VERLOVINGSRINGEN DEKKER Luxemburgse wijnen onder Saksische wingerd Inwoner van Apeldoorn na twist overleden uddel loenen eerbeek streek nieuws E.H.B.O. krijgt het steeds drukker in Apeldoorn Zaterdag 9 Mei 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Voetbalstrijd tussen leraren Op het terrein van de Warnsveldse Boys in Warnsveld is de reeds tradi tioneel geworden voetbalwedstrijd ge speeld tussen de leraren van de Tech nische School Zutphen en de leraren van de Ambachtsschool Apeldoorn, welke in een gelijk spel 11 eindigde. Het was een prettige wedstrijd, met zo nu en dan een humoristische noot, waarbij de Techn. School Zutphen technisch wel iets beter was. De returnmatch in Apeldoorn, wordt met spanning tegemoet gezien. Predikbeurten Zondag 10 Mei. Noorderkerk, P. Joubertstraat: 10 uur ds Goris; 17 uur ds De Bruyn. Wes- terkerk, Brinklaan: 10 uur ds Kleine; 17 uur ds Goris. Zuiderkerk, Arn- hemseweg: 10 uur ds Eringa; 17 uur ds Kleine. Chr. H.B.S., Jachtlaan: 10 uur ds De Bruyn; 17 uur ds Erin- (Advertentie) PROVINCIALE PUBLICATIE Openbaar Gehoor inzake een aan te leggen bovengrondse 150 kV- HOOG SPANNINGSLIJN TUSSEN NIJMEGEN EN DOETlflCHEM De Commissie Electriciteitswerken (Ministeriële adviescommissie inzake ruimtelijke ordening v. electriciteits werken) maakt bekend, dat op Dins dag 2 Juni a.s. belanghebbenden in de gelegenheid zullen zijn eventuele bezwaren tegen het tracé ener aan te leggen bovengrondse 150 kV-hoog- spanningslijr. tussen. Nijmegen er Doetinchem ter kennis van de Com missie te brengen. De Commissie zal ■daartoe op 2 Juni a.s. van 10,3012 uur zitting houden ten kantore van de K.E.M.A., Utrechtseweg 210 te Arnhem. Dc lijn is getraceerd door de gemeenten Eist. Bermnel, Gendt, Pannerden, Duiven, Zevenaar, Di- dam, Weill en Doetinchem, waar van 12 Mei a.s. af tekeningen van het tracé ten gemeentehuize ter inzage liggen. ,'s-Gravenhage, 9 Mei 1953. „Demitex"-avond In de Poort van Kleef is dezer dagen een Voorlichtingsavond van de „Dembtex" gegeven. Dat is de Ned. Bond van Detailhandelaren in Textiel- en Mode-artikelen. Aan de avond bijeenkomst voor genodigde dames, ging er des middags een vooraf, waar voor speciaal de leerlingen van de Huishoudschool waren gevraagd. De belangstelling was buitengewoon groot. De voorzitter weer er in zijn ope ningswoord op, dat het .grootste deel van het huishoudbudget van de Ned. huisvrouw aan textiel wordt besteed. De statistieken hebben uitgewezen, dat in.cijfers uitgedrukt in 1951 aan textiel 1.7 milliard werd uitgegeven, dat is .300 millioeii méér dan aan voe dingsmiddelen. Daarom is het belang rijk, dat de huisvrouw weet, of zij haar geld wel goed besteedt, en is voorlichting niet overbodig. Daarna volgde de uitgebreide voor- Artsen-Zondagsdienst Zondag- 10 Mei wordt' de diénst waargenomen door de doktoren: H. Th. v. d. Poll, Jachtlaan 94, Tele- fooo 5384, N.W. H. J, Smalbraak, Kerklaan 35, Tele foon 2539, Z.W. W. H. Gispen, Paslaan 29, Telefoon' 2401, Z.O. J. van Ettingon, Deventerstraat 126, Telefoon 4155, N.O. Men wordt verzocht boodschappen, voor de Zondag bestemd, die dag zo mogelijk vóór 9 uur op te geven. APOTHEKEN. Romijn-Apotheek, Hoofdstraat 51, Te lefoon 2181. lichting in meer dan één vorm. Ge luidskleurenfilms waren ingeschakeld. Tot slot een geanimeerde Spraakwa terval met prijzen, besc'nikbaargesteld door Apeldoorne Demotex-leden. De bijeenkomst kenmerkte zich door een uiterst genoeglijke stemming. En de dames hebben kunnen zien, en horen, wat textiel in ons aller leven betekent. Lize Stilman, de inspectrice van de Pers- en Propagandadienst der „De- motex" had een zeer aandachtig ge hoor. Binnenkort