PREDIKBEURTEN Zending Officiële Berichten ZONDAG 7 JUNI 1953. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 9 2 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til Middelburg (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 7 Collecte Middelburgs Geref. Jeugdverband. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds S. van Wouwe te Serooskerke Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. M. Veldhuijzen Domburg Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds H. Veldkamp Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Verschoor Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds C. van Nes Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds J. H. Meijer te Haamstede Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 uur Ds G. D. L. Brederveld, Openb. Bel. 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld, Voorb. H. Av. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds H. M. Dercksen Veere 10 en 7 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 uur Ds O. Jager, 5 uur Ds P. v. d. Schaaf Vrouwenpolder 2 en 7 uur Ds O. Jager, Voorber. H. Av. Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds W. J. Meister Collecte voor hulpbehoevende studenten in de provincie. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds L. Ringnalda Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10 en 3 uur Ds C. Boon te St. Laurens Hoek 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. Pestman Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Ph. J. Huijser te Werkendam Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 4.30 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoute spui 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driezvegen 9.3Q en 2 uur Ds C. Stam Goes (Aula Chr. Lyceum) 9 uur Ds R. A. Flinterman (Kerk Westwal) 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman Voorm. Voorb. H. Av. Zondag 6. Collecte voor het Chr. Lyceum 's-Gravenpolder 9.30 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds J. v. d. Leek. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Krwningen (Herv. Kerk te Hans weert) 5 uur Ds G. J. Pontier te Domburg. Lezvedorp 9.30 en 2.30 uur Ds H. J. Heida, em. pred. te Vlaardingen Nieuwdorp 10 uur Ds E. Beukema, 2.30 uur Leesdienst. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Heijerman Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds M. J. Arntzen te 's-Gravendeel Bed. H. Av. en Dankz. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Bed. H. Av. en Dankz. Rilland-Bath (Ned. Herv. Kerk) 8.30 en 4 uur Ds A. G. Baayen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds Zijlstra Tholen 10 en 5 uur Ds Zijlstra te Wilnis CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 9.30 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Ds D. Bremmer, Zondag 24 Colijns plaat 10 en 6 uur Ds H. Retel Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller, voorm. Zondag 52 Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 10 en 2.30 uur Ds A. J. Radder RenesseEvangelisatiegebouw, 7.30 uur Scharendijke (Noodkerk Gemeentehuis) 10 uur Ds H. M. Kuitert Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds W. Fokkens Zierikzee 10 en 5 uur Ds Jac. Eringa te Oegstgeest Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds L. v. d. Linde te Rijnsburg straat 19. Gaarne ontving ik van elke verande ring even bericht. Ik vertrouw ook, dat U daarvan kennis geeft bij de kerkeraad ter plaatse en Uw verblij fattestatie opvraagt voor Uw nieu we adres, als dit betreft een verhuizing naar een andere gemeente. U allen met Uw gezinnen hartelijk ge groet en Gode bevolen. Namens de kerkeraad, J. M. de Waal, scriba. Bruinisse, 2e Pinksterdag 1953. SCHARENDIJKE. Lieve Broeders en Zusters, Als je dit leest dan is het Pinksterfeest weer voorbij, want als het goed met ons staat dan moet het toch feest wezen, want dit is toch het laatste van onze feestdagen en voor de kerk van Scharendijke was het toch zeker een feestdag, wanneer er weer vijf bij de kerk ingelijfd werden, dan doet het ons toch goed, dat ze het goede deel gekozen hebben en nu, broeders en zus ters, wanneer ik dit schrijf, dan is onze Ds Kuitert op reis naar zijn vrouw en kind en laten wij niet vergeten voor hem te bidden, want dat heeft hij nodig; het gebed van de gemeente, want anders kan hij zijn werk niet goed doen en dan zo'n grote reis naar Zweden, hij is voor een maand weg om te rusten van zijn werk, want onze Ds Kuitert heeft het druk ge had, maar niets was hem te veel voor zijn gemeente en 20 