Bij eb treinen water over - bij vloed de rails Russen deden iets lang niet genoeg maar nog UNIEKE DIENSTREGELING IN KRUININGER POLDER Incident te Rotterdam ORDEVERSTOORDERS UIT RAADZAAL GEZET Ommezwaai RODE VLAG UIT EEN DAKRAAM Vroede vaderen.in pamflettenregen MULDER Straaljager maakte noodlanding De ommezwaai in Oost-Duitsland „IK ZET MIJN BELEID VOORT ZEGT ADENAUER LINIE VAN ZWITSERLAND TOT FRIESLAND, zei de oplichter Het weer in Europa TROUW gratis tot 1 Mi VRIJDAG 12 JUNI 1953 Redactie en Administratie: Apeldoorn: Hoofdstraat 102, telefoon 4089, Giro 192120. Arnhem: redactie-tel. 20405, advertentie-tel. 21493; agent Koningsstr. 69b, tel. 23673, adm. Hoofdstr. 102, A'doom. Zwolle: Melkmarkt 34, telefoon 7030, Giro 420473. Twenthe: redactie-tel. Enschede 4623; advert.-teL Nijver dal 834; adm.: Zwolle, Melkmarkt 34. Alxamnr. 49 ct. p. week; 6.35 p. kw.: losse mnrvm. 13 Tuna* ELFDE JAARGANG No. 2488 (Geldig tot hedenavond.) WEINIG WIND. Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen. Plaatse lijk buien mogelijk met onweer. Zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. Over het algemeen hogere temperaturen. Zon op: 4.20 Maan op: 5.40 Directie: C. A. KEUNING en Mr. K. VAN HOUTEN Hoofdkantoor: N.Z, Voorburgwal 225, Arasterdam Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT p. E ontwikkeling der gebeurtenissen U in de verhouding Oost-West is door de gewijzigde Russische politiek In Oost-Duitsland in een geheel nieuwe phase gekomen. In Korea staat de wapenstilstand voor de deur. In Oostenrijk schaften de Russen de contr'cle op het verkeer tussen de bezettingszones af eli nu komt als klap op vuurpijl een vol ledige ommezwaai wi de bezettings- politiek in Oost-Duitsland. Die omme zwaai komt er op neer dat de geweld dadige omvorming van de maatschap pij in Oost-Duitsland in een commu nistische, wordt stopgezet. De kerk krijgt vrijheid, de beroofde boeren krijgen hun grond terug, het particu liere bedrijfsleven wordt weer moge lijk en zelfs de vijanden van het re gime krijgen bonkaarten. Dit alles ge paard aan amnestie voor gevangenen. Het is duidelijk dat wat dit alles ook verder moge betekenen deze politieke ommezwaai voor hei geterro riseerde Oost-Duitsland een zeer be langrijk, ogenblikkelijk in werking itredend soulaas beduidt. - m AAR wat betekent het verder? jVl Wij hebben ons altijd met terug houdendheid uitgelaten over de bete kenis van de gewijzigde Russische po litiek sinds de dood van Stalm. En wij zouden ons kunnen voorstellen dat die lezers die ons toen reeds verweten dat wij die veranderingen niet dankbaar ontvingen en hoger waardeerden, ons nu zouden vragen: En wat zegt u dan hier nu wel van? Laten wij beginnen met de zaken te analyseren. Toen de Russen met hun laten we gemakshalve maar zeggen vredes aanbod kwamen, heeft Eisenhower daaTOp geantwoord: Goed, maar gij moet eerst bewijzen dat gij het meent. En er zijn allerlei punten, Korea, Oos tenrijk, Oost-Duitsland, waar u dat kunt doen. Daarop hebben de Russen geant woord: dat doen we niet. We willen wel praten maar aanvaarden geen voorwaarden van te voren. Toen is ver volgens de Bermuda-conferentie op touw gezet, waar de grote Westerse mogendheden eerst een gezamenlijk beraad zullen houden. Daar waren de Russen tegen. Want dat zou ook een open gesprak belemmeren. Want dan zouden de Westersen zich al van te vo ren hebben vastgelegd op hun stand punt. En nu komen, successievelijk aan de vooravond van de Bermuda-conferentie een aantal maatregelen van ae Russen, die verbazend veel lijken op datgene wat Eisenhower vroeg. Bewijzen van goede wil. En de commentatoren laten zich dan ook al zo uit: De Westelijke mogend heden zullen aan een gesprek met. Rus land over de eenheid van Duitsland niet kunnen ontkomen. Men voelt aan dat Eisenhower en Adenauer bang voor dat gesprek zijn. De oorzaak van die vrees is dat ook zij de eenheid