Indonesië kan eindelijk verkiezingen houden Pasen, kerk, radio Ook Hoge Raad vindt „opzetjes55 strafbaar RADIOPROGRAMMA Veevoer vrij van bonnen Kamer neemt Kieswet aan Lagere rente tarieven van de Ned. Bank Tweed voor Pasen PAAS-PUZZLE (No 81) met extra prijzen Weer overschot bij EBU Geen neo-nazi's in regering van Oostenrijk Commentaar: \)e RadiogitJ^j HET VRIJE VOLK ZATERDAG 4 APRIL 1953 PAGINA 9 Pasen! Meer zenduren dan in een „gewone week' zullen deze Zondag en deze Maandag be schikbaar zijn voor kerkdiensten. Nu worden kerkdiensten niet door alle radio-luisteraars even veel gewaar deerd. Meer kerk-uren zal voor dui zenden alleen maar betekenen: meer uren luisteren naar een buitenlands station. Echter: het zou volkomen fout zijn te veronderstellen dat die radiokerkdiensten slechts in de be- téveel galm... langstelling staan van een betrekke lijk kleine luistergroep. Elke radio- kerkdlenst, katholiek of protestant, heeft in Nederland tienduizenden luisteraars: ouden van dagen, zieken, moeders-met-kleine-kinderen en ook wel... gemakzuchligen. Welnu: een zeer groot deel van bo vengenoemde tienduizenden is over de kwaliteit van de radio-kerkdien sten slecht te spre ken. En dr Van It- terson, een Haags predikant, heeft dat eindelijk maar eens ronduit gezegd. Er zijn te veel „galm- diensten", die thuis zittenden weinig of niets te zeggen hebben. Er is te veel gezang. De diensten boeien te weinig. En dr Van Itterson zegt dan met een zucht: „Als wij eens met een schone lei konden beginnen..." Het is natuurlijk de taak van de kerk, met name van het IKOR, om na te gaan of de binnen komende klachten gegrond zijn. In het algemeen kan evenwel over de radio-kerkuitzendingen dit worden ge zegd: ook deze uitzendingen ont komen niet aan de immer geldende regels van het radio-spel. Men kan niet van een gewone kerkdienst in een willekeurige kerk te Buiksloot, Leeuwarden of Oldenzaal een radio kerkdienst maken door in die kerk eenvoudigweg een microfoon te plaat sen. Zulk een dienst kan de kerkgan ger uit de betrokken plaats ongetwij feld bieden wat men er daar van verlangt. Maar waar het geluid van de dienst de microfoon raakt, komen andere voorwaarden om de hoek kijken: is de acoustiek redelijk? Heeft de predikant een acceptabele microfoon-stem? Is de opbouw van zijn preek in overeenstemming met eisen die aan een radio-tekst ge steld moeten worden? Men moet hopen, dat het IKOR wanneer er veranderingen komen ook met deze elementaire radio- voorwaarden meer dan tot nu toe het geval was, rekening zal houden. Voor tienduizenden gedwongen thuis- zittters zou dan de radio-kerkdienst aan waarde winnen. Toch Reggie... Omroepers prognose in zake het Jonathan-mysterie was hopeloos fout. Reggie Mackintosh was in Paul Vlaanderens laatste avon tuur toch Jonathan. Een originele vondst van de auteur! Altijd is een van de minst verdachte figuren de dader, niemand verwacht dat de meest verdachte persoon de dader is. Is die meest verdachte persoon dus wél de dader dan is pas echt de ont knoping verrassend. Zoals hier. Paas-menu De Radio-Paashaas heeft een ge varieerd menu gebrouwen (zie de gehele spijskaart). Enkele gerechten wil Omroeper bijzonder aanbevelen en wel: Schooi voor vrouwen" het beroemde blijspel van Molière Zondagavond om 18.50 uur, VARA. Voor de liefhebbers van zeer ernstige muziek: „The Messiah", het oratorium van G. F, Handel met o.a. Corry Bijster, en Nancy Evans en met het Groot Omroepkoor en het Omroeporkest, Zondagavond om 20.30 uur, KRO. Vrolijk Paasfeest! OMROEPER Met ingang van 28 April zal ook het laatste deel van de distributie, de veevoederdistributie tot de geschiede nis behoren. De huidige situatie op de internationale markt maakt behoud van deze distributie niet langer nodig. Mede door de gunstige