Mei zijn wij als gemeente van Scharendijke weer bij elkaar geweest en de zaal was vol met broeders en zus ters, dat doet je toch goed, want wij hebben elkaar nodig en die band is er en moge God schenken dat die ook blijft, want liefde tot elkaar, dat is toch het kenmerk en dan in de Here Jezus Christus. Met vriendelijke broedergroeten en heilbede O. Scholten. GEREF. KERK ZIERIKZEE. AdresDs Y. J. Tiemersma, Oude Haven D 496,- Tel. 348, Zierikzee. Geliefden in onze Here Jezus Christus, Nu ik deze brief zit te schrijven heb ben we juist een tournee achter de rug door de provincie Utrecht. Door vriende lijke bemiddeling van de Heer van den Doel, verblijf houdende in Utrecht met zijn auto, was het me mogelijk in betrek kelijk korte tijd velen te ontmoeten. Over het algemeen was de stemming goed. De een zit wat beter dan de ander, zoals begrijpelijk is, maar het was toch. over het geheel genomen een reis met weinig trieste Verhalen. Het vei langen naar huis en haard is groot, hierop zijn weinig uitzonderingen en het is dan wel eens moeilijk een zui vere voorstelling van zaken te geven. Even wil ik er op attent maken, dat het me een paar keer overkomen is aan te landen op een genoteerd adres en daar te vernemen, dat de betreffende al sedert weken vertrokken is. Dat is niet zo pret tig daar het toch een kleine moeite is even een adreswijziging naar mij te zen den. Het is voor mij werkelijk de moeite waard binnen te dringen in de diverse gastverblijven, veel doeltreffender dan een vergadering beleggen ergens op een centraal punt. Tenminste het bevalt mij beter zo. Je zit wat rustiger en je kunt heel gemakkelijk peilen de sfeer en de stemming. In paleis Het Loo troffen we onze eigen leden van de kerk eerst afzonder lijk in een conversatiezaal, daarna konden we nog een poosje verkeren in het gezel schap van de bewoners van „Ons Huis". Soms is het vinden van de gemeente leden een ontdekkingsreis. Als ik terug denk aan de speurtocht die nodig was om het gezin Bom te vinden, dan is daar wer kelijk een padvindersnatuur voor gewenst. En zonder hulp van het echtpaar Kris- talijn in Bilthoven was het zeker niet mo gelijk geweest de fam. Hendrikse te vin den. Deze zitten n.l. diep verscholen in de duinen in een Boshut. Zeer romantisch en ik heb de indruk, dat ze daar heel wat- gezonder verblijf hebben dan momenteel aan de Watermolen mogelijk is. Je kunt je gewoon niet voorstellen, dat je gemeente zo verspreid geraakt is, maar na zo'n tocht vraag je je wel af, wanneer zal de zaak weer enigszins normaal zijn. De eerstvolgende Zondagen ben ik niet in Zierikzee. 7 Juni en 14 Juni heb ik als vacantie-Zondagen genomen, omdat het tijd wordt even' uit te blazen. Ik zal proberen de brieven voort te zetten in de Kerkbode, maar het is na tuurlijk mogelijk, dat je zo lui wordt, dat zelfs dat er niet meer af kan. In ieder geval: een beetje verse kracht verzamelen is wel nodig en we zullen ho pen, dat alles volgens plan kan verlopen. De Pinkstercollecte voor de Zending was mooi, gerekend naar de collecten voor de kerk, die we de laatste tijd boekten. Het bedrag is 147,29. Dit is uit het hoofd geciteerd en ik neem aan, dat ik niet ver bezijden de waarheid ben. Hieronder volgen weer adreswijzigin gen: Adreslijst: W. Bom, 'Huis ter Heide, Taveernelaan 8, post Den Dolder. J. P. Brouwer en P. Wildeman, Slie- drecht, naar Zierikzee, L. Nobelstraat. N. Lodewijkvan der Woude, Wasse naar, naar Zierikzee, K. St. Janstraat. Wed. Plansoen, Middelburg, naar Singel straat 35a, Middelburg. Mej. P. Timmerman, Koudekerke, naar Beekbergen, „Het Zonnehuis". Wed. A. J. Vijverberg, Utrecht, naar Oorspronckpark 12, Utrecht. Allen weer het beste toegewenst en tot een volgende keer. Y. J. Tiemersma. BLORA, 11 Mei 1953. Beste Broeders en Zusters, In het Evangelisatie-centrum hangt de spreuk „God belooft ons geen kalme vaart, maar wel een veilige Haven!" Dit ervaren wij. En 't is ons goed. God is groot en wij begrijpen Hem niet. Ik ben zeer ernstig ziek geweest. Voorlo pig ben ik niet de oude. Maar het is niets vergeleken bij wat velen van U doorma ken. Ik type deze brief met rustpozen met één hand. Twee maanden zal ik met die hand zoet zijn. Ook de kinderen maken van alles mee. Dat is heel normaal bij in komst in Indonesië. Mijn man doet veel in het gezin, daar er dingen zijn, die geen Javaanse kan doen. Hij is gelukkig kern gezond. O, er zijn zeer en zeer veel ze geningen Wij zien ook veel werk. Wij hebben zin om aan de slag te gaan. En zullen Gods tijd moeten afwachten. Hij gaat met ieder Zijn weg. En 't is ons