in Berg en Bos Nationale autobusrally doet Dinsdag Berg en Bos aan Het is een goede gedachte geweest, de Aeaciahal in Berg en Bos niet af te breken, zoals wel gedaan is na 1918 met dc grote congreszaal daar. Want deze hal schjjnt in dc a.s. zomer en dat niet alleen dank zü het „Droomlieht"-programma. druk ge bruikt te zullen worden. Mede als ge- vo.g daarvan zullen in het theehuis, nog vóór Juni, 5000 lunches geserveerd moeten worden. Daar valt voor dc ge meente toch altjjd wel een krui meltje af. Er is meer. Op initiatief van de heer Rechtbank te Zutphen De officier van Justitie te Zutphen heeft een gevangenisstraf voor de tijd van twee jaar geëist tegen de 2G-.jarige J. v. W. uit Apeldoorn, die aldaar in de nacht van 31 Januari op 1 Februari na een twist zijn vriend H. mishandelde. H. werd bewusteloos opgenomen en overleed twee dagen later zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De rechtbank besloot evenwel de zaak aan te houden om als getuigen te horen de vader van net slachtoffer en dr Hulst, die de sectie op het stoffelijk overschot heeft verricht. rechtbank was dus van oordeel dat de verdachte op grond van de Wet niet langer in voorarrest kon worden ge houden. Hetgeen niet inhield dat de raadkamer zou menen, dal de ver dachte door een detentie van twee maanden voldoende voor zijn daad zou zijn gestraft. De behandeling van de zaak op de zitting stond grotendeels in het leken van deze juridische kwestie. Volgens het seclie-rapport van dr Hulst is de ingetreden bewusteloosheid niet te verklaren door het uitgeoefende ge weld: het slachtoffer had een zwak hart. Het is niet bekend in hoeverre deze hartafwijking medeoorzaak is ge weest van de dood van hel slachtoffer. Aan de hand van een arrest van de Hooge Raad achtte de officier van Justitie bewezen, dat hier zware mis handeling is gepleegd; de dnod tenge volge hebbende. Spr. wees daarbij op de verantwoordelijkheid van een dader voor de gevolgen van een ge pleegde mishandeling, ook al kan hij deze gevolgen tevoren niet voorzien. De eis luidde twee jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest en bevel tot onmiddellijke gevangen neming. Mr James achtte in zijn pleidooi al leen de eenvoudige mishandeling be wezen. Spr. meende dat de verdachte voor een gecombineerde straf in aan merking zou kunnen komen en ver zette zich tegen de eis tot onmiddelijke gevangenneming. Na raadkamer schorste de rechtbank haar beslissing t. a. v. de eis tot ge vangenneming en besliste zij, dat de zaak zal worden aangehouden om dr Hulst en de vader van het slachtoffer als getuigen te horen. Twee jaar geëist Van W. werd gearresteerd, maar tot verbazing van velen werd hij na een dententie van twee maanden weer op vrije voeten gesteld. Er was namelijk ondertussen een sectierapport van dr Hulst ingekomen. Dit rapport komt niet tot de conclusie dat de dood een gevolg is geweest van het door Van W. toegebrachte lichamelijk letsel. De yerdachte zou dan alleen nog ver volgd kunnen worden wegens een voudige mishandeling. De maximum straf voor een dergelijk feit is twee jaar, en de Wel kent geen. preventieve hechtenis voor delicten, waarvan dc maximum-straf miilder is dan vier jaar gevangenisstraf. De raadkamer van de f Wat is er te doen?- Centraal-Theater, van 8—10 Mei, hoofdnummer „Komt u na de eer ste", alle leeft., 19 en 21 uur. Van 11—13 Mei hoofdnummer ,,De Ma donna der zeven man". 