In alle stilte een grote slag gewonnen SPORfVfPEL INDONESIË Wielerbaan „De Adelaar" grote wedstrijden achter motoren A.V.'34-Kometen Dinsdag 19 Mei 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Derde blad Spanje vecht voor zijn kinderen Sterke afneming van de kindersterfte (Speciale berichtgeving) MADRID. Mei. In alle stilte heeft Spanje een grote slag gewonnen. Tot voor enkele jaren behoorde het tot de landen, waarin de kinderen alleen lei- wereld schijnen te komen, om deze al spoedig weer als engeltjes te verlaten. Nog in 1935 nam het in de statistiek van de zuigelingensterfte in '16 landen met 109 op de 1000 kinderen de 26e plaats in en stond daarmee achter Eawaï, Letland, Estland. Uruguay en Argentinië, cm van de landen van Midden-Europa nog maar niét te spre ken. Maar in 1952 zijn er van de 1000 Spaanse kinderen nog maar 54 in het eersto levensjaar gestorven. Spanje is daardoor op de lijst van de landen met geringe zuigelingensterfte gekomen. Achter de naakte cijfers vei-bergen zich de vastberaden en onvermoeide pogingen van de verantwoordelijke in stanties, die een succesvol verbond hebben gesloten met de moderne ge neeskunde en haar middelen. Het of ficiële „Instituut ter bescherming van minderjarigen", het door de Falange geleide „Auxilio Social", de „Vrouwe lijke Sectie" van de Falage, het „Staats-Gezondheidswezen voor Moe der en Kind", de verplichte ziektever zekering en het bestuur van provin ciën en steden hebben ieder een aan deel aan het grote, opvallende succes. Terwijl het vroeger tot de regel be hoorde, dat een moeder van tien of vijftien kinderen er weinig meer dan de helft kon opvoeden, kan tegen woordig geconcludeerd worden, dat er weliswaar minder kinderen geboren worden, maar dat daarvan verreweg het grootste deel gezond opgroeit. De grootste verdienste hiervoor komt toe aan de „Vrouwelijke Sectie" van de Falange, die door haar opvoedend werk de moeders tot in het kleinste dorp met de moderne inzichten voor de verzorging van zuigelingen heeft bekend gemaakt. Offer. De Spaanse moeder is voor haar kind tot elk offer bereid. Als liefde alleen ze in het leven kon houden, zouden er weinig Spaanse kinderen sterven. Maar zelfs tot voor korte tijd ontbrak het vaak aan de eenvoudigste hygiënische inzichten, zodat de blinde liefde van de moeders niet zelden tot een groot gevaar voor de kinderen werd. De ergste fouten werden vooral gemaakt in de voeding, zodat de doods oorzaak bij kleine kinderen in de meeste gevallen toe te schrijven was aan acute of chronische darmstoornis sen. Tegenwoordig zijn de moeders zo ver, dat ze zich minder aan oude huis middeltjes van verdachte waarde hou den maar naar'de dichtsbijzijnde zui- gellngenkliniek. gaan, daar de ge geven raad opvolgen en graag de mo derne medicijnen gebruiken. Toch verbaast de vreemdeling zich er over, wat Spaanse kinderen soms door het onverstand van de ouders moeten doorstaan. Het is geen zeld zaamheid, kleine peuters in de bios copen aan te treffen, waarvan de laatste voorstelling om*11 uur *s avonds begint en tegen 1 uur 's nachts eindigt. De volgende dag moeten ze dikwijls na nauwelijks zes uur geslapen te hebben, naar school! Er is maar zel den een bijeenkomst van volwassenen, waar niet ook baby's bij te vinden zijn. Zelfs naar de stierengevechten worden af en toe baby's meegenomen, die mid den tussen de drukte en het rumoer in de arena de borst krijgen. Men kan er slechts het hoofd over schudden, VAN EN OVER 22 BENDELEDEN GEDOOD. 