fficpeOdotfui Stemmen Wandeltochten te Apeldoorn Betekenis van Bodemkartering Herdenking in Kruisjesdal Dinsdag 14 April 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad „Con Amore" voor Kruiningen Geslaagde avond Het was een avond van beschaafde ontspanning welke het Apeldoorns Mandolinegezelschap „Con Amore" Zaterdag in Patrimonium bracht Aan trekkelijk wat het muzikale gedeelte betrof en sympathiek in verband met de doelstelling. Het batig saldo was nl. bestemd voor Kruiningen. Na een opcningsspeechje van de voorzitster van Con Amore, mej. Van der Mei, hield burgemeester A. L. des Tombe een toespraak waarin hij uit voerig de nood schetste, waarin het door Apeldoorn geadopteerde Kruinin gen zich bevindt. Het gevaar dreigt, aldus de burgemeester, dat het leed vervaagt, niet bij de gedupeerde be woners van de rampgebieden, doch bij ons, die er zo ver van af wonen. De dijken bij Kruiningen zijn nog niet hersteld en met tomeloos geweld dringt het water tweemaal per dag het rampzalige Kruiningep binnen, steeds nieuwe verwoestingen aanrichtend. Telkens storten er weer huizen in. In de loop van de zomer hoopt men de dijken te dichten en wanneer dit gi gantische werk gereed is kan Apel doorn de toegezegde hulp realiseren. Onder leiding van de heer B. Ver- sterre werd hierna door het Mando linegezelschap een groot aantal num mers gebracht. De talrijke aanwezigen hebben ongetwijfeld genoten van de wijze, waarop dit geschiedde. Na de pauze vertoonde de Apel- doornse Toneelvereniging (A.T.V.) een vrolijk stuk in cên bedrijf „Toontje weet het wel". Er werd verdienstelijk gespeeld en de aanwezigen hebben volop genoten. Vermelden we nog dat een collecte ten bate van Kruiningen f 36.27 op bracht. Concert H.G.O. Soliste: Jo Vincent Op Donderdag 16 April "a.s. vindt wederom een concert plaats in de Grote Kerk aan de Loolaan door Het Gelders Orkest, ditmaal onder leiding van Leo Pappenheim. Soliste is Jo Vincent, sopraan. Het programma luidt: Suite, E. van Dohnanyi; Poème de l'Amour et de la Mer, E. Chausson, soliste Jo Vincent; Symphonic.No. 5 A. Dvorak. De Suite voor orkest Van Dohnanyi wordt voor hel eerst in Gelderland uit. gevoerd. Het zal naar alle waarschijnlijkheid de laatstè keer zijn, dat men Jo Vin cent in Apeldoorn zal horen. Mevr. Vincent neemt dit jaar afscheid van het concertpodium. Contactavond Rocarto. Zaterdagavond gaf de personeels vereniging van Rocarto een contact avond in „The Corner". Op het programma stond: Cabaret dansant onder leiding van Daan Hoov- kaas. Het optreden van de muzikale clown Zambell was een succes. Ver volgens vermeldde het programma nog de telepaath-gooehelaar Eddy Schuijer wiens lelepalhie-goocheltoeren aller bewondering wekten. Ook het optreden van Aart Boen ders' Suid-Africaners- en Hawaii-en semble werd zeer gewaardeerd. Als gast fungeerde mej. Annie Breu- ker, déclamatrice. Vooral voor haar „Vogelgesprekje" oogstte zij een dank baar applaus. Daan Hooykaas wist door zijn vlotte en geestige conférences het publiek de gehele avond prettig bezig te houden. De muzikale verzorging berustte bij duo Koos Vermeulen en vond aller waardering. De1 diverse dansprijsjes, door de personeelsvereniging uitgeloofd, ble ken een aangename verrassing, Al met al een avond, waarop met genoegen kan worden teruggezien. p Wal is er Ie rloen Centraal-Theater, van 10—15 April