13 j., 19 en 21 uur. Woensdag 14.30 uur. Donder dag 14 Mei hoofdnummer „Alles op een kaart", alle leeft., 14.30, 16.30, 19 en 21 uur. Zaterdag 9 Mei 16.30 en Zondag 10 Mei 14.30 en 16.30 uur hoofdnummer „Met de blanke sabel", 14 j. Minerva-Theater, van 8—14 Mei hoofdnummer „Top Secret", alle leeft., 19 en 21 uur, Zaterdag, Zon dag en Woensdag 14.30 uur. Veluwe-Theater, van 314 Mei hoofd nummer „New Mexico", 14 j., 18.30 en 20.45 uur, Zondag 15 uur. Tivoli-Theater, van 8—13 Mei hoofd nummer „De grote beslissing", 18 j., 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14 uur, 16.15, 18.45 en 21 uur. Donderdag 14 Mei, 14 uur, 16.15, 13.45 en 21 uur hoofdnummer „De villa onzer dro men", alle leeft. Zaterdag 9 Mei, Leger des Heils, Hof- veld, 20 uur, Opv. van „Tweeërlei Zending". liotel Zeelandia, Hoofdstraat, ae radio- zangeres Hea Sury. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat In de agenda slechts die gebeurtenissen eD uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie in de N. A. Crt zijn aangekondigd. Visser, die het Theehuis en de Aca ciahal exploiteert, is de hal omgeto verd in een soort van Luxemburgs jachthuis met een sfeervolle wingerd galerij-onder-dak, waarin tussen zachtgroene voörjaarstfnten in mat kunstlicht flonkerende wijnflessen zijn gehangen. Als tafels fungeren, glan zende,' donkerbruin gehouden wijn vaten. ïn 't midden een knaap van twee meter in doorsnee, waaromheen passende stoeltjes staan. Het publiek kan zijn garderobe kwijt aan aardige, gepolijste, uitsteeksels van de met slingers omhangen dakpijlers. Het ge heel geeft een verrassend effect en schept een sfeer waarin hel goed moet zijn te toeven. Dat laatste was trouwens ook de bedoeling, zowel van de heer Visser, als van de firma's Steur uit Maassluis en Ter Bals uit Apeldoorn, die, mede in overleg met de V.V.V., voor de aankleding hebben gezorgd. De bedoeling is, dat het publiek ken nis maakt met Luxemburgse wijn en dat kan weer, dank zij de Benelux. De Luxemburgse wijn mag namelijk ac cijnsvrij naar Nederland worden ge ëxporteerd, hetgeen natuurlijk zijn gunstige uitwerking heeft op de prij zen. Hij wordt, in de stijl van het ge heel, opgediend in grote groene rop- mers. Het eerste glas. Het eerste glas zal komende Dins dag v/orden aangeboden aan de eerste van de deelnemers aan de nationale autobusrally. Twee en veertig auto bussen, uit alle delen van het land, nemen deel aan deze rally, waarvoor Apeldoorn als rustpunt en Hilversum als eindpunt werd gekozen. Voor ongeveer 2000 personen zal de heer Visser tussen kwart voor elf en half één een lunch moeten serveren. Burgemeester mr A. L. des Tombe zal de gasten begroeten. Onder hen be vindt zich ook Leo Pagano, die om 12.40 uur vanuit Berg en Bos een radioreportage zal verzorgen. De heer Visser is voornemens de hal te laten zoals zij nu is, ook tijdens de manifestatie „Droomlicht", van 18 Juli tot eind Augustus. Rijbewijs vijt jaar ingetrokken Drie doden na aanrijding De Zulphcnse rechtbank heeft thans uitspraak gedaan in de strafzaak te gen de chauffeur K. uit Barneveld, die een aanrijding veroorzaakte, waar bij drie doden te betreuren vielen. De man werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van zes maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, benevens ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor de tijd van vijf jaar. K. was gedagvaard in verband met de aanrijding die op 13 November van het vorige jaar te Ugchelen heeft plaats gehad. Hij reed daar toen met een vrachtauto over de Hoenderlose- weg. Terwijl uit tegenovergestelde richting een bus met A.K.U.