Colem Woninq inrichten? Laatste appèl in Apeldoorn der Anti-Revolutionnairen nieuws donderdag 21 Mei 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste hkd Jubilea Van Gelder en Zn Dezer dagen hebben mej. G. de Boer, kantoorbediende en de heer J. Voorhorst, le bankwerker-monteur bij Van Gelder Zonen N.V., hun 25-jarige dienstvervulling gevierd. Ten huize van de jubilarissen wer den zij toegesproken door de directeur ir G. W. Heinsius, die het gebruike lijke cadeau overhandigde. Zangersfeest in Berg en Bos Maandag 25 Mei, Tweede Pinkster dag, wordt in het Openluchttheater van Berg en Bos een Zangersfeest gehouden, georganiseerd door de Ge mengde Zangvereniging „Kunst en Strijd" alhier. We geven morgen, Vrijdag nadere bijzonderheden. Huwelijk in de Poort Ons artikeltje over de brand, welke tien jaar geleden ons stadhuis hal veerde, heeft bij velen tal van her inneringen wakker geroepen. In het bijzonder bij degenen, die op de be wuste dag in het huwelijk wilden treden en zich 19 Mei naar het stad huis spoedden, nog niet op de hoogte van het feit dat de trouwzaal in een ruïne was herschapen, Om half elf echter werd op de och- -tend van die dag het eerste huwelijk in de bovenzaal van de Poort van Kleef voltrokken. De gelukkigen wa ren de heer en mevrouw Kros, die aanvankelijk van mening waren, dal ■het huwelijk tengevolge van de brand moest worden uitgesteld, doch het aan de activiteit van de gemeente-ambte naren hadden te danken, dat de brand in dit opzicht geen roet in het eten wierp. Brand te Beekbergen Gistermiddag omstreeks 12,30 uur ontdekten buren brand in de boven verdieping van de boerenwoning van de heer J. Veldhuizen aan de Oude Apcldoornseweg 24, onder Beekbergen. De familie zat aan tafel en had van de brand nog niets bespeurd, hoewel c!e vlammen reeds uit het dak sloe gen. Het vuur greep snel om zich heen, en de woning brandde geheel uit. Dank zij de hulp van buren slaag de men er in de inboedel in veiligheid te brengen. De brandweer van Beek bergen nam de blussing ter hand, daarbij geassisteerd door de Apel- doornse brandweer. Vermoedelijk is kortsluiting de oor- IT at is er te eloen Centraal-Theater van 1520 Mei hoofdnummer „Operatie Cicero", 14 j., 19 en 21 uur. Donderdag 21 Mei, 19 en 21 uur, hoofdnummer „De mensen zullen zullen wel zeggen.." 18 jaar. Minerva-T'neater, van 15-21 Mei hoofd nummer „Actie in de Stille Zuidzee", 14 j., 18.45 en 21 uur. Woensdag 14.30 uur. Veluwe-Theater, van 1521 Mei hoofdnummer „Paniek in fort Worth", 18.30 en 20.45. Tivoli-Theater van 15—20 Mei hoofd nummer „Paula", alle leeft., 14.30, 18.45 en 21 uur. Donderdag 21 Mei, 14.30, 18.45 en 21 uur, hoofdnummer „De slagboom", 18 jaar. Donderdag 21 Mei Openluchttheater B. en B-, 20 uur Sterren-show. Donderdag 21 Mei, Consistoriekamer Grote Kerk, Loolaan, 20 uur, Alg. ledenvergadering Ver. voor Zieken- huisverpleging. Vrijdag 22 Mei, Patrimonium, 19.30 uur, Verkiezingsverg. Staatk. Geref. Partij. Vrijdag 22 Mei, Hotel Zeelandia, 20 uur. Spreken in het openbaar, Jon- ker's Instituut, Groningen. Vrijdag 22 Mei, Bordelaise, 20 uur, Verkiezingsvergadering C.G.U. Vrijdag 22 Mei, Noodgebouw De Bijenkorf, Hoofdstraat hoek Ka naalstraat, 19.30 uur, Verkiezings vergadering P. v. d. A. Paardenmarkt Hengelo (G) HENGELO (Gld). Op de Pinkster- markt waren 80 paarden aangevoerd. Prijzen: voljarige paarden f 900— 1100, driej. paarden f 750—950; tweej, paarden f 625750; éénj. paarden f 400—550. Kalme handel met vastlig gende prijzen. Pinksterwandeling over de Hoge Veluwe Voor wandelaars is er goed nieuws: De A.N.W.B. organiseert ookdit