(ndmmw- Verbreding van de Langeweg Binnenkort eerste B.B.-cursus meuws r Dinsdag 21 April 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad RAADSAGENDA De Raad der gemeente Apeldoorn komt Donderdag 23 April 1953, des na middags om twee uur in de Raadzaal bijeen ter behandeling van de volgen de agenda: Ingekomen stukken. Benoemingen: een lid van de Com missie lot wering van schoolverzuim in de kadastrale gemeenten Apeldoorn en Hoog Soeren. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Begroting 1953 met het oog op de wijziging van de salariëring van de leerling-verplegenden van het Juliana Ziekenhuis. Idem tot verkoop van kavel XXXIII van het zomerhuisjest^rrein te Beek bergen. Idem tot aankoop van grond op de hoek Graanweg Holthuizerweg. Idem tot aankoop van het perceel Spadclaan 16—11. Idem tot aankoop van een perceel grond aan de Valkcnweg. Idem tot aankoop van grond in het Orderbos. Idem tot het aangaan van een grond- ruiling met M. G. van den Brink voor verbreding van de Sprengenweg. Idem tot het verlenen van een cre- diet voor het leggen van een riool in een gedeelte van de Kooiweg, de ver lengde Kooiweg en een gedeelte van de Jachthoornlaan. Idem tot het verlenen van een cre- diet voor de verbreding van de Lan- geweg bij de Loolaan. Idem tot het garanderen van rente en aflossing van een door de N.V. Bouwkas Noord Nederlandse Gemeen ten te verstrekken hypothecaire geld lening. Idem tot het verlenen van een cre- diet voor de aanschaffing van kan toormeubilair ten behoeve van de Dienst der Gemeentewerken. Idem tot het verlenen van een cre- 'diet voor het aanbrengen van gele knipperlichten op het kruispunt De venterstraat - Hegentesselaan - Sta tionsstraat. Idem tot het verlenen van een cre- diet voor de aankoop van een gras- maaimachine. Idem tot het verlenen van een cre- diet voor het deelnemen aan de Han del- en Industriebeurs „A.R.U." Idem tot verhoging van de gasprijs. Idem tot het verlenen van een cre- diot -. oor het opknappen van de ambtswoning bij schooi 20, Molen straat. Idem tot hel verlenen van mede werk' og aan de aanvraag ex artikel 72 der Lager-Onderwijswet 3920 van hel bestuur van de bijzondere U.L.O.- school aan de Kerklaan om beschik baarstelling van gelden voor de aan- sch'Ting van boeken. Idem om afwijzend te beschikken op do aanvraag van het bestuur van de biizondere school aan de Hezeweg om beschikbaarstelling van gelden voor het herstellen van de centrale ver warming in die school. Knipperlicht Deventerstraat. Het kruispunt Deventerstraat—Re- gentesselaan—Stationsstraat zal, blij kens voorstel van B. en W. aan Raad, gedurende de nachtelijke u voor eenzelfde knipperlicht-installatie worden voorzien als in gebruik is het kruispunt Deventerstraat—Hoofd straatKorenstraat. Het aantal sto ringen, dat de aanwezige verkeers- instaliatie op dat kruispunt vertoont, zal verminderen als het gewone licht 's nachts wordt uitgeschakeld. De fir ma Breukink te Enschede biedt aan de installatie te plaatsen voor f 410.—. m Wat is er te Centraal-Theater: van 17—22 April hoofdnummer „Mandy", 14 j. 19 en 21 uur. Woensdag 22 April 14.30 uur. Donderdag 23 April, 19 en 21 uur, hoofdnummer „Hotel Sahara", alle leeftijden. Minerva-Theater: van 17—23 April, hoofdnummer „24 uur uit een vrou wenleven", 14 j. 19 en 21 uur. Woensdag 14.30 uur. Veluwe-Theater: van 17—23 April, hoofdnummer „De Rode Valk", 14 jaar. 18.30 en 20.45 uur. Tivoli-Theatcr: van 17—22 April, hoofdnummer „In de greep van de angst", 18 j. 