Zeer zware Tulpenrallye in mist en regen A.G.O.V.V.-Go Ahead Nationale zwemwedstrijden ten bate van mr B.-fonds PIM, PAM, POM Woensdag 29 April 1953. NIEUWE APELDOOf NSE COURANT Derde blad Stromen strafpunten en veel uitvallers Officieuze stand van hedenmorgen De vyfde Tulpenrallye is de zwaar ste, die ooit werd gereden. De klasse mentsproeven, de regen en de mist liebben vele slachtoffers geëist. Niet minder dan 22 équipes waren tot Genève uitgevallen. Twee kilometer na de tweede klasse mentsproef op de Ballon d'Elzas had de Engelsman A. T. Wates, die met een Bentley reed, pech, toen hij van de weg afgleed. Wates werd licht ge wond, de beide andere inzittenden van de Bentley kwamen met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd, zodat mr Wates de strijd moest sta ken. Na de klim op de Ballon d'Elzas, volgde te Willers de start voor de tweede speciale etappe, een afstand van 42 km van Willers tot Schweig- hause, waarvoor 'de toegestane rijtijd natuurlijk voor de diverse klassen verschillend was. De weersomstandig heden waren op dit gedeelte van de Tulpenrallye zeer slecht, en de wegen daardoor moeilijk berijdbaar. Deze tweede etappe bleek zwaar genoeg en enkele bekende équipes hebben één of meer strafpunten opgelopen. Zo no teerde Maus Gatsonides met zijn Ford Zephyr één strafpunt, evenals dr Groenhart met Austin, alsmede mevr. Hammersley met Peugeot, De bekende Engelse dameséquipe van mej. Sadler, die met de paarse Rover rijdt, noteer de op deze etappe vier strafpunten. Uitgevallen. Te Genève waren de Nederlandse équipes A. J. M. v. d. Lof met M.G., Adr. van Ooy jr met Fiat en P. Vis ser met Borgward uitgevallen. Strafpunten liepen op B. E. Wort- man met Peugeot, A. A. Kouwenberg met Sunbeam Talbot, W. F. Verhey van Wijk met Healey, P. Vogelenzang met Citroen, A. Hoogervorst met Volkswagen en L. F. Bornstein met Volkswagen. Na Genève ging het naar het Noor den en voerde het parcours over St. Claude naar Dóle. Maar onderweg, het was in de nanacht, werd men weer aan de tand gevoeld voor een klasse mentsproef in de Jura, de derde van de reeks en daarop was de derde speciale etappe gevolgd. Regen van strafpunten. Ook de derde klassementsproef sloeg een bres in de gelederen van de Rallye-ridders. De Nederlandse dames équipe mej. Verschuur moest opgeven DONDERDAG 30 APRIL. Hilversum I, 402 m. 7.00—24.00 Nationaal Programma. 7.00 Gelukwens. 7.07 Nieuws. 7.22 Gram. 7.40 Liederen. 8.00 Gelukwens. 8.07 Nieuws. 8.22 Aubade. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterst. 9.35 Nederl. muziek. 10.00 R.K.-uitz. 10.30 Gram. 11.00 Reportage Militaire Para de in Amsterdam en défilé voor het Koninklijk Paleis te Soestdijk. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Piano en orgel. 12.55 Tulpen-rallye 13.00 Nieuws. 13.15 Carillonspel. 13.25 Promenade-orkest en solist. (Stereofo- nische uitz.). 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Kamerorkest en solist. 14.55 Ne derlandse volksliedjes. 15.10 Voor de jeugd. 16.15 Gram. 16.50 Koninklijke en nationale muziek. 17.15 Militaire amateursuitz. 17.50 Tulpen-ralley. 18.00 Nieuws. 18.15 Omroeporkest. 18.50 Toespraak door mr L. G. Kortenhorst. 19.00 Philharm. sextet (Stereofonische uitz.). 19.30 Oranjefeest in Paramaribo en Curaqao. 19.40 Gram. 20.00 Nieuws en weerber. 20.08 „De zee en het land", declamatorium. 20.45 Metropole- orkest (Stereofonische uitz.). 21.20 Ko ninginnedagviering in het Zeeuwse noodgebied. 22.00 Oranjebal. 22.30 Kon, Militaire Kapel; 23,00 Nieuws. 23.15 Paardensport. 