Strooingat bij Zierikzee is thans gedicht Voor 114 millioen gulden deviezen in ons land Catalysator-abriek in Amsterdam Van privaatrechtelijke naar publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie Vacantie-adressen Dit jaar nog meer bezoek verwacht Leden Kon. Akademie van Wetenschappen De betere Josef Vereniging E. H. B. O. ontving praeclicaat „Koninklijke JAARVERGADERING UNIE VAN BAPTISTEN GEMEENTEN Exploitatierekening Pntterslioek niet goedgekeurd door de leden ya dan naac SfnoovendmcCf. 4 TROUW ZATERDAG 6 JUNI 1953 Belangrijk referaat van prof. mr. P. Borst voor Chr. Bouwarb. Bond (Van onze correspondent) Een van de belangrijkste sluitingswerken op Schouwen, het dichten met caissons van de Ringdijk en Oosthavendijk nabij Zierikzee is Donderdagavond tot een goed einde gebracht. Daarmee werd de operatie „Levensstrijd", zo genoemd naar de boerderij die nog in het water staat, met succes bekroond. Het was geen gemakkelijk karwei, omdat de stroom probeerde zijn prooi te behouden. GROOTS WERK MET SUCCES BEKROOND De ringdijk om de haven van Zierik zee heeft men, door het invaren van de laatste twee pontons, welke uit vier en uit drie caissons bestonden, afge sloten en hiermee is de haven van Zie rikzee nu veilig gesteld. Het moment van de afsluiting: Donderdagavond om vier minuten over half tien. Van caissons was tussen de haven- dijkbaan en de buitendijk een ringdijk gebouwd. Eerst had men geprobeerd het dichten te bereiken met oude stuk ken, doch deze operatie liep op niets uit. Daarom werd besloten een ring dijk te bouwen. Dit verliep in een buitengewoon snel tempo. In een paar dagen tijd werd een dijk, bestaande uit 60 caissons van ongeveer 400 meter lengte gebouwd. Dit werk was Don derdagmiddag gereed op het sluitstuk na. De sluiting zelf zou Donderdag avond geschieden. De gehele staf van de dienst Zuiderzeewerken, die belast is met het droogmaken van Schouwen- Duiveland, was'hierbij tegenwoordig, te meer omdat deze dichtingsmethode gold als een generale repetitie voor het sluitingswerk aan de Schelphoek. Omstreeks 9 uur Donderdagavond, toen alles voor het dichten was aan gevoerd, kon het grote karwei begin nen. Het doodtij werd niet afgewacht, omdat men 2 pontons van resp. 4 en 3 caissons aan moest, brengen. Om negen uur werd het eerste gevaarte aan de Ringdijk vastgemaakt. De stroom was rog zo snel en had nog zo'n kracht, dat van de ponton nog een gedeelte afdreef. Na veel gemanoeuvreer en inspan nend werk kreeg men om half tien het gevaarte op zijn plaats. Het tot zin ken brengen van deze ponton was toen een kwestie van seconden. Direct be gonnen zandzuigers het geval vol te spuiten. Vervolgens werd de tweede ponton van drie caissons geplaatst. Om Beleefd doch dringend ver zoeken wij onze abouné's, die ons blad op hun vacantie-adres wensen te ontvangen, d i t minstenseen weekvoor- u i t op te geven. Abonné's die het abonnementsgeld per kwartaal voldoen, gelieven hun vacantie-adres mede te delen aan het kantoor, aan de kop van dit blad vermeld. Zij, die het abonnementsgeld per week betalen, dienen de adresverandering uitsluitend aan onze bezorgers (sters) mede te delen. Het abonnementsgeld verschuldigd over de vacantie- periode, moet dan vooruit aan de bezorgers (sters) worden vol daan. zeven minuten over half tien was dit gelukt. De overwinning op het water werd gevierd met een oordovend con cert der talrijke boten. Er is nu veel bereikt. De haven van Zierikzee, die