$fieêd(w*ui Eerste waterleidingbuis in Epe Verkeersprobleem Hattem is nu opgelost „Wekkertjes" uddel eëfde streek nieuws Verkeersprob is nu o Waan dag 11 Mei 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Kerkelijke zorg voor de jeugd Ds J. F. Berkel heeft Zondagmorgen in de Grote kerk namens de centrale kerkeraad de twee eerste jeugdouder- lingen, de heren G. W. Timmerman en W. J. de Vos, in hu nambt beves tigd. Vanwege deze bevestiging stonden de diensten in de jeugdkerken stil om de jongelui gelegenheid te geven voor deze gelegenheid naar de Grote kerk te gaan. De predikant heeft er op gewezen, dat deze benoemingen als een hand reiking van de kerk aan de jeugd, al of niet georganiseerd bescnouwd moet worden. De taak van deze jeugdouder- lingen is nog niet omschreven, maar zal zich moeten vormen naar de be hoefte, die aan het contact met hen zal blijken bestaan. De gemeente heeft de beide ouder lingen een zegenbede toegezongen. Toerwagenrally 1953 Morgen, Dinsdag 12 Mei, wordt weer de Rally gehouden voor autobussen, georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Transport-onderne mingen, de N.V.T.O. Evenals in 1952, de eerste maal, neemt ook de Veluwse Auto-Dienst er aan deel. Ditmaal met een Crossley 100 P-K-, diesel. De wa gen zal bestuurd worden door de he ren J. J. Nijveld en J. G. van den Hoorn. Er zullen 5 startplaatsen zijn: Meppel, Arnhem, Deurne, Vught en Laren. De V.A.D. vertrekt des mor gens tussen 7.58 en .9.25 van Arnhem, Musis Sacrum. De rit zal uit drie delen bestaan: a. een kaartleesrit, gemiddelde snel heid max. 45 km per uur; b. een re- gelmatigheidsproef; c. een klasse mentsproef (rijvaardigheidsproef). Aardig is te vermelden, dat de rou tes, waarvan de totale lengte 670 km bedraagt, zijn uitgezet door de heer J. J. Langelaan, die verleden jaar teza- •mor, mot TTon Whsrfnn Hp Tnfprnatin- Het nieuwe spoorboekje. Morgen over een week, 17 Mei, gaat de Zomerdicnstregeling 17 Mei—3 October 1953, van de Nederlandse Spoorwegen in. De nieuwe dienstregeling is al in druk verschenen. Hel uiterlijke kenmerk daarvan is de langwerpige afmeting, waardoor de hantering ongetwijfeld is vergemakke lijkt. Het belangrijkste van de gids is wel, dat de nummers van de tabellen zijn veranderd. Zo de tabel Amers foort-Apeldoorn-Hengelo-Enschede van 36 A op 20 A en 20 B. De aansluitingen enz. zijn overzich telijker geworden. Een handig boekje. Geld verduisterd De 23-jarige expcditieknechl J. v. Z. te Apeldoorn heeft zich schuldig ge maakt aan verduistering van een be drag van pl.m. f 130.— ten nadele van het bedrijf waar hij werkzaam was. Hij werd gearresteerd en zal morgen voor de Officier van Justitie te Zut- pnen worden geleid. Leger des Heils bracht toneelspel Dat het zegenrijke werk van het Le ger des Heils ook in Apeldoorn-Zuid in hoge mate wordt gewaardeerd bleek Zaterdagavond, toen in de nieuwe ka pel aan het Hofveld vele belangstel lenden aanwezig waren om getuige te zijn van een niet alledaagse gebeurte nis in een kapel, nl. de opvoering van een toneelspel. Onder de titel „Tweeër lei Zending", brachten zij, die het Le ger in actieve vorm dienen, een alles zins aanvaardbare uitvoering van dit spel, dat het zendingswerk van het Le ger des Heils zowel in Nederland als in de Oost belicht. Onder de bezielende leiding van