SKETCH eriment bij Kruiningen Algemeen Dagblad my life's companion Delftse geleerde in Argentinië De heer De Clercq: Er is geen opvolger te vinden Ronde-tafelconferentie tussen radio en stedelijke orkesten Stroomgat werd verkleind met veertig betonnen manchetten Haarlems koor mocht voor de Koningin zingen Dijkval in zeedijk nabij Haamstede Einstein vijand van liet land Brand in nachtclub Koninklijk bezoek tijdens folkloristisch festival Douane vond goud op de Boissevain Maandag 15 Juni 1953 ALGEMEEN DAGBLAD Pag. 3 Onbevredigend I De voorstellen, welke thans bij de Tweede Kamer zijn ingediend en welke beogen de huren te verhogen maar daartegenover door belastingver laging een zogenaamde compensatie in het leven te roepen en welke voorts beogen door vermindering van belas tingdruk de werkgelegenheid te bevor deren, moeten onbevredigend worden geacht, hoezeer verschillende dezer maatregelen zijn toe te juichen. Wij stellen ons voor zulks in enige be schouwingen nader toe te lichten. Allereerst dan de huurverhoging en de daarbij toe te passen compenserende maatregelen. De voorstellen brengen vermindering van enige verbruiksbe lastingen, afschaffen van inkomsten en loonbelasting voor hen, wier inko men thans van 240 tot 360 boven het belastingvrije minimum kwam, vermindering van de personele belas ting, verdubbeling van kinderaftrek in zeer bepaalde gevallen. Voorts zal toe stemming worden gegeven tot een, zij het beperkte loonsverhoging. Allereerst rijst de vraag, welk ver band er nu bestaat tussen de aan staande huurverhogingen en de opge somde maatregelen. Men vergete niet, dat door de maatregelen, welke de Regering in het verleden trof, de huren kunstmatig te laag zijn gehou den. Daarop wordt nu gereageerd, maar enig logisch motief voor de maatregelen ter compensatie voorge nomen wordt niet aangevoerd. Men heeft eenvoudig gezocht naar een aan tal maatregelen, welke de indruk zou den kunnen maken tegen de huurver hoging op te wegen en daarbij getracht zoveel mogelijk groepen tevreden te stellen. De huurverhoging treft vooreerst alleen hen, die huur betalen en dan nog wel voor een oude woning. Vrij gezellen en huurders van nieuwe wo ningen betalen geen huurverhoging. Wat de compensaties betreft, deze werken uiterst willekeurig en op een terrein, dat met de huur van woningen niet het minste verband houdt. Zelfs de verlaging van de personele belasting houdt op zeer gebrekkige wijze ver band met de huurverhoging, al speelt de huur bij de berekening een rol. Wat heeft verdubbeling van de kin deraftrek voor kinderen tussen 17 en 27 jaar met huurverhoging van doen? Wat de afschaffing of vermindering van verbruiksbelasting? Ook de voorgenomen loonsverho ging heeft innerlijk met huurverho ging niets te maken. Men kan wel uit gaan van de stelling, dat een arbeider minstens een zeker loon moet ontvan gen teneinde een minimumbestaan te hebben, maar dan gaat het niet aa,u deze stelling algemeen door te voeren. Er bestaat tussen het loon en deze huurverhoging noch causaal noch so ciaal bezien enige relatie. Eigenlijk is het koppelen van deze twee innerlijk geheel vreemde zaken weer niets an ders dan een staaltje van nivellering, van allen over één en dezelfde kam scheren en derhalve verwerpelijk. Want juist deze nivelleringstaktiek moet veranderen. Daarover is men het vrij algemeen eens, maar niettemin is de Regering kennelijk de bezwaren uit de weg gegaan, welke een anti-nivel lering bij grote groepen belangheb benden ongetwijfeld wekken zal. Dat alles lijkt negatief, temeer om dat in de aanvang is erkend, dat ver schillende getroffen maatregelen goed zijn. Ons bezwaar geldt echter het halfslachtige, het onlogische en het onvoldoende van de voorgestelde maatregelen. Systeem, dat beantwoordt aan redelijke eisen van gezonde volks huishoudkunde, zit er niet in. Men wil pleisters