Algemeen Dagblad DE GEEST Heden melden wij: De Prins bleef niet achter Eenvormig tarief veel voordeliger „Met Gruenther als chef gaan we erop vooruit Zo zegt men op het hoofdkwartier Bermuda De kwestie rondom dr. Vroom PUROL Geneest al wat Uw huid deert! Stille wenk voor de Sovjet-Unie Zaterdag 2$ Mei 19&$ ALGEMEEN DAGBLAD Pag. 3 Pinkster gedach ten Aan het Pinksterfeest is verbonden de wens, dat de mensen, al mogen zij verschillende talen spreken, toch een zelfde boodschap verstaan. De verhel dering van inzicht bij het individu wordt geïsoleerd, wanneer het door j taalverschil niet in de gelegenheid is* tot vlptte uitwisseling van gedachten.' Nu is dat taalverschil essentieel ver bonden met tal van andere uiteen lo pende gewoonten en waarderingen.! De taal immers is heel een volk. Dat bemerken wij heden ten dage nog evenzeer, ai hebben wij heei wat betere communicatie-middelen dan vroeger. Toen Churchill enige dagen geleden zijn vertrouwen uitsprak, dat door een conferentie van de grote mogend- j heden de weg tot de wereldvrede zou kunnen worden gebaand, werd hij in; vele landen misverstaan. Hoewel men moet aannemen, dat de suggestie van de grijze Britse staatsman; praten in kleine kring over de vrede, een ieder uit het hart was gegrepen, rezen toch allerlei bezwaren. Nu komt de vol gende stap. De grote drie uit het Wes ten zullen bijeenkomen. Hieruit blijkt, dat er eerst nog heel wat spraakver warring uit de weg moest worden ge ruimd, voordat men zich aan het eigen lijke beraad kan aetten. De Christelijke feestdagen «>u niet toevallig tot stand gekomen. Zij heb ben alle een diepe menselijke zin verbonden aan de religieuze vorm, waarvan deze feestdagen mede uit drukking zijn. Zo is het Pinksterfeest .niet ten onrechte het feest van de geest, welke onze beste denkbeelden samenvat en opvoert, maar tevens hebben oprechte Pinkstergedachten ook steeds betrekking op datgene wat de mensen bezwaart. Om het in een beeld uit te drukken: op Pinksteren zien wij zo graag de grote feestlamp aangestoken, welke onze levensruim te tol in haar diepste hoeken verlicht. Onler die belichting herkennen wij weer de waarheid, onderscheiden wij de kern van ons leven helderder. Nu leidt het geen twijfel, dat de we reld van thans verscheurd is door twee sterke gevoelens. Het ene gevoelen be treft de vrede. Wij allen hunkeren er naar. dat het nu werkelijk vrede wordt en dat de onrust, welke nog steeds ons dagelijks handelen nerveus maakt, verdwijnt. Het andere gevoe len is er een van wantrouwen, want zo vaak hebben wij, vooral uit het Oosten, liefdesverklaringen met be trekking tot de vrede vernomen, ter wijl in werkelijkheid geweld werd voorbereid. Wij geloven niet meer op het eerste gezicht. Worden wij niet ia een val gelokt? Zullen wij, gedron- fgen door ons verlangen naar vrede, niet als argeloze schapen aan de vraat zucht van de wolf ten offer vallen? Wij zijn ervan overtuigd, dat ook d« knapste staatslieden ander dit dualisme hebben te lijden. Onze tekenaar heeft het visionnalr afgebeeld. Inderdaad verwacht de Westerse wereld, dat de staatslieden, die straks naar de Bermuda-eilanden gaan, om met elkaar een plan voor de vrede op te stellen, geleid worden door de wijze geest, welke hun de helder heid kan bieden door de nevelen van misleiding het doel in het verschiet te naderen. Dat kan slechts bereikt w den, wanneer men, zoals het Pinkster- verhaal meldt, ondanks taalverschil elkaar en daardoor ook de vredes boodschap verstaat. Niet in fraaie woorden, maar in de vorm van een plan tot de vrede, dat een goede kans maakt. Men zal terecht kunnen opmerken, dat er al zoveel vredesboodschappen zijn verkondigd, sinds er een atoom bom in Japan viel en Hitier zelfmoord pleegde. Niettemin mag niet worden vergeten, dat de goede boodschap tel kens en telkens herhaald moet wor den, voordat zij werkelijk