Apeldoorner werd voor halve ton opgelicht ibleekt kW Verdraaiing 106.4 millioen DUIVENKRONIEK Zaterdag 18 April 1953, NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blaiï Deventernaar leefde tien jaar van andermans geld De Zutphcnsc rechtbank heeft een geval van oplichting behandeld tegen de 40-jarige F. uit Deventer, die kans heeft gezien inct, allerlei gefantaseerde verhalen de thans 75-jarige landbou wer K. te Apeldoorn een bedrag afhan dig te maken van in totaal vijftig dui zend gulden, meer dan de helft van he -kapitaal dat K. bezat. De officier vat Justitie vorderde voor dit feit een gc> vangenisstraf van twaalf maanden met aftrek, waarvan vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd „Ik heb er zeer veel berouw van" zei F., „ook omdat meneer K. altijd z« vriendelijk voor me is geweest Raadselachtig geval. Het geval is te raadselachtiger, om dat niemand begrijpt waarom de be jaarde landbouwer zo scheutig met zijn geld was. Er is geen chantage aan het licht gekomen en ook verder heeft men niet kunnen ontdekken waarom K. zijn kapitaal aan F. vergooide. Blijkens de dagvaarding ontving F. alleen in de periode van Mei 1952 tot Januari 1953 in totaal zeven duizend gulden. De ene keer vertelde hij dat hij geld nodig had om zaken te doen, een andere keer moest hij boetaen betalen, dan weer had hij geld nodig om lidmaat schappen te betalen, om vergunningen te krijgen of om rembourszendingen in ontvangst te nemen. Hoe fantastisch alles was blijkt uit het feil dat hij eni ge tijd om de andere dag kwam om geld voor een boete! F. en zijn vrouw hebben elk zes von nissen op hun strafblad. De laatste tien jaar heeft de man weinig anders gedaan dan naar Apeldoorn te reizen om geld bij K. te halen. Gemiddeld in casseerde het echtpaar per jaar f 5000.—. F. beweerde dal hij een auto- Om de biljarttitel driebanden Te Utrecht werd het tornooi om het Nederlands kampioenschap hoofd klasse driebanden voortgezet. De uilslagen luiden: Melz 50 Broekhuizen 33 Stikkelman 37 Sweering 50 Teegelaar 50 Popeijus 44 De Ruyter jr. 50 Baay 34 0.724 0.478 0.596 0.806 0.657 0.578 De Ruytèr jr. 44 67 6 0.656 Stikkelman 50 67 5 0.746 Teegelaar 50 60 4 0.833 Metz 39 60 4 0.650 Sweering 50 57 6 0.877 Popeijus 45 57 5 0.789 Broekhuizen 39 85 5 0.458 Baay 50 85 4 0.588 Drie kanshebbers op cadretitel Eerste nederlaag van Horst Het tournooi om het kaderkampioen- - schap van het district Apeldoorn van de K.N.B.B. belooft hedenavond in café Vos aan de Orderparkweg een spannend slot te zullen "krijgen. Er zijn namelijk drie spelers, Horst, v. d. Berg en Vunderink, met ieder één verloren partij, Vunderink en Van de Berg moeten nog legen elkaar spelen, zodat .deze partij ongetwijfeld de belangrijkste van de avond is. Ook Smit, de librekampioen van Apel doorn, heeft slechts één partij ver loren, maar hij moet nog drie legen- standers bekampen. De spannendste en ook de beste partij van gisteravond was die tussen Horst en v. d. Berg. Met slechts vijf caramboles achterstand leed Horst zijn eerste nederlaag tegen „Bartje", die ook van Kordcrijnk won. Dc spe ler uit Twello brengt er niet veel van terecht cn ook Vos stelde teleur. On geoefendheid speelt hem parten, het geen duidelijk tot uiting kwam in zijn partij legen Vunderink, die zowaar gelijk tegen de crack opspeelde, waar door deze voor de titel uitgeschakeld werd. De uitslagen luiden: v. d. Berg 200 31 30 6.45 Korderijnk 139 31 30 4.48 Horst 295 21 42 14.04 v. d. Berg 200 21 28 9.52 Vunderink 200 36 37 5.55 Korderijnk 181 36 18 5.02 Vunderink 200 23 37 8.69 Vos 199 23 55 8.64 Het programa voor dc laai :ste ivond luidt: SmitVos, Korderijnk—Smit; HorstVos cn v. d. BergVunderink. en motorhandel dreef, maar de politie heeft hem nooit serieuze arbeid zien doen, en hield hem daarom al enige tijd in het oog. „Moeten we nu lacfien of moeten we het droevig vinden?" zo vroeg de offi cier van Justitie zich af. De reclasse ring is