ontwikkeling van de verbouw van voor veevoeder geschikte gewassen in eigen land heeft minister Mansholt daarom be sloten de bestaande regeling in te trekken. Deze beslissing is genomen in over leg met de Stichting voor de Land bouw en het betrokken bedrijfschap. Met ingang van dezelfde datum zal ook het bestaande menggebod voor veevoeder vervallen. Over te stellen kwaliteitseisen voor mengvoeders en de contróle daarop wordt overleg ge pleegd met de georganiseerde land bouw. Het ministerie van Landbouw over legt verder nog met belanghebbende instanties op welke wijze men de ont wikkeling van de varkens- en pluim veestapel in goede banen kan hou den. nu dè beperkingen verdwijnen die de voederdistributie aan uitbrei ding in de weg legde. Advertentie l.M. Tanden blank en rein; adem fris als morgendauw. (Van onze correspondent te Djakarta) Het Indonesische parlement heeft na een behandeling, die vier maan den geduurd heeft, Woensdagmiddag eindelijk do kieswet aangenomen. Er zullen nog wel tien maanden verlopen eer de regering de techni sche voorbereidingen heeft voltooid, maar men meent dat de eerste alge mene verkiezingen nu toch begin vol gend jaar in Indonesië gehouden kun nen worden. De kieswet is onder druk van de gebeurtenissen op de 17e October 1952 (toen demonstranten het parle mentsgebouw bestormden) met spoed tot stand gekomen, maar het duurde langer dan vier maanden voor zij was aanvaard. Het parlement had er zoveel amen dementen op ingediend, dat de rege ring het ontwerp geheel opnieuw moest redigeren. Voor de derde maal sinds de beta lingsbalanscrisis van 1951 gaat de Nederlandse Bank haar rentetarieven verlagen. Met ingang van Dinsdag 7 April 7,al het wisseldisconto worden verlaagd van 3 tot 2 J en het promes- sendïsconto van 31 tot 3 proeent. De rente voor voorschotten in re kening-courant en beleningen wordt 4 procent (was 4£) voor particulieren en 3 procent (was 34) voor anderen. Onder particulieren verstaat de Nederlandse Bank alle natuurlijke en rechtspersonen behalve de staat, de handelsbanken, de landbouwcrediet- banken en spaarbanken en de leden van de Bedrijfsgroep Effectenhandel. De discontoverlaging kan worden gezien als een uitvloeisel van de toe neming van onze goud- en deviezen voorraad. Juist deze week steeg die voorraad boven de vier milliard gul den. Toen de ontwikkeling van de de- viezensituatie eind 1950 een ongun stige keer nam verhoogde de Neder landse Bank haar tarieven van 24 tot 3 procent. De rente die de Neder landse Bank berekent is ten dele bepalend voor de rentetarieven, die de gewone banken aan hun cliënten in rekening brengen. Door een rente verhoging wordt de credletver- lening afgeremd, hetgeen in die tijd juist de bedoeling was. Kentering Op 17 April 1951. toen het snel bergafwaarts ging Volgde een tweede verhoging, nu met een vol procent tot 4 In Augustus 1951 kwam een zekere kentering en op 22 Januari 1952 volgde de eerste voorzichtige verlaging van de rente met een half procent. Aan de credietverlening kon weer iets meer ruimte worden gegeven. Een tweede verlaging (tot 3 pro cent) kwam op 31 Juli 1952 en met de nu aangekondigde derde verlaging komt het rentetarief van de Neder landse Bank weer op hét peil dat vóór de deviezencrisis in 1950 en 1951 gold. Door de verlaging van de rente tarieven wordt het voor het bedrijfs leven weer iets goedkoper voorraden, gefinancierd met bankcrediet aan te houden. Daardoor kan ze wellicht een zekere stimulans voor de bedrij vigheid zijn. W. en W.-uitkeringen werkloze DUW- arbeiders verhoogd (Eigen nieuwsdienst) De Bedrijfs vereniging voor het Agrarische Be drijf heeft besloten de werkloosheids uitkeringen voor D.U.W.