Belangrijke competitie wedstrijden A.G.O.V.V.'t 0001 PIM, PAM, POM Saterdag 9 Mei 19-53. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Vierde blad Voor Enschede, Vitesse en Go Ahead A.G.O.V.V. ontvangt 't Gooi Het is tot dusver in deze voetbal competitie over het geheel genomen niet erg best gegaan met de Oostelijke eerste klassers. Voor Go Ahead Zwolse Boys, N. E. C., Theole en T. E. C. geejt de situatie reden tot bezorgdheid en slechts twee ploegen spreken een woordje mee in de strijd om het kampioenschap, Enschede en Vitesse. Dank zij een meer gespeelde wed strijd dan Enschede bezet Heerenveen" nog steeds de eerste plaats en met veel belangstelling wordt afgewacht of de Friezen zich in deze positie zul len kunnen handhaven. Ongetwijfeld bestaat de kans, dat zij de zware thuiswedstrijd tegen Stormvogels niet tot volle winst zullen kunnen brengen en Enschede zou daarvan kunnen pro fiteren, aannemende dat de zwart- witten zelf 'op eigen terrein van Haar lem winnen. Hetgeen ons echter een zeer zware taak lijkt, ook al, omdat de roodbroeken zelf nog in „the run ning" zijn. Evenals Vitesse, dat ook al een moeilijke wedstrijd voor de 'boeg heeft, namelijk tegen D. W. S. in de hoofdstad. Wat de laatste plaats betreft, is van zelfsprekend het publieke zoeklicht gericht op de zeer belangrijke ontmoe ting Go Ahead—Achilles, de twee staartclubs. Verliest Go Ahead, dan komt het in nog groter zorgen, want dan staat het onderaan met drie ver- liespunten meer dan de Assenaren, die o.i. zeker niet kansloos zijn. De overige wedstrijden in afdeling B zijn middenmootaangelegenheden en puntendelingen zijn waarschijnlijk, zo wel bij Be QuickBlauw Wit als bij A. G. O. V. V.—'t Gooi. Of is A. G. O. V. V., dat het jl. Zondag zo jammer lijk liet liggen, energiek van plan het leven te beteren? LeeuwardenElink- wijk wordt een Friese overwinning. Het in de eerste klasse A leidende R. C. H. wint htuis natuurlijk van Zwolse Boys en in de kopgroepering van C is nauwelijks verandering te verwachten, daar zowel Sittardia in de uitwedstrijd tegen Sparta als H. B. S. in de thuiswedstrijd tegen Wil lem II niet veel kans op succes heb ben. Eindhoven moet zijn leidende positie in D verdedigen tegen Hermes- D.V.S. in Schiedam en „runner up" P. S. V. in het Feijenoord-stadion. Het zal n'et meevallen. Kostbare pun ten staan voorts op het spel in de wedstrijden van de beide Tielse clubs: Theole uit tegen Juliana en T. E. C. thuis tegen Xerxes. RADIO MAANDAG 11 MEI. HILVERSUM I (402 m). NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.10 Sportuitsl. 8.20 Gram.. 9.00 Voor de zieken, 9.30 Voor de Vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10,30 Morgendienst, 11.00 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuin- bouwmed. 12.33 Orgelconcert. 12,59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30" Gram, 14.45 Voor de vrouw. 15,15 Gram. 15.40 Fluit en claveeimbel. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Gram. 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuilz.Dr J. J. Schuur man: „Visserij in Suriname". 13.00 Mu ziekcorps. 18.20 Sport. 18.30 Zigeuner kwintet. 18.45 Engelse les, 19.00 Nws en weerber. 19.10 Oude muz. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Fluit en piano. 20.00 Radiokrant. 20.20. Gevar. muz. 20.50 „Ik geloof je", hoorspel. 22.00 Geestelijke liederen. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15 „Man cn vrouw", 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7*.15 Gymn. 7.30 Gram. 8.00. Nws en weer ber. 8.18 Gram. 9.00 „Onder de pan nen", hoorspel. 