Apeldoorns jeugd gaat melkweg zien ïmze n.J„, Toneelgroep van N.R.V. trad op voor de Koningsschool dodelijke val apeldoorn GRASMAAIMACHINES LENTEZON EN KLEDING oneway- loenen kootwijk streek nieuws Woensdag 22 April 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blaff Oud-leerlingen bijeen Dat de al meer dan honderdjarige Koningsschool een prettige herinne ring heeft nagelaten bij de leerlingen, die haar hebben bevolkt, blijkt wel uit. het feit. dat de oud-leerlingen van alle leeftijdsgroepen zich hebben ver enigd en regelmatig' contact met elkèar houden, zoals dat ook Dinsdag gebeurde in La Bordelaise, toen al weer bijna een jaar na het eeuwfeest de üaditïonéle feestavond werd ge houden. Zoveel leden, die nog in Apél- doorn woonachtig zijn, telt de Vereni ging van Oud-leeriiugeiv..der Konings school, dat men genoodzaakt was de feestelijke bijeenkomst over twee avonden gister- en hedenavond tè Verdelen. OFFICIëLE PUBLICATIE Opkomst voor herhalingsoefeningen Voor de militairen, die op Donder dag 23 April 1953 voor herhalings oefeningen onder de wapenen moeten komen, sijn enkele extra-treinen in gelegd, waarvan de dienstregeling htrna volgt. Voor de opkomst te Ede teil- Mill lopen de, volgende extra-trei nen: Rotterdam-Maas y. 9.33, Den Hdag S.S. v. 9.31, Voorburg v. 9.36, Gouda v. 9.56, Utrecht C.S. v. 10.21, Ede-W. a. 10/16, Ede-W', v. 10.49, Arnhem a, 11.03. De militairen voor Mill moeten te Arnhem overstappen op de hierna vermelde extra-trein, komende uit Amsterdam met be stemming Boxmeer. Amsterdam C.S. v. 9.41, Amsterdam M.P. v. 9.48, Amsterdam Amstel v. 9.53. Utrecht C.S. v. 10.26, Ede-W', a. 10.58, Ede- W. v. 11.01, Arnhem a. 11.18, Arn hem v. 11.25, Nijmegen v. 11.48, Boxmeer a. 12.12. Voor de opkomst tc Rucphen en Ossendrecht loopt de volgende extra-trein: Amsterdam cs. v. 8.46, Haarlem v. 9.03, Leiden v. 9.26, Den Haag H.S. v. 9.52, Delft v. 10.00, Schiedam v. 10.09, Rotter dam D.P. v. 10.16, Feijenoord v. 10.24. Dordrecht v. 10.37, Roosen daal a. 11,02. De militairen met be stemming Ossendrecht moeten te P.oos ndaal overstappen op de trein van de normale dienstregeling naar Bergen op Zoom: Roosendaal v. 11.05. Borgen op Zoom a.. 1*1.16. Met dc vorengenoemde treinen moe ten reizen de militairen, woonachtig in een der vorengenoemde plaatsen alsmede de militairen, die via een dezer plaatsen naar htm bestemming reizen en derhalve op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats moeten vertrekken, dat zij op het betreffen de station aansluiting hebben op de extra-trein. Alle overige militairen moeten, ingevolge hun lastgeving, reizen met de treinen of bussen van dc normale dienstregelingen, per eer ste reisgelegenheid na 7.00 u„ uit gezonderd de militairen, die zich op 23 April a s. te 's-Hertogenbosch moeten melden voor wapenonder- zoek, welke moeten reizen met trei nen van de normale dienstregeling, zodanig, dat zij zich te 's Hertogen bosch kunnen melden op het in hun lastgeving aangegeven uur. (Jfdt is er la doen?' Centraal-Theater: van 17—22 April hoofdnummer „Mandy", 14 j. 19 en 21 uur. Woensdag 22 April 14.30 uur. Donderdag 23 April, 19 cn 21 uur, hoofdnummer „Hotel Sahara", alle leeftijden. Minerva-Theater: van 1723. April, hoofdnummer „24 uur uit een vrou wenleven", 14 j. 19 en 21 uur. Woensdag 14.30 uur. Veluwe-Theater: van 17—23 April, hoofdnummer „De Rode Valk", jaar. 18.30 en 20.45 uur. Tivoli-Theater: van 17—22 April, hoofdnummer ,.In de greep van de angst", 18 j. 14.30, 18.45 en 21 Zondag 14 uur, 16.15, 18.45 en 21 uur. Kunstcentrum, Loolaan 46, tot en met 30 April, 10—12 en 14-17 uur, leden tentoonstelling Ver v. Beeldende Kunstenaars. Donderdag 23 April, 14.30, 18.45 en 21 uur hoofdnummer „De dood van een handelsreiziger", 18 j. Vrijdag 24 April, Poort van Kleef, 20 uur. Grünnegcr Verain. Dinsdag 28 April, zaal Bienefelt, Van Kinsbergenstraat, 19.30 uur, leden vergadering Coöp. Uitv. Vereniging. Woensdag 29 April, Poort van Kleef, 20 uur. Toneelclub Ned. Reisver. Opvoering van „Blijf zitten waar je zit". Sta- Woensdag 29 April wijkgebouw tionsstraat 56, 20 uur Ver. Groene Kruis. Ter voorkoming van misverstand eD trleurstelling diene. dat In de agenda o.