van Duitsland willen, maar dan een verenigd Duitsland in een verenigd Europa. De Russen zijn bereid een verenigd, niet-communistisch, democraiisch en voor hun part kapitalistisch Duitsland te aanvaarden, mits het verenigde Duitsland geneutraliseerd wordt. En de meeste schrijvers zijn het er over eens dat een geneutraliseerd Duitsland weerloos zal zijn tegenover infiltratie vanuit het Oosten. Door Oost-Duitsland nü prijs te geven, zou geheel Duitsland de Russen na korte of lange tijd in handen vallen. Een geneutraliseerd Duitsland bete kent voorts: Geen Duitse troepen voor de verdediging van West-Europa. En men beschouwt zowel de Duitse ruimte als de Duitse mankracht, noodzakelijk voor de mogelijkheid van de verdedi ging van welk stuk van het Westeuro- pese vasteland ook. Er is ook een andere mogelijkheid, Het is mogelijk dat de Russen inder- daad om welke reden dan ook ontspanning wensen. Het is mogelijk dat zij begrijpen dat die ontspanning alleen komt indien de Russische in vloedssfeer van het huidige ijzeren gordijn meer Oostwaarts wordt ver legd. Het is mogelijk dat zij vinden dat het niet nodig is om in veertig jaar de hele wereld of ook maar de hele oude wereld te veroveren. Het is mogelijk dat zij vinden dat zij voorlopig genoeg aan zichzelf en aan het in Azië ver- kregene hebben. Het zou kunnen zijn dat zij anders dan wij Europa niet zo heel belang rijk vinden, en dus Europa inclusief Duitsland aan zichzelf willen over- laten. Als dat zo is, dan zou er inderdaad een belangrijke ontspanning intreden. En dat zal blijken, als Rusland en de anderen om één tafel komen te zitten. Van beslissende betekenis zal dan zijn of de Russen zodanige eisen zullen stellen, waardoor de verdediging van Europa onmogelijk wordt. Men moet dit n.l. goed begrijpen, dat het in deze politiek niet gaat over vandaag, maar over morgen. In 1920 zette Lenin de collectivisatie van de Russische landbouw stop. De boeren mochten eigen bedrijven heb ben. Het was de periode van de N.E.P. Menigeen juichte reeds: Ha, het com- (Van een speciale verslaggever). BIJ laag water, als de Kruiningerpolder het slibkleed van de Wes- terschelde zichtbaar draagt, steekt Laurens Witte uit Oostdijk zijn hoofd, alsmede een groene of een rode vlag uit het dakraam van een verlaten arbeiderswoning langs de merkwaardigste spoorbaan ter wereld. Hij behoort tot de spoor jongens, die bij eb de vijf goede rentreinen dirigeren, die van Bergen op Zoom naar Goes rijden over een spoordijk enkelspoor die ter weerszijden over een afstand van vier kilometer lengte de bescherming van een kistdam geniet. Telkens ais de waterwolf door de stroomga ten bij hel verlaten dorp Kruiningen trekt, lopen de spoorlijn en het stationsemplacement van dit dorp rijkelijk onder. De vloed rijst hoger dan een meter boven de rails en onttrekt ook de kistdam, waarvoor 14.000 paaltjes met een handhei-machine zijn geslagen, aan het oog. Als het zeewater het plaatskaarten bureau van het station Kruiningen binnenspoelt, is het reeds met ferme golfslag over de Zuidelijke bekisting van de spoordijk geslagen. De stroom is dan echter gebroken en tast het bo venlichaam van de spoorweg niet noe menswaard aan. En dat Is de factor, waardoor men dit vitale stuk baanvak kan behouden, het kan blijven berijden als het water gevallen is en de inspec- tieploeg boomstammen en wrakhout van de dan meer dan ooit glanzende staven heeft geveegd. De lange treinen met stu kgoed rijden in een sukkeldrafje van tien kilometer per uur door dit niemandsland, waar het zilte nat aan weerszijden van de dijik staat. Maar de verbinding houdt het en wordt sterker bij iedere afzet ting van slib. Deze unieke situatie in het spoor wegverkeer een zeer nuttige nood oplossing ontstond in het brein van wegopzichter J. Colijn, een spoorweg man, vergrijsd in de dienst en zeer er varen omdat hij vier watersnoden heeft