jaar weer een Pinksterwandeling, welke naar keuze op 23, 24 of 25 Mei kan worden gemaakt. De route die een lengte heeft van plm. 18 km. voert geheel over het Nationale Park ,,De Hoge Veluwe" en bevat tal van aantrekkelijke élemen ten. De laatste jaren heeft de A.N.W.B. er een traditie van gemaakt de lief hebbers van het wandeltoerisme in de herfst door het Nationale Park te voeren. De Bond meende er echter goed aan te doen thans eens van deze stelregel af te wijken en de wande laars nu te confronteren met „De Hoge Veluwe" in lentetooi. Begin- en eindpunt van de wande ling. die zowel door leden van de A.N.W.B/ als door niet-leden kan wor den gemaakt, is café „Rust een Wei nig" te Hoenderloo. Voor de deelnemers, die deze na- tuurschoon-tocht met jonge kinderen willen wandelen, is er ook een korte route uitgezet, welke slechts 13 km beslaat. Kinderoperette opgevoerd De geheel gevulde zaal van de Poort van Kleef volgde gisteravond met ge spannen aandacht de opvoering van de kinderoperette „De nieuwe tuin van de koning", door het Apeldoorns Operette Jeugdkoor. De aanwezigen zagen de jonge, vermoeide koning uit het eerste bedrijf veranderen door de wijze raad van de professor en de hulp van zijn secretaris, tot een gelukkige, blijde koning. Hoé dat kón werd in drie volgende bedrüven met zang, dans, spel en voor dracht de kijkers voorgetoverd. Vol kleur en fleur waren de vele tafe relen in mooie belichting en de dans jes, ondanks de beperkte ruimte, zwie rig en licht. Onder de kleine mede werkers waren tal van figuren, die vlot en fris hun rollen speelden, met tin telende humor of ernstig en wijs, naar gelang Van hun verwacht werd. Zij waren, wat je noemt, er geheel in. De pauze werd door een oud-leer ling, de heer Drost, benut, om, aan de hand van een circulaire, de aandacht te vestigen op'het jubileum van mevr. Truus RoelofsLammes, in Sept. a.s. Het zal dan 25 jaar geleden zijn, dat zij in samenwerking met haar echt- noot in die reeks van jaren met grote toewijding bijdroeg tot vorming van de jeugd in muziek en voor dracht. Vele oud-leerlingen voelen be hoefte dit feit feestelijk te herdenken met tal van anderen. Mochten er zijn, die daaraan willen medewerken laten zij zich dan richten tot de heer J. Ch. Busser, Loseweg 30. Veiling. Bij de ten overstaan van notaris B. van Drimmelen gehouden veiling, zijn verkocht: huis met stenen schuur en tuin, EendrachCstraat 10, groot 6.47 a, voor f 6400; huis, met schuur en grond, aan de Hoenderparkweg 120— Beeklustweg, groot 90.45 a, voor f 7400. Zijn ingezet: dubbel woonhuis, met schuur en tuin, aan de Langeweg 81—83, groot 17.30 a, op f 4900; woon huis met schuur en tuin, groot 5.36 a, Veenweg 48, op f 4600; woonhuis met garage, tuin en schuurtje, Zwarte- kijkerweg 22, groot 2.20 a, op f 3900; woonhuis, met schuurtje en tuin, Ka naal Noord 230. groot 3 a, op f 1700. Rotterdamse kunstenaars exposeren hun werken Vier Rotterdamse kunstschilders, nl. Wim Nötz, Wim Strormann. Paul Suurland en Jaap Visser, hebben zich verenigd met het doel om in verschil lende plaatsen van ons land tentoon stellingen te houden van hun werk. Op 23 Mei a.s. starten zij in het gebouw Kunst en Historie aan de Loolaan al hier. Daarna volgen Laren en Deven ter. Besprekingen met andere gemeen ten zijn nog gaande. De.vier Rotterdammers geloven, dat zij gezamenlijk meer zullen kunnen bereiken, dan wanneer zij individueel naar buiten zouden treden. Hun sa menwerking berust daarom niet op een gelijkgerichtheid van stijl, maar op economische noodzaak. Naar is overeengekomen zal de opbrengst van verkocht werk de groep