9,20 Gram. VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voordr. 10.40 Voor de zieken. 11.40 Kamermuz. 12,00 Gram. 12.15 Accordeonorkest, en solist. (12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Voor het platteland). 13.00 Nieuws en comm. 13.20 Orgel en zang, 13.55 Voor de middenstand 14,00 Voor de vrouw. 14.15 Sopr. en piano. 14.35 Gram, 15.05 „Carrie", hoorsp. 16.35 Viool en gitaar. 16.45 Vragen beantw.. 17.15 Orkestcon cert. 17.50 Mil. comm. 18,00 Nieuws, 18.15 Pianospel. 18.30 Parlementair overzicht. 18,45 Voor de jeugd. 19.45 Regeringsuitz.ir S, Herwijer: „Herstel van da landbouwschade in de rampge bieden", 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.45 Aetherforum. 21.25 Dansmuz. 21.50 Na Stalinas dood, caus. 22.05 Orkestcon cert. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.35—24.00 Idem. Tweede klasse B. Quick kan de uitwedstrijd tegen de hekkensluiter B. V. C. '12 tot een goed einde brengen, terwijl W. V. C. in Wageningen veel moeite zal hebben met W. A. V. V. Zelfs lijkt een kleine struikeling hier niet onmogelijk. Rhe- den echter, nummer drie van de rang lijst, zalthuis wel zegevieren over Arnhemse Boys. Ook Dierense Boys behoort nog tot de kanshebbers, maar na de wedstrijd in en tegen Ede zou de kans wel eens verkeken kunnen zijn. Doetinchem heeft een kansje op B. V. C. uit te lopen, want de Ach terhoekers brengen het misschien te gen Sallandia tot een gelijk spel, en dan rest hier nog de vrij onbelangrijke wedstrijd Be QuickRobur et Veloci- tas, waarin de Zutphenaren revanche hopen te nemen voor de in Apeldoorn geleden nederlaag. Derde klasse B. Morgenmiddag kan de beslissing val len voor het kampioenschap. Wanneer Epc in Kampen van K. H. C. wint en Roda verliest op eigen veld van Vic toria Boys, kan Epe de kampioens- vlag uitsteken. Het kan, maar waar schijnlijk is het niet. Wel heeft Vic toria Boys dikwijls tegen sterke te genstanders voor verrassingen kunnen zorgen, maar deze keer geloven we daaraan toch niet. Voor de strijd om de laatste plaats is nauwelijks wijzi ging te verwachten. Hattem is kans loos bij U. D. en Davo bij Vaassen, terwijl Rijssen Vooruit zijn meerdere wel zal moeten erkennen in Daven- tria. W. S. V. gaat naar Goor, waar het tegen G. F. C. een gelijk opgaand partijtje kan worden. Vierde klasse. In afdeling D staan Heerde, Vlugr heid en Kracht en Olst er practisch gelijk voor, waardoor er nog grote spanning heerst, die onverminderd zal voortduren, omdat VI. en Kr. met moeite kan winnen van Albatros en Olst op z'n slofjes van Zwolle. Heerde is vrij en hoopt op misstappen van de concurrenten. Onderaan blijft de situatie ook dezelfde, want De Gazelle is te zwak om Voorst te weer staan en D. D, H. behoeft niet te spe len. Worth Rheden morgen al kampioen van 4 E? Een thuis-overwinning van deze ploeg op Zutphen en een neder laag of een gelijk spel van Columbia .in Eerbeek en de zaak is beslist. We zullen 't daar maar op houden. Brink en Orden zal hier wel het kind van de rekening worden, want de Apel- doornse ploeg heeft niet minder dan vijf punten achterstand op nuipmer voorlaatst, Zutphen, en zij heeft mor gen niet veel kans op succes in de uitwedstrijd tegen Zutphania. In de overige wedstrijden Doesburg-Alexan- dria, B. I. C—Apeld. Boys, zit weinig muziek. Grote Prijs van Nederland motorcross De organisatoren van de motorter- reinwedstrijden, die 14 Mei a.s. (He melvaartsdag) te Norg'bij Assen wor den gehouden, hebben naast de inter nationale race in de 500 cc-klasse, die zoals bekend rheeteelt voor het Euro pees kampioenschap, nog een natio nale race voor seniores om de 125 cc- klasse op