leggen op de wonde, die de huurverhoging bij velen zal slaan, maar men wil niet beseffen, dat deze pleisters uit een oogpunt van econo mische hygiëne bezien in zeer vele ge vallen geen goede dienst kunnen be wijzen en zelfs het genezingsproces zullen belemmeren. Indien er loonsverhoging hier te lande moet komen, dan moet deze tot stand worden gebracht op overwegin gen, welke aan de loonvorming niet vreemd zijn. En zulke overwegingen, welke wortelen in een gezond sociaal en bedrijfshuishoudkundig besef zijn er voldoende. Dat vrijer loonvorming nodig is, wordt steeds meer ingezien Dat wij los moeten van de starheid, welke het optreden van de overheid bij de bepaling van de lonen kenmerk te, is zelfs een algemeen belang. Wan neer men daaraan echter, zoals ten aanzien van de salariëring van de middelbare ambtenaren in het geor ganiseerd overleg is geschied, ook ver anderingen voor anderen koppelt, dan is men niet bereid het algemeen be lang voorop te stellen. Hetzelfde geldt van de voorstellen, welke men thans ter compensatie van de huurverhogin gen ter tafel heeft gebracht. Op zich zelf zijn vele dezer maatregelen goed, maar met huurverhoging hebben zij niets te maken. Waarom wordt wel aan de voet van het tarief voor de in komsten- en loonbelasting enig soelaas geboden, maar blijft de beruchte pro gressie voor de middelbare inkomens onveranderd? Hiermede zijn wij gekomen aan een nader bezien van de voorgestelde maatregelen, hetgeen wij in een twee de beschouwing zullen doen. J HANSWEERT De sluiting van het bijna 200 meter brede stroomgat in de Scheldedijk bij Kruiningen is ten slotte toch nog een enerverend gebeu ren geworden, terwijl er volgens de plannen ruimschoots tijd zou zijn om de 33 meter lange caissons te plaatsen het sluitgat van de ringdijk, in prac- tisch stil water Het was echter juist het altijd onberekenbare water dat zorgde voor de nodige sensatie. BUENOS AIRES <A.P.) De Argen tijnse regering heeft bekendgemaakt, dat dr ir F. A. Heyn, hoogleraar in de kern- physica aan de Technische Hogeschool te Delft, enkele dagen geleden in Argen tinië aangekomen is en nu in de labo ratoria van Argentinië's nationale atoomenergie-commissie werkt. Prof. Heyn zal ook enige lezingen houden in Argentinië. Een samenzijn voor het leven kan heel wat vreugde geven. Zie maar eens naar de liefhebbers van SKETCH. Die hebben geen berouw van hun trouw! VIRGINIA CIGARETTES De Prins naar „koempoelan" van padvinders te Lunteren LUNTEREN Prins Bernhard zal een gedeelte bijwonen van de Koempoelan, welke de leidsters en leiders van de Nederlandse Padvinders Vereniging op 27 en 28 Juni aanstaande op de Gouds- berg bij Lunteren zullen houden. Op Zaterdag 27 Juni zal de Prins aanwezig zijn bij de opening en bij de toespraken, die daarna worden gehouden door hoofd commissaris mr. J. M Ravesloot en de heer L. Neher. De heer Harold Holt. de Australi sche minister van immigratie, zal Dins dag 23 Juni voor een verblijf van enige dagen in Nederland aankomen. A.V.R.O.-leden in Den Haag bijeen Nieuwsdienst Algemeen Dagblad DEN HAAG. Clercq, voorzitter De heer G. de m -de A.V.R.O., heeft ^Zaterdagmiddag in de meer dan drie uren durende gewestelijke ver gadering in de Dierentuin in Den Haag tientallen vragen en opmerkin gen beantwoord. Uiteraard kwamen alle bekende onderwerpen ter sprake, die evenwel weinig nieuwe gezichts punten opendc-n. Herhaaldelijk, tot te gen het einde van de bijeenkomst toe, werd gevraagd wat het bestuur heeft bewogen het ontslag van de heer Vogt te aanvaarden. Men heeft het steeds moeten doen met het ant woord: „Hij is de laatste jaren zo tekortgeschoten op organisatorisch ge bied. dat dit op den duur zou heb ben geleid tot de ondergang van de A.V.R.O." Een van de sprekers meende, dat het weerkeren van de rust in de AV.R.O. het best zou worden verkregen, wan neer de heer De