In Indonesië wordt de aanval op „De Vrije Pers" vierkant afgekeurd Op de Boekenplank BRITS liberaal congres levert weinig op 10 ALGEMEEN HANDELSBLAD VAN ZATERDAG 18 APRIL 1953 Drie ministers veroordelen optreden der studenten Mononutu mist echter de juiste toon DË Indonesische minister van onder wijs Bahder Djohan, heeft medege deeld, dat hij het „eigen rechter spelen" van de studenten in Soerabaja tegen De Vrye Pers betreurt. Hij zal na dere inlichtingen vragen omtrent het ge beurde. De minister betoogde, dat men ook op de achtergrond van het gebeurde moet letten en meende, dat deze kwestie een der symptomen van de morele crisis is. De minister van justitie, mr Lukman Wiriadinata, zeide. dat deze gebeurtenis natuurlijk onderzocht zal worden. De studenten overschreden inderdaad de rechtsorde. Ook deze bewindsman wacht nadere rapporten af, „Ik betreur het gebeurde te Soera baja", aldus deelde de minister van voorlichting, Mononutu, mede, „in het bijzonder, omdat van deze studenten wordt verondersteld, dat zij zich er van bewust zjjn, dat onze staat een rechts staat is, waar geen plaats is voor groe peringen, die eigen rechter spelen". Hy zeide echter ook, dat het gebeur de tevens een les voor de buitenlandse pers in Indonesië is om zorgvuldiger met! de gevoeligheden der Indonesische maat schappij rekening te houden. Hij wees er op, dat de Indonesische jeugd van 1945 tot 1950 leerde de Nederlanders op alle gebieden te bestrijden en dat thans een langdurig proces tot wijzi ging nodig is. Daarom dienen regering zowel als maatschappij deze gebeurte nis met wijsheid aan te pakken, aldus de minister. DE Nieuwsgier, die evenals andere Nederlandse bladen de kwestie van De Vrije Pers dezer dagen met grote koppen op de voorpagina had geplaatst, schrijft Zaterdagochtend, dat, hoe men de zaak ook beziet, er nooit een excuus is voor het bruut geweld, jegens de journalist, die een mening publiceert, die een zeker onbehagen wekt bij een deel van de lezers. „Deze totalitaire methoden horen in een geordende demo cratische samenleving niet thuis". De Nieuwsgier, die benieuwd is naar hel geen de gevestigde overheden zullen doen om deze geweldenaars te straffen. Een Indiaan naar de kroningsfeesten Matliias Joestamhoofd van de Sqitamish Indianenheeft verzocht een vliegtuig van de Koninklijke Ca nadese Luchtmacht „op z'n minst een bommenwerper" te zijner be schikking te stellen oi)dat hii de kroning van koningin Elizabeth in Londen kan bijwonenin traditioneel costuum en met alle daarbij beho rende attributen. Joe heeft nu een bedrag van onge veer 2000 dollar bij elkaar gekregen om de tocht te maken. jM'm positie in het gemenebest verleent mij het recht de Oceaan op z'n minst in een bommenwerper over te steken", is het standpunt van Uathias Joe. Zijn grote zorg is op het ogenblik of de geldendie h*i bij elkaar heeft, voldoende zjjn voor het nodige amusement in Londen, iets waarop een bezoekend Indiaans stamhoofd naar zijn mening ten volle recht heeft. ,Jlc ben er van overtuigd dat de Koningin mij zal gadeslaan en niets van mijn tocht mag aan de goedkope kant zijn", zegt hij. Het is niet uitgesloten, dat hij zijn bommenwerper krijgt. De Canadese kroningscommissie bestudeert op het ogenblik op verzoek van premier Louis St.. Laurent de mogelijkheid een Indiaan in volledige uitrusting naar de kroningsfeesten te sturen. SPORT LS WEDSTRIJDEN Zuidelijke hockeyploeg tegen Spanjaarden Het Zuidnederlands hockeyelftal, dat Dinsdag 21 April te Tilburg tegen een Spaanse ploeg zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Mars (Zwart Wit). Achter: Derckx (Venlo) en P. Nef- kens (Venlo). Midden: Van der Somme (HTCC), Gerrits (Venlo) en Zeelen (Venlo). Voor: Collin (Venlo), Van Gasselt (Venlo) Van Grimsbergen (HTCC), Revntjes (Venlo) en Vossen (Venlo). Reserves: Van Os (Geel Zwart). Drenth (Zwart Wit) en Brouwers (HTCC). Kampioenschap driebanden SWEERING BEHAALDE WEER DE VOLLE WINST Te Utrecht werd gisteren het toernooi om het Nederlands kampioenschap hoofdklasse driebanden voortgezet Dy Amsterdammer Sweering behaalde op nieuw twee overwinningen en staat thans met de volle winst'uit vier partijen alleen bovenaan de ranglijst. De uit slagen zijn: Mëtz! 50 69 4 0.724 Broekhulzen 33 69 4 0,478 Stikkelman 37 62 5 0.596 Sweering 50 62 9 0.806 Teegelaar 50 76 10 0.657 Popeyus 44 76 3 0.578 De Ruyter Jr. 50 68 4 0.735 Baay 34 68 3 0.500 De Ruyter Jr44 67 6 0.656 Stikkeiman 50 67 5 0.746 Teegelaar 50 60 4 0.833 Metz 39 60 4 0.650 Sweering 50 57 6 0.877 Fopejjus 57 5 0.789 Broekhuizen 39 85 5 0.458 Baay 50 85 4 0.588 VAN DER KUIL GAAT NIET NAAR BRUGGE Van der Kuil zal de reis van het Nederlands voetbal B-elftal naar Brugge, waar Zondag tegen België B wordt gespeeld, niet meemaken. Hij blijft ter beschikking van het Neder lands elftal, dat te Amsterdam tegen België speelt. In verband met de on zekerheid. welke nog steeds omtrent het meespelen van Abe Lenstra bestaat. De plaats van Van der Kuil in het B-team wordt door Clavan (ADO) ingenomen. noemt „deze terreur in werkelijkheid niet minder erg dan het roven en brand stichten van welke bende ook". De ernstige schade, die deze knapen aan richtten, aldus de Nieuwsgier, is die aan de Indonesische gemeenschap, om dat de persvrijheid op afschuwelijke wijze is verkracht en wel door de aan slaande handhavers des