-arbeiders naderde, schoof de vrachtauto plotse ling naar links. Een botsing was het gevolg. De bus werd gedeeltelijk opengescheurd. Twee van de inzitten den overleden vrijwel onmiddellijk, een derde later, terwijl verschillende anderen ernstige verwondingen op liepen. De verdachte heeft toegegeven dat hij achter het stuur in slaap is ge vallen. Zijn werkgever had gezegd: „Vul het werkboekje maar zo in dat ze je niets maken kunnen". In zijn pleidooi zei mr W. H. de Jonge dan ook dat de morele achtergrond hier als excuus aanwezig is. WAAR SLAAGT U HET BESTE voer Uw Trouwreportage en Bruidsfoto? Natuurlijk bij: "FOTO MODERN" De FOTO SERVICE voor Apeldoorn MAP.IASTRAAT 28 TEL. 3625 BURGERLIJKE STAND Opgave van 2—8 Mei. Geboren: Hendrika, dochter van H. Timmer en A. v. Ernst; Jan Hille- brand, zoon van B. Oldenhof en C. Goedheer; Johanna Wilhelmina, doch ter, van J. H. G. van Wijhe en B. J. Schakel. Overleden: D. v, d. Vlies, wed. van D. Hofman, 78 jaar; J. G. Krijgsman, geh. met J. W. Borren, 40 jaar, vr.; H. W. Schoneveld, geh. met W. J. Lojenga, 47 jaar, vr.; M. H. Kersen- berg, wed. van J. Gorsseling, 75 jaar; J. M. de Haan, wedn. van E. M. Win-, lei-s, 71 jaar; L. Schol, 'geh. met F. J. Cannegieler, 82 jaar, m. Ondertrouwd: D. Pluim, 25 jaar en H. v. d. Pol, 25 jaar; J. van Zeist, 27 jaar en G. J. Rijnten, 23 jaar; A. Loois, 29 jaar en A. W. Koning, 27 jaar; H. H. Zweering, 23 jaar en W. H. Loois, 21 jaar; H. Roelofs, 25 jaar en J. Kra mer, 21 jaar; J. KromÖller, 28 jaar en M. Bruggeman, 24 jaar; H. van Hunen, 20 jaar en G. Nieuwenhuis, 21 jaar; A. A. Vega. 24 jaar cn H. G. Oxener, 26 jaar; E. Testerink, 24 jaar en H. Mulderij. 21 jaar; K. Maartense, 30 jaar en J. Cazemier, 27 jaar; D. v. d. Made, 45 jaar ch C. G. Prijs, 37 jaar; A. J. v. Ommen, 21 jaar en G. van Wermeskerken, 19 jaar; J. C. T. Be- rendsen, 28 jaar en G. Meijboom, 22 jaar; W. Jonkers, 28 jaar en J. Hoek man, 24 jaar; J. J. Hissïnk, 30 jaar en E. W. Schimmel, 25 jaar. Gehuwd: W. T. Müller cn T. Koet sier; J. W. Blom cn W. G. Hafkamp. Bescherming bevolking. In het Ver enigingsgebouw le Uddel is een druk bezochte bijeenkomst gehouden van de B.B. De heer H. Staneke, blokhoofd te Uddel, opende het samenzijn. De heren v. d. Broek en Hoddenbach uit Apeldoorn, vertelden over het doel en streven van de organisatie. Uddel heeft een eigen blok nodig, bestaande uit een blokhoofd, met plaatsvervanger, zes brandweerlieden, zes redders, vier E.H.B.O.-ers en twee verkenners. Er zullen cursussen in Uddel worden gegeven, o.a. een voor E.H.B.O., voor welke zich ter verga dering reeds 21 personen opgaven. Tien anderen meldden zich eveneens aan. voor andere diensten. Laat Koninginncfeest. Loenen heeft pas deze week Koninginncfeest ge vierd, twee dagen achtereen. Een van de hoofdpunten van het feestprogram ma was het traditionele vogel- en bal- lenschieten, een eeuwenoud gebruik, waarvoor de bevolking nog steeds grote belangstelling toont. Op het schietterrein, achter de* Ned. Her vormde kerk, waren twee vogels op gesteld, een voor gehuwden en een voor ongehuwden. Er waren 41 ge huwde en 34 ongehuwde deelnemers. Van de eerste groep werd koning- schutter de heer G. J. Gabriel, van de tweede de heer A. Hafkamp. Nummer 1 bij hel ballenschieten werd H. Berends. De schutterskonin- gen werden op de schouders naar Den Eikenboom gedragen, waar zij gehul digd werden door OLTO. In de namiddag werden kinderspelen gehouden. Schaken. De Eerbeekse schaakclub heeft Donderdagavond, tot besluit van het schaakseizoen, een gongwedstrijd gehouden. De uitslag was: 1, I-I, v. d. Velde; 2. E. Berkelaar; 3. J. v. d. Sluis; 4. H. F. J. le Hennepe; 5. M. Jansen; 6. F. Willems; 7. J. Grolleman; 8. J. Brouwer; 9. J. Drcxles en 10. B. Derk- sen. Wijkverpleging. Zuster C. P. de Vries heeft in de maand April 290 zie kenbezoeken afgelegd, 8 bezoeken aan t.b.c.