Clercq op de eerstvol gende vergadering zijn mandaat be schikbaar stelt De voorzitter van de an secretaris-generaal O.. K. en W. o Voorsrtel Nieuwsdienst Algemeen Dagblad Nieuwsdienst Algemeen Dagblad Bossche muziekfeest DEN BOSCH -- Het derde weekeind van het Koninklijk Nederlands Zangers verbond, dat zijn eeuwfeest in Den Bosch viert, was weer voor mannenkoorzang. Zaterdagmiddag bracht Koningin Juliana een bezoek van een uur aan het Bossche Casino waar de Kon. Liedertafel Zang en Vriendschap uit Haarlem, onder lei ding van Jack Loory. voor Haar, de be schermvrouwe van het verbond, mocht zingen. Een verdiende uitverkiezing, want het Haarlemse koor dateert al van 1830 en werd in 1853 als eerste lid van het verbond ingeschreven. De Koningin trof het in zoverre, niet, dat zij voornamelijk naar Engelse liederen van Edward Elgar moest luisteren en niet een van de nieu we werken van Nederlandse componis ten. die voor het eeuwfeest bij dozijnen aan het werk waren gezet, kreeg te ho pen. Tijdens het concert werden de leden van het verbond en de muziekcommissie aan de Koningin voorgesteld Zaterdagavond. Zondagmiddag en Zondagavond -werd er door tientallen koren gezongen, helaas ten aanhoren van andere koren en niet voor het publiek, dat merkwaardigerwijs telkens verstek laat gaan, hetgeen een verontrustend ka rakter gaat krygen voor wie aan de man- nenkoorzang een vruchtbaar leven heeft toegedacht. Onder de nieuwe werken was er een van de Oostenrijkse compo nist Burkhart, van de Zwitser Paul Muller en van de Mexicaan Bias Gaiin- do. composities, die alle van de zangers het uiterste vergden en meer voor orkest schijnen te zijn gedacht dan voor de be perktheid van mannenstemmen. W. B. HAAMSTEDE (A.N.P.l. Zaterdag morgen is nabij ..De plompe toren" on der de gemeente Haamstede een dijkval voorgekomen, waardoor de buitenkant van de zeedijk ter plaatse over een af stand van ongeveer tachtig meter voor de helft in de Oosterschelde is verdwe nen. Volgens de hoofdingenieur van de waterstaat, ir. J. van de Velde, is de toe stand niet hopeloos, omdat direct begon nen is zand in het gat te storten met zogenaamde onderlossers, terwijl ook onmiddellijk een buisleiding naar het gat werd gelegd. Door deze leiding zal een zandzuiger het gat vol spuiten Verdronken zeeman op Ameland aangespoeld HOLLUM (A.N.P.) Op het strand m Ameland is een lijk aangespoeld, dat is geïdentificeerd als dat van de 48-jarige kapitein van een Zweedse boot, Karl Gusta Tom uit Rosunde. De man is op 23 Mei tussen de Haak en de Terschel- lingerbank overboord geslagen en ver dronken. In precies een maand tijd was in de polder een ringdijk aangelegd om het grote en gevaarlijke stroomgat ten Oosten van de Veerhaven af te sluiten. De dagelijkse leiding van het werk die zetels op „de terp" in Hansweert ondernam een experiment, dat voortref felijk slaagde. Om de ringdijk van meet af aan zoveel mogelijk stevigheid te geven, besloot men enkele betonmanchet- ten. die normaa' gebruikt worden om caissons te verhogen, met behulp van eer. drijvende bok op het maaiveld te plaat sen. op enkele meters afstand van de grote kom. die door het in- en uitstro mende water was uitgesleten. Deze manchetten van beton, die dus geen bodem, hebben, zijn twee meter hoog op een grondvlak van 7V2 bij 11 meter. Zij werden volgespoten met zand. Twee grote en een kleine perszuiger spoten voorts aan binnen- en buitenzijde van de ringdijk een strand. Deze proef slaagde zo goed. dat men op de ingesla gen weg voortging. Tot op de dag voor de sluiting waren in totaal veertig man chetten geplaatst Er bleef toen nog een sluitgat open van circa 35 meter breedte. Tegenslagen Terwijl het werk, dat ook des nachts .doorging, gestadig vorderde, bleven tegenslagen niet uit. Naarmate de delen van de ringdijk elkaar dichter naderde, werd de snelheid en daarmede