Wageningen had moeite met vlot Frisia Verdedigers van Theole begrepen elkaar niet SVV won zonder moeite met 4—0 TEC en Feijenoord waren tevreden met gelijk spel Arnhemse B. gaf Sallandia geen schijn van kans Pr ach tig schaaksucces van Nederlandse ploeg (MELDERS DAGBLAD MAANDAG 13 APRIL 1953 In laatste phase kwam gelijkmaker 11 IX dp af scheidswedstrijd van Job Jansen heeft Wageningen geen groots spel te zien gegeven; ten slotte mochten de groen-wiften tevreden zjjn met het gelijke spel, dat eerst in het laatste kwartier werd bewerkstelligd. Frisia speel de voor rust een enthousiast open spel en herhaaldelijk werd de Wa- genlngse verdediging uiteengere ten waarbij het snelle doortas tende spel van de linkervleugel Santema-Brada (overigens slecht gedekt) opviel. Santema benutte kort voor rust een fraaie kans, maar de Friezen hadden met re soluter schieten vaker succes kun nen behalen. Vooral Beijer en Weigraven hadden moeite het tempo van de Friezen te volgen. Toen echter Wageningen na rust eenmaal het initiatief had over genomen, moesten eerst tal van kansen worden gemisl, aleer Zeiler de gelijkmaker achter de uitstekende doelman Bjjlenga kon mikken. Frisia opende onmiddellijk een reeks vlotte open aanvallen en vooral over links gaven de Friezen,de Wageningse verdediging veel reden tot bezorgd heid. Weigraven liet de gevaarlijke linksbuiten Brada herhaaldelijk vrij staan en de tacticus Santema schoof telkens de bal voor de voeten van zijn buurman. Jac. Jansen bewees met flinke ruimende trappen,, dat hij waar lijk niet afscheid neemt op een mo ment. waarop hij afgedaan zou hebben en hierdoor konden de Wageningse aanvallers ook nu en dan tegenaan vallen ondernemen. De opstelling van Van Amersfoort op de rechtsbuitenplaats bleek een versterking en ook linksbuiten Van Drumpt deed enkele malen uitstekend werk. Van de Weerd werkte zich soms handig los, maar de stopper Jongsma bleek een moeilijk te passe ren tegenstander. Toch kon Van dei- Kolk zich schietkansen verschaffen, maar door talmen gingen deze ver loren. Na 35 minuten trapte Welgra- .ven na een afgeslagen Frifcse aanval de bal in het vrije veld terug. De linkshalf Hllarius, die opviel door zijn enorm ver in gooien, onderschepte de bal, speel de naar de vrijgelopen Santema en met een keurig schot passeerde de Frisia-llnksbinncn doelman Geutjes, 01. Wageningen ant woordde met enkele gesmeerde aanvallen, doch het schieten bleef zwak. De jonge linkshalf Leus- sink gaf het goede voorbeeld door een enorm hard schot in te zen den; doelman Bijlenga redde. Wageningen trok na rust wat feller van leer, maar men hield de bal in de voorhoede te lang bij zich, zodat voor al' jongsma steeds kans zag, het ge-' bièdr te jzuiveren. Looijs nam het mid-, denyelcl nu in bezit en hard werkend, zorgde hij voor nieuwe aanvoer voor de aanvallers. Evenals Weigraven speelde hij echter te vaak de bal te hoog, zodat de beter dan het Wage ningse binnentro koppende Jongsma meestal triomfator bleef. Leusink verstond beter de kunst de bal laag te houden. Na een half uur kwam eindelijk de gelijkmaker. Frisia had inmiddels het accent volkomen op de verdediging gelegd en zelfs Santema hield zich bij zijn doel op. Toen Looijs een lastig schot inzond, Werkte de Friese doel man de bal voor de voeten van Zeiler: deze bedacht zich geen moment en schootonmiddellijk in het nog door Bijlenga verlaten doel: 11. Wage ningen probeerde tenslotte