wordt ver staan. Welnu, wij zijn niet zonder ver trouwen, dat er thans een goede kans op is, dat de vredesboodschap over tuigender klinken zal, dan sinds 1945 het geval was. Het moge dan louter toeval zijn. dat Juist aan de vooravond van Pinksteren het geloof in de vrede een nieuwe en sterke impuls krijgt, toch lijkt het verantwoord hier het verband met de Pinkstergedachten te leggen. Er is im mers maar één kracht, welke door wantrouwen heen kan breken en dat is de bevrijdende en verwarmende kracht van de geest, waardoor de mens zich onderscheidt van het dier. Het is die kracht des geestes, goddelijk ge heten om haar superioriteit, waarin wij vertrouwen stellen, niet alleen omdat j wij hem op dit ogenblik zo zeer van node hebben, maar omdat de geest het steeds won van de stof en dat ook altijd zal blijven doen. Het zwaard des geestes is 's mensen machtigste wapen! DAT: Pcróii zijn -/in lier,ft gekregen on dut de paardensport in Argentinië nu in derdaad is genationaliseerd. De jrtekev- club van Buenos Aires, „hel laatste bol werk van de oligaehistisélie vijanden van do regering" is in beslag genomen. DAT: die club een eerbiedwaardige staat van dienst bad. Gedurende 69 jaar is de vereniging bet centrum geweest van de Argentijnse rensport. DAT: Trygvc Lie, de vorige secretaris-ge- 11 era al van de Uno, uil handen van de Noorse, koning een zeer hoge onderschei ding in ontvangst beeft mogen nemen, die hem is verleend uit erkentelijkheid voor zijn grote verdiensten voor de mensheid. DAT: Georges Valentin; bet voormalige hoofd van de criminele afdeling van de Frause nationale politic, die drie jaar geleden na een verschil van mening met KOPENHAGEN (A.N.P.) Tijdens het diner, dat koningin Juliana en prins Bernhard Donderdag in de Nederlandse legatie aanboden aan het Deense koningspaar en tal van andere hoge gasten, heerste er enige ongerustheid over de Deense onderscheiding, die aan de Nederlandse componist en pianist Osick zou worden uit gereikt. Tegen alle gewoonte in had men het onderscheidingsteken niet van te voren op de legatie ontvangen De Nederlandse gezant zeer ongerust deelde tijdens hel diner de Deense koning voorzich tig het verzuim mee. Waarop de koning zei, dat dat geen bezwaar was. want, zo zei hij ,,ik heb er nog wel een in mijn zak". Even later ontving de Nederlandse musicus zijn onderscheidingsteken: ridder in de Danneborg. Prins Bernhard, die kennelijk niet; wilde achterblijven, tastte daarop ook eens diep in zijn zak en vond daar nog een zilveren medaille, behorende bij de orde van Oranje Nassau, die hij ver volgens de Deense kok, die het diner op de legatie verzorgd had. opspelde. ?WH N3Q l 13DNISN3NNI9 O Z 'AD IdOdWI SN30VM OdW31 ..Veel te ingewikkeld'' Critiek 011 ontwerp van wet op nieuwe omzetbelasting DEN HAAG Het bedrijfsleven heeft de meeste bezwaren tegen de inge wikkeldheid van de wetgeving, zo delen vele leden van de Tweede Kamer in het voorlopig verslag over het wetsontwerp omzetbelasting 1952 mee. De Regering stelt voor omzetelasting te gaan heffen volgens het algemeen tarief van vijf pro cent. een tussentarïef van tien procent, een weeldetarief van vijftien procent, een dienstentarief van vier respectieve lijk vijf procent en een groothandels tarief van 0,5 respectievelijk één procent en dan een gedifferentieerd tarief voor het vervoer. De opbrgst er van moet duizend mil- lioen gulden bedragen, maar deze Twee de Kamerleden berekenen, dat de op brengst van een eenvormig tarief van 5TA procent op ruim 1032 millioen gulden zal komen. Door verhoging van de~ omzet in de artikelen, die thans aan het tussen tarïef of het weeldetarief zijn onderwor pen, zal die opbrengst nog hoger kunnen -orden. Deze leden menen dan ook. dat zo doende niet alleen belangrijke vereen voudiging in de wetgeving en een bespa ring op de contrólekosten, manr ook een erbetering in de economfsdhe positie an ons land zou worden bereikt. Een uiterst modern ingericht hotel. Het Heerenhof. is giisteren te Emmen door mr K. H. Gaarlandt. burgemeester van Emmen geopend. Het hotel, dat veertig bedden telt, is in het centrum ■an Emmen gelegen. 