de ver woestende kracht van het water groter. Ook de stroom in de polder wijzigde zich. Op de Pinksterdagen werd dat duidelijk. In het Oostelijke deel van de ringdijk waren vijf beton-elementen door het water in enkele getijden vol komen ondermijnd, verzakt en gedeel telijk afgeschoven. Met zand en klei had men deze ravage betrekkelijk spoedig bedwongen. Kort daarna ontstond achter de plaats, waar de sluiting was geprojecteerd, een kom in de akker, die van dag tot dag in omvang toenam. Er ziin daar diepten van twaalf meter gepeild. Toen kwamen onze dijkenbouwers min of meer met de rug- tegen de muur te staan. Want als deze zich snel uitbreidende krater de ringdijk zou bereiken, betekende dit daar een sluiting onmogelijk zou wor den door de grote diepte, met gevolg dat de ringdijk vele honderden meters langer zou moeten worden, rond de krater. Het water rust nooit. Dat bleek Vrijdagmiddag. Plotseling, ongeveer een half uur voor de kentering ont stond een verzakking in de zandzak- kendam op de Oostelijke ringdijk. Een partij zakken gleed weg in het water en de bres werd zienderogen groter. Gelukkig bleef de kleirug onder de zandzakken staanmaar achter de ringdijk moest iets gebeurd zijn. Dat j bleek enkele uren later bij laag water. Een nieuw gat was ontstaan van vele meters diep. Weliswaar was de dijk spoedig met klei weer op hoogte ge- i bracht, maar in de nacht van Vrijdag j op Zaterdag, verdwenen wederom I enkele tientallen kubieke meters klei I van de Oostelijke ringdijk, naast het sluitgat. Daarom werd het veiliger ge acht de sluiting nog één of desnoods I twee getijden uit te stellen. kort voor de kentering van het getij ontstond Vrijdagmiddag een hres in het Oostelijke deel van de ringdijk bij Kruiningen. HILVERSUM. Het vraagstuk, dat de Hilversumse radio steeds meer „in eigen bedrijf" is gaan werken en de andere culturele instellingen in den lande als de stedelijke orkesten voor haar programma's vrijwel zo niet ge heel negeert, is Zaterdagmiddag „op de helling" gezet door mr H. J. Rei- nink, secretaris-generaal van het departement van O. K. en W„ die in de K.R.O.-studio te Hilversum een rede hield ter gelegenheid van de officiële opening van de internatio nale dirigentencursus. Mr. Reinink constateerde, dat de op bloei van de radio-orkesten en koren tot het beste, dat men weet te berei ken, door de symphonie-orkesten buiten de radio met zorg wordt gadegeslagen. In de jaren voor de oorlog had de radio contracten met andere orkesten, na de oorlog heeft zij zelf een apparaat op gebouwd. Weliswaar is de overheid de andere orkesten gaan steunen, maar toch blijft de zorg en vrees voor het voortbestaan ervan levend, mede omdat de radio-orkesten ook wel buiten direct omroepverband optreden. De secretaris-generaal opperde de ge dachte van een soort ronde-tafel-confe- rentie tussen de omroep en de andere culturele instellingen ter afbakening van de terreinen en ter bevordering van de samenwerking. Het geld namelijk, dat de staat aan de radio en straks aan de televisie besteed is niet alleen bedoeld voor goede eigen radio-pro- gramma's. maar ook om er cultureel Nederland in al zijn geledingen bij te betrekken. Daarom dient de radio bij de keus tussen meer vaste eigen krach ten of meer losse medewerkers in de laatste zin te beslissen, wat de omroep verenigingen zeker gaarne zullen doen, nu de vrees over haar verder voortbe staan is weggenomen. A.V.R O. antwoordde, dat hij in No vember 65 jaar hoopt te worden. Sinds twee-en-een-half jaar zoekt men al naar iemand, die te zijner tijd zijn functie zou kunnen overnemen, „maar iedereen, die hierover is gepolst," aldus de voor zitter, „zegt dank je wel, dat baantje wil ik niet". Plij vervolgde: „En ik denk er niet aan, om welk argument ook, af te treden als er geen opvolger is. die mijn werk zou kunnen voort zetten. Ik neem het