ook nog de winst te pakken; twee malen schoot Van de Weerd hard in, maar beide malen kon de achterspeler Reekers op de doellijn nog redding brengen. WageningenFrisia 11. Bijlenga tterkl. een schot van Looys teeg; Zeiler slaat al in afwachting om de bal Ie retourneren. Het werd de gelijkmaker voor Wageningen. ITet ging gisteren in Schiedam hij de Theole-defensie soms vreemd toe: twee zwervende stoppers, Teuwsen en Wammes, liepen el kaar flink in de weg. terwijl de heide backs, Stam en Soetens, de verwarring soms vergrootten. Ook doelman Van de Wetering was aller minst in vorm en het was aller minst verbazingwekkend, dat de Schiedammers op weinig grootse manier vier doelpunten scoorden. De Tielse voorhoede was, vooral in de tweede helft, soms vry sterk in de aanval, doch doelman Kouwen hield zijn doel op voortreffelijke wijze schoon. De Schiedammers hadden al spoedig ontdekt, dat Theole's zwakheid in d aehteihcedi schuilde. Teuwsen, die om onbegrijpelijke redenen niet op de spil- plaats was opgesteld, speelde als rechtshalf vrij onzeker, doch was niet temin de beste der achterhoede. Spil Wammes brak soms vrij verdienstelijk af, doch bouwde totaal niets op: hij kopte het leer steeds weer voor de voeten van zijn tegenstanders. De gewoonte van keeper Van de Wetering, de bal te stompen in plaats van te vangen, weid Theole al spoedig noodlottig. Na 20 minu ten kon Goossehs vit een voorzet van Köneman de score openen in een vreemde situatie, waarin vyf geel-zwarte verdedigers naar hun positie zochten (l0). Enkele mi nuten later schoot Dries een strak schot in van lange afstand en keeper Van de Wetering stompte dit schot, dat lang niet onhoud baar was, in zijn eigen doel (20). Jac Jansen, de blonde achterspeler van JT ageningen, speelde gisteren tegen Frisia zijn laatste competitiewedstrijd. Hier dankt voorzitter Van der Net hem voor hetgeen hij in de twintig jaar (350 competitiewed strijdenactief voetbal in de eerste klasse voor zijn vereniging heeft gepresteerd. De heer Van der Nel stelde hem tot voorbeeld van de jon geren; hij was steeds bereid om offers te brengen. Hij bereikte een belangrijke hoogte met zijn spel en heeft, de naam van Wageningen ont zaglijk veel goed gedaan. Hij ontvangt een boekenkast van zijn vereni ging, die hij zal voortgaan te dienen als bestuurslid. Mevrouw Jansen ontving bloemen. Verder werden gehuldigd Vermeer, die zijn 250e com petitiewedstrijd speelde legen A jax en daarbij helaas voorlopig werd uit geschakeld en Looijs, die tegen Frisia zijn 250 competitiewedstrijden vol maakte. Haar technisch overwicht ten spjjt heeft Feyenoord in Tiel aan TEC een punt moeten afstaan. V ooral ln de zeer aantrekkelijke, eerste lielft van de strijd speelde de Rot terdamse achterhoede teveel „sliovv'' en Is het aan doelman Son de, rmau te danken geweest, dat de score niet hoger kwam dan 1—0. Dank zjj het grote enthousiasme van de Tielenaren konden zij niet gemakkelijk de vaardige attaques van Feyenoord liet hoofd bieden, ook al ontglipte het Tielse doel ln de laatste minuut ternauwer nood aan doorboring. Zoals gezegd, het eerste gedeelte was aantrekkelijk met vlotte combinaties over en weer. Vooral Van Gessel was goed op dreef en hij gaf Sonderman meermalen gelegenheid zijn keepers talenten te lonen. Anderzijds stelden Hol en v. d. Hoek Berendse op de proef, een proef overigens die glans rijk werd doorstaan. Maar in de 42e minuut deed Van Gessel