Een heitje voor een karweitje Kantongerecht Apeldoorn Dinsdag 7 April 1953, NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste biaa APELDOORN helpt Kruiningen Feestavond Apeldoornse scheids rechters De Apeldoornse Scheidsrechtersver- eniging gaf Zaterdag in „Kunst en Genot'een. gezellige avond ten bate van de hulpactie „Apeldoorn helpt Kruiningen". Het was te betreuren, dat de belangstelling maar zeer matig was waardoor de kosten hoger kwa men te liggen dan de baten. De weg blijvers hebben echter veel gemist. Niet alleen hebben zij nu geen klei nigheid bijgedragen om het leed van de getroffen bevolking te verzachten, doch bovendien een prachtige avond gemist. Op meer dan voortreffelijke wijze heeft de toneelgroep „Dindoa" uit Vaassen het boeiende toneelspel ,,D» Zondvloed" van Louis Lockefeer ten tonele gevoerd. Dit spel van het Zeeuwse land gedurende de tweede wereldoorlog, waarin wordt aange toond, dat het goede in deze jaren van spanning niet kon worden onder drukt, waarbij de menselijke teke ning van karakters sterk naar voren komt wanneer de maatregelen van de Duitsers worden vervloekt en de Zeeuwse stijfkoppigheid in botsing komt met de tactische tegenmaatre gelen van 'n goedwillende ingenieur, werd door „Dindoa" op uitstekende wijze vertolkt. De voorzitter van de Apeldoornse Scheidsrechtersvereniging de heer R. J. Rouwenhorst, vertolkte zijn grote bewondering voor het gebodene, wel ke woorden door de aanwezigen met een warm applaus werden onder streept. Niet onvermeld mag blijven dat het optreden van .Dindoa" geheel pro deo geschiedde. De jeugd voor Kruiningen Koldenhofs Poppenkast ,van hier, vraagt, zoals gemeld, Woensdagmid dag de belangstelling van de jeugd. Dan zal zij in de Bordelaise een pop- penkastvertoning geven, waarvan de baten geheel ten goede zullen komen aan Kruiningen. De entreeprijzen zijn zeer billijk gesteld: dertig cent voor kinderen en vijftig cent voor volwassenen. De zaal moet vollopen. Winkelsluiting Naar aanleiding van verschillende vragen delen we mede, dat de ver plichte haive-dagsluiting deze week niet van kracht is in verband met het feit, dat de winkels Tweede Paasdag gesloten waren. Toneel Brink en Orden Onze plaatselijke Toneelvereniging Brink en Orden heeft er slag van ge noeglijke avonden te organiseren. Dat bleek Zaterdag weer toen men voor een volle zaal in het Hof van Gelre het toneelstuk Grootmoedertje bracht en daarmede veel succes oogstte. Een stuk met een enigszins zware inslag, al :s er een happy ending. Doch de vertolking stelt zware eisen en slechts door gedegen studie kan een amateur- groep het zover brengen, dat de aan dacht van het publiek van het eerste tot het laatste moment gespannen blijft. Dat dit gelukte pleit voor de speelsters en spelers, onder wie een vijftal debutanten waren. Zij brachten het er uitstekend af, goed „opgetrok ken" door de meer geroutineerden van het gezelschap. Bij de aanvang van de opvoering heeft de voorzitter, de heer J. Bak- kenes, een kort welkomstwoord ge sproken ter aanbeveling o.a. van de verloting, welke in de pauze werd ge houden en de meningen in het bezit stelde van een fraai luxe of gebruiks artikel. Al met al een genoeglijke avond waarop het bestuur van „Brink en Or den" met voldoening kan terugzien. ut, is er tedoen&to Centraal-Theater, van 3—9 April, hoofdnummer „The greatest show on earth". 14 j., 18.45 en 21.15. Woens dag 8 April 14.30. Minerva-Theater, van 3—9 April, hoofdnummer „The Grimson Pirate" 14 j., 10 en 21 uur. Woensdag 14.30. Vel uwe-Theater, van 3—9 April, hoofdnummer „De Duivelsbrïgade", 14 j„ 18.30 en 20.45. Tivoli-T'heater, van 3—9 April hoofd nummer „Sterren stralen overal", alle leeft, goprol., 14.30, 18.45 en 21 uur. Donderdag alleen 14.30 uur. Donderdag 9 April, Tivoli-Theater, 20 uur, De Candelaer met „R. W. Clit- terhouse, arts". Donderdag 16 April, hotel Suisse, Sta tionsplein, 20 uur Ledenvergadering Oranjever. „Apeldoorn". Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene. dat ln de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie in de N a Crt. cijn aangekondigd. Mutatie in A.B.B. De heer H. Martens, secretaris van de Apeldoornse Bestuurdersbond. is. benoemd tot secretaris-penningmees ter van de afdeling Amsterdam van de Algemene Ned. Grafische Bond. Het is de bedoeling dat de heer Martens, die als machinczetter ruim 23 jaren bij de Nieuwe Apeld. Cou rant heeft gewerkt, zijn functie te Amsterdam 20 April a.s. zal aanvaar den. Supportersvereniging Prins Bernhard Zaterdagavond hield de supporters vereniging Prins Bernhard een feest avond in gebouw Zuid Oost. Voorzitter Dijkslag kon in zijn openingswoord een grote schare be langstellenden welkom,heten en sprak de hoop uit, dat wanneer aan 't eind van dit jaar de muziekvereniging Prins Bernhard jubileert, een passend geschenk kan worden aangeboden. Vervolgens werd een aanvang ge maakt met een bijzonder aardig pro gramma. Een uitbundig en verdiend succes oogstten de Red Wing Cow boys, die zo langzamerhand het goede amateuristische peil hebben over schreden. Hoofdschotel vormde het toneelspel „Het meisje met de rode strik", dat eveneens bij het publiek waardering kon vinden, ondanks de omstandigheden, dat sommige .vertol kers nu niet bepaald rolvast waren. De gebruikelijke verloting maakte het succes van de avond volledig, hetgeen de heer Dijkslag, die in zijn slotwoord alle medewerkenden met een stoffelijk blijk van waardering beloonde, nog eens onderstreepte. Voorts deelde hij mede, dat op 24 en 25 April a.s. een grote bazar zal worden gehouden, waarvan de baten eveneens bestemd zijn voor de mu ziekvereniging. Voor SIMAVI Men schrijft ons: In deze week klopt Simavi weer bij U aan de deur. Ons comité doet een warm be roep op de offervaardigheid van onze burgerij. Groot is de hulp, die Simavi gedurende- de 28 jaren van haar bestaan verleend heeft aan de bevolking van Suriname, Indonesië en Nieuw-Guinea. Simavi spant al haar krachten in om de schrijnende medische nood in die gebieden te helpen lenigen. Zij acht het haar plicht om de dap pere doktors en zusters, die in de Tropenlanden hun gehele persoon inzetten in de strijd tegen de vele volksziekten, het werken mogelijk te maken. Simavi"s steun was in het afge lopen jaar wel zeer veelzijdig. Be halve grote zendingen broodnodige medicijnen, verscheepte zij o.a. medische instrumenten, röntgen toestellen, wasmachines, polikli- niekboten, een twaalftal mangels „(gratis ontvangen) etc. In Surina- me's Bosland werd met het geld van Simavi zelfs een watertoren gebouwd t.b.v. het ziekenhuis al daar. Vrijwel alle geschenkzendingen van Simavi komen veilig te be stemder plaatse aan. Met grote aandrang doet Simavi dan ook een hartstochtelijk beroep öp ons volk, om de schouders onder dit onbaatzuchtige werk van mens lievendheid te zetten. „Zonder Si- mavi's hulp zou ik mijn we-k niet kunnen doen'" zo schreven ver scheidene artsen aan het hoofdbe stuur. Ons comité hoopt van harte, dat onze burgerij zich bij de komende collecte niet onbetuigd zal laten en diep in de beurs zal tasten. Het Simavi-comité: Mevr. A. NOLEN—Cool. Mevr. C. VAN DER HOEVEN- van Staveren. Mej. C. J. DE KONING. Mevr. C. WINKEL—van Erp. Burgemeester des Tombe luidt de actie in Wanneer men vandaag burgemeester Des Tombe tegenkomt, kjjke men eens naar diens schoenen. Ze glimmen wel zeer byzondcr en leggen daarmede getuigenis af van de zorgvuldigheid, waarmede de Apeldoornse padvindsters en padvinders de actie „Een heitje voor een karweitje" uitvoeren. Hedenmorgen werd deze actie nl. op min of meer officiële