voor een gedeelte was dichtgeslibd, kan nu binnen enkele dagen weer in orde gebracht worden en dienstbaar gemaakt worden voor de scheepvaart. Groot en veel materiaal voor het herstel van Schouwen Duiveland kan nu worden aangevoerd. Er valt nu alleen nog het gat in de Schelphoek te dichten, Daarmee is dan' weer een groot gedeelte van Zeeland aan het water ontrukt. SOM VAN ÉÉN JAAR TOERISME: De toeristen brachten verleden jaar voor 114 millioen gulden deviezen in het laatje en daarnaast hebben zij on geveer twintig millioen aan vervoers kosten uitgegeven. Dit is medegedeeld in het jaarveslag over 1952, dat giste ren op de jaarvergadering van de Alg. Ned. Vereniging voor Vreemdelingen verkeer in Noordwijk ter tafel kwam. Bijna de helft van alle toeristen lo geerde in Amsterdam. Over 1952 her bergde de hoofdstad 632.000 logeer gasten, Den Haag 272.300 en Rotterdam 159.600; samen ongeveer tachtig pro cent van het totaal. De A.N.V.V. be raadt zich nu over spreidingsmogelijk heden om de bestaande hotelcapaciteit beter te benutten. Verleden jaar is de accommodatie met 250 bedden gestegen en voor dit jaar rekent men met een toename van zeker 300 bedden. Toerisme in Zeeland Ter vergadering sprak mr. J. Moo- lenburgb, voorzitter van de provinciale Zeeuwse V.V.V. Hij bestreed de op vatting, dat Zeeland door de ramp voor toerisme zou zijn uitgeschakeld. De situatie is, behoudens Schouwen, het uitvallen van de veerverbinding Krui ningenPerkpolder en de onnveg bij Kruiningen-Zuidop Zuid-Bevelaijd weer geheel zoals vroeger. Er wordt hard aan wegen, straten, boulevards en hotels gewerkt om alles voor het grote seizoen weer in orde te hebben. Zonder overdrijving kan ge zegd worden, dat met uitzondering van een hotel te Breskens en enige reserve ten aanzien van Sehouwen-Duiveland, de gehele Zeeuwse hötellerie weer in tact is, a^us mr. Moolenburgh. Voor Zierikzee is thans een vrij ge makkelijk te verkrijgen bezoekvergun- ning nodig. Hard wordt gewerkt aan een permanente wegverbinding van deze stad via Brouwershaven en Schar- rendijke naar de kop van Schouwen, die aile vacantiegeneugten van vroeger biedt, behalve de „Schouwse Boer" te Haamstede, welk hotel als noodzieken huis dienst doet. Noord-Beveland, Walcheren, Weste lijk en Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn thans weer op toeristisch gebied in goede staat. Zeeuwsch-Vlaanderen is zelfs beter te bereiken, dan vroeger, omdat van Breda via Antwerpen naar Terneuzen een busdienst rijdt. Tot leden van de Kon. Ned. Akade mie van Wetenschappen afd, Letter kunde zijn benoemd prof. dr. G. C. Berkouwer, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, prof. dr. E. W. Beth, hoogleraar aan de Gem. Uni versiteit van Amsterdam, prof. dr. M. David, buitengewoon hoogleraar in de ver-gelijkende rechtsgeschiedenis der oudheid aan de universiteit te Leiden, prof. mr. J. Eggens, advocaat-generaal bij de Hoge Raad, prof. d'r. J. P. Kruyt, gewoon hoogleraar in de sociologie aan de universiteit te Utrecht en prof. dr. Th. C. Vriezen, hoogleraar in de oud- Testamentische wetenschappen aan de universiteit in Groningen. Tot corres pondent zijn benoemd prof. dr. C. Hooykaas, lecturer voor het oud-Ja vaans aan de School of African and Oriental languages te Londen en prof. dr. Tjan Tjoe Som, hoogleraar in het Chinees aan de universiteit van Indo nesië. De benoemingen zijn bij Kon. Besluit bekrachtigd. GEOPEND DOOR MINISTER ZIJLSTRA (Van een