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14 uur, 16.15. 13.45 en 21 uur. Kunstcentrum, Loolaan 46, tot en met 30 April, 10—12 en 14-17 uur, leden tentoonstelling Ver v. Beeldende Kunstenaars. Vrijdag 24 April, Poort van Kleef, 20 uur, Grünneger Verain. Dinsdag 28 April, zaal Bienefelt, Van Kinsbergenstraat, 19.30 uur, leden vergadering Coöp. Uitv. Vereniging. Woensdag 29 April, Poort van Kleef, 20 uur, Toneelclub Ned. Reisver. Opvoering van „Blijf zitten waar je zit". Woensdag 29 April wijkgebouw Sta tionsstraat 56, 20 uur Ver. Groene Kruis. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat in de agenda ale.-hts die gebeurtenissen en uitvoe- rmgeo kunnen worden opgenomen welke per advertentie in de N A. Crt zijn aangekondigd. Herdenking op begraafplaats te Loenen Het Plaatselijk Comité der Oorlogs gravenstichting zal Maandag 4 Mei a.s., om 14 uur, op de Centrale Be graafplaats te Loenen een korte plech tigheid houden ter herdenking van de gevallenen. Het openingswoord zal gesproken worden door een der leden van het Plaatselijk Comité, waarna het woord zullen voeren Aalmoezenier P. G. M. Schoonebeek, van Den I-Iaag en ds G. J. v. d. Burg, van Loenen. Een stille omgang en een groet aan de Vlag, zullen de plechtigheid be sluiten. Voor het Rampenfonds. Bij de Twentse Bank N.V., kantoor Apeldoorn, is voor het nationaal Ram penfonds ingekomen een gift van f 50 van onze vroegere plaatsgenoot de heer A. J. Romijn, thans wonende Bundaberg, Queensland (Australië). Kampioenschap van Gent. Op de Zondag jl. te Gent (België) gehouden internationale hondenten toonstelling behaalde de Dwerg- Schnauzer „Vaunus", eigenaresse mevr. Y. Clarion de Vries van de Manége Het Loo, het kampioenschap van Gent. Excursie Dierenbescherming Onder leiding van de heer Bouman, Directeur van Landelijke Eigendom men, hebben de jeugdleden van de afdeling Apeldoorn van de Ned. vere niging tot Bescherming van Dieren Zaterdagmiddag een excursie gemaakt naar de parken. Dar.k zij de belangstelling en de prettige, duidelijke explicatie van de heer Bouman, slaagde deze excursie uitstekend. Na enkele welkomstwoorden van de heer Portheine vertelde de heer Bouman een en ander over het ont staan van het Oranjepark, de be groeiing en de bewoners. Via het Wilhelminapark werd naar de kwe kerij van de gemeente op Marialust gewandeld. Hier hebben de jeugdige deelne- mers(sters) volop genoten van hét geen men weet te bereiken. Zeer veel interesse toonde men voor het uit- planten van de jonge zaailingen, in door een vernuftig apparaat geperste potvormige klompjes aarde. Dank zij deze vinding kon men de bloempotten, die voor die tijd een grote ruimte in namen, laten vervallen, hetgeen een grote bezuiniging betekende. Na afloop van de excursie heeft de heer van der Mark namens de Dieren bescherming woorden van dank ge richt aan het adres van de heer Bouman voor deze leerzame en onder houdende explicatie. Op de voordracht. Ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan School 12, Kanaal straat (vacature N. J. van Oostende) bieden B. en W. de Raad de volgende voordracht aan: 1. H. van de Sigten- horst, onderwijzer te Zuidlaren; 2. N. van der Zweth, onderwijzer te Hoen- derloo; 3. A. Gossink, onderwijzer te Ernst. Examens K. N. Z. B. Op 19 April vonden te Utrecht in het zwembad O. Z. E. B. I. examens plaats voor het diploma zwemonder wijzerfes) van de Kon. N.ederl. Zwem- bond. Er hadden zich 34 candidaten aangemeld, van wie er 14 slaagden, 10 een her-examen kregen een 30 werden afgewezen. Dit examen leverde voor de cursus, welke hier ter plaatse werd gehouden door de bedrijfsleider van het Sport- fondsenbad, dë heer EI.-P. Velthuis, een prachtig resultaat op. Van de 6 candidaten, die door de heer Velthuis waren opgeleid, slaagden 4 personen, t-w. mej. E. J. Rouwenhorst en de heer J. Koster, leden van de Apeld. Vrijw. Reddingsbrigade, mevr. T. van 't Wel-Nieboer (Zwolle) en de heer T. A. van Schie (Harderwijk). Twee can didaten kregen een her-examen. Van bovengenoemde cursus behoefde dus geen enkele eandidaat te worden afgewezen, een mooi resultaat, gezien de zware eisen, die voor het verkrij gen van het diploma zwemonderwijzer zijn gesteld. Riool-aansluiting. Van het aannemersbedrijf C. S. Brand is bij het Gemeentebestuur het verzoek ontvangen de' in aanbouw zijnde R.K. School aan de Jachtlaan te doen aansluiten op de riolering. Dit is mogelijk, indien in een gedeel te van de Kooiweg, de Verlengde Kooiweg en een gedeelte van de Jachthoornlaan een riool wordt ge legd. Op dit riool zullen behalve ge noemde school ook 22 woningen aan de Kooiweg kunnen worden aange sloten. De kosten van het leggen van de riolering en het herstellen van de ver harding in de bestaande wegen worden geraamd op f 11,600 en de kosten van het leggen der huisaansluitingen op f 2100. Door de aansluiting van de school op de riolering wordt een besparing van f 1100 verkregen. Bovendien zal aan rioolbelasting f 192 per jaar wor den verkregen. Grünneger Vcrainen. De Grünneger Verainen zal het sei zoen 1952-1953 besluiten met eêh to neelavond Vrijdag a.s. in „De Poort van Kleef". Zij heeft daarvoor de medewerking verkregen van de Grün neger Toneelclub, üit Zwolle, die zal opvoeren ,,'n Wepenusl", toneelspel van J. W. v. d. Heiden en Henk Bak ker. ,,'n Wepenust" is een Nederlands toneelwerk, dat in het Gronings is vertaald. Grondruiling en aankoop Ter verbetering van de situatie bij de uitmonding van de Langeweg op de Loolaan is het noodzakelijk, dat de ingang ter plaatse wordt verbreed, waardoor het mogelijk zal zijn, het nu bij het pand Loolaan 54 eindigende trottoir door te trekken. De directeur van Gemeentewerken raamt de kosten run een en ander op f 4600. B. en W. stellen de Raad voor een credict tot dat bedrag te verlenen. De heer M. G. van den Brink te Apeldoorn heeft zich bereid verklaard voor de afbuiging van de Sprengen weg naar de doorgetrokken Staring laan een grondruiling met de ge meente aan te gaan. Een en ander on der voorwaarde, dat op de nieuwe wegscheiding een eenvoudig hekwerk wordt geplaatst. De kosten hiervan zullen f 204.bedragen, waartoe B. en W adviseren. In het belang van de verkeersvei ligheid moet het kruispunt Graanweg- Holthuizerweg noodzakelijk worden verruimd. De heer J. Dekker, Holthui zerweg 16, is bereid tegen de gebrui kelijke vergoeding van 25 ct de daar voor benodigde grond af te staan, ech ter onder voorwaarde, dat er voor re kening van de gemeente een nieuw hekwerk wordt geplaatst. De kosten hiervan worden geraamd op f 1000.