hoofdnummer „The greatest show on earth", geprol., 14 j., 18.45 en 21.15 Woensdag 15 April 14.30 uur. Minerva-Theater, van 1016 April, hoofdnummer „Perrucha", 18 j-, 19 en 21 uur. Woensdag 14.30. Veluwe-Thealer, van 1016 April hoofdnummer ..Het geheimzinnige huis" 18 j., 18.30 en 20.45 uur. Tivoli-Theater, van 10—16 April hoofdnummer „Sterren stralen over al", alle leeft., geprol., 14.30, 18.45 en 21 uur Donderdag alléén 14.30 uur. Dinsdag 14 April. Poort van Kleef, 15 en 20 uur Corselshow De Bijen korf. Woensdag 15 April Bordelaise. 20 uur, Qranjeavond van de Chr. Oranje vereniging „Koningin Juliana", op voering van Prinsesdag. Woensdag 15 April, The Corner. 19.45 uur Ver. v. Pacdagogiek, Lezing dr Iden'ourg. Ter voorkom'ng van misverstand en te'.eurstelline Jiene. dat tn de agenda 8;« n'a die gvDeurtenlasen sd uitvoe- rn-im kunnen worden opgenomen welk" per advertentie id de N a. Crt. cijü aangekondigd. Zutphense rechtbank. - Chauffeur werd vrijgesproken. Op de Binnendijk te Apeldoorn reed op 21 November L. met een bakfiets. Hij ontmoette daar een vrachtauto, be stuurd door K. uit Apeldoorn. Even later rolde de bakfiets met L. de sloot in. De chauffeur van de vrachtauto was voor de rechtbank gedagvaard, omdat het aan zijn schuld te wijten zou zijn dat de bakfiets van het rechte pad raakte. De rechtbank heeft echter het bewijs in dit geval niet geleverd ge acht, zodat K. werd vrijgesproken. Zevende vonnis. Een jaar en vier maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest vorderde de officier van justitie tegen De W. te Apeldoorn. De man moest terechtstaan omdat hij had geprobeerd Sociale Zaken geld afhandig te maken met een vals briefje, waaruit moest blijken, dat zijn werkgever géén werk meer voor hem had. In werkelijkheid had hij helemaal niet gewerkt bij de man, die in het briefje werd genoemd. Uitspraak doende, veroordeelde de rechtbank hem nu conform de eis. „Wanneer we een tuinbouwcentrum bezoeken, dan merken we telkens weer op, hoc in dezelfde streek de gewassen er zeer verschillend bij staan, ook op één en hetzelfde bedrijf. Telkens vragen wc ons dan af of de oorzaak te zoeken is in de bekwaam heid van de vakman, de bodemge steldheid of in een samenloop van factoren. Daar de grondwaterbewe ging bü de tuinbouw- en fruitteelt een zeer grote rol speelt heeft men een grondige studie gemaakt hoe een en ander naar de aard van het gewas geregeld moet worden, waarbij het in kaart brengen van dc tuinbouwcen tra bovendien voor liet rendabel ma ken van het bedrijf van grote beteke nis is". Met deze woorden ving ïr W. Blocmsma, rijkstuinbouwconsulcnt Vrijdagavond in hotel Zeclandia voor de afdeling Apeldoorn van de Maat schappij van Tuinbouw en Plantkun de, zijn zeer duidelijk 'en uitvoerig betoog aan, over de betekenis van de bodemkartcring. VIJFTIG KLEUREN De grondlegger van deze systemati sche werkwijze is dr Oostingh ge weest, die in 1932 zijn plan ten uit voer bracht en alles wat op dat ge bied ontdekt werd in kaart bracht. De bodemkartering is te vergelijken met de oude schoolkaart van Nederland er de provinciën, waarop met enkele kleuren de bodemgesteldheid werd aangeduid, alleen met dit verschil, dat men thans meer dan vijftig kleu ren bezigt om de nauwkeurige bo demgesteldheid weer te geven. