Hoe de Paashaas aan z'n chocoladen standbeeld komt BRAM vertrekt uit het Paleis Alle voetbalkrachten geconcentreerd Zo was liet de eerste keer Nederlandse jeugd klopt Zwitsers: 2-1 MAARTJE heeft de eieren zo maar voor het rapen Schilder het ei maar vol HIJ WAS ER TOCH! HET VRIJE VOLK ZATERDAG 4 APRIL 1953 PAGINA 8 De tijd, dat er gedurende de Paasdagen rustig Paastoer- nooien gehouden konden worden en de spelers wat ver ademing konden vinden in vriendschappelijk voetbal, is al lang vergeten. De laatste jaren werd er op de Paas- en Pinksterdagen gewoonlijk slechts „ingehaald", maar de grote achterstand, die er deze winter ontstaan is, eist nu op de feestdagen concentra tie van alle voetbalkrachten. Er kan geen dag en geen uur uit stel meer gegeven worden. Een volledig programma dus op de Tweede Paasdag met een aantal zeer belangrijke wedstrijden, waarin enkele spelers bovendien nog weer eens streng bekeken kunnen worden met het oog op NederlandBelgië over veer tien dagen. In afdeling A is de voorsprong van RCH nu wel heel groot geworden. waarbij men er natuurlijk steeds weer van uit moet gaan, dat het zijn twee achterstallige wedstrijden wint. De plaatselijke ontmoeting tegen 1 EDO kan nog wel wat moeilijkheden I opleveren. EDO. dat bovendien nog lang niet veilig is, heeft nl. altijd nog wat pijn van die 0--5 van de vorige keer. maar toch geloven we niet, dat de club van Schijvenaar het tot een revanche zal kunnen brengen. Ajax mag zich geen verdere misstap- j pen meer veroorloven, omdat de aar- i digheid er dan wel helemaal af zou I zijn, maar omdat de staart zich in deze afdeling nog al geroeid heeft, zal het zeker niet vanzelf gaan. Van het grootste belang voor de staart is ook Zwolse Boys— Frisia De Frisianen, moreel gesterkt door hun overwinning op Ajax van de vorige week hebben hun lot. weer geheel in eigen hand als ze deze wedstrijd win nen. De Volewijckers, dat ook nog niet helemaal gerust is, zal er wel met in slagen die onrust weg te nemen. Daarvoor is DOS. hoewel het de laat ste weken een beetje uit vorm is. met zijn twee internationals toch nog wei te sterk. VSV zal nog wel wat langer aan zijn (denkbeeldige» kansje vasthou- i den en van Enschedese Boys winnen Heracles—NEC wordt een ouderwets i vinnige ontmoeting met een typisch oostelijk karakter. Van belang is de wedstrijd nauwelijks meer, want ook het kansje van de Almelo-ers lijkt wel denkbeeldig' GVAVWageningen zal. evenals de eerste keer. wel nie't vei- van het ge lijke spel liggen. Komt Enschede dichter hij Zal Enschede Maandag een stapje dichter bij Heerenveen kunnen ko men0 Daarvoor is het dan eerst nodig, dat Heerenveen uitglijd". In vroeger jaren was een wedstrijd te gen Be Quick voor de Frezen altijd bijzonder moeilijk en dikwijls ge beurde het dat zij er de enige pun ten van het seizoen aan verloren. Be Quick herinnert zich nu echter nog altijd die smadelijke 8—1 nederlaag, die het in eigen huis leed. Soms zijn zulke zware nederlagen aanleiding tot een uiterste krachts inspanning om revanche te nemen. En naar die revanche zit heel En schede te verlangen! De Sportclub ontvangt zelf Blauw Wit, waartegen het in Amsterdam ge lijk speelde De Amsterdammers zijn lastige heien, maar ze zullen de zwartwitten toch wel niet nog een punt kunnen ontnemen. Van de resultaten van Enschede en Heerenveen hangt voor clubs als DWS, Stormvogels. Vitesse en Haar lem heel veel af. Zij kunnen alleen maar afwachten en intussen trach ten met verder achterop te raken. DWS zal het daarbij tegen het in degradatiegevaar verkerende Go Ahead niet eens gemakkelijk hebben. Haarlem speelt tegen 't Gooi. Ze Eindhoven-PSV: strijd om de leiding in D j hebben geen van tweeën