—. B. en W. stellen de Raad voor ge- Voetbalclub De Reiger vierde lustrum Dezer dagen vierde bovengenoemde vereniging haar eerste lustrum als bedrijfsvoetbalclub. De afgevaardigde van de Sportvereniging Van Reekum bood als blijvende herinnering een vaantje aan. Na hem spraken nog de afgevaardigden van de Supportersver eniging A. G. O. V. V. en De Brug. Het amateur-cabaret „De Optimis ten" gaf onder leiding van de heer G. Smies een goed en beschaafd pro gramma. Des middags was een jubileumwed strijd gespeeld tegen St Joseph Boys, aan de Deventerstraat. De zeer spor tieve strijd werd door De Reiger met 34 gewonnen. noemd bedrag beschikbaar te stellen. Mej. A. C. Kamp te Zwolle heeft zich bereid verklaard het haar ir eigendom toebehorende perceel Spa- delaan 16-11 aan de gemeente te ver kopen voor f 3200. De aankoop van dit perceel is zeer gewenst met het oog op het doorbraakplan Chr. Geurls- weg, reden waarom B. en W. de Raad voorstellen tot aankoop over te gaan. Brand in carosserie- bedrijf Een gedeelte van het carrosserie- bedrijf van Smies en Van Loenen, ge vestigd m een pand aan de Sikkellaan, is gisteravond een prooi der vlammen geworden. Omstreeks 6 uur, na beëindiging van de werkzaamheden, werd de brand ontdek^ in het bedrijf, dat is onderge bracht in een grote schuur. Hoewel zowel de Apeldoornse als de Een- drachtse brandweercorpsen spoedig aanwezig waren, kon men niet ver hinderen, dat het oude gedeelte van het bedrijf met inventaris vrijwel ge heel uitbrandde. Het nieuwe gedeelte, ongeveer de helft van het totaal, bleef dank zij het krachtig ingrijpen van de brandweer behouden. Men was bijna gereed gekomen met de bouw van een salonwagen en ook deze werd een prooi der vlammen. De schuur, eigendom van Gebr. Blumink, was niet verzekerd, doch de inventaris wel. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog. in het duister, doch de politie stelt een onderzoek in. Grondaankoop voor Sportpark. Ten behoeve van de aanleg van het Sportpark in het Orderbos is het ge wenst aan te kopeh een perceel bos grond ter grootte van pïm. 25.000 ca. gelegen aan de Polhoutwejj en toebe horend aan de C.V. Exploitatie Maat schappij Park de Kievit.' De kosten bedragen f 6250, waaronder een be drag van f 450 voor' overdrachts kosten. Zich verenigend met een advies van de Directeur van Gemeentewerken stellen B. en W. voorts de Raad voor aan te kopen een perceelgrond, ge legen aan de Valkenweg en toebeho rend aan mevrouw de wed. B. Terdu- Hekkelman, voor de prijs van f 3477.50. Het betreffende perceel- is t.z.t. be stemd voor de bouw van zg. goedkope woningen. Vandalen aan 't werk. Wederom moeten we melding ma ken van een vorm van vandalisme, welke niet genoeg valt te laken. De kist met verbandartikelen, door de E.H.B.O. indertijd geplaatst bij het betongedeelte van de Amersfoortse straatweg, is wederom verdwenen. We schrijven „wederom", want dit is, naar we menen, thans voor de der de maal het geval. Bovendien echtrr werd de inhoud reeds meer keren meegenomen. Voor de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. financiële strop doch nog meer yoor degenen, die tengevolge van een ongeval geholpen moeten Worden met de inhoud van de kist. Vorige keren'heeft men de kist, ont daan van de inhoud, in het bos terug gevonden. Doch ondanks nasporingen van de Apeldoornse politie is men daarin thans niet geslaagd. Automatische telefoon. Op 22 April