-.-his die gebeurtenissen en uitvoe- rmgen kunnen worden opgenomen welke per advertentie in de N A. Crt. zijn aangekondigd. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer A. Hoogeveen, nog de geslaagde viering van het eeuwfeest, waarbij hij in het bijzon der de heer Tutein Nolthenius dank bracht voor de waardevolle hulp, welke deze bij de organisatie van de feestviering heeft gegeven. Tot ge ruststelling van de dames der leden, erzekerde de voorzitter, dal het eeuwfeest, dat alleen door de mannen werd gevierd, uitermate geslaagd en gezellig is geweest. De keuze voor de viering van dit jaarfeest, was ditmaal, op een toneel uitvoering gevallen. Een volgend maal zal men de liefhebbers(sters) van een cabaret-revue tevreden stellen. Overigens heeft men wel een zeer gelukkige greep gedaan door de. toneel groep van de Nederlandse Reisvereni- te verzoeken voor haar op te treden, want dit gezelschap, dat onder leiding staat van regisseur Jan Holt- land, behoort gerekend te worden tot de beste amateurtoneelverenigingen in onze gemeente. Men bracht met veel vaart en soe pelheid het blijspel van Aug. van Zuylen „Blijf zitten, waar je ziet" ten tonele, een dartel spel met een on schuldig pikanterietje, waaraan men zeer veel genoegen beleefde. J. van Reekum overleden In de ouderdom van zestig -;5aar is Maandag te New Rochelle bij New York overleden onze oud-plaatsgenoot de heer Johannes van Reekum. De overledene stichtte met zijn broei de heer J. Richard van Reekum in '17 hier ter plaatse de N.V. Papiermaat schappij gebr. v. Reekum, welk bedrijf zich hoofdzakelijk toelegde op export en zich in betrekkelijk korte tijd ont wikkelde tot een wereldfirma met eigen verkoopkantoren over de ge hele wereld. De overledene had zich' om gezond heidsredenen reeds voor enige jaren uit zaken teruggetrokken; toch bracht hij de laatste jaren steeds eenmaal per jaar een bezoek aan Apeldoorn. Hij was vorig jaar mede-oprichter van de „Van Reekum-Stichting", die hier ter plaatse gevestigd is, en waar van de overledene de functie van re gent uitoefende. Deze. Stichting, welke zich ten doel stelt ten algemenen nutte werkzaam te zijn, had zijn bijzondere belangstelling. Vermoedelijk overvallen door een duizeling, is gistermiddag de 72-jarige J. G- B. Krabbendam, wonende aan de Welgelegenweg, van een ladder ge vallen en zo ongelukkig terecht geko men, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. De heer K. was bezig met het schilderen van de daklijst aan zijn woning. Het stoffelijk overschot werd naar het Juliana-ziekenhuïs overge bracht. Marktbericht. Neurende koeien f 11001200; guste koeien f 600800; drachtige vaarzen f 825950; pinken f 300500; kalveren f 175275; graskalveren f 100200; nuchtere kalveren f 3555; koeien, vet per kg f 2.50—2.90. Aanvoer 70 stuks. Handel vlot. helpt Krutfiingen Ten bate van het adoptiefonds Krui- ningen 'is er uitzicht op de volgende uitvoeringen en attracties: Woensdag 29 April in De Poort van Kleef een toneelavond van de Apel- doornse afdeling van de Nederlandse Reisvereniging; Donderdag 30 April tijdens de optocht ter gelegenheid van Koninginnedag verkoop van suiker- bollen door leerlingen van de Prinses Ireneschool; Dond.erdag 14 Mei in La Bordelaise bal, georganiseerd door het Veteranenlegioen Nederland, afdeling Apeldoorn; Zaterdag 