de vorm van het begin van het seizoen meer Zeer waarschijnlijk blijven de punten wel in Haarlem Vitesse en Stormvogels komen te gen elkaar in het veld om uit te maken wie van de twee alle illusies maar moet laten varen In IJmuiden wonnen de Vogels met 40. Ditmaal houden we het op de thuisclub. Achilles—Elinkwijk wordt nog van belang voor de onderste plaats. AGOVV—Leeuwarden wordt een wedstrijd zonder angst of verwach tingen. An est voor HBS Angst zal er ongetwijfeld wel zijn bij HBS—VVV. Angst voor HBS, dat zijn langdurig, onafgebroken ver blijf in de eerste klas nu wel zeer ernstig bedreigd ziet. In de thuis wedstrijd tegen VVV liggen ook al niet veel kansen en de enige gerust stelling is misschien, dat Theole ook wel niet van Willem II zal kunnen winnen, zodat de hoop dan nog ge vestigd blijft op de thuiswedstrijd tegen Theole. Aan de top moet Sparta wel van SVV kunnen winnen. Sittardia en MW vechten voor hun laatste kansje, zonder dat -van te voren te zeggen zal zijn, wie dat kansje be houden zal. BW gaat waarschijnlijk revanche nemen op-Emma. Juliana— Excelsior en Brabantia—Longa heb ben weinig betekenis meer. Wed strijd van de dap De wedstrijd van de dag is na tuurlijk die tussen Eindhoven en PSV aan de Aalsterweg. De bovenste plaats staat hier rechtstreeks op het spel. Bij PSV thuis bleef de strijd destijds onbeslist <22). Waarschijnlijk heeft PSV op het ogenblik een net wat betere ploeg. Het gaat er echter maar om of spe lers als Van Melis. Schmidt en Snoek bi.i Eindhoven een beetje op schot zijn Schmidt en Van Melis menen altijd nog aanspraken te kunnen maken op een plaats in het Neder lands elftal. Dat zullen zij dan Maan dag nog eens moeten tonen. ADO zou er van kunnen profiteren als de strijd tussen Eindhoven en PSV opnieuw onbeslist bleef, waarop natuurlijk alle kans is. De Hagenaars zouden dan hun overwinning op RBC in het Zuiderpark behaald, moeten bevestigen. LimburgiaBleijerheide wordt een Mijnstreekgevecht, waar de brokken steenkool van zullen afvliegen. De vorige maal won Bleijerheide, mis schien is het nu Limburgia. TEC komt weer wat vaster onder aan door een nederlaag tegen HDVS NOAD zal thuis wel net sterk ge noeg zijn om een nederlaag tegen het onberekenbare Xerxes te voorko men. Maurits en DHC zouden de punten kunnen delen. AFDELING A SneekAjax WageningenGVAV Zwolse BoysFrisia De VolewijckersDOS Enschedese BoysVSV NECHeracles EDO—RCH AFDELING B Go Ahead— l'WS 't GooiHaarlem StormvogelsVitesse Blauw Wit—Enschede ElinkwijkAchilles Leeuwarden—AGOVV Be QuickHccrenveen AFDELING C SVV—Sparta Wi'lem II—Theole MVVSittardia Excelsior—Juliana EmmaBW VVV—HBS LONGABrabantia AFDELING D NACFeijenoord ADO—RBC EindhovenPSV XerxesNOAD B'e'jerheideLimburgia MauritsDHC TEC—HDVS In een (vooral van Zwitserse kant) mk te harde wedstrijd heeft het Nederlandse jeugdelftal de eerste ver liezersronde van het FIFA-toernooi met 21 gewonnen. Het versloeg de Zwitsers op het droge, zanderige van Union Halle en in het eindresultaat waren twee strafschop pen laan iedere kant één) verdis conteerd. De wedstrijd stond niet op tech nisch goed peil. Dat kon ook niet op dit harde veld, waarop de bal de meest onverwachte capriolen maak te. Geen van beide teams maakte gebruik van de onder deze omstan digheden zo nuttige pass langs de grond. De Nederlandse verdediging had het voornaamste aandeel m het succes. Na een minuut of acht nam Ne derland de leiding. Rechtsbuiten Asmussen zette voor, er ontstond een verwarde situatie voor het Zwitserse doel en enkele malen werd de bal ingeschoten, zonder doel te treffen. Toen kreeg Erkens de bal op het hoofd, maar hij schonk de kans aan zijn linker buurman Bovenius. die met een droog