huiverig om toezicht op deze man te houden. Aan de ene kant ver dient hij een gevangenisstraf van ja ren, maar aan de andere kant dient men er toch rekening mee te houden dat hel geld hem in de schoot werd ge worpen. Als de man geen smoesjes had bedacht zou hij misschien nog niet eens strafbaar zijn. Spr. vorderde ten slotte twaalf maanden met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Agent: Garage WALDHER, Tel. 4181, Apeldoorn Mr Sypkens pleitte vrijspraak subs, clementie. Hij wees er op dat de dag vaarding alleen de periode vermeldt van Mei van het vorige jaar tot Januari. Werkte toen 't middel van de listigheid nog wel? Hij is maar op dezelfde weg voortgegaan, maar het is de vraag of K. nog wel tot afgifte werd bewogen door de verhalen van F. Misschien had hij het zonder smoes ook wel gekregen. PI, meende dat het feit de strafbaar heid mist omdat de kunstgreep toch geen effect meer had. Het echtpaar heeft vijf kinderen. De president vestigde nog de aandacht op het slechte voorbeeld, dat deze ouders hebben gegeven. Besprekingen met Egypte worden hervat CAIRO, 16 April. De Brits-Egyp tische besprekingen over de kwestie van het Suezkanaal zullen spoedig hervat worden. Luitenant-kolohel An war Sadat, lid van de revolutionnaire raad, en een van de naaste medewer kers van premier Naguib, heeft ver klaard, dat Engeland zich bereid ver klaard had „zonder vooropgestelde voorwaarden" de besprekingen over de -kwestie van de evacuatie van de Kanaalzone te hervatten. Bij de be sprekingen zou men niet stil blijven staan bij de kwestie van de defensie van het Middenoosten. ly erwijd®rt hardnekkige vlek- Iken uit «it linnen en katoen! De rode havik Liefhebbers van wilde schiet- en vechtpartijen komen in deze film vol komen aan hun trek. Het verhaal speelt zich af in de tijd, dat de blanke kolonisten nieuwe grenzen trokken in het verre Westen, zeer tot ongenoe gen van de Indianen, de bezitters van de grond. In die tijd, bijna anderhalve eeuw geleden, ontstonden de legendarische figuren als Buffalo Bill en Davy Crockett, mannen, die door hun moed en ijzeren wilskracht de kansen ten gunste van de blanken deden keren. In „De Rode Havik" maken we ken nis met laatstgenoemde, die als be schermer optreedt van een grote gx-öêp pioniers, Na hevige gevechten blijven de blanken tenslotte overwin naars en de held van het verhaal treedt natuurlijk in het huwelijk met de heldin, resp. George Montgomery en Ellen Drew, twee grootheden van het witte doek die het ook nu weer uitstekend doen. In deze film zal men in het bijzon der echter getroffen worden door de fraaie natuur-opnamen. Het verhaal speelt zich nl. af temidden van een woestijngebied en de opnamen daar van zijn voortreffelijk. In het voorprogramma o.a. een kol- derverhaal, dat de lachspieren in be weging brengt. Centraal Mandy Het Centraal Theater biedt deze week een leerrijke film: Mandy. Zij vertelt de aangrijpende geschiedenis van een doofgeboren meisje Mandy Miller, dat tengevolge van haar doof heid ook stom is gebleven, hoewél zij normaal van gaven, levendig en bij zonder actief is. De ouders kunnen moeilijk geloven en wennen aan het gebrek van hun kind, doch de feiten, bijvoorbeeld als zij een proef nemen, door middel van een metalen blad dal klétterend op de grond valt terwijl het kind bewegingloos blijft doorspelen, dwingen hen er in te berusten. Lang zamerhand vraagt een nieuwe strijd hun aandacht: de scholing en de op voeding van het meisje dat door een conservatief vader en diens ouders, an de buitenwereld wordt afgesloten en zogenaamd „beschermd". Zij willen het meisje niet. naar een school sturen r het verder komt, ondanks ver zet van de moeder een prachtige creatie van Phyllis Valvert die wel het nut inziet van een goede oefening op een school voor doofstomme kin deren cn liever een scheiding aan aardt dan een voorgoed ongelukkig kind. Zij geeft het kind tenslotte na tal van conflicten over