Bevolkingsonderzoek op tbc is begonnen in Loenen Aankoop noodlokalen vereist Wat is er le doen?- /vztvj&x' nieuws szKEEKagenda Blnsdag 19 Mei 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste ble-d Bejaarde inwoonster, burgemeester en twee wethouders werden als eersten doorgelicht Loenen heeft de primeur van het massa-bevolkingsonderzoek op tuberculose, dat de STIMA Maandagmiddag in de gemeente Apeldoorn is begonnen. Dit begin ging gepaard met enig officieel vertoon. Burgemeester mr A. L. des Tombe was aanwezig, de heren J. II. dc Groot, wethouder van Sociale Zaken en Volks gezondheid en K. Jonker, wethouder van Financiën, dr W. II. Gcurscn, directeur van dc G.G. en G.D. en dr P. J. A. v. d. Pot, uit Epe, voorzitter van het STIMA-bcstuur. De eerste die zich voor het grote toestel plaatste, waarmee dc bevolking wordt gefotografeerd, was dc 89-jarige mevrouw E. Vlaswinkel— Bocvè, bewoonster van Loolaan 65, een rusthuis, te Apeldoorn. Slechts één procent van bevolking laat verstek gaan De burgemeester nam de gelegen heid te baat om een oprecht compli ment te brengen aan de Loer.ense be volking, die zich, als een voorbeeld voor heel de provincie Gelderland, direct na de eerste oproep bereid toonde om volledig mee te werken. Slechts één procent van het aantal aangeschreven Loenenaren, o.w. de zieken, heeft geen gehoor gegeven. Het was in Loenen ook dadelijk in orde met het organiseren van de huis bezoeken. Er werden 55 huisbezoek- (st)ers gevraagd; er boden zich hon derd aan! Hartelijk dank bracht de burge meester ook aan de STIMA en in het bijzonder aan de propagandist van deze, de heer Emil Kaiser en aan dr Geursen voor diens krachtige mede werking. Voor dr Geursen was het Maandag middag in café Modern, een bij zonder prettig uur, omdat het vei« werk, dat hij samen met de heer Kai ser voor de organisatie van het be volkingsonderzoek heeft verricht, ir Loenen zo bijzonder beloond werd. Dr Geursen sprak woorden van hartelijke dank tot wethouder De Groot, die, toen de directeur van de G. G. en G. D. destijds over een STIMA-on- derzoek kwam spreken, dadelijk be reid was zijn medewerking te geven. Dank kreeg ook wethouder Jonker, door wiens bemiddeling de financiële kant van de zaak op bevredigende wijze geregeld werd. Dr v. d. Pot sprak over het grote nut van een massaal bevolkingsonder zoek, daarbij meedelende, dat nog vorig jaar in Nederland niet minder dan 14.000 nieuwe gevallen van tuber culose geconstateerd werden. Na mevrouw Vlaswinkel werden burgemeester en wethouders gefoto grafeerd, waarna ongeveer 200 Loene naren volgden. In totaal zullen, in 3 dagen In café Modern 1100 mwoners van Loenen voor het scherm ver schijnen. Daarna wordt het toestel van de STIMA opgesteld in de fa briekshal van de fa Schut, waar 800 personen een beurt krijgen en vervol gens gaat het naar Beekbergen en Klarenbeek. Daarna wordt even ge stopt om het werk weer voort te zet ten in Hoenderloo. Na Hoenderloo komt Apeldoorn, waarschijnlijk in de maanden Juni en September. De organisatie van het huisbezoek is in Apeldoorn echter nog niet in kannen en kruiken. Loenen heeft Apeldoorn in dit opzicht wel een be schamend voorbeeld gegeven. Reorganisatie bij Gew. Arbeidsbureau Dc top verdwijnt In aansluiting op ons bericht van Woensdag jl., waarin gemeld werd het vertrek van de heren drs A. van der Straaten en G. Ezendam, kan worden medegedeeld, dat nog een tweetal fi guren van de top het G\A.B. Apel doorn verlaten. De heer D. Schaafsma, chef van de juridische en sociaal- economische afdeling, is benoemd tot secretaris bij het Districtsarbeidsbu reau Overijssel te Zwolle en de heer A. Rebergen, comptabele, zal optreden als comptabele bij het Districts