het program geplaatst. Wat de inschrijvingen betreft, deze blijven binnenstromen en het staat nu vast, dat in de internationale klasse behalve Nederlandse cracks als Frans Baudoin, Joop van Heukelom, Hennie Rietman, Appie Koning, Ben Olie, e.a. tenminste vijf Belgische en vier En gelse to'prijders aan de start zullen verschijnen. Uit België hebben zich nog Roes en Verhagen aangemeld. A.S. ZONDAG Aanvang 2.30 Om de Apeldoornse damtitel De uitslagen van de derde ronde van de wedstrijden om het damkampioen schap van Apeldoorn luiden als volgt: Hoofdklasse: E. van WijheH. Broier 1—1; W. BeumerH. J. Prins 20; A. VosselmanC. P. Hoppenbrouwer 1-1; E. van WijheW. Beumer 02. Eerste klasse: J. W. ten Tijen—H. D. Heijmensen 1—1; G. van ten Beek— H. Hunen 02; J. MiddelinkJ. F. Miltenburg 11. Tweede klasse: F. BroekhuisJ. W. Hoogenboezem 0—2; J. Visch—R. Veld wijk (afgebr.); E. HeinsJ. Huisman 0—2; J. van WervenD. Fidder 0—2; G. LogtenbergS. D. Wegerif 0—2; H. BosmanB. J. Veenhuizen 11; W. C. v. d. Daal—W. Key 2—0. Woensdagavond worden de wedetrij- dx voortgezet in het café „Apeldoorn- Oost" aan de Trekweg hoek Ooster laan. In de hoofdklasse heeft W. Beumer de leiding met 6 punten uit vier par tijen gevolgd door A. Vosselman met 5 uit 4. F. Miltenburg en J. Middelink staan aan de spits in de eerste klasse met ieder 5. punten uit drie partijen. Nederlandse tennissers naar Wimbledon De K.N.L.T.B. heeft Fenny ten Bosch, R. van Meegeren, II. van Dalsum en A. Dehnert ingeschreven voor het tor nooi te Wimbledon van 24 Juni-4 Juli. Alhoewel Van Swol en Ivor Rinkel, die sinds de oorlog regelmatig te Wim bledon zijn uitgekomen, niet officieel zijn ingeschreven, is de mogelijkheid niet uitgesloten dat dit alsnog gebeurt. Het spel van Rinkel wordt nog steeds nadelig beïnvloed door zijn knie. Mocht dit middelerwijl verbeteren dan zal hij alsnog worden ingeschreven èn in dit geval Van Swol eveneens. Onze kampioen Wilton is, evenals verleden jaar, door particuliere om standigheden verhinderd naar Wim bledon te gaan. Te Stuttgart werd het internationaal tennistournooi voortgezet. In het heren-dubbelspel werden onze land genoten Van Dalsum en Van Meege ren door de'Duitsers Von Cramm en N. Poettinger met 108, 8—6 uitge schakeld. Woensdagavond 10' Juni a.s. zal het Haags KNVB-elftal uitkomen tegen de Italiaanse profclub F. C. Legnano. Het terrein voor deze ontmoeting zal nader worden aangewezen. Grote belangstelling voor Asser T.T. Veel vroeger dan voorgaande jaren hebben tal van internationaal bekende renners reeds contact gezocht met de organisatie van de T.T.-races, welke 27 Juni te Assen worden gehouden. In totaal hebben niet minder dan 49 renners zich aangemeld voor een of meer klassen en tien nationaliteiten zijn daarbij vertegenwoordigd. Enge land spant de kroon met 20, waarbij het officiële Norton-team alsmede rijders als Mc Intryre, H. Clark, Phil I-Ieath, F. Purslow, Georg E. Raad en Arthur Wheeler. Italië staat genoteerd met het offi ciële Gilera-team, dat gevormd wordt Spookactie-tournooi B.V. De Poedel In café Bijlsma is Woensdagavond de laatste wedstrijd van dit zo interessan te toumooi gespeeld. Ook op deze laat ste wedstrijdavond is de organiserende vereniging er in geslaagd haar onge slagen record te handhaven door de biljartvereniging Het Centrum uit Loenen met een nederlaag naar huis te sturen. Door deze overwinning heeft De Poedel de fraaie Opa Beumkes- beker definitief in haar bezit gekre gen. Het tweede team van de vereniging Het Centrum moest een nederlaag in casseren. Hier was het verschil slechts klein, nl. 14 caramboles. De uitslagen