-arbeiders te verhogen. Tot nu toe was in de uitkering een opslag van tien procent voor tarief- werkzaamheden begrepen. Met in gang van 1 April wordt dit percen tage op vijftien gebracht. Afgezien hiervan wórden de uitke ringen nog op een andere manier ver hoogd doordat met ingang van 16 Februari de uitkeringen weer geba seerd zijn op een werkweek van 48 uur. De verhoging van de opslag van 10 tot 15 pet moet nog worden goedge- De wet regelt de verkiezing van een grondwetgevende vergadering (con stituante) en van het nieuwe parle ment. De huidige volksvertegenwoor diging van Indonesië is niet gekozen maar benoemd en daartegen richt zich veel van de critiek op het gedrag van de parlementariërs. De constitsante zal weer verdwij nen als zij een grondwet heeft opge steld; het lidmaatschap van de grondwetsvergadering en van het par lement is verenigbaar. De Beide ver kiezingen zullen dan ook gelijktijdig of vlak na elkaar gehouden worden.- Kiesgerechtigd zijn alle Indone siërs, die achttien jaar oud zijn. Maar ook jongeren kunnen kiezen, name lijk als zij voor hun 18e jaar ge trouwd zijn. Ook c voor Irian Indonesië is verdeeld in zestien kiesdistricten, waaronder West-Irian. Ieder district kiest een aantal verte genwoordigers, dat overeenstemt met het aantal inwoners. In de constituante zal voor elke 150.000 inwoners eén afgevaardigde worden gekozen, voor het parlement een per 300.000 inwoners (Indonesië heelt, rond 75 millioen inwoners). Als in een bepaald district „door omstandigheden" nog geen verkiezin gen gehouden kunnen worden, moet dat zo spoedig mogelijk geschieden. Deze bepaling kan gelden voor Nieuw- Guinea en voor onveilige gebieden. Intussen kan de regering vertegen woordigers voor deze districten be noemen. Benoemd worden ook de ver tegenwoordigers der minderheden: \rabieren respectievelijk zes en drie. Europeanen twaalf en zes, Chinezen negen en achttien. Advertentie LM. Vragen Kamerlid over verdwenen Joodse kinderen Het nu 12-jarige Joodse meisje Anneke Beekman uit Amsterdam, wier ouders door de Duitsers werden vermoord, zou op 25 Februari 1949 verdwenen zijn uit het huis van de r.k. dames Van Moorst te Hilversum; op de dag dat de voogdij over het kind overgedragen moest worden aan de Commissie oorlogspleegkinderen. Over deze zaak heeft thans het communistische Kamerlid, mevr. LipsOdinot, vragen gesteld aan de minister van Justitie, evenals over het verdwijnen van het nu 12-jarige weesje Rebecca Melhado dat in Mei 1948 voor de derde maal aan het wet tige gezag zou zijn onttrokken door mej. Van Hoogdalen te Heerlen. Mevr. Lips vraagt om welke rede nen geen strafvervolging tegen beide dames is ingesteld, hoewel zij beiden in voorarrest zouden hebben gezeten. De vragenstelster vermeldt een ver zoek van opperrabijn Tal en vraagt of het juist is dat de aartsbisschop en andere r.k. instanties medewer king aan de opsporing geweigerd hebben? In een klooster? Zij dringt er op aan aï het moge lijke te doen om de kinderen te vinden die zich thans volgens be paalde aanwijzingen in een Belgisch klooster zouden bevinden. Ten slotte vraagt mevr. Lips de minister een beroep te doen op de aartsbisschop van Utrecht om zijn geestelijke gezag te doen gelden tot het terugbrengen van de twee meisjes Vrijdagmiddag is uit Roosendaal een trein met 175 Korea-vrijwilligers naar Marseille vertrokken. Drie offi cieren van de geneeskundige dienst van de MIL VA gingen mee. T/~>jk, dis het met Pasen nu eens prachtig zonnig voorjaars- J\ weer zou willen zijn, dan zouden veel vrouwen er graag uit zien als de vrouw op deze foto, die een kledingstuk draagt, dat het midden houdt tussen mantel, inantelpak en japon. Het is een twee-delig pakje van grijsgroene tweed, dat een massa mode-nieuivtjes in zich verenigt. In de eerste plaats het materiaal (tweed is heel modern en voor slanke vrouiven een ideale voorjaarsstof). Dan de