rechts. „Minibar Indonesia" spreekt van „niet alleen een daad van willekeur en een slecht voorbeeld, maar ook van een hin derpaal in de uitvoering van het recht, dat een richtlijn vormt voor de Indonesi sche regering". Het blad noemt het een zeer droevig feit, dat in Indonesië vele intellectuelen en schoolgaanden vaak een slecht voorbeeld geven aan het volk. Oude vrouw in vlammen omgekomen (Van onze correspondent) H i 1 v e r s u m, 18 April Een korte doch hevige brand in een arbeiderswoning aan het Slachthuis- plein heeft Vrijdagmiddag het leven ge- eist van de 73-jarige Rosa Weckmann uit Sondorff, die te Hilversum logeerde. Tegen half vier waren drie volwasse nen en vier kinderen in de keuken van het perceel bezig met het verwijderen van de celluloselaag, die zich op gramo- foonplaten bevindt. In de keuken lagen naar schatting meer dan drieduizend van deze platen. Toen de oude vrouw een gasstel wilde aansteken om theewater op te zetten, schoot van de vloer, die bezaaid lag met cellulose-schilfers, een enorme steek vlam omhoog. Enkele ogenblikken latei- stond de keuken in lichterlaaie. In paniek trachtten de aanwezigen de keukendeur te bereiken, die naar de kleine tuin leidt. De vier kinderen en twee der volwassenen, onder wie de dochter van het slachtoffer, slaagden er In aan de vuurzee te ontkomen. De oude vrouw kwam in de vlammen om. ir stoffelijke resten zijn later ge borgen. Dc brandweer had de brand snel onder de knie, De keuken brandde ge heel uit. terwjjl een deel van de boven verdieping ernstige schade opliep. INTERDEPARTEMENTALE COMMISSIE VOOR EXPORTPOLITIEK De minister van Economische Zaken heeft ingesteld de Interdepartementale commissie voor de exportpolitiek, die tot taak heeft de behandeling van, de zich in het kader van de exportbevorde ring voordoende beleidsvragen te coör dineren en hieromtrent, zo nodig, de •egering van advies te dienen. In deze commissie zijn benoemd: tot voorzitter mr S. Th. J. Teppema tot diens plaatsvervanger mr C. A. baron Bentinck, tot leden: mr S. J. baron Van Tuyll van Serooskerken, drs E. H. van der Beugel, jhr mr E. van Lennep, dr A. J. van den Tempel, W. L. de Vries, dr Ch. L. H. Truijen, mr B. J. Geveke, ir J. A. P. Franke, mr J, H, Klatte, mr J. H. O. graaf van den Bosch, en tot ecretaris mr H. J. Wijnmaalen, Tegenstellingen in Indonesië omtrent Islam-staat Anshary ontmoet verzet en bijval in eigen kring (Van onze correspondent) Djakarta, 17 April. De tegenstelling betreffende de Islam- staat wordt besproken in de tegen de P.S.I I. aangleunde Pemandangan, waar in o.a. wordt gezegd: de woorden van Anshary hebben een zodanige sfeer ge schapen, dat de hoofdstad, waar de stemming toch reeds zeer geladen is, op springen staat. Het blad betuigt zijn vriendschap voor Anshary, maar vraagt zich nochtans af of de Is lamietische ge meenschap wel gebaat zal zjjn bij dc door hem getrofen scheidingslijn. Het blad citeert president Sukarno, die te genover dit separatisme juist de eenheid op de voorgrond stelde en die terwille van de goede sfeer afzag van een recht streeks antwoord op Anshary. Inmiddels besloot het congres van godsdienstleraren van geheel Indonesië, dat te Medan bijeen was, dat de Mos lims bij de verkiezingen de candidaten moeten steunen, die de verwezenlijking van de Islijamietïsche staat voorstaan. PROBLEEM DER ARBEIDS KRACHTEN IN FRIESLAND Indrukken van minister Zijlstra na zijn bezoek (Van onze correspondent) Leeuwarden, 18 April. Vrydag, de tweede dag van zijn be zoek aan Friesland, heeft de minister van Economische Zaken, prof. dr J. Zijl stra, vooral aandacht geschonken aan de industrieën in het ontwikkelingsgebied Oostelijk Friesland. Daartoe bezocht hij de plaatsen Zwaag-Westeinde, Drachten en Heerenveen. Te Drachten voerde de minister besprekingen met het bestuur van het Industrieschap Oostelijk Fries land en voorts bezocht h(j daar de jongste nederzetting van het Philips- concern, hetgeen tevens zijn eerste kennismaking met dit bedrijf was. Tij dens zijn bezoek kon de voor oostelijk Friesland verheugende mededeling wor den gedaan, dat dit bedrijf zich "zo snel ontwikkelt, dat reeds tot de bouw van een derde fabriekshal kan worden over gegaan. en dat het volgend jaar waar schijnlijk 800 arbeidskrachten bij dit be drijf werkzaam zullen zijn. Na afloop van zijn bezoek verklaarde Stork Amsterdam heeft dezer dagen voor rekening der Britse regering op dracht gekregen tot levering ener com plete palmoliefabriek voor Malakka. Deze fabriek is geprojecteerd voor een productie van 7000 ton palmolie en 1500 ton palmpitten per jaar. De aan- vangscapaciteit zal de helft hiervan be dragen. Dit is reeds de zesde complete nalmoliefabriek, die Stork Amsterdam voor Malakka in opdracht kreeg. Op Sumatra bouwde de firma in totaal veer tien palmoliefabrieken. Stork heeft thans nog onderhanden 5 palmoliefabrieken voor Afrika, waarvan de grootste (10.000 ton) bestemd is voor de United Africa Co. Dit wordt een ge heel electri5ch ingerichte fabriek. In to taal heeft. Stork in de loop der laatste acht jaren 26 palmoliefabrieken voor Afrika in opdracht gekregen, blemen, waarmede kleinere en middel grote industrieën worstelen. In de eerste plaats zjjn dit de fïnaneieringsmoeilijk- heden bij de uitbreiding van de bedrijven, en verder het hier en daar optredende gebrek aan geschoolde arbeidskrachten. Op