onzer verslaggevers) In aanwezigheid van tal van leidende figuren uit het Nederlandse industriële leven en het bedrijfsleven heeft minister prof. dr. J. Zijlstra gistermorgen op het complex van de Koninklijke Zwavelzuurfabrieken v.h. Ketjen m Am sterdam-Noord de nieuwe kraak-catalysator - fabriek voor de olie-industrie •de eerste in West-Europa geopend. Onder de aanwezigen, die na de openings plechtigheid de nieuwe fabriek, welke ruim zeven millioen gulden heeft ge kost, in ogenschouw hebben genomen, behoorden ook verscheidene Amerikaanse gasten. Amsterdam was vertegenwoordigd door burgemeester d Ailly, de Kamer van Koophandel in de hoofdstad door haar voorzitter, mr. D. A. Delprat. Minister Zijlstra sprak er in een rede de Staatsmijnen, de Kon. Ned. Zoutin- zijn grote voldoening over uit, dat de Nederlandse industrie met deze waar devolle catalysator is verijkt, niet in de laatste plaats omdat de capaciteit nog zal worden verdubbeld. Met na druk wees prof. dir. Zijlstra er op, dat Nederland slechts industriële produc ten kan kopen, indien het zijn invoer door export kan dekken. Daarom dient ons land met alle krachten te streven naar een vergroting van de uit voer. Slaagt Nederland er niet in zijn uitvoer te vergroten, dan betwijfelt de minister of de industriële ontwikkeling voortgang kan vinden. De heer D. de Jong, directeur van Ketjen, zeide in zijn openingswoord, dat de nieuwe fabriek in tien jaar een besparing en verdienste aan vrije valuta betekent, liggend tussen 100 en 200 millioen gulden. Reeds op 10 Januari 1953 werd de eerste goede partij catalyst geproduceerd. De industrieën waarmede Ketjen bij de verkoop van haar producten samen werkt in het Nederlandse Verkoopkan toor voor Chemische producten nl. dus trie en de Mekog hebben haar ge zamenlijke productie weten op te voe ren van 779.000 ton in 1939 tot 1.779.000 ton chemische producten i-n 1952. Aardbeien zijn op komst (Van onze correspondent) De aardbeien zijn dit jaar later dan normaal. Verleden jaar waren om streeks deze tijd van het jaar de aard beienveilingen te Beverwijk al begon nen, nu laten de aanvoeren nog op zich wathten. De oorzaak daarvan is ge legen in het feit, dat de vroege soorten zo zwaar hebben geleden van de nacht vorst, dat vrijwel de gehele oogst is vernietigd. De latere soorten onder vonden echter betrekkelijk weinig schade en beloven een goede op brengst. Wanneer die te verwachten zijn? Ons werd verzekerd, dat dit nog een dag of tien kan duren. Wanneer het weer echter warmer wordt bestaat de kans, dat ze een paar dagen eerder tege moet ikunnen worden gezien. WATERSPORTGEBIED NIET MEER BEDREIGD Uit mededelingen van Gedep. Staten van Friesland aan de Prov. Staten blijkt, dat de bedreiging van het watersportgebied bij Eernewoude ln verband met plannen voor kanaalaan- leg naar Drachten op welk gevaar de Friese vereniging voor natuurbe scherming „It Fryske Gea" onlangs met nadruk heeft gewezen thans niet meer bestaat. Na rijp beraad, daarbij rekening houdend met de belangen van de scheepvaart, de zeilsport, de natuur bescherming en de landbouw, hebben G.S. gekozen: verbetering van de be staande route naar de bruiswaters. BIJ de nodige bochtafsnijding heeft men het natuurreservaat van het Fryske Gea practiseh geheel ontzien en voor een ingrijpende schending van het landschapsbeeld behoeft dan ook niet te worden gevreesd. De Westelijke oever zal van een passende beplanting worden voorzien in overleg