a.s., van des morgens 8 uur af, zal het mogelijk zijn voor de abonné's van de automatische netten in het district Deventer de abonné's van de automatische netten in het district Leeuwarden langs automati sche weg, dus zonder tussenkomst van de telefoniste te bereiken. De bereik bare netten zjjn die, waarvan het net nummer begint met 51. Ook omgekeerd kunnen de aangeslo tenen van de automatische netten in hel district Leeuwarden, ingaande 22 April, de automatische abonné's in het district Deventer zelf kiezen. „Burgerlijke Bescherming" hield contact avond in La Bordelaise „De werving in Apeldoorn voor de Burgerlijke Bescherming is heel erg tegengevallen. Dat wil zeggen, voor zover het (vooral) de mannen betreft. Niettemin zijn wij blij met U, die zich direct spontaan opgaf na de eerste oproep en om dat te bewijzen hebben wij U nu gevraagd vanavond hier te komen". Zo begroette Maandagavond in La Boi-delai.se de heer J. C. Pasqua, hoofd B. B. in Apeldoorn, ongeveer driehonderd en zestig dames en heren, die deel zullen uitmaken van de diverse, in wording zijnde B. B.-groepen. Belangrijk is de zelfbescherming De heer Pasqua deelde mede, dat nog einde dezer maand begonnen zal worden met het geven van de eerste cursussen, voor de Opruimings- en Reddingsdienst. Deze cursussen wor den gegeven onder supervisie van de heer B. Ilunink, van Gemeentewerken, die geassisteerd wordt door in het landelijk B.B.-centrum te Barneveld opgeleide instructeurs. In totaal zul len ongeveer vijftig personen aan deze beide cursussen deelnemen. Tijdens de zomer zullen geen lessen worden gegeven. In September, wan neer men de gehele B.B.-organisatie in onze gemeente compleet hoopt te hebben, wordt begonnen met de op bouw van andere lakken van dienst. De meeste vrouwelijke vrijwilligers gaven zich op voor de Sociale dienst, die geleid wordt door de heer A. G. Reyners, directeur van Sociale Zaken. Zij zullen geen cursus behoeven te volgen, maar krijgen af en toe een verzoek tot bijwoning van een con tactavond. Belangrijk, niet alleen voor de vrij willigsters, maar voor alle Apel- doornse vrouwen, is de zelfbescher ming. Over dit onderwerp sprak Maandagavond de heer D. J.'v. d. Broek. Zelfbescherming is overigens even eenvoudig als noodzakelijk, al dus de heer Van der Broek. Een bakje zand, een paar emmers water op de zolder, het gereedleggen van verduisteringspapier enz. is vrijwel alles wat men nodig heeft. Goed is ook, dat men een beetje kennis ver zamelt over de behandeling van brandbommen, die vaak met een paar eenvoudige handgrepen schadeloos kunnen worden gemaakt, als men maar weet hoe! Er werden de heren Pasqua en Van den Broek vele vragen gesteld. Onder hen die de contactbijeenkomst bij woonden bevond zich, als plaatsver vangster van mej. C. J. de Koning, mevrouw H. F. Sabel, namens de Apeldoornse Federatie van Vrouwen verenigingen. Aangezien zich veel meer vrijwil- lig(st)ers voor het bijwonen van de eontactavond hadden gemeld dan La Bordelaise kan bevatten, zal komende Maandag nogmaals een dergelijk sa menzijn gehouden worden. UGCHELEN Oom Jan Kamphuis overleden In Ugchelen is overleden op 79-jarige leeftijd, de heer J. Kamphuis, in Ugchelen beter bekend als „Oom Jan". Met hem is een bijzonder geziene figuur heengegaan, die de sympathie van jong en oud genoot. Voor oom Jan ziek werd, ongeveer een jaar ge