een werf. die de minister bezocht, kan men orders krijgen voor de bouw van meer coasters, maar wegens een tekort aan vakbekwame arbeiders moet men zich helaas beperkingen opleggen. Dit illustreert wel duidelijk de nood zaak van een steeds intensievere scholing van de beschikbare arbeiders, aldus de minister. Voor de vele ongeschoolde ar beiders, die men nog in Friesland heeft, zou uitbreiding van het aantal indus trieën zeer gewenst zijn, zo zeide de minister verder, maar men moet daarbij niet vergeten, dat de overheid wel kan zorgen voor een gunstig industrieel kli maat, maar dat het laatste woord aan de ondernemers is. Het is waar, dat van de geprojecteerde industriecentra de kleinere tot nu toe aan het kortste eind trekken, maar het is de vraag of de •egering nog verdere stappen kan doen. De hulp aan ontwikkelingsgebieden is op zich zelf al problematisch en ergens moet toch een grens worden getrokken. Tot nu toe heeft men in de grotere be drijven in dit ontwikkelingsgebied over wegend .vrouwelijke arbeidskrachten te werk gesteld, maar de minister had hoop. dat er ook voor de mannelijke arbeidskrachten een toenemende werkge legenheid zal zrjn. Het had de minister goed gedaan van de zrjde van directies van bedrijven, die uit andere delen van het land naar oostelijk Friesland zijn ge komen, te vernemen, dat zjj zeer tevreden zijn over de arbeidskrachten in dit ge bied. Een directie verklaarde zelfs, dat de Oostfriese arbeiders in de kwaliteit van hun werk kunnen wedijveren met arbeidskrachten van waar ook ter wereld. Ook het aardgasprobleem, waaraan Vrijdagavond nog een speciale bijeen komst met het Provinciaal Bestuur en gemeentebesturen werd gewijd, kwam ter sprake. De minister zei. dat hij thans bezig is mei het peilen van de belang stelling voor deafneming van aardgas. Het aanbod van dit voor de industria lisatie van het Noorden zo belangrijke gas is reeds gestegen tot 400.000 m3 per dag en er is thans een standaardcontract ontworpen zodat de verdere ontwikkeling rustig kan worden afgewacht. DOKTERSARBEID De Haarlemse arts Tjebbo Franken, die al in zijn Amsterdamse studenten jaren van een jaar of veertig geleden een boek heeft geschreven „Studen tentypen". schetsen uit de toenmalige sfeer van de Oudemanhuispoort, het Rembrandtsplein, de Pijp enz. is zijn neven-roeping: voor de litteratuur niet ontrouw geworden. Later heeft hij nog een boek „Rondom het huis van de dokter" gepubliceerd, en nu kort ere leden een nieuwe doktersromen ,,'n Prak tijk in proza". Het is een verhaal van een vijf en twintig jaar hard werken, van 1915 tot het begin van de tweede wereldoorlog; hard werken, maar nooit tobben en piekeren. Een luchtig gemoed heeft de hier beschreven aesculaap. die wel niet geheel vreemd aan de auteur zal zijn; een gemoed, dat de zorgen des levens soms niet goed ziet of wil zien. maar wel een gelukkige steun vindt in een verstandige en medelevende en stil- zorgende huwelijkspartner. De schrijver heeft zijn boek „Aan alle doktersvrou wen. óók de mijne" opgedragen, en het „ter ere van de doktersvrouw" geschre ven, zoals hij op de omslag getuigt. Maar overigens philosopheert hij ner gens. hii vertelt en vertelt, met binnen pret om de gekke situaties die hij schetst in een stijl, die hier en daar nog wel aan zijn oude „Studententypen" herinnert. Hij had dit boek ook „Patiën tentypen" kunnen noemen. Want de patiënten uit zeer uiteenlopende milieu's, tonen even ver uiteenlopende bizarre eigenschappen. Van de ingebeelde voor name vrouw tot de goedige en gene reuze inbreker toe. De dokter denkt er het zijne van en hij zwoegt voort. Maar thuis vindt hy, al gekscherend en plagend, de kracht die hij nodig heeft. Je blijft een kwajongen, een echte aap, zegt zijn vrouw tegen het naderen van het zilveren jubileum. En zo is het een gelukkig huwelijk, ondanks de schaduw die er op valt door het gemis aan na kroost. ,,'n Praktijk in proza" is een luchtig boek. De titel en de naam van de schrijver doen dat al vermoeden. Maar er klinkt ook een toon van mede gevoel, met stakkers en misdeelden uit op, en van een man, die steeds opnieuw zijn plicht weet te doen. J. A. S. In Chicago zijn tenminste 28 perso nen om het leven gekomen tengevolge van twee grote branden. Twintig arbei ders worden nog vermist. 26 personen zyn naar een ziekenhuis overgebracht. Senator MaeCarthy heeft medege deeld, dat de reders van nog 53 Griekse schepen hebben beloofd deze niet op communistische havens te laten varen. In de Renault-fabriek hebben 5000 arbeiders het werk neergelegd om kracht bij te zetten aan hun looneisen. De vakbonden hebben een beroep gedaan op alle 40.000 werknemers van de fa briek om te staken. Het aantal slachtoffers van het onge luk in de Londense ondergrondse, dat op 8 April plaats vond, is tot 11 gestegen. American Tel. and Tel.: winst ie kwart. S 101.4 (.89.0) mill, of S 2.57 (2.58) per aan deel, bij een van 8 33.6 mill, tot 5 39.5 mill, verhoogd kapitaal. ONDERWIJS Lustrum Sdnctus Virgilius te Delft De r.k, studentenvereniging Sanctus Virgilius te Delft zal haar elfae lustrum sober vieren, aangezien zy binnenkort voor grote uitgaven zal komen te staan. Met de restauratie van de sociëteit SI. Barbaraklooster zal ongeveer 600.000 gemoeid zijn, waarvan de Virgilius 100.000 voor haar rekening zal moe ten nemen. Een belangrijk facet