de nul van het scorebord ver dwijnen. Uit 'n voorzet van Van Kra nenburg schoot hij in, Sonderman stompte vallende de bal weg, maar juist weer voor de voeten van de toe snellende Van Gessel, die de reeds ge slagen doelverdediger nu gemakkelijk passeerde 10. Een hard schot van Van Woerden, dat vrij zeker doel ge troffen zou hebben, werd onfortuinlijk door zyn clubgenoot v, d. Velde weg- gelcopt. De tweede helft was minder mooi dan de eerste. De Tielenaren hadcl- n zieh volkomen op de verdediging inge steld, waardoor de Rotterdammers zich goed konden laten gelden. Be rendse. en later Van Uitert nadat eerstgenoemde wegens blessure ver vangen was, hebben uitstekend werk gedaan. Tot in de 35e minuut hielden de Tie lenaren stand, maar toen moest Van Uitert capituleren voor een kopbal van Van Woerden, die voortkwam uit de negende corner voor Feyenoord, die door Hol werd voorgebracht: 1—1 Het werd de einduitslag van deze niet onverdienstelijk gespeelde wedstrijd, en een uitslag waarmede beide par tijen tevreden kunnen zijn. Bij de Schiedammers was rechtsback Steenbergen allerminst betrouwbaar; Van Eist passeerde hem enige malen, doch Reuser schoot naast en een schot van Van de Garde werd door Kou wen met een kat-achtige sprong ongevaar lijk gemaakt. Een mooie kopbal van De Klein trof hetzelfde lot. Kort voor de rust maakte Goossens opnieuw ge bruik van de verwarring in de Tielse verdediging en zond de bal tussen de benen van de keeper door, in het doel 3—0). In de tweede helft kwam Theole wat meer in de aanval. Wellicht ook omdat de Schiedammers het wat gemakke lijker gingen opvatten, speelde de strijd zich voornamelijk op hun eigen helft af. Keeper Kouwen bleek echter op geen enkele manier te passeren; Van de Garde was enige malen in een ge vaarlijk duel met hem gewikkeld, doch steeds weer was het de Schiedamse doelman die zich op tijd van het leer meester maakte. Doelman van de We tering daarentegen liep te ver uit bij een Schiedamse aanval en werd han dig door Schrumpf gepasseerd; de S.V.V.-rechtsbuiten had toen slechts voor het inschieten (40). Wederwuurdiaheden derdeklassers C ESCA is door de overwinning op Eibergse Boys nog twee punten ver wijderd van het kampioenschap van 3C. Indien de Arnhemmers in de eerst volgende ontmoeting, waarschijnlijk gaat deze tegen de oude rivaal VVO, Lot een goed einde brengen, zijn zij on bereikbaar voor de laatste concurrent VVG geworden en kunnen .zij zich te vens de eerste kampioenen uit de om geving noemen. VVG greep de laatste strohalm tegen Silvolde (1—0) met beide handen aan, AZC dat reeds uit geschakeld was liet Geliia's poging" om uit de narigheid te raken, misluk ken. Hetzelfde deed SDOUC met MVR. waardoor de situatie dus onveranderd blijft. Eendracht deed weer een stap in de goede richting door VVO een piint te ontnemen, terwijl ook Longa ver dienstelijk gelijk speelde tegen Varsse- eld. ESCA VVG '25 AZC VVO SDOUC Silvolde Varsseveld Eendracht Eib. Boys LONGA! '30 Gelria MVR 16 0 1 32 63-1-1 5 3 21 37—26 3 6 19 41—31 3 6 19 38—31 3 6 19 34—28 4. 