de bevelvoerend officier van Apeldoorn-Zuid, kapitein Schu- rink, is het spel voorbereid. Zr Holt- manDe Beer voerde de regie. De moeilijkheden, die het Leger bij hel uitvoeren van zijn mooie arbeid on dervindt trachtte men op suggestieve wijze uit te beelden en dat men daarin ten volle slaagde, dankte men in het bijzonder aan het voortreffelijk werk van zr Jansen, br. en zr Splinter en niet te vergeten kapitein Schunnk zelf, die het spel op duidelijke wijze in leidde. Zondag 17 Mei a.s. zal in dezelfde kapel een afscheidssamenkomst wor den gehouden naar aanleiding van het vertrek naar elders van kapitein Schu- rink en zijn echtgenote. Zaterdag werd om-weg in gebruik genomen Er is ccn oplossing gekomen voor het verkeersprobleem, dat het oude Hattem, met zyn oude poort en zijn nauwe straatjes en haarscherpe bochten, vooral in de laatste jaren berucht heeft gemaakt in vrijwel het gehele land. Zaterdagmiddag heeft de Commissaris der Koningin in Gelderland, jlir dr C. G. C. Quarlcs van lifford, een nieuwe rondweg open gesteld, de Bcvrydingswcg, die geheel om Hattem heen leidt. Daarom was het feeest in de veste. Een feest, dat mee gevierd werd door de K.N.A.C., dc A.N.W.B., dc V.A.D. en door vertegenwoordigers van. grote industriële ondernemingen in het land, wier wagens een frequent gebruik moeten maken van de verbindingsweg lussen Zwolle en Apeldoorn. Vrijdag a.s. in ons blad opgenomen. Ten „gerieve" van de Commissaris en de genodigden werd het verkeer Zaterdag nog eenmaal door Hattem geleid. Prompt raakte de zaak voor de Hattemerpoort in de knoop, door dat een uit Zwolle komende vracht wagen muurvast in het oude ge steente bekneld raakte. Een beter be wijs'voor de noodzaak van wegomleg- ging had burgemeester Toornstra niet kunnen leveren. Na een half uur was de stremming opgeheven en toen barstte uit duizenden kelen heel Hattem en omgeving was op de been een daverend „hoerah!" los. Vier muziekcorpsen marcheerden vervol gens voor de stoet uit naar de nieuwe weg, waar jhr Quarles van Uflord achtereenvolgens een nieuwe ANWB- wegwijzer onthulde, een Over de weg gespanhen lint doorknipte en, aan het einde van de weg, nogmaals een weg wijzer onthulde, waarop een grote stroom van inmiddels opgehouden verkeer over de nieuwe Bevrijdings- weg daverde, richting Zwolle. De door vele automobilisten ver wenste veerliende-eeuwse poort is nu museum geworden. „Waterbeschaving" dringt door Uiteraard zal het dus nog wel gerui me tijd duren vóór de eerste mensen in de gemeente Epe de kraan zullen kunnen opendraaien; de Vaassenarcn komen het eerst aan de beurt, omdat zij in een sterk industrialiserend dorp wonen. Was het eertijds namelijk zo, dat het primaire belang van de aanleg van drinkwaterleiding in het woord volksgezondheid lol uitdrukking kwam, thans spelen, aldus ir R. Meulenhoff, directeur der W.M.G., ook de belangen van de industrie en van de landbouw een hartig woordje mee in de aanleg. Men kan zelfs zeggen, dat zonder de intense-industrialisatie van het ogen blik en zonder de toenemende rationa lisatie in het boerenbedrijf de drink watervoorziening in deze streek niet zo spoedig haar beslag zou hebben gekre gen. Want uiteindelijk is na jarenlang dralen en dubben over de financiële lusten en lasten van een en ander, de ze eerste-buislegging toch nog