van de lustrum viering is de tentoonstelling „Antoni van Leeuwenhoek en zijn tijd", die he denmiddag door dr A. Schlerbeek ln het gemeentemuseum Het Prinsenhof 'is geopend. Morgen (Zondag) middag zullen er op de Zweth roelwedstrijden worden gehouden. Een voetbalwedstrijd tussen leden der vereniging en per soneel der Hogeschool is op Dinsdag bepaald, Woensdag en Donderdag zullen er interacademiale wedstrijden op de Roggewoning ln Wassenaar worden ge houden, de Delftse jeugd zal die dag worden betrokken in wedstrijden voor autopeds, rolschaatsen etc., en Vrydag zal er op de sooietelt een „reuzen- schaakwedstrijd" worden gehouden; Za terdag de intocht der reünisten en een ontvangst van bestuur en lustrumcom missie op het stadhuis, 's middags een auto- en motorrallye van burgers en studenten en onthulling, door burge meester De Loot, van een gedenkplaat in het vroegere woonhuis van de pries ter-dichter Stalpaert van der Wiele aan het Bagijnhof, 's avonds is in Stads- Doelen een uitvoering van de Cermina Bur ana van Carl Orff, Zondagmorgen, een pontificale hoogmis, gecelebreerd door mgr Globbe, 's middags een feest- vergadering ln Stads-Doelen, en 's avonds zal de toneelgroep Banzaal een opvoering geven van Les Justes van Albert Camus. Maandagavond, daarna, de 27ste, feest in de Houtrust-rotdnde en des Dinsdags een tocht naar Duin en Kruidberg te Santpoort als slot. Luidruchtige vergaderingen in Ilfracambe (Van onze correspondent) Londen, 17 April. De Britse Liberale Partij heeft te Ilfracombe een congres gehouden, waar van een ondubbelzinnige hervorming der technische opzet der practische partij- g>litiek werd verwacht, echter vergeefs. et gebrek aan vaste beginselen dei- party. gepaard aan de losse organisatie der aanhangers en leden, heeft veel bij gedragen tot de achteruitgang van de party, en men hoopte dat het congres hiervan doordrongen, zich zou toeleggen op duidelijker formulering van de doel stellingen der partij en het solider maken van het verband m de organisatie. De vergaderingen verliepen echter nog al rumoerig; er vielen onverwachte ver rassingen voor, en de Manchester Guar dian tussen haakjes het enige blad, dat er een hoofdartikel aan wijdt; wèl een bewijs van de onverschilligheid in brede kring voor de faits et gestes van dc eertijds roemruchte Britse regerings party vat het geheel waarschijnlijk juist maar teleurstellend samen door te schrijven dat de Britse liberalen in hel algemeen terug schijnen te keren naai de leuzen van 100 jaar geleden, maar dat de party zich zonder duidelijk omschre ven doel tot de toekomst richt. Het bestuur van de party aarzelde een motie te ondersteunen ten gunste van minder staatsbemoeiing met de land bouw (in het bijzonder vermindering van subsidie aan boeren en bescherming van hun productie op de markt). Toch werd deze motie, welke als symbolisch voor het gevoel voor bevrijding van bedrijven kan worden beschouwd, door een meer derheid van de vergadering gesteund en dus aangenomen. Dit moet als een gedurfde geste gelden, want de Liberale Partij moet het vooral van steun op het platteland hebben (alleen in de sledon Bolton en Huddersfield is er sterke libe rale aanhang), en vele boeren vinden de staatsbescherming van hun productie en de subsidies heel plezierig. Ook leed het bestuur een nederlaag met een door Lord Layton ondersteunde motie over de buitenlandse politiek, waarin toenadering tussen Engeland en Verenigd Europa werd bepleit. Op het laatste nippertje werd de motie in ver zachte vorm toch nog aangenomen. Het verdient vermelding dat de meeste sprekers zich tegen federatie in Centraal- Afrika keerden, wegens de onwil dei- inboorlingen. Bij de collecte na de ver gadering werd een bankbiljet gevonden afkomstig van de „Tribune" (I), het links-socialistische weekblad der Bevan- ieten, „omdat de liberalen het. wat be treft de Centraal-Afrikaanse Federatie, met de Tribune eens zyn". Dit was overigens slechts één van de verrassingen, die het congres in elk ge val een uiterst levendig karakter ver leenden, al waren de harde resultaten, zoals gezegd, gering. Homerus tot communist verklaard Het Hongaarse blad Szabad Nep, zo seint Ass. Press uit Wenen, is van me ning, dat Homerus in de klassenstrijd aan de zyde der arbeiders stond. Het blad schrijft dit in een commentaar op een nieuwe Hongaarse vertaling van de Ilias. „Zyn gedichten", zo vervolgt het, „zyn revolutionair en op de volkstaal gebaseerd; het is dus geen toeval, dat er ln de Sowjet-Unie na de oorlog een nieuwe vertaling van Homerus ls uit gegeven." Daarna brengt de schrijver lulde aan de Hongaarse vertaler Ga- bor Devecserï, die voordat hij zijn ar beid begon een goede Ideologische op leiding had ontvangen." Delfts Studentencorps Men verzoekt ons, te berichten: De reünie Delfts Studentencorps, die op Zaterdag •1 Juli zal worden gehouden, als deel van de Lustrumviering van het Corps, zaï onder auspiciën staan van het volgende reüniebestuur, de heren ir A. H. Ingen Housz, president, ir M. C. Braat. secretaris, en W. H. Verloop, penningmeester. Inlich tingen bij het secretariaat, Van Wouw straat 25. 