7 18' 32—33 4 .6 16 36—37 4 8 14 26—35 6 8 14 23—40 5 8 13 30—36 1 11 11 2440 4 11 8 21—54 Eéndracht-VVO 1-1 De beide derdeklassers Eendracht en VVO, die enkele jaren geleden regel matig meedongen naar de bovenste plaats, zijn er gisterenmiddag geen enkele maal in geslaagd ook maar een glimpje van die vergane glorie te doen herleven. Het spel was aan beide zijden zo arm aan techniek en zo stumperig •an opzet, dat men zich telkens af ro eg. of hier werkelijk twee derde klassers aan het werk waren. Dé eens zo gevaarlijke Velpse voorhoede, die elke wedstrijd goed was voor enkele doelpunten, slaagde er nu niet in één gevaarlijke situatie voor 't Eendracht- doel te doen ontstaan. I-Ioewel de Eendracht-defensie in de eerste helft de dekking van de Velpse •echlsbuiten schromelijk verwaarloos de, weigerden de geelzwarten hard nekkig hun vleugelman in het spel te betrekken. De Eendraehtvoorhoede was nog een paar kwaliteiten slechter. Alleen Van Veen liet zo nu en dan aardig werk zien. VVO nam in de eerste helft de lei ding door een vrij fortuinlijk toegeken de strafschop. Kort voor het einde slaagde Eendracht er evenwel in op dezelfde gemakkelijke wijze gelijk te maken, 1—1. Voor het overige bleven de fraaiste kansen onbenut. Gelria-AZC 12 Et slechte wedstryd, waarin AZC nog hét beste spel te zien gaf. Gelria had weer enkele wijzigingen aange bracht, doch verband zat er niet in de Velpenaren. Reeds spoedig brak Wij- mer door, passeerde enkele Gelria- spelers, inclusief Heil, doch Falter redde op de doellijn. Uit een voorzet van Koenders kreeg Grotendorst een kans maar schoot naast. AZC werd daarna sterker, maar Heil in het Velpse doel redde enkele malen keurig, eenmaal door zich voor de aanstormende Van Krieken te werpen. Na een half uur nam Gelria de leiding. Grotendorst plaatste de bal scherp voor het AZC-doel en de snel naar binnen gekomen Koenders schoot in. 10. Enkele' minuten voor rust kopte v. Veen een goed door Wijmer genomen corner keurig in: 11. Na rust pakten beide ploegen beter aan en zowel het Velpse als het Zut- phc vise doel ontsnapte nauwelijks aan doorboring; toen bij schermutselingen de bal tenslotte kon worden wegge werkt. Enkele minuten voor tijd was het Wijmer die de bal netjes tussen de Gelria-verdedigïng door naar Van Krieken plaatste; deze gaf Heil geen leans: 12. ESCA-Eib. Boys 40 Het leek er in het begin op, dat ESCA het moeilijk zou krijgen, doch dit was aan eigen tekortkomingen te wijten. De middenlinie beging de fout, te veel in teruggetrokken formatie te spelen, waardoor de voorhoede te wei nig steun ontving om gevaarlijk te worden. De Achterhoekers konden tij dig ingrypen en zelf enkele aanvallen opzetten. Gevaarlijk waren deze echter niet, omdat de afwerking veel te wen sen overliet. Er werd wel veel maar te onbesuisd geschoten. Toen de middenlinie van ESCA ein delijk met lange passes de buitenspe lers aan het werk zette, ontstonden vele gevaarlijke momenten voor het doel der bezoekers. TJit een goed geno men vrije trap door Steenbakker, schoot Kartman: de opgevangen bal hard in (10). Bij een* volgende aan val werd Steenbakker even vrijgela ten. handig paseerde hy enkele Legen- standers om meteen prachtig schot de doelman te passeren. (20). Na rust was het overwicht der thuis club wel overtuigend, doch steeds werd op het laatste moment een doelpunt voorkomen. Handig aangeven van Steenbakker stelde Thijssen in staat voor te zetten, waarna Kartman doel puntte (30). Door middel van een listig tikje van v. d. Minnen, weer uit een aangeven van links, werd de stand op 40 gebracht. Legio kansen deden zich nog voor, maar in de stand kwam geen wijziging moer. Verdiend was de overwinning; zeer zeker, maar ESCA zal in de promotie wedstrijden beteï-voor de dag moeten komen. Silvolde—VVG In een van