onver hoopt snel voor elkaar gekomen. Ir Meulenhoff kon met recht gewa gen van een verheugende dag, want Epe is in het nog te exploiteren ge bied van de W.M.G. de gemeente met het grootste aantal aansluitingen in spe: ongeveer 2000 stuks. Barneveld, de gemeente, waar deze week met de aan- Van Het Loo Prinses Wilhelmina, die na een half jaar afwezigheid enkele dagen op het paleis Het Loo verblijf heeft gehouden, is Zaterdag naar Soestdijk teruggekeerd. Posthume onderscheiding Naar wij vernemen, heeft H, M. de Koningin het Kruis van Verdienste postuum toegekend aan wijlen Keinier van Gerrevink, op grond van zijn dap per© daden, verricht in de bezettings jaren 1940'45. Eendaagse cursussen over bedrijlsbescherming Op verzoek van de rijksinspecteur voor de bedryfsbescherming, te Den Haag. zullen in Juni en Juli in de B.B.-Stafschool te Barneveld een daags^ cursussen gehouden worden voor ziekenhuizen, sanatoria, waren- De wethouder van Onderwijs heeft twee hoofden van openbare lagere scholen verzocht de cursus te vol gen en het gehoorde naderhand aan de andere leerkrachten door te ge- huizen, musea, scholen, allerlei soor ten van bedrijven enz., in welke ten minste dertig personen beschermd moeten worden. Vandalisme In de afgelopen nacht zijn weer verschillende straatlantaarns ten prooi gevallen aan het vandalisme. Vermoe delijk met stenen heeft men lantaarns in de Barlelsweg, Jagersweg, Spren- genweg en Waterloseweg bewerkt. De politie stelt een onderzoek in naar de bedrijvers van dit vandalisme. Een dagje naar buiten. Ten behoeve van patiënten van „Het Zonnehuis" te Beekbergen, die de tocht van de Stad Slaverden zullen kunnen meemaken.... als er voldoen de geld bijeenkomt, is nog door onze administratie ontvangen: B. van D. f 25.—; H. K. f 2,50; G. v. Z. f 2.50; Ir D. B. f 5.—. sluiting een begin wordt gemaakt, zal slechts ongeveer 1500 hoofdkranen lel len. Daarna staan Oldebroek, Doorn spijk, Heerde en Putten voor aanleg op nominatie. Sinds 1919, toen het Rijksinstituut voor drinkwatervoorziening het be faamde rapport opmaakte over de drinkwatertoestand in het Gelderse ri vierengebied en de Veluwe, is er hard gewerkt door de waterleidingmaat schappijen. Het was ook wel nodig; de toestand was en is nog zeer „achter lijk" in vergelijking met het aantal aansluitingen in de andere provincies, Van 1938 tot 1941 heeft de W.M.G. 900 aansluitingen vfor elkaar gebracht. Eind 1951 telde zij 'in totaal 11.000 aan sluitingen; eind 1952 in totaal 13.000. Komen er dit jaar de verhoopte 5000 bij, dan wordt 'n aantal van 18.000 aan sluitingen bereikt, met als gevolg, dat Gelderland eindelijk niet meer de be schamende op-een-na-de-laagste plaats in de rij der elf provincies inneemt. Wij wonen dan. aldus Epe's burge meester. dr I. N. Th. Diepenhorst, wat het aantal aansluitingen betreft in de negende provincie van ons land. Dat klink al heel wat vrolijker! Provinciaal vlagvertoon. Deze eerste-buislegging had een me morabel accentje, omdat er voor het eerst onze provinciale vlag aan te pas Veulens verongelukt. In de weiden van de Kon. Houtvesterij te Uddel zijn een dood en' een zwaar gewond veu len gevonden, eigendom van de Apel- doornse veehouders A. Harskamp en G. J. Nieuwenhuis. De dieren vverden HOOFBPI1KKm Mijnhardi Hoofdpiincoedcrj. Doos 47 et. Mijnhacdi