leden, slofte hij met een stokje in de hand dagelijks ettelijke kilometers af en hij had altijd voor iedereen een vriendelijk woord. Vooral voor Ugche- lens jeugd had hij altijd een warm hart. Heel veel heeft hij gedaan om de door „Ugchelens Belang" georgani seerde kinder- en volksspelen te be vorderen, Jarenlang zamelde hij daar voor gelden in, evenals ook voor ba zars en andere goede doeleinden. Als oom Jan ergens aanklopte, dan wist men meestal wel hoe laat het was. Van 1940 tot 1948 was hij ook actief bestuurslid van Ugchelens Belang. De vader van Jan Kamphuis was een van de laatste papiermakers, in de papiermolen „Dt Bouwhof'. Het bedrijf is een wasserij geworden. In zijn eigen gezin beleefde oom Jan, door ziekte en dood, veel verdriet. Maar zijn werken voor anderen en zijn hartelijke belangstelling voor ieders omstandigheden vergoedden hem veel. Zijn stoffelijk overschot zal Woens dagmiddag om ongeveer 2 uur op de algemene begraafplaats aan de Soe- renseweg ter aarde worden besteld. meter brede overweg wordt samen geperst heeft met deze actie succes gehad, aangezien de rijweg een vrije breedte van 6,50 m zal krijgen en het 1.50 m brede rijwielpad onversmald met een flauwe afbuiging over de overweg zal worden gevoerd, HOENDERLOO Beatrix II kampioen Heel sportminnend Hoenderloo ver heugt zich over het succes van het tweede elftal der voetbalvereniging Beatrix, dat ongeslagen kampioen is geworden van de derde klasse KNVB- afdeling Gelderland, met een doelpun- tenaantal van 104 voor en 7 tegen. Dat belooft wat voor de toekomst voor het eerste elftal, dat hierin een goede re serve heeft, waaruit kan worden ge put. Niet ten onrechte heeft het de spelers van het tweede elftal niet aan belangstelling ontbroken en velen heb ben hun gelukwensen aangeboden bij een gehouden receptie. Benoeming L. van Reeuwjjk De bekende musicus de heer L. van Reeuwijk te Apeldoorn heeft een be noeming aanvaard tot dirigent van de muziekvereniging VIOS te Hoenderloo. Ook de zangvereniging Eensgezindheid heeft hem tot haar directeur benoemd. De heer Van Reeuwijk heeft met Hoenderloo reeds oude banden, want jaren voor de oorlog kwam hij jaar lijks in Hoenderloo om daar met het onder zijn leiding staande orkest uit Rotterdam een uitvoering op de Stich ting te geven. HEERDE Overweg bij Heerde wordt verbeterd De smalle en gevaarlijke overweg tc Heerde, in de weg van Apeldoorn naar Zwolle, bij vele automobilisten berucht vanwege de plotselinge ver smalling van de rijbaan tot een nau we overweg, zal, naar de K.N.A.C. meedeelt, binnenkort afdoende wor den verbeterd. De K.N.A.C., die er onlangs nog eens bij de Spoorwegen op had aangedron gen de plaatselijke situatie te verbete ren de vrijliggende rijwielpaden aan weerszijden houden bij de overweg op, zodat alle verkeer op de slechts vier LOENEN BURGERLIJKE STAND Opgave van 18 en 20 April '53. Geboren: Allegonda d. van W. Elen- driks en C. J. Bloem; Johan en Jamta z. en d. van B. A. Schimmel en W. F. van Breda; Elisabeth d. v. J. de Beer en M. E. M. Sippel; Willem Anthonie z. v. A. E. Korteling en E. C. M. Ad miraal; Egbertus z. v. E. Kalkema en B. G. Zevenhuizen; Yvonne d. v. C. P. Hoppenbrouwer en G. Buitenhuis; Jan Jacobus z. v. EI. Vink en H. Verweij; Elisabeth Gerharda Johanna Mana d. v. J. A. Beekman en A. T. Neuleman. Overleden: J. Stein voort weduwe van J. H. v. d. Veen 63 j.; J- Kramer weduwe van A. v. d. Akker 73 jaar; F'. Ruiter geh. met J. Bullen 82 j. m A. Hofenk weduwe van G. H. J. Krans 80 j.; K. Braat ongeh. 