1-Iet bataljon Banteng Raiders in Midden-Java heeft bij een actie tegen een sterke bende in het regentschap Tjllatjap 22 bendeleden gedood. Bij het gevecht verloor één m-litair het leven. Volksdemocratische sprookjes BERLIJN. Volgens de Ameri kaanse autoriteiten in Berlijn, hebben deOostduitse communisten de herschrijving van de sprookjes van Grimm en Andersen gelast. De sprookjes dienden gezuiverd te worden van „kapitalistische ele menten" en verrijkt met „socialis- tisch-realistische waarden." Neues Deutschland, het blad van de Oost duitse (communistische) partij, geeft een aantal voorbeelden hoe het sprookje van Assepoester herschre ven is. De koning wordt bijvoor beeld „ontmaskerd" als een „dom me kleine despoot" en zijn raad gevers als „belachelijke bureau craten". Men vertelt daar dus communis tische sprookjes! als men ziet, dat er 's 'zomers tegen 2 uur 's nachts nog jongens en meisjes van de bewaarschool-leeftijd op straat spelen; men moet daarbij natuurlijk wel bedenken, dat het in Juli en Augustus zo warm is,, dat er toch niemand kan slapen en dat het binnen de vier muren niet uit te houden is. Maar toch kan men gerust aannemen, dat de Spaanse kinderen de gezondste en vitaalste van Europa zouden zijn, als ze meer zouden slapen. Ook nu reeds tonen ze een buitengewone levenskracht. Zonder dit zou de regé- ring er niet over dromen, eerlang een volk van 30 millioen mensen te leiden. In 1900 waren het er maar 18 millioen. Paratyphus heerst te Schoonhoven SCHOONHOVEN. Bacteriologisch on derzoek heeft uitgewezen, dat besmet te worst de oorzaak is geweest van de vergiftigingsgevallen die zich ;n Schoonhoven en omgeving hebben voorgedaan. Dit is aan de directeur van de vleeskeuringsdienst medege deeld door het laboratorium in Utrecht, dat de worst heeft onder zocht. Alle vlees en vleeswaren var. de slager die de worst voor een groot gedeelte gratis verstrekte, zijn in be slag genomen en zullen vernietigd worden. De daaruit voortgekomen ziekte blijkt paratyphus te zijn. De gemeentegeneesheer, dr G J. Bartje, heeft de opneming in het zie kenhuis van 2 echtparen noodzakelijk verklaard. Het betreft hier het echt paar Deumes, beiden omstreeks 70 jaar oud in het echtpaar Steinkamp, bei den omstreeks 30 jaar oud. De oudjes zijn op het ogenblik ernstig ziek. Twee kinderen, de meisjes Van de Bergh en Van der Wal, die in het ziekenhuis verblijven, verkeren niet in levensge vaar. Op het ogenblik is het aantal ziektegevallen tot 80 gestegen. Goede hoop op spoedig herstel van schade op Schouwen ZIERntZEE. Op de laatste verga dering van de Stichting Nieuw Schou wen-Duiveland heeft ir F. J. B. Geers een uiteenzetting gegeven van de hui dige waterstaatkundige toestand op Schouwen-Duiveland. Wat de Zierilc- zeese havendijken betreft bestaat er thans redelijke hoop dat de haven hoofden het zuilen houden. De ring dijk van klei, nodig voor omsluiting van het gat in de Wesibavendijk kan omstreeks Pinksteren klaar zijn. Na een paar weken ken dan door middel van aan te brengen caissons het nog resterende deel worden gesloten. Ook aan de oostkant is men thans bezig met het aanleggen van een kleidam. De situatie is hier ingewikkeld, daar behalve de havendijk ook de binnen dijk van het daar achter gelegen pol- dertje is geperforeerd; 100 m bezin- king is hier noodzakelijk. In de loop van de volgende maand kan de oost- havendijk veilig worden gesteld. Na sluiting der gaten zullen de haven- dammen worden verzwaard. De lengte van het gat bij de schelp- hoek neemt nog wat toe en ligt tussen de 300 350 meter. Het gat heeft een vermogen groter dan alle gaten die indertijd op Walcheren in de dijken werden geslagen. In de komende maanden zal 200 ton steen worden aangevoerd. Aan het bezinken van het ringdijktrace van twee maal 1500 meter sluitgat wordt geregeld ge werkt. Stropersdrama voor de Hoge Raad DEN HAAG. De Hoge Raad behan delde het cassatieberoep van W. B., jachtopziener en onbezoldigd rijks veldwachter te Herwijnen, die tot 6 maanden gevangenisstraf werd veroor deeld wegens dood