meegemaakt. Hij vond het jammer, dat er een loe. en een paar wagens op het geïsoleerde emplacement van Kruinin gen stonden te roesten. Belde even op Op een avond belde hij Breda op en stelde voor de vloeddeuren in de pol derdijk een binnendijk bij laag water te openen en het materieel er uit te rijden. Breda ging accoord en toen rijpte tevens de gedachte het tere, ten deie overgebleven enkelspoor van Oostdijk (ten Westen van Krabben- dijke) tot aan Kruiningen op hoger niveau te brengen. Dat was te kostbaar en zou te lang duren. Men heeft toen op het klei-fun- dament van de dijk een bed van grind gestort en daarna de rails verbon den aan dwarsliggers met lorries aangevoerd. Bij laag water hebben de arbeiders de rails bij wijze van zinlkstuk op het baanvak laten zakken. In Mei had men de verbinding bij laag water stevig in zijn greep en na de vloed geeft de zee haar nog sleeds on beschadigd terug. Passagiers moeten in Krabbend ijk? uitstappen en reizen verder per bus naar Goes, waar dan de trein voor Vlissingen wacht, maar het stukgoed gaat linea recta door Zuid-Beveland. Het getij regeert de dienstregeling voor het goederenvervoer. Des nachts munisme kan zijn eigen stelsel niet doorvoeren. Ze komen terug in het Westerse schuitje! Het was slechts schijn, al zal menige Russische boer in 1920 God gedankt hebben voor de veranderde politiek. In 1928 werd ech ter de steven der Russische politiek weer even radicaal gewend als in 1920 en als nu in 1953. En nu zijn er geen ei-gen boeren meer in Rusland. We wachten af. We hopen het beste en moeten als we voor de historie De seinwachter moet op tijden, dat zijn huisje onder ivater staat van het dakraam uit met een rode of groene vlag het treinverkeer regelen. kan men niet rijden, ook niet bij eb, want er is geen verlichting en al zou Tijdens het debat over het prae- advies op het adres in zake het ver strekken van kledinggeld aan vverk- lozen en armlastigen heeft zich gister middag in de Rotterdamse raadzaal een onverkwikkelijk incident afge speeld. Juist had een van de woord voerders. de P.v.d.A.-afgevaardigde, de heer Frenkel, verklaard, dat slechts een kwartje per verstrekking van een kledingstuk per week werd ingehou den, of een schelle vrouwenstem klonk van de tribune: „Leugenaar". Dat was het sein tot de aanval van haar vrienden en vriendinnen, die in haar omgeving zaten. Binnen enkele seconden was een twintigtal personen opgestaan en allerlei scheldwoorden werden naar -het hoofd van de afge vaardigde van de P.v.d.A. geslingerd. Het. aanhoudende geroffel van de voorzittershamer kon -het gejoel niet overste-mimen en burgemeester "Van Walsu-m zag zioh dan ook genoodzaakt de puiblieke tribune te laten ontrui men. Een v-am de bezoekers haalde, toen enige rechercheurs op hem afkwamen, een stapel pamfletten -uit zijn zak en wierp deze in de raadzaal. „Burgemeester en wethouders stond er op u bent zo royaal met de kosten van een ambtswoning en b.v. voor de reclame van „Steun Wettig Gezag" en de B.B. Waar 'blijft het k-ledinggeld voor de -gesteunden en de ouden van dagen? Wij verlangen ant woord." Na een schorsing van een paar mi nuten werd het debat voortgezet. De ordeverstoorders verspreidden zich buiten snel en in. een heel wat rusti ger sfeer kon de heer Frenkel daarna het woord voeren. Piloot wilde Javelin" redden: vergeefs Wederom heeft een ervaren Engelse test-piloot, de 32-jarige Peter Law rence, zijn leven opgeofferd voor de techniek. Hij kwam Woensdag in de buurt van Bristol om het leven tijdens een proefvlucht met een Gloster Javelin", een zeer geheim Brits vlieg tuig van het type „vliegende drie hoek". Toen hij zich o,p 6000 meter boven bet dichtbevolkte gebied van Bristol vloog, zeide Lawrence over de radio, dat hij ziah in moeilijkheden bevond. Hij had zich kunnen redden door zich uit het straalvliegtuig te laten schie ten. In plaats daarvan zette hij echter