Drabbig water Kruiningen overheerst in WEK DE GAL IN UW LEVER OP BEELDJES Onfatsoenlijk artikel over Prinselijk huwelijk Echtpaar kocht villa in Ede Donderdag 16 April 1953. NIEUWE APELDOOfNSE COURANT Tweede blad Insinuatie van laag allooi Dit blad suggereerde, dat de Belgi sche Prinses zich op de dag van haar huwelijk doodongelukkig gevoeld zou hebben. „Gij denkt, waarde lezer", zo ongeveer redeneert de Daily Minor. ..dat de Prinses na haar huwelijks sluiting vermoeid was van alle be slommeringen, die zo'n dag mee brengt en dat déórom de huwelijks reis werd uitgesteld, maar dat is niet waar. Ik zal hét u anders vertellen. Het blad publiceert dan een grote foto van de bruid, die er nogal ernstig uitziet en zet er met letters van vijf centi meter onder: „De droevige Konink lijke bruid". Het feit van haar droef heid wordt als volgt verklaard. Er zou tijdens de huwelijksplechtigheid een naar incident zijn voorgevallen. De vrouw van ex-koning Leopold, de Gravin van Réthy, of zoals zij tegen woordig heet, Prinses Lilliane, zou eerst- in de stoet aan de zijde van Prins Bernadotte van Zweden gelopen hebben, maar,'niet tevreden met deze partner en nog minder tevreden met de achtste plaats, die zij in de stoet innam, zou zij op een zeker ogenblik de rij verbroken hebben, naar voren zijn gelopen en een plaats gekozen hebben aan de zijde van Prins Felix, vader van de bruidegom. Dit spekta kel zou de toorn opgewekt hebben van de oude koningin-moeder van België, Koningin Elizabeth en, weet de „Daily Mirror" met haast alweten de zekerheid te vertellen, deze twee vrouwen die toch al niet met elkan der spraken de laatste maanden, zul len de komende maanden elkander wel helemaal niets meer te vertellen hebben. Monstruositeit. Men vraagt zich af, wat toch een deel van de Engelse pers natuurlijk de Boulevardpers de laatste tijd ten opzichte van België bezielt, dat zij haar toevlucht durft te nemen tot het lanceren van monstruositeiten als deze en tot verklaringen die de toets van de waarheid niet doorstaan kun- Emigrantenschool in Bennekom BENNEKOM. Op de terreinen van het kampeercentrum De Dikkenberg bij Bennekom, een der mooiste gedeel ten der Neder-Veluwe, zal een emi grantenschool worden gesticht, waar jongelui uit diverse beroepen na nauw keurige voorafgaande selectie in de gelegenheid worden gesteld een kos teloze opleiding te ontvangen, die hen geschikt zal maken voor emigratie als landbouwer naar Canada of Australië De school, welke wellicht in Mei opengaat, zal rijkssubsidie genieten. De leerlingen zullen overdag prac- tisch werk doen op grote landbouw bedrijven in de omtrek, de avonduren zijn bestemd voor studie (vakkennis, Engelse taal, enz. enz.)! Gestart wordt met dertig leerlin gen. De opleiding duurt een half jaar. Kerknieuws- Ned. Herv. kerk. Beroepen te Ede: (vacature J. H. Cirkel): J. dë Lange te Nunspeet. Aangenomen tot predikant voor buitengewone werkzaamheden: (gees telijke verzorging strijdkrachten): E. G. Boèsemkool, candidaat te Nieuw- leusen en B. C. Juekema, candidaat te Groningen, Bedankt voor Scherpenzeel (Gld.): II. A, van Slooten te Wierden. Gerei, kerken. Beroepen te Aduard: Joh. P. Boer te Zwartebroek. Chr. Gcref. kerken. Beroepen te Groningen (tweede pre- dikantspiaats): J. Prins te Amsterdam- West. Congres evangelische theologen in Oost-Bérlijn verboden. BERLIJN. De autoriteiten van Oost-Bérlijn, hebben het congres van Evangelische theologen, dat in de Sov jet-sector van de stad zou worden ge houden, verboden. Aan het congres zouden professoren en leraren van 'theologische instellingen in Duitsland deelnemen. nen. Want' wat is, volgens officiële gegevens, zowel van Luxemburgse als Belgische zijde, het