aan geduldige onderwijzers. Door de liefdevolle op offering" van haar moeder en het ein deloze geduld van een goedhartige on derwijzer leert het meisje spreken. Dan pas komt de weerspannige vader totnogtoe door dom wanbegrip geleid, tot andere Inzichten, evenals zijn ouders. Een doorgeweven romannetje zorgt voor de spanning in dit uitste kend gespeelde verhaal, dat van tijd tot tijd een brok in de keel veroor zaakt, waarvoor men zich niet behoeft te schamen. Mandy is een film op hoog niveau. Het Centraal Theater draait in zijn voorprogramma een bijna tweehon derdmeter film van de huwelijksplech tigheid in Luxemburg. De laatste der roodhuiden tenslotte de titel van de film welke in de kinder- cn familievoorstelling wordt erloond. I Minerva f Vier en twintig uur uit een vrouwenleven Het nieuwe hoofdnummer in Miner va, een kleurenfilm, heet „24 uur u:b een vrouwenleven'Het is eigenlijk een film in een film. In een Franse badplaats zitten rondom een tafeltje in een café acht personen, die verwik keld raken in een gesprek over liefde op hel eerste gezicht. De meningen zijn verdeeld. Een aardig jong vrouw tje, dat over drie dagen met de hote lier zou trouwen, is kort voor het ge sprek begon plotseling verdwenen met een jongeman, die zij nooit tevoren gezien had. De dames van het gezel schap zijn verontwaardigd, maar dan vertelt een schrijver over een gelijke belevenis en de film in de film gaat draaien. Het verhaal is aardig en speelt zich af in en rondom de speelzalen in' Monte Carlo. Het slot is verrassend. Verleden' en heden blijken_ in nauw contact met elkaar te staan. Geen van de dames, die aandachtig naar het verhaal geluisterd hebben, zal ooii meer zeggen, dat liefde op het eerste gezicht onmogelijk is De film is goedgekeurd voor veer tienjarigen. 7 won I Joan Crawford in goede thriller „In de greep van de angst" luidt de Nederlandse titel van de film, waarin Joan Crawford domineert. Dit is een voortreffelijke thriller, zo'n verhaal, waarin de spanning tot grote hoogte wordt opgestuwd, waarin kleine din-r gen maar even een lichte opluchting brengen, maar waarin de ontwikke ling van de gebeurtenissen verder gaat naar een haast onontkoombaar noodlot, totdat alles zich in een cli max oplost. Een vrouw ontdekt, dat de man, met wie zij zo pas is getrouwd, een misdadiger is, die alleen uit is cp haar fortuin. Een opname op een Wire-recorder onthult, dat de man complotteert met een gewezen vrien dinnetje om zijn vrouw via een onge lukje van het leven te beroven en zich aldus in het bezit te stellen van de erfenis. Er blijven drie dagen over c-m dit plan uit te voeren. In die drie da-» gen beraamt de vrouw een tegenplan. Liefde verkeert in haat. Met dit gegeven is er. een buitenge woon spannende film ontstaan, waarin Joan Crawford het spel volledig draagt. In haar vindt men de kern van het gehele drama, dat zien af speelt. Men wil wel hier en daar vraagtekens plaatsen, maar eventuele bezwaren krijgen haast geen kans. zo lang de film de toeschouwer in de ban houdt van haar suggestieve dramati sche kracht. De andere rollen worden gespeeld door Jack Palance, Gloria Grahame en Bruce Bennett. Filmliefhebbers kunnen vast no leren, dat a.s. Donderdag in Tivoli „De dood van de handelsreiziger" draait. Bosbrandje bij Van Seventer. De brandweer van de Eendracht heeft Vrijdagavond een begin van bosbrand geblust in het Sprengenbos, tussen Hoenderparkweg en Van Se- ventersanatorium. Het brandje brak om ongeveer 8 uur uil.' Nauwelijks vijf minuten nadat "Eendracht" was gewaarschuwd kwam een volledig be mande autospuit aangereden. Hieraan is ongetwijfeld te danken, dat de villa van de familie Snelleman nog staat, want het vuur woedde gevaarlijk dicht bij. Ook het sanatorium stond in de gevarenzone. Het brandde in dit bosje nu al voor de derde maal in korte tijd. De bodem is ter plaatse Klacht over Amerikaanse pers WASHINGTON, 17 April. De par tijloze senator