niet. dat de A.V.R.O. er niet meer zou zijn, als ik dood ben." Vrijwillig zwijgen Over het hem opgelegde spreekver bod" zei de heer De Clercq: „Na de ramp heb ik tweemaal voor de micro foon gesproken. En dat is zo verdraaid in de kranten gekomen 90 pet. was onzin dat ik heb gezegd: Mij horen ze voorlopig niet. want alles wordt toch verdraaid." senator McCarthy: MADISON (A.F.P.) Senator Mc Carthy heeft Zaterdag tegen journalis ten gezegd, dat indien professor Albert Einstein de raad geeft om voortaan geen inlichtingen meer te verstrekken om trent de gedragingen van communisti sche spionnen of saboteurs, het geen twijfel lijdt, dat Eistein zelf een vijand van het land is. - McCarthy antwoordde op vragen naar aanleiding van een onlangs gepubli ceerde brief van de grote geleerde Einstein, waarin die „de intellectuelen" de raad geeft om niet te antwoorden op vragen van de senaatscommissie, waarvan McCarthy voorzitter is. „Ik geef er geen zier om of het Einstein is die dat zegt, of dat het een willekeurige meneer Jansen is", zo vervolgde de senator. „Einstein geeft klaarblijkelijk dezelfde raad als de ad vocaten. die hun cliënten verzoeken om de senaatscommissie voor onder zoek niet op de hun gestelde vragen over hun communistische gezindheid te antwoorden". De heer A. F. K. Parée is benoemd tot secretaris van de Nederlandse Jour nalisten Kring. tje gelukt. Toen de rijswerkers de af sluiters opendraaiden, drukte een tien tal sleepboten uit alle macht tegen de caisson, om deze tegen de ebstroom in op de plaats te houden. De operatie slaagde, ook al stond de caisson aan de Westzijde iets te ver naar voren. Twee onderlossers met klei werden oor de caisson geklapt, de kleine Ders zuiger spoot er een bak zand voor en daarna was de daad aan twee grote kra nen, die de ene bak klei na de andere leeg draaiden. Wanneer nu over enkele weken de laatste grote operatie in dit noodgebied de sluiting in de Veer haven zal zijn voltooid, is het gedaan met de terreur, die het water sedert de, rampnacht ongestoord in Kruiningen •heeft kunnen bedrijven. 75 Mensen omgekomen RIO DE JANEIRO (Reuter) Bij een zware brand in een nachtclub te Sao Paulo zijn 75 mensen om het leven gekomen. Honderd werden er gewond, van wie er verscheidenen in levensgevaar verkeren. De meeste slachtoffers waren vrouwen die op de trappen omver werden gelopen. Nieuwsdienst Algemeen Dagblad ALMELO. Het eerste internatio nale folkloristische festival te Ruurlo is gehouden onder auspiciën van de federatie van folkloristische groepen in Nederland en het hoogtepunt vormde daarbij stellig het bezoek van koningin Juliana, de Zaterdagmiddag Op nippertje gelukt Toen het water Zaterdagochtend vroeg voldoende was gezakt, en de ebstroom begon af te nemen, wer dde drempel gepeild en in zodanige conditie bevon den, dat in 'allerijl de sluitcaisson naai het stroomgat werd gedirigeerd. Om stuwd door sleepboten zette het logge gevaarte op deze trieste morgen koers over de Schelde naar ziin laatste rust plaats. Intussen was het al heel wat later geworden dan het tijdstip dat oor spronkelijk voor de sluiting was be paald. Elke minuut telde nu mee, want het water zakte gestadig, het maaiveld kwam zelfs al bloot en om de caisson, die ruim twee meter diep stak, op de drempel te varen, moest men voldoen de wuter hebben. Dat is op het mpper- Leu groot aantal sleepboten drukte Zaterdagochtend vroeg de 33 meter lange betonnen caisson in de overgebleven opening t an de ringdijk bij Kruiningen. Elisabeth Evertsprijs voor Willem Noske AMSTERDAM A.N.P.) De Elisa beth Svertsprijs 1953 is toegekend aan de violist Willem Noske als bewijs van waardering voor zijn onderzoekin gen van de Italiaanse en Nederlandse vioolmuziek van de zeventiende en achttiende eeuw. De prijs bestaat in een bijdrage tol aanschaffing van een microfilm- en vergrotingsapparatuur, die