schot de Zwitserse keeper Rossetli geen kans gaf. Dc Zwitsers waren niet ontmoe digd en gingen energiek in de aan val, zodat het Nederlandse doel en kele malen onder druk kwam te staan. De Nederlandse verdediging liet zich evenwel niet van de wijs brengen en voor rust slaagden de Zwitsers er dan ook niet in te sco ren. Via penalty gelijk Nadat Asmussen in de eerste phase van de tweede helft tegen de lat had geschoten, ontsnapte het Nederland se doel aan een groot gevaar. De Zwitserse midvoor Meili werd door Beekman binnen de 16 meter-lijnen gevloerd, maar de arbiter vond deze overtreding niet meer dan een vrije schop waard. Het Nederlandse elftal bleef over het algemeen wat sterker, maar toch konden de Zwitsers gelijk maken. Bij een uittrap van Schouten con stateerde de scheidsrechter een over treding, die hij met een penalty be strafte. Via de paal schoot de Zwit serse spil Schneiter de bal tegen de touwen (11). Een verbeten aanvallend Oranje team behoefde niet lang op een tweede doelpunt te wachten. De eer ste aanval werd afgeslagen, de twee de had reeds succes, zij het op an dere wijze, dan men had verwacht. Asmussen hinderde de Zwitserse doelman op correcte wijze, maar die doelman wond zich desondanks op en maakte een dreigende beweging naar de Nederlandse rechtsbuiten. Scheidsrechter Godart vond dat een ernstige overtreding en wees naar de witte stip. Aanvoerder Kreyer- maat hergaf uit deze strafschop Ne derland de leiding (21). De Zwitsers gingen nog iets har der spelen en trainer Kaufman kreeg de nodige lichte blessures te behan delen, maar de Nederlandse ploeg liet zich niet van de wijs brengen en bleef de Zwitsers voor. Overige uitslagen De overigen uitslagen luiden; fina le groep, kwartfinales: Bergen: Tur kije—Luxemburg 30 (rust 2—0); Brussel: Hongarije—Ierse Vrijstaat 4—0 (rust 3—0); Luik: Engeland— Zuidslavïë 1—1 (na verlenging) (rust 1—0! Na loting is Zuidslavië in de halve finales geplaatst; Ant werpen DuitslandSpanje 15 (rust 0—3). Troosttoernooi, eerste rondeAalst: BelgiëNoord Ierland 4—3 (rust 2—1LierArgentiniëSaarland 7—0 (rust 1—0). Kraak weer in doel Plet Kraak is thans weer zover hersteld, dat hij Maandag hel doe' vaij Stormvogels kan verdedigen. Hebben jullie je wel eens af gevraagd, waarom er met Pasen chocoladen hazen te koop zijn? Kippen en kuikens óók, maar dat is geen wonder, want die hebben regelrecht wat met eieren te maken. Maar hoe komen ze nou aan die hazen en waarom zijn het geen konijnen of poezen of eenden geworden? Dat zal ik je nou eens vertel len. Er was eens een familie Haas. vader, moeder en twintig Haasjes, die de bakker van een kleine stad hadden beloofd om hem met het maken van de chocolade eieren te helpen. De bakker nam het aan bod dankbaar aan, want z'n knecht was ziek en hij moest ook nog de 357 Paasbroden bakken, die z'n klanten hadden besteld. „Hier hebben jullie het chocola- beslag", zei hij en hij zette een grote pan mei bruine brij op een karretje. „En hier zijn de ei-vorm pjes en de verf en de kwasten, want er moeten bloemetjes en halve manen en klaverblaadjes op die eieren worden geschilderd. Kunnen jullie dat?" „Natuurlijk", riepen de kleine Haasjes in koor. „Mooi, dan maar als een haas aan de gang", zei de bakker en hij ging haastig aan z'n Paasbroden. De" fa milie Haas trok met het karretje naar het bos en begon aan het grote werk. Het ging prachtig. Na een paar uur stonden er al dertien kant en-klare eieren onder _en kas tanjeboom. Zo druk waren ze bezig, dat niemand lette op de kleine Hein tje Haas, die aldoor stiekem z'n voorpoten in de pan met chocola- brij stak om ze daarna lekker af te likken. Telkens dieper boog hij zich over de rand, tot hjj ineens