waren als volgt: Het Centrum I: G. Hendriks 76 (125), Kramer 60 (75), H. Berends 68 (70), J. Berends 43 (60). De Poedel I: G. Meijerink 130, W. v. d. Kolk 80, W. v. Beek 80, A. Bos 65. Het Centrum II: A. Berends 60 (60), L. Coers 44 (55), II. Plant 41 (45), F. Put 44 (45). De Poedel II: F. Burghout 58 (60), F. Beekman 60 (60), J. Pannekoek 55 (55), H. Busser 30 (30). Dinsdagavond wordt in café Bijlsma dit tournooi, waarvan de bruto baten geheel ten goede komen aan de Spook- actie, besloten met de prijsuitreiking. Verschillende artisten, zoals de heer Rijnberk en de zo bekende Truxo heb ben hun belangeloze medewerking, voor dit zo bij uitstek goede doel, toe gezegd. Ook zal op deze avond het bruto bedrag van de opbrengst van deze wedstrijden aan het bestuur van de Spookactie worden overhandigd. Drukke zweef vliegdag De weersomstandigheden waren gis teren gunstig voor het zweefvliegen. Gebruik makende van de gunstige thermiek, zijn gistermorgen vier vlie gers in zweefvliegtuigen van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart van Teriet bij Arnhem, opgestegen voor het maken van over- landvluchten. De heer Otto Koek, gezagvoerder bij de K.L.M. op de lijn naar New York, uit Badhoevedorp, lid van de Gooise Zweefvliegclub, is na een vlucht van vier uur geland te Heer bij Maastricht. Zijn clubgenoot, de heer Willemse uit Naarden, secretaris van deze club, is op het vliegveld Beek in Zuid-Lim burg, geland. De heer Trompert uit Rijswijk, van de Zuidhollandse Zweefvliegclub, zette zijn toestel bij Eist aan de grond en de heer Deege uit Amsterdam, lid van de Zweefvliegclub, te Zyflick, even over de Duitse grens, ter hoogte van Nijmegen. Door het opkomende jvolkendek ver minderde de thermiek en daaraan moet vermoedelijk worden toegeschre ven, dat de vluchten eerder eindigden dan de vliegers zich hadden voorge steld. De heer Koek vloog in een Slingsby „Sky" en de heer Willemse in een „Olympia". door Umberto Masetti, Alfredo Milani, Giuseppe Colnago, Reginald Armstrong en Dicky Dale. Voor Duitsland staan momenteel zeven rijders genoteerd onder wie Erich Wunsche, August Friem, Bruno Bohrer, Hans Jager. Uit Nieuw-Zeeland komt de bekende K. II. Mudford, uit Australië Ernie Ring, uit België Pierre Berchem en Raymond Rorsvort, uit Oostenrijk Alex Mayer en Rupert Hollaus. EEN 203 v.b' BOOGAARDS AUTOMOBIELBEDRIJF - NUMÊGEN Agent: Garage WALDNER, Tel. 4181, Apeldoorn JIMMY BROWN EN DE ORANJE HEMDEN 27. Toen het vierde elftal van De Biggers na dat oefenpartijtje ten slotte het veld verliet, was het totaal ontrddderd. Vooral de doelverdediger, een zekere Steln Stuiter, was er slecht aan toe. Hinkend en vreemd met zijn ogen rollend zocht hij de kleedkamer op. Hij had 42 doelpun ten moeten doorlaten, waarvan Jackie Brown er 38 voor zijn reke ning had genomen. Het zegevierende elftal stond op het punt Jackie op de schouders te hijsen, maar de jongens kregen daar de kans niet toev omdat meneer Bikkebakker als een soort locomotief op volle stoom, het ter rein kwam opstormen, om Jackie zijn gelukwensen aan te bieden. ,,Jackie!" diep hij met een van aandoening overslaande stem, „deze demonstratie zal ik nóóit van m'n leven vergeten. Ik heb een mirakel aanschouwd. Acht-en-dertig goaltjes en de een nog zuiverder clan de ander. Die laatste, Jackie, wat een kogel! Wat een loeierd was dat. Weet je hoe wij z'n doelpunt technisch noemen Een hete knoeperd! En het was een knoeperd, dat verzeker ik je. Jackie, wat zou je er van zeggen, als we jé Zondag eens in het eerste opstel len?" Jackie zag de opgewonden me neer Bikkebakker getroffen aan, „In 't eerste