garnering van wit piqué aan de hals (èen kraag over de kraag van het jakje), ten derde de driekwart lange mouw (bijna alle pakjes en mantels hebben mouwen tot halfweg de onderarm). En ten slotte de mooie ronde schouderlijn en soepele, ruimvallende rok. Het model is van de Franse ontwerpster Maggy Roujf. Er gaat ongeveer drie meter stof van 140 cm breedte in. Dit voor het geval u zin mocht krijgen om het na te maken. Voor de mooie dagen na Pasen! êmmmmm mmm» 21 22 23 2t 25 26 Met Pasen denken wij aan èieren en wat ligt er dan meer voor de hand dan dat wij bij het maken van een Paaspuzzle u een aantal eieren voorzetten en daar aan onze puzzle verbinden. Het zijn er niet weinig zoals u ziet: 76 eieren gerang schikt als rand om deze puzzle. Er zijn op deze eieren 4 verschillende arceringen gebruikt: horizontaal, verti caal, schuin naar rechtsboven, schuin naar linksboven. En nu de puzzle: bij deze 76 eieren zijn vier paar gelijke; welke vier paren zijn dat? U ziet het: een puzzle die zeer kort kan worden geformuleerd maar nu niet zo erg vlug kan worden opgelost. Intussen hopen wij dat u niet door deze puzzle zó genoeg krijgt van Paaseieren, dat u uw echte eieren niet met smaak zou verorberen De oplossingen dienen vóór Zaterdag 11 April pér briefkaart te worden Ingezonden aan het bureau van dit blad. Op de briefkaart moeten de namen en het nummer van de puzzle worden vermeld. De namen van de prijswinnaars en de oplossing zullen op Zaterdag 11 April worden gepubliceerd. Als Paasverrassing stellen wij verhoogde prijzen ter beschikking en wel: Eerste prijs 20.Tweede prijs ƒ10.Derde prijs ƒ5.Zes prijzen van ƒ2.50. 55 56 57 58 mm êrnmmm Advertentie l.M. Vrije Volk Bromfiets Rallye HEMELVAARTSDAG NAAR ARNHEM EN RHEDEN Onderstaand inschrijfformulier zenden of afgeven aan het rayon kantoor van De Arbeiderspers te: Amsterdam, Hekelveld 15. postgiro 21876; Arnhem, Koningstraat 36, postgiro 184110; Groningen, Zwane- straat 14, postgiro 88541; Den Haag, Prinsegracht 49, postgiro 59385; Leeuwarden, Tweebaksmarkt 47, Telefoon 8644, postgiro 22240; Rotter dam, Jacq. Perkstraat 9, postgiro 28333. of aan een der bijkantoren te: Delft, Dordrecht, Eindhoven. Enschede, Gouda, Haarlem, Hilversum. Leiden, Schiedam, Utrecht, Vlaardingen, Zaandam. Iedere deelnemer ontvangt na 15 April uitvoerige mededelingen. INSCHRIJFFORMULIER Gelieve te noteren voor deelname aan Vrije Volk Rallye Naam: - Adres: Woonplaats: -- •Man/Vrouw Leeftijd: ManVrouw.. Naam: - Alleen rijdend Samen met echtgenote: Inschrijfgeld 2,50 3.50 voldaan contant per giro. Doorhalen wat niet van toepassing is. Prijswinnaars dubbele puzzle (no 79) De eerste prijs van 10.werd ge wonnen door C. Gaasenbeek, Morel straat 48, Utrecht. De tweede prijs van ƒ5.— gaat naar A. de Bert, Kromme Zandweg 32, Dubbeldam. De vier prijzen van ƒ2.50 werden toegekend aan: H. J. Derogee. Hoge Morsweg 9 Leiden; C. Faber, Paulus Potterstraat 66, Leeuwarden; A. H. Eijpe, Bestevaerstraat 190 3e et., Am- OPLOSSING PUZZLE 79. deBr e czin hoO i maand co L 1 e c t i e f i L I grain wyAndot t e b i Nnenho f beDwelmen De uitspraak is van BOLLAND en sterdam: wed. H. M. van Rotterdam, luidt: „Wie zich niét- wil laten erge- Weikamperweg 89, Hoenderloo. ren, blijft in domheid". De Hoge Raad heeft de conclusie van de procureur-generaal gevolgd en het cassatieberoep van de Mijdrechtenaar L. G. ver worpen. Deze bouwpatroon was door het Amsterdamse Hof ver oordeeld, omdat hij een „opzet-bedrag" had toegevoegd aan zijn inschrijving voor de aanbesteding van een oudeliedenhuis, hetgeen het Hof en nu ook in hoogste instantie, de Hoge Raad, in strijd achtte met de wet. acht men dit arrest van de Hogt Raad over de „opzetjes" van ver strekkende betekenis. Thans is uit gemaakt. dat het bestaande prijs- vormingsbesluit