z'n evenwicht verloor en 'pardoes voor over in de pan viel. Niemand had iets gemerkt, tot meneer Haas z'n zoveelste ei wou gaan maken. Hij roerde in de pan met brij. Maar wat was dat? „Vrouw, kom es hier, het klon tert zo", riep hij naar mevrouw Haas. die juist, aan een mooi groen klaverblaadje bezig was. Samen trok ken ze de grote houten lepel uit de pot maar in plaats van een klont visten ze., een haas van chocola op. Een pracht van een haas, die met opgetrokken pootjes stokstijf op de lepel zat. „Wat gek dat we hem niet eerder hebben gezien", zei meneer Haas. „Zou hij al die tijd al op de bodem van de pan hebben gelegen?" „Néé-éé, ik ben het, jullie éigen Heintje!" wilde het Hazenklnd roe pen, maar hij kon geen woord uit- brengen. De chocola zat als een dik- nog nooit in z'n leven gemaakt. „Hoe hebben jullie dat beest ge maakt?" vroeg hij. „Wat weegt-ie zwaar, is ie nog gevuld óók?" „Zeker, zéker", zei meneer Haas, een beetje verlegen door het succes. „Het ging heel eenvoudig hoor. er was eigenlijk niks aan, we hebben er om zo te zeggen geen moeite mee gehad Heintje Haas had willen gillen: „Hij is met mij gevuld meneer de banketbakker ik ben het. Jullie moesten eens weten hoe benauwd ke kleverige muur om hem heen en ik het heb. hij droogde meteen op in de buiten- I Maar weer kon hij geen woord uit lucht, zodat hij geen poot meer kon brengen. De banketbakker zette hem bewegen. Het was een afschuwelijk gevoel. Als ze hem nou maar herkenden, als ze hem nou maar per ongeluk lieten vallen, zodat die dikke bast kapot brak! Maar ze lieten hem niét vallen, ze vonden hem véél te mooi. Héél voorzichtig zetten zc hem op de grond en toen ze met de eieren klaar waren, reden ze hem met de hele zaak naar de banketbakker. Die keek z'n ogen uit. Zoiets leuks had hij Tussen de koestal en de hooiberg liggen de jonge honden te zonnen; twee mollige herdertjes met slappe oren en slappe poten. Eppie en zijn broertje Paul zitten er bij. Waar de honden zijn, kun je Eppie en Paul bijna altijd vinden. De kleine herders zijn hun vrindjes en hun speelgoed tegelijk. Veel speelgoed zoals kinderen in de stad hebben, is er ook niet op hun boerderij, tussen Barneveld en Nijkerk. Hun vader, boer Gerrit v. d. Meyde, heeft heus wel eens een bouwdoos of een prentenboek voor ze meegebracht als hij terugkwam van de veiling in Barneveld, maar ze keken er nauwelijks naar om. De dieren zijn hun speelgoed. En aan dieren is hier geen gebrek. Er zijn er wel bijna duizend! Dat komt door de kuikens. Twee weken voor Pasen zijn de kuikens Een boerderij met duizend dieren op de boerderij gekomen, méér dan vierhon derd 1 Het zijn nog steeds donzige bolletjes die op hun trippelpootjes bliksemsnel door elkaar krielen in het warme kuiken- hok. Eppie en Paul en ook hun zusje Maartje die pas drie jaar is, hebben ieder hun eigen kuiken, een bruin, een gestreept en een zwart. Maartje heeft het hare, het zwarte, laatst uit het hok gehaald en is er mee gaan wandelen. Toen vader dat zag, heeft hij haar gauw weggestuurd, want als zo'n kuikentje valt, breekt het z'n pootjes. Maar eieren rapen dat mag wèl. Drie maal per dag gaat vader met een emmer naar het grote hok waar tweehonderd kippen lopen. Bruine kippen zijn het, die de hele dag rare pruttelgeluidjes maken. Praatkippen, noemt vader ze daarom. De kinderen helpen mee. Het is ook gemakkelijk, want je vindt ze zo in de broedhokjes. Moeilijker is het met de eendeneieren. De eenden lopen buiten en die leggen hun groenige eieren overal, midden op het weiland soms of tussen de struiken langs de beek. Dicht bü die beek lopen ook de kalkoenen en de pauwen. „Die pauw heeft dezelfde naam als ik", zegt Paul. Paul, die vijf