schichten aus dem Wienerwald" (Hoofstadoperette.) BIOSCOPEN Rembrandt: Abbott en Costello maken schoon ;chip (a. l.i. Camera: De Roos van Bagdad la- l.l. Scala: Boem bij de luchtmacht (a. 1.). City: De wrede Zee (14 j,). Vreeburg: Because you're mine (a. l.l- Palace: De Jantjes '14 j.l. Olympia: Zondag: Paniek m Fort Worth (14 j.l; van Maandag af: Die vrouw is gevaarlijk (volw.). IN DEN HAAG TONEEL EN MUZIEK Zondag 19 Juli: Kleine Comedie. 8.15 uur: „Moord bij oper doek" (Rotterö. Comedie). Kurhaus Caba ret, 8.30 uur: „Bloemlezing" (Gezelschap Wur. Sonneveld) (volw.I. Scala. 8 uur: Bouwmees ter-Revue ..On Ice" Kon. Schouwburg, 8 „Dansdrama van Pakistan". Gebouw K. en W„ 8 uur: „Ballets de Paris" (Roland Petit). Kurzaal, 11.30 uur: Pianorecital door Cor da Groot. Maandag 20 Juli: De Kleine Comedie, 8.15 uur: Kurhaus Ca baret, 8.30 uur; Scala, 2 en 8 uur; Gebouw voor K. en W., 8 uur: Zie Zondag. Kurzaal, 8.15 uur: Concert door Residentie Orkest o. 1. v. Ignace Neumark m. m. v. Jan-Louis Stuurop, BIOSCOPEN Programma's van 17 t/m 23 Juli: Apollo: De Man met de Wassen Beelden 13 j.l. Asta: Call me Madam (a.l.). Capitol: De Roepstem der Pampa's (14 j.l. Centrum: Mijn man is een genie (a. 1.). City: Because you're mine (a. l.l. Corso: The Lady from Shanghai (ontoelaatbaar). Hollywood: Het Duel bij Silver Creek (14 j.). Kriterion: De ernst van ernst (a. L). Metropole-Tuschinski: Rahomon (volw.i. Musica: Limelight (a. 1.1. Odeon: Because you're mine (a. 1.). Olym pia: Ziegfield Girl (volw.). Passage: Melody Time (a. l.l. Plaza: Mr Denning drives North (14 j.). Rembrandt: Morgen is te laat (14 j.i. Rex: De Man met de Wassen beelden (18 j.l. Roxy: De Roepstem der Pampa's (14 j.i. Seinpost: De Schoonheidsspecialist (ontoelaat baar). Studio: Het Mysterie van de Groene Handschoen (18 j.l. Thalia: Rinkelende spo ren '14 j.i. De Uitkijk: The Philadelphia Story ivolw.t. West-End: Carrie (strikt volw). Cineac: Nieuwsprogramma ia. l.l. De Roskam, Loosduinen: Tien van het Vreemdelingenlegioen en De Klauw 118 j.l. Forum, Voorburg:- Sterren stralen overal la. Li. HAARLEM TONEEL EN MUZIEK Zondag 19 Juli. Openluchttheater, 3 uur: Populair muziekuit voering Concertgebouw. 8 uur: Revue „Wonder boven wonder." ZONDAG 19 JULI 1053 HILVERSUM I. (402 m.l 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nws. 8.15 Gram,, 8.25 Hoogmis. 9.30 Nws. 9.45 Vocaal kwart. 10.00 Kerkdienst, 11.30 Gram. 11.45 Samenzang. 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 12.40 Lichte muz, 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.10 Luncheonc. 13.30 Omr. Ork. en soliste. 14,25 Boekbespr. 14.40 Kerkmuz. 15.30 „Friese Bouwkunst", caus. 15.40 Gram. 1G.10 „Katholiek Thuisfront Overal!" 16.15 Sport, 16.30 Vespers. 17.00 Kerk dienst. 18.00 Zangdienst. 18.45 Caus. 19.00 Gi'dm. 19.30 Caus. 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.30 „Een circus vlucht", hoorsp. 21.30 Grinzingklanken. 21.50 Act. 22.00 Symphonette ork. en sol. 22.40 Gram. 22.45 Avondgebod en lit.k. 23.00 Nws, 2g,15-24.00 Gram. HILVERSUM II. (293 m.) 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nws. 8.20 Gram. 8.30 Lichte muz. 8.55 Postduivenber. 9.00 caus. 9.10 Ad Libitum. 9.45 Caus. 10.00 Lichte muz. 10.30 „Met en zonder omslag", lilt. kron. 11.00 Camarct. 11.30 Open- luohtconc. 12.00 Lichte muz. 12.35 „Eycn af rekenen. Heren.'" 12.45 Pianospel.' 13.00' Nws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 Amus. muz. In termezzo: pianospel. 