de motoren af en trachtte met het kostbare prototype omlaag te glijden en een noodlanding te maken op open terrein. Hij bracht het tot een hoogte van slechts 75 meter. Toen sprong hij er boven een -golflink uit, maar het was te laat: de parachute had geen tijd om zich te openen. De Javelin" is sneller dan het ge luid. Het eerste prototype veronge lukte de vorige zomer. (Advertentie) LIMONADESIROOP G0UDMERK fl. 1.65 NEEM VAN WAT U GEWEND BENT TE GEBRUIKEN Vier schapen gedood Gistermiddag omstreeks halfvier heeft de straaljager M 7, gestation- neerd te Soesterberg, een noodlanding gemaakt bij Durgerdam. De straal jager was om kwart voor twee opge stegen van Soesterberg. Op retour vlucht, waarbij de kustlijn van het IJselmeer werd gevolgd, merkten de piloot, eerste-luitenant P. H. Schmidt- Crans, wonende te Voorschoten, en de dienstplichtige soldaat H. Lindeboom, uit Weesp, dat de brandstofvoorraad dermate inteerde, dat de z.g. „tip- tanks" ingeschakeld moesten worden. Deze weigerden echter, zodat het toe stel zo snel mogelijk aan de grond moest worden gezet. Achter het dorp Durgerdam zette de piloot het toestel dat nog een snel heid had van 200 kilometer per uur aan de grond. Het gleed op zijn buik over de weilanden en sloten. In een weiland vlak voor de D-urgerdam-mer- dij-k draaide het toestel een kwartslag om. Hiermede was de landing vol bracht zonder persoonlijke ongeluk ken. De staart en de buik van het toe stel waren enigszins ontzet. Bij de landing werden vier schapen gedood en acht gewond. De vlieger Schmid-t-Crans had on langs met hetzelfde toestel een soort gelijk ongeval bij Leeuwarden gehad. die er wél zijn, dan blijft nog de vraag of dit nachttransport verantwoord is. Tachtig mensen werken bij laag water aan het onderhoud van deze -spoorver binding, waarbij men uiteraard niet over een normaal seinstelsel beschikt. Vandaar Lauren-s Witte met zijn vlag. Hij riep vrolijk „Dag heren", toen we gistermorgen, op een platte goederen wagen, langs zijn post reden, in gezel schap van mr. S. van Ho u-ten, hoofd- specteur vervoer in de inspectie Bre- i en ir. J. L. Hoorweg, hoofdinge nieur in dezelfde"'inspectie. Vloeddeuren dicht Maar een uur voordat de vloed op til is, vervoegt Laurens Witte zich bij plpegbaatv. „tilt. Schore en maakt deel uit van de mannen, die tweemaal per etmaal de zware, ijze ren vloeddeuren in de binnendijken sluiten. Dat gebeurt bij Kruiningen- station en bij Oostdijk. De dubbele deuren krijgen ter verhoging van hun 'eerstand een voorschoot van zand zakken en kleivulling in de gleuven. Deze operatie geschiedt viermaal op een dag. Driehonderd man hebben aan de tot standkoming van deze bijzondere spoorlijn gewerkt. De N.V. Splunder heeft haar in regie-werlc gelegd dam wel hersteld. Het is een suggestief schouwspel als men naast de vloeddeuren van de Kruiningerpolder staat aan de kant ■an Goes en men ziet hoe het water opkomt en in stugge golfslag bezit neemt van de spoordijk. Omdat de dijk ten Noorden een derde deel vam de ondergelopen polder af-sluit, heeft men bewust een gedeelte van het baanvak een „zak" gegeven opdat de vloed- stroom en de ebstroom gemakkelijk heen en weer kunnen trekken. De hui zen in het binnenmeer ten Noorden van de baan -hebben dank zij de kistdam het minst te lijden van de slopende kracht van de binnéndrm- gende Noordzee. Straks personen Zo gauw de gaten in de dijk-van de Westersclielde dicht zijn en de vloed de spoorbaan niet meer kan bereiken, zullen de personentreinen de goederen wagons volgen. Vooralsnog moeten de Zeeuwen, die belang hebben bij hel transport van hun landbouwwerktui gen en andere benodigdheden er reke ning mee houden, dat dit geïmprovi seerde goederenvervoer met vertra ging gepaard gaat. Dagelijks ziet men rijen auto's bij de twee primitieve spoorwegovergan gen in de noodweg van Krabbendijke naar Goes, die moeten wachten totdat