is, hoort het ver schil tussen pauw en Paul nog niet zo goed „Heb je de kleine keuen en het veulen al gezien?" vraagt Eppie. Als zijn vader en Jaap, de knecht, terugkomen van het land, waar de paarden Nimoria en Orida de eg 1 hebben voortgetrokken, mag het Maartje pakt graag een van de 400 kuikens op. Maar eigenlijk mag dat niet van vader... veulen, samen met zijn moeder, even uit de stal. Het veulen is een week oud en het is nog nooit buiten ge weest. Daarom trippelt het onrustig heen en weer. Het vindt het allemaal nog maar vreemd. Het danst op z'n hoge poten en het laat al een zacht gehinnik horen. zoontjes van boer v. d. Meyde en zelfs die peuter van een Maartje staan er met de neus boven op. Ze weten heel goed, dat epn paard kan slaan met de achter benen laatst is nog een jongen op een boerderij onder Nijkerk lelijk ge wond door een trap maar ze lopen dicht langs merrie en veulen. Bang zijn ze niet. Ze beschouwen die paar den alleen maar als vrienden. Als vrienden zien ze ook al die andere dieren. Daarom durft Eppie gerust een big in zijn armen te ne men, ook al gilt die, alsof-ie geknepen wordt. Daarom ook zitten 'ze telkens weer op de hurken bij het hok met de kuikens. Het veulen is leuk, de honden zijn grappig, maar de kuikens, dat zijn toch de allerliefste dieren, daarover zijn Eppie, Paul en Maartje het eens...' in z'n etalage tussen de eieren, suikerkippen in mandjes en de verse krentenbroden. Heintje kreeg de ere plaats en al gauw verdrong de hele stad zich voor de spiegelruit, want niemand had ooit een haas van cho colade gezien. A aan dit kruiswoord raadsel mag iedereen meedoen, die nog geen zeventien jaar is. De oplossingen sturen naar Marlke. Het Vrije Volk. Hekelveld 15, Am sterdam of naar het bu reau van de krant. Er zijn mooie boeken voor de prijswinnaars! Horizontaal: 1. Rivier die in Zwitserland. Duits land en Nederland stroomt. 3. Persoonlijk voornaamwoord. -4. Reeds. Het noordelijkste deel van Finland 11. Bijzon dere bouwsels ln Egypte. 1-2, Wordt gedragen door een jongen die gaat zwemmen. 15. Hoor je deze ook wel eens als ze op straat spelen? 12. Persoonlijk voornaam woord. tB, Een der ouders. 19. Koord waar mee men een paard ment. 23. In. op. aan en over zijn hier voorbeel den van. 26. Open plaats bij een boerderij. 27. Af korting voor Arbeid Voor Onvolwaardlgen. 28. Pluk je haar. -23. Godsdienst (afk.). 30. Zo heet een oorspronkelijke Inwoner van Nieuw Zeeland. "34. Afgekorte boksterm. 32. Bevestigend Engels ant woord. -34, Onze natio nale luchtvaartmaat schappij. 34, Jongens naam. -S6. Hiernaar kijk Je ingespannen, wanneer Je aan het hengelen bent. 3(j. Toespijs. 39. Provin cie van de Unie van Zuld-Afrika. 48. Door boord glazen bolletje. Verticaal: 1 Dit vorm .ie als Je allemaal achter elkaar gaat staan.^J. Vol- op staat. Getrouwd pen. 20 Aartsvader. 21. gend op. -8^ Bl.i Zwolle met horizontaal 18. K het oor. 34 Vele musici kan je dit water vinden. Uitroep van pijn. iQ.L!d- tezamen. Groot ver- Margaretlia van Parma woord, 42 Grafsteen. 44. trek. -33. Zo spreekt men bekleedde van 1559 tot Helemaal gevuld. -H, ln Engeland een meneer 1567 hier te lande deze Rustig. 15. Gapperij. -HS, aan. "84. Bladgroente. 3L. functie, -6, Deze boom Hierin wordt de jus op- Gedwee. 33- Mulzenknlp. mag je ook een lep 110e- gediend. 44. Het prijzen 44Nummer (afk 4-t, men. 7. Zijde van een van iemands eigenschap- Vruchtennat. 