door schuld. Bij het in beslag nemen van een rijwiel ver zette zekere L. van Zandwijk zich hiertegen, waardoor een vechtpartij ontstond. De jachtopziener voelde zich bedreigd en sloeg zijn tegenstander met zijn geweer, dat afging en Van Z. doodde. Enige cassatiemiddelen toelichtende betwistte de verdediger mr Wijcker- held Bisdom dat hier sprake kon zijn van grove schuld. De conclusie van de procureur-gene raal werd op 2 Juni bepaald. Cursus dierziekten geopend DEN HAAG. De waarnemende mi nister van Landbouw, ir C. Staf, be groette in het Internationale acade misch instituut in paleis Noordo'.nde de vele deelnemers aan een vierweek-' se cursus voor dierziektebestrijding. Het gezelschap was zo internationaal, dat minister Staf zijn toespraak in drie talen, Engels, Frans en Duits, moest houden. Minister Staf zeide, dat de regering het een voorrecht acht om de eerste internationale cursus op dit gebied in Nederland te mogen begroeten. Ik ben, aldus minister Staf, verheugd, dat v/ij in Europa op deze manier samen werken en beschouw het als een eer en een voorrecht voor Nederland, dat wij op deze manier in staat zijn tot deze bevordering van de Europese sa menwerking bij te dragen. Nazi-groep voor de rechtbank DORTMUND. In Dortmund is een proces begonnen tegen zeven leden van een kleine groep Bewe- gung Reich genaamd die er van beschuldigd worden 'n geheime neo- nazistische partij gevormd te hebben, welke zich tegen de Grondwet richt. De groep is gegroeid uit een ver bond voor wederzijdse bijstand voor nazi's, die na de oorlog geïnterneerd zijn geweest. De belangrijkste beschuldigde is Heinrich Vetter, de vroegere nazi gouwleider van Westfalen. In de loop van de volgende maand kunnen de niet moeilijk te dichten bressen in de zeewering worden ge sloten, zodat de polder in de maand Juni droog kan vallen. De startbaan op het vliegveld te Haamstede wordt 600 m lang en 30 breed. Bij de op levering zullen zelfs Dakota's van de baan gebruik kunnen maken. Talrijke Londenaren waren getuige van een optocht, waarin de lioets was opgenomen, die Koningin Elizabeth bij haar kroning door de Engelse hoofd stad zal rijden. Oost-Nederland gewijzigd DEN HAAG. In de samenstelling van het Oostnederlands elftal dat op Woensdag 20 Mei te Duisburg tegen West Duitsland uitkomt, is een wijzi ging gebracht. Van der Weerd van Wageningen zal linksbuiten Bovenius van Enschedese Boys vervangen, aan gezien laatstgenoemde door ziekte verhinderd is om te spelen. Voorts is Trooster van Rigtersbleek aan de reserve^ toegevoegd. Radio-Bridgedrive Donderdagavond 21 Mei a.s. zullen vele honderden viertallen overal ter wereld--om de bridgetafel zitten als deelnemers aan de eerste internatio nale radio-bridgedrive. De Nederlandse Bridge Bond heeft deze unieke wedstrijd georganiseerd met het doel de opbrengst daarvan (f 10 per viertal) ten goede te doen komen van 't Rampenfonds. In twee groepen (a. sterk en b. min der sterk) spelen de deelnemers 20 uitgezochte spellen. De aanwijzingen, die hen wegwijs maken in het mate riaal, dat hun na aanmelding wordt toegestuurd, ontvangen de deelnemers op de speelavond te precies 20 uur door de luidspreker. De omroepen in alle deelnemende landen (in Nederland de A.V.R.O.) en de P.C.J.