1 Zonnekoning'noch „Napoleon Nieuwsdienst Algemeen Dagblad PARIJS. Zal er veel op Shape, het hoofdkwartier van de strijdkrachten van het Atlantische Pact, veranderen, als generaal Alfred Maximiliaan Gruenther het commando over de strijdkrachten van de geallieerde mo gendheden van generaal Ridgway zal overnemen? Dat is een vraag, die men zich in de ontelbare bureau's- in de lage barakken van Rocquencourt thans veelvuldig stelt. En niet alleen daar. Veel positiefs weet men nog niet. maar enige punten liggen zo voor de hand dat men ze als vrijwel zeker kan be schouwen. Voor zover het de interne omstandig heden hij Shape betreft, kan men zeggen dat de verhoudingen er in dat opzicht zeer op zullen vooruitgaan! Het gehele personeel van het geallieerdehoofd kwartier houdt van generaal Gruenther. Het waardeert in hem, dat hij nooit zo als Eisenhower, de Zonnekoning" heeft uitgehangen, noch, zoals in Ridgway's karakter van vechtjas lag. de „Napo leon". Integendeel, Gruenther heeft zich altijd gedragen, alsof hü een collega van alle officieren was. Een, die óók veel j werk had te verzetten: één, die ook I graag zijn functie goed wilde vervullen f en carrière maken. En zeker ook iemand, die er op zijn tijd van houdt om met goede vrienden een glas drinken en wat te schertsen. Ontevredenen zij het dat de FFranse pers dezp heefi j overdreven. Hii had de neiging, zich' meer met Amerikanen, dsn met Euro peanen te omringen. YaarSchijnlijk ook. omdat bij van de Europese cultuur nauwelijks- enige begrip heeft. Bij Gruenther is dat anders: zijn familie is van Europese afkomst; hij verstaat de Franse taal uitmuntend en hij spreekt haar behoorlijk. Wat de geest van samenwerking be treft, kan men dus gerust aannemen, dal- de situatie er op 2al vooruitgaan. Die neiging tot ..internationalisatie", tot in tegratie zo men wil, zal zeker nog ver der te voorschijn komen in Gruenthers optreden in zijn nieuwe functie. Geen twee tegelijk Men weet reeds dat hij Washington nadrukkelijk heeft verzocht niet, zoals Ridgway, tegelijkertijd hoofd van Shape en commandant van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa te zijn. doch al zijn tijd aan eerstgenoemde functie te kunnen wijden. De ervaring als chef staf heeft hem geleerd, dat deze hem reeds van des ochtends acht uur (hij is een matineus man) tot vaak kort voor middernacht bezig houdt. Niet alleen, dat hij geen twee heren wil dienen, doch hij hoopt zelfs, dat Washington ertoe zal overgaan, de commandant van de Ame rikaanse troepen aan hem Gruenther ondergeschikt te maken. Gruenther, boezemvriend en jaren lang naaste medewerker van Eisen hower. wil van Shape meer of minder dal maken, wat een Franse journalist onlangs „het embryo van een Westerse wereld" heeft genoemd. Hij hoopt ook. dat andere landen op zijn voorbeeld zullen afzien van die dubbele functies van hun hoge militairen. Frankrijk kan in dat opzicht, direct van wal steken door maarschalk Juin van zijn functie als inspecteur-generaal van het Franse leger Ie ontheffen en hem alleen com mandant van de Atlantische strijdkrach ten in Midden-Europa te laten blijven. Advertentie GENEZING IN DE BIOSCOOP KOPENHAGEN. (A.P.i De 74- jarige mevrouw Karen Wedel-Hpinen is waarschijnlijk de grootste bewonderaar ster van drie-dimensionale films in De nemarken, hoewel ze er nog nooit een goed heeft gezien. De reden daarvoor is dat de bril. die gebruikt wordt bij het zien van een drie-dimensionale film, haai- het ge zichtsvermogen heeft teruggegeven. Gedurende de afgelopen acht jaar heeft mevrouw Wedel-Heinen alle oog specialisten