42. Andere schip waar de wind niet Hevige wind. 22. Deel van benaming voor vert. 8. zen kan en hij kreeg kramp in z'n staartje. Buiten hoorde hij de men sen zeggen: „Wat schattig, het is net of hij óm vergiffenis vraagt zoals ie daar zit met die opgetrokken voor pootjes". De banketbakker had er ook schik in. Want, de mensen kwamen z'n winkel binnen en wilden de choco laden haas met alle geweld kopen. Maar hij wilde hem niet kwijt. Het beest fleurde z'n hele etalage op en hij verkocht er massa's eieren door. Ik kan 'm na Pasen nog in kleine stukjes hakken en per ons verkopen, dacht hij slim. Heintje intussen beleefde de vre selijkste uren van z'n leven Hij stond daar zonder een poot voor ogen te kunnen zien en zonder iets te kunnen verroeren. Eerst kreeg hij slaap in z'n rechter achterpoot, toen in z'n voorpoten en tenslotte sliepen ze alle vier. Z'n hartje bonsde zo hard als een hazenhart maai bon- Intussen miste men bij de familie Haas een kind. „We moeten hem hebben verloren, toen we de eieren weg brachten", snikte mevrouw Haas en ze rustte niet, voordat de hele familie weer op weg was naar de stad, Maar hoe ze zochten, ze vonden Heintje nergens. TY/S moeken links, we zoeken rechts, we zoeken naar een ei. IJ/ Dc Paashaas hee/t het meegebracht. Ging hij hier soms voorbij? rT Verkeersagent, zag u daarnet misschien een haas op straat, een met een zak met eieren waar was dat en hoe laat? O. hebt u niets gezien vandaag? Dan gaan ive naar de krant. Weet u soms, meneer Voskuil is de Paashaas al in 't. land? Nog niets gehoord? Wat jammer, maar hii moet er toch al zijn. Wie weet heelt hij een trem gepakt., dat kan, maar welke lijn? Ach alsjeblieft zeg, conducteur, vertel eens: zag u hem? Wat zegt u daar nu mogen er geen hazen in de trem? Is hij dan op de fiets gegaan of met. een rondvaartboot Je ziet hem heus niet over 't hoofd hij is drie meter groot, hij heeft een jas van poetskatoen en draagt een vilten hoed. Misschien zit hij in 't stadion och Abe. kijk eens goed. Hij kan zo ver niet weg zijn, hij is zeker in de buurt. Misschien heeft hij een wagen van Van Gend en Loos gehuurd. Misschien drinkt hij wel koffie op een zonnig druk terras. Of houdt hij meer van ranja met een rietje in zijn glas? We weten 't niet, we weten 't niet, we willen slechts ons ei. Dat heeft hij zelf aan ons beloofd; een briefje was er bij. We gaan nu maar naar huis. want daar wacht moeder met de soep. We lopen door de straat, maar kijk wie staan daar op de stoep: 't is vader en 't is moeder met een pakje in hun hand. Een pakje? Nee! Een doosje? Ncel Het lijkt wel op een mand! Een mandje vol met eieren. Dan is hij tóch geweest. Dan hebben we de hele tijd achter hem aangereesd. Maar vader zegt: (en zie je. daardoor komt het wel misschien) de Paashaas was wél in de stad, maar niemand kon hem zien! PETER En weer is het net als de vorige keer de 5-jarige Nelly Alida de Jong, Elft 23, Hip- polytushoef, die het beste vervolg op het verhaal over het paard Bram heeft bedacht. Er waren veel brie ven. maar ik kies eerlijk de mooiste en leukste inzending en diè was van haar. Ik moet er trouwens dadelijk bij vertellen, dat er voor de volgende keer ook al weer een mooi vervolg is (het elfde dus) van de 7-jarige Joost Kromhout uit Heemstede. Maar hij had helemaal vergeten om de Prins en de Prinses met elkaar te laten trouwen en dat kon toch niet, dat moet je toegeven. Iedereen mag tóch een nieuw ver volg insturen hoor, want het kan best zijn dat er nóg iets leukers komt, maar dat van Joost heb ik alvast bewaard. In het kort nog even het verhaal: Bram was een arm paard van een schillenboer Op een dag at hij een toverappel op en van dat ogenblik af kon hij alles toveren wat hij wilde. Hij heeft een tijd in het Paleis van de Koning gewoond en er daar vreemde avonturen beleefd. Z'n arme baas, de Schillenboer, veranderde hij in een Prins en die Prins is vanmid dag de gelukkigste Prins van de wereld. Lees maar wat Nelly er van maakt. En als