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat dit on- VAN LEZERS Dat klopt niet! Een van onze lezers is verontwaar digd. Vrijdagmiddag, om kwart voor zes, zijn op de kruising Stationsstraat Kanaalstraat twee wielrijders met el kaar in botsing gekomen. Eén van hen, een wielrijdster, maakte een zo hevige smak, dat zij midden op de rij weg bleef liggen. Hulp schooi, toe, de verkeerspolitie kwam en nadien werd de onfortuin lijke wielrijdster toegedekt met een deken. Wat wel nodig was, want 't was daar op het asphalt maar een koud gedoe. Pas om 'ruim 6 uur verscheen een am bulance-auto van het St Liduina-zie- kenhuis, mitsgaders een dokter, en kon de vrouw naar het ziekenhuis worden gebracht. Zij had daar een half uur gelegen. Midden op straat. Het tussen half zes en zes uur extra drukke rijverkeer raasde haar voorbij. Had niet wat vlugger hulp kunnen worden verleend?, vraagt onze lezer. De wielrijdster is er nu blijkbaar met een hersenschudding afgekomen, maar als zij bloedend gewond was ge weest? Wal dan? ;fc We kwamen juist aanlopen, toen de botsing even te voren had plaats ge had. De wielrijdster lag bewusteloos, althans met gesloten ogen, op de rij weg. Iemand in burger stond er bij en een tweede burger regelde het ver keer. Wat wel nodig was, want 't was er bar druk met auto's en wielrijders. Op de trottoirs stonden rijen nieuwsgie rigen. Korte lijd nadien verscheen de ver- Bunyans Christenreize als film De Film-Evangelisatie liet Maandag avond in La Bordelaise de Amerikaan se 'kleuren-tckenfilm „De Christenrei ze naar dfe eeuwigheid" zien, een Sim, vervaardigd naar het bekende boek van John Bunyan. Voor deze avond bestond veel be langstelling. Het was de heer A. Zijp te Amsterdam, die een kort openings woord sprak, er op wijzende dat het wellicht op velen een vreemde indruk maakt wanneer er op een Evangeli satie-avond een film wordt vertoond. Het is echter gebleken, aldus de heer Zijp, dat de film een prachtig hulp middel is bij het geven van gods dienst-onderwijs. Voorts vestigde hij er de aandacht op dat in deze film op allegorische wijze de tocht van de pelgrim, die uit de stad des verderfs met een zware zondenlast op zijn rug vertrekt teneinde naar de berg Zion te reizen, wordt uitgebeeld. Na het zingen van enkele liederen keerspolilie ter plaatse, die de rege ling van het verkeer overnam. Een mobilifoonauto onderhield de verbin ding met het bureau van politie. Om 6.10 kwam de ambulance-auto van het St Liduina-ziekenhuis. En te gelijkertijd een dokter. De wielrijdster werd op de draag baar gelegd, deze in de auto gescho ven en de ambulance verdween in de Kanaalstraat, richting Kanaal. Vijf minuten later had de Stations straat weer haar gewone aanzien. De politie-auto, welke tegen 6 uur kwam aangereden, had geen dienst behoeven te doen. Men bedenke, dat patiënten, die vermoedelijk een hersenschudding hebben, door leken niet mogen wor den vervoerd Overigens kwam de ambulance-auto rijkelijk laat ter plaatse. Huisvrouwen in Berg en Bos Opgelet. Een bewoonster van een der lanen in Berg cn Bos kreeg bezoek van een leurder, die zij zonder wat van de man gekocht te hebben, wegstuurde. Toen zij een half uurtje later goed wilde binnenhalen, dat in de tuin aan een lijn hing, miste zij een kostbare doek. Er behoeft geen verband te bestaan tussen de leurder en de doek, doch een waarschuwing aan de bewoonsters van Berg en Bos in de schoonmaaktijd is wellicht niet