Hoofdpiiotablcncn. Koker 80 cl Prinsessen op concours hippique Van onze correspondent. Het grote aantal inschrijvingen voor hel Concours Hippique. dat Hemel vaartsdag op hei Landgoed Hoekelom te Bennekom wordt gehouden, wet tigt de verwachting, dat dit hippisch jeesl een groot evenement in de paardensportwereld zal worden. Tot de inschrijvers voor de samen gestelde jeugdwedstrijd, beslaande uit dressuurproef en springconcours, be horen H.K.H. Prinses Beatrix en Prinses Irene. Onder de deelnemers aan de spring concoursen L. en M.A. hun aantal is tot nu toe 123 behoren cracks met een vermaarde naam in binnen- en buitenland. Ingeschreven staan o.a. ritmeester b. d. J. Gruppelaar uit Ede. met Random Harvast en d'Artagnan; D. H. Pasman uit Wassenaar, met Tentation; B. J. J. M. Arts uit Am sterdam met Tatjana; J. Rijks uit Rotterdam, met Master; maj. Baron J. J. L. van Lijnden, met Romannichel; ritmeester W. T. K. Bisschoff van Heemskerk, uit Wassenaar, met Bento en Napoleon. Ook de rubriek Hackney's is zeer goed bezet. Hieraan wordt o.a. deelge nomen door J. van Heek uit Enschede met Avondale, Cover Girl en Basing Belle, alsmede door J- F. A. M. Sma- rius uit Tilburg met Arthur Glamour Girl. Bij de rubriek tuigpaarden staan o.a. ingeschreven de stallen van Ste- houwer te Dubbeldam en van De Touw uit Den Haag. Verder heeft zich een groot aantal landelijke ruiters la ten inschrijven, zodat de parade on getwijfeld een imposant schouwspel zal worden. Markt te Apeldoorn APELDOORN, 11 Mei. Kippen f 2— f 2.20 per kg; hanen f 2.50f 3.G0; jon ge hanen f 2.10—f 2.30 per kg; konij nen f 17; schapen f 60—f 100; lam meren f 25—30; geilen f 15—40; kalve ren f 30—f 45; biggen f 40—50. is gekomen. Fccslclyk wapperde zü tussen het nationale rood-wit-blauw en de kleuren van de gemecntcvlag in. De Commissaris verklaarde, dat hij de ze drievoudige vlaggcnsymbolick nog niet in ccn andere plaats had meege maakt. Tijdens de Gelderse koffiemaaltijd, die daarna door de W.M.G. in 't Hof van Gelre werd aangeboden, luisterden de vele belangstellenden naar speeches van de commissaris der Koningin, van de directeur der W.M.G.; voorts van de heer J. E. S. Holthaus, president-com missaris der W.M.G. en van prof. W. F. J. M. Krul, directeur van het Rijks instituut voor Drinkwatervoorziening. Laatstgenoemde constateerde met veel genoegen, dat de „waterbeschaving" thans ook begint door te dringen in Gelderland. Vroeger, zo zeide hij, trok ken de mensen van zijn Instituut „den boer op" om de plattelandsbevolking waterleiding-minded te maken. Daar was heel wat overredingskracht voor nodig. Maar thans komen ook de klein ste dorpen om waterleiding vragen en treedt het Instituut op als pleitbezor ger der bevolking bij het departement, hetwelk nog wel eens financiële moei lijkheden opwerpt. Het mag in dit ver- band wel eens gezegd worden, dat het drinkwater uit de kraan nog steeds te gen vooroorlogse prijzen wordt ge leverd Aan de Commissaris der Koningin werd bij wijze van loonzakje voor zijn arbeidsprestatie als eerste-buislegger, een ingelijste tekening van het pomp station in Lienden aangeboden door de W.M.G. Epe's burgemeester dankte daarna namens zijn gemeentenaren voor alles wat er gezegd en gedaan was. Hij ver heugde zich terecht over de overgrote belangstelling. Vrijwel