16 Mei in La Bordelaise een pasar malan met vooraf een rijsttafel, eveneens georganiseerd door de plaatselijke afdeling van het Veteranen Legioen Nederland. Voor het Nationale Rampenfonds wordt Donderdag 21 Mei een kunst avond in de Zuiderkerk van de Ge reformeerde kerk aan de Arnhemse- weg gegeven door de Nederlandse Blindenbond. De burgemeester spreekt bij de opening van deze avond een aanbevelend woord. OPRUIMING Door verplaatsing van onze zaak naar HOOFDSTRAAT 192 ruimen wij uit onze voorraad verschillende gouden en zilveren artikelen en Uurwerken etc. op tegen sterk verlaagde prijzen PROFITEERT van deze unieke gelegenheid! „DE PUNT" H. C. v. d. KAMP GOUD ZILVER UURWERKEN Nieuwstraat 36 Tel. 5184 Finale Schoolvoetbal. Hedenavond om kwart over zes zal op het terrein van Robur et Velocitas de finale van het Schoolvoetbaltornooi worden gespeeld. Voor deze finale plaatsten zich de Handelsavondschool I en U.L.N.O. Na afloop zal de bpker aan de winnende ploeg worden uitge reikt. Ulo-school 't Loo liet bestuur van de Vereniging tot slichting en instandhouding ener Christelijke school voor ulo en mulo in wijk IV der Ned. Herv. Gemeente te Apeldoorn en 't Loo. heeft verzocht gelden beschikbaar te stellen voor een reparatie aan de leiding van de cen trale verwarming in zijn school aan de Hezeweg. Blijkens de toelichting op deze aanvraag was deze leiding totaal doorgeroest, waardoor lekkage ont stond, welk euvel zich Januari 1953 plotseling in erge mate openbaarde. Het bestuur heeft toen spoedshalve op dracht gegeven tot onmiddellijke her stelling. Op grond van deze toelichting en van het rapport hierover van de direc teur van Gemeentewerken zijn B. en W. van mening, dat het hier geen ver andering van inrichting betreft, doch een herstelling, welke als gewoon on derhoud moet worden beschouwd. De kosten dienen te worden bestreden uit de vergoeding ex artikel 101 der wet. Zij stellen daarom de raad voor me dewerking aan deze aanvraag te wei geren, omdat daardoor de normale eisen, aan het geven van onderwijs te stellen, zouden worden overschreden. BURGERLIJKE STAND Opgave van 21 April. Geboren: Cornelia Theresia Ger- truda Johanna Maria, dochter van W. J. M. Blijboom en G. C. v. d. Wolf; Hendrika Johanna Martina, dochter van A. Noltus en M. de Bel; Willem Jan Sander, zoon van J. S. Heutink en M. A. Heetebrij; Fenneken, dochter van H. Modderkolk en G. Jansen; Jo hanna Hendrika, dochter van J. H. E. Bieuwinga en J. B. Jaarsma; Bartholo mew Hubertus, zoon van T. Vogel sang en J. C. dc Wit. Overleden: A. j. Schut, geh. met H. Romijn, 71 jaar, m.; H. H. Zijp, geh. met J. G. de Bruin, 72 jaar, vr.; W. Nieman, geh. met G. Arema, 89 jaar, m.; J. Kamphuis, weduwn. van E. W. van Duuren, 79 jaar. Gehuwd: A. R. Brüggemann en G. A. van Laar; G. J. Bagerman en D. Huisman. DE BESTE KWALITEITEN tegen, de LAAGSTE PRIJS! FEDDEMA -r- KORENSTRAAT T TEL. 3244 Vele dames op Show van Eysink ten Brink Aangemoedigd door het zo plotse ling warme voorjaarsweer, hebben dezer dagen ongetwijfeld talloze da mes een duik in haar kleerkast ge nomen, teneinde een wat luchtiger kledingstuk op te diepen. Daarom was de modeflils, welke de Apeldoornse firma Eysink ten Brink Dinsdagmiddag in hotel Bloemink in het kader van „Voor U Mevrouw" toonde, wel precies op het juiste mo ment gekozen. Geen wonder, dat de belangstelling voor deze show groot was. Veel plezier kan men komende zomer beleven van het nieuwe artikel everglaze, dat weliswaar al zijn entree heeft gemaakt in de wereld van de mode en al veel wordt gedragen, maar dat steeds weer in een andere kwali teit wordt vervaardigd. Talloze aardige modellen werden door de drie charmante mannequins getoond in dit genre. Hoofdzakelijk tuin- en zonnejurken worden van