in haar ge heel ten voordeel strekken. Nieuw orgel in Chr. Geref. Kerk Op Woensdagavond 3 Juni hoopt de Chr. Geref. Kerk te dezer plaatse een nieuw orgel in gebruik te nemen met een- bespeling door Corn. Wijers en de eigen organist L. A. de Bruin. Onderscheiding. De ere-medaille; verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, is toegekend aan onze plaatsgenote mej. F. W. Oosterwijk, opzichleres bij de Apel- doornse Nettenfabriek Von Zeppelin en Co. N.V. Ned. Herv. Kerk. Onze oud-plaatsgenoot, de heer P. H. de Pree, thans vicaris bij de Ned. Herv. Gemeente te Vreeland, ontving een beroep naar Tjamsweer (Gron.) en een beroep naar Ingen (Betuwe). (Advertentie) Drinkt de nieuwe limonade! Vraagt A PERFECT DRINK WHOLESOME REFRESHING,, TASTEFUL BURGERLIJKE STAND Geboren: Grada Maria, dochter van P. H, Tijhuis en G. B. Hendriks; Cor nelia Anna, dochter van P. Wierstra en A. K. Keegstra; Aleida Aartje, dochter, van M. Hulleman en J. W. van Oorspronk; Evert Jan, zoon van F. J. L. Klomp en A. Haan; Ingrid, dochter van C. T. Rademaker en T. Behle; Klaas, zoon van K. Snijder en F. Schakel. Overleden: J. van Huffelen, geh. met M. v. Essen, 64 jaar, vr.; A. J. Oostendorp, imgeh., 41 jaar, m. Gehuwd: W. v. d. Lugt en J. A. Mosterd; A. Drogt en J. M. Bartelds; D. Pluim en H. v. d. Pol; H. van Hu- nen en G. Nieuwenhuis; E. Testerink en H. Mulderij; H. v. d. Berg en C. S. W. E. J. Lubbert; D. v. d. Made en C. G. Prijs. Urker boot weer vrij ESBJERG. De Nederlandse trei- ler UK 186. die verleden week naar Esbjerg werd opgebracht wegens ille gale visserij, is vrijgelaten. Nadat uit Nederland van de vader van de schip per bericht was ontvangen, dat het geld voor de boete, de waarde van de vangst en het tuig en de kosten van geding (in totaal f 2600.spoedig zal worden overgemaakt. De UK 186 is opnieuw ter vangst uitgevaren. Vijf tiaanden in Oost-zone gevangen BERLIJN. Twee Amerikaanse sol daten, die na een gevangenschap van vijf maanden in Oost-Duitsland, in West-Berlïjn zijn teruggekeerd, heb ben op een persconferentie verklaard, dat zij op 26 November in Oost- Duitsland terecht waren gekomen, doordat zij in een verkeerde trein wa ren gestapt. Zij waren in Oosl-Berlijn aangehouden en overgedragen aan de Russische autoriteiten, die, zo ver klaarden zij, hadden getracht hen over te halen in Oost-Duitsland asyl te vragen. Zij hadden dit geweigerd en op 12 December een schriftelijk verzoek in gediend om aan de Amerikaanse auto riteiten in Berlijn te worden uitge leverd. Deze brief werd op 18 Decem ber door het Oostduitse Persbureau A.D.N. gepubliceerd, doch met een zuiver tegenovergestelde strekking. Volgens A.D.N. zouden zij in dit schrijven politiek asyl in Oost-Duits land gevraagd hebben. Slachtoffers ongeluk bij Rhydwen DEN HAAG. Naar de marine- voorlichtingsdienst mededeelde, zijn de namen van de slachtoffers bekend gemaakt, diegisteravond bij de bot sing tussen twee toestellen van de marineluchtvaartdienst in de omge ving van Rhydwen ln Noord-Wales om het leven zijn gekomen. Het zijn de 26-jarige gehuwde luitenant ter zee tweede klasse H. Statius Mulder uit Rotterdam en de 25-jarige ongehuwde luitenant ter zee derde klasse J. P. van der Oort uit Wieringerwaard. Beiden behoorden tot het korps zee officieren van de Koninklijke Marine. Zij waren in het bezit van het mili taire vliegbrevet. McCarthy in ziekenhuis WASHINGTON Senator Joseph McCarthy heeft plotseling het horen van personen over de handel tussen Oost en West doen opschorten, daar hij zich, voor een algeheel onderzoek zijner gezondheid, in het Marinehos pitaal te