alle leden van Gedeputeerde Staten hebben acte de presence gegeven. Een woord van bij zondere dank werd ook gericht tot de heer H. F. Louwe Kopij mans, pharma- ceulisch inspecteur van de Volksge zondheid. Voor de Gelderse koffietafel een aanvang nam, bracht de Koninklijke Harmonie van Epe onder directie van de heer K. H. Oling ccn aubade aan Epe's hoge en welkome gasten. I Na de lunch 'spoedde de Commissaris zich verder Noordwaarts, naar Hattem. waar hij de nieuwe verkeersweg om de „stad" heen moest openen. Vrijdagmorgen ontdekt door melkers. De heer G. Spek, ópperboswachter, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, kon geen oorzaak vaststellen. Er zijn in de voorbije nacht in de buurt schiet oefeningen gehouden en het is moge lijk, dat de veulens geschrokken zijn van het lawaai dat ontploffende gra naten maakten. Zo kunnen zij tegen de afrastering opgerend zijn. Hei gewonde veulen werd afge maakt 'en bleek geschikt voor con sumptie. Beide dieren vertegenwoor digden een waarde van f 300.—. VAASSEN "Winst voor K.C.V.O. Het eerste elftal van K.C.V.O. (Vaassen) bond Zondagmiddag de strijd aan tegen Brink en Orden 3 te Apeldoorn. De bezoekers waren vrij wel de gehele wedstrijd iets in de meerderheid en het resultaat was een 51-overwinning voor de voetballers van Oosterhof. EDE Caluna-Restaurant geopend. Burge meester H. M. Oldenhof van Ede heeft Zaterdagmiddag het nieuwe Caluna- restaurant geopend, dat gebouwd werd bij het Edese openluchttheater. De burgemeester zwaaide lof toe aan wethouder Hoolboom, op wiens initia tief een plan voor restaurantbouw werd aangenomen. De heer Oldenhof merkte op, dat het openluchttheater nog te weinig bekendheid heeft; dat kan nu anders worden, nu er een ge legenheid is tot verpozing. Vijf en zeventig jaar Clir. onderwijs. Te Eefde bij Zutphen is Vrijdagavond in een speciale samenkomst het 75- jarig bestaan van de school mei de Bijbel herdacht. De schooi werd ge sticht in de dagen yan het volkspetion- nement. Op 6 November 1877 werd voorlopig begonnen in een gebouwtje van de Jongelingsvtrenlging met 23 leerlingen. Het. eerste hoofd was de heer D. Eskes, die tot 1916 in functie bleef. Op 8 Mei 1878 werd de nieuwe school geopend met 68 leerlingen. Van 1916—1927 was hoofd de heer J. Grimm, die in 1927 werd opgevolgd door de heer E. J. Berenpas, die nog steeds in functie is. In de winter 1926/ 1927 werd een nieuwe school gebouwd, die in 1928 reeds uitgebreid moest worden. Nu zijn er zes leerkrachten en 235 leerlingen. IN 'T KORT UDDEL. Onze plaatsgenoot, de soldaat E. Mulder, is na verblijf van ruim een jaar in West-Indië in zijn ouderlijk huis teruggekeerd. ELSPEET. De heer C. Klopman te Elspegt, is aangesteld als vijfde ma chinist op de Indrapoera, van de Kon. Rotlerdamsche Lloyd. ELSPEET. Voor de beschadigde Hervormde kerk van Stellendam is in de Ned. Hervormde gemeente te Elspeet een „watersnoodcollecte" ge houden. met als resultaat f 339.