Wayne Morse heeft in de Senaat der V.S. verklaard dat het volk bezig is het vertrouwen in de ob jectiviteit en accuraatheid van de Ame rikaanse pers te verliezen. Vele bladen zouden zich aan verdraaiing schuldig maken. Tegelijkertijd heeft Lester Markel, Zondagredacteur van de New York Times, er bij" de hoofdredacties op aan gedi'ongen meer buitenlands nieuws te geven en de internationale gebeurtenissen met meer kennis van zaken te interpreteren. Hij zei dit op de openingsvergade ring van de conferentie van hoofdre dacteuren en hij gaf als zijn mening te kennen, dat vele bladen te veel ver trouwen op artikelenschrijvers en commentators, „die vrad van tong in buitenlandse aangelegenheden duiken". 'Ook meent bijbeen.neiging bij de Ame rikanen op te mérken om geheel op de regeringspropaganda tè vet rouwen voor het kweken van goodwill in het buiten land. „Sommige mensen denken, dat als wij enkele stoten op de trompet van de stem van Amerika geven, de muren van het Rode Jericho wel zul len instorten", aldus Markel. C.N.V.-bijeenkomst in Amsterdam In het Amsterdamse Concertgebouw heeft het" Christelijk Nationaal Vak verbond een bijeenkomst gehouden, die door de N.C.R.V. werd uitgezonden en waarop vier sprekers het woord voerden: de heer M. Ruppert. voor zitter Christelijk Nationaal Vakver bond; minister A. C. de Bruyn, mi nister voor de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie; de heer P. Meliefste, lid van de Christelijke Metaalbewer- kersbond, en prof. mr W. F. de Gaay Fortman, rector kaderschool van het C.N.V. Aan het einde van zijn redevoering deelde minister A. C. de Bruyn tot groot enthousiasme van het publiek in de zaal mede, dat het H. M. de Ko ningin behaagd heeft de ex-secretaris van het C.N.V., de heer II. Smeltink, te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De minister memoreerde de arbeid van de heer Smeltink, die hij lot de promotors van de P.B.O, rekende. Belgische journalisten Moskou BRUSSEL, 17 April. Een zestal Bel gische journalisten en een aantal hoogleraren is uitgenodigd tot een be zoek aan Moskou. Het betreft hier persoonlijke uitnodigingen, gericht aan journalisten van uiteenlopende poli tieke opvatting. Het liberale blad „La Dernière Heüre" zou geweigerd heb ben zijn verslaggever toestemming te geven, de uitnodiging te accepteren omdat dit blad van oordeel is, dat het zelf moet kunnen beslissen wie het naar Moskou zal zenden. DEN HAAG. Het Nationale Ram penfonds heeft 106.4 millioen gulden ontvangen. Sinds eergisteren is er «lus weer 100.000 gulden bijgekomen. overwoekerd door dood lang gras. Het zou goed zijn dat de grond eens werd omgespiK het is eigendom van Rijkswaterstaat) temeer omdat hier vaak kinderen spelen, zonder dat er ooit toezicht aanwezig is. DOOR P. A. A. DE WEERD Duiven, die al maar in de neus gepenseeld worden VOOR consequente rasvorming, d.w.z. voortdurende, eenzijdi ge selectie, zijn bepaalde vermogens tot het uiterste opgèvoerd en erfe lijk vastgelegd, maar zjjn andere op den duur niet 'minder belang rijke functies, in de verdruk king gekomen, Deze stelling >vordl meen ik door het. merendeel van dë denkende Iduivenlief hebbers zonder critiek aanvaard; Domesti- sering heeft ri'u eenmaal .haar schaduwzijden. Wijkunnen zelfs nog een stapje verder gaan. „Nöoit Pallieter gelezen"? vraagt Ver- meijen. „Hij heeft het, buiten de Lierse duiven, ook over Chariot: ..die heet deur wierroek: en kees- riet eurre neus bedeurreve „Zo gaat het ook met onze duiven, als ze maar steeds in de neus ge penseeld worden of in de bek ge kuist. Zo vergaat het hen ook als ze maar steeds het een of ander te slikken krijgen, al ware het om- beter te eten. Want er wordt niet alleen wat gegeven om harder te vliegen of om 't bloed te zuiveren. Ze krijgen ook kruidenthee om de eetlust op te wekken, vooral de we duwnaars die niet meer vooruit kun nen". De oprichter van de Bond van Gr. W. rekent ook zout tot de „af