-wereldomroep zenden deze aanwijzingen uit. De deelnemende lan den zijn Argentinië, Canada, West- Duitsland, Frankrijk, Indonesië, Italië, Nederland, Spanje, Ver. Staten, IJs land. Ook uit andere dan deze landen hebben zich deelnemers, veelal Ne derlanders, aangemeld. Voorts zullen die avond op vele schepen de spellen van deze wereldbridgedrive door de varende deelnemers worden gespeeld. Kerkelijke strijd in Barneveld Politie moest tijdens vergadering orde handhaven (Van onze correspondent) In de Gereformeerde Gemeente te Barneveld is een felle strijd ont brand, waarvan de persoon van de plaatselijke predikant, ds Chr, v. d. Woestijne, de inzet vormt. Tegen deze predikant waren door enkele gemeenteleden bezwaren ingebracht, welke betrekking hadden op diens levenswandel. In een vergadering van de kerke- raad met afgevaardigden van de ker keraden van Ederveen, Veenendaal en Ede en de predikanten ds M. Heerschap uit Wageningen, ds H. van Gilst uit Elspeet en ds A. Stuy- venberg uit Nunspeet, zijn deze be zwaren onderzocht en ongegrond ver klaard. Een groot aantal gemeenteleden en enkele kerkeraadsleden uit Bar neveld waren het met deze uitspraak niet eens en dienden opnieuw een aanklacht in. Toen daarover- vorige week weer een classisvergadering werd gehouden, verzamelden zich een honderdtal gemeenteleden voor het kerkgebouw, waarin deze ver gadering plaats vond, teneinde door hun aanwezigheid aan de bezwaren tegen hun predikant meer kracht bij to zetten. Daar men bevreesd was, dat deze betoging tot wanordelijkheden zou lelden, werd de politie gewaar schuwd, die daarop de gehele morgen in de omgeving van het kerkgebouw en de pastorie gesurveillc "-d heeft. De aanwezigheid van deze politie mannen werkte blijkbaar zo kal merend, dat geen actief ingrijpen nodig was. Ook deze laatste classisvergadering he"ft de aanklacht tegen ds v. d. Woestijne wegens gebrek aan bewijs niet ontvankelijk verklaard en be sloot deze uitspraak aan de ge meente mede te delen. De voorlezing van dit classisbesluit tijdens een gewone kerkdienst heeft echter een incident veroorzaakt, waaruit blijkt, dat de kwestie hiermee nog niet van de baan is. Nadat deze classicale uit spraak door ds Van de Woestijne was voorgelezen, stond één van de gemeenteleden op om met kracht te gen dit besluit te protesteren. Dit ge meentelid een zoon van de vroe gere predikant ds J. Fraanje werd daarop uit het kerkgebouw ver wijderd. Hiermee was wel de rust in het kerkgebouw, teruggekeerd, doch niet in de gemeente. Men houdt nl. ern stig rekening met een ophanden zijnde scheuring, waarbij een gedeel te van de gemeente zich zal blijven stellen achter ds Van de Woestijne en een ander deel achter de heer A. Schreuder te Lunteren, die als oudste ouderling in deze kerk een grote in vloed heeft. Strassburger-tournée gaat verder AMSTERDAM. Nu, na dè begrafenis van de heer Karei Strassburger het leven van de circusmensen zijn ge wone rechten heeft hernomen, deelt de directie van het circus mede, dat de exploitatie van de Nederlandse cir cusonderneming onder leiding van mej. Elly Strassburger op dezelfde wijze zal worden voortgezet. Het circusgebouw te Scheveningen zal dit seizoen wederom bespeeld wor den, evenals in de komende winter het gebouw Carré te Amsterdam. Het volgend zomerseizoen zal het circus weer een tournee door ons land maken. Thans wordt de tour^ée door Zweden voortgezet. Albatros-Helios 3-2 De thuisclub, die voor rust met de straffe wind in de rug speelde, nam direct na de aftrap het heft in han den. Verscheidene kansen deden zich voor en na 15 minuten spelen was het H. de Jong, die de roodwitten de leiding gaf. Even later werd het 2—0, toen Chr. Pluim een vrije schop in eens inknalde. Vlak voor rust wist R. Reinders, na goed doorzetten de score op 3—0 te brengen. Na rust wogen beide aardig tegen elkaar op, met Helios iets meer in de aanval. Na een half uur spelen maakten de Deventernaren hun eer ste doelpunt, spoedig gevolgd door nummer twee. De thuisclub kwam hierna weer v/eer in de aanval, er kwam zelfs nog een vierde doelpunt, maar net voor dien had de goedleidende scheidsrech ter voor het laatst gefloten. Druk seizoen voor onze tennisspelers De Internationale Club van Neder land staat een druk seizoen te wach ten. Het bestuur van deze club van tennispelers, die op internationale er varing kunnen bogen, heeft het plan op Zaterdag 6 en Zondag 7 Juni te NoordwQk een wedstrijd te spelen tegen een Amerikaans team, be staande uit spelers die aan de grote Europese tornooien deelnemen. Ge tracht zal worden tijdens de inter nationale kampioenschappen van Frankrijk een tegenpartij voor de I. C. van Nederland te formeren. Op Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Juni zal een I.C.