Extra doeltreffend VOLOP SNEEUW IN HARTJE ZOMER U KOCHT EEN REIS NIEUWS UITJIETBEDRUF bij Grasso op de Zuivelbeurs U kreeg een belofte Pagina 8 DE LINIE Zaterdag 27 Juni 1953. No. 378 CEBUTO-NIEUWS Dezelfde machinefabriek, die enkele weken geleden onze faam op koelgebied èn onze deviezenpositie verstevig de door de aflevering van een trans portabele ijsbaan in Montevideo, de monstreert nu op de Internationale Beurs voor "Zuivelwerktuigen te Utrecht met een moderne Sneeuwijsmachine. Even sterk als het lijkt, dat een warm bloedige Zuidamerikaan onder de tro penzon over het ijs zwiert, even onge loofwaardig klinkt het, dat er sneeuw valt in het hartje van de zomer. De koeltechniek weet daar echter wel raad op en het mag ons optimistisch stemmen, dat het werk van onze Neder landse ingenieurs, getuige de vele ex portorders, internationaal zeer wordt gewaardeerd. Dit blijkt nu eens te meer op de Zuivelbeurs, waar van de zijde van de buitenlandse bezoekers een grote belangstelling bestaat voor ons Neder landse fabrikaat. De werking van de hierboven genoem de Grasso-sneeuwijsinstallatie is zeer eenvoudig; de bediening evenzeer, want deze machine werkt vol-automatisch. Het geheel bestaat uit een ammoniak- of freoncompressor op condensor en een geïsoleerde vriescylinder, gemonteerd op een eveneens geïsoleerde zoetwater- tank. Van de compressor-condensorunit wordt het koelmedium naar de vries-- cylinder gevoerd. Deze heeft een dub bele wand, waartussen het koelmedium wordt ingespoten. De buitenste wand is geïsoleerd. Langs de binnenste wordt gelijkmatig water verspoten door een roterende sproei-inrichting. Door de lage temperatuur van de binnenste cylinder- wand bevriest het fijn-verdeelde water tot uiterst kleine sneeuwkristalletjes. Deze worden door verstelbare stalen messen, gemonteerd op de centrale as, van de cylinderwand geschraapt waarin ze in de eronder ge monteerde tank val len, welke met zoet water is gevuld. Hier door ontstaat 'n kou- de-accumulatie en is het mogelijk ook na het uitschakelen van de koelcompressor nog geruime tijd wa ter van 0° C af te tappen. Door zijn kleiner S.G. blijft het sneeuwijs drijven. Omdat het zo fijn verdeeld is, kan het Over zijn gehele op pervlak in contact komen met het wa ter en daaraan zijn temperatuur van 0° C meedelen. Door een pompje kan het ijswaternu naar de plaats ge voerd worden, waar men het nodig heeft voor de koeling van melk, bier, etc. Het niet verbruikte wa ter gaat terug naar de vriescylinder, waar het weer tot sneeuwijs wordt be vroren. Het spreekt vanzelf, dat men de ge produceerde sneeuw ook zonder meer kan uitstrooien over waren, welke men wil koelen, zoals vis, fruit, groenten, enz. Voorts biedt het gebruik van sneeuwijs tal van voordelen voor de bereiding van vlees waren, chemische producten, suikerwerken en aanverwante artikelen. Tenslotte laat het sneeuwijs zich gemakkelijk tot bri ketten persen en er is weinig fantasie voor nodig om het nut hiervan voor de practijk in te zien. Deze Sneeuwijsmachine zal ongetwij feld zijn weg bij de Nederlandse èn bui tenlandse industrie wel vinden. Hij zal vooral daar in een behoefte voorzien, waar men werkt met een koelinstalla tie, die het grootste deel van de dag op non-actief staat omdat men slechts en kele uren van de dag koude nodig heeft. Hij zal met enthousiasme worden be groet door die industrieën, die voorheen geen kostbare installatie aanschaften, omdat de investeringskosten te hoog wa ren: industrieën, die voorheen met de zware en moeilijk hanteerbare ijsstaven moesten werken. In zuivelfabrieken, brouwerijen en vleesfabrieken, in che mische bedrijven en bij het transport van bederfelijke waren zal sneeuwijs een ruime toepassing vinden. Er zijn vele fraai afgewerkte en inge nieus ontwikkelde machines te zien op deze Internationale Zuivelbeurs. Wij de den slechts een greep uit de talrijke in zendingen van binnen- en buitenland. Er zal weer een belangrijke goodwill worden gekweekt in deze dagen van Zuivelbeurs, -tentoonstelling en -con gres. Want hier laat Nederland zien wat het waard is: in zijn industrie èn wij hopen het van harte in zijn handel. 