overbodig. Men late geen goed aan de lijn in de tuin hangen. Gelegenheid maakt nog altijd dc dief' Ovei-dreven klachten. Het ingezonden stukje van verleden week over Markendoel heeft onge rustheid gezaaid in de harten van be woners daar, die de klacht over hun weg maar overdreven achten. Gegund. Namens het bestuur van de Ned. Hervormde inrichtingen voor zenuw en .geesteszieken te Amersfoort is het bouwen van twee lokalen voor ar- beidslherapie cn een lokaal voor be wegingstherapie gegund aan de laagste .inschrijfster de fa. Gebr. Bornebroek alhi'er, voor f 73.800.— U.V.V.-nieuws. De ontspanningsmiddag voor de be iaarden zal niet op 16 maar op 23 April e.k. in Patrimonium gehouden worden. Het programma wordt ver zorgd door een aantal enthousiaste leden van de U.V.V., die door opvoe ring van het toneelstuk „Het nufje", de bejaarden een aangename verpo zing hopen te bieden. werd de film vertoond. De heer Zijp gaf hierbij een explicatie. Van een geheel andere strekking was de tweede film, welke werd vertoond en welke tot titel droeg: „Waarom ik zo' gelukkig ben", de getuigenis van een Nederlandse zendelinge. Het schrijven geeft de indruk, aldus een van hen, als zou Markendoel een smerige achterweg zijn en dat is het beslist niet. De gemeente onderhoudt de weg geregeld. En wat dat hout betreft, dat valt wel mee, wij hebben nimmer bomen dwars over de weg zien liggen, ook niet, dat de rand van de beek af brokkelt. Als dc kinderen uit schóól komer klauteren ze over de bomen, maar daar zijn meestal werklui aanwezig, die er op letten, en wij persoonlijk hadden er wel schik van. Als de inzender van het stuk naar de houthandelaar was gegaan had hij vernomen, dat de opslag van 't hout aan de weg van Markendoel maar van tijdelijke aard is. Wat de stof cn plassen aangaat, als je builen woont moet je er iets voor over hebben. Apeldoorn helpt Kruiningen. De heer H. B. hoeft bezwaar tegen het plan van het Adoptie-comité Krui ningen, mannelijke vrijwilligers op te roepen, teneinde zich beschikbaar te stellen om in hun vacantie naar Krui ningen te gaan, en daar s>k enz. te scheppen. De heer B. is van mening, dat in het algemeen de arbeiders hun vacan- tierust hard nodig hebben er zijn nog anderen, die wel een week .of zo van hun vacantie kunnen missen. Red. N.A.Ct. en geeft daarom in over weging in het bijzonder een. beroep te doen op de leerlingen,uit de hoogste klassen van H.B.S. en Gymnasium. „Die jongelui weten met hun weken lange vacantie veelal toch geen raad" 't Zou daarom, naar de mening van de heer B., geen kwaad kunnen, wan neer zij, onder leiding van hun leraren, eens veertien dagen wei-den uitgeéluurd om Kruiningen te helpen. LOENEN Debuut van „Jong Olfn". „Jong Ollo", een onderafdeling van de mu ziekvereniging „Olto", heeft, geleid door dc heer G. Klomp, samen met het meisjeskoor „Jonge Kracht", diri gent de heer A. M. Vredcnbcrg, een uitvoering gegeven. Het was voor Jong Olto een debuut en een debuut, dat als volkomen geslaagd kan wor den beschouwd. Jong Olto opende met het door de dirigent gecompo neerde „Jong Olto". Wat de jonge muzikanten lieten horen was voor velen een aangename verrassing. Jonge Kracht zong een elftal liede ren en tenslotte werd met eigen krachten een blijspel opgevoerd: „De mooiste dag in je leven". Een verloting, met als hoofdprijs een biggetje, was bijna de clou van de avond. De