Washington zal laten op nemen. Van de zijde zijner medewerkers is verklaard dat er niets ernstigs met de senator aan de hand is, doch dat hij door een grote operatie, die hij in de afgelopen herfst heeft ondergaan, tot dit gezondheidsonderzoek besloot. Besprekingen over plan-Beyen DEN HAAG. De heren dr J. Lint horst Homan, directeur buitenlandse economische betrekkingen bij het mi nisterie van Economische Zaken en drs E. H. van de Beugel, directeur- generaal voor het economische en mi litaire hulpprogramma, zullen binnen enkele dagen een rondreis door West- Europa beginnen. Zij zullen informele besprekingen houden met regerings deskundigen in de diverse landen ovei het plan van 'de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken inzake een Europese tarief-unie. Het eerste be zoek zal de hoofdstad van West-Duits- land gelden, waarna achtereenvolgens bezoeken zullen worden gebracht aan Brussel. Luxemburg, Parijs en Rome. Honderd duizend op 20862 DEN HAAG. In de 519e staats loterij. vierde klasse, achtste ljjst, is op no. 20862 de honderdduizend ge vallen. De verschillende series werden ver kocht in Amsterdam, Rotterdam, IJmuidon en Alkmaar. De verkiezingsstrijd Idealistisch en tegelijk zakelijk gericht beleid „Midden in dc verkiezingsstrijd mag geen verlof worden genomen, maar is medewerking van iedereen een eerste vereiste", aldus de heer P. M. Oostlandcr, voorzitter der centrale van Anti-Rcv. kiesverenigingen, in z'n openingswoord op een gisteravond gehouden bijeenkomst in Patrimonium, waar de eerste vyf candidaten op de Anti-Rev. lijst zich aan het kiezerspubliek presenteerden. Als eerste spreker trad wethouder J. van Dalen op, die de Souvereiniteit Gods beschouwde als het uitgangspunt van het A.R.-taeginsel, dat ook in het gemeentebeleid tot gelding moet wor den gebracht. De strijd op politiek ter rein, aldus spr., is zwaar en kan alleen met vrucht worden gestreden, wan neer ze geschiedt vanuit het geloof, dat de wereld ovefwint. De arbeider in het gemeentebeleid, was het onderwerp, waarover'de heer R. Schonewille sprak. Spr. bracht naar voren, dat de A.R. partij geen klasz?- partij is, maar een verticale structuur vertoont: alle maatschappelijke klas sen en standen zijn er in vertegen woordigd. Het aantrekken van in dustrieën achtte de heer Schonewille zeer noodzakelijk, mede in verband met de heersende werkloosheid. In zake de volkshuisvesting drong spr. aan op de bouw van goede en goed kope woningen. Derde spreker was de heer J. E. de Vries, wnd voorzitter van de ARJOS, die in z'n toespraak wees op het reële karakter der A.R.-beginselen, waar door het mogelijk is een idealistisch en tegelijk zakelijk gericht beleid te voeren. Daarna stelde zich de heer L. Mul ders voor, de vertegenwoordiger van de middenstand, die zich kantte tegen een verdere binding van de midden stand door de overheid. In behoud en versterking van Apeldoorns bijzonder karakter als vacantiecentrum, bene vens in het vormen van winkelcentra in de nieuwe wijken, zag deze candi- daat vraagstukken, die terwille van de toekomst onzer gemeente om een op lossing vragen. De heer M. J. Wilbrink represen teerde de Apeldoornse randgemeenten. In een met geestigheden gekruid speechje wees spr. op de betekenis van het platteland, dat ook z'n pro blemen kent op het gebied van wo ningbouw, wegenaanleg, straatverlich ting, enz. Als laatste spreker pleitte de heer J. Westhoff voor de belangen van het onderwijs, het kleuter- en nijverheids onderwijs inbegrepen. Met aandacht en belangstelling wer den alle sprekers aangehoord, werd menig kiezer een hart onder de riem gestoken en opgewekt de activi teit te verdubbelen, De muzikale om lijsting werd verzorgd door het dub bel mannenkwarlel, dal enkele liede ren ten gehore bracht. HOENDERLOO V.V.D.