geval geweest? De kwestie is zo eenvoudig als ze zich maar denken laat. De plechtig heid van de huwelijkssluiting van het paar viel in twee delen uiteen, een formeel en een meer informeel ge deelte. In het eerste ging alles streng naar de regels van conventie en éti quette. Maar toen dit deel voorbü was en de personen, die de stoet vormden, zich vrijer konden bewegen, zag men de vader van de bruidegom naar Prinses Lilliane gaan en haar, die om haar huwelijk met Leopold toch al zoveel heeft moeten doorstaan, de eer bewijzen, haar te verzoeken op de te rugweg plaats naast hem in de auto te nemen. Een nobel gebaar! Een ge baar, dat de genllcman verraadt, en dat onuitgesproken, waarschijnlijk een sfeer van verzoening kon scheppen. Bovendien werd opgemerkt, dat ook andere personen uit de stoet van plaats verwisseld'waren, alles volgens het gemoedelijke recept: als het stij vere deel voorbij is, volgt het onge- dwongene. Waarom moet venijn gezo gen worden uit dit alles? De Konink lijke bruid was niet droevig op haar trouwdag (Minister Bech, van Luxem burg, zei tem L, dat als er ooit een huwelijk uit pure liefde gesloten was, het dit huwelijk was). Maar met aantijgingen zoals de „Daily Mirror" waagt te schrijven, zou men een bruid droevig maken, als de schandelijke insinuaties haar onder de ogen komen. Steekpartij in kamp voor Ambonezen Wegens poging tot zware mishande ling van een kampgenoot is voor de Arnhemse rechtbank tegen de 21-ja- rige Ambonees J. S. 3 maanden ge vangenisstraf geëist. S. had in het Am bonezenkamp te Bemmel op 7 Maart jl. een aanval gehad van Mata-Gelap. een soort amok, waarvan de letterlijke vertaling luidt: „Verduisterd oog", toen hij hoorde hoe zijn moeder door een andere Ambonese vrouw werd ge noemd „Asoe", een van de ergste Am bonese scheldwoorden dat hond bete kent. Hij was de kamer uitgelopen en had de zoon van die vrouw met een dolkmes in de rug gestoken. Gelukkig voor hem schampte het mes af, waar door de ander niet dodelijk getroffen werd. Tijdens de terechtzitting werden interessante bijzonderheden verteld door een tolk en door de raadsman, over deze toestand van „Mata Gelap", die voornamelijk bij Madoerezen en Ambonezen voorkomt. In deze toestand van ontlading, waarin zij niets meer weten, zijn zij in staat tol de meest on gebreidelde en oncontroleerbare ge moedsbewegingen. De officier van Ju stitie kon zich met zijn Westerse men taliteit niet in de Oosterse gedachten- wereld inleven. Hij kwam daar rond voor uit, doch meende de genoemde straf te moeien vragen. Mr Schadd vroeg op juridische gronden vrijspraak subsidiair uiterste clementie. Uitspraak over veertien dagen. Lijfarts van Stalin onverwacht overleden Prof. Arsenia V. Roesakof, een van de artsen, die de acte van Stalins over lijden vijf weken geleden hebben ge tekend, is Zondag „onverwacht" over leden, zo is Dinsdag te Moskou be kend gemaakt. Roesakof heeft ook het stuk getekend, waarin het overlijden wordt bevestigd van Lev. Zharovitsj Mekhlis, een voormalige minister van Staatstoezicht en een van demeest vooraanstaande Joden in de Sovjet- Unie, Mekhlis overleed in Februari. In een door de Russische minister van gezondheid, Tretyakof, getekende levensbeschrijving van professor Roe sakof wordt gezegd, dat de Sovjet- Unie „een van haar 'uitnemendste specialisten in de pathologische ana tomie" heeft verloren. Hotelhouder moest klein geld leveren (Van onze correspondentj Het is aan de oplettendheid van een hotelhouder uit Ede, de heer J. G. Pieterse van Buitenzorg, te danken, dat de Utrechtse recherche een man en. een vrouw heeft kunnen arresteren, die te Ede en vermoedelijk ook in ver schillende andere plaatsen een groot aantal zakenlieden