wijze ingeluid. Voor het stadhuis stondenpadvind sters, padvinders^ welpen, voortrek kers. en kabouters opgesteld, gewapend met allerlei attributen, 'welke voor het opknappen van diverse karweitjes nodig zijn. Hamers, zagen en nijptan gen. stoffers met blik, dweiien en diverse andere artikelen. Negen uur reed een wagen, ook al bezet met karwei-jagers, voor het bordes van het stadhuis en was het grote moment aangebroken. De districtscommissaris, de heer F. Karreman, zette in een korte toespraak 'l doel van de actie uiteen, daarbij de vraag stellend of het wel verant woord is te noemen dat er wederom een beroep op de burgerij wordt ge daan. Hij beantwoordde die vraag ech ter bevestigend. „De offervaardigheid van de bevolking is groot", aldus de heer Karreman. „Dat heeft de waters noodramp wel bewezen. Doch de nood op allerlei gebied is eveneens ontstel lend. Bovendien, we mogen de inva lide padvinders en de gedupeerde pad vinderij in de noodgebieden niet in de steek laten. De opbrengst van deze actie is nl. voor deze categorieën be stemd". Burgemeester mr A. L, des Tombe richtte zich in het bijzonder tot de padvindsters en padvinders van aller lei schakering, die op dit terrein weer van een verheugende samenwerking blijk geven. Hij wees er op, dat het gemakkelijk is om bij de ouders voor een bijdrage aan te kloppen. „Zelf iets voor het goede doel verdienen is echter veel meer waard", aldus Apel- doorns eerste burger en hij wekte de jeugd op zich met volle energie deze week op het gestelde doel te werpen. Vervolgens trok de burgemeester letterlijk aan de bel, d.w.z. hij luidde de grote bel, welke zich op de wagen bevond, daarmede de burgerij opwek- BURGERLIJKE STAND Opgave van 2 April. Geboren: Hanna, dochter van J. van Campen en L. Rouwenhorst; Johanna Prudentia, dochter van A. Robbers en A. M. v. d. Burg; Hedy Maria The- resia, dochter van R. J. Kionka en M. A. W. Janssen. Overleden: A. H. Pasman, weduwe van J. Borsje, 67 jaar. Gehuwd: M. A. Jansen en D. v. Ren- selaar; M. v. d. Kamp en W. G. van Loenen; A. C. Hol en J. Collewijn; P. A. C. Lindhout en M. Witteveen; C. H. Smitskamp en A. H. E. Wijnbergen; H. Jansen van Galen en E. T. Kockx. Ondertrouwd. T. Grotjohan, 27 jaar en E, Spolders, 22 jaar; V/. Meijer, 27 jaar en A. van Tongeren, 24 jaar; G. C. van Raan, 25 jaar en A. E. Jan- sonius, 22 jaar; J. de Haas, 28 jaar en J. Hegeman, 24 jaar; P. v. d. Bunt, 22 jaar en G. A. Zegers, 18 jaar. kend een gewillig oor te lenen aan de verzoeken van de padvindsters. en padvinders, die blaken van werklust en voor geen enkel -karweitje Atlt ds weg gaan. 'De-daad werd 'meteen bij het woord gevoegd want op een desbetreffend verzoek van de burgemeester poetste een der leidsters, J. M. van EsVeg- ting, op onberispelijke wijze zijn schoenen. Het eerste „heitje" was dus binnen en ongetwijfeld zal het door vele ge volgd worden. Het sympathieke doel van deze actie is de offervaardigheid van de burgerij ten volle waard. Door het rode licht gereden. Bij de verkeerslichten op de Deven- terstraat-Regentesselaan-Stationsslraat, was H. D. te Apeldoorn met haar rijwiel door het rode licht gereden. Zij had het er maar op gewaagd, omdat van de andere richtingen geen verkeer kwam. Er waren bovendien verzach tende omstandigheden, zodat ze slechts f 1.