met „It Fryske Gea". (Van een onzer verslaggevers) Donderdagavond heeft prof. mr. P. Borst, 'hoogleraar aan de V.U. voor de Nederlandse Chr. Bouwarbeidersbond te Middelburg gesproken over „Van privaatrechtelijke naar publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie". De hoogleraar wilde de vele vragen, die zich bij deze .overgangsperiode voordoen, benaderen vanuit het ge zichtspunt van het recht. Hij zette uit een, dat het recht, ja zelfs het publieke recht, wel degelijk door belangheb bende groepen, gevormd kan worden. Het blijft evenwel een moeilijke zaak, want werkgevers en werknemers kun nen niet doen wat zij willen: ze staan in dienst van het recht en dat recht moet gevonden worden! En dat vraagt n de medewerking: van de enkeling, Prof. Borst betoogde verder, dat het bedrijfschap dan formeel een over heidsorgaan moge zijn, in materiële zin is het een maatschappelijk orgaan. Het bedrijfschap moet zo klein moge lijk zijn om hoofden en harten te kun- benaderen; zijn taak zij zowel sociaal als economisch, zonder iets te reserveren voor de vrije machtsstrijd: geen. privé-jachtvelid, noch voor werkgever, noch. voor de werknemer! Men dient zich, aldus sp'r., te onder werpen aan het rechtsbestel, óók, als de opinies uiteengaan. Arbitrage zou eigenlijk tegelijk met het tot stand komen van het bedrijfschap mogelijk gemaakt moeten, worden, ter vermij ding van misbruik van machtsmidde len. De vakverenigingen van patroons en arbeiders zullen niét kiesvereniging of bezinnirugsinstituut alleen moeten' zijn, doch een positieve factor moeten vor men in het werk van het bedrijfschap. Of, zoals Ruppert onlangs zeide: „De vrije organisaties moeten materieel aan de verordening meewerken, even als bij de CAO. Zijn betoog samenvattend, zeide prof. Borst ten slotte, dat 411e belang hebbenden: werkgevers, werknemers, leveranciers en afnemers, gebracht moeten worden onder de heerschappij van het bedrijfsrecht, waaraan ieder gehoorzaamt, ook al zou zijn persoon lijk rechtsgevoel daar niet mee over eenstemmen. De heer C'amiel Nuyts, vertegen woordiger van de Internationale Chris telijke Hout- en Bouwvakarbeiders Bond en secretaris van de Belgische christelijke zusterorganisatie, heeft op het congres van de Chr. Bouwvakar beiders Bond een pleidooi gehouden voor de Benelux-gedachte. Grote of fers zullen beiderzijds gebracht moe ten worden, zeide hij, doch dan wordt het Benelux-potentieel een van de grootste economische bolwerken in Europa. De bondsvoorzitter, de heer J. van Eybergen, onderstreepte deze woorden en zeide evenals de heer Nuyts van mening te zijn, dat er wellicht in 1813, 1815 en 1830 fouten zijn gemaakt. In dit licht bezien, aldus spreker, ware het misschien beter geweest, dat Vlaanderen bij Nederland was geble ven. Hei een dav rcj-.d applaus rea geerde de vergadering hierop. Met algemene stemmen werd beslo ten de Bond voortaan te doen heten: Nederlandsche Christelijke Bouw- Bedrijfsbond. zulks in verband met de verwerkelijking van de bedrijfstak- gewijze organisatie met het oog op de PBO. Bii hoofdelijke stemming werd be sloten 't fonds maandrente oude leden alsnog te handhaven. Gezien het grote aantal leden zullen voor wat betreft de uitkeringen, enkele reglementaire restricties worden ingevoerd. Zo zal het aantal jaren lidmaatschap, die op 65-jarige leeftijd recht geeft op maandrente met 5 jaar moeten worden verlengd en zal met ingang van 1959 over het algemeen geen hoger