je uitgelezen bent, maak je hetzelfde vervolg en stuurt het vóór Woensdag regelrecht naar: Marike, Het Vrije Volkje, Hekel veld 15, Amsterdam. Tiende vervolg En van lieverlee kwamen ze tenslotte In het stadje, tot vlak voor de winkel van de bakker, waar het nog altijd zwart van de mensen stond, „Kom mee" zei meneer Haas, „hij moet hier in de buurt zijn. Ik voel het, ik ruik hetEn hij begon tus sen de benen van de mensen door te kruipen, regelrecht de kant van de etalage uit. Mpwouw Haas deed het zelfde en alle kindertjes Haas ook en plotseling stonden ze. met z'n een en twintigen, in de eerste rij en druk ten hun neuzen tegen de etalage- mi t. Het was toen al laat in de middag geworden. De zon had al die tijd in de winkel geschenen, want de bak ker had door de drukte helemaal ver geten om z'n zonnescherm neer te laten. 1 n wat gebeurde er toen? Meneer de R en mevrouw Haas zagen mooie haas. die ze zo voorzichtig naar de stad hadden gereden, lang zaam smelten. Eerst kwamen er aan de buitenkant chocoladen zweetdrup peltjes op en toen begon het beest z'n staartje notabene te bewegen. Nee maar!... hun haas kwispelde. Hij kwispelde zo hard, dat er een barst in z'n chocoladen rug sprong. Het duurde toen maar even en kijk... hij stak waarempel z'n tong uit en hij begon met z'n oren te klappen! De chocolade droop gewoon met straal tjes van 'm af! Voordat iemand goed en wel be greep, wat er precies aan de hand was, lag er in de etalage alleen nog een grote brume plas. Want Heintje rende als een haas de etalage en de winkel uit. regelrecht naar huis. Hij was er nog eerder dan z'n vader en moeder en z'n broertjes en zusjes, die vier dagen lang om de beurt lik ten om dc laatste chocoladerestjes weg te krijgen. De banketbakker was in één dag beroemd, want het verhaal ver spreidde zich als een lopend vuurtje door het hele land. Alle ban ketbakkers wilden van dat ogenblik af Paashazen maken tegen de feest dagen. Maar het moesten Paashazen zijn, die niet het hazenpad kozen, natuurlijk. Daarom maakten ze ze van pure chocolade Maar het zijn allemaal standbeelden van die échte en enige Heintje Haas hoor, neem dat maar aan van MARIKE. Zij wonnen een boek De oplossing van het raadsel, dat twee weken geleden op de kinder pagina stond, luidt: Het Vrije Volk je. De plaatsnamen, die jullie op moesten zoeken, waren: Heerlen - Enschede - Tilburg - Veere - Rhenen - IJzendijke - Ederveen - Vinkeveen - Overveen - Lekkerkerk - Kesteren - Joure - Eemnes. De prijswinnaars zijn deze keer: Marga Slegt, Almelo: Joop Over- beek, Rotterdam; Adrina de Berg, Lemmer; Sonja Nieswaag, Aalst (bij Eindhoven); A. Poortman, Gronin gen; Henk Bosveld, Velp; Ria Ris- seuw, Aardenburg; Bert Lunshof, Assen; Trudy Noordij, Rotterdam: Herman Sul, Middelburg; Paula Langezaal, Gouda; Jouk v. d. Veen, Kampen; Marijke Dirks, Amster dam. Wat een drukte! O. wat heeft de Paashaas 't druk daar in de weide op zijn kruk. Hij maakt praatjes, grapjes tmet iedereen het hele dorp is op de been. De eendjes klimmen, snaterend op I de wal. Want 't is morgen Paasdag al! De honden blaffen in hun hokken de kippen flad'ren van hun stokken Het hele dorp is op. de been gaat allemaal naar de Paashaas heen. J'ANSJE MUIJLERMAN, Schim- melpenninckstraat 26, Almelo. Toen Bram even later keek, zag hij dat de Prins het Prinsesje een hand gaf. Oh. dacht Bram, die gaan vast trouwen1 En dat ivas ook zo hoor. Een week later was er bruiloft. Het Prinsesje u>as zo'n lief bruidjel Ze gingen in het paleis wonen. Nou, dan ga ik verder op, zei Bram.. Want ik weet nu dat mijn baas ge lukkig is. (Wordt door jullie vervolgd) UITGEBREID PAASPROGRAMMA

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5