-patiënten en 25 zuigelingenbe- zoeken. In de polikliniek ontving zij 136 personen. Er werd in April voorts één ziekentransport ondernomen. IN 'T KORT TWELLO. De heer G. Bos, be- drijfs-psycholoog te Driebergen, zal op 18 Mei in de raadzaal te Twello voor net gehele gemeentepersoneel Autorijders, kent aw plichten; Dimt op de weg bijtijds uw lichten Voor BRINKLAAN 16 TELEFOON 2518 Jonge garde moet aantreden De bereidheid cn het verlangen de medemens in nood te helpen waar en wanneer dit maar nodig mocht zijn hebben vele Apeldöorners uit alle groeperingen van de bevolking teza men gebracht in de gelederen van. de vereniging E.H.B.O., welke in Apel doorn een bloeiende afdeling bezit. In de jaarvergadering, welke Vrij dagavond in de bovenzaal van The Corner werd gehouden, wees de voor zitter. de heer Fortuyn Harreman er op, dat het noodzakelijk is ook de jon geren de gelegenheid te geven tot de kern, die hoofdzakelijk uit oudere, er varen leden bestaat, toe te treden, op dat zij meer routine zullen krijgen en de plaats van de ouderen straks zullen kunnen innemen. Want de vereniging groeit gestadig, élk jaar is de deelne ming aan dc diverse cursussen weer groter, terwijl ook het werkterrein zich meer en meer uitbreidt. De voorzitter zag dan ook gaarne dat een paar jonge krachten zouden worden toegevoegd aan de comman dant voor het materieel en de com mandant van de hulpcolonnes, die mo menteel haast een te zware taak op hun schouders laden. Dat de Apeldoornse E.H.B.O. ook el ders in het land een goede naam heeft en veel sympathie heeft verworven, bleek wel'uit het feit, dal onmiddel lijk na het bericht in de dagbladen, waarin melding werd gemaakt van de plundering van de verbandkist op de Amersfoórtseweg, een bedrag werd ge zonden door dr Huisman uit Deventer om dé verbandkist weer te kunnen aanvullen.. Het jaarverslag van de secretaresse, mej. Kuhlcmayer, vermeldde welis waar geen schokkende gebeurtenissen, maar maakte wel gewag van de con stante groei der.vereniging.cn het toe nemende aantal cursisten. Blijkens de verslagen van de commandanten van de hulpcolonnes en.de materieelvoor- ziening heeft het ook de heren Besar ris-en Buddenberg niet aan werk ont broken. De penningmeester, de heer Groesbeek, liet in het afgelopen jaar ongeveer f 10.000 door zijn handen glijden. Een prachtig resultaat was de collecte: f 3300.—. Van de ruim 200 cur sisten kwam aan cursusgeld f 1800- binnen. Een bedrag van I 1440.— werd besteed voor nieuw materieel. De héér Buddenberg deelde mede. dat het aan tal hulpvorbandposten werd uitgebreid van 55 tot 73, waarvan de leden een nauwkeurige opgave zal worden ver strekt. De geüniformeerde colonnisten zullen van handige tassen worden voorzien, terwijl men tevens van plan is meer hulpcolonnisten van uniformen te voorzien. De aftredende bestuursleden, de he ren P. v. Roggen, D. J. Groesbeek, D. Buddenberg en H. J. Besaris, werden herkozen. Nadat de aanvangs- en eenheidsdi ploma's waren uitgereikt werd tot be sluit een interessante film vertoond over de Cara'ibische eilanden. Gediplomeerden De namen der gediplomeerden zijn: Aanvangsdiploma: docenten dr Pieke- ma en dr v. Binsborgcn, examinator dr Kuypers: de dames R, Hartgers, v. d. Beid, Kamphuis, G. Henstra, Wolbers, Jonge, B, J. Bruins, D, Busser, K, Bus- ser en de heren C. A. de BIieek, J. J. van Burik, J. Sturckenkamp, Potho ven, v. Ravenzwaay, v. d. Zuyden, Westrik, Mulder, H. Jansen, J. H. Jan sen, H. W. Beekman en De Graaf. Eenheidsdiploma, docenten dr Van Elzinga-Veenstra, dr Meijerink, exa minator dr-Geursen: de dames J. G, Rönner, Verdonk, v. d. Berg, v. d. Wind, v. d. Blankenvoort. v. Werven, J. S. v. d. Berg, Hofman, R. de Vries, Paters, Saris en de heren II. Kaal, 