avond werd geleid dooi de heer T. Gorsseling. Loencrmarknieuws. In een spannen- dé, harde, maar sportieve wedstrijd hebben het vijfde van A.G.O.V.V. en Loenermark de punten broederlijk gedeeld, waarmee A.G.O.V.V. iets meel- kreeg dan haar toekwam. Loe nermark was gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd sterker en A.G.O.V.V. heeft het aan haar keeper te danken dat zij geen nederlaag leed. Dadelijk na dc aftrap ontwikkelde zich een snel op en neer gaande strijd, waaruit A.G.O.V.V. het eerst succes boekte 1—0. Nog voor de rust wist Loenermark door haar rechls-buiten gelijk te maken 1—1. Na de rust heb ben beide ploegen nog hard voor het winnende doelpunt gevochten, echter zonder resultaat. Het derde elftal verloor thuis van het derde van de Boys uit Brummen met 3—0. De junioren A wonnen met 21 van het B elftal van de Boys te Eerbeek. Loenermark B veroverde het afde lingskampioenschap door haar laatste wedstrijd tegen S.H.E.B. uit Hall met 40 te winnen. Een mooie prestatie van deze ploeg, die ook in het vorige seizoen het kampioenschap behaalde. TWELLO Notarisbenoeming. Bij K.B. is be noemd tot: notaris binnen het arron dissement Zutphen, ter standplaats Twello (gemeente Voorst) de heer J. Blom, candidaatnotaris, wonende te Twello, in de plaats van wijlen de heer Fr. G. A. Crol. De heer Blom is geboren te Deven ter, op 25 April 1905, waar hij ook het gymnasium bezocht. Hij was ook enige tijd te Deventer werkzaam op het notariskantoor van De Gaay en Spruyt. Sinds 1946 is de heer Blom hoofdbestuurslid van de Broederschap van candidaat-notarisscn. Een sobere plechtigheid Bij hel eenvoudig monumentje in zijn prachtige entourage van hoog- opgaand geboomte, waar twee agen ten van politie, stram in de houding, de erewacht hadden betrokken, ver zamelden zich Maandagavond vele genodigden van de reünisten vereni ging „Oud illegale werkers" uit Apel doorn. Behalve de vele nabestaanden van de slachtoffers waren o.a. aan wezig: de burgemeester, de commis saris en hoofdinspecteur van politie, kolonel Nammensma, bestuur Stich ting '40—"45, bestuur ex-politieke ge vangenen en de opperhoutvester W. Brantsma, en houtvester E. Reinders. De voorzitter van de R.V. de heer M. Buitenhuis, riep in zijn openingswoord de herinnering wakker aan de nood lotsdag van 12 en 13 April 1945, toen hier de stilte ruw verstoord werd door snerpende commando's, die voor een aantal echte vaderlanders het dood vonnis betekenden. Schipbreuk lijden in 't gezicht van de haven is diep-tragisch. Zij, die hier hedenavond herdacht worden, onder gingen die tragiek; vier dagen vóór Apeldoorns bevrijding vielen zij voor een vrij Nederland. Hun werk blijve voor ons allen een lichtend voorbeeld. Aldus de burge meester van Apeldoorn. Als vertegenwoordiger van de alge mene Christelijke Kerk, sprak ds J. Kleine, Geref. predikant le Apeldoorn, een woord van troost voor de nabe staanden der gevallenen. Dit woord zij dan geen woord van de wereld, daar dit zich steeds in het horizontale vlak bevindt, maar het zij een woord van God, zich verticaal verheffend, door- UDDEL Morgen Emmabloemcollecte. In Uddel zal morgen de Emmabloem collecte gehouden worden. Een deel van de opbrengst is bestemd voor t.b.c.