23.20 Koninginnedag in Londen en Parijs. 23.5024.00 Dagslui ting en Wilhelmus. Hilversum II, 298 m, 7.0024.00 Nationaal Programma. 7.00 Zie Hilversum I. 10.00 Residen tie-orkest. 10.30 Morgendienst. 11.00— 24.00 Zie Hilversum I. NEDERLAND DANKT DE WERELD Vanavond van 20.40 tot 21.00 uur wordt over Hilversum II (298 m) in het VPRO-programma een Nederland se versie uitgezonden van het door de Wereldomroep voor 26 landen ver vaardigde dankprogramma, waarin H M. de Koningin het slotwoord spreekt. Dit program, waarvoor uit vele lan den hartelijke woorden van waar dering zijn ontvangen, vervangt de toespraak over De vrouw in het be drijf, welke door de VPR'O die in verband met de 1-Meiviering zendtijd met de VARA heeft gewisseld op dit uur uitgezonden zou worden. wegens uitgelopen lagers en ook het team van de heer W. F. Verhey van Wijk moest de strijd staken. In de derde speciale etappe vond helaas een ongeval plaats. De heer P. Vogelenzang vloog uit een der boch ten en moest met een hersenschudding en lichte verwondingen naar een zie kenhuis worden vervoerd. Zijn pas sagier, mej. Verrijn Stuart, bleef on gedeerd. Overigens had de tweede speciale etappe, van Wilier naar Schweighouse over de Grand Ballon de Col Amic en de Markstein ook al de nodige slacht offers geëist. Dit kan blijken uit het feit dat van de eerste 28 deelnemers, waarbij een flink aantal cracks zaten, er volgens een ruwe schatting slechts- zes zonder strafpunten bleven: Ap- pleyard. Van Beers, Imhof, Gatsoni des, Leerdam' en Thomas. En sommi gen hadden dit alleen te danken aan de vijf minuten waarmee op hel; laat ste ogenblik Norlier de tijd voor dit stuk had verlengd. Zelfs Appleyard kwam er maar net mee uit, want hij presenteerde zich met nauwelijks een halve minuut speling aan de controle. De mist was de grote vijand van de deelnemers op dit stuk geweest, In de tweede klassementsproef won nen in alle klassen de buitenlanders. Alleen Gatsonides wist in zijn klasse eerste te worden, óók in de derde klas sementsproef, terwijl ook M. J. Voor malen met Ford zich in zijn klasse eerste plaatste. Het resultaat van de vierde klassementsproef, de voorlaat ste de laatste is die van Zandvoort op Koninginnedag de bestijging van de Ballon d'Alsace bij daglicht, over een lengte van 9500 meter met een hoogteverschil van 500 meter, staande start en vliegende finish, was voor de Nederlanders gunstiger: J. Martens met Fiat, J. L. Boer met Volkswagen, J. M. Beekman met Simca, H. R. J. graaf van Zuylen van Nijevelt met Howett Javelin, M. J. Voormolen, ir W. H. Visser met Peugeot en Gatso nides, zij allen kwamen in hun klasse op de eerste plaats. Tijdens de etappe tussen Dóle en De gemeenschappelijke route in de Tulpen - Rallye HAUPAG- .-7C ZWITSERLAND (Advertentie) MORGENMIDDAG 4.15 UUR Malvaux viel mevr. Vermeulen— Thunack met Citroen uit, terwijl 'ook J. L. Flinterman met D.K.W., G. Iwe- ma Bakker met Peugeot, J. Hamel met Citroën, K, E. Wits met Mercedes, M. J. Voormolen met Ford, J. Slow met Jaguar en Kuipers hebben opgegeven. Officieuze stand. Volgens een zeer officieuze bereke ning, gemaakt vanochtend vroeg, zou het algemeen klassement er waar schijnlijk als volgt uitzien: 1. J. W. E. Banks (G.B.) met Bristol 57 winstpunten; 2/3. E. I. Appleyard (G.B.) met Jaguar en M. Grosgogaet (Fr.) met Panhard beiden 56; 4. H. R. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt (Ned.) met Jowett Javelin 53; 5. F. Schliger (Fr.) met Peugeot 50; 6/7. M. Damonte (It.) met Fiat en M. Bécquart (Fr.) met Jowett Javelin beiden 47. Als deze officieuze berekening juist blijkt te zijn, dan zal de strijd om winnaar te worden, naar men mag aannemen tussen dit zevental Ko ninginnedag op het circuit van Zand voort worden beslist. A.G.O.V.V. Go Ahead Op het Berg en Bosterrein zal Ko ninginnedag de eerste competitiewed strijd van dit seizoen tussen A.G.O.V.V. en Go Ahead gespeeld worden. Het geluk is dit seizoen niet op de hand van de Deventer rood-gelen. Evenals jl. Zondag tegen Vitesse in Arnhem, hebben zij vele wedstrijden met slechts één doelpunt verschil ver leren en zo staan zij er thans met maar één puntje voorsprong op de hekke- sluiter Achilles, niet bepaald roos kleurig voor. Ongetwijfeld zullen zij in de wedstrijd van morgen die om kwart over vier begint alles op alles zetten om door een gelijk spel of over winning hun precaire positie te ver beteren. Bridge Nederland-België In Haarlem en Maastricht werd Za terdag en Zondag dè jaarlijkse bridge-wedstrijd tegen België ge speeld. De Nederlandse herenploeg I behaalde na 96 spellen een klinkende overwinning met 13593 matchpun- ten op België I, terwijl de Nederland se ploeg II met 99—147 matchpunten van België II verloor. De Nederlandse dames speelden ge lijk tegen de Belgische dames: 109—112. Organisatie in handen van A.Z.C. Op verzoek cn in samenwerking met de sub-commissie voor het Mr Bieren- broodspot-wedstryd- en trainingsfonds van de K.N.Z.B., organiseert de Apel- doornse Zwem- cn Poloclub A.Z.C. op 3 Mei grote nationale zwemwedstrij den. Dit mr B-fonds, zoals het in de wandeling genoemd wordt, heeft tot doel de training en deelneming van de Nederlandse zwemmers(sters) en poloploeg aan belangrijke internatio nale wedstrijden mogelijk te maken. Op de wedstrijden verschijnt een zg. nationale ploeg, waarin vele nationale c-nacks zijn opgesteld. Wij maakten er reeds melding van dat Geertje Wiele- ma en Bob Bonte, en Kees Kieviet in deze ploeg zijn opgenomen. Geertje Wielema zal starten op de 400 m vrije slag dames. Zij zal het moeten opnemen tegen Tine van Brenk. Om de derde en vierde plaats zullen Hetty Balkenende en Florence Peters de strijd aanbinden. Voor de 100 m rugslag heren is Kees Kieviet favoriet. Hoe de strijd tussen Ad Boxen -en Anton Demuth zal af lopen valt niet te voorspellen. De Apeldoorner Gerrit Korteweg zal op dit nummer kunnen tonen wat hij in dit nationale milieu waard is. Op de 200 m schoolslag heren is de A.Z.C.-er Cor Beijer in de nationale ploeg opgenomen. Hij zal het tegen Bob Bonte niet kunnen bolwerken, Schaakwedstrijd Ter ere van 90-jarige jhr. v. Foreest Op 20 Juni a.s. hoopt een van de nestors van de Nederlandse schakers, onze plaatsgenoot jhr A. E. van Fo reest, zijn 90ste verjaardag te vieren. De Koninklijke Nederlandse Schaaks- bond heeft met het oog hierop een hul digingscomité in het leven geroepen, onder voorzitterschap van de heer L. G. Eggink. Dit comité zal o.a. een vijfdaags toumooi van vier en zes kampen doen verspelen en wel met medewerking van de Schaakclub Utrecht, op 15, 16, 18, 20 en 21 Juni. In de hoofdgroep zal N. Cortlever, houder van de jhr Van Foreest-beker zijn titel verdedigen. maar de strijd tussen Beyer, Leydek- kers en Arnold is geheel open. De 200 m schoolslag dames is zeer sterk bezet o.m. door het meedoen van Jenny Welling. De estafettes 3 x 100 m wisselslag dames en heren zal wel worden ge- -zwommen door 2 nationale ploegen en 1 Oostelijke ploeg. In de Oostelijke herenploeg is A. Zwerus van A.Z.C. opgenomen voor de 100 m vrije slag. IN