's-Gravenhage. en by de senaat in het Corps. ACADEMISCHE EXAMENS Rotterdam. Bev. tot doctor in de economische wetenschappen de heer S. C. van Kampen, op proefschrift, „De Rotter damse particuliere scheepsbouw in de tijd "in de republiek". Rotterdam. (Klin. Hog. Ond.). Semi- arts ex. mej. L. van Klaversteyn en de heren R. Blooh, A. Brand, R. Mout, K. D do Regt en D. P. Vink. Bev. tot arts mej. M, Willemse en de heren P. J. Brons, R. J. Coers, P. N. Haanraadts, J. G. Hofman, J. A. Kamps, C. Klein en A. J. J. Kompier. Groningen. Doot. reefhten de heren E. Visser en L. Tromp. Ca.nd, wis- en natiuurk. (E) de heer A. M. Kopplers. TRIO VISSER—HANSEN IN DE SUITE IN de Suite luistert men als regel niet naar topprestaties, hier worden vaak jonge, nog onuitgegroeide talenten aan de luisteraar voorgesteld en dit op zichzelf is een zeer te waar deren uitgangspunt. Nu ls het uiter aard moeilijk te bepalen, wie van zulle een categorie aanspraak mag maken op het epitheton „talent", doch ergens moet er een grens zijn, wil de Suite haar goodwill niet verliezen. De schrale opkomst van gisteravond 11 man publiek plus de pers ls geen goed teken en de keuze van het ensemble heeft de thuisblijvers helaas ln het gelijk gesteld. Het trio, bestaande uit het echtpaar Carolien van der Heide en Norbert Visser, viool, en Peter Hausen. plano, is er nog niet aan toe de muziek tot een geestelijke ervaring te transformeren. Met grote ernst hebben de drie musici zich vastgebeten op het notenbeeld en zagen als liet ware door de bomen het bos niet. De ruwe, onpersoonlijke wyze waarop Hacquart, Badlngs, Mozart (zijn Con- certone K.V. 190, oorspronkelijk voor twee solo-violen met begeleiding van strijkers, twee hobo's, twee hoorns en twee trompetten) en Milhaud zijn uit gevoerd, biedt ons geen houvast om trent eventuele „sluimerende" artis tieke aspecten. Het handwerk beheer sen de leden van het ensemblè welis waar tot op zekere hoogte, doch het is voorbarig hieruit verdere conclusies te trekken. J. R, Het Japanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft medegedeeld, dat de Amerikaanse regering zich bereid heeft verklaard toe te "staan, dat Amerikaanse militairen, die in Japan dienen en Ja panse wetten schenden, door Japanse gerechtshoven worden berecht- BURMESE KLACHT BIJ V.N. TEGEN FORMOSA Burma heeft Vrijdag bij de politieke commissie van de V.N. zijn klacht aan hangig gemaakt, dat nationalistisch China agressie heeft gepleegd tegen Burmees grondgebied. De 12.000 na tionalisten. die in Burma opereren ge loven, dat hun redding ligt in een derde wereldoorlog. aldus verklaarde de Burmese afgevaardigde Thein. Hij her innerde aan de verklaring van de V.S., Frankrijk en Engeland ln de V.N., volgens welke deze landen geen com munistische agressie in Zuid-Oost Azië zouden gedogen. „Agressie is agres sie", aldus Thein, „onafhankelijk van de identiteit van de aanvaller". Hij hoopte, dat de V.N. in dit opzicht geen uitzondering zouden maken voor de trijdkrachten der nationalisten in zyn land. De afgevaardigde van nationalistisch China, Tsjang. verklaarde, dat zyn regering geen zeggenschap had over de Chinese strijdkrachten In Burma. Het zou voor zyn regering psychologisch onmogelijk zyn de nationalistische gu- evillastryeters in Burma te veroordelen, zo zei hij. Nationalistisch China zou echter de morele invloed voor zover het die bezat, blijven aanwenden om het vraagstuk op te lossen. Burma maakte de kwestie, volgens hem, echter moei lijk door vijandelijkheden tegen de na tionalistische strijdkrachten op Bur mees gebied te beginnen en ln het bij zonder door Burmese communistische eenheden tegen de nationalisten te ge bruiken. Israël bezorgd over Brits- Egyptische besprekingen De Israëlische regering heeft Groot- Brittannië in een nota doen weten, dat zij bezorgd ls over de verstoring van het machtsevenwicht in het Nabije Oosten, die zou worden teweeggebracht door volledig Egyptisch beheer over de mili taire bases in de Suezkanaalzone, aldus heeft een woordvoerder van het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. In de nota wordt verzocht om een gelegenheid om met Groot-Brit- tannië over die zijden van het probleem, waarbij Israëlische belangen betrokken zijn, te overleggen. Functionarissen van het ministerie van Buitenlandse Zaken deelden mee, dat de Israëlische ambas sadeur te Londen de nota Dinsdag offi cieel aan de Britse minister van Staat Selwyn Lloyd heeft overhandigd. De Amerikaanse regering kreeg een nota' van gelijke strekking, terwijl de rege ringen van Frankrijk en Turkije werden ingelicht over het Israëlische standpunt UIT DE STAATSCOURANT By K.B. is met ingang van 1 Mei be noemd tot burgemeester van Heumen W. J. F. M. baron van Hugenpoth tot Aerdt, burgemeester van Overasselt. R.K. missie en de Unesco Tijdens de Ned, missiologische week te Nijmegen heeft prof. dr G. H. L. Zeegers, directeur-generaal van het r.k. Sociaal Kerkelijk Instituut te Den Haag, over „Unesco en Missie" gesproken, Dc rooms katholieken, aldus spr., moeten ervoor ijveren, dat hun onderwijs- cn opvoedingswerk in de missie door cl© Unesco wordt erkend, zodat de onder wijsorganisaties in de missielanden ook zullen delen in de financiële en tech nische middelen, die de Unesco voor dc basisopvoeding beschikbaar stelt. Het elementaire onderwijs van de missie over de gehele wereld omvat 441-632 scholen met 3.216.720 leerlingen, waarvan alleen ln Afrika bijna twee millioen; al mogen de rooms-katholieken in de Unesco de latente anti-godsdienstige en humanis tische stromingen bestrijden, zo