-team te Cambridge tegen een studentenploeg van de Engelse universiteit uitkomen. Het is niet uitgesloten, dat enkele dagen daar voor te Oxford tegen Oxford Univer sity wordt gespeeld. Ten slotte zal op 4 en 5 Septem ber te Eastbourne een wedstrijd wor den gespeeld tussen de internationale clubs van Engeland en Nederland. Ronde van Italië Van Est beste Nederlander De Nederlandse renners doen het in de Ronde van Italië lang niet slecht. Zij tonen grote strijdlust en er kan geen belangrijke uitilooppoging worden ondernomen, of er is een oranjetrui bij. In de Zaterdag verreden vijfde etappe was het bijvoorbeeld Thijs Roks. die er door een fraaie derde plaats voor zorgde, dat de ereplaatsen niet uitsluitend door Italianen werden ingenomen. Wim van Est werd met acht andere renners, w.o. ook Peters en Dekkers zestiende geklasseerd met 2 minuten en 42 seconden achterstand op de winnaar Milano. Suykerbuyck werd 88e en Van Breenen 106e. In de tweede etappe, van Napels naar Rome (232 km) deden zeven ren ners: Maggini, De Santi, Giudici, Mi nardi, Bevilacqua, Scudellara en de Zwitser Sc'haer een geslaagde uitloop poging. Met ruim twee minuten voor sprong arriveerden zij in het stadion, waar Minardi de sprint won. Peters werd 27e op 2 min. 17 sec., terwijl Dek kers, Roles, Suykerbuyck, Van Bree nen en Van Est met het hoofdpeloton binnenkwamen in dezelfde tijd. Het was jammer, dat Wagtmans een ipzin- king kreeg, waardoor hij in de achter ste gelederen eindigde. De Italiaan Fornora /moest de rose trui afstaan aan zijn landgenoot De Santi, wiens totaal-tijd na zes etappes 37.16.12 bedroeg. Gisteren is het eerste gedeelte van de zevende etappe, van Rome naar Grossetto (178 km) in een overwin ning van de Italiaan Corrieri ge ëindigd. Van Est werd zeventiende met zeven minuten achterstand. Dek kers en Roks kwamen binnen met het grote peloton in dezelfde tijd als Van Est, Koblet e.a. Van Breenen werd 97e, Peters 99e, Wagtmans en Suykerbuyck resp. 104 en 105. In de halve etappe GrossettoFol- lonica, een tijdrit over 46 km zege vierde de Zwitser Hugo Koblet, die met een gemiddelde van 40.407 km per uur 46 sec. voorsprong had op Fornora en deze daardoor de rose trui afsnoepte. Van Est werd zeven de op 3 min. 31 sec. en bezet nu de zesde plaats in het algemeen klas sement met 3 min. 37 sec. achter stand op Koblet. De andere Nederlanders hebben het er minder goed afgebracht in de tijd rit en eindigden in de onderste helft van het klassement. Fanny Blanker©Koen won te Leeuwarden de 80 m horden in 11.8 sec.. Puck Brouwer nam de 100 m in 12.3 sec. voor haar rekening en Wim Slijkhuis zegevierde op de 3000 m in 8 min. 46,8 sec. In de omgeving van Parijs werd een internationale terreinrit voor mo toren gehouden, waaraan behalve een Franse ook een Nederlandse en een Engelse ploeg deelnamen. De Neder landse ploeg bestond uit Rietman. Baudoin en Clynke en werd winnaar. In het persoonlijk klassement b .zette ?ietman de tweede plaats. (Advertentie)] Maandag, aanvang 2.30 uur Dualmeet te Oosterbeek Een ploeg athleten van de A.V. '34 heeft op de Oosterbeekse sintelbaan Hartenstein de strijd aangebonden met de Arnhemse vereniging De Kometen. Deze dualmeet was bedoeld als trainingswedstrijd en de Apel- doornse ploeg verscheen dan ook niet in haar sterkste opstelling: De