meneer Bikkebakker!" riep hij vol geestdrift uit. En toen rende hij naar Jimmy, die op de tribune dit toneel rustig zat te aanschouwen. „Pappie" riep hij al van verre, „me neer Bikkebakker zegt, dat ik Zon dag met het eerste mag meespelen. Laten we dan gauw naar huis gaan, want dan moeten we nodig samen nog wat trainen." EN DE WONDERLAMP i. „Pieter, je moet niet zo overdrijven", zei mevrouw Babbelgraag. „Ik zal wel zorgen, dat die cadeautjes je lieus niet te veel gaan kosten. Hier in het Oosten kun je-heel goed afdingen. Laat dat maar aan mij over. Ilc ben niet op mijn mondje gevallen en ik laat me heus niet door zo'n koop man van de sokken praten. Trouwens, een man van jouw stand kan niet zonder souvenirs thuiskomen. De mensen zouden een verkeerde indruk krijgen". „Dat interesseert me niet," pruttelde de baron, maar zijn vrouw had heni al meegetrokken naar de markt en stond weldra te loven en te bieden met een pottenlcoopman, terwijl de baron met een verveeld gezicht Dm zicli heen stond te staren. „Stand ophouden", mopperde hij nog na. „In geen tien jaar heb ik stand op gehouden en ik voelde me er gelukkig" bijGelukkig? Nee, dat is niet helemaal waar.'.ik was wel erg eenzaam, maar het kostte me geen cent. Enfin ik moet zeggen, Miesje is een zuinige huisvrouw. Dat is zeker. Als ik er aan denk hoe ze eigenhan dig mijn kasteel heeft schoongemaaktZijn gedachten werden onder broken door een Oosterse dame, die hem passeerde. ,,Wat een rare mode", dacht baron. Van Pottum, die zijn ogen uitkeek. Hij stootte zijn vrouw aan. „Kijk eens, Miesje. Ik zie zoiets al in ons landje. Heel Dierendorp zou uitlopen! Zou jij zoiets durven vragen, Miesje?" „Praat geen onzin, Pieter", zei mevrouw Babbelgraag streng, nadat zij één blik op de Oosterse dame had geworpen. ,,Ik vind het trouwens ongekleed staan om zonder hoed op straat te wandelen." Vervolgens wendde zij zich weer tot de pottenkoopman om over haar potten te onderhandelen. ,,Ik geloof, dat ik maar een eindje om ga, lieve", zei de baron. ,,We zien elkaar straks jyei Dp het terras." Nederlandse tennisspelers te Stuttgart Te Stuttgart werd een aanvang ge maakt met een internationaal tennis tornooi, waaraan ook Nederlanders deelnemen. In de eerste ronde heren enkelspel won Van Dalsum met 61, 6_2 van de Duitser Engelbrecht, ter wijl onze landgenoot Van Meegeren een e3, 61-overwinning op de Duitser Triller behaalde. Veemarkt Zwolle ZWOLLE, 8 Mei. Aangevoerd 1355 runderen, 370 graskalveren, 956 nuch tere kalveren, 108 schapen, 88 lamme ren, 189 vette varkens, 876 biggen, 31 geiten. De prijzen waren als volgt: neurende- en vers gekalfde koeien f 710—f 1070, dito schotten en vaarzen f 660f 890, guste koeien f 510f 720, guste vaarzen f 500—f 700, pinkstieren f 510—f 700, pinken f 350—f 550, fokkal- veren f 180—f 320, nuchtere kalveren f 34f 48, vette schapen f 80f 125, lammeren f 60—f 100, biggen, 6 a 10- weekse f 32—f 46, biggen 14-weekse f 50—f 65, drachtige varkens f 225— f 320, alles per stuk. Per kg: vette koeien en ossen f 2.40f 2.80, vette stieren f 2.40—f 2.75, vette kalveren f 1.80—f 2.40, vette varkens f 1.50— f 1.68. Overzicht: De aanvoer was vandaag minder dan vorige weelc. Ook minder handel in kalf- en melkkoeien. Goede soorten met papieren, nog hoog in prijs. Andere soorten moeilijk te plaat sen. De vraag naar weidevee neemt kennelijk af. Behoorlijke aanvoer op de schapen- en lammerenmarkt. Be trekkelijk willige handel en hoge prij zen. Voldoende aanvoer op de varkens- markt. Stugge handel, slechte prijzen. Veemarkt Leeuwarden LEEUWARDEN, 3 Mei. Aangevoerd 170 stieren 2,51—2,74 per kg. slachtgewicht; 200 vette koeien, le kwal. ƒ2,65—ƒ2,95, 2e kwal. ƒ2,50— ƒ2,64, 3e kwal. 2,20—2,49 per kg. slachtgewicht. 