ver volgde spr., positief moeten zij de missie in de Unesco verdedigende missie moet haar werk door sociologisch en sociogra fisch onderzoek op het gebied van het basisonderwijs en de opvoeding pcrfec- tionneren, en zo, door accumulatie van haar ervaringen, de Unesco inniger over tuigen van de diepe betekenis van de missie voor de culturele verheffing van dc volkeren in de missiegebieden, Ne derlandse en Belgische missiecongrega ties zouden bi ermede een begin kunnen maken met doelmatige „planning", Daal de Unesco een intergouvernementele or ganisatie is, waarin bijna elk land is vertegenwoordigd, kunnen rooms-katho- Iloken by hun regering verzoeken by de Unesco te interveniëren en haar ver zoeken ook rekening te houden met deze essentiële r.k. belangen bij de opvoeding van de inlandse bevolkingen. Ds Niemöller heeft Donderdag bij zijn aankomst in Noorwegen, waar hij de gast van studenten zal zyn, verklaard dat de betrekkingen tussen staat en Kerk in Oost-Duitsland steeds slechter worden; voorts dat daar de belangstel ling van het volk voor de Evangelische kerk groter is dan in West-Duitsland, doordat de Oost-Duitsers ti'oost in hun lijden bij de kerk zoeken; de geringe belangstelling in West-Duitsland acht hij een reaetie op de spanning van de oorlogsjaren. Ned, Herv. Kerk. Beroepen. Te Leks- mond, A. Klein Kranenburg te Kootwijk, die voor Poortvliet en voor Sohoonrewoerd heeft bedankt Aangenomen. Naar GiessendaimNeder- hardinxveld, J. Bakker te Veenendaa.l. Bedankt. Voor RotterdamOharlols, ml' C. Luiten te Mijnsherenland. Voor Utrecht. M. Groenenberg te Amsterdam. Voor Vik ingen. C. Jongeboer te Lisse. Geref. Kerken. Tweetal. Te Appinge- dam, J. van Dijk te Nieuw—Leusen er. H Hogenhuds te Onnen. Beroepen. Te Barchem (als evangelisatie- pred.), B. Bouma te Nieuw-Loösdreoht. Te Zuid-Beyerland, D. C. Los te Stellendam. Aangenomen. Naar Pertlh (W.-Au str.), G. van Wllgenburg te Amsterdam. C.h r. Geref, Kerken, Aangenomen, Naar Huizen (N.H C. den Hertog .te Urk. HET WEER IN EUROPA Rapporten van heden 7 uur Station Weer A B C D E Helsinki zw. bew. NNO 3 11 4 0,2 zw. bew. w.stil 12 3 0 N 3 15 3 0 Kopenh. zw. bew. w.stil 12 7 0 Londen motr. ONO zw. bew. NO 0 O 7 0 geh. bew. NNO 1 12 S 0.4 Bordeaux zw. bew. ONO 2 15 7 0 Nice NW 4 17 8 0 Warsch. NNW 3 13 5 Berlijn nevel N 1' 17 4 0 Frank f. nevel NO 3 1b 7 0 München nevel Z 2 1U 2 .3 Zürich Z 1 13 O 0.2 Wenen zw. bew. NW 3 8 1 A: windrichting; E windsnelheid meter p. sec.; C max. temp. gisteren; D tempe- ratuur hedenochtend; E: neerslag afgel. 24 u. ln mm. (Alle gegevens voor Am sterdam opgenomen op Schiphol.) Amerikaanse bommenwerper 200 km sneller dan geluid De „Boeing Airplane Company" heeft, medegedeeld, dat de zesmotorige „B-47- stratojet", de snelste, door straalmoto ren voortgedreven Amerikaanse bom menwerper, op net traject Albuquerque (Nieuw-Mexlco)Wichita (Kansas) ge durende een half uur met een snelheid van 1270 kilometer per uur, dat is 200 kilometer sneller dan de verplaatsings snelheid van het geluid, heeft gevlogen. De vlucht werd gemaakt op een hoogte van 12.000 meter, waarby het vliegtuig werd voortgedreven door een „wind- rivier", een op grote hoogte bestaande luchtstroom, waarvan men kortgeleden het bestaan heeft ontdekt. Munthervorming in Griekenland Griekenland zal spoedig een nieuwe drachme invoeren, welke honderd maal de waarde zal hebben van de tegen woordige. Deze munthervorming zal worden doorgevoerd nadat de minister van Economische Coördinatie de volgen de maand uit de Ver. Staten zal zijn teruggekeerd. HANDEL MET FINLAND Met het oog op de komende handelsbe sprekingen met FinlRnd zal de heer A. Bosnnlc, Directeur Exportbelangen van R. S Stokvis Zonen N.V. te Rotterdam en vertegenwoordiger van het bedrijfsleven bij genoemde onderhandelingen, op Dins dag 21 April voor zowel de agrarische ala do industriële sector een zitdag houden ten kantore van het Centraal Orgaan voor de Economische Betrekkingen met het Buitenland, Tournooiveld 2, 's-Gravenhage. Belanghebbenden wordt, verzocht op voorafgaande dagen hetzij mondeling, hetzij telefonisch (01700—117550) eon afspraak voor doze zitdag te makon (niet per brief). Men dione o.v.er een goede documentatie Ie beschikken. HERSTELLINGEN en ver nieuwingen aan uw sanitair, gasfornuizen enz. worden door ons vakkundig en snel ver richt. Vraagt prijsopg. Gcbr. Blok, A'dam. Tel. 99649-98301. Gerubriceerde aankondigingen Onze zware vloerkleden, ze vliegen er uit. Geen wonder, nergens koopt U zo'n tapijt voor 122,50. Komt dat in elk geval zien. Showroom Wees- perzijde 51 (tot 22 uur). Loodgieter Stroker, tel. 38274. Verzorgt al uw loodg.werlc. Dag/nacht. W.Lombardsteeg 5 Wjj maken mod. cost., 45. Cost, of Demi keren 25 Brouwersgracht 8. Maquillage, pedicure, massage Mevr. A. de Vries, Oosterpark 35 huls, Amsterdam. BERLITZ VOOR TALEN. Vacantle! Profiteer er meer van door Uw talenkennis op te halen. Inschrijving: Wete ringschans 68. Tel. 36215. ZOJUIST ONTVANGEN TELEFUNKEN Radio-gram. Prachtkast. 