14.00 Boekbespr. 14.20 „Louis Zimmerman 80 jaar", klankb. 14.45 Film praatje. 15.00 Kamerork. 15.55 Kamerkoor. 16.05 Gram. 16.25 Sportrevue. 17.00 .Bas Kla ver speelt troef voor". 17,30 V. d. jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws. 18.30 Kcrkd. 19.00 V. d. jeugd. 19.35 Bijbelvertelling. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.00 Cabaret. 21.50 Surinaamse volks- muz. 22.05 Tips voor toeristen. 22.15 Ge var. muz. 23.00 Nws. 23.15 Reportages of gram. 23.25-24.00 Dansmuz, EXTRA TELEVISIE-UITZENDING MAANDAG 20 JULI HILVERSUM I. (402 m.l 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.18 Gewijde muz. 8.45 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Gram. 10,30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.30 Herhaling Vossenjacht. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Orgelconc. 12.59 Klokge lui. 13.00 Nws. 13.15 Vocaal dubbelkwart. 13.45 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopr. en piano. 16.50 Gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Violen, cello en clavecimbel. 17.45 Regeringsuitz.: „Het cy cloop-gebergte in Nicuv. -Guinea". 18.00 Ka merkoor. 18.25 Sport. 18.35 Clavccimbelrecital. 19.00 Nws. 19.10 Gevar. muz. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 21.00 ..Inter, samenwerking", ron detafelgesprek. 21.15 Orgelconc. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.l 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst 9.40 Gram. 10.00 „Voor de oude dag", caus. 10.05 Morgenwijding 10.20 Gram. 10.40 Voordr. 11.00 V.- d. zieken. 11.40 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 V. h. plat teland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand. 13.20 Metropole Orkest. 13.50 Gram. 14.00 V. d. vrouw. 14.15 Pianorecital. 14.40 Gram. 15.00 Gevar. muz. 16.00 Sopr en piano. 16.15 ,.De Herfst", oratorium. 16.45 V. d. jeugd. 17.15 Gram. 17.25 Roemeens ork. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.35 Pari overz. 18.45 V. d. jeugd. 19.25 Israë lische kinderliederen. 19.45 Reg. uitzLandb. rubr. 20.00 Nws. 20.05 Populaire muz. 20.30 „Nul uur nul", klankb. 21.00 RONDE V. FRANKRIJK. 21.10 Radio Philharm. ork 22.10 „De vergoeding van de watcrsnoodschade", caus. 22.25 Gram. 22.40 Instr. kwintet. 23.00 Nws. 23.15 Orgelspel. 23.30-24.00 Dansmuz. Naast Medinos „wit" nu ook Medinos „groen" dubbel-actieve Chlorophyl tandcream UW GEZONDHEID HEEFT VOORRANG It het verantwoord om zonder meer Chlorophyl aan tandpasta toe te voegen Deze vraag nood zaakte de Medinos Laboratoria tot uitgebreide wetenschappelijke onderzoekingen voordal Medinos dubbel-actieve Chlorophyl tandcream verkocht mocht worden. AANGENAAM VAN SMAAK Dank zij deze proefnemingen behoudt deze „groene" Medinos tandcream naast de zuiverende werking van hel Chlorophyl, bovendien een prettige en aangename smaak I Ï5 DE GEHELE DAG EEN ZUIVERE ADEM Chlorophyl houdt de lucht rein en zuiver Door zorgvuldige keuze van de juiste grondstoffen heeft Medinos Chlorophyl een dubbel-actieve werking. Het overvloedige schuim dringt tot In onbereikbare plaatsen en... blijft ook na mond- spoelen langdurig werkzaam I U profiteert nu van volmaakte mondverzorging, want Medinos dubbel-actieve Chlorophyl tandcream houdt de adem de gehele dag fris bestrijdt tandbederf doeltreffend houdt tandvlees gezond en sterk Chlorophyl tandcream Zeer grote tube 95 et.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3