— TWELLO De Dorpsstraat te Twello zal op Maandag 11, Dinsdag 12 en Woensdag 13 Mei voor alle ver keer gesloten zijn. TWELLO. Het hoofd van de plaatselijke politie te Voorst waar schuwt belanghebbenden, dat zij aan vragen voor een jachtacte vóór 15 Juni dienen in te zenden. VAASSEN. Het Vaassense „strandbad" zal op Hemelvaartsdag voor-het publiek worden opengesteld. Verleden jaar werden 25.000 bezoekers geboekt. VAASSEN. Vaassens Fanfare corps- zal op Hemelvaartsdag om 5 uur 's morgens een muzikale rondgang beginnen en daarbij voor zijn kas een collecte houden. Het neemt op Tweede Pinksterdag deel aan een concours ln Wapenveld. WAT ZEGT Roelf uut d'n Enk weer buiten zetten. georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Transport-onderne mingen, de N.V.T.O. Evenals in 1952, de eerste maal, neemt ook de Veluwse Auto-Dienst er aan deel. Ditmaal met een Crossley 100 P-K., diesel. De wa gen zal bestuurd worden door de he ren J. J. Nijveld en J. G. van den Hoorn. Er zuilen 5 startplaatsen zijn: Meppel, Arnhem, Deurne, Vught en Laren. De V.A.D. vertrekt des mor gens tussen 7.58 en -9.25 van Arnhem, Musis Sacrum. De rit zal uit drie delen bestaan: a. een kaartleesrit, gemiddelde snel heid max. 45 km per uur-; b. een re- gelmatigheidsproef; c. een klasse mentsproef (rijvaardigheidsproef). Aardig is te vermelden, dat de rou tes, waarvan de totale lengte 670 km bedraagt, zijn uitgezet door de heer J. J. Langelaan, die verleden jaar teza men met Ken Wharton de Internatio nale Tulpenrally won. Hij moest daarvoor 3500 km rijden. Er zijn 42 deelnemende ondernemin gen, uit alle delen van het land. De route gaat over Apeldoorn. Hier wor den de wagens tussen 10.46 en 12.19 op Berg en Bos verwacht, vandaar ver trekt men van® 11.47—12.19 voor het afleggen van het tweede gedeelte van de kaartleesrit. Van 13.16—14.48 is de aankomst aan de finish. De gegevens over de klassements proef zullen bij aankomst aan het Gemeentelijk Sportpark te Hilversum worden bekend gemaakt. Tussen 17.30 en 18 uur volgt de be kendmaking van de uitslag en de prijsuitreiking. De uitslag is Dinsdag, tussen 18.50 en 19 uur, over de radio, verzorgd door de K.R.O., in samenwerking met de A.V.R.O,, te beluisteren. Diefstal van koper De Apeldoornse politie heeft de 25-jarige M. H. gearresteerd, die zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van pl.m. 50 kg koper ten nadele van de firma Van Gelder. Het gestolene werd bij een opkoper te Deventer in beslag genomen. In verband met HEMEL VAARTSDAG, wordt de rubriek fJFat is er te doen? Centraal-Theater, van 1113 Mei hoofdnummer „De Madonna dei- zeven man", 18 j., 19 en 21 uur. Woensdag 14.30 uur. Donderdag 14 Mei hoofdnummer „Alles op een kaart", alle leeft., 14.30, 16.30, 19 en 21 uur. Minerva-Theater, van 8—14 Mei hoofdnummer „Top Secret", alle leeft,, 19 en 21 uur. Woensdag 14.30 uur. Veluwe-Theater,- van 814 Mei hoofd nummer „New Mexico", 14 j., 18.30 en 20.45 uur. Tivoli-Theater, van 8—13 Mei hoofd nummer „De grote beslissing", 18 j„ 14.30, 18.45 en 21 uur. Donderdag 14 Mei, 14 uur, 16.15, 18.45 en 21 uur hoofdnummer „De villa onzer dro men", alle leeft. Mafendag 11 Mei, Patrimonium, 20 uur: Vlot spreken in het openbaar. Dinsdag 13 Mei, Geb. Zuid-Oost, Wormen, 20 uur: Verkiezingsverg. C.P.N. Zaterdag 16 Mei, hotel l'Europe, 14 uur Aandeelh.verg. Dainra en Zn Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat in de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunaen worden opgenomen welke per advertentie ln de N. A. Crt zijn aangekondigd. Zaterdag werd om-we Er is ccn oplossing gekomen voor Hattem, met zyn oude poort en zyn na vooral in de laatste jaren berucht heel