hebben weten op te lichten. De man. die ongeveer 'zestig jaar oud is en zich als C. E. Wittke bekend maakte, stapte vorige week, vergezeld van een ongeveer dertigjarige vrouw, naar een bouwondernemer te Ede om van hem een riante villa aan de Sta tionsweg te kopen. Men werd het eens over een koopsom van f 55.000, waarna de bouwondernemer het „echtpaar" naar Buitenzorg bracht voor nacht- logies. Dat gebeurde vorige week Vrijdag avond en in de loop van Zaterdag ging de heer Wittke bij enkele Edese winkeliers flinke inkopen doen, die betaald werden met cheques op de Ned. Handel Mij te Arnhem. De ge kochte goederen werden bij hotel Bui- Markt- en vervoerverbod varkens ingetrokken DEN HAAG. Het voor het wes telij k-centrale deel van ons ,land gel dende markt- en vervoerverbod van, varkens is ingetrokken'. Het''"gunstige- verloop van de varkenspest, in vér band waarmee dit verbod was inge steld, heeft de minister vaii Land bouw. Visserij en Voedselvoorziening aanleiding gegeven de bestaande be perkingen op te heffen. Hulp aan het onderwijs Op zijn vacanliexeis naar Zeeland bezocht de secretaris van het sub comité voor Schoolhulp „Apeldoorn Kruiningen", de heer H. Almekinders, het getroffen dorp en in het bijzon der de scholen van Kruiningen. Het ergst is het gesteld met de Chr. School in de buurtschap Oostdijk. De schamele resten van muren en dak kunnen ieder, moment in elkaar stor- tenzorg- afgeleverd, want de zakenlie den vermoedden blijkbaar geen on raad. De heer Wittke vertelde hen om standige verhalen over een in Zuid- Afrika verdiend fortuin én over de moeilijkheden om op korte termijn cohtanten te krijgen. Die zou hij pas Woensdag ontvangen. Ook de hotelier vloog er in door hem een paar tientjes „kleingeld" te lenen, omdat het „echt paar" toch drie weken zou blijven. Maandagmiddag werd een taxi ont boden om in Utrecht inkopen te gaan doen, doch toen het duo eenmaal ver trokken was, begon de heer Pieterse enige argwaan te krijgen, die nog werd versterkt toen hij ontdekte.-dat enkele cheques getekend waren met E. G. Wittke, terwijl de man had opgegeven C. E. Wittke te heten. Een navraag bij de Ned. Handel Mij bracht bovendien aan het licht, dat de afgegeven cheques niet door een tegoed waren gedekt. Via de Edese politie werd daarop direct de Utrechtse re cherche gealarmeerd, die de taxi met de passagiers aantrof bij een mode magazijn, waar zij eveneens tegen be ling. met ongedekte cheques een partij kleding hadden gekocht. Vrijwel alle goederen konden door de politie worden achterhaald, maar de hotelier, die door zijn oplettendheid de zaak aan het rollen bracht, zal zijn nota van ruim f 100 wel nimmer be taald krijgen. Er bestaat een ernstig vermoeden, dat W. zich ook op andere plaatsen aan soortgelijke overtredingen heeft schuldig gemaakt. De politie stelt daarony een uitgebreid onderzoek'in. ■DE „ZEVEN PROVINCIëN". Nederlands nieuwste kruiser, is Dinsdag over de Nieuwe Waterweg naar het Noorden vertrokken voor een eerste proefvaart. De nieuwe kruiser, zusterschip van de „De Ruiter", passeert Vlaardingen. ten. Alle banken zijn spoorloos ver dwenen evenals de leermiddelen. Het hoofd der school, wiens wo ning geheel weg is, is al begonnen z'n verstrooide leerlingen te verzamelen en onderwijs te geven in een con sistoriekamer te Krabbendijke. Een noodschool zo dicht mogelijk bij Oost- dijk, waar de school altijd het middel punt was. acht hij dringend noodzake lijk, opdat de bewoners hun hoop op herstel van dit zeer gedupeerde deel der gemeente niet .geheel en al zullen verliezen. De O. L. School en Mulo School, evenals de Chr. School in het dorp zélf bleken als gebouw nog wel stevig te staan. Ook hier echter dlle