Plaatselijk Nieuws OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT. COMMENTAAR Het Parlementair Overzicht dat was het laatste 19 9e Jaargang No. 33 10 Juli 1953 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden f 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Minister Algera heeft een bezoek gebracht aan de Kruiningerpolder, een der vier gebieden, die nog on der water staan. Ter gelegenheid van dit bezoek heeft de minister medegedeeld, dat men op 22 Juli a.s. de grote slag om de Kruin,nger- polder hoopt te beëindigen door het plaatsen van caissons in de Veer haven. Op dezelfde dag heeft Ir. G. Ma- ris, directeur-generaal van de Rijks waterstaat een radiorede gehouden over de vorderingen bij het dijkher stel. De heer Maris zeide, dat in Februari rond 150.000 ha land over stroomd was doordat uit 67 stroom- gaten het water naar binnen was gevallen. Nu, na 4 maanden, is rond 135.000 ha weer droog en 63 gaten gedicht. De vier gaten, welke nog gedicht moeten worden, zijn niet de kleinste: Schelphoek op Schouwen, Ouwerkerk op Duiveland aan de Zuidzijde en Stevensluis op de Vier banen in het Noorden en dan, zoals we hierboven reeds weergaven; het grote gat in de Veerhaven van Krui- ningen. Tal van dijken zijn voorlopig pro visorisch gedicht, doch een deel hiervan is ook alweer definitief her steld. In Zuid-Holland is het dijk herstel teruggebracht tot het maken en afmaken van de dijken. Op Goe- ree en Overflakkee concentreert zich de bedrijvigheid. Hier wordt aan de Zuidoever tussen Herkingen en- de Galathese haven, over een lengte van 22 km een nieuwe dijk gemaakt. De bestaande dijk was op basis van goed werk niet te her stellen. SCHOUWEN-DUIVELAND DIT JAAR NIET DROOG Hoopt men dus op 22 Juli het gat in de Kruininger haven gesloten te hebben, van even groot belang is de vraag: hoe zal het de komende winter op Schouwen-Duiveland zijn. Voor wat de dijken betreft, neemt men aan, dat zonder tegenslag en onvoorziene omstandigheden, dë dijken vóór de winter dicht zullen zijn. Maar droog komt Schouwen- Duiveland dit jaar zeker niet meer. Het geduld van de belanghebbenden wordt dus wel op een zware proef gesteld. Doch er wordt gewerkt, en dat is het belangrijkste. ERGERLIJK GESCHRIJF En terwijl vele honderden arbei ders in de rampgebieden werken om er voor te zorgen, dat de gaten zo spoedig mogelijk gesloten zullen zijn, bemoeien mensen zich met deze gebieden en met de toestanden al daar, zonder dat men er geweest is. Het Weekblad „De Linie" heeft het nodig geoordeeld om over de ge beurtenissen rond en in Zierikzee te schrijven. En het blad beschul digt bepaalde autoriteiten van on achtzaamheid. Zo schrijft ,,De Li nie" o.m.: „Zierikzee zou, naar men verzekert, zelfs minder zwaar ge teisterd zijn. als het gemeentebestuur onmiddellijk maatregelen had geno men om met zandzakken, kistdam men enz. het stadje tegen het water van de kant van het eiland te be veiligen. Dan hadden vele huizen bewoond kunnen blijven, die nu een prooi van het water werden". Dat is een lelijke beschuldiging en het zal ons benieuwen of het Zierik- zeese gemeentebestuur dit van „De Linie" neemt. Als het niet waar is, is het een ergerlijke belediging van de burgemeester en zijn wethouders, en we zijn geneigd aan te nemen, dat het zoals de „Zierikzeesche Nieuwsbode" in een weerwoord zegt kolder is. Want, zo ant woordt dit dagblad, Zierikzee was net zo min op een ramp als de on derhavige voorbereid als welke stad en streek ook in het rampgebied. De klap kwam ineens en wat was er aan enige zekerheid biedende be veiliging te doen op het moment, dat nog mensen onder het puin lagen en ieder gebied met zichzelf te doen had Moest 't gemeentebestuur soms in het dijkgat gaan liggen