Noske in staat zal stellen zelf zijn materiaal t« verzamelen en repro duceren. Londeus Utrecht in Britse radio Nieuwsdienst Algemeen Dagblad. HILVERSUM. De Utrechtenaren, die dezer dagen verbaasd omhoog keken en het carillon van de Domtoren het Engelse volkslied hoorden spelen, hebben vermoedelijk niet direct ge dacht aan het feit. dat Urecht een „Londen Week" had ter gelegenheid van de gala-première van de film A Queen is erowned. Over deze Lon- dense week. met straten, die het doopt waren in Regent Street en Piccadilly, over de straairedenaars in het Utrecht- „Hydepark" en wat feestelijke etalages, stelde op verzoek van de BBC de Wereldomroep een reportage samen. Een reportage van een kwartier, door Robert Simpson en regisseur Van der Steen samengesteld tot een levendig geheel, dat wel wat boven Se werke lijkheid lag. Zaterdagmiddag is deze reportage over de telefoonlijn naar Engeland over gebracht en Zondagmorgen om elf uui is zij over het „Light program" uitge zonden. aanhoord door millioenen. waardoor de Wereldomroep weer een verdienstelijk stukje goodwill voor ons landje aan de overkant van de Noord zee heeft gekweekt. Hr Ms Willem van der Zaan zal vandaag van Willemstad vertrekken voor een reis naar Den Helder, die evenwel via Nieuw Guinea zal gaan. Als comman dant zal fungeren kapitein-luitenant ter zee P. van Willigen. een concert in Den Bosch had bijge woond en van daar doorreisde naar Ruurlo. Op het door mr W. baron van Hee- ckeren van Keil voor dit festival ter beschikking gestelde landgoed achter het Huis Ruurlo was een podium en een ruime tribune gebouwd. aVn de 5000 zitplaatsen bleef er niet één onbe zet en nog meer dan 2000 toeschouwers vergenoegden zich met een staanplaats. Precies om half acht arriveerde koningin Juliana. Twee Wiesjes. doch tertjes van de burgemeester en van de dokter, boden Hare Majesteit onder luide toejuichingen van het publiek ter verwelkoming bloemen aan en na een welkomstwoord van de burgemeester presenteerden de schutters van het Sint Hubertusgilde hun (houten» geweer en brachten de vendeliers van deze schuit- terij, begeleid door Sphia's harmonie een fleurige vaandelgroet. Tegen de achtergrond van een fraaie bospartij volgde daarna het optreden van de dansgroepen. Een stijlvolle dans groep uit Telemark (Noorwegen) danste op de muziek van een Hardanger viool met sympathische snaren, de dansgroep uit Bretagne liet zich begeleiden door een doedelzak en twee bombarden en zo was er bij het optreden van deze folkloristische groepen tenkens weer iets anders wat zijzondere belangstelling opeiste. Ondanks de dreiging van een regen- Dui kon het bonte programma tot het einde toe worden afgewerkt. In klederdracht In de pauze presenteerde dames in Kuurlose klederdracht de Koningin een kommetje koffie uit een koperen ketel en voorts boden zij haar een Achter- noekse krentenstoet aan die tra ditie getrouw onmiddellijk werd aan gesneden en geproefd. T,mf^hetproêramma veri>leven koningin Juniana en haar gevolg nog enige tijd fifmiVM iHuis„te ®uurl° en ondanks de inmiddels vallende regen bleven duizen- l0èru en Achterhoekers langs de weg geschaard om Hare Majesteit op dit voor Ruurlo late uur met har- n» K °7'l,chijngen uitgeleide te doen buitenlandse deelnemers aan dit k hebben Zaterdagmiddag met een mooie tocht door de ^hterhoek naar Oosterbeek en de Wes- terbouwing gemaakt. er 'zoSgiSddlrtf R^rl0We„\r folkloristische optocht schmteïï -vedstrijden gehouden. Aan het twcSdê optreden van de buitenlandse dansgroe pen namen ditmaal ook Friese, Twentse Gelderse e„ Noord-HolIonS iVan ongevoer J50 pond goud in beslag genomen, De waarde is ongeveer 362.500 gulden. Niemand is gearresteerd. De Boissevain. die van de Kon Java—China Paketvaart Lijnen ia, zou Zondag naar Japan vertrekken

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1