arbeidsbureau Groningen te Gronin gen. Synode Geref. Kerken. Voor de particuliere synode der Geref. Kerken in Gelderland zijn af gevaardigd als prlmi de predikanten A. Brouwer te Barneveld en J. R. Goris te Apeldoorn; als secundi de predikanten K. Bokma te Voorthuizen en W. G. Bovendorp te Wapenveld; als primi ouderling de heren K. Mos terd te Epe en H. van Ramshorst té Barneveld; als secundi de heren J. Born te Voorlhuizen en B. Eigenhuis te Vaassen; als primus diaken de heer J. Fabery de Jonge te Apeldoorn; als secundus de heer W. van Voorst te Voorthuizen. Huisvesting scholen Naar het zich laat aanzien zullen do openbare en bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs te Apeldoorn met de aanvang van het schooljaar 19531954, niet over voldoende localiteiten beschikken om alle leerlingen te huisvesten. Deze conclusie is gebaseerd op de voorlopige uitkomst van de aangifte van leerlingen. In het ongunstigste geval zullen nog 4 noodlokalen nodig zijn. (Advertentie) VAN DER KAMP's HORLOGERIE blijft gevestigd SPRENGENWEG Om misverstand te voorkomen, delen wij U rnede, dat onze vakzaak in Uurwerken, Goud en Zilver; vooral ook bekend door de verkoop van „Constant" verlovingsringen" blijft gevestigd Sprengenweg, hoek Garde nierslaan, tel. 5173. 'Centraal-Thealer van 15—20 Mei hoofdnummer „Operatie Cicero", 14 j., 19 en 21 uur. Donderdag 21 Mei. 19 en 21 uur, hoofdnummer „De mensen zullen zullen wel zeggen.." 18 jaar. Minerva-Theater, van 15-21 Mei hoofd nummer „Actie in de Stille Zuidzee", 14 j., 18.45 en 21 uur. Woensdag 14.30 uur. Veluwe-Theater, van 1521 Mei hoofdnummer „Paniek in fort Worth", 18.30 en 20.45. Tivoli-Theater van 15—20 Mei hoofd nummer „Paula", alle leeft., 14.30, 18.45 en 21 uur. Woensdag 20 Mei, Poort van Kleef, 19.30 Kinder-operette „De nieuwe tuin", door het Ape'.d. Jeugd-kinder- koor. Woensdag 20 Mei, Bordelaise, 20 uur, Verkiezingsvergadering V.V.D. Donderdag 21 Mei Openluchttheater B. en B., 20 uur Sterren-show. Donderdag 21 Mei, Consistoriekamer Grote Kerk, Loolaan, 20 uur, Alg. ledenvergadering Ver. voor Zieken- huisverpleging. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat In de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomeD welke per advertentie In de N. A. CrL tijn aangekondigd. Het gemeentebestuur zal trachten alle schoollokalen zoveel mogelijk te benutten, waarbij de mogelijkheid van het huren van lokaliteiten en het on derbrengen van een klas leerlingen van de ene school in een andere school ernstig wordt overwogen. Daar toe zal men des te eerder overgaan omdat te verwachten is, dat deze maatregelen slechts voor 1 jaar be- noeven te worden genomen. Het vol gend jaar komen nl. de noodlokalen aan het Hofveld cn bij de bijzondere school aan de Kartonweg vrij. Deze zijn thans in gebruik bij de bijzondere school voor V.G.L.O. In hoeverre deze pogingen zullen slagen is thans nog niet te zeggen. Doch hoe de uitkomst ook zal zijn, nodig is het in ieder geval dat met de aanvang van het nieuwe schooljaar voldoende schoolruimte beschikbaar is. Teneinde tijdig de nodige maatrege len te kunnen nemen verzoeken B. en W. de Raad voor het aanschaffen van 4 noodlokalen een crediet te verlenen van f 36.000. Noodschool woonwagenpark Behalve tengevolge van de toe neming van het aantal leerlingen zul len ook nog wegens een andere om standigheid noodlokalen nodig zijn. Bij besluit van 29 Januari jl. heeft de Raad nl. medewerking verleend tot 't beschikbaar stellen van gelden voor de bouw van een 2-klassige school bij het woonwagenpark te Wenum. Voor deze school hebben B. en W- nog geen bouwkundige stukken ont vangen. Het woonwagenpark is echter inmiddels verplaatst. B. en W. overwegen nu de