Was er voldoende materiaal om dadelijk noodverbanden aan te leggen, die het zouden houden tegen het aan stormende water We zijn het met onze collega van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" eens, dat niemand, en zelfs Water staat niet, in die rampnacht kon be kijken, welke omvang de catastro phe zou aannemen. Daarom is een dergelijk geschrijf als in „De Linie" meer dan ergerlijk en helemaal niet bevorderlijk voor de wederopbouw. Het is zo, als genoemd dagblad* in Zierikzee schrijft: Wie het zeewater niet kent en de ramp niet kent, late zijn vulpen maar dichtgeschroefd! Kamer aanvaardt grenswijziging Utrecht. Zuilen krijgt een gemeenschapsraad. Drie dagen lang heeft de Tweede Kamer vergaderd over de grenswij ziging van de gemeente Utrecht. In het algemeen kan men wel zeggen, dat onze Kamerleden altijd op de bres staan voor de kleine gemeenten en dat zij niet gemakkelijk deze klei nere gemeenschappen laten opslok ken door een grote stad. Vooral niet als het betreft de annexatie van grond, die geschikt is voor agrari sche doeleinden. Nu zit het met Utrecht erg inge wikkeld. Deze stad is sinds 1911 bezig de grenzen gewijzigd te krij gen en eindelijk na 42 jaar schijnt dit te lukken, al heeft zij ook nu weer veel van haar oorspronkelijke plannen moeten laten varen. Utrecht is momenteel 2315 ha groot en -als alle voorstellen aangenomen zouden zijn, zou Neerlands eerste vergader- stad er 3800 ha hebben bijgekre- gen. Maar Minister Beel knabbelde er tijdens het schriftelijk overleg 800 ha af. De stad zou dus toch nog tweemaal zo groot worden. Niet minder dan tien omliggende gemeenten zouden van Utrechts in lijving de dupe worden. Het sterkst was het verzet gekant tegen de an nexatie van Zuilen, aan Utrecht vastgebouwd, en van de groene zoom in de omgeving van Bunnik en Zeist. Zuilen is een levensvatba re gemeente, ook al is het niet meer dan een stadswijk van Utrecht en verschillende afgevaardigden vooral van de a.r., c.h., v.v.d., s.g.p., en k.n.p. hadden er bezwaar tegen om deze levende gemeenschap door de grote stad te laten inpalmen. Nu had Minister Beel daar wel iets op gevonden. Hij introduceerde in dit ontwerp iets geheel nieuws: de ge meenschapsraad. Deze raad zal de speciale Zuilense belangen hebben te behartigen. Zelfs zal hij de raads besluiten van Utrecht, voor zover die uiteraard op Zuilen betrekking hebben, kunnen uitvoeren. Boven dien mag de gemeenschapsraad een man naar de raad van Utrecht stu ren, die dan een raadgevende stem zal hebben. Het was een beetje vreemd, dat deze proef in een an nexatiewet werd genomen. Want als deze mislukt, zal de grenswijzi ging heus niet ongedaan gemaakt worden. Beter ware het dan ook ge weest zo'n eerste poging in een aparte wet te regelen. Maar goed, men moet er begrip voor hebben dat dit voor Minister Beel niet al leen maar een proef, maar ook een compromis was. Hoe moest hij anders de felle tegenstand het hoofd bieden En dat die tegenstand fel was, leerde dit lange debat wel. Daar das de.k.v.p., die verdeeld was, maar die zich met kracht ver zette tegen de annexatie van de groene zoom, dat het recreatiege bied van Utrecht zou moeten wor den. Daar was de p.v.d.a, waarvan de heer Scheps een meesterlijk woordvoerder was, die de annexatie van Zuilen zonder gemeenschaps raad onaanvaardbaar achtte en die ook geen onbeperkte inlijving van de agrarische gronden wenste. Daar waren ook de a.r., c.h., v.v.d., en s.g.p., die in wezen tegen de annexa tie van Zuilen waren, tegen de ge meenschapsraad en tegen de inlij ving van de groene zoom. In al deze fracties waren de meningen onder ling nog wel eens verdeeld. Nu is Minister Beel niet de man om zonder meer op zij te gaan. Hij verdedigde dit ontwerp