-verkiezingsbijeenkomst. De nieuwe afdeling Hoenderloo van de V.V.D. heeft in zaal-Beekman een openbare vergadering gehouden, in welke het woord werd gevoerd dooi de heren Willinge Gratama, A. Wille- ring en A. M. de Weerd. De heer Willinge Gratama betoogde, dat het ook voor zakenmensen nooit slecht kan zijn openlijk voor hun mening uit te komen. Dit dwingt respect af en het is ook zeer belangrijk, dat ieder zijn standpunt in eigen omgeving uit draagt. aldus spr. De heer Willinge noemde voorts voorbeelden van ver keerd begrip over de V.V.D. „Men zag onze partij als een voor kapitalisten, maar na kennismaking werd begre pen, dat de V.V.D. in de ware zin van het woord een volkspartij is". De P.v.d.A., aldus spr., is een partij met veel idealisten, die denken alles te kunnen uitrekenen, en zo komen ze tot een plan. „Het is bewonderens waardig voor ons volk, dat we het, ondanks de socialistische politiek na de oorlog, al weer zo ver hebben ge bracht, dat wij weer een crediteuren- land zijn". De heer Willering zeide, vermenging van politiek en godsdienst verkeerd te achten, omdat dan geen van beide de 100 °/n krijgen die ze verdienen. Nu wij vrijheid van godsdienst hebben, aldus spr., zijn de kerkelijke partijen eigenlijk uit de tijd. „Alleen bij de V.V.D. zijn vrije verkiezingen moge lijk. Bij de kerkelijke partijen vertel len pastoor en dominee de mensen hoe ze moeten stemmen en bij de P.v.d.A. doet dit het N.V.V., om maar niet van de communisten te spreken". De heer De Weerd gaf nog een overzicht van het ontstaan van de V.V.D. GARDEREN Geen Woningen, wel officieren. Bij de behandeling van 't probleem, waar de woningen voor de militaire kampen op de Veluwe gebouwd moesten wor den, heeft men in Den Haag stellig verzekerd, dat ons dorp niet' in aan merking zou komen, omdat Garderen „als recreatieoord bij uitstek" be schermd moest worden. Inderdaad blijkt Garderen een gewild vacantie- oord te zijn, want reeds is bijna alle beschikbare pensionruimte voor het seizoen 1953 bezet. Het bericht, dat nu van Juni tot October 30 officieren in Garderen in gekwartierd moeten worden heeft heel wat ontstemming gewekt, omdat men meende, nu de woningen in Barneveld en Voorthuizen in aanbouw zijn. alle beschikbare ruimte voor de zomergas ten zou openblijven. Garderen rekent er alsnog op, dat Barneveld en Voorthuizen zo hoffelijk zullen zijn de officieren onder te brengen. KLARENBEEK Patroonsfeest A.B.T.B. De afdeling Klarenbeek van de A.B.T.B. heeft het Isodorusfeest gevierd, in het vereni gingsgebouw. De dag werd begonnen met een H. Mis, gevolgd door een ge zamenlijk ontbijt, 's Avonds werd het feest voortgezet. De heren G. Boer kamp en J. Diks zorgden voor muzikale omlijsting en leden van de J.B.T.B. voerden het vermakelijke toneelstuk: De verschaoppeling, op. Het is een bij zonder prettig samenzijn geworden. EERBEEK P.v.d.A.