HET LUCHTRUIM 103. Waar waren Billie en Kareltje eigenlijk? Oh, zij hadden zich ver stopt in een korenveld en gluurden angstig uit een schoof naar de wagen, die voor de deur van het limonadetentje stilhield. Ze hadden de commissaris en Piet Pakkum. zien uitstappen en. ook baron Van Pottum en de professor. En tot slot ook nog Pirn, Pam en Pom. „Het is afgelopen met ons," zei Kareltje met trillende stem. ,,Ze hebben ontdekt, waar we zijn geweest. Enonze jasjes hangen nog aan de kapstok!" Maling aan die jasjes," bromde Billie, terwijl hij voorzichtig om de korenschoof heengluurde. „Maar onze portefeuilles zitten er in, met al dat geld, dat is erger." Tien minuten later zagen ze het hele stel weer naar buiten komen en in de auto stappen. „Zc hebben onze jasjes bij zich," mopperde Billie. „Dat is minder mooi. Nou zijn wo weer ridder te voet, Karei. Hoe eerder we in Buldogstad komen, hoe beter." „Laten we gaan, Billie," bibberde Kareltje. „Ik voel me hier niet veilig meer." „Hou je stil," siste Billie eensklaps, terwijl hij Kareltje die al opgestaan was, weer in de korenschoof trok. „Daar heb je die diender. Die hebben ze achtergelaten om naar ons te zoeken, zo zeker als wat!" „Hemeltje, nu zijn we verloren," zuchtte Karei, toen hij Piet Pakkum met een speurende blik in zijn richting zag komen. „Zeur niet, niks verloren." Billie's stem klonk nijdig .„We kunnen moeilijk zo weglopen, maar er is niets op tegen om ons met korenschoof en al te verwijderen. Dat ziet die suffe Piet Pakkum toch niet!" Voorts is ér een 100 m vrije slag he ren voor Oostelijke zwemmers, Be halve Zwerus nemen hieraan Sonke (NZC), Beute (Nept. Arn.) en J. D. Wagenaar (AZC) deel. Om de AZC-leden kans te geven wat wedstrijdroutine in „grote" wed strijden op te doen, zijn de nummers 100 m rugslag dames en 100 m school slag heren op het programma ge plaatst. Kampioenscompetitie Korfbal gesplitst In verband met de vertraging in de afwerking van de competitie en in overleg met de betrokken clubs is be sloten dit seizoen de competitie om het korfbalkampioenschap van Neder land in plaats van in één in twee af delingen te doen houden. Zijn het normaal vijf clubs, die in de eindstrijd om de Nederlandse titel uitkomen, thans heeft 'men in totaal zes clubs tot beide afdelingen toege laten. Uit het Oosten, dat anders door één ploeg, nl. de kampioen van het Oosten, is vertegenwoordigd, mogen ditmaal zowel de kampioen van Oost A als die van Oost B aan de kam pioenscompetitie deelnemen. De inde ling van beide groepen ziet .er als volgt uit: Afdeling A: Blauw Wit, Vada en de kampioen van het Noorden. Afdeling B: P.S.V., Rigtersbleelc en Het Zuiden. In beide afdelingen zal een volle dige competitie worden gespeeld, waarna de in groep A en in groep B als eerste geëindigde clubs in een uit- en een thuiswedstrijd elkaar het' Nederlands kampioenschap zullen be twisten. Het programma voor de kampioens competitie luidt: Afdeling A: 10 Mei: Blauw WitVada; 17 Mei: „Noord"—Blauw Wit; 25 Mei: Vada— „Noord"; 30 Mei: VadaBlauw Wit; 14 Juni: Blauw Wit„Noord"; 28 Ju ni: „Noord"Vada. Afdeling B 26 April: Het Zuiden—P.S.V. (5—1); 3 Mei: P.S.V.—Het Zuiden; 10 Mei: RigtersbleelcHet Zuiden; 17 Mei: Rigtersbleek—P.S.V.25 Mei: P.S.V.— Rigtersbleelc; 14 Juni: Het Zuiden Rigtersbleek. 