met een elan alsof de positie van het hele Kabi net op spel stond. Hij argumenteer de zeer sterk, maar het hielp hem niet veel, want men was niet te overtuigen. Er zat dus niet veel an ders op dan water in de wijn te doen. Vooral niet, omdat er van de zijde der k.v.p. en p.v.d.a. moties waren verschenen, die hem het le ven zuur konden maken. De socia listen wensten niet de gehele groene zoom bij Utrecht te laten inlijven en de katholieken spraken als hun oordeel uit, dat annexatie van agra rische gronden door niet platte landsgemeenten zoveel mogelijk dient te worden voorkomen. Ook in dit geval. En daarom moest de Mi nister het ontwerp maar intrekken en aan de wensen der Kamer tege moetkomen. Het was een dreigende motie, want de meerderheid der k.v.p., a.r., c.h., v.v.d., k.n.p., en s.g.p. had zich er achter geschaard, zodat zij stellig zou worden aange nomen. Minister Beel vroeg schorsing van de beraadslagingen en in de avondvergadering van Dinsdag diende hij een nota van wijziging in, waaruit duidelijk bleek, dat hij de juiste weg had gekozen. Hij was voor de wensen der Kamer door de knieën gegaan. Grote delen van de groene zoom blijven bij de gemeente Bunnik. Zeist raakt niets Icwijt. Voor Utrecht misschien een hard gelag, voor* sommige randgeméen- ten een feest. Er was overigens nie mand in de Kamer, die Utrecht haar uitbreiding misgunde. Deze stad zit tot aan de rand toe vol. Het vol gend jaar kunnen er door gebrek aan grond practisch geen huizen meer worden gebouwd, zodat wer kelijk van een noodtoestand gespro ken kan worden. Maar aan de an dere kant was er geen spreker, die niet getuigde van de slechte wo- ningbouwpolitiek, die in het verle den door Utrecht en door de rand gemeenten is gevoerd. Te laat is be gonnen aan hoogbouw en te weinig onderling overleg is er geweest. Juist op die samenwerking van ver schillende gemeenten werd - vooral van rechtse zijde - aangedrongen. Maar de bewindsman wees er te recht op, dat dit een onmogelijke eis is, nu de sfeer min of meer bedor ven is. Bovendien kan er van sa menwerking op een zeer breed ter rein geen sprake zijn. Men loopt dan de kans, dat er van de gemeentelij ke autonomie der kleinere gemeen ten niets terecht zal komen, waar door men juist in strijd zou zijn met het wezen van de gemeenten. Het was niet te verwachten, dat dit wetsontwerp zonder meer de hamer van voorzitter Kortenhorst ifcU-passeran. Er waren verschillen de stemmingen nodig. Allereerst over de gemeenschaps raad. Met 5529 stemmen aan vaardde de Kamer deze proef. Te gen waren de a.r., v.v.d.. c.h., s.g.p., c.p.n. en de heren van Koeverden en van Rijckevorsel (k.v.p.). De v.v.d.-ers Oud, Korthals en Forta- nier behoorden echter tot de voor stemmers. Zij waren trouwens ook voor het gehele wetsontwerp, als mede de socialisten, katholieken, communisten en Jvr. Wittewaal van Stoetwegen (c.h.). Met 5826 stemmen werd de grenswijziging van Utrecht aangenomen. (Nadruk verboden). En nu.... nu rusten 128 rampslachtoffers op eigen dodenakker. Ruim 1000 personen brachten hen een laatste groet, na een ontroerende plechtigheid in kerk en op die begraafplaats. De symbolische teraardebestelling van één der 128 naar de Stavenisse begraaf plaats overgebrachte slachtoffers vormde het slot van een drama, een zo onbe schrijflijke tragedie als niet eerder op ons eiland is voorgekomen. Die tragedie begon in de vroege uren van 1 Februari en de sporen daarvan waren bij de personen die ze overleefden deze 4e Juli niet uitgewist. Wat er Zaterdagmiddag op de begraafplaats te Stavenisse gebeurde was het laatste wat men voor de slachtoffers kon doen: herbegraving en herdenking. In enkele dagen werd dit alles, dank zij grote medewerking van alle kant. mogelijk