stompende middelen". Een feit is dat iedere duif, die er eenmaal kennis mee maakte, verzot is op zout. Op dit stuk is er absoluut geen verschil van smaak of appreciatie. Het was Stassart, de kampioen van Anderlecht die het raak wist te zeggen: Duiven worden ver slaafd aan het zout, gelijk een dronk aard aan de alcohol. Bij de kip schijnt 4 gram keukenzout per kilogram le vend gewicht dodelijk te zijn, zo er al thans geen water is om het onmiddel lijk door te spoelen. De duif schijnt er heel wat meer van te kunnen hebben, speciaal in" de kweektijd. Bleef het nu maar bij gewoon keukenzout (NaCl) of zg. klipzout (harde brokken steen- zout uit de mijnen), dan konden wij het er over eens zijn dat die versla ving 'meer academisch dan practisch belang had. Van zoutvergiftiging bij duiven heb ik nooit gehoord en vlie gen doen ze er blijkbaar niet te slech ter om. Waar wij in deze tijd van 't jaar wel van horen, is de „veldvergif- tiging" door het oppikken van zoute kunstmeststoffen (patentkali, Chilisal- peler, superfosfaat, kalkstikslof enz.) op de akkers. Ontelbare vogels zijn weer het slachtoffer geworden van hun belustheid op zoetstoffen. Slacht- Goeree-Overflakkee bijna droog NIEUWE TONGE. Door het droog maken van de polder Oudeland van Oude-Tonge en de polder Battenoord, samen 2000 ha groot, is Goeree-Over- flakkee, op enkele kleine buitènpol- ders na, vrijgekomen van overstro mingswater. Gokautomaten verboden in Hardenberg ALMELO. In verschillende Over ijsselse plattelandsgemeenten zijn of worden momenteel maatregelen geno men ten aanzien van in verschillende café's opgestelde gokautomaten. Gebleken is namelijk, dat deze vooral op de jeugd een sterke aan trekkingskracht hebben en wel zoda nig, dat het cafébezoek wordt gesti muleerd. Thans heeft het gemeente bestuur van Hardenberg besloten door middel van het vaststellen van een plaatselijke verordening deze automaten in de gemeente te weren. „Iedere boerenjongen op een landbouwschool" BARNEVELD. Een "nieuwe christe lijke landbouwschool is geopend docr de Commissaris der Koningen in Gel derland, jhr dr C. G. C. Quarles van Ufford. In zijn openingswoord ge waagde de commissaris van de be langstelling, welke het provinciaal bestuur voor het landbouwonderwijs heeft. Op het ogenblik zijn er in Gel derland 29 lagere landbouwscholen. Er zullen er echter nog meer moeten ko men om de mazen van het net zo toe te halen, aldus spr., dat er geen boe renjongen op de boerderij kan werken alvorens een landbouwschool bezocht te hebben. Daarbij mag op de mede werking van de provincie worden ge rekend. Alleen in 1952 werd ter be vordering van dit onderwijs reeds f 40.000.— uit de provinciale kas ver strekt. De thans geopende school wordt door 1C8 leerlingen bezocht en zal ook ónderdak bieden aan de tuin bouwschool der Gelderse Vallei. H. M. de Koningin ontving Generaal Foulkes DEN HAAG. H.M. de Koningin en Prins Bernhard hebben gisteren op het paleis Lange Voorhout te 's-Graven- hage de Canadese generaal Foulkes. die indertijd bevelhebber was van de Canadese troepen in Nederland, ont vangen. Zij gebruiken gezamenlijk dc lunch op het paleis. offer in deze zin dan dat ze er ziek van zijn en wekenlang totaal uit vorm. Dat veldvliegen is, even jammerlijke als merkwaardige co-incidentie, het frequentst, in de lijd dat het veld het gevaarlijkst is. Met angst en vreze moeten wij het aanzien dat onze beste vliegers, onze hoop voor het nabij vliegseizoen, onweerstaanbaar hun verderf zoeken. De akker is het „kwaadst" in Maart en April (afhan kelijk van het weer en van de streek), als de platte jongen in het nest liggen. 