3 Automobilisten over de Goede Zwitserse horloges worden een jaar lang gegarandeerd De bedoeling van deze garantie is, u een jaar te geven, waarin kan worden bewezen dat uw horloge vrij is van zelfs het geringste materiaal- of fabricagefoutje. Als een winkelier u een horloge aanbiedt met een langere garantie, denk er dan wèl aan dat de duur van de garantie absoluut geen bewijs is voor de kwaliteit van het horloge. Ga daarom, als u een nieuw horloge wilt uitzoeken, naar een erkende horloger. Omdat hij dè kwaliteit kent van de Zwitserse gesteende ankerhorloges, die hij u voorlegt, weet hij ook dat de garantie van een jaar voldoende is. En alleen als u koopt bij een erkende horloger kunt u zeker zijn van de adviezen van een expert bij het uitkiezen - zeker van een horloge, dat in perfecte conditie is - zeker van vakkundige service nadien. De vakkennis van uw horloger is uw waarborg De HORLOGE-INDUSTRIE VAN ZWITSER! Wat klinkt dat vreemd: u kocht een reis. Urenlang is er in de huiselijke kring gedelibereerd over het vraagstuk hoe de vacantie zal worden doorgebracht, het voor en tegen van allerlei mogelijk heden besproken en eindelijk is de be slissing gevallen. Tenslotte zegt me vrouw tegen haar man: „Ga jij morgen dan even de reizen naar Oostenrijk ko pen." Nee, dat zegt zij niet. Dat klinkt te gek. Toch is dat niets anders dan precies datgene wat gebeuren gaat. Als men naar een reisbureau stapt en men te kent in op een reis, dan kóópt men die reis. Als men een regenjas gaat kopen, waarvan de prijs varieert van vijftig tot honderd gulden, dan gaat men hier en daar kijken. Men vergelijkt de kwalitei ten, men gaat wikken en wegen: die jas is wel iets hóger in prijs, maar de kwa liteit is zoveel beter Ging men altijd maar met evenveel overleg te werk, als men een reis be stelt! Maar een reis is zo abstract. Het is onmogelijk het artikel in de handen te nemen en de kwaliteit te keuren. Toch is het verschil in reizen veel groter, dan het verschil in regenjassen en de prijzen liggen heel wat hoger dan vijftig of honderd gulden, vooral als een familie samen op reis gaat. Het kopen van een reis is geheel een kwestie van vertrouwen in het reisbu reau waar men de reis bestelt. Men be taalt vooruit, de levering geschiedt later. De kwaliteit moet men maar afwachten. Als u een reis koopt, ontvangt u vóór u vertrekt niet veel meer dan een be lofte een belofte, dat u een goede en mooie reis zult maken. De uitvoering en nakoming van deze belofte is geheel afhankelijk van het reisbureau. Daarom is het zo belangrijk van welk reisbureau u die belofte ontvangt! Wat een veilig gevoel kunnen de toeristen hebben, als zij die belofte ontvangen van Cebuto, een oud en gerenommeerd bedrijf. Het „reizen zonder zorgen", dat Ce buto nu al tientallen jaren als devies voert, moest eigenlijk worden aangevuld met „intekenen zonder zorgen". De eer ste eis door de intekenaar gesteld, moet zijn, dat hij goed wordt voorgelicht over het karakter van de reis, de wijze van verzorging en over datgene wat wel en niet bij de prijs is inbegrepen. Het is een principieel standpunt van Cebuto, dat iedereen volkomen waar heidsgetrouw moet worden voorgelicht. De Cebuto-toerist behoort te we ten, wat hij bestelt. Geen enkel hotel wordt op de reizen bezocht, waarvoor de Cebuto-directie zich zou schamen om daarin zelf te lo geren. Maar er zijn eenvoudige, lande lijke hotels met een knusse sfeer, welke een gedeelte van de toeristen zozeer op prijs stelt en wat luxere hotels meestal in luxere toeristenplaatsen waar anderen de voorkeur aan geven. De super-luxe hotels van voor de oor log, hebben wij met instemming van onze toeristen van ons programma afgevoerd. Die zijn voor de Nederlandse toeristen bijna niet meer te betalen. De gulden van 1953 is in het buitenland zoveel minder waard dan de gulden van 1939. Er zijn mensen, die het prettig vinden om dagelijks lange afstanden af te leg gen en anderen met verlangens naar een rustiger reis. Over dit alles kan men tevoren infor maties inwinnen. Bovendien vindt men in onze reisgids bij al onze reizen in de inleiding iets beschreven over het ka rakter van de tocht. Vóór in de reis gids is opgesomd onder welke voorwaar den de reizen worden uitgevoerd. Ten einde deze voorlichting nog meer te ver volmaken, zal dit jaar voor het eerst op de achterzijde van het reisbiljet, dat men bij intekening ontvangt, in punten ver meld staan, wat men van de Cebuto- reizen moet weten. Op deze wijze hopen wij te bereiken, dat onze stelling „waar heid en volledigheid in voorlichting" nog doeltreffender zal zijn. gehele wereld kiezen Esso EXTRA Motor Oil. Dit volmaakte wapen tegen motorslijtage geeft de auto een langer leven. De onderhoudskosten worden tot een minimum beperkt I 5 EXTRA'S geven extra kilometers 1e EXTRA 2e EXTRA 3e EXTRA 4e EXTRA 5e EXTRA De juiste vloeibaarheid bij alle temperaturen Verhoogd reinigend vermogen Een zeer laag stolpunt Weert corrosie Minder „slik"-vorming I

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3