Nederlands meest trage goederen-trei nen gepasseerd zijn. Maar het trage tempo van-de stoomlocomotief is aller minst evenredig aan dat, waarmede in de Kruiningerpolder gepionierd wordt. De Sowjet-Unie heeft de laatste weken een reeks stappen gedaan, die op het eerste gezicht van een opmerkelijke vriendelijkheid ge tuigen. In de hoofdsteden is men nu druk bezig, om al deze verras sende manoeuvres te bestuderen. Maar dat de Russen nu reeds groot succes hebben met hun pogingen, om de wereld te doen geloven dat er met hen te praten valt, is wel zeker. De algemene indruk is, dat Moskou zijn uiterste best doet, om Amerika te dwingen tot een nieuwe viermogendhedenconferentie. Anders gezegd: om de Weste lijke wereld uit haar koers te drijven. Eén staatsman, die niet aarzelt om daar scherp stelling tegen te nemen, is de Duitse bondskanselier Adenauer. Deze verklaarde gisteravond in een radio rede, dat hij van plan is zijn politiek om de Duitse Bondsrepubliek te inte greren in een verenigd Europa, doelbewust voort te zetten. Hij zeide: „Ik blijf bij mijn buitenlands beleid. Niet omdat ik koppig ben, maar omdat het het juiste is. Er is geen beter beleid en er is ook geen ander beleid mogelijk". „Als opzichter van Rijkswaterstaat moet ik belangrijk voorbereidend werk doen ten behoeve van een grote West- europese verdedigingslinie, die van Zwitserland tot Friesland zal reiken". Dit vertelde de Groninger D. R. B. in Windricfat, Max.temp v. gist en neerslag -kracht (mm.) niet blind zijn bereid blijven voor MUnohen het andere. Helsinki geh. bew. NNW Stockholm onbewolkt NNO Oslo 1. bew W Kopenhagen 1. bew. Amsterdam zw. bew. zw bew regen regenbui geh bew zw bew nevel zw bew regen geh bew. geh bew. zw. bew. Edinburgh Londen Luxemb Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Loearno Berlijn Frankfort OZO 3 NNW 2 OZO 3 Z 2 WNW G NO 5 NW 2 NNO 2 windstil OZO 2 NNO 2 WNW 3 Wenen de week voor Pinksteren aan verschei dene inwoners van Drachten. Aan an deren vertelde hij dat hjj als employé van de Bataafse Petroleum Maatschap pij belangrijke werken moest voorbe reiden. Deze belangrijke persoon wist van vel-e inwoners van Drachten geld te lenen (om met Pinksteren zijn ge-zin in Voorburg te kunnen bezoeken), hij wist een duur fototoestel op zicht te krijgen en zijn hotelier gaf hem uitste1 van betaling. Op zekere da-g echter was Je man verdwenen en men zag of hoor de nooit meer iets van hem, noch van de verdedigingslinie of de belangrijke werken van de B.P.M, Men kwam in Drachten tot de conclusie, dat men zioh bij de neus had laten nemen door een oplichter. Dat liet men er niet bij zitten. De politie nam contact op met de politie in andere plaatsen, en gisteren kon de Groninger te Haarlem worden gearres teerd, Hij wordt, verdacht van ver duistering, vastgehouden, De politie te Heerenveen en d-ie te De-venter schijnen ook nog een appeltje met hem te wil len schillen. De jongste Russische „concessies"'' zijn als volgt samen te vatten: Oostenrijk. Benoeming van een Hoge Commissaris en herstel der di plomatieke betrekkingen. Opheffing controle op personen aan zonegrens, beperking controle op goederen. Am nestie voor Oostenrijkse gevangenen m Rusland. Ontslag aan twee communis tische poQi-tie-chefs. Teruggave van eleetrisohe centrale. Men spreekt zelfs over onderhandelingen over een vre desverdrag. Waarnemers menen, dat de Russen een psychologisch effect willen sorteren zonder dat het 'hun iets kost. Turkije. In een nota ziet Moskou af van zijn oude aanspraken op Kars en Ardahan. Het zou ook zijn eis heb ben laten varen om een stem in het kapittel te hebben bij 'het beheer der Dardanelles Waarnemers wijzen er op, dat deze Russische aanspraken slecht gefundeerd en nooit erkend waren. 