gemaakt. Sober, maar heel netjes ligt dat vierkante stukje op de Stavenisse dodenakker er bij en onder die grond rusten 128 van de 153 inwoners die geen 2e Februari 1953 hebben mogen beleven. Naast en achter elkaar liggen ze daar. jong en oud, mannen en vrouwen, jongens en meisjes. Het ontroert wanneer men aan die ouderen terugdenkt die zo plotseling werden weggerukt; het schrijnt wanneer men kijkt op de jonge levens die nog zo'n grote toekomst vóór zich meenden te hebben. En dat alles voelt men maar als buitenstaander. Hoe diep is de weg opnieuw geweest, deze Zaterdagmiddag, voor hen die onder dat vierkante stukje grond hun naaste betrekkingen, hun meest geliefden wisten. Toch... óók dankbaarheid, dat deze laatste eer nog aan hen kon worden bewezen. Dót er nog zóveel, al weten ze het zelf niet meer, voor hen gedaan kon worden. Maardit was ook het laatste. „WEEN NIET" De Ned. Herv. Kerk het viel op hoe uitstekend ze is schoongemaakt was te klein om allen Zaterdagmiddag 4 Juli een plaats te kunnen bieden. Velen waren staande toehoorder. Groot was ook het mee leven van burgerlijke en kerkelijke auto riteiten, Aanwezig was de Minister van binnenlandse Zaken, prof. dr. L, J. M. Beel, de wnd. Commissaris der Koningin, de heer C. Philipse, maj. van Ballegoijen de Jong van de Rijkspolitie; naast de burgemeester en mevr. Verburg ook burgemeester v. d. Hoeven uit Tholen, burgemeester D. C. Bouwense van St. Maartensdijk en Scher- penisse, burgemeester W. L. van Doom uit Poortvliet, de predikanten v. d. Wiel, de Lint en Van Putten uit de Hervormde Ring Tholen, oud-predikant Ds. G. Enkelaar en de oud-predikant van Stavenisse, thans director G.Z.B. Ds. J. Batelaan met vele andere autoriteiten, genodigden, inwoners en van de naburige gemeenten afkomstige mee- levenden. Met het zingen van Ps. 42: 3 en 5 werd deze bijzondere dienst geopend. Ds. D. J. van Dijk van St. Annaland, had als tekst gëkozen na de geloofsbelijdenis, het lezen van Lukas 711-17, gebed en het zingen van Ps. 103:8 en 9 „En de Heere, haar ziende, werd innerlijk met ontferming over haar bewogen en zeide tot haar: Ween nietIn het kort, maar gevoel- en liefdevol gaf Ds. van Dijk hierover een uiteenzetting. Spreker had boven zijn meditatie geplaatst: „Jezus op de begrafenis en schetste de droeve stoet die de poort van Nain uitging naar de dodenakker met voorop de weduwe die haar enige zoon naar zijn laatste rust plaats bracht en daartegenover de stoet die op dat ogenblik de poort zou ingaan met de Heere Jezus aan het hoofd. Er was voor die weduwe reden te over om te wenen, aldus spreker zoals dat ook bij velen van ons is, wanneer we straks naar de begraaf plaats gaan. God kwam met zijn slaande hand over ons land, ons eiland, deze gemeente. Velen die met de vezelen der liefde aan ons waren verbonden verloren het leven in een ogen blik. Het leed wordt er niet minder om wanneer we het gebeuren niet in de eerste plaats zien als een natuurramp, maar om onze zondentwil. Als U het echter zo ver staat, aldus Ds. van Dijk, dan mag ik U wijzen op de enige trooster: Jezus Christus, die met innerlijke ontferming werd bewogen toen hij het leed zag van de weduwe van Nain en tot haar sprak: „Ween niet". Straks vormen wij 'n droeve stoet naar de begraafplaats. Ouders hebben hun kinderen verloren, kinderen hun ouders, vrouwen hun mannen en mannén hun vrouwen. Jezus zal onze verwanten nu niet opwekken, zult U zeggen, zoals hij het deed met de zoon van de weduwe te Nain, maar dan moge U dit tot troost zijn, dat Hij de dood zélf heeft overwonnen en Hij troosten wil en zal degenen, die tot hem de toevlucht nemen. Ontroerd zong de schare tenslotte Ps. 65 2. OP DE BEGRAAFPLAATS Voorop de burgerlijke en kerkelijke auto