11. Kaal. Holtman, Zoet", v. d. Zuyden, C. Roos, W. G. v. d. Dool, Hartsdorf, H. Lems, Wilbrink, v, Mourik, J. C. van Bruinhorst, Hendriks en De V/it. Namens de cursisten werden aan de leidsters en leiders van- de geschenken aangeboden. van Voorst een lezing houden over het onderwerp: „De mens en zijn werk." EERBEEK. De Eerbeekse motor club V.O.G. houdt Zondag haar tweede oriënteringsrit, een tocht van 80 kilo meter. De start is bij de Korenmolen. HOENDERLOO. Morgen '(Zon dagavond) 7 uur wordt door het I.K.O.R. in de serie „Luisterclubs, opgelet", een Kinderdienst uitgezon den. Hieraan wordt deelgenomen door de Observatieklas van kleine jongens op de Slichting Hoenderloo. Korte berichten - "D Flora heropend. Donderdag 21 Mei a.s. zal de eerste f dmv jirstelling worden gegeven in .net nieuwe Am sterdamse Iheater Flora. Vertoond wordt de Twentieth Century Fox tech nicolor musical Call me Madam De film bedoelt een persiflage te geven op de diplomatie. Haarlem lichtstad. Het comité Haarlem-lichtstad heeft besloten de verlichting en de attracties in Haar lem te later, voortduren tot 27 Mei a.s. De plantsoen-aanleg op de Grote Markt zal ook tot die datum intact gehouden worden. Legerorder. Ten bèhoëve van de Kon. landmacht is bij de N.V. Hollandse Signaalapparaten te Hengelo een order van ca zes millioen gulden geplaatst voor de levering van vuurleidingsappa raten. De in Hengelo gevestigde on derneming maakte de laatste jaren wel vuurleidingsinstallaties voor de Kon. marine, doch niet voor het leger, hoe wel voor buitenlandse opdrachtgevers grote orders in uitvoering zijn. Bollen nog in bloei. De darwintulpen en de late tulpensoorten staan thans in de gehele bollenstreek volop in bloei. De bollenvelden zijn nog prachtig. Tengevolge van het. koelere weer bloeien de bolgewassen minder vlug uit, waardoor het kleurentapijt nog steeds even rijk blijft. Verdronken. Het zesjarige zoontje van schipper Hoeve uit Amsterdam, die met zijn schip ligplaats had geko zen in de Amstel nabij de Zuider-gas- fabriek, is al spelend te water geraakt en verdronken. Nadat de vader met behulp van enige schippers ongeveer een half uur had gedregd, is het stof felijk overschot van het knaapje op gehaald. Gezant te Belgrado. Naar wij ver nemen is binnenkort de benoeming te verwachten tot Nederlands gezant te Belgrado van mr H. A. Helb, thans ambassaderaad te Bonn. Onze tegen woordige gezant in Belgrado, ir C. W. Dozy, zal de dienst met pensioen ver laten. Mr Heil zal te Bonn worden opge volgd door de heer C. Vreede, thans ambassaderaad te Washington. Bus in ravijn. Bij Bitlis in Oost- Anatolië (Turkije) is een autobus in een ravijn gestort. 43 inzittendenzijn om het leven gekomen. Men heeft de lijken van vier slachtoffers kunnen bergen. De 39 anderen zijn door de rivier, die door het ravijn stroomt, meegesleurd. Nieuwe Duitse ambassadeur. De nieuwe ambassadeur van West-Duits- land in ons land, dr Hans Muehlenfeld, heeft officieel de leiding van de Am bassade in Den Haag overgenomen van de ambassaderaad, dr W. K. F. L. von Holleben, die sinds het vertrek van de voormalige Westduitse ambas sadeur, dr Karl du Mont, als waar nemende zaakgelastigde is opgetreden. Opgeblazen. OnLekenden hebben de grootste hangar van het vliegveld Dréwitz bij Cottbus, dat door de Rus sische luchtmacht wordt gebruikt, op geblazen. Ooggetuigen, die naar West-Berlijn zijn uitgeweken, hebben dit meegedeeld. Verscheidene leden van het personeel en de bewakings dienst zouden wegens begunstiging van sabotagedaden zijn aangehouden. WAl ZEGT Roell uut d'n Ent Weib und Berg en Bos

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2