-verkiezingsbijeenkomst. Drie gemeenteraadsleden hebben Dinsdag avond in De Korenmolen gesproken in een openbare vergadering van de Partij van de Arbeid. Zij werden in geleid door de plaatselijke voorzitter, de heer H. Ziens. De heer J. ter Bals (Eerbeek) richtte de schijnwerper op financiële problemen. De P.v.d.A. is voor een gezonde financiële politiek, aldus spr. en heeft o.m. ook veel bij gedragen tot het tot stand komen van een zesde gemeenteklasse, waardoor de personele belasting aanmerkelijk is verlaagd. De heer G. Helferink (Brummen) sprak over het onderwijs, waaraan de P.v.d.A., aldus spr., de grootste aandacht wijdt, vooral aan het voort gezet onderwijs. Inzake de scholen bouw heeft de partij haar plicht ge daan, al liep het dan in Eerbeek niet zoals men wenste. De heer J. Wissink (Eerbeek) be handelde het woningvraagstuk in de gemeente Brummen. Spr. noemde de volkshuisvesting in Brummen treurig. Van de 350 woningzoekenden (in Jan. jl.) woont nog menigeen in kippenhok of stal. In sommige dorpen van de gemeente is na de bevriidine noe geen huis gebouwd. BRUMMEN Burgcrlyke slaiid van 14 1 m 20 Mei. Geboren: Ansje, d. van,!!. Gierman en G. te Winkel. Ondertrouwd: A. Tjoonk. 27 jaar en G. K. Bosch, 30 jaar; M. Hoevers, 27 jaar en A. Slotboom, 29 jaar. Getrouwd: J. W. Rabelink en H. A. Bloemen; J. J. Nagel en A. M. Kui perij. Overleden: E. G. Albetts. weduwe van H. E. van de Velde, 73 jaar; EDE Persoonlijk damkampioenschap van Gelderland. Zaterdagmiddag werd .in Hotel Welgelegen de tweede ronde gespeeld om het persoonlijk damkam pioenschap voor Gelderland. Kamps slaagde er in tegen Kuipers remise te behalen. Hartgers nam tegen Bognar onmiddellijk het offensief in handen en verkreeg daardoor een overwicht, dat hem tamelijk snel naar de overwinning voerde. De partij D. van de Hof—Chr. van de Hof, een familiepartij, werd door laatstgenoemde langzaam maar zeker gewonnen. In SciaroneRoeleveen botsten Uvee gelijkwaardige krach ten, Zij zochten naar verschillende wihstvarianten, maar naarmate het schijvenaantal verminderde, bleek re mise de enige mogelijkheid te zijn. Meeuwissen speelde uitermate snel en overrompelde de verblufte Beuker, die verslagen was, voor hij er erg in had. Fluit en Snijders kennen elkaar en' hoewel beiden beurteling lil het offensief waren moesten zij de pun ten delen. Na de tweede ronde is de stand aan de kop als volgt: F. Kuiper (Deven ter). Chr. van de Hof (Lent), W. H. Hartgers (Apeldoorn), M. Meeuwissen (Dieren) en H. Snijders (Ede), allen drie punten. Bekeuring voor afval-verbranden. Een Edese houthandelaar is geverba liseerd omdat hij zonder vergunning en zonder de nodige voorzorgsmaatre gelen in acht te nemen. Dinsdagmor gen ten oosten van Lunteren houtafval in brand had doen steken. De arbei ders, die het vuur stookten, konden het op een gegeven moment niet meer in bedwang houden, zodat de vlammen zich spoedig over een oppervlakte van ongeveer twintig duizend vierkante meter verspreidden. De Lunterense brandweer en de nevelspuit uit Ede hebben het gevaar voor omliggende bossen en enkele landhuizen kunnen bezweren. STREEK IN 'T KORT HOENDERLOO. In Hoenderloo zijn vijf en twintig huisbezoek(st)ers van de STIMA aan de slag gegaan. Het bevolkingsonderzoek zal hier om streeks eind Juni, begin Juli. gehou den worden. KOOTWIJK-RADIO. De heer J. Bart, monteur lc klasse aan het radio station Kootwijk, viert vandaag zijn zilveren dienstjubileum. Hij zal door staf en personeel gehuldigd worden. EERBEEK. Dr R. G. Veenebos, te Eerbeek, tel. 213, zal gedurende de Pinksterdagen voor heel de gemeente Brummen de Zondagsdienst waarne men. GARDEREN. Dr L. E, van Hoorn te Garderen, tel. 274. zal gedurende de Pinksterdagen de Zondagsdienst waar nemen. KOOTWIJK. Ook voor Kootwijk zal dr Van Hoorn le Garderen de Zon dagsdienst waarnemen, tijdens beide Pinksterdagen. KOOTWIJK. Ds Klein Kranen burg heeft voor de tweede maal een beroep ontvangen van de Ned. Herv. Gemeente te Ernst. Hij bedankte voor een beroep uit Lexmond. WAl ZEGT Roell uut d'n Enl< N Vanmiddag rolt de Bal-foort.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2