afgelopen, in de hoop dat iemand haar zou kunnen genezen van haar kwaal, tengevolge waarvan zij alles dubbel zag. Toen de eerste drie-dimensionale film in Denemarken kwam. besloot zii ook eens een kijkje te gaan nemen. Eaj de ingang kreeg zij een bril en terstond bemerkte zij dal zij met behulp daarvan alles normaal zag. Zij heeft zich nu zelf zo'n bril aangeschaft en verheugt zich zeer in het herstel van haar gezichts vermogen. Het enige wat zij nu nog dubbel ziet is een drie-dinensionale .film De Arabische landen dreigen met boycott DAMASCUS. (A. P.). Naar verluidt worden er op het ogenblik in de Ara bische landen plannen beraamd, om een ultimatum te stellen aan do luchtvaart maatschappijen die op de Arabische lan den vliegen, waarin afbreking van de betrekkingen met: Israël wordt geëist. Aan alle luchtvaartmaatschappijen zal worden meegedeeld, dat zij de handel op de Arabische landen kwijtraken, wann,eer zij de handel met Israël voort zetten. Polly tweemaal drie HOLLYWOOD. De eerste actrice, die aan haar tweede drie-dimensionale film toe is, is Polly Bergen. Zij heeft eeds meegewerkt aan Arena en is gecontracteerd voor Rope's end. beide zijn stereoscopische films. In Rope's end zullen ook Eleanor Parker en Wil liam Holden van de. partij zijn. Minister kon langer uitstel niet dulden Nieuwsdienst Algemeen Dagblad DEN HAAG De aanstelling van dr N. R. A. Vroom, hoofd van de af deling kunsten van het ministerie van O., K. en W., tot directeur van de Rijksacademie van beeldende kun sten te Amsterdam, welke benoeming voor het bestuur van de Academie aanleiding is geweest om in zijn ge heel af te treden, heeft een zeer langdurige voorgeschiedenis. Tussen het ministerie en het bestuur is ongeveer twee-en-een-half jaar lang over die benoeming overleg gepleegd. In die tijd is overigens de naam van dr Vroom ook genoemd met het oog op het bezetten van allerlei andere func- Advertentie HONDERDDUIZEND ROEBEL UITGELOOFD voor de eerste Amerikaanse piloot die een slof Leangton cigarettes over- vlïeat. de echtgenote vin de Aga Khan over het onderzoek naar een diefstal van juwelen gedwongen weid zjjn ontslag te nemen, we,er in zgn fujetie is hersteld. DAT: men zich in Zweden ernstige zor gen maakt over de staking in de levens- middelenbcdrjjven. .tengevolge waarvan de hroodjesw inlels nu al meer dan twee weken lang leci zijn en de meeste cafe taria's gesloten.(Het ziet er naar uit, dal de staking zirli nu, na zeventien dagen, nog zal uitbreidt*. Van Grote Drie naar Grote Vier.' Die leuze xuerd in Londen onmid dellijk aangeheven, toen Churchill het besluit be kend. had gemaakt om op het eiland Bermuda een Amerikaans-Brits-Franse conferentie te beleggen. Dat hij ook self hoopt het driemanschap van het Westen uil te breiden tot een kwartet van grote mogendheden, heeft Chur chill trouwens duidelijk te kennen gegeven. Te Washington houdt men zich op dat punt nog voorzichtig op de vlakte en omdat president Eisen hower nu al herhaaldelijk heeft betoogd, dat hij van de Russen eerst daden wil zien, voordat lvij met hen wil samenkomenkan dat ook niet anders. Bermuda zal nu echter een wel kome gelegenheid bieden om het geleidelijk op een conferentie tussen de Gro te Vier aan te sturen. Men kan veilig aannemen, dat Churchill niets ongedaan en ongezegd zal laten om Eisenhower er van te overtuigen, dat. zijn voor stel tot een spoedige, in tieme bijeenkomst met Malenkof juist is. Daarbij heeft h{j ongetwijfeld de steun van Frankrijk en alle andere landen van West-Europa. Hel lijkt dan ook zeker, dat er uit Ber muda. in ieder geval een uitnodiging aan het Krem lin zal voortkomen. Vóór die tijd zal men in het: vacantieoord, waar, Builin zijn eerste kampen stichtte, gelegenheid heb ben om de eensgezindheid te hervinden, die vooral verleden week door de ongelukkige scheldpartijen over en weer tussen de Amerikaanse