riteiten, daarachter de nabestaande families met honderden andere meelevenden ging het naar de begraafplaats, waar in een paar dagen tljds 128 personen waren herbegraven, die uit Bergen op Zoom (38), Tholen (6). St. Maartensdijk (32) en St. Annaland (51), waren overgebracht. Mede ook door een aannemersbedrijf uit Gouda was koortsachtig gewerkt om het binnen enkele uren zo netjes mogelijk te maken. Er was in het midden nog een klein bloemperkje aangelegd, terwijl in het overige gedeelte van het vierkant op regelmatige afstand de paaltjes met opschriften de be graven slachtoffers aanduiden. Nog één kist stond er boven de grond om straks als symbool voor al die anderen ook neer gelaten te worden. Voor dat gebeurde sprak burgemeester L. A. Verburg namens het gemeentebestuur en bevolking zijn dank uit jegens allen die deze herbegraving mogelijk hebben gemaakt. Oprechte dank ook jegens Z.E. de Min. van Binnenl. Zaken, die namens de Regering blijk gaf van zijri meeleven, een belang stelling, meeleven die ook in de afgelopen maanden duidelijk naar voren kwam. Ook de tegenwoordigheid van de wnd. Commis saris, dhr. Philipse als officieel afgevaar digde van de Provincie Zeeland werd door spreker gewaardeerd. Burgemeester Verburg verklaarde voorts dat het gemeentebestuur van Stavenisse heeft gemeend te handelen in de geest der slachtoffers door een herbegrafenis op de eigen begraafplaats tot uitvoering te bren gen. Zij, wier nabestaanden daarop prijs bleken te stellen, zijn in de afgelopen dagen overgebracht naar deze begraafplaats. Tot diep in de nacht is gewerkt, waarvoor hij de vrijwilligers, de gemeentebesturen en de aannemersmaatschappij Gouda hartelijk dankte. „Ons aller gedachten", aldus burgemeester Verburg, „gaan op dit ogenblik uit naar hen, die omkwamen. Afgesneden als een bloem des velds, werden zij door de dood weg genomen. Wij herdenken hen vanaf deze plaats met grote wèemoed in ons hart." Nadat de symbolische herbegraving had plaats gevonden en enige ogenblikken stilte in acht waren genomen besloot burgemeester Verburg met de wens dat God de nabe staanden troost mocht schenken om dit zware verlies te dragen. Namens het bestuur der gemeente en namens de bevolking van Stavenisse werd door hem een krans neer- gd, bedoeld als een uiting van diep medeleven met de slachtoffers en hun ver wanten; een uiting van eenheid van Stave- nisses's bevolking met ben, j die door de golven werden verzwolgen en hen, die daar door hun geliefden door de dood zagen weggenomen. MEELEVEN VAN HOOG TOT LAAG Prof. Beel betuigde in naam der Regering zijn leedwezen met de beproeving die over Stavenisse is gekomen. Zwaar is deze slag, groot de smart, diep de voren van het leed. deze gebeurtenis komt opnieuw het I Februari gebeuren boven,de donkere nacht, de sombere dagen en het onnoemlijk leed dat toen werd geleden, zoals er toen ook onnoemlijk veel gebeden zal zijn. God is de toeverlaat, die kastijdt in liefde en het kruis geeft maar ook de kracht. Geve de Almachtige de kracht om Sta venisse te herbouwen. Dat Uw doden mogen rusten in Zijn vrede. Na zijn toespraak legde prof. Beel een krans namens de regering. Namens het Provinciaal Bestuur sprak de wnd. commissaris dhr. Philipse, die er eerst op wees hoe zeer de Commissaris het be treurde niet persoonlijk aanwezig te kunnen zijn en de belofte deed dat hij deze graven spoedig zal bezoeken. Namens de provincie betuigde de heer Philipse zijn innige deelneming met de zware ramp en haar gevolgen die deze gemeente trof. Hij stond op die plaats met gemengde gevoelens, enerzijds dankbaar dat men hier nog met honderden bijeen was, die gespaard bleveü, anderzijds vol meeleven met degenen, die zo zwaar zijn getroffen door hét verlies