35 j. vr.; J. Jan sen geh. met G. v. d. Veen 37 j. vr.; G. Kamperman weduwnaar van J- H. Wiekart 81 j.; J. A. M. Franken ongeh. 45 j. m.; J. A. M. Baakman 20 mnd. vr. Jubileum Pastoor Peters De thans 70-jarlge pastoor H. J. Peters, van de St Antonius Abt Pa rochie te Loenen, heeft Zondag her dacht dat hij twaalf en een half jaar geleden naar Loenen kwam. Onder leiding van zijn assistent, pater J. A. M. Rijkers, is dit feit feestelijk ge vierd. Zondagmorgen werd dë jubi laris door misdienaars en bruidjes afgehaald, trekvogels in uniform brachten een saluut en in de Heilige Mis van 10 uur hield pater Rijkers een feestpredikatie. De parochianen boden als feestgeschenk lopers aan voor het priesterkoor, en 's middags droeg de jubilaris een plechtig Lof op. Pastoor Peters is te Wehl geboren .en ontving zijn priesterwijding op II April 1907, waarna hij als kapelaan achtereenvolgens Klazienaveen, Loe- nersloot en Zwolle diende. In 3919 volgde zijn benoeming tot bouwpastoor te Zwartemeer. Van 1928 tot 1940 was pastoor Peters de herder van de St Martinusparochie te Beek, bij Didam, en in 1940 kwam hij in Loenen. Gereformeerde gemeente. Ds J. van Gilst, predikant bij de Ger. Gemeente te Elspeet, heeft een beroep ontvangen van de Geref. Gemeente te Veenen- daal (Fluiterstraat). Dit is het negen tiende beroep, dat ds Van Gilst ont ving sinds zijn komst in Elspeet. Het eerste ontving hij in September 1951. Benauwde ogenblikken. Melkrijder G. van Asselt heeft, tijdens het rijden van zijn route langs de Kleine Ko- lonieweg, benauwde ogenblikken be leefd. Op zeker moment schrok het paard zodanig, dat het niet meer te houden was en er met wagen en al ■andoor ging. Links en rechts slinger den melkbussen weg, waardoor vrij veel ondermelk verloren ging. Het paard kwam pas tot stilstand, toen het vastliep in een weiland. Melkrij der en paard hadden geen kwetsuren opgelopen. BARNEVELD Opening Lagere Landbouwschool Jhr dr C. G. C. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin, heeft te Barneveld een Christelijke Lagere Landbouwschool geopend, - gebouwd op initiatief van de Gelderse Maatschappij van Landbouw, De Commisaris deelde mede, dat het streven van het provin ciaal bestuur er op gericht is, dat Gel derland een netwerk van landbouw scholen zal krijgen, zodat iedere pro vinciebewoner niet verder dan 8 km van zo'n instituut verwijderd woont. Zelden zullen wensen spoediger in vervulling gaan dan hier het geval is; ir N. J. G. van Keulen, inspecteur van het Landbouwonderwijs, deelde nl. mede, dat er plannen in de maak zijn om een werkingssfeer van landbouw scholen in Gelderland van 5 km le realiseren, De nieuwe school zal in Mei a.s. 103 leerlingen hebben. STREEK IN 'T KORT UDDEL. De Emmabloemcollecie, Zaterdag in Uddel gehouden, heeft f 92.46 opgebracht. Ruim f 48.— meer dan verleden jaar. EPE. De klarinetlisten H. Kwak kel en G. J. Huisman en de pistonist H. Krijt, leden van de Kon. Harmonie te Epe, hebben te Ernst het diploma A van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfarecorpsen behaald, resp. met 56, 59 en 58 punten. WAT ZEGT Roel! uut d'n Enl< „Wij gaan er filmisch dieper op in

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2