925. Sehoemaker, Telefun- ken-dealer, Sophialaan 53, tel. 210S6, Amst.v.weg 83, tel. 20396 Maatkleding op gemakkelijke abonnementscond. Geen rente. Simon Crone N.V., Rolcin 10. tel. 49044, bij de Dam. Gezellig dansclnbje vr. nog enige ÏL en H. v. g. st. Br. o. no. S761, Adm. Handelsblad. Laat ons li vrijblijvend voor lichten bij aanschaf van gas haard. gasradiator, geyser of sanitair. Gebr. Blok, Ruysdael- str. 17, A'dam, tel. 99649-98301. Vertalingen in het Engels uit het Nederlands, Indonesisch, Duits en Frans. Billijke cond. Br. o. no. 14300, Adm. H.blad. Kindje, bly, zegt tatata Heeft een PLASTICBROEK-JE S.G.A. Diplomierte Lelirerin gibt deutschen Unterricht. Brie ven no, 14121, Adm. H.blad. Schoonheids- en Massage-In Stituut BEA EUTROriUS. Weteringschans 1S7 E, telef. 40711. Geopend van 11—10 u. Dames- en Herenmaatkledlng JOHN F. W. VAN DAM Abonnementen Overtoom 501. Tel. 122534. SNEL PRIVÉ DANSLES in 5 lessen meedansen. JOY, Keizersgracht 722. Tel. 40558. Prospectus gratis. De prachtige „Vogelflora" ls te koop! 2 HA park met wa terpartijen, sprookjesachtige verlichting etc. Koopsom hoofdgebouw, bijgebouwen (w.o. directlevllla) en park totaal 130.000. Brieven onder no. 13375, Adm. H.blad. Dak herstellen, BLOK gauw bellen. Wij verzorgen al uw loodgieterswerk. Gebr. Blok, Ruysdaelstraat 17, A'dam, Telefoon 99649—98301. Mah. Runabout m. nwste 10 PK Johnsonmotor te koop Prijs 1500. Tel. SI 122. A'dam. toëst. 37 (9—5 uur). Boekentoko, Oude Hoogatr. 4. Amsterdam, vraagt BOEKEN TE KOOP Telefoon 41012. Te koop Rlley IJ L. 1949. in goede staat. Kleur zwart mei rood lederbekleding. Loopt 1 op 10 (geen olieverbr.). Prijs billijk. Genegen Amerikaanse wagen ln te ruilen. Br. onder no." 14144, Adm. Handelsblad. Op basis v. wederz. hulp vr. dokt.wed. oudverpl., 2 lege kam. Aan zelfde adres 1ste lel. Duitse plano, z.g.a.n. te huur. Uitv. lnl. 143S0, Adm. H.blad. Uw loodgieter voor gas- en waterleidingen. Gebr. BLOK, erkende gas- en waterfitters, A'dam. Bel op 99649—98301. Prijsopgave vrijblijvend. Woonschepen en prima dub belwandige kamperrhulsjes te koop. H. Kas, Zuiddyk t/o be graafplaats. Tel. 3988. Te ltoop 2 ln exploitatie zyn- de tennisbanen te Heemstede, liggende op eigen grond (1644 m2) en ruim woonhuis, leeg te aanvaarden, in combinatie of ieder afzonderlijk. Brie ven onder no. 14407, Hand.bl. Ford Aiiglia '51 in pr. staat, aangeb. weg. overn. grotere wagen. Desk. onderz. toegest. Telefoon 20437. Te kóóp Winkler Prins ene., 6e dr., best. uit 18 d„ 15 d. versch. Gloednieuw in cart, huls verp. van 496 v. 325. D'Ailly. 7 eeuwen A'dam, 6 d. v. 75. Boekentoko, Oude Hoogstr. 4. Tel. 41012. Te koop gevr.Buick '46-'4U Service-station v. d. Kommer, Tel of. 3804, Heiloo. Aangeb, Volkswagen de Luxe, Aug. '52. Volkomen als nw, m. acces, 4975. Van part. aan part. Tel. 54245. A'dam. Stalen IJselmeerkruiscr te k. 9.20x2.60. 4 cyl. Gray scheeps motor, keuken. W.C. m. spoe ling, salon, cockpit en slaap hut, voorzien van butagas en electr. verl., prijs 8500. Br. no. 14306, Adm. H.blad. Tc koop gevr. vrljst. huisje of ld. boerderij voor 2 pers bij vis- en vaarwater, oi grond hiervoor. Br. m. om- schr. en prijs Coppens, Huis ter Heide, K 3403—531. Te koop; uit N.V. in liq'. nog enige goede huizen voor be legging, met hoge rente. Br. no. .14510, Adm. Handelsblad. Te koop: Herenhuls, Zuid, k., koopsom 26.000.—, m. wo- ningruilHerenhuis, Oost. 6 k„ koopsom 23.000. direct te aanvaarden. Br. 14509. H.blad Te koop gevraagd aan een van de hoofdgrachten een in pri ma staat verkerend ruirr. koopmanshuis met grote kel derruimte; bij voorkeur per ceel, dat geheel of gedeelte lijk in gebruik kan worden genomen, Br. 14499, H'blad. Te koop z.g.a.n. mod, woon- nrlc, betonn. onderb., 17J x 14 m. Uit. pr. 15.000. Bézicht na afspr. Br. 14418, H.blad. VRIJST. V1LI.A met garage te koop te Bad hoevedorp (bij A'dam/Schip hol) 34.000.Br. 14443, Hbl. Tc koop wegens vertrek: zon nig gel., deg. geb., ruime, al- leenst., stijlvolle villa; tuin rondom, tuinh., 2 schuren. Statlonsw. 5, Franeker, Mooie stand. Koopsom 40.000. Bi o. no. 14374. Adm. H.blad. WOON- en WINKELHUIZEN TE KOOP GEVR. voor geld belegging. Makelaar W. Fris, Leidsègr. 60, tel. 350S6—38364 Te huur Laren ('t Gooi) ge deelte van gemeubileerd land huis. gelegen in eigen park en voorzien van alle moderne comfort. Er. no. 13949. H.blad Landhuis: gmeub,, omgeving Bussum, aangeb. v. echtpaa' of twee vriendinnen van II Mei tol 5 Juni. Br, 13951, H.bi Hilversum, In prima bekend staand RUSTHUIS-PENSION le stand, kamer(s) aangeb., voor 1 of 2 pers., met alle comfort en verz. ook i hulpbeh. Mooie tuin. Br. o, 14377, Adm. Handelsblad. Ommen. Te huur gem. land- huls, mldd. in bossen, Juni/ Juli. Br. o. no. 14366, H.blad. In ntoolo, rustige omgeving ln Lundlkuls te Luren zyn enige zonnige kamers beschikbaar met alle moderne comfort, Volledig pens. en verzorging. Br. o, no. 13948, Adm. H.blad. Juffr., b.b.h.h., zoekt gem. zit- sl.kamer m. gebr. van keu ken. Br. 14301. Handelsblad. Aangeb. grote zit-slaapkamer Lairessesir. voor heer, als al- leen-inw„ per l Mei, c.v„ w. en lc. water, bad, tel. 24124. 95 per mnd., zonder licht verwarming. Woningruil. Aung. pr. huis m. belét. Mlnervalaan, 6 k„ badk., c.v. zelf stoken. Ca 100. Half Met leeg te aanv.' Gevr. in nw. Z. of Z.W. 5 kam.won.. 3e of vrije 2e ét., laagb,, achterz. niet op het Noorden, ruim ultz. G. st. 60-85. Spoed ge wenst. Br. no. 11138, I-I.blad. Wonlngruil. Aangob. ben.huls Churehill-laan, bev. 3 kam keulten, bad, hall, gr. tuin. Gevr. mod. flat, 4 5 k.. goe de stand of huls omg. Haar lem. Br. no. 14442, Handelsbl V. goed gesit. Heer of Dame aangeb. gr. lux. gem. ztt-sllc. m. voH. pr. pens,, allo comf, c.v., 1p ét. G. v. (1, Vfienstr. Tel, 91329 of br. 14305, H.blad. Bovenlis Kinderdljkstr., 4 wenst te ruilen voor 5 lc. onlng, hs. of belét. tel. 713206 Te huur per 1 Juni gem. vrij bovenhuis, bevatt. huisk,, 2 sl.k.. 2 vaste wastnf.. douche en keuken. Huur 125 p. Te bezicht. 