1802 melk- en kalf- koeien 600—1125; 250 pinken en graskalveren, pinken 250—560; 44 graskalveren; 1099 nuchtere kalveren ƒ25—ƒ46; 824 vette en weidescha- pen 60—110; 794 lammeren 30— 48; 311 vette varkens, oude varkens 1,55—ƒ1,65; vette biggen 1,70— 1,80; zouters 1,70—1,74; 253 big gen en lopers; biggen ƒ25ƒ,45, lo pers 46—ƒ80; 42 bokken en geiten, geen notering, 79 paarden 450 1090, totale aanvoer 5868. Stieren aanvoer groter, stemming beter, prijzen hoger; melk- en kalf- lcoeien aanvoer minder, stemming kalmer, prijzen niet hoger. Pinken aanvoer klein, stemming kalm prijs houdend. Graskalveren geen notering, nuchter© kalveren aanvoer minder, stemming beter, prijzen hoger. Var kens aanvoer klein, stemming vrij goed, oude varkens hoger, zouters ho ger, vette biggen gelijk. Biggen en lopers, aanvoer klein, stemming zeer traag, prijzen als vorige week. Scha pen aanvoer groot, stemming lui, prij zen als vorige week. Lammeren aan voer groter, stemming kalm, prijzen hoog. Paarden aanvoer matig, slacht- paarden stemming slecht, gebruiks- paarden stemming goed, slachtpaar- den prijs minder, gebruikspaarden prijs niet lager. c - Beursov er zicht Ondertoon bljjft vrjj gunstig. AMSTERDAM, 8 Mei. Een stroom van dividenden van enkele vooraan staande maatschappijen over het boek jaar 1953, zoals H.V.A. 6 procent, Am sterdam Rubber en Internatio beide 9 procent en Unilever 12 procent, is gisteren bekend geworden. Deze per centages zijn even groot als vorig jaar. Bij Unilever en H.V.A. stelde dit enigszins teleur, en een bescheiden re actie was hiervan het gevolg. Bij Amsterdam Rubber en Internatio daarentegen achtte men deze uitkering bevredigend, hetgeen ook uit een kleine koerswinst sprak. De ondertoon ter beurze was beslist niet onvriendelijk, doch het geringe aantal orders is nog steeds het grote struikelblok. In de tabakken is de stij gende lijn op deze laatste beursdag even onderbroken. De verkopen in aandelen AKU werden niet op de zelfde schaal uitgevoerd als gisteren, toen 107 aandelen van f 1.000.— zijn geplaatst, Het aanbod was aanzienlijk minder, toch moest dit concern een kleinigheid prijsgeven. De industrie afdeling, inclusief Kon Olie, bleef ove rigens goed op peil. Hetzelfde geldt voor de scheepvaartafdeling, waar kleine koersverbeteringen zelfs vrij veelvuldig waren. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000,—. Nederland 1947 (3%) 3 96 'Vu dito 1937 -3- 96% Dollar-lening 1947 95 7/i« dito NWS (2%) 79% Indië 1937 -3- 96'/u ACTIEVE AANDELEN Industriële ondernemingen Alg. Kunstzijde Unie aand. 161 v. Berkei's Patent 101 Calvé-Delft 118% Fokker 114 Van Gelder Zonen aand153 Lever Br. en Unilever C.v.A. 188% Ned. Ford 205% Philips' Gloeil. f.ge bez. v. a. 159V2 Wilton Fyenoord 171 Pctroleumondernemïngcn Kon, Petroleum Mij aand307% Scheepvaartmaatschappijen Holland—Amerika dito aand. 146 Java-China-Japanlijn dito 116% Kon. Paketvaart 121% Kon. Rolt. Lloyd dito 132% Stv, Mij Nederland dito 144% Suikerondernemingen I-Iandelsver. Amsterdam aand. 99% Javase Cultuur Mij dito 38% Tabaksondernemingen Deli-Batavia Mij aand120% NIET-ACTIEVE AANDELEN Industr. Ondernemingen Rott. Droogdok Mij 346 Schokbeton dito 94 Ver. Pharm. Fabr. (Zwitsal) 92% Amerikaanse fondsen Anaconda C.v.A37% Bethlehem Steel C.v.A51 "/10 General Motors C.v.A62% Intern. Nickel C.v.A. 40% U.S. Steel C.v.A39 Cities Service C.vA85% Cont. Oil C.v.A. 53% Philips C.v.A58 Shell Union Q.v.A. 65%

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3