Vries, Wadners, Koldenhof e.a. ontbraken. Desondanks behaalden onze plaatsger noten behoorlijke resultaten, die een belofte inhielden voor de trialmeet van Zaterdag a.s. tegen V.E.A.C. (Ede) en A.V. '40 (Delft). Allereerst noemen wij de prestatie van mevr. Sj. SangersZijlstra, die met een mooie worp van 26.66 m de tweede plaats op discuswerpen ver overde; derde werd mevr. G. Bein- tema—Eekhuis (23.18 m, tevens tweede op hoogspringen); vierde mej. R. Huls in 't Veld (22.65 m). Bij de heren zagen wij een tweede plaats voor H. Beintema op de 200 m hor den en twee eerste plaatsen voor H. Huis in 't Veld, nl. 100 m in 11.5 sec. en 200 m in 24.2 sec. Vèrsprin- gen werd een overwinning voor de Ned. kampioen hinkstapsprong A. Lourens met 6.31 m., de tweede en derde plaatsen waren echter voor onze plaatsgenoten Battenberg (5.74) en K. Welleman (5.58). Laatst genoemde is op dit nummer veel belovend voor de toekomst. Zeer sterk lopend won K. de Ruyter de 800 m in 2.07.2, met zijn clubgenoot D. Wes terweel op de tweede plaats in 2.08.6 min. Op kogelstoten veroverde R. Battenberg ook nog een tweede plaats, met een afstand van 10.72. Zondag 10 Mei jl. won hij te Utrecht dit nummer met 11.13 m. Tenslotte zij vermeld, dat op een avondwedstrijd te Leeuwarden R. Strlkwerda in een veld van 15 lopers op de 800 m de vijfde plaats bezette met een tijd van 2.08 min. Blauw-Wit behaalde 7-3-zege op Vitesse In groep A van de competitie om het korfbalkampioenschap van Nederland heeft Blauw Wit in de uitwedstrijd tegen de Noordelijke kampioen Vitesse een gemakkelijke zege behaald. Met 73 wonnen de Amsterdammers. De stand is thans: Blauw Wit 2 2 0 0 4 18—6 Vitesse 1 0 0 1 0 3—7 Vada 1 0 0 1 0 3—11 Het Enschedese Rigtersbleek speelde voor groep B op eigen veld met 3—3 gelijk tegen de Zuidelijke titelhouder P.S.V., waardoor de stand is gewor den: Het Zuiden .3 3 0 0 6 20—10 Rigtersbleek 2 0 111 6—10 P.S.V3 0 12 1 10-16 D.F.C. en Veendam kampioen Zondag zijn er in de tweede klasse weer twee kampioenen bijgekomen, D.F.C. in West II en Veendam in Noord. De Dordtse ploeg moet met Volendam en haar plaatsgenoot E. B. O. H. de strijd in de promotiecompe titie aanbinden, terwijl Veendam het mag opnemen tegen Z.E.C. (Zaandam) en Oosterparkers (Groningen). Hoe de duivenvlogen P.V. „DE VALEOUWE". Wedvlucht van Quievrain. Zondag 17 Mei hield „De Vale- ouwe" een wedvlucht van Quïévrain. In concours stonden 315 duiven. Snelheid eerste prijs duif 1440 m. per minuut. Laatste prysduif gecon stateerd 12.06 uur. Uitslag 1 t.m. 25: Chr. Lulofs I,21; H. Steenbergen 2,13; Jan van der Molen 3, 6, 7, 15; Joh, Donk 4; Joh. van Riel 5; D. Boon 8; H. Kei zer 9; Piet van der Molen 10 11, 17; M. J. Kikkers 12, 22; H. A.' van Werven 14; H. Gerritsen 16; M. J. van Kooten 18, 24; J. B, Hendriks 19, 20, 23; W. Taken 25. Na vier wedvluchten begint er enige tekening te komen in de stand voor de Vitesse-kampioenschappen, Van meet af heeft Jan van der Mo len stevig de leiding en zijn consta teren van Zondag jl. wijst er op, dat ze hem niet gemakkelijk van de bo venste plaats zullen verdringen. Langzaam maar doelbewust is ook de debutant in „De Valeouwe", Her man Steenbergen, naar boven ge klommen. Hij verdrong Chris Lulofs van de tweede plaats, maar de alge mene gedachte is, dat Chris op de laatste Quiévran zijn verloren terrein zal terugwinnen. Als kanshebbers moeten we verder noemen: Piet van der Molen, M. J. van Kooten en J. B. Hendriks. Dank. zij zijn oude cracks als „Harde" en „02" wist laatstgenoemde zijn positie aanmer kelijk te verbeteren. De stand luidt: 1. Jan van der Mo len 872 p.; 2. H. Steenbergen 783 p.; 3. Chr. Lulofs 778 p.; 4. Piet van der Molen 732 p.; 5. M. J. van Koo ten 638 p.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4