weerszijden slecht ge speelde ontmoeting heeft VVG, dank zij de scheidsrechter, beide punten in de wacht gesleept. VVG was voor rust in het veld iets sterker, zonder echter tot grote dingen te komen. Ook de uitvallen van Silvolde werden slecht afgewerkt en zo kwam de rust, zonder dat een doelpunt was gevallen. Na rust had Silvolde de wind mee, doch de geloste schoten misten zuiver heid. Ook de VVG-voorhoede kwam gewoonlijk niet verder dan de Silvol- cle-achterhoede. De tijd verstreek en ieder dacht, dat het 00 zou blyven, toen de VVG-rechtsbinnen in zuivere buitenspel-positie uit een voorzet van Megens doelpuntte. Ondanks heftig protest van de grensrechter van Sil volde keurde de referee het doelpunt toe en zo won VVG deze wedstrijd, daar het zich met kunst- en vliegwei'k in de resterende tijd handhaafde. Een gemakkelijker spelend en beweeglijker Arnhemse Boys had in de ontmoeting tegen Sal landia hg rust- met een 2U- voorsprong de strijd reeds vrijwel in handen. Het van slag geraakte Sallandia was In geen enkel op zicht tegen de Arnhemmers op gewassen en de nederlaag hebben de Deventernaren dan ook voor een groot deel aan zich zelf te wijten. Arnhemse Boys, dat de laatste tijd ln behoorlijke conditie verkeert, kreeg volop gelegenheid zijn productieve vorm te demon streren, ln tegenstelling met de bezoekers, die zelfs niet bij mach te waren de eer te redden. Er werd in snel tempo gestart en terstond deden zich aan weerszijden enkele goede kansen voor. De voor zétten van Van Arnhem waren weer vlijmscherp en zaaiden de nodige on rust ln de Sallandia gelederen. De voorhoede der Deventernaren trachtte met kort spel en onsamenhangende combinaties tevergeefs een zwakke plek te ontdekken in de Boys-verde diging. Arnhemse Boys zocht zijn kracht meer ln open aanvallen en stelde de geelzwarte achterhoede voor groter problemen. Voorlopig boden de gebr. Bosch en doelman Van Zanten het hoofd aan de steeds enthousiaster wordende stormlopen. Op het midden veld toonden de uitstékend op .elkaar ingespeelde kantttalves Weigraven en Schmidt zich gedurende lange periode heer en meester. Deze halflinle vorm de een voortreffelijke schakel tussen verdediging en aanval en legde de grondslag voor de overwinning. Schmidt, die reeds een enkele maal met een ver schot het Deventer doel gebied had afgetast, zette de rood witte voorhoede enigszins ln het zonnetje, toen zijn herhaalde poging een gaaf doelpunt tot gevolg had. Buiten bereik van doelman Van Zan ten deponeerde Schmidt de bal in de uiterste bovenhoek (10). Welgrnven werd geïnspireerd door dit staaltje en slaagde er bijna in zijn clubgenoot te evenaren. De jeugdige Evers, die Van Leeuwen verving, gaf ook menigmaal blijk tot goede dingen in staat te' zijn, maar bij de afwerking van. de aanvallen miste hij vaak de koelbloedigheid. Het mees te gevaar dreigde van de linkervleu gel Van. Arnhem-Grotenbreg. Midden voor Van Beek vergrootte, de voor sprong door gebruik te mak-en van slordig wegwerken van E. Bosch (2—0) Sallandia bleef pok hierna met vijf man verdedigen en de Boys konden hun overwicht zodoende handhaven. Na rust kwam de Sallandia-voor- hoede gesteund door de wind wat meer in actie en doelman Van Setten kreeg zijn eerste moeilijke werk te verrlch- Zuiriolijk elflal legen Oostelijk elftal Het Zuidelijk elftal, dat' Zaterdag 18 April a.s. in 's-Hertogenbosch tegen 't vertegenwoordigend elftal van district Oost van de