-bestrijding in de noodgebieden en mede met hel oog. daarop wordt een dringend beroep op de bevolking ge daan, om een zo groot mogelijke mede werking te geven. GARDEREN „Naomi" hield jaarvergadering. De Chr. Meisjesvereniging „.Naomi" hield Zaterdagavond haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw, Ds J. C. Terlouw van Oltejrlo sprak een ope ningswoord wijzende op de betekenis van het verenigingsleven voor de meisjes. Het programma was onder lei ding van de presidente, zr M. P. vah der Schelde, goed verzorgd en vooral óe tableau's, het declamatorium en de samenspraak hielden de zaal in span ning. Ook het duo N. Bakker en J. Mor ren oogstte met zijn programma geeste lijke liederen waardering. Teleurstellend voor de meisjes is de geringe belangstelling van de Gar- derense bevolking. VAASSEN Driejarig kind overreden Omstreeks 5 uur Maandagmiddag heeft het drukke verkeer op de De- venterstraat een jeugdig slachtoffer geëist. Het driejarig zoontje van de familie M. Hagen holde plotseling achter een boom vandaan de weg over, op hetzelfde moment, dat een volks wagen uit de richting Vaassen kwam aanrijden. De automobilist kon een aanrijding onmogelijk vporkomen. Het jongetje werd gegrepen en op slag ge dood. Vergadering S.V.V. De afdeling voetbal van S.V.V. heeft besloten het aantal leden van de elftalcommissie van vijf op drie te brengen. Gekozen werden de elftalleiders G. Kamphuis, J. Kamphuis en H. v. d. Schépop. De heren F. Ruiter, P: v. I-Ióutum en M.- Böeve werden als afdelingsbestuurs leden herkozen. Padvindcrsluslrum. De Kapelaan van Oostengroep verkenners en Wel pen, heeft haar eerste lustrum ge vierd met een gezellig feestprogramma, getiteld: „Vijf jaren goede waren". Hopman J. Pannekoek opende het samenzijn en kapelaan S. Rondema, uit Apeldoorn, hield een herinnerings- toespraak. Namens diverse verenigin gen werden gelukwensen uitgespro ken. - brekend de muren van 's wereld enge beslotenheid: „Die in Mij gelooft zal leven, al ware hij ook gestorven." Ds Kleine besloot zijn toespraak met voorlezing van enige passages uit de Brief van Paulus aan de Thessaloni- cenzen. Bij het neerleggen van bloemen werd de rij geopend door de burgemeester met een grote krans namens het ge meentebestuur, gevolgd door kransleg- gingen van Apeldoorns garnizoen, van de Koninklijke Houtvesterijen, de Bond van Ex-Politieke Gevangenen en als slot het neervlijen van vele tuiltjes bloemen door de nabestaanden. Met het betrachten van een minuut stilte werd deze sobere plechtigheid besloten. WA! ZEGT Roel' uut d'n Ent Bijzonder fraai weer begunstigde dé wandeltochten, welke Zaterdag en Zondag te Apeldoorn werden gehou den en waarvoor grote belangstelling bestond. Meer dan 600 wandelaars- Ir W. Bloemsma sprak voor Mij van Tuinbouw en Plantkunde aerzoek een enorm werk met zich medebrengt en dal momenteel de bo ringen over een .groot gebied minder nauwkeurig zijn dan van een klein gebied, maar toch altijd voldoende om te zien of men met goede tuin- bouwgrond te maken heeft. Uitvoerig weidde spreker uit over de oorzaken van de verschillen in de teelt en de oogst, waarbij de water huishouding een grote rol speelt. Wanneer men nauwkeurig weet uit welke grond zijn perceel bestaat en men bezit de mogelijkheden om de grondgestcldheid naar de aard van de gewassen, welke men teelt, te rege len door allerlei bemestingen, dan is 't mogelijk om overal tuinbouw uit te oefenen. Daar dit in bepaalde g&vallen, waar een bedrijf op ongunstige grond is op