leermid delen waardeloos. De ravage van modder en rommel is ontstellend. Bij na onbereikbaar is de R.K. Schïppers- school. Zelfs bij laag getij staat er nog ongeveer een halve meter water. De modder, die zich in deze hoek heeft opgehoopt, is haast niet om dóór te komen en zonder lieslaarzen is dit uitgesloten. Deze mooie school met in ternaat. geopend in 1949. waar plm. 90 schipperskinderen onderwijs en ver zorging ontvingen, zal de laatste zijn die droog komt. Permanent heerst hier het drabbige water, omdat dit de laag ste plek van de polder is. Hetgeen de heer Almekinders, die hier 8 jaar onder de jeugd werkzaam was, op deze sinistere tournee zag, maakte diepe indruk op hem. Hulp, veel hulp moet Apeldoorn bieden om de moed en het vertrouwen in het herstel van deze zwaar getroffen ge meente weer te doen herleven. De dijkgraaf raamde de kosten van het herstel van de dijken van de pol der Kruiningen op 15 millioen gulden! Op z'n terugreis bezocht de secre taris van het sub-comité burgemeester Vogelaar in het Academisch Zieken huis te Utrecht. Een week na de zwa re operatie trof hii hem héél ziek aan. Eigenlijk mocht alleen z'n familie hem bezoeken. Een korte groet en een .attentie na mens het comité mocht hij geven. .Moge de burgemeester, op wie de hoop van de Kruiningers gevestigd is. weer geheel herstellen, opdat hij zijn werk voor zijn gemeente-in-druk kan voortzetten. De zaak-Adonis Spoedige beslissing? Zeer vermoedelijk is deze week een beslissing te verwachten over nie eind vorig jaar door de Verenigde Staten gevraagde uitlevering van de 42^jarige Amerikaan Harold J. Adonis, die se dert 22 November jl. te Amsterdam is gedetineerd. Adonis wordt er van beschuldigd 228000 dollar als steekpenningen van figuren uit de onderwereld te hebben aangenomen om een onderzoek naar gokkerij in Bergen County (New Jer sey) te verhinderen. De raadsman heeft inmiddels het advies ingewonnen van prof. mr J. M. van Bgmmelen, hoogleraar in het straf, recht aan de Leidse Universiteit, die het standpunt van mr Roggeveen, nl. „uitlevering is niet mogelijk", deelt. Het advies van prof. Van Bemmelen Is tezamen met andere bescheiden, die de raadsman uit Amerika heeft verkregen, aan de minister van Ju stitie overgelegd. Advertentie) Stop dat branden op Uw maag! Neem 'n paar Rennies. Met een pak Rennies In huis is bran dend maagzuur eigenlijk geen pro bleem meer. Nog vóór het branden begint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt ze smaken lekker en fris. VERLIESLIJST RODE KRUIS 56e lijst van geborgen en geïdentifi ceerde-slachtoffers „watersnood". Dreischor. den Boer, Antje Akke, geb. 8.10.'41, laatste adres: Langeweg P 86. den Boer, Dingeman Hubrecht, geb. 12.3.'45, laatste adres: Langeweg P 86. den Boer, Johannes Marinus,. geb. 31.10'08. te Kerkwerve, laatste adres: Langeweg P 86. den Boer, Willem Johannis,, geb. 4.8.'40 té Dreischor, laatste adres Langeweg P 86. den. Boer—van Rhee, Cornelia Geer- triiida, geb. 14.6.T7, echtgenote van J. M. den Boer, laatste adres: Lan geweg P 86. Schot van Veen, Adrlaan, geb. 9.1.'06 te Oud Vosscmeer, laatste adres: Langeweg P 50. Nieuwerkerk. Heijboer, Pieter, geb. 5.11.'73, echtge noot van Cathalina van Zorge, laat ste adres: Ooststraat 203. Kleemans—Syriër, Jannetje, geboren 21.9/99, laatste adres: Molenstr. 