kinderen te laten op de scholen, welke zij thans bezoeken en hen per autobus naar die scholen te laten vervoeren. Deze maatregel kan natuurlijk slechts van tijdelijke aard zijn. Daarom zouden B. en W. bij het woonwagenpark voor lopig een noodschool van twee lokalen willen plaatsen. Deze voorziening zou het voordeel hebben, dat er minder kosten worden gemaakt dan met de bouw van een permanente school, indien mocht blij ken dat er veel woonwagenbewoners naar elders vertrekken en daardoor het aantal kinderen te gering zou zijn, om voor de school aanspraak te kun nen maken op rijkssubsidie, waardoor de school zou moeten worden opge heven. De kosten van een noodschool. met 2 lokalen met toiletten, enz., meubile ring, verlichting en eerste inrichting worden in totaal begroot op f 27.500. voor welk bedrag B. en W. een' crediet vragen. Aanvangsdiploma E..H. B. O. Voor het examen ter verkrijging an het Aanvangsdiploma voor E.H.B.O. slaagden op 12 en 13 Mei jl. de volgende candidaten: de dames: H. F. M. v. Bennekum, J. Bos (Putten), T. Bouwer (Hoen derloo), G. P. Buis (Vaassen), W. W. Brummer (Almelo), A. Dolleman (Zutphen), M. C. Fischer (Almen), E. Gerrits, H. W. de Grote (Gors- sel), J. Heinen (Aalten), L. J. v. d. Hor, J. A. M. de Jonge (Zutphên) R. Kip (Groenlo), B. Kleinbussink (De venter), M. C. Klein Leugemors, A. T. M. Schoemaker, M. A. Wassink (Harfsen) en de heren J. H. Driese naar (Harderwijk), A. Geelhoed, W. Hoek (Den Hulst), P. Kruisdijk (Heino O.), J. E. M. Lampe (Zeve naar), J. D. Olijff (Nunspeet), H. A. Wemeyer (Epe) en P. Wietsma (Putten), allen leerlingen van de Analystenschool te Apeldoorn. Afge wezen: 3 candidaten. Bovenstaande candidaten weiden opgeleid vanwege de Nederlandse Vereniging E.H.B.O., afd. Apeldoorn. De docent voor het theoretische ge deelte was dr W. H. Geursen, terwijl mevr. M. de Blécourt-Pieterman en heer D. B. J. Buddenberg het practische gedeelte verzorgden. De examens werden afgenomen door dr T. Meyering, die voor het prac tische gedeelte werd geassisteerd door de heer D. B. J. Buddenberg. wanneer U hoofdpijn hebt of verkouden bent. Aspirin (alleen echt met het Bayerkruis) helpt U sn.l Waardering voor mr J. Huges Nu de financiële afwikkeling van het Apeldoorns Bloemenfestijn (A.B. F. 1952) definitief is geregeld, heb ben Burgemeester en Wethouders de behoefte gevoeld de heer mr J. Hu- ges, de man, die geheel belangeloos de voorbereiding en de leiding van deze demonstratie op zich had geno men, nog eens nadrukkelijk hun dank te betuigen. Op hun uitnodiging is de heer Huges enige ogenblikken aanwezig geweest In hun vergadering van 13 Mei jl., bij welke gelegenheid de voorzitter van het College hem in zeer waarderende bewoordingen heeft toegesproken en, als blijvende herin nering, een vulpen met inscriptie heeft aangeboden. Chr. Geref. Kerk. In de Pinksterweek zal alhier ge houden worden de jaarlijkse confe rentie van Chr. Geref. predikanten, waar ds W. Kremer van Apeldoorn zal refereren over: Ons kerkelijk leven nu, en ds J. C. Maris van Haar lem over: Het kerkelijk leven in Afrika. Op de schooldag, die daags daarna in de Grote Kerk aan de Loolaan plaats vindt, zullen als sprekers op treden ds W, F. Larnon van Rotter dam en ds W, Heerma van Groningen. De eerste zal spreken over: „Het werk van de Heilige Geest in ons"; de tweede over „Beproef de Tijdgeest". De president-curator, ds L. S. de Boer, van Den Haag, zal het slotwoord spreken. Agenda raadsvergadering Aan de orde zijn voorstellen: tot benoeming van: a. een lid van de Commissie tot wering van school verzuim in de kadastrale gemeente Beekbergen; b. een hoofd van school 19, Eendrachtstraat; c. twee onderwij zeressen aan de te openen school