dit materiaal gemaakt, in veel frisse, sprekende kleuren. Vernuftig ook waren deze zonnejurken verwerkt, die door een pelerine,' een nauwsluitend lijfje of een ander ver rassend dingske, dat als bolero diende, in een wip konden worden omge toverd in een vlotte zomerjapon, welke men bij allerlei gelegenheden kan dragen, en geen streepje teveel „bloot" vertoonde. Nieuw in de ko mende zomermode zijn de grote zak ken, waarmee kwistig in de modellen wordt gewerkt. Vanzelfsprekend ontbraken de man tels, swaggers cn shorties niet in deze modeflils. De kleuren draaien alle maal om beige en bruin, hier en daar grijs cn in de korte manteltjes wit, al is er voor het jeugdige of exotische type de nodige keuze in fel lere kleuren en dessins. Bij al deze toiletjes werden modieuze bijpassende dopjes gedragen van Mai- son André, terwijl de tassen voor deze show door firma Van Es waren afgestaan. Het waardige besluit van deze ge slaagde show werd gevormd door een drietal vorstelijke avondjaponnen. Excursies naar Mariëndaal en een opstelwedstrijd DE MELK gaat niet alleen naar de scholen een liter per week per leerling, dank zij de al enige tijd goed functionnerende schoolmelk- voorziening maar de scholen gaan binnenkort ook naar dc melk. Als dit een beetje raadselachtig klinkt, zal Mariëndaal U uit de droom helpen. Want daar, in de directeurskamer van de heer H. J. Koier, is 't denkbeeld gerezen om de leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen in Apeldoorn uit te nodigen, niet op de thee, maar op de melk. En als wij horen hoe dit aardige en paedagogisch verdienstelijke denkbeeld is uitgewerkt en hoe het onder leiding van de heer J. Bleeker nu vaste vorm heeft gekregen, dan weten we al bij voorbaat, dat de scholen, die de invitatie aanvaarden, er geen spijt van zullen hebben, m. a. w. niet op de koffie zullen komen. De inspecteur van het Lager Onder wijs. de wethouder van Onderwijs en de hoofden van de betreffende scho len waren er ook vierkant voor. Want dit initiatief toont aan, dat er in de top van Mariëndaal een goed begrip zetelt voor de voorlichtende taak. welke een zo groot en algemeen nuts bedrijf als Mariëndaal ongetwijfeld naast en in samenhang met de com merciële taak heeft. Het blijft dan ook niét bij het bezichtigen van het bedrijf. Aan de school-excursies is een opstelwedstrijd verbonden met een klasse-competitie. En voor de beste opstellen heeft Mariëndaal een aan tal prijzen beschikbaar gesteld, zowel voor de individuele leerling, die het beste opstel levert, als voor de school, waar de beste opstellen worden ge schreven. Per klasse wordt één prijs, een boek, beschikbaar gesteld. Deze prijswinnaar doet mee aan de school- competilie om vier mooie prijzen: 1. een fiets; 2. een horloge; 3. een came ra; 4. een camera in eenvoudiger uit voering. Tenslotte wordt er een school prijs uitgereikt aan de school, waar de beste opstellen worden gemaakt. Die prijs moet een verrassing blijven. Een jury, beslaande uit de heren H. E. Sondorp, de inspecteur van hel Vergadering van Beter Wonen. Do woningbouwvereniging Beter Wonen heeft een ledenvergadering gehouden, gepresideerd door de heer J. W. Schut. Medegedeeld werd, dat de heer D. H. Steenbergen uit Beekbergen bedankt heeft als bestuurslid. In een volgende vergadering zal een plaatsvervanger gekozen worden. Medegedeeld werd voorts, dat zich te Loenen twee en twintig gegadigden hebben gemeld voor een gehele woning cn twintig i^oor een duplex. Dat is ongeveer lO'/o L.O. dr P. A. de Planque, oud-direc teur van de Chr, H.B.S. en W. van Ginkel, leraar aan de Van Kinsbergen- school, heeft zich niet af laten schrik ken door de lastige laak om de op stellen van de niet minder dan 1600 jeugdige deelnemers aan de melk- excursies