kan dienen als ver volgingsbasis tegen een euvel, dat in de aannemerswereld een ongekendé omvang heeft aangenomen. Thans is het woord weer aan de officieren van Justitie in dên lande, by wie de talrijke processen verbaal van de recherchedienst van het mi nisterie rustén. Het lijkt voor de hand te liggen, dat men thans op grote schaal tót vervolging overgaat. Over een paar wekèn, zo vernemen wy, zullen de officieren van Justitie zich hierover gezamenlijk beraden. Nederland heeft in de maand Maart weer een belangrijk overschot geboekt bij de Europese Betalings- Unie. Blijkens een voorlopige opgave van de Nederlandsche Bank be droeg ons overschot in het betalings verkeer met de landen van de Euro pese Betalings-Unie in Maart 134 millioen gulden. Prins Bernhard heeft lichte maagaandoening Prins Bernhard zal op medisch advies wegens een lichte maag aandoening enkele dagen het bed moeten houden. De nieuwe Oostenrijkse regering •/.al bestaan uit acht ministers van de (katholieke) Volkspartij, zes socia listen en een partijloze. De samenstelling is in gfote lijnen gelijk aan die van de vorige regering. Er is nog geen officiële namenlijst gepubliceerd, maar aangenomen wordt, dat de voorzitter van de Volks partij, ir Julius Raab. premier zal zijn. De langdurige crisis was het gevolg van het feit, dat de Volkspartij ook uiterst rechtse Onafhankelijken in de regering wilde opnemen, waartegen de socialisten zich verzetten. Gevaarlijk spel Na een maand van politieke intri ges heeft Oostenrijk weer een regering, gebaseerd op de sinds 1945 bestaande coalitie van Volkspartij en sociaal-democratie. Doch dit is nu wel heel duidelijk een uiterste nood zaak gebleken, veeleer opgelegd door de nog steeds voortdurende bezetting dan bevorderd door de voorliefde van de huidige minister-president,, tevens leider der Oostenrijkse Volkspartij, ir Julius Raab. Hij heeft de man der „kleine luy- den" in de Volkspartij, dr Figl. eerst een beentje gelicht als partijleider en vervolgens als kabinetsformateur. Hij heeft de Volkspartij onder toezicht geplaatst van de conservatieve frac tie. die hij tot een zelfstandige groep had georganiseerd. Hij heeft, terwijl Figl met de socialisten onderhandel de. een gemeenschappelijk regerings program opgesteld met de neo-nazi's en over dit program heeft hij dr Figl laten struikelen. Toen hij zelf kabi netsformateur was heeft hij gepoogd, de neo-nazi's binnen te loodsen in de regeringscoalitie. Dit laatste is mislukt door de wei gering van de socialisten en door de weerzin, die de bezettingsautoriteiten lieten blijken tegen recidiviste nazi's als regeringspersonen. Raab moest dus terugkeren tot het uitgangspunt van Figl: herstel van de coalitie tus sen katholieken en socialisten. Dat is nu gebeurd. Maar Raab is Figl niet en zijn samenwerking-uit-uiterste- noodzaak benevens zijn liefde voor conservatieve kongsi-vormingen zul len de kans op politieke spanningen in Oostenrijk vergroten. Ondanks de klinkende overwinning, die de Oostenrijkse democratie onder leiding der socialisten in Februari jl. bevocht, zal zij nu tot verdubbelde waakzaamheid worden genoopt. En dat omdat het katholieke conserva tisme, evenals dertig jaar terug, meer voelt voor fascisme dan voor sociale rechtvaardigheid. Advertentie I.M. ZATERDAG 4 APRIL. H 11 v e r- sum I. (402 m). KRO: 7.00 Gr. 7.10 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. 8.25 Metten van Paaszaterdag. 9.45 Gr. 9.55 Waterstan den. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gr. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamer koor en solist. 12.00 Angelus, paas- klokkén en gewijde muziek. 12.07 Gr. 12.3012.33 Land- en tuinb.meded. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gr. 14.20 Engelse les. 14.40 Ama teuruitzending. 