en Britse volksvertegenwoordigers een pijnlijke knauw heeft gekregen. Daarom is Eisen howers initiatief om „en familie" bijeen te komen overal zo enthousiast be groet. Zal het overigens gemakkelijk zijn om de meningsverschillen uit de 'weg te ruimen? De be antwoording van die vraag staat of valt met de per soonlijke autoriteit en het overwicht, dat de drie staatslieden, die dus vol gende haand zullen bij eenkomen. in eigen huis genieten. Zoals men weet, zijn over de positie van Eisenhower in het Con gres door de Britten on langs harde dingen gezegd. Attlee's woorden, dat „de Amerikaanse grond wet eigenlijk voor een isolationistische staat is gemaakt en dus niet deugt voor een land, dat aan de wereld leiding moet ge ven" hebben de Amerika nen pijnlijk geraakt. Dal toil niet zeggendat zij niet juist waren, maar men wil zijn fouten nu eenmaalliever niet door een buitenstaander opge noemd horen. Er zijn tal van verantwoordelijke Amerikanen, die streven naar een vergroting van de presidentiële macht in de buitenlande politiek en er ivordl in feite aan een grondwetswijziging gewerkt. Overigens is er nog geen reden om er aan te twijfelendat Eisenho wer als het er op aan komt niet zou kunnen af rekenen met de misda dige lawaaimakers a la McCarthy in zijn eigen partij. Men behoeft maar te denken aan Roosevelts strijd in de eerste jaren van de oorlog om te we ten, welke weerstanden hij heeft kunnen over winnen. Wat de meningsver schillen over de interna tionale situatie betreft, moet men toch vooral van een verschil in accent spreken. Men kan niet ontkennen, dat Amerika in het Verre Oosten zich neerlegt bij een voortdu ren van de strijd, terwijl Engeland een spoedige afwikkeling van het Ko reaanse probleem heelwel mogelijk acht. Maar de basis blijft dezelfde: En geland zal van de Ameri kaanse onderhandelaars nooit eisen, dat zij een moreel principe prijs ge ven door in de krijgsge- vangenenkwestie toe te geven en 48.000 Chinezen en Koreanen, die niet on der hun communistische meesters willen terugke ren. aan hun beulen over te leveren. Wat het Atlantische pact betreft, zijn de Westelijke drie eensgezind in hun oordeel, dat er van een verslapping van de mili taire inspanning geen sprake mag zijn. Alleen blijft aan het economische front de schoen wringen, vooral waar Amerika niet bereid is om zijn protec tionistische beperkingen van de invoer uit het bui tenland te verzachten of op te heffen. Daarbij weet men echter, dat de regering-Eisenhower vecht voor de liberale koers, die ook Truman altijd heeft verdedigd. Dat Washington en Lon den vrij sterk van mening verschillen over de hou ding tegenover het Russi sche „vredesoffensief", valt niet te ontkennen, maar indien men ook hier van een verschil in accent spreekt, dan dient men vooral te denken aan de persoonlijke verschillen tussen Churchill en Eisen hower. De 79-jarige Britse premier hoopt zijn car rière af te sluiten met een •succes, dat zelfs zijn pres taties uit de oorlog wel licht in de schaduw zou stellen: een gentleman's agreement met de Russen. Daarvoor is hij bereid om de nieuwe heren van Mos kou meer dan halverwege tegemoet te komen en hij weet zich in die houding gesterkt door het gehele Britse volk en door vrij wel geheel West-Europa. Eisenhower is het staats hoofd van de machtigste natie ter wereld en neemt als zodanig de houding van de machtige aan: laat de tegenpartij eerst deug delijke bewijzen van goede trouw leveren, ivant dan alleen valt er te praten. Bovendien kan de Ame rikaanse president geens zins zeker zijn van de steun van de gehele Ame rikaanse natie. Men is daar van het na-oorlogse, naïeve vertrouwen in de Russen heel iaat dieper naar «t n- trouwen en vrees afgedui- keld dan in Europa. Wat Bermuda echter kan brengen is in de eer ste plaats een herstel van de eenheid, die overigens nooit werkelijk