tcbeoordelen. Tot de spelregels behoort het voor schrift dat alle opstellen anonym, slechts voorzien van een nummer wor den ingezonden. Het doel is natuurlijk de kinderen in dc gelegenheid te stellen de in drukken van een bezoek aan Mariën daal zelfstandig te verwerken. De excursie kan door opzet en uit voering geheel als een stukje prac- tisch onderwijs worden beschouwd. Zij vindt dan ook met medewerking van de hoofden van scholen plaats tijdens de schooluren van 9 tot 11 uur 's morgens. Gedurende drie morgens per week zullen telkens groepen van 40 a 50 leerlingen worden ontvangen en rondgeleid. De jongens en meisjes zullen zich ongetwijfeld niet verve len; zodra zij ontdekken, dat de melk van de koe niet maar één-twee-drie in de huiskamers op tafel komt. Om na afloop bij een veelheid van indruk ken te bevorderen, dat de voornaam ste punten van het productieproces beklijven het opstel moet immers prima worden! heeft de technische organisator, dc heer Bleeker, een han dig hulpmiddeltje gevonden in een klein namaak-fototoestelletje, waarin zes micro-foto's van Mariëndaal :e zien zijn. De eerste excursie begint 28 April 's morgens om 9 uur. Kerkdiensten in dorp Kootwük. Op een gemeenlevergadering van de Ned. Hervormde gemeente te Kootwijk zijn belangrijke zaken besproken. Men staat voor het feit, dat de kerk te Kootwijkerbroek te klein is. Voor ver bouwen is geen geld. Thans is in over weging genomen een hulpprediker voor Kootwijk-dorp aan te stellen. Het werk van de predikant wordt dan aan merkelijk verlicht en in Kootwijk zal iedere Zondag tweemaal dienst kun nen worden gehouden. Het kerkelijk leven in Kootwijk zal bij deze gang van zaken gebaat zijn. van de ingeschreven woningzoekenden. Het bestuur werd gemachtigd twee percelen bouwterrein aan te kopen. Ds Van de Windt uit Hoenderloo, brak een lans voor het bouwen van woningen te Hoenderloo. De heer H. Stein, hoofdassistent van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst te Apeldoorn, vertelde iets over de aan leg van tuintjes. De heer Stein illus treerde zijn causerie met een prach tige collectie kleurenfoto's, geprojec teerd op het witte doek. Tivoli ,,De dood van een handelsreiziger" In Tivoli wordt a.s. Donderdag in de speciale cyclus de film „De dood van een handelsreiziger" vertoond, naar 't toneelstuk van Arthur Miller. Zo op het eerste gezicht lijkt het wel of Arthur Miller zijn „Death of a Sa lesman" evenzeer schreef voor toneel als voor film.. Want het verhaal van de laatste levensdag van Willy Loman, die als handelsreiziger zijn waar aan de man tracht te brengen, maar meer nog dan zijn waar zichzelf „verkoopt" door goedkope grapjes en doorzichtige bluf, is een verhaal van heden en ver leden, van geluk en tegenspoed, van geloof en totale ontreddering. Sommi ge van deze tegenstellingen bieden de film een unieke kans; het fantastisch dooreenschuiven van heden en verle den is effectiever door een camera dan door toneelspel te realiseren. Daarte genover staat dat een ander gedeelte van de tegenstellingen: dat van het fa lende geloof in zichzelf en de totale ontreddering daarna, zich door dialoog en spel slechts uiten kan. Deze opzettelijke dooreenmenging van tegenstellingen in Millers stuk is een van de sterkste kanten. Misschien heeft u „Dood van een handelsreizi ger" zien opvoeren door Comedia of 't A.T.G. nu enige jaren geleden. Door op het toneel handelingen in het he den en verleden gelijktijdig te laten spelen, werd de sfeer van het onwe zenlijke en alles-in-de-tijd-omvattende uiterst zuiver verbeeld. De film echter heeft de hele scène opengegooid, de fantasieën en dagdro merijen van de in zichzelf gedcsillusi- onneerde handelsreiziger vastgelegd met de werkelijkheid van 'Lverleden als décor. Met