aan de Polhoutweg; tot het verlenen van een crediet voor het nemen van maatregelen voor de zelfbescherming van het Gasbe drijf in het kader van de Bescherming Burgerbevolking; tot het verlenen van een crediet voor het maken van een plantsoen bij de openbare lagere school te Hoender loo; tot het verlenen van een crediet voör de voorbereiding van een tunnel plan; tot het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van een bestel auto voor de landmeetkundige afde ling van de Dienst der Gemeente werken; tot vaststelling van de 64e wijziging van de gemeentebegroting 1953; lot aanvaarding van een legaat be sproken door: a. mevrouw A. G. Reynsvan Westen; b. Ir J. A. Kerk hoven; tot aankoop van grond tussen de Waterloseweg en de spoorlijn van H. van den Berg; tot aankoop van grond aan de Veen- wegGerard Doulaan van mevrouw de Wed. J. Grutterink—Kruisweg; tot aankoop van grond aan de Ble- kersweg van J. H. Broers; tot aankoop van een perceel bouw terrein aan de Stargardlaan van L. van Harten; tot aankoop van stroken grond voor verbreding van wegen tussen Assel- sestraat en Brinklaan—Chr. Geurts- weg; tot aankoop van grond aan de Ram- weg van F. ter Velde; tot aankoop van diverse eigendom- mén, opgenomen in het onteigenings plan „Industrieterrein Vlijtseweg"; lot aankoop van eigendommen aan de Berg en Bosweg en de Koning Lo- dewijklaan; lot aankoop van het perceel Oranje- straat 16; tot verkoop van een strookgrond lussen de Genistalaan en de le Beu kenlaan; tot verkoop kavel XXXII van het zomerhuisjesterrein; tot verkoop van grond aan de As- selsestraat aaii de Stichting Chr; Huis houdschool; tot verhoging van het staangeld voor woonwagens; om bij te dragen in de kosten van een door de Gelderse gemeenten aan het Provinciaal bestuur aan te bieden geschenk; tot het garanderen van de betalir.g van rente en aflossing van twee geld leningen. welke de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten zal verstrekken aan de bouwspaarders W. J. A. Venhoeven en S. Nicolai; tot voorlopige goedkeuring van het onteigcningsplan „Orden"; tot wijziging van de „Bebouwings voorschriften Kern"; a. om afwijzend te beschikken op het verzoek van het Bestuur van de Winkeliersvereniging „Terne" om de verplichte halve-dagsluiting voor de winkels van haar leden niet te doen geldén op een 15-tal door hem ge noemde dagen; b. een vacantierege- ling vast te stellen voor: le. de krui deniers; 2e. de slagers; tot het verlenen van een crediet voor de aankoop van noodlokalen voor het lager onderwijs; tot het verlenen van een crediet voor de verbouwing van het Gymna sium; a. tot opheffing van de bezinkings- klassen, verbonden aan de Van Tolédoschool; b. om het aantal scho len te vermeerderen met een school voor. imbecille kinderen; c. lot het verlenen van een crediet voor de ver bouwing van school 17 aan de Soe- renseweg; lot het verlenen van medewerking aan de aanvraag ex artikel 72 der Lager-onderwijswet van het Bestuur van de bijzondere U.L.O.-school aan de Kerklaan betreffende de vervan ging van schoolbanken; tot het verlenen van medewerking aan de aanvraag ex artikel 72 der Lager-onderwijswet van het bestuur van de bijzondere school te Ugchelen voor het bouwen van een rijwiel bergplaats; tot het verstrekken van een crediet voor onderwijsvernieuwing; tot het huren van een sportterrein voor de scholen uan de Jachtlaan, de Polhóutweg en- de Jachthoornlaan; tot het verlenen van een crediet voor de aankoop van een houten gymnastieklokaal; tot het verlenen van een crediet voor de bouw van een bijzondere school voor buitengewoon lager on derwijs. U.V.V.