28 Juni: kampioen afdeling Bkam pioen afdelmg A; 5 Juli: kampioen af deling Akampioen afdeling B. JIMMY BROWN EN D F. ORANJ F. HEMDEN onthutst, „m-m-maar dat kan ik bij na niet geloven, meneer Brown.. Hoe kan een kind van vier jaar dan zó geweldig goed voetballen? Dat is toch onmogelijk. Hij moet veel en veel ouder zijn." Jimmy schudde zijn hoofd. „Neemt u rustig van my aan, dat hij nog vier jaar moet worden," zei hij. „Maar u dient daarbij te be denken, dat hij relatief wel wat ouder is. En chimpansee en dat is en blijft hij natuurlijk heeft een veel kortere jeugd dan een mens. Als hij dus op 'u de indruk maakt ouder te zijn, dan kan ik mij dat best be grijpen." Deze woorden waren me- 18. Meneer Bikkebakker en Jim my zetten het gesprek nog wat voort. „Hoe oud is Jack eigenlijk, meneer Érown?" vroeg de voorzitter van De Biggers. „Een jaar of zeven tien, achttien denkt u niet?" Jimmy Brown keek zijn bezoeker nadenkend/ aan. Wat wilde deze man eigenlijk? „Jackie moet nog vier worden, clenlc ik," zei hij. „Helemaal zeker weet ilc dat natuurlijk niet, want hij staat in geen enkel bevolkingsregister inge schreven, maar hij is zeker niet ouder dan vier." Meneer Bikkebak ker verslikte zich byna in een slokje thee. „V-v-vier j-jaar," stamelde hij neer Bikkehalcker lang niet onwel gevallig .„Dan zou hij dus tóch wel met onze adspiranten mee kunnen spelen," zei hg hoopvol .„Zoudt. u daar in principe bezwaar tegen lieb- ben,. meneer Brown?" Jimmy dacht een tijdje na. Zelf meende hij ook, dat Jaclcie best in een echt elftal zou kunnen meespelen en dat al maar op dat landje met die bal spelen, zou hem spoedig genoeg erg gaan ver velen. Vooral nu hij had gehoord, dat meneer Bikkebakltei» was komen vragen of hij lid van De Biggers zou willen worden. „Ach bezwddr...," zei Jimmy. Op dat ogenblik had meneer Bikkebakker Jimmy wel om de hals willen vallen. Tal van ongelukken tijdens autorace Een van de beroemde autowedstrij den in de internationale sportwereld, de jaarlijkse mijlenrace georganiseerd door de automobielclub van Brescia, is gewonnen door de Italiaan Gianni Narzotto met Ferrari in de tijd van 10 uur 37 min. en 19 sec. De Argentijn Fangio met Alfa Romeo werd tweede in 10 uur 49 min. 3 sec. en de Italiaan Bonetto met Lancla-Aurelia derde in 11 uur 0.7 min. 40 sec. Zaterdagavond startten in Breda en kele honderden wagens vdor de fan tastische race door een groot deel van, Italië, de Appenijnen inbegrepen. De monsterrit, die zeer veel van de cou reurs vergt, is niet zonder ongeluk ken verlopen. Het ernstigste ongeval overkwam de Franse tour-équie Des- rollognes-Ugnon. De Jaguar van deze rijders raakte van de weg en vloog in brand. Ugnon werd dodelijk gewond en zijn ploeggenoot zwaar gewond. Ook de Franse coureurs Claudes en Pages geraakten met hun Renault van de weg en werden beiden gewond, evenals de Italianen Balzarine en Veglia, die met hun Osca uit een bocht vlogen. De Spanjaard Iturralde staak te de strijd toen hij een toeschouwer had aangereden, die met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De Italiaan Polverini reed onderweg een kind van 12 jaar dood en de Argentijn Morimon tenslotte kwam met de schrik vrij, toen zijn wagen over de kop sloeg en in brand vloog. In totaal zijn twaalf ongelukken ge beurd. Twee personen werden gedood en vijf min of meer ernstig gewond. Lente-Bromfietstocht van de A.N.W.B. Voor de vierde maal organiseert de A.N.W.B. een toeristische bromfiets- tocht. Het traject, dat door een afwisse lend landschap voert en een lengte van pl.m. 120 km heeft, kan naar keuze op 2 of 3 Mei gereden worden. De deelnemers de tocht staat zo wel voor leden als niet-leden van de A.N.W.B. open ontvangen ais sou venir een mapje met fraaie foto's van de route. Da