andere woorden: ieder beeld van het verleden is een verlen ging van het beeld van het heden, en dus niet zoals gewoonlijk een flash back. Door deze interpretatie van de re gisseur is Willy Loman een „geval op zichzelf" geworden, is de symboliek volledig zoek geraakt. Een ander nadeel van het prijsgeven van Millers strakke stylering is, dat 't melodrama nog al eens om de hoek komt kijken. De wijze waarop Fredric March de figuur van Willy Loman waar weet te maken, is van een zo angstwekkende beklemming, dat de bekroning voor deze vertolking, als de beste manne lijke hoofdrolspeler van het jaar, die hij op het laatste filmfestival te Vene tië verwierf, alleszins begrijpelijk is. Veel van de waarde van het toneel stuk „Dood van een handelsreiziger" is in de film verloren gegaan, toch blijft het een rolprent, de moeite van het zien overwaard. Gunning. De directeur van Gemeentewerken heeft namens Burg. en Weth. het 65ste rioleringsbestek, omvattende de aanleg van klinkerbestratingen, in gedeelten van de Kraaienweg, Eksterweg, Ra- venweg en Hofveld en in de Buizerd- weg gegund aan de op één na laagste inschrijver van de openbare aanbeste ding, de fa H. A. Jaartsveld alhier, voor f 138.540. Veiling. Bij de ten overstaan van notaris J. G. A. Kuhlmann gehouden veiling is ingezet het huis, met erf, tuin en houten schuur, Zutphensestraat 107, groot 3 64 a.. op f 5800 en is ver kocht het huis met erf, schuur en grond. Hoenderparkweg 107 en Beek- luslweg. groot ongeveer 1.23.10 ha., voor f 13.100. Bij de ten overstaan van notaris P. A. J. Breedijk gehouden veiling, is het woonhuis met houten schuur, erf cn tuin Zwolseweg 426, groot 17 75 are. verkocht voor f 5500. IN 'T KORT TVVELLO. Pater Loop zal van avond in het verenigingsgebouw te Duistervoorde een rede uitspreken, tij dens een samenzijn van A.B.T.B., K.A.B. en R.K Middenstandsvereniging Twello. TWELLO. De samenwerkende Twellose jeugdverenigingen hebben besloten ditmaal op 5 Mei geen fees ten te organiseren. De traditionele dorpsloop zal nu gehouden worden op Koninginnedag. TWELLO. Twello krijgt een bios coop. De heer J. A. Olde Dubbelink zal vanaf heden bioscoopvoorstellingen mogen geven in het R.K. Patronaats gebouw te Twello. TWELLO. In Twello zal op He melvaartsdag weer een oriënteringsrit van 60 km voor bromfietsen worden gehouden. Ook nu is de V.V.V. Twello Vooruit organisatrice. VOORST. In de gemeente Voorst is van 4 Mei tot 12 Mei gelegenheid tot het laten herijken van maten en ge wichten. Het herijken vindt plaats in de landbouwschool te Twello (van 4 tot 8 Mei) en in de fröbelschool te Voorst (op 11 en 12 Mei). STROE. De metaalwarenfabr. Steco viert vandaag haar zilveren jubileum. De onderneming verschaft aan onge veer 70 arbeiders werk (vervaardiging bagagedragers, achterlichtjes en fiets pompen) en werd destijds opgericht door de rijwielhersteller de heer J. v. d. Steeg, GARDEREN. De medische dienst zal a.s. Zondag worden waargenomen door dr L. E. van Hoorn, tel. 274 en zuster C. van Westrenen te Uddel, te lefoon 287. GARDEREN. De Emmabloemcol- lecte, gehouden met medewerking van de muziekvereniging Tot ons genoe gen, heeft in de buurtschap Speulde f 78.opgebracht. ELSPEET. De medische dienst zal het komende weekend in Elsjleet wor den waargenomen door dr L. E. van Hoorn te Garderen, lel. 274. TEUGE. De zevenjarige Julius Rahael, een Ambonese jongen, stak Maandagmiddag zonder op het ver keer te letten nabij het kamp de Rijks straatweg over. Hij werd door een passerende auto gegrepen, waardoor hij, wonder boven wonder slechts en kele verwondingen aan het hoofd op liep. H00FDSTR.16l-.TEl.5635 APELDOORN WAT ZEGT Roelf uur d'n Enk „ROMMElpot in 't Mansholt-kot"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2