K.N.V.B. zal uitkomen is als volgt samengesteld: Huysman INOAD)Utermark (BW) en Stevens (MVV); Van de Molengraft (PSV), Groenendijk (WH '16) en Van der Hurk (Eindhoven Vermunt (RBC), Brooymans (RAC), Bruyninckx (RBC). Ummels (MVV) en Vergouwen (Internos). Reserves; Swinkels (Sportclub IreneI, Van Bla- del (Willem .2), Eggels (Limburgia), Crauss (NAC) en Heymans (BW). Zoals bekend is de leeftijdsgrens van de in aanmerking komende spelers be paald op maximum 23 jaar, terwijl de Zuidelijke technische commissie bij het samenstellen van dit elftal rekening had te houden met drie factoren, na melijk met de wedstryd Belgisch Lim burg tegen Nederlands Limburg, de Nederlandse jeugd tegen de Belgische jeugd en België b tegen Nederland b. ten. Toch bleef de traag draaiende geelzwarte aanvalslinie. waarin al leen Strokappe over schutterscapaci- teiten bleek te beschikken, ver bene den de maat. De Boys plaatsten in de tweede helft aanzienlijk minder zuiver en ook de aanvallen verslapten. Sallandia ontketende een licht offensief, dat een averechtse uitwerking kreeg. Groten- breg brak n.l. aan de andere zijde alleen door en verraste Van - Zanten met een lage schiiiver (30). Hier mede keerde de Arnhemse aanvals lust terug en Sallandia werd weder om op de eigen speelhelft terugge drongen. Tegen het einde ondernamen de gasten nog verwoede pogingen de eer te redden, maar de Boys-yerdedl- ging bleef ongenaakbaar. Ekca haalt streep door Zutphense rekening De wat ongelukkige wedstrijd in Arnhem tegen Rapiditas lag EKCA wat zwaar op de maag en men kwam geladen in het veld. Reeds spoedig pas seerde Weideman twee maal de ver dediging en toen Bekkers na wisseling zijn voorbeeld volgde (0—3) stonden de Arnhemse papieren best. Wel schoot mevr. Hoevers-v. Grieken een Zuthpens doelpunt in, maar mej. Heijtenis ant- woorde voor Arnhem. Een vrij veilige rust dus met 14. Wat reeds vele malen gebeurde, ge beurde nu weer. Een fatale inzinking of nonchalance geeft de tegenpartij ge legenheid bij te komen en Rapiditas was hier door Hoevers (2) en mej Cas- pers als de kippen bij (44) en toen zij zelfs de leiding namen (54) ste gen de Zuthpense papieren ziender ogen. Van der Veen zag het gevaar en kalmeerde de gemoederen <55). Toen was het bijna tijd. maar Revïnk zag nog kans voor het laatste signaal de bal door de Zutphense mand te jagen (561. Het was een bekoorlijke partij korfbal met afwisselende sterkte-pe rioden. Wilskracht telde enige invallers, maar ondanks deze handicap wist zij tegen Noviomagum na 15 min. door Muller toch de leiding te nemen. Vijf minuten voor rust scoorde dezelfde speler en toen hadden we ook het beste gedeelte van het spel gehad. Vakwis seling liet weinig' schoons zien. De Nijmeegse aanval schiep zich meer malen goede kansen en toen mej. Bies- huizen 12 maakte, hing de gelijkma ker in de lucht. Brandt zorgde hier dan ook voor: 22. Een halve minuut voor het eindsignaal had C. Jacobs nog succes voor Wilskracht 32, maar er is sprake van dat er te lang gespeeld is. Dus de kans op puntenverdeling is er. Mercedes smaakte eindelijk eens het zoet der overwinning. De tegenpartij. Oost-Arnhem, was verre van volledig en toen Delwig 10 had gescoord, was De Vierde klassers W. Rheden 17 14 2 1 30 54—27 Colubia 16 9 4 3 22 37—21 De Hoven 17 9 3 5 21 39—19 Zutphania 17 6 6 5 18 23—22 Apeld. Boys 15 8 0 7 16 36—33 BIC 16 7 2 7 16 33—29 Eerb. Boys 16 6 4 6 16 23—26 OBV 18 5 5 8 15 