-nieuws. De ontspanningsmiddag van Don derdag 21 Mei, wordt niet gehouden 's middags, doch 's avonds in Patri monium. Deze avond zal verzorgd worden door Poslalia. BEEMTE C. II. Verkiezingsbijeenkomst. In het gebouw voor Christelijke Belan gen is Maandagavond een C. H.-vec- kiezingsbijeenkomst gehouden, onder leiding van de plaatselijke voorzitter, de heer P. Bakker. Deze bijeenkomst kenmerkte zich door de bijzonderheid, dat voor het ee.rst in Beemte vrou wen van hun belangstelling blijk ga ven en ook, dal er voor. het eerst een vrouw, t.w. mevr. H. Meijer-Bosse, het woord over de politiek voerde. Het raadslid, de heer R. Hartgers uit Beekbergen, deed interessante me dedelingen over het onderhoud van de 311 km buitenwegen in de gemeente en over het Slachthuis. De bedoeling is, vertelde spr., dat het onderhoud een werkverruimingsobject wordt, of in werkverschaffing wordt uitgevoerd. De heer B. M. Karreman bepaalde zich lol principiële zaken en mevr Meijer-Bosse deed een beroep op de vrouwen in de buitenbuurten, om meer belangstelling voor de politiek te lonen. Een Christenvrouw, aldus spreekster, moet in dit opzicht haar verantwoordelijkheid kennen. De heer R. W. Kamphuis weet de geringe belangstelling voor de poli tiek aan de beknottingen van de ge meentelijke autonomie. Hij besprak ook het beginselprogramma van de C. H. De heer W. C. van Weenum voerde het pleit voor het regelmatig houden van politieke voorlichtingsvergaderin gen in de buitenbuurten. HOENDERLOO Openbare muziekles. In het Dorps huis te Hoenderloo heeft de muziek- paedagoge mevrouw A, ter Kuile Enklaar een openbare les gegeven. Tussen de oude pianolerares die ons in onze jeugd de eerste beginselen van het pianospel bijbracht en ons met een hamertje op de knokkels tikte om ons te leren, de vingers gestrekt te houden, en de moderne muziekpaedagogie gaapt een wijde afgrond. Nu stonden op het toneel enige in fleurige cos- tuumpjes gestoken meiskes die daar voor hun eigen plezier zongen en dan sten, dat het een lust was om te zien, terwijl ook de volle zaal kennelijk ge noegen aan de prestaties beleefde. Het programma bestond voor de pauze uit een elftal rtummers, in hoofdzaak volksliedjes en volksdans jes, die zowel door de allerkleinsten als door de wat oudere meisjes heel aardig werden uitgevoerd. Na de pauze werd een zangspelletje opge voerd: de Kleine Klokkenmaker; de aardige costuumpjes daarvoor waren door mevrouw ter Kuile en haar as sistente mevrouw de Vos vervaardigd. De leiding op het toneel berustte bij de heer B. Hols. In de pauze werd de piano bespeeld door een der leerlingen van mevrouw ter Kuile: Loes Geer- dink. ELSPEET Principiële bezwaren tegen inenting. De veehouders in Elspeet zijn. weer in de gelegenheid hun vee te laten gra zen in gemeenteweiden, maar ze heb ben van deze gelegenheid weinig ge bruik gemaakt, in tegenstelling tot voorgaande jaren. De oorzaak hiervan is, dat zij verplicht zijn hun vee te laten inenten tegen mond- en klauw zeer en daartegen hebben de Elspeter boeren principiële bezwaren. Burgerlijke stand. In de afgelopen week werden in Elspeet geboren: Pe tertje, d.v. J. v. Hardeoberg en H. Vos; Jacobus, z.v. I. Dorst en P. Geel hoed; Fennelje, d.v. D. van Huigen bosch cn M. de Bruin. VAASSEN K.C.V.O. STELDE DANIG TELEUR. Het eerste elftal van de katholieke voetbalvereniging K.C.V.O. had Zon dagmiddag bezoek van het boven aan de ranglijst staande team van Apel- doorne Boys III. Hoewel wij gedacht hadden, dat de Vaasscnaren in deze ontmoeting niet geheel kansloos waren, moesten zij toch met een 4—1 nederlaag-genoegen nemen. Deze uit slag geeft echter het spelbeeld geens zins weer, want in aanval waren de voetballers van de Oosterhof geens zins minder. Doch hoewel er meer kansen door de Vaassenaren zijn ver prutst, wilde hun deze