bedrag uitgekeerd kunnen worden dan 8 per maand. Een groot aantal genodigden heeft de vergadering toegesproken. De heer G. Moll, penningmeester van het CNV, de heer Jac. van Nes. namens de Alg Nederl. Bouw-Bedrijfs Bond, de heer G. Collignon, voorzitter van de Be- drijfsunie en van de R.K. Bouwarbei dersbond. de heer C. Schellevis van de NCAB, de heer E. van Wermers- kerken van de Christelijke Schilder patroonsbond en vertegenwoordigers van zusterorganisaties uit Zwitserland, Oostenrijk en Frankrijk. Nadat de heer J. Doorduyn, direc teur van het onlangs gestichte sociale fonds bouwnijverheid, hierover een uiteenzetting had gegeven, kwam het beleid van hel bondsbestuur ter sprake. Het financiële verslag over 1952 vermeldde dank zij de ledenaanwas een bedrag van 60.000 aan inkom sten meer dan het voorafgaand? jaar. De totale inkomsten beliepen f 800.000. Er was een voordelig saldo van f 47.000. De voorzitter deelde mede, dat van de werkgevers de uitnodiging is ont vangen óm over de CAO bouwbedrij ven en de PBO te onderhandelen. Uit de vergadering gingen stemmen op over het euvel, dat de uitkeringen van het sociale fonds bouwbedriif nog al eens op zich laten wachten. Van de zijde van het bondsbestuur werd opge merkt. dat de onvolkomenheden bij het sociale fonds een gevolg ziin van personeelsmoeilijkheden en het nog niet geheel ingelopen ziin van de administratieve machine. De moeilijk heden zullen weldra opgeheven zijn. Met het beleid van het Bondsbestuur ging het congres volkomen accoord. (Van een onzer verslaggevers.) Enige opschudding werd ver wekt in de vergadering van de N.C.B.B., toen de voorzitter als buitenlandse gast Josef Stalin verwelkomde. Toen deze geno digde even opstond en allen zijn gezicht konden zien, volgde har telijk gelach en een warm ap plaus van de ruim 50 congres sisten. De opmerking van de voorzit ter, dat de bewuste genodigde uit Zwitserland afkomstig is en zijn naam om precies te zijn met een umlaut „Stahlin" schrijft, nam de laatste twijfel weg. Men had met een betere Josef te doen. GEEN BESLISSINGEN BUITEN BONN OM President Eisenhower heeft de West- duitse regering: verzekerd, dat de Westelijke geallieerden geen beslissin gen over Duitsland zullen nemen zonder Bonn te raadplegen, zo verluidt in de Westduitse hoofdstad. Staatssecretaris Hallstein heeft Vrij dag op een persconferentie verklaard, dat het geduld van Amerika uitgeput begint te raken wat betreft de een wording van West-Europa. Het gevaar bestond, dat Amerika in zijn Euro pese politiek van koers zou verande ren. Jaarlijks congres A.R. gemeentebestuurders Het congres van de vereniging van burgemeesters, wethouders en gemeen te-secretarissen „Groen van Prinsterer" wordt dit jaar gehouden op Woensdag en Donderdag, 17 en 18 Juni a.s. in het Geref. jeugdcentrum „De Witte Hei". Woensdagmiddag om half 2 spreekt prof. dr. J. Waterink over: „Industrialisatieproblemen" en Donder dagochtend om 9 uur houdt de heer M. W. Schakel, burgemeester van Hoornaar, een referaat over het voor- zieningspeil der kleine gemeente. Onderscheiding op zestigste verjaardag De Ned. Vereeniging E.H.B.O. heeft, ter gelegenheid van haar diamanten jubileum, van Hare Majesteit de Ko ningin, haar beschermvrouwe, het praedicaat „Koninklijke" ontvangen. Dit heeft de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, gistermiddag medegedeeld, toen hij tijdens de herdenkingsvergade ring der vereniging in het Concertge bouw te Amsterdam het woord voerde. Mr. Arn. J. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam, schonk de vereniging de penning van de stad. Vooraf had de voorzitter, dr. E. E. Oterdoom, een herdenkingsrede uitge sproken, waarin hij de lotgevallen der vereniging sinds 1893 de revue had laten passeren. Aan dr. J. H. Wagenaar en de heer Suurmond,-- secretaris van de vereniging tot instandhouding van het hospitaalkerkschip „De Hoop", overhandigde hij de voorzitter de gou den Dr. C. B. Tilanus-medaille, en aan het bestuur van de afdeling Amster dam een plaquette, vergezeld van een keten, waaraan de onderscheiding bij passende gelegenheden kan worden gedragen. Verder voerden het woord dr. P. N. L. Penris, voorzitter van de jubileum commissie, prof. dr. P. R. Michael, voorzitter van de Kon. Nat. Bond Red dingwezen en E.H.B.O. „Het Oranje Kruis", generaal dr. J. Th. Wilkens, ondervoorzitter van het. Ned. Rode Kruis, en de heer A. M. Bergers, voor zitter van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. De Koningin had zich laten verte genwoordigen door haar kamerheer in buitengewone dienst jhr. mr. E. W. Röell. De bijeenkomst werd ook bij gewoond door prof. dr. P. Muntendam, staatssecretaris voor de Volksgezond heid, mr. F. R. Mijnlieff, vertegen woordiger van de minister van Binnen landse Zaken, jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland, vertegenwoordiger van de commissaris der Koningin in provincie Noord-Holland, en de direc teur van de Amsterdamse G.G. en G.D., dr. K. Ittmann. Na afloop van de feestvergadering is de jubilerende vereniging in de zalen van het Stedelijk Museum officieel ontvangen door het gemeentebestuur van de hoofdstad. Washington deed aan Praag concessies Washington heeft drie van de. vier beperkingen op het verkeer met Tsjechoslowakije opgeheven als gevolg van de vrijlating van Oatis. Zij be treffen het goederen- en reizigersver keer. Aan Tsjechische vliegtuigen is het nog niet toegestaan over West- Duitsland te vliegen, omdat daarin ook Parijs en Londen een stem hebben. Grote Vier in Parijs? In Indische kringen van de Gemene best-conferentie te Londen deed Vrij dag het gerucht de ronde, volgens het welk de Sowjet-Unie te kennen zou hebben gegeven te zullen instemmen met een eventuele keuze van Parijs als plaats voor een conferentie van de vier grote mogendheden. In gezaghebbende kringen heeft men geen enikele commentaar op dit bericht willen leveren, zo meldt AFP. Man Mau-verliezen in een week: 100 man De afgelopen week zijn 100 leden van de Mau Mau gedood en 54 gevan gen genomen, zo is te Nairobi, de hoofdstad van de Engelse kolonie Ke nia, medegedeeld. Het was een van de zwaarste slagen voor het terroristische geheime genootschap sinds de nood toestand acht maanden geleden werd afgekondigd. PARATYPHUS IN RILLAND- BATH NIET GEVAARLIJK In Rilland-Bath zijn verscheidene gevallen van paratyphus geconsta teerd. De Inspectie voor de Volksge zondheid acht geen gevaar aanwezig voor het overige deel van de be volking. De gevallen zijn name lijk niet het gevolg van infectie door waterleiding of riolering, die mogelijk door de ramp zou kunnen zijn ont staan. De patiënten zijn in het ziekenhuis te Goes opgenomen. Enkele verschijn selen moeten nog bacteriologisch wor den vastgesteld. Te Hengelo (O.) werd de 73ste jaar vergadering van de Unie van Bapt. Gemeenten in Nederland gehouden. De vergadering koos tot haar president ds. F. E. Huizinga, voorzitter