— boete kreeg subs. 1 d. h. Gerechtshof Arnhem Vonnissen De 24-jarige verkoopleider A. G. v. B. uit Rotterdam, die betrokken was bij een aanrijding te Apeldoorn is van de aanklacht: het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, door de Zutphense Rechtbank vrijgesproken. In hoger beroep werd dit vonnis door het Hof te Arnhem bevestigd. De 26-jarige wasknecht S. R. uit Ugchelen is door de Zutphense recht bank wegens diefstal veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. In hoger beroep werd de straf verzwaard tot 8 maanden benevens ter beschikking stelling van de regering. De 37-jarige L. W. uit Apeldoorn is door de Zutphense Politierechter we gens mishandeling veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. In hoger be roep werd de straf verlaagd tot een geldboete en wel van f 40.of 2 dagen. De koopman B.v.d.H. uit Apeldoorn is door de Arnhemse rechtbank ver oordeeld tot 10 maanden gevangenis straf, benevens ter beschikkingstel ling van de regering, omdat hij op 10 November van het vorige jaar een woning te Laag Soeren was binnen geklommen en daar getracht heeft geld of goederen te stelen. Hij werd in dit voornemen verhinderd door de bewoonster, die de man betrapte en hem toen zo lang vast wist te houden totdat hulp ter plaatse was. Ouderavond Finse school. In de „Finse School" werd een ouderavond gehouden, welke als ge woonlijk zeer druk bezocht was. De avond werd geopend door de voor zitter van de oudercommissie, de heer J. H. van den Akker. Deze gaf vervolgens de leiding over aan het hoofd der school, de heer C. J. Krocké, die op zijn beurt het woord overdroeg aan enkele leerlingen uit de hoogste klas, die in de, door de leerlingen zelf vervaardigde, poppen kast enkele aardige stukjes ten beste gaven, welke bjj de ouders zeer in de smaak vielen. Het hoofd der school stelde de nieuwe onderwyzer, de heer Th. Jeu- kens, aan de ouders voor. De secre taris van de oudercommissie, de heer P. J. Goedendorp, las de notu len van de vorige vergadering, waarna een discussie ontstond over het gevaar voor de leerlingen bij het oversteken van de drukke Arn- hemseweg. Er zullen stappen worden gedaan om te komen tot de oprich ting van een jeugd-verkeersbrigade, zulks in overleg met de besturen en hoofden van andere scholen in de omgeving en de plaatselijke vereni ging voor Veilig Verkeer. Nadat de heer Krocké enkele toe lichtingen had gegeven t.a.v. de toepassing van moderne onderwijs methoden, kregen de ouders gelegen heid het schriftelijk werk van hun kinderen in te zien en een en ander met het onderwijzend personeel te bespreken. In de gang was een ten toonstelling op het gebied van han denarbeid ingericht, bestaande uit groepswerk, terwijl ook in de klassen verschillende werkstukjes indivi dueel en groepswerk waren te bezichtigen. Bromfiets-ongeval Voor mej. E. S. te Aalten had het Paasfeest een slecht slot. Met haar bromfiets kwam zij ter hoogte van het Aardhuis op Tweede Paasdag 's avonds ten val. Een toevallig passerend ge neesheer vei'leende de eerste hulp en bracht haar naar het Juliana-zieken- huis. De onfortuinlijke bromfietsbe rijdster bleek een hersenschudding te hebben opgelopen. Over de oorzaak van haar val kon zij nog geen ver klaring geven. Marktbericht. APELDOORN. Kippen f 1.90—f 2 per kg; hanen f 3—f 4 p. st..; jonge hanen f 2.40f 2.70 per kg; konijnen f 1.70—f 1.80 per kg; schapen f 60—f 70; geiten f 50—f CO; kalveren f 35f 45. Aangevoerd 2000 kippen. Handel vlot. UGCHELEN Eierenrapen by Cacsarea. De traditie getrouw liet de kindercommissie van Ugchelens Belang op Paas-Maandag- morgen wederom eieren rapen in de bossen nabij Caesarea. Kinderen uit de eerste tot en met de vierde klasse van alle lagere scholen konden hieraan deelnemen. Dat de „Paashazen" de eieren goed hadden verstopt, bleek wel hieruit, dat van de ruim tweehonderd kinderen slechts zestig groteren en vijftig kleineren de eieren konden vinden, terwijl het grootste aantal dat één kind vond niet meer dan zeven bedroeg. Om 9 uur trokken de zoekertjes uit en om 11 uur kwamen de vindertjes terug. Zij werden in gebouw U. B. op chocomel getracteerd en op sinaas appelen. De kindercommissie had nevens de eieren aardige kleine prijs jes aangekocht. Bij het naar huisgaan kreeg ieder kind nog