gebouwd in een lijd, toen men van dit alles .nog weinig kennis bezat, te- kostbaar wordt, is het soms beter het. bedrijf naar gunstiger oorden te ver plaatsen. hetgeen natuurlijk weer allerlei consequenties met zich mede brengt. De bodemkartering is één van de methoden om het gebrek aan produc tiviteit in een bedrijf te onderzoeken. Dus bij de inrichting van een bedrijf is niet alleen een scheikundig onder zoek van belang maar ook het onder zoek naar het bodemprofiel. Op deze heldere uiteenzetting volg de na de' pauze nog een gedachten- wisseling. Het was ditmaal de heer Verhoeven uit Beekbergen, die in de pauze een partij van zijn fraai witlof liet circuleren, dat in deze kring van deskundigen natuurlijk alle aandacht trok. (sters) namen deel. Toch bleef dit aan tal beneden de verwachtingen van de organisatoren. Oorzaak hiervan was, dat velen reeds deel hadden ge nomen aan do Rampenfondstocht in Goor op 28 en 29 Maart jl.» terwijl voorts velen hun komst naar Apel doorn uitstelden tot 22 en 23 Augustus a.s., op welke data er jubileumtoc'nten in onze gemeente zullen worden ge houden. Het door de organisatoren uitgezette wandelparcours was zeer fraai en on getwijfeld hebben de deelnemers volop genoten van de ontluiken'' natuur, welke op duizenderlei wijze ie consta teren valt in onze fraaie, met natuur schoon zo rijk bedeelde gemeente. Na de tocht werden de deelnemers in het Verenigingsgebouw „Zuid-Oost" toegesproken door de heer B. A. de Vries, voorzitter van de Wandelkring Apeldoorn, en dc heer G. Joh. Rein ders, hoofdbestuurder van de N.W.U. Gewezen werd op het streven van de N.W.U., nl. het wandelen tot "en spor tief genoegen te maken. Daarbij heb ben de deelnemers te letten op de ge varen van het toenemend snelverkeer, doch bovendien moet hel gedrag van de deelnemers zo zijn, dat men de toets der critiek zowel van jury als belangstellende toeschouwers volko men kan doorstaan. Het resultaat van de wandeltochten luidde als volgt: Jun. groepen: Helios B, Deventer, 551/6 pt.; Zuiderkwartier Apeldoorn 55 .2/3 pt.; Helios A, Deventer,- 52 1/3 pt.; Davo, Deventer 51%, pt.; D.V.V., Apel doorn 51 pt,; Trekvogels B, Deventer 50.5-6. pt: Hazewind, Winterswijk '50 5/6 pt; Davo B, Deventer 50 2/3 pt.; A.Z. V., Deventer 49 2/3 pt.; E.N.O., Ugche- len 491/6 pt.; Wandellust, Apeldoorn 49 pt.; Altijd Fit. Zutphen 48 2/3 pt. Sen. groepen: Zuiderkwartier, Apel doorn 54% pt.; Trekvogels, Deventer 53 16 pt.W.I.K., Kampen 53 pt.; Davo, Deventer 52 2'3 pt.; A.Z.V., Deventer 52 2'3 pt.; Mero, Enschede 521/3 pt: Tempo. Diepenheim 52 pt.; Heka, Rijs- sen 52 pt.; Altijd Fit, Zutphen 512/3 pt.; Hazewind, Winterswijk 51% pt; Trekvogels. A'doorn 51 1/6 pt.; Zwolse Tippelaars, Zwolle 51 pt.; Haweko, Winterswijk 50 5'6 pt.; Wandellust, Apeldoorn 50 pt; V. en K.t Twello 50 pt.; Ruutvoorn, Genémuiden 49 pt. „Bij mijn verblijf in Menton bezocht ik daar ook hel hooggelegen kerkhor met de graven der gesneuvelden uit de wereldoorlog. Op hun grafsteen slaat simpel vermeld: Mort pour la patric. Ook zij, die wij hier hedenavond in het stille „Kruisjesdal" herdenken, zijn voor hun vaderland gestorven. Zij stierven opdat wij konden leven voor ons vaderland", aldus Apeldoorns burgemeester mr A. L. des Tombe, in zijn rede hij de jaarlijkse herdenking der zestien verzetslieden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2