3. Duitsland. Stopzetting van de collectivisering van de landbouw, steun aan de particuliere kleinhandel, vrijer reisverkeer, teruggave van land aan boeren, die naar het Westen vluchtten, amnestie voor personen, die wegens belastingschuld in de gevangenis zitten, Beëindiging van de actie tegen de Evangelische kerk, haar jeugdvereni gingen, haar predikanten en haar leden. Ongetwijfeld zijn de maatregelen in Duitsland, genomen op last van de nieuwe hoge commissaris, Semjonow, het belangrijkst. Het Oostduitse Polit bureau werd gedwongen „een aantal ernstige fouten en vergissingen uit het verleden" ongedaan te maken. Maar de bedoeling werd door de communisten niet verheeld: o-penlijk verklaarde pre mier Grotewohl, dat zij beoogden de vereniging van Duitsland mogelijk te maken. Hoe wordt dit nu beoordeeld? Een aanzienlijk aantal waarnemers in Ber lijn gelooft, dat Moskou werkelijk bereid is het IJzeren Gordijn in Duits land en Oostenrijk af te breken. Eén zeide: „Premier Malenkow heeft een venster geopend op het Westen". Andere mening Maar een andere groep ziet n-og geen enkele reële verandering binnen Oost- Duitsland. Deze groep meent, dat de maatregelen zijn afgekondigd, om de Bermuda-conferentie in de war te sturen. Op die conferentie zullen im mers Amerika, Engela-nd en Frankrijk bespreken of het zin heeft met Moskou te gaan praten. De Duitse bonds-minister Kaiser juichte gisteren elke communistische belofte om de last van het Oostduitse volk te verlichten toe, maar het bleef volgens hem te bezien, of het geen papieren beloften waren. Hij zeide, dat er nog veel meer bewijzen van goede wil zullen moeten komen. De voorzitter der Christelijk-Demo- cratische Unie, von Brentano, schreef de maatregelen toe aan de krachtige Westelijke politiek: „Het zijn slechts tactische pogingen om de Westelijke politiek te -bederven. Maar dat neemt niet weg, dat wij de tactiek serieus moeten nemen." De communistische maatregelen in Oost-Duitsland zullen ongetwijfeld ook invloed hebben op de deze herfst in de Duitse Bondsrepubliek te houden ver kiezingen. Adenauers Christelijk De mocratische U-nlë verschilt immers met de socialistische oppositie van mening over de vraag, of men met de Russen moet onderhandelen. Menige optimist zou door de jongste ontwikkeling de socialisten in het gelijk kunnen gaan stellen. Adenauer ontkende in zijn radio rede opnieuw, dat hij poogt een vier- mogendheden-conferentie over de eenmaking van Duitsland te beletten. Zulke besprekingen mogen echter niet leiden tot een terugkeer naar het ver drag van Potsdam. In dat verdrag schuilt voor Duitsland nog steeds een groot gevaar. De Sowjets zijn van plan door middel va-n Potsdam Duitsland een eeuwig Morgentlha-u-plan op te „Een viermogendhedenconferentie", aldus de bondskanselier, „is niet zo maar een weg naar het paradijs van de Europese een-making. Zij brengt ook een risico mede, waarop wij goed voor bereid dienen te zijn". Neen, wg maken geen propaganda voor trouwen op de bon! Maar een mens moet wat doen om de aandacht te trekken I Het oude spreekwoord „goede wijn behoeft geen krans** «aat in deze tijd helemaal niet meer op. Ook TROUW behoort tot „de goede wijn**. U, die TROUW tot Uw lijfblad verkozen hebt, weet dat wel. TROUW geeft U heel veel. Maar er zijn er onder Uw vrienden en kennissen nog wel, die de smaak van deze goede wijn nog niet kennen, die nog altijd niet op TROUW geabonneerd zijn. Wij kennen die vrienden en kennissen van U niet en al kenden wij ze, dan nog 2©u U veel meer bereiken dan wij. Maak het ons gemakkelijk en geef htm onderstaande bon door. Het is een vriendendienst, die tl hun en ons bewijst Wilt U dit doen? Bij voorbaat onze hartelijke dank! WOONPLAATS wenst het dagblad TROUW tot 1 Juli a.s. gratis te ontvangen en zich dan te abonneren. Betaling zal geschieden per week (49 cent) per kwartaal 6.35) Doorhalen wat niet gewenst wordt. U wordt verzocht deze bon toe te zenden a>an .Trouw", N. Z. Voorburgwal 225. Amsterdam.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1