twee eieren. Vele ouders en belangstellenden woon den het Paasfeestje bij. Zij en de kin deren zullen het feest niet af vinden, als de namen der beste vindertjes niet vermeld zouden worden. I-Iet zijn: uit de 3e en 4e klassen, meisjes: Marti Jochems, Henny Buurkes, Truusje van Velsen en Bettie Meeboer. Jon gens: Dickie Fama, A. van Houtum en K. Grobes. Uit de le cn 2e klassen: meisjes: Loesje Overkamp, Willy Nieuwkerk, Janny de Vries, Hetty Bouwman, Fie van der Stap en Jen- neke Luttikhuizen. Jongens: Henkie Moenen, Keesje Meerkof en A. Kart- gers. BEEKBERGEN Eindles landbouwcursus. De afde ling Beekbergen van de G.M.v.L. heeft ook in het voorbije wintersei zoen 'n landbouwcursus laten geven, door de heer J. in 't Hart, te Hoen- derloo. Het bestuur van de afd., be stuur van de B.O.G., commissie van toezicht en ir J. J. Manschot (Rijks- toezicht) hebben nu dezer dagen de eindles bijgewoond, van welke ir DE SITUATIE IN BIRMA Op deze kaart geven wij een overzicht van de situatie, zoals deze zich thans in Birma heeft ontwikkeld. De Birmese opstandelingen hebben het gebied bezet, waarin tevens de Britse wolframmijnen zijn gelegen Hier vinden re gelmatig schermutselingen plaats tussen deze en de uit dc provincie Yunnan verdreven Chinese nationalisten. De Birmese regering heeft tegen deze ge hele gang van zaken haar beklag ingediend bij de Verenigde Naties. Walersnoodzegels Ruim anderhalf millioen DEN HAAG. Bij het hoofdbestuur van de P.T.T. in Den Haag is het geld, dat is binnengekomen door de verkoop van de watersnoodzegels, aan het be stuur van het Nationaal Rampenfonds overgedragen. Aan d? verkoop is in hoofdzaak door drie categorieën meegewerkt: de Ne derlandse schooljeugd (35000 kinderen) de actie-comité's voor de verkoop van de zogenaamde kinder- en zomerpost- Bridge Robur-Quick Niet alleen op het groen veld doch ook aan de bridgetafel zijn Robur et Velocitas en het Nymeegsc Quick aloude tegenstanders. Vorige week werd er te Nijmegen weer 'n bridge- wedstrrjd gespeeld en het resultaat was een overtuigende overwinning van onze plaatsgenoten, nl. met 50 punten. Gedetailleerd luidde de uit slag ala volgt: 1. ElermanidcsMensing, Apeldoorn 73 m.p. 2, Gaasbeek-Van Son, Apel doorn 70% m.p. 3. H. KresSchaap, Apeldoorn 69 ys m.p. 4. Jo Kres Wissink, Apeldoorn 67% m-P- 5. J. F S. en J. Strik, Nijmegen 63 m.p. 6. Bagchus Kluck, Apeldoorn 61 m.p. 7. Gebr. Boenk, Nijmegen 60% ni.p. 8. C. en Jan Kres, Apeldoorn 56% m.p. 9. NöhrenWernink, Nijmegen 52',m.p. 10. LoppensPhyffer, Nij megen 51 m.p. 11. AalbertsCorne- llssen, Nijmegen 49% m.p, 12. mevr, StrikStal, Nijmegen 45% m.p, Quick: le viertal 1933; 2e viertal 18—51; 3e viertal 37—40. Robur: lo viertal 4216; 2e vier tal 31—34, 3de viertal 51—24. zegels en het personeel van de P.T.T. o.a. door middel van een rijdend post kantoor dat vele steden ln ons land heeft bezocht. De gezamenlijke jeugdacties hebben een bedrag va'n f 848.000,— opgeleverd. Deze jeugdacties waren voorbereid en uitgevoerd onder leiding van de ANOF, de Algemene Nederlandse Onderwij zersfederatie. De heer Neher, directeur-generaal van de P.T.T.. maakte bekend dat de verkoop van deze zegels in totaal een bedrag van anderhalf millioen gulden had opgeleverd, dat wil dus zeggen dat 15 millioen zegels zijn verkocht. Bij deze opbrengst moet nog een bedrag van f 55.000 worden gevoegd door de verkoop van 127,500 eerste-dagom- Slagen. De cheque van in totaal f 1.555.000,— werd overgedragen aan prof. dr P. R. Michaël, waarnemend voorzitter van het Nationaal Rampenfonds. Rijdende Keuken voor de dienst B.B. AMSTERDAM. De eerste van to taal drie rijdende keukens voor de dienst bescherming bevolking, die ln samenwerking met de B.B, zijn ont worpen en gemaakt worden door een Amsterdamse fabriek, is gereed ge komen. De keukentrein bestaat uit acht grote aanhangwagens, die getrokken moeten worden door materieel, dat in tijd van nood moet worden gevorderd, of ook- gekoppeld kunnen worden aan trekkers, die voor transport van ander materiaal van de B.B zullen worden gebruikt. De trein bevat alles wat no dig is om in noodgevallen de voedsel voorziening van grote bevolkingsgroe pen te verzorge... Manschot z..