137. Lems, Lourens Cornelis, geb. 20.12 '46, laatste adres: Gouwev.eerseweg 44. Lems, Pieter, geb. 2.11.'11 te Ooster land, laatste adres: Gouweveerse- weg 44. Smallegange, Pieter Johannes, geb. 1.2.'90 te Nieuwerkerk, laatste adres: Kempensweg 382. Oosterland. van Driel, Andreas, geb. 13.12.16 et Oosterland, laatste adres: Groene- weg A 355. van Driel, Dirk Cornelis, geb. 16.12/81 te Nieuwerkerk, laatste adres: Groe- neweg A 355. van Driel, Frans C„ geb. G.2.'25, laatste adres: Groeneweg A 358. van Driel—van der Have, Maria Ja- coba, geb. 22.9.'31 te Oosterland, laat ste adres: Groeneweg A 358. van Drielde Waal, Kommertje Pie- ternella, geb. 20.5.'22 te Bruinisse, echtgenote van Andr. van Driel, laatste adres: Groeneweg A 355. van der Weele, Cornells, geb. 28.4 '93 te Oosterland, echtgenoot van Geer tje J. de Witte, laatste adres School straat 13 te 's-Gravenhage. 57e LIJST. DREISCHOR. Bal, Gerrit, geb. 11-8-31 te Dreischor, laatste adres: Langeweg P 87. Bal, Jan, geb. 29-4-90 le Bruinisse, laatste adres: Langeweg P 87. IJzerman, Cornelis Marinus, geb. 29- 10-25 je 's-Heer Arendskerke, laatste adres: P 6. IJzerman—de Jonge. Maria- Neeltje, geb. 2-5-24 te Kapelle, laatste adres P 6. FIJNAART. Van Mourik, Petronella. geb. 25-5-45 te Fijnaart, laatste adres: D 175. 's-GRAVENDEEL. Tak—Verheul, Gijsbertha, geb. 11-12- 11 te Papendrechl, echtgenote van Arie Jacob Tak, laatste adres: Mo lendijk 63. KRUININGEN. BooneZuijdweg, Helena Adriana, geb. 27-11 -02 te Yerseke, echtgenote van Laurus Boone, laatste* adres: Polderweg 10. NIEUWERKERK. Bom, Jan, geb. 19-4-77 te Nieuwer kerk, laatste adres: Weststraat 33. Faassen Wilhelmlna Cornelia, geb. 14-9-05 te St Philipsland, laatste adres: Kempensweg 380. Sies, Simon, geb. 1-8-20 te Nieuwer kerk, laatste adres: Molenstraat 141. OUDE TONGE. Jochems—Tuns, Cornelia, geb. 30-3-13 te Oude Tonge, laatste adres: Jozefs- dreef 5. Kamp^Noleboom, Adriana Stijntje, geb. 24-4-12, laatste adres: B 65. STAVENISSE. Mol, Jacob Arie, geb. 17-10-51 te Sta- venisse, zoon van Marinus Mol en Dina Corn. Joh. de Graaf, laatste adres: Kerkstraat A 306a. STELLENDAM. Van Seters—Boshoven, Tannetje, geb. 31-1-06 te Goedereede, laatste adres: Voorstraat 90. Z1ERIKZEE. Boot—van der Stolpe, Anna Martina, geb. 1-5-85 te Nieuwerkerk, laatste adres: Prov. Str.weg D 545. Parrde. De Noorse troepen in Slees- wijk-Holstein, die voorgoed het West- Huitsfc grondgebied zullen verlaten, hebben te Kiel een afscheidsparade ge houden, die we d bijgewoond door kroonprins Olaf van Noorwegen. INGEZONDEN MEDEDELING. U zult 'r morgeus „kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in. uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal to doen stromen. Eist Carter LeverplUetje». FEUILLETON De verdwenen door Patricia Wentworth 29. „O, nee". Hij stak de koker weg en streek een lucifer aan. ,,'t Zou ook helemaal niet passen bij Pallas Athene", zei hij, een mondvol rook uit blazend. Dat maakte haar woedend. Haar wangen gloei den, haar stem klonk ruw. „Ik kwam om je te waarschuwen, 't Was een grote schok voor hem en ik weet niet wat hij aog zal uithalen". „Méén je 't? Mag ik vragen waarom?" „Moet je dat nog vragen? Ik hield niet veel van Marjory, maar ze was heel jongpas vier en twintig toen ze stierf. Je rukte haar weg van haar man, van haar huis; je Het haar zonder een cent Frankrijk achter. Om terug te kunnen moest ze bijna alles verkopen. Ze deed de reis in slecht weer zonder mantel en overleed twee dagen later aan longontsteking. Carr wist de naam niet van de man, met wie ze was meegegaan, maar hij vond jouw portret achter in haar poederdoos en zag vanavond dezelfde foto met je naam er onder in een tijd schrift. Hij beschouwt je als haar moordenaar en ik ben bang, dat hij een wanhoopsdaad zal begaan"! James wuifde haar toe met de sigaret, die hij luchtigjes tussen twee vingers van een welverzorgde hand hield. „En ben jij hierheen gekomen om me te beschermen? Wat buitengewoon lief van je!" Nu trok ze haar donkere wenkbrauwen samen en voegde hem kortaf toe: „Laat dat!" „Wat?" „Spreek niet zo tegen me. Carr