rijk nabij God te zijnDe liefde, waarmee wij hier omringd worden is ontroerend groot. En als wij 's middags aan tafel van alle kant lofgezang horen opstijgen (we wo nen tussen Christenen in), dan houden wij met onze bedienden ook godsdienst oefening en paren onze stemmen met de hunne. Dan smaken we iets van een al gemene Christelijke kerk. Dat is wonderlijk grootsMet Bu (Mevrouw) Tirta ben ik al vriendin. Zij is mij tot grote steun. Helaas ligt zij in het ziekenhuis (wegens abortus). Trou wens het biddende thuisfront is ons ook tot grote steun. Velen onder U weten heel wat meer af van moeite en verdriet. Maar U kent toch ook de zegen Ondertussen zit Daan zijn huiswerk te maken, daar ik hem zelf les moet geven. Dat is voor mij geen straf. Vanmorgen kwam via Ds van Til een puik verzorgd pakket. Een groot feest. Onze bijzondere dank Dit zijn vriendelijkheden Gods. En nu wat over ons leven hier. We le ven primitief. Drie kamers, geen normale W.C., geen waterleiding, geen knoppen aan de deuren. U, nette huisvrouw, moest die deuren eens zien! 's Nachts knagen de ratten onder ons bed. Maar we redden ons best. Velen heb ben immers heel geen huis. We zijn dankbaar, dat wij onze spul len mee konden nemen. Iedere dag stijgt ook ons gebed voor U tot voor Gods troon. O ja, men ziet hier hunkerend uit naar de geschenkzen ding, die wij van U voor hen mee moch ten nemen, 't Moet nog doorgestuurd worden vanuit Semarang. Het is hier zeer nodig. Ik eindig voor deze keer. Weest in Uw noden en blijdschap Gode bevolen Uw M. K. Schutden Uijl. KORT VERSLAG van de vergadering der Classis Axel, gehouden op 12 Mei 1953 te Schoondijke. (Vervolg en slot) Rapporten a. Rapport van de commissie betreffen de het Rusthuis te Zaamslag. b. Ds Couvée rapporteert over de Zen ding. c. Ds van Mechelen over de herziening van het visitatiereglement. d. Ds Ringnalda deelt mede, dat de con ferentie over het Jeugdwerk op de Witte Hei i.v.m. de ramp is uitgesteld op 5 Juni a.s. Rondvraag art. 41 De kerk van Hoek dringt aan op een zo spoedig mogelijk houden en afdragen van de collecte voor haar kerkbouw. Te vens verzoekt zij de classis er bij de Part. Synode op aan te dringen om de inning der bijdragen voor gescheurde kerken tij dig te doen geschieden. Tenslotte nodigt zij de classis uit ter bijwoning van de in gebruikname van haar kerkgebouw. Afgevaardigd naar de Part. Synode wordenDs Pestman en Ds v. Mechelen, primi; Ds Rienks en Ds Ringnalda, se cundi; br. M. v. Langevelde en br. de Putter, primibr. F. de Koeyer en br. J. Ie Feber, secundi. Tot Quaestor wordt benoemdbr. J. R. Bot, Bredeweg 85, Óostburg, primus en als secundusbr. D. Geuze, Oostburg. Benoemd voor het secundaat van art. 11 wordt: br. J. Le Feber. Voorgesteld zullen worden als deputa- ten v. d. Part. Synode a. Art. 11Ds van Mechelen, pr.Ds Rienks, sec. b. Art. 13: Ds Pestman, pr.Ds van Mechelen, sec. c. Art. 19: Ds Couvée, pr.Ds Rienks, sec. d. Art. 49Ds Couvée, pr.Ds Pestman, sec. e. ZendingDs Couvée, pr.Ds van Mechelen, sec. f. Evangelisatie: Ds Couvée, pr.Ds van Mechelen, sec. g. Kas onderst. Diac.br. A. Wilhelm, pr.br. A. Scheele, sed h. KerkbodeDs Couvée, pr.Ds Pest man, sec. VacaturedienstenDe Classis besluit, dat de kerk van Zoutespui voortaan geen liefdediensten meer zal ontvangen. Vaststelling volgende vergadering Dinsdag 7 Juli om 9.15 uur te Schoon dijke. Roepende kerk: Zoutespui. Mode- ramen PraesesDs Rienks, Assessor Ds van Mechelen, ScribaDs Couvée, 2e Scriba: Ds Ringnalda. Rondvraag Br. F. de Koeyer nodigt namens de kerk van Zaamslag de genabuurde ker ken uit ter bijwoning van de intrede van Ds Middelkoop d.d. 5 Juli. De Praeses memoreert het 50 jaar ge- institueerd-bestaan van de kerk vanHoek, wenst geluk en ook voor de toekomst 's Heren zegen. Sluiting. Ds Couvée gaat voor in dank zegging en de Praeses sluit de vergade ring. In opdracht van de Classis, L. RINGNALDA, Scriba. VERSLAG van de 89ste Diaconale Con ferentie Classis Goes, gehouden te Schoondijke op 26 Mei 1953 in het Jeugd gebouw. Namens de roepende Diaconie van Schoondijke opent Ds Rienks de Confe rentie met Schriftlezing en gebed, na de verder gebruikelijke handelingen refereert Ds Elshout te Koudekerke over „Mensen kennis voor de diaken". Het diakenambt brengt telkens een ont moeting van mens tot mens tot stand. Deze ontmoeting heeft plaats in geloof, hoop en liefde. Naar eis van de Schrift is het niet onverschillig wie tot de be- hoeftigen gaan. De diaken is ambtsdrager en geen ambtenaar. Voor de rechte ver-

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1