van de Com missie der Unie. De sinds 1950 aanhangige reorgani satie der Unie, die strekte tot een zui verder uitdrukking van het Baptistiseh beginsel der gemeentelijke autonomie en van het democratisch en vrijwillig karakter der landelijke gemeenschap van Bapt. gemeenten, kreeg dit jaar haar beslag door de rechtstreekse ver kiezing van alle functionarissen dooi de Alg. Verg. en door de definitieve aanvaarding van een nieuw reglement. Naast deze organisatorische aangele genheden werd een uitvoerige bespre king gewijd aan de voorgangerspen- sioenen; een nieuwe regeling kon om financiële redenen nog niet worden aanvaard. Eenparig was de vergadering van oordeel, dat iedere overheidsbemoeiing op dit punt dient te worden afgewezem voor zover deze in strijd zou zijn me* het Baptistiseh beginsel van algelielo scheiding van kerk en staat. Voorts werd besloten in nader con«- tact te treden met verschillende vrije groeperingen, die eenzelfde wezen van gemeentelijk leven openbaren. Steeds weer blijkt, dat de voornaamste oecu menische bijdrage van het Nederlands Baptisme ligt op het terrein van de vrijere vormen van gemeentelijk leven. Voorstellen tot regeling van de pre dikantsopleiding en de positie van de evangelisten werden in beginsel aan vaard en ter nadere uitwerking ver wezen naar de betrokken commissies. Nieuwe arbeid zal door of met steun van de Unie worden begonnen in As sen, Hoogeveen en de Zuidhollandse eilanden. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) In een vergadering, die meer dan twaalf uur duurde, heeft het bestuur van de Coöp. suikerfabriek te Futters- hoek de exploitatierekening over 1953 moeten verdedigen. Maar met hoeveel vuur de voorzitter, de heer W. H. de Vos, de juistheid van het bestuursbe leid ook bepleitte, de aanwezigen wei gerden aan de exploitatie-rekening en de overige bestuursvoorstellen hun goedkeuring te hechten. Met ruim 1600 tegen 1250 stemmen stelden zij zich te genover het bestuur. Bij de bestuurs verkiezing werd een drietal bestuurs leden vervangen door leden van de oppositie-groep. Et werden ook in de commissie van toezicht twee leden van de oppositie gekozen. De vijf vertegenwoordigers van de oppositie zullen met nog twee aan te wijzen aandeelhouders een on derzoek instellen naar de financiële toestand van de coöperatie. Op een in October a.s. te houden nieuwe leden vergadering zal een volledig rapport moeten worden uitgebracht. Het bezwaar van het grootste gedeel te der aandeelhouders ging hoofdzake lijk tégen het bestuursvoorstel om 10 millioen af te schrijven op machines en gebouwen. De laatste jaren is voor ongeveer 30 millioen in dé fabriek geïnvesteerd en het bestuur van de fabriek achtte het niet verantwoord mede met het oog op de gevolgen van de watersnood normaal af te schrij ven. Daar de bietenopbrengst vorig jaar buitengewoon goed is geweest, werd aan de leden voorgesteld de helft van de bietenopbrengst te bestemmen voor afschrijving ten einde zich' voor het a.s. jaar te dekken. Sportcolberts moderne tweeds in talrijke variaties 25.- 35.- 45.- U_ ZEKEj?_WILT ZIJN VAN DE LAAGSTE PRIJS, betast kijk •A keur vergelijk Pantalons in elke kleur voor Iedere maat 35.- ZU1VER WOLLEN KAMGAREN COSTUUMS 89 50 98 50 Meesterklasse 125.- Koop met overleg... koop bij SPAAR GELD! KOOP OOK UW HERENMODE ARTIKELEN BIJ SMOOREIMBURG AMSXeRQAM MIEUWFMtuin 190 SCHIEDAM - BQQGST.BA6Ï 4U3

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1