—aat zij, gezien de re sultaten, de beste was van dit jaar. Alle candidaten zijn nl. zeer goed ge slaagd. Het diploma werd uitgereikt aan: A de Bruin. J. Schut, G. Gor- seling, J. R. Martens, H. v. d. Hel, R. Kaal, W. T. de Groot, M. Stufkens, G. J. W. Buitenhuis, (allen te Beek- bei-gen), J. W. Dibbits, W. Rouwen horst, R. Hofenk, I-I, Wilbrink allen te Klarenbeek), B. Hoekman. C. EI. Scholten (Loenen) en F. Busger. te Laag Soeren. Een van de velen die de jongelui toespraken was de heer D. van Eeek, voorzitter van de G.M.v.L. in Beek bergen. De heer Van Beek prees de betoonde activiteit, zowel van de cur sisten als van de heer In 't Hart. De heer In 't Hart verstaat het op een bijzonder prettige en instructieve wijze les te geven. Namens ale cursis ten bood J. Schut de leraar een mooi cadeau aan. KLARENBEEK Vestiging van industrie In Klarenbeek en omgeving bestaat een overschot aan arbeidskrachten en mede daarom hebben B. en W. van Voorst in het uitbreidingsplan voor Klarenbeek industrieterreinen ge projecteerd en besloten de nodige propaganda te voeren, om industrieën aan te trekken. Het maken van een uitbreidings plan voor Klarenbeek was overigens niet gemakkelijk. Vóór de Wet op de lintbebouwing tot stand kwam, werd maar lustig in langgerekte vorm ge bouwd langs Rijksweg en Broek straat en ten Noorden van de Hoofd straat. Nieuwe wegen, aansluitende op de rijksweg, kunnen niet meer aangelegd worden. Een plan, door en kelen geopperd, om ten Oosten van de particuliere weg langs de molen te gaan bouwen, stuitte op bezwaren van de eigenaar van de weg. Deze deed het voorstel om ten Westen van de molen te bouwen en nu is de mi nister van Verkeer en Waterstaat ge vraagd om toestemming tot 't aanleg gen van een straat tussen molen en Hoofdstraat. Er zouden aan deze straat tachtig woningen kunnen wor den gebouwd. EDE Ede organiseert Heideweek De Edenaren zijn, onder leiding van de V.V.V., Weer bezig met het organi seren van een heideweek. Het ziet er naar uit, dat het traditionele Erica- feest dit jaar gevierd zal worden met meer luister dan ooit tevoren. Dank zij medewerking van zakenmen sen is de benodigde garantiesom reeds bijeen; V.V.V. heeft aan deze som nog een bedrag van f 1000.— toegevoegd. Een deel van dit geld zal gebruikt worden voor het bekostigen van een landelijk te voeren propaganda. Op het feestprogramma staat o.m. een oriënteringsrit voor auto's, motorfiet sen en bromfietsen, versiering van het dorp, verlichting van tuinen en ge bouwen. een opcninlgsoptocht. 'n agra rische tentoonstelling, een wedstrijd voor landelijke ruiters en sportmani festaties. In het openluchttheater te Ede zullen ontspanningsavonden worden gegeven. Aan 500 schoolkinderen uit de ramp gebieden is een gratis vacanlie van twee weken aangeboden. Vooral bij de voorbereiding van dit. punt ondervindt de V.V.V. veel medewerking. Zo is bijv. voor het vervoer van de kinderen reeds een prachtige regeling getrof fen. C.II.-candidaten. De C.H. kiesver eniging te Ede, heeft voor de kies kring EdeWekerom voor de nieuw te kiezen gemeenteraad candidaat ge steld de heren M. Wiegeraadt, G. .T. Jansen, C. Key (alle drie aftredend), A. van Laar, ,T. Veenstra, P. C. Vree, B. Buddingh, H. van Bielerd, A. v. d. Ham, H. Mons en M. van Roekei. WAl ZEGI Roell uut d'n Enk „Ik ben finaal van de leg".

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2