verbroken is geweest, en daarna een gezamenlijke uitnodiging aan Moskou om het ge sprek gevieren voort te zetten. Dan zal het woord eerst recht aan de Russen zijn: slaan zij. die uitno diging af, dan staan zij voor de hele wereld te kijk, nemen zij haar aan, dan kan daar een wer kelijke ontspanning uit voortvloeien. ties, zoals die van directeur van het Prinsenhof te Delft. De laatste oplossing, die het bestuur aan de hand heeft gedaan, zou een nieuw uitstel van anderhalf jaaheb ben meegebracht. Minister Cals heefi daarom de door het bestuur gestelde' ccindidaat, hoe uitstekend zijn kwali teiten ook zijn. niet kunnen aanvaar den, omdat het uitstel van een defini tieve oplossing niet langer was ver antwoord. Tenslotte heeft minister Cals, hoewel hij wist dat het bestuur van de Rijks academie er niet mee accoord zou gaan de benoeming van dr Vroom toch door gezet. Het bestuur is steeds gekant ge weest tegen de aanstelling van d" Vroom, die niet afkomstig is uit de kunstwereld en die door het bestuur niet geschikt werd geacht om de traditie van de Academie voort te zetten. LONDEN (Reuterl Frankrijk en Amerika hebben de Britse uitnodiging j om deel te netnen aan een viermogend- hedenconferentie over het Oostenrijkse vredesverdrag aanvaard. Van de Rus sische regering werd tot op heden nog I geen antwoord op de Engelse uitnodi- I ging ontvangen. In Londen vat men deze formele be kendmaking. die een reeds lang bekende inhoud heeft, op als een beleefde her innering aan Moskou, dat het tijd wordt om op dat punt iets van zich te doen horen. Onderaardse gang in Arnhem ontdekt ARNHEM. Bij het graven van de nieuwe verkeerstunnel bij het Willems plein te Arnhem zijn talrijke resten van I vlstingswerken uit het begin van de zes-j tiende eeuw blootgelegd. Men ontdekte j o.a. een lange onderaardse gang. waar- j van het metselwerk dateert uit rond 1500. zodat men aanneemt, dat zij in opdracht van Karei van Gelre ter versterking van j de vesting is aangelegd. Voorts zijn belangrijke aanwijzingen gevonden over het verloop der stads grachten voor 1515. terwij] tenslotte I grote hoeveelheden puin vermengd met houtskool een trieste herinnering zijn j aan de grote branden, die hier tijdens de j Middeleeuwen hebben gewoed. Het Romeinse portret te Maastricht MAASTRICHT. Vandaag wordt in het Bonnefantenmuseum te Maastricht de tentoonstelling Het Romeinse Portret j geopend. Ongeveer tachtig originele en enkele speciale afgietsels van busten en I beelden uit de Romeinse oudheid worden geëxposeerd. Prof. dr Carlo Carducci bracht de kostbare museumstukken bij een voor een expositie in Turijn, welke daar is gehouden en later naar Brussel is gegaan. De tentoonstelling blijft vier weken in Maastricht en daarna zal men haar nog een week in het Rijksmuseum voor oudheden te Leiden kunnen zien. Zouden wij U een beier voorbeeld kunnen geven van wat wij bedoelen met fa- brieksoffers? Kunt U zich één aanbieding voorstellen waarbij duide lijker wordt aangetoond dat de fabrikant een snellere verkoop wif forceren door een gedeelte Yan de prijs, zelfs meer dan de helft, voor zijn rekening Ie nemen? Vijfduizend plastic badtassen, gevoerd en doorgestikt m de nieuwste dessins en kleuren, effen en gebloemd, zo van de fabriek, nog vóór het seizoen begint en dan voor minder dan de halve prijs: dat is wat wij bedoelen met „fabrieksoffers". Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze badtassen in tientallen kleur- comoinaties en we verwachten duizenden Rotterdammers voor deze badtassen Drie flinke maten waarbg U, denkt U eens in, de gróotsle badias die in de handel is kunt kopen voor nog geen twee gulden. Zonnebrillen met Amerikaans montuur 29 Ct Kinderbrillen 19 ct Postorders onder rembours. hè* WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 29180

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2