30—47 Alexandria 16 4 5 7 13 30—37 Doesburg 17 5 3 9 13 3127 Sp. Dieren 14 5 2 7 12 27—25 Zutphen 16 4 3 9 11 26—34 Br. en Orden 15 2 3 10 7 22—54 4F DCS 16 12 3 1 27 45—14 DVC '26 17 11 5 1 27 46—23 Terborgh 16 9 4 3 22 54—22 Etten 16 8 5 3 21 31—24 Dinxperlo 17 7 5 5 19 30—30 Babberich 17 9 0 8 18 38—33 BVH 16 6 1 9 13 28—33 Ellecom 15 4 4 7 12 22—32 VIOD 16 4 4 8 12 20—29 Oosseld 15 4 3 8 11 22—35 Sprinkhanen 13 1 2 10 4 15—36 Oosterb. Boys 16 1 2 13 12—52 4G Leones 15 10 3 2 23 38—17 SCE 16 10 3 3 23 44—30 Driel 17 8 5 4 21 40—24 Zuid Arnhem 16 6 5 5 17 37—36 Jonge Kracht 15 5 6 4 16 26—29 VVSN 16 7 2 7 16 4240 WWV 16 6 4 6 16 39i5 RVW 17 ■7 8 16 40-43 SCD '33 13 6 5 14 28—23 RKHVV 16 4 6 6 14 27—30 T.-eb vogels 16 4 2 10 10 27—45 Spero 13 4 0 9 8 20—35 Elistha 16 2 4 10 8 27—38 411 Hatert 17 11 2 4 24 35—18 Germania 17 9 5 3 23 54—26 Bataven 17 10 2 5 22 34—23 Millingen 15 9 3 3 21 38:26 AVW 17 8 4 5 20 35—26 Nijm. Boys 17 9 2 6 20 38—32 Lob. Boys 16 6 2 8 14 28—31 H. Hendrik 16 6 3 8 13 26—35 MVV '18 16 5 3 8 13 28—39 VYDO 16 5 3 8 13 25—37 VVLK 14 4 4 6 12 26—26 Blauw Wit(H.) 17 4 3 10 11 30—44 DVE 17 2 2 13 6 20—54 de thuisclub sterker, hetgeen Kieken met 20 uitdrukte. Deze lang niet gekende weelde in spireerde tot krachtig .verzet en toen de tijd verstreek (het was inmiddels al rust geweest) en Oost-Arnhem er maar een vrij pover spelletje tegen over plaatste, was het duidelyk, dat Mercedes ging winnen. Van Amers foort begreep slecht een sportieve ges te van Oost-Arnhem en schoot nog 3—0 in. De stand is nu: Va da 13 11 1 1 23 84—29 Rapiditas 13 11 0 2 22 85—33 EKCA 13 8 1 4 17 58—48 Noviomagum 13 5 1 7 11 45—57 O.-Arnhem 13 4 2 7 10 40—61 Wilskracht 12 3 2 7 8 39—58 SOS 11 3 0 8 6 34—60 Mercedes 12 1 1 10 3 18—59 Eerste in zeslanden-tourne Dank zij een zege met sprekende' cijfers (4—1) over Italië in de laatste ronde, heeft het Nederlandse schaak- vyftal dt'. Euwe, Donner, Kramer, Cortlever, Muehring, zijn punten totaal ln liet zeslanden-Lournool op 17kunnen brengen, wat voldoende was voor de eerste plaats, omdat Militaire bokstitels Onder auspiciën van de commissie voor militaire sportwedstrijden zullen op 14, 15, 16 en 17 April a.s. bokswed strijden worden gehouden om het na tionale militaire bokskampioenschap 1953. De Kon. Landmacht heeft ditmaal de organisatie er van op zich genomen. Zij worden gehouden in het R.K. mili tair tehuis in Deelen b(j Arnhem op elk der genoemde dagen van 19.30 tot 22.30 uur. De finales zyn op Vrijdag 17 April. Het zijn tevens selectiewedstrijden voor de Nederlandse ploeg, die zal worden afgevaardigd naar de interna tionale militaire bokskampioenschap pen. wélke van 2 tot 10 Mei a.s. in München door het Amerikaanse leget in Duitsland worden georganiseerd. In totaal komen 94 boksers tegen elkaar in de ring, waarvan 22 in de A-klasse, 12 in de B-klasse en 60 in de C-klasse. In de A-klasse zullen o.m. uitkomen slodaat M. Lïnneman van de Lu A- school te Ede, die ons land op de Olympische Spelen te Helsinki heeft vertegenwoordigd, hofmeester der Kon. Marine II. Teters en huzaar C. W. van Vlijmen van het regiment huzaren Prins Alexander uit Amersfoort, beid laatsten finalisten. in de nation?" - kampioenschappen voor amateur b(- sers. Oostenrijk het tegen-'' verder dan tot een In deze laatste' Euwe, Donnev scheldenlijk- Norcia, tó Kramen' S» sr wei" - D en pnt.i pnt.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3