2-5 u. Oudekerker- laan 114, Diemen. Vacantle ln 't Gooi van 15 20 Juli tot 30 Aug. Herenhuls op rustig plein. Gem., voorz, v. alle comf. Bill, prijs. Busk. Huetplein 13, tel. 8-107, H's—- Te huur gevr. vrije étage op goede stand, in oud-Zuid door klein rustig gezin. Br. o. H127, Adm. H.blad. Aangeboden voor heer, mid- delb. leeftijd, b.b.h.h., goed gemeubileerde zit-slaapkamer op le étage met c.v., k. en w water, gebruik badk. Gerrit v. d. Ve.énstraat 135 hs. N.Velu' Nw. lel. pension, Te huur fabriek, gr. 500 m2 met 300 m2 open terrein, gel te Hilversum. Brieven o. no. 14394. Adm. Handelsblad. Aangeb. gem. bened. flat op goede stand v. 3 mnd of lan ger. Tel. 710906, tussen 67 u. óf br, o. no. 14419, H.blad. Kantoorruimte gezocht klein scheepvaartkantoor, een grote, een kleine kamer, mogelijk met telefoon Iclccd/wasgelegenheid. Br. no. 13940, Adm. H.blad. Te liuur of te koop gevr. Am sterdam: huis. bev. S kam., v. eig. bew., liefst m. kantoor ruimte. g. stand, centr. g> b.v. omg. Vondelbrug. Br. no. 14392. Adm. H.blad. Aangeb. aan good gesit. besch, d. ln mooie, riant gei, villa Le Naardon met tuin en garage by d. alleen en alleen inwonend, niet ver van bos en heide, Lux. gem. zit- ei slnapU- met aangr. badk. str. lc. on w. w, centr. ver\v,. telef. met uitst. pension. Br. no. 61, Boekh. R. de Vries, Bussum. Vacantle Baarn. Te huur van half Mei tot Sept. vry st. gemeub. villa, 6 bedd., bad, tel.,' m, gr. tuin. Br. no. 27. boekh. Boering, Baarn. Aangeb. aohterruimte, alleen gesch, als atelier, magazijn of kantoor, le verd. (tot. 70 m2) on hoofdgr. b|j Utrechtsere Br. no. 14513. Adm H.blad. Gevr. dokters-assistente dtp).) bij specialist te A'dam. goed kunnende typen. Eigenh met inkt geechr. brieven en opgave van verl. sal. onder no. M-4210. van Hees Advert, kant., Leidsegracht 41. Wonlngruil. Aangeboden flat, Churchill-laan Noord-/., 3 hoog 3 ineenl. kamers -fik. met badnis. op zolder 1 gr kam., berghokje vliering, 58.- ïnd. 2 d. p. week w. water, r. zonnige 4 k. flat of 3 k. -F 1 zolderk. op goede stand, onbep. pry's. Telefoon 63305. te huur, 500 m. v, d. plas, str. water, douche, tel. Br. no. 95, bijic. Handelsblad, Hilversum. VrU dubbel bovenhuis, 6 kam,, badk., keuk,, centr. verw. zelf- stoolc, ruilen voor kleine, zon nige vrije belétage, fint, ge zellig uitzicht Br. 14308, Hbl. Handelmaatschappij C. de Ruiter, Amsterdam, Witten- bmgergr. -13 vraagt employé's MULO of HBS-oplelding. Handelmaatschappij C. de Ruitei', Amsterdam, Witten- burgergracht 43 vraagt fnctu. rist(e). Handelmaatschappij C. de Ruiter, Amsterdam. Wltten- burgergr. 43, vraagt M.T.S.- er, tot 25 jaar, commerciële aanleg vereist. Handelmaatschappij C. de Ruitei-, Amsterdam, Witten- burgergracht 43 vraagt steno-, typist (e) met 1 of meerdere pract. dipl. moderne talen. Medewerkers gez. voor ver koop van vlot verkoopbaar verbruiksart. (Duits fabr.), waardoor een ruime verdien ste wordt geboden. Br. No. 167.401. Bolrek, Konïngspl. 1, Amsterdam. In Apotheek te A'dam CW.) wordt gevr. een gerout. AS SISTENTE voor hele of hal ve dagen. Frett. werkkring. Brieven no. 14446. Handelsbl. Op kl- kant. v. spoedig gevr. bekwame Steno-typiste. XJit.v, brieven m. vermeld, v. opleid., levensloop, vroegere en hui dige functies, togenw. sal. ond, no. 14440, Adm. Handelsblad. Fabriekskantoor in A'dam-W. vraagt Assistent-Boekhouder (diploma M.B.A.), leeftyd ong. 25 jaar, met epige jaren prac- ti.jk en ambitie voor dinloma S P.D. of/en M.O. Eigenhandig geschr. brieven onder opgave van verlangd salaris onder no. 3069. Adv. Bur. Aelen N.Y., Herengr. 570, A'dam-C, Voor direct gevr net meisje v.d.e.n., v.g.g.v., by echtp. z. kind., mod, flat bew. Beet- hovenstr. 95 huis. lust. v. handelsonderv. vraagt leerkracht in de Ned. taal en handelscorr. (dag- en/of avondlessen). Br. met in), omtrent en-., kennis en verl. honorarium o. no. 14470. Hbl. Ongeh. huisknecht gevraagd, liefst extern, in villa te Hil versum. Br. no. 14492, Hbld. Gevr. per 15 Mei R.K. Juffr. om samen met praktljkassis- t.onte de huishouding te doen. Dr Croes, De Lairessesir. 1 n Huwelijk, Knap meisje met titel w. ser, kennism. m be- roeps-offieic-r. Wedn. m. jonge kind. geen bezwaar. Uitv br. m. foto o. no. 13820. H.blad. HUWELIJK. Weduwn. z.k., gezond, zoekt kennismaking. Brieven no 14301, Handelsbl. Hl W. Besch. dame. wed.. 53 j„ fin, onafh., gezoncl. levensl. d. serieus, eig. won. A'dam, z.U.m. Wedn., g. pos., max. 62 j. Brieven lio. 14432. Hbl. Hers, met z.g v. pos., vaagt S :i 4000 ter leen om zijn wo ning te install. Maandal afl. 175 rente. Borg aanwezig, p.rleven no 14129. Handolshl. Amerikaan, won. in A'dam. gaat naar New York v enkele maanden. Zou gaarne ondr. aanv Br o. no. 1-1141. H.blad. Zakenman met Chevrolet be zoekt Messe te Hannover: kan 2 i\ 3 medepassagiers legen besch, verg. meenemen. Ver trekdatum 25 April Br. onder no. 14508. Adm Handelsblad. N.V. DRUKKERIJ JACOB VAN CAMPEN O.Z. Voorburgwal 87-89 A'dam - Tel. 33721-32721 HANDELSDRUKWERK PERIODIEKEN

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3