van wat hen het liefst was. God heeft gesproken en dan past het ons niet iets te zeggen. Weest verzekerd van ons innig meeleven. En nu moeten we toch weer voort, nu moet Stavenisse toch weer herbouwd worden. God geve ons allen daartoe de kracht. Ves tigt Uw betrouwen op .Hem die het heelal regeert. „Bidt en Werkt" en U zult die kracht ontvangen. Het zal de nabestaanden moeilijk vallen om met Job te zeggen: De Heere heeft gegeven, de Heere heeft ge nomen, de Naam des Heeren zij geprezen. Dat gaat niet in eigen kracht. Moge het wel gaan in het kinderlijk geloof. Ook de heer Philipse legde een krans op het graf namens de provincie. Ds. van Rooijen sprak namens mevrouw van Rooijen-van der Lek de Glerck, Am- bachtsvrouwe van Stavenisse, daarbij wij zende op de oude - band die er tussen Stavenisse en haar geslacht bestaat. Alleen zij die de ramp meemaakten weten wat het geweest moet zijn. Een buitenstaander kan zich dat niet indenken. Het land zal mis schien over één jaar al weer een heel ander aanzien vertonen, maar bij de nabestaanden van de omgekomenen blijft het leed in het hart gegrift. Spreker was getroffen door de berusting, die velen tot een voorbeeld moest zijn. Hij hoopte dat die nabestaanden hun harten mochten opheffen tot de God des levens. Namens mevrouw Van Rooijen-van der Lek de Clercq werd door hem een krans gelegd. Voor de adopterende gemeenten uit Noord-Holland sprak burgemeester Wyte- ma van Alkmaar, die ook hier de verzeke ring kon geven dat alle mogelijke steun ge geven zou worden om samen met de inwo ners tot opbouw te komen. God schenke Uw kracht en troost. Spreker bracht na kranslegging een laatste groet aan de om gekomenen en mocht namens Noord-Holland verklaren de broederhand te zullen blijven uitsteken. Een fabrieksarbeider van de C.N.A. te Sluiskil richtte een speciaal woord tot een der slachtoffers die lange tijd met hem en zijn vrienden had samengewerkt. Ook van deze vrienden was een krans aanwezig. Het viel de ook zo zwaar getroffen in woner van Stavenisse, de heer A. van 't Veer moeilijk om namens alle nabestaanden te danken voor wat door veler medewerking nog tot stand is kunnen komen en deze her- begraving mocht plaats vinden. Hij dankte daarvoor allen zeer hartelijk evenals voor dit zo groot betoonde meeleven, wat de na bestaanden nog tot een steun was in hun smart. In een vloeiend slotwoord wees Ds. G. Enkelaar, oud-predikant van Stavenisse, die het gevaar en de angst I Februari ter plaat se meebeleefde, op het Schriftwoord in Johs. II 35: „Jezus weende" en daarmee op de troost die er is voor hen die geloven. En toen was ook het laatste wat men heeft kunnen doen voor de slachtoffers van Stavenisse afgelopen. Een plechtigheid die zowel in de kerk als op de dodenakker zonder enige stoornis mocht verlopen, een plechtigheid die ontroerde en ook de bui tenstaander, al kan hij nimmer hetzelfde voelen als die er nauw bij betrokken waren, deed meeleven en allen weer herinnerde aan het nog zo jongste rampzalig gebeuren, dat inzonderheid voor vele Sfavenisse-inwo een niet te beschrijven tragedie werd. rdagTI^Pui IS ZONDAGSDIENST ARTSEN Dr. L. D. A. Looysen te Tholen, tel. 49. Dr. R. C. Renes te Oud-Vosse- meer, tel. 19. THOLEN HOOGWATER Hoogwater in de week van 12 tot en met 18 Juli 1953. Zondag vm.4.20 nm. 16.35 uur Maandag vm.4.50 nm. 17.10uur nm. 17.41 uur nm. 18.13 uur nm. 18.44 uur nm. 19.18 uur nm. 19.55 uur Nieuwe' Maan Dinsdag j Woensdaj Donderd Vrijdag Zaterdag Zaterdag te 3.28 uur. Zondag 19 Juli Eerste Kwartier te 5.47 uur. DANK VOOR DE GIFT De gyma^fckvereniging „Olym- pia" en de^^Bekvereniging „Con cordia" zullSKZaterdag a.s. een rondgang maken door deze gemeen-

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1