15.15 Kroniek van let teren en kunsten. 15.55 Sopraan, tenor, vlooi, cello, trompet en spinet. 16.30 De schoonheid van het Grego riaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Ge- var. muziek. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Amusementsmuziek. 18.40 Regeringsuitzending. 19.00 Nws. 19.10 Gr. 19.20 Parlementsoverzlcht. 19.30 Gr. 20.25 De gewone man, 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gr. 21.40 Actuali teiten. 21.50 Radio Phllharm. Orkest. 22.45 Gr. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws ln Esperanto. 23.22 Gr. 23.30 Paas wake en Nachtmis. Hilversum II (298 m). VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gr, 7.15 Gymnastiek. 7.33 Gr. 8,00 Nieuws. 8.18 Gr. 8.55 Voor de vrouw. 9 00 Gr. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10 20 Voor de arbei ders ln de continubedrijven. 11.30 Bariton en plano. 12.00 Or. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gr. 13.00 Nieuws. 13.20 Dansmuziek. 13.55 Ra- dtoweekjournaal. 14.20 Lichte muziek. 14.45 Boekbespreking. 18.00 Orgel. 15.30 Van de wieg tot het graf. 15.45 Metropola-orkeat. 16.15 Sport. 16.30 Rotterdams Phllharm. Orkest. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-varla. 18.20 Gr. 18.40 Lichte muziek. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout. 19.40 Het Oude Testament. 19.55 Deze week. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. pr. 22.00 Socialistisch commentaar. 22.15 Lichte muziek. 22.40 Onder de pannen. 23.00 Nieuws 23.15 Gr. Engeland. Ultz. voor Nederland: 17.0017.15 Engelse les voor beginne lingen, deel 6 (op 224, 49, 42 en 31 m). 22.0022.30 Nieuws. Spiegel van de week. Sportjournaal (op 224, 49 en 42 m). ZONDAG 5 APRIL. Hilversum I (402 m). NCRV: 7.00 Faaszangdlenst. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. 8.30 Morgen wijding. 9.15 Koorzang. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Gewijde muz. 9.55 Plech tige Hoogmis. 11.30 Gr. 11.40 Cemba logezelschap en bariton. 12.15 Apolo gie. 12.35 Orgel. 12.45 Zegen Urbl et Orbt. 13.00 Nieuws. 13.10 Amusem.- muz. 13.40 Boekbespreking. 13.55 Gr. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Kamerkoor. 15.00 Hoorspel. 15.40 Plano. 16.10 Kath. Thuisfront. 16.15 Gr. 16.20 Paasjubel. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Jeugddienst. 18.00 Koor. 18 45 Causerie. NCRV: 19,00 Samenzang, 19.30 Causerie. KRO. 19.45 Nieuws. 20 00 Gr. 20.25 De ge wone man. 20.30 The Messiah, ora torium. 22.45 Gebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Gr. Hilversum II (298 m). IKOR 7.00 Paasvroegdlenst. VARA- 800 Nieuws. 8.18 Torenmuz. 8.30 Voordr. 8.50 Orgel. 9-25 Voor de kleuters. 9.45 Causerie. VPRO: 10.00 Paasdlenstje v. d. kinderen. IKOR- 10.30 Kerkdienst. AVRO: 12.00 Amusem.muz 13.25 Even afrekenen. 12.45 Beiaardconcert. 13.00 Nieuws. 13.05 Meded 13.10 Ama- teursprogr. 14.00 Boekbespr. 14.20 Klein koor. 14.50 Toneelbeschouwing. 15.05 Omroepork. 16.10 Nederl. muz. 16.30 Sport. VPRO: Gesprekken met luisteraars. 17.20 Van het kerkelijk erf. VARA: 17.30 Tante Pos op haar vrije dag. 18.10 Nieuws. 18.20 Radio Phllharm. Orkest. 18.50 School voor vrouwen, blijspel. AVRO. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. muziek 21.05 Meded. 21.10 Désirée, hoorspel. 22.00 Hoorspel. 22.00 Hammondorkest. 22.25 Cabaret. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportages. 23.25 Gr. Engeland. Ultz voor Nederland: 8.00—8.15 Engelse les voor beginnelin gen (deel 3) (op 464, 49. 42 en 31 m). 17.00—17.15 Engelse les voor beginne lingen (deel 6) (op 224, 49. 42 en 31 MAANDAG 6 APRIL. Hilversum I (402 m) KRO- 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws. 9,45 Gewijde muz. 10.00 Kerkdienst. 11.30 Gr. 11.45 Orgel. 12.15 Gr. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Strljksextet. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13 15 Militaire kapel. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Paaszang. 15.30 Voordracht. 16.00 Kamermuz. 16.30 Gr. 17.00 Kamerork. 17.45 Regerlngsultz. 18.00 Vocaal damesensemble. 18.20 Sport. 18.35 Gevar. muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Blaas- trlo. 19.30 Causerie. 19.45 Gr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Bondsdag v. d. Chr. zang- en oratoriumverenigingen. 21.20 Paasoverdenklng. 21.50 Pass-oratorium 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 21.15 Gr. Hilversum XI (298 m). AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gr, 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Liederen. 9.30 Orgel. VPRO: 10.00 Paasspel. 10.30 Kerkdienst. 11.55 Korte Paasgroet. AVRO: 12.00 Gevar. muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Oosterse ultz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. 13 20 Da'ns- muz. 14.00 Causerie. 14.20 Radio Phllh. Orkest. 15.05 Muz. causerie. 15.50 Voor de kleuters. 16.20 Voor de padvinders. 16.30 Gr. 17.00 Sport. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Gr. 18.30 Accor deonorkest. 18.00 Muz. causerie. 19.15 Reportage, 19,25 Cabaret. 19.45 Gr. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest. 21.10 Meded. 21.15 Volksmelodieën. 22.15 Mijn kinderen en lk, hoorspel. 22.30 Muziekshow. 23.00 Nieuws. 23.15 -Mu- zlekshow. 23.40 Gr. Engeland. Ultz. voor Nederland: 8.008.15 Engelse les voor beginnelin gen (deel 3) (op 464. 49. 42 en 31 m). 22.0022.30 Nieuws. Engelse les voor gevorderden door Hendrik Koolhoven: shove, Jostle, hustle" (op 224. 49 en 42 m). DINSDAG 7 APRIL. Hilversum 8.15 Franse chansons. 8.45 Vrouwen koor en orgel. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gr. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Strijkkwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Gr. 12.30—12.33 Land en tulnbjneded. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Act. 13.25 Amusem. muz. 14.00 Opera. 15.15 Plano. 15.30 Ben je zestig. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de Jeugd. 17.45 Regerlngsultz. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sport. 18.30 RVU. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.15 Uit het boek der boeken. 19.30 Gr. 20.25 De gewone man. 20.30 Ultwlsselingsprogr. met de BBC. 21.00 Klankbeeld. 21.45 De Radiodokter. 22.00 Radio Phllharm. Orkest. 22.30 Gr. 22.45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Gr, Hilversum II (298 m). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gr 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gr. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Liederen. 9.25 Voor de hulsvrouw. 9.30 Gr. 10.50 Voor de kleu ters. 11,00 RVU. 11.30 Voor de zieken. 12,00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin b.meded, 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. 13.20 Metropole-orkest. 14.00 Zeg eens Amerika... 14.30 Klarinet en plano. 15.00 Gr. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gr. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amusem muz. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Plano. 18.30 Gr. 18.55 Reportage. 19.00 Harmonle-ork. 19.25 Paris vous parle. 19.30 Pianotrio. 20.00 Nieuws. 20.05 Au Salon des Va riétés. 20.45 Hoorspel. 21.50 Dansmuz. 22.20 Meded. 22.25 Reportage. 22.30 Lichte muz. 22.45 Bulteul. overs. 23.00 Nieuws. 23,15 New York calling. 23.20 Gr Engeland. Ultz. voor Nederland 22.00 Nieuws. Vraaggesprek met onze luisteraars. Boeken en schrijvers top 224, 49 en 42 m) TELEVISIE AVRO. 20 15—21.45 Actualiteiten en weerpraatje. Hierna: De bezoeker, toneelspel.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5