is het huis uit gerend. Ik weet niet waar hij is en wat hij zal doen, maar hij denkt, dat jij zijn vrouw vermoord hebt", „Dan had hij naar het politiebureau moeten gaan". Rietla stampte op de grond en riep met een stem, even stormachtig als hij zich van twintig jaar ge leden herinnerde: „Houd er mee op, James!" Nu stond hij op, kwam naar haar toe en wierp zijn sigaret in het vuur. „Qoed dan. Luister nu eens naar een paar feiten. Je bent drie en veertig en als je nog niet weet, hoe Marjory was, heb je je tijd verspild. Ik ben heus geen voorbeeld van goede zeden, maar m ij n tijd zou ik niet hebben verspild met een vrouw min der gemakkelijk dan Marjory. Ze had genoeg van haar leven, van haar man, ze wilde wat pret maken en die heb ik haar in Frankrijk bezorgd. Maar toen moest ik voor zaken naar Amerika en begon het oude spelletje opnieuw. Ze verliet de flat, waar ik haar had achtergelaten en ging er met een rijke geldman vandoor, maar die heeft haar, naar ik aanneem, om 't een of ander dat hem niet beviel, op straat gesmeten. Hij was er ten minste alleszins de man naar. Misschien verhaast het je, maar zo ben i k niét. I k zou haar ten- minste nóg een derde klas kaartje naar Londen hébben gegéven". „Is dat de waarheiddat verhaal van haar vlucht naar een ander?" „De zuivere waarheid, kindlief". „Als je zo spreekt, klinkt alles als leugens", sprak ze bitter, waarop James rustig antwoordde: „En toch is het zo". Hij liep weer naar de tafel en stond half met de rug naar haar toe, terwijl hij de daar liggende stukken doorkeek. Tenslotte nam hij er een op, lachte en wendde zich andermaal tot Rielta: „Je jonge heethoofd is niet hier gekomen; ik denk, dat hij wat heen en weer loopt om af te koelen. Als hij thuis komt, kun je hem *nog wat feiten geven, om dat proces te verhaasten. Hij kan niet drie jaar met Marjory getrouwd zijn geweest zonder haar te leren kennen. Je zult dus wel in staat zijn, hem tot rede te brengen. Op 't ogen blik heb ik heel wat zaken af te doen en stel er dus helemaal geen prijs op vermoord te worden", zei hij lachend. „Grappig, da't je juist vanavond hier kwam, Rietta. Ik heb daareven je brieven verbrand". „Mijn brieven?" „Resten van een jonge liefdesdroom! Heel leer zaam gevalwat zwarte as in de haard. Maar ze brandden hoog opdaardoor is 't hier zo warm". Ze keek naar de hoop as, die hier en daar nog de omtrekken van gevouwen brieven vertoonde, 1 wijl de omgekrulde randen trilden in de tocht van de schoorsteen en enkele rode sprankjes, op net punt uit te doven, nog grillig heen cn weer spron gen. Bleek en ernstig, met gefrons! voorhoofd,, zag ze toe, terwijl James andermaal het woord nam. (Wordt vervolgd' De „Daily Mirror" zuigt venijn uit huwelijksfeest van Prinses Josephine (Van onze Belgische correspondent) Men kan niet zeggen, dat de weg van de leden van het Belgische koningshuis de laatste tijd over rozen gaat. Was er eerst rumoer om koning Boudewijn zelf, op het ogenblik is het prinses Josephine Charlotte, die de twijfelachtige eer geniet het middelpunt van een lelijke campagne van verdachtmaking te zijn. Zoals bekend waren de laatste tijd de ver houdingen tussen de pers van Engeland en het Belgische volk niet erg vriendschappelijk, maar wat dezer dagen gebeurd is, heeft het conflict opgestuwd tot een hoogtepunt. Het is de „Daily Mirror", een blad dat door vier millioen Engelsen dagelijks wordt gelezen, dat met een onkies heid die haars gelijke niet heeft, het gewaagd heeft een poging te doen de kzistallen vensters van liet geluk van prinses Josephine Chörlotte van België en prins Jean van Luxemburg in te gooien. Maar de cheques waren ongedekt

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2