Zaterdagmiddag heeft de Commissaris G. C. Quarlcs van Ufford, een nieuwe rt die geheel om Hattem heen leidt. Daaroi dat mee gevierd werd door de K.N.A.f vertegenwoordigers van. grote indust wagens een frequent gebruik moeten Zwolle en Apeldoorn. Object van half milüoen De aanleg van de nieuwe weg was een object van de Provinciale Water staat, dat onder dagelijkse leiding van de heer J. Schut, opzichter le klas, te Apeldoorn, werd uitgevoerd door de Hattemse firma Van Dijk en Taeke- ma. Met verbreding van de Apel- doornseweg, van spoorwegovergang tot Bevrijdingswcg en de aanleg van een loswal met Kanaalverbreding, vergde het Jotaal een uitgave van bij na een half millioen gulden, Negentig procent hiervan kwam voor rekening van het Provinciaal Wegenfonds. In een uitvoerige rede heeft burge meester K. Toornstra Zaterdagmiddag in het Hattemse stadhuis aan bijna tweehonderd gasten verteld hoe een en ander tot stand is gekomen. Uitvoering van het plan nam twee volle jaren in beslag, hoewel het nieuwe wegtraject slechts 450 meter lang is. De wegbedding, tussen stad en kanaal, moest twee meter worden opgehoogd, een gedeelte van de Apeï- doornseweg moest van riolering wor den voorzien en verbreed en er dien de een andere loswal te komen, het geen weer verbreding van het kanaal noodzakelijk maakte. „Wij hebben nu nog één wens", al dus burgemeester Toornstra, „althans op verkeersgebied, namelijk verbre ding van de spoorwegovergang in de Apeldöornseweg". POORT IS NU MUSEUM. Spartafabriek wordt n.v. Het bestuur van Sparta Rijwielen en Motorenfabriek te Apeldoorn heeft besloten de vennootschap de vorm van een N.V. tc geven. In het bijvoegsel van de Nederlandse Staatscourant zijn de statuten gepubliceerd. Hieruit blijkt, dat het maatschappelijk kapi taal f 1.000.000 bedraagt, verdeeld in 100 aandelen serie A en 900 aandelen serie B, beide groot f 1000. Doel is de fabricage van en dc- han del in rijwielen en rijwielonderdelen, motorrijtuigen en onderdelen cn alle andere transportmiddelen enz., zulks ter voortzetting van de zaken onder dezelfde naam gedreven. Geplaatst zijn alle aandelen A en 535 aandelen B. Volstorting geschiedt door inbreng van de vroegere firma. Directeuren zijn de heren Th. J. Schakel eu D. L. Schakel jr. Luidklok in de Geref. kerk aan de Jachtlaan. Dezer dagen arriveerde met een vrachtauto de bij Van Bergen te Hei- ligerlee gegoten luidklok voor de in aanbouw zijnde Gereformeerde kerk aan de Jachtlaan. De klok is in het torentje aangebracht. Haar gewicht bedraagt 120 kg. W-M.G. rekent dit jaar op 5000 aansluitingen (Van onze reportage-redacteur) Voor Epe, het hoofddorp tussen de centra Apeldoorn en Zwolle, was het Zaterdag een gedenkwaardige dag. -In 1933, nu precies twintig jaar geleden, ging van gemeentewege cle eerste aanvraag om een dorpswater leiding in zee en thans is dan eindelijk de eerste buis hiervoor gelegd. Het was de Commissaris der Koningin in Gelderland, Jhr dr C. G. C. Quarles van Ufford, die de takeltouwen liet vieren tot het eerste stukje aanvoerbuis rustte op de bodem van de diepe sleuf langs de Hoofdstraat ter hoogte van de Eierhal. De eerste taak der N.V. Waterleiding Maat schappij Gelderland zal thans zijn het leggen van de ondergrondse leiding VaassenEpe.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2