'En het schijnt wel een ingeboren trek van de oudervogels te zijn, dat ze juist dan moeten gaan „veltén". De kunst mest is zofvel de jongen als de ouden noodlottig. Hebben de oudervogels er van gepikt, dan beginnen ze, thuisge komen, na een kropvol gedronken te hebben, te braken en de jongen te azen. Met het gevolg dat binnen en kele uren alles ziek, mager en vuil is. de ouden met opgezette pluimen, de jongen schreeuwend van pijn en hon ger enhevig aan de spuiterij. Het enige afdoend middel ertegen is de klep dichtdoen en de duiven in de ge vaarlijke periode binnen houden. Van waar nu die zoutbelustheid en dat slechte functionneren van het zg. voe dingsgeweten? Het lichaamsvocht van zoogdieren en vogels is geèn zuiver water, doch een zoutoplossing. Wij hebben zeewater in ons lichaam, waar in dezelfde zouten zijn opgelost in bij na dezelfde verhouding. Zij bestaan voor viervijfde uit keukenzout en ver der uit enkele percenten kalium, cal cium- en magnesiumzouten. Ons li chaam scheidt door urine, ontlasting, zweet en tranen voortdurend uit, wes halve voor overeenkomstige aanvul ling van de zoutvoorraad welks hoofd depot zich in de huid bevindt) moet worden gezorgd. Bij de duif (die geen „plasje" doet) wordt de in de cloaca geloosde urine door de wand weer op genomen, zodat alleen de zouten over blijven. Deze urinezure zouten zien wij in de vorm van een wit beslag („kalk- vlek" op de uitwerpselen. Zweten doet een duif niet om de eenvoudige reden dat zij niet over zweetklieren beschikt. Tranen storten evenmin want de taal van het medelijden, spreekt zij niet. Niettemin produceert zij, evenals alle hogere dieren, traanvocht ter bevoch tiging van het hoornvlies. Iedere knippering met de oogleden kost om zo te zeggen zout! Aangezien zout oplost en tegelijk met het regenwater naar de rivieren en de zeeën stroomt, bevatten planten over 't algemeen weinig keukenzout. Waarschijnlijk hebben de landdieren, die van de zeedieren afstammen, spe ciaal de planten- en zaadeters, en dus ook de duif, betrekkelijk meer zout no dig, dan de planten hun kunnen ver schaffen. De redenering dat zout schadelijk is „omdat het gestel van de duif een be paalde werking ontwend raakt, door niet meer zelf het zout uit de granen te moeten halen; omdat de slijmvliezen een deel van hun natuurlijke afweer zullen inboeten en omdat een bepaald deel van het voedingsinstinct(?) wordt afgestompt", lijkt mij erg oppervlak kig. Het waaróm, bij een volgende ge legenheid. Max Factor gaf college „Lippenstift opzichzelf nooit kissproof" SCHIPHOL. Met zijn vrouw Mil dred is uit Londen op Schiphol aan gekomen de Amerikaanse „make up"- koning Max Factor jr, thans 48 jaar oud. Ter viering van het feit, dat hij twintig jaar getrouwd is, brengt hij dit bezoek aan Europa, waar hij in zeven landen de filialen van Max Factors cosmetische industrie hoopt te be zoeken. „Ik ben voorts van plan in de di verse landen van Europa de vrouwen te bestuderen op hun schoonheid en dan natuurlijk spéciaal op dë wijze waarop zij hun make up toepassen. In Engeland kunnen de vrouwen zich, wat de make up betreft, bjjna op een lijn stellen met die in Amerika". „Iedere vrouw, hoe schoon ook, kan haar schoonheid altijd nog verbeteren, wanneer zij een zekere mate van make up op de juiste wijze toepast", aldus Max Factor en zijn vrouw voegde er aan toe: „een schone vrouw zonder make up is als een schilderij zonder lijst, of misschien nog beter: als een lijst zonder schilderij". „Ér wordt zo vaak geadverteerd met lippenstift, die als „.kissproof" wordt beschreven, is dat inderdaad waar?" „Neen, dat is feitelijk niet juist. Op zichzelf is de lippenstift nooit kiss proof, doch zij is dit wel te maken en wel door met een papieren zakdoekje de aangebrachte lippenstift even op de lippen af te vloeien. Bij de vervaar diging van films past men dan ook inderdaad deze methode toe voor sce nes waarin gekust moet worden. Ten einde elk risico van uitgesmeerde vlekken te vermijden, gebruiken de filmsterren, behalve een-papieren zak doekje, ook nog een poederdons, waar mede zij een zeer licht laagje poeder op de lippenstift aanbrengen' Het echtpaar Factor blijft vijf dagen m ons land.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1