middag ook niets gelukken. Daarbij kwam dat de KCVO-doelman een minder gelukkige wedstri.jd speelde en een onbetrouw bare indruk maakte. Door deze nederlaag de ruststand was 12, is KCVO wel definitief voor de titel uitgeschakeld. MARKTBERICHT EDE. Maandagmorgen waren ter markt 100.000 eieren en 30 biggen aange voerd. Prijzen kippeneieren f 14,35— f 14,75 per 100 stuks; handei matig. Biggen 40 tot 50 per stuk. EERBEEK Eerbeeksc brandweer. De Eerbeekse Brandweer heeft, met 543,3 punten, een tweede prijs behaald bij de te Ulft gehouden brandweerwedstrijden, klasse 4. Er moest een brand in een hooimijt bestreden en een dichtbij staande boerderij beschermd worden met een watergordijn. De wedstrijden stonden onder leiding van inspecteur De Roos en adj. insp. Van Schendel, van de Rijksinspectie Brandweer wezen, te Arnhem. De blauwzijden wimpel. In holel Nijk zal de afdeling Brummen van het Rode Kruis Donderdagavond de blauwzijden wimpel, het eredoek voor de beste collecte in Nederland, aan bieden aan de onderafdeling Eerbeck- Loenen-Hall, als erkenning voor de prestatie, dat in de onderafdeling f 0.93 per inwoner werd bijeengebracht. Ba ron v. d. Felts, voorzitter van de afd. Brummen, zal wimpel en campagne bord aan de voorzitter van hel actie comité. de heer L. Rouwenhorst, over handigen. Hoofd- en districtsbestuur ders van het Rode Kruis zullen daar bij aanwezig zijn. Gert Jan Kruutmoes en het Ambon-strijkje zullen de bij eenkomst opluisteren. Volkswagen verongelukt. Op 't Hun- geling botste Maandagmiddag een volkswagen tegen een zware beuke- boom, en van de auto bleef maar wei nig goeds over. De bestuurder, de heer H A. Hulst, uit Hummelo, liep een zware hersenschudding op en kneuzingen. Hij is per Rode-Kruls- auto naar het ziekenhuis te Doesburg overgebracht. Nutsdcparlement, In een vergadering van het Nulsdeparlement zijn de re sultaten van het winterprogramma besproken en is een nieuw pi-ogramma voor de komende winter voorlopig vastgesteld. Het bestuur van de Vo gelwacht heeft gevraagd een lezing te organiseren over de fauna. Floralia zal weer een tentoonstelling houden, dit maal echter niet samen met de ho ning-, was- en bijonmarkt. STREEK IN 'T KORT TEUGE. In de toneelvereniging „Beatrix" zijn opnieuw de bestuurs functies verdeeld. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. W. Zweers, tot waarnemend voorzitter mevr. Zand- stra. De heren J. v. d. Braak, G. Go- verts en J. de Vries werden verkozen tot resp. secretaris, penningmeester TEUGE. De examens in „rijvaar digheid" voor de scholen !n de ge meente Voorst zijn vastgesteld op 1 en 2 Juni aanstaande. IVILP. Op tweede Pinksterdag zal Crescendo deelnemen aan het mu ziekconcours, dat te Wapenveld zal worden gehouden. LOENEN. Ih school 10 zal de af deling Loenen van de Openbare Lees- zaal Vrijdagavond een dubbele uit lening van boeken houden. LOENEN. Loenerma.rk zal met twee jeugdelftallen deelnemen aan het Columbia-jeugdtournooi, op Zon dag 25 Mei a.s. LOENEN. De laatste tegel is ge legd in het fietspad langs de Beek- bergenseweg. Een prachtige verbete ring. Nu moet nog een klein gedeelte worden opgeknapt na.bij hotel De Vrijenberg. Hopelijk komt dat spoedig in orde! EERBEEK. Te Amsterdam slaag de voor het examen opzichter (Bond van Nederlandse Architecten) onze plaatsgenoot de heer G. Romijn. LOENEN. Dinsdag 19 Mei, café Modern, bevolkingsonderzoek op t b.c., van 9—12 en van 14 tot 17 uur. Woensdag 20 Mei, Cartonfabriek Schut, bev. onderzoek, van 13.30—17 uur en van 19—21 uur. Donderdag 21 Mei, Cartonfabriek Schut, bev. onderz. van 9—12 uur. MCAI ZEGT Roel! uut d'n Enl< „Wij hebben ben nog niet onder de P(o)!ak"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2