vertrekposten, tevens finish, zijn naar keuze hotel „Het Wapen van Zeist" te Zeist en hotel „Het Wapen van Rhenen" te Rhenen. Deze lentetocht wordt gereden aan de hand van een beknopte beschrij ving, waarbij men zich steeds dient te richten op de bondswegwijzers en paddestoelen. De Wegenwacht zal op beide dagen langs de route extra-assistentie ver lenen. Drie nieuwe Ned. records gewichthefien In „Scala" te Den Haag werden door de Haagse vereniging Simson interna tionale wedstrijden gehouden in het gewichtheffen, waaraan behalve door een Nederlandse ploeg werd deelge nomen door twee Australiërs, een Oostenrijker, drie Fransen en een Duitser. Het eerste nummer bracht een tweekamp in het zwaarmiddengewicht tussen J. G. Smeekens (Breda), de - Ibursoi-orztrh' ZEER KALME MARKT. AMSTERDAM, 28 April. Ook van daag heeft de beurs een vrij saai ver loop gehad en was er geen enkele hoek waar zich een markante ontwikkeling' voordeed. Op de foeleggingsmarkt blijft het de aandacht trekken, dat de. nieu we staatslening van dag tot dag ver der oploopt. Werd gisteren de 101 ruimschoots gepasseerd, vandaag ging het opnieuw in opwaartse richting en werd 10F'/io betaald, slotnotering 101%. De internationale industriepapieren deden weinig van zich sprekei.. Zowel in Kon. Olie, Unilever, Philips en AKU bleven de hoeken vrijwel leeg en wa ren de koersen in feite onveranderd. Op de scheepvaartafdeling stelden de koersen enigszins teleur. Cultures vermochten al evenmin veel belangstelling te trekken. Van de Amerikaanse afdeling valt al evenmin veel opwekkends te ver teilen. Men blijft hier in één doen met New York, Het agio is nog steeds vrijwel nihil. Prologatie 2% procent. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000,— Nederland 1947 (3%) 3 96% dito 1937 -3- 96'%o Dollar-lening 1947 95% dito NWS (2%) 79% Indië 1937 -3- 95% ACTIEVE AANDELEN Industriële ondernemingen Alg. Kunstzijde Unie aand... 160% v. Berkei's Patent'100 Cal vé-D elft 117% Fokker 112 Van Gelder Zonen aand148% Lever Br. en Unilever C. v. A. 185% Ned. Ford 194 Philips' Gloeil. f.ge bez, v. a. 157% Wilton Fyenoord 168% Petroleumondernemingen Kon. Petroleum Mij. aand. 309% Scheepvaartmaatschappijen Holland-Amerika dito aand. 144% Kon. Paketvaart117% Kon. Rotterdamse Lloyd dito 124 Stv. Mij. Nederland dito144% Suikerondernemingen Handelsver. Amsterdam aand. 97 Javase Cultuur Mij. dito 40 NIET-ACTIEVE AANDELEN Industr. Ondernemingen Rott. Droogdok Mij333 Schokbeton dito 96 Ver. Pharm. Fabr. (Zwitsal) 93% Amerikaanse fondsen Anaconda C. v. A37°/>o Bethlehem Steel idem 51% General Motors' idem 60% Intern. Nickel idem 30Va U., S. Steel idem 38% Cities Service idem 81% Cont. Oil idem 53 Philips idem 59% Shell Union idem 63% Europese kampioen in het middenge wicht, en André Dochy, de kampioen van Frankrijk. De tweekamp werd gewonnen door onze landgenoot, die daarbij drie Nederlandse records ver beterde en wel in het tweehandig trekken, het tweehandig stoten en in de drie Olympische' oefeningen. Bij het tweehandig trekken behaal de Smeekens 122.5 kg, waardoor hij het Nederlandse record met 5.4 kg verbeterde. Bij het stoten behaalde Smeekens' 150.2 kg, hetgeen 6.9 leg boven het beslaande Nederlandse re cord ligt. Het totaal van het twee handig drukken, trekken en stoten van Smeekens kwam op 372.7 kg, waarmede hij dus 10.2 kg boven het Nederlandse record kwam, dat sedert 12 October 1946 op naam staat van Bram Charité (Den Haag) met 362.5 kg, te Parijs gemaakt.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3