mm Ds Joh. Prins over Israël Interplanetair verkeer Overval op winkelierster Madame Curie rolt plakt brandt fófób n-tï hTztfrs Maandag- 30 Maart 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad iSaÉBsÉsS Chr. Vrouwenbond Er bestaat onder de leden van de afdeling Apeldoorn van de Neder landse Christenvrouwenbond een on verflauwd enthousiasme om de Krui- ningsc vrouwen te helpen waar dit mogelijk is. Dit bleek in de ondanks de schoonmaaktijd druk bezochte ver gadering, welke Donderdagavond in Irene werd gehouden onder presidium van mevrouw G. M. J. van Ginkel- Piers. Zijn de mededelingen over het alge meen op vergaderingen een noodzake lijk kwaad, nu luisterden de dames met grote belangstelling naar de mede delingen, die mevrouw Fabery de Jonge deed naar aanleidng van het bezoek, dat het comité aan Kruiningen heeft gedaan. Er zijn nog heel veel naaidozen nodig, aldus spr., daarom zit men wel het meest verlegen, vooral omdat de geëvacueerde vrouwen mo menteel niets om handen hebben en nu gelegenheid hebben om te naaien, te breien en te stoppen. Een aanbeveling voor de collecte, bestemd om allerlei huishoudelijke artikelen aan te schaf fen, was op deze avond waarlijk niet nodig. Over het volk Israël, hield de Am sterdamse predikant, ds Joh. Prins een uitvoerig betoog, waarvan de titel luidde: Is er verwachting voor Israël? Een vraag, welke spreker aan het slot van zijn lezing met. een volmondig ja beantwoordt, na de lijdensweg, welke het volk Israël heeft moeten gaan, te hebben belicht, en deze kwestie vanuit de bijbel te hebben bezien naar aan leiding van uitspraken van Paulus. Het volk Israël heeft zich willen oplossen onder de volkeren, maar kon nergens 'rust vinden. Toen men dacht dat het einde nabij was voor Israël, in de tweede wereldoorlog en de afschuwe lijke massamoord plaats vond, is juist met een bewonderenswaardige energie het bewustzijn van dit volk ontwaakt. Het is juist de vervolging geweest, die de stoot gaf dat het volk Israël naar het beloofde land trok, waar thans met een ongelofelijke krachtsinspanning aan de opbouw wordt gewerkt. Het kan niet zijn, dat dit volk ten dode is op geschreven. Op het gebied van de landbouw, vee teelt, visserij, wetenschap enz. worden enorme prestaties geleverd en waar vroeger een zandzee zich troosteloos uitstrekte, wuift nu het golvend graan. Uitvoerig belichtte spr. de geeste lijke waarden van het volk Israël en stelde daar openhartig die van het Christendom tegenover. Examens detailhandel boter, kaas en eieren Door de Vakgroep „Detailhandel in melk, boter, kaas en eieren" afdeling Gelderland, werd gedurende een jaar een cursus gegeven ter verkrijging van het diploma „Vakbekwaamheid". Aan deze cursus, welke de eerste is in Gel derland, werd door 22 personen deel genomen, komende uit Apeldoorn en wijde omgeving. Van dit aantal slaag den er 19 terwijl er 3 moesten worden afgewezen. In The Corner had de uitreiking van de diploma's plaats en hierbij waren, behalve de cursisten en leraren ook aanwezig de adviseur van het vak onderwijs in Gelderland, ir J. Brink man te Arnhem, de voorzitter van de Vakgroep de heer W. G. te Reek (De venter) en de secretaris, de heer H. de Joode. te Apeldoorn. Nadat de voorzitter van de Vak groep cursisten en leraren had geluk gewenst met het resultaat reikte ir Brinkman de diploma's uit. Beide sprekers hadden grote waardering voor de geslaagden, die gedurende een jaar wekelijks twee avonden de lessen hadden gevolgd. De namen der geslaagden zijn: B. Beekman, L. Dees, A. C. de Graaff, J. A. Hazelaar, H. van der Kraats, H. Kwakernaat, J. D. ten Voorde (allen te Apeldoorn); voorts G. J. Bosman, B. Oosterink en W. de Ridder (Deventer), G. Smit en W. M. de Weerd (Elspeet), S. Last en D. van 't Slot (Ermelo), C. J. van der Kraats (Putten), W. Ooste rink (Rheden), A. Klein Swormink (Twello), H. Boeve (Uddel) en M. van Voorthuizen (Voorthuizen). De brandweer-radio Het komt de laatste tijd bij brand herhaaldelijk voor, dat de radiover binding tussen de radiowagen van de brandweer en de hoofdwacht in de kazerne wordt gestoord. De oorzaak van deze storing is, dat de golflengte, waarvan gebruik mag worden ge maakt, nl. 7278 meter, overbezet raakt. De brandweer heeft nu echter de beschikking gekregen over de golf lengte van 23 meter. Om hiervan gebruik te kunnen maken dienen de radioverbindingswagen en de zich daarin bevindende installatie te wor den verbeterd. Voorlopig kan worden volstaan met een verandering, welke het mogelijk maakt met de radio installatie vanuit elk punt in de kom der gemeente contact met de kazerne te verkrijgen. De kosten van de ver betering vergen ongeveer f 1000. Later zal de installatie zo moeten worden gewijzigd, dat verbinding vanuit heel de gemeente mogelijk is. B. en W. stellen nu aan de Raad voor (agenda Donderdag a.s.) ter ver betering van de brandweerradio een crëdiet van f 1000.te verlenen. Dr H. Groot sprak voor de Volksuniversiteit Voor de V.U. sprak in de Lutherse kerk onze oud-plaatsgenoot dr TI. Groot, die velen reeds kennen door zijn interessante lezingen op sterre- kundig gebied voor de radio. Ditmaal was het onderwerp Planetair Verkeer. Tijdens de jeugd van de spreker wer den de boeken van Jules Veine als 't ware verslonden, tegenwoordig is deze populariteit wel wat gezakt. Hier staat tegenover, dat de technische uitvoe ring van de aanvankelijke fantasti sche ideeën in deze tijd steeds concre tere vormen gaat aannemen. In Ame rika bestaan reeds verenigingen, die zich serieus bezig houden met het in- fWal is er te Centraal-Theater: van 27 Maart— 1 April hoofdnummer „Lokkend ge vaar", 14 j,; 19 en 21 uur. Woens dag 1 April 14.30. Donderdag 2 April, 19 en 21 uur, hoofdnummer „Melodie der Ber gen", 14 j. Minerva-Theater: van 27 Maart 2 April hoofdnummer „O.K. Nero", 18 j., 19 en 21 uur. Woensdag 14.30. Veluwe-Theater, van 27 Maart-2 April hoofdnummer „Het leven begint morgen", 18 j., 18.30 en 20.45. Tivoli-Theater: van 27 Maart1 April hoofdnummer „Sterren stralen over al", alle leeft.; 14.30. 18.45 en 21 uur; Maandag 30 Maart, Poort van Kleef, 20 uur, lezing Den Doolaard. Dinsdag 31 Maart, Huize Haytink, 20 uur, Ledenverg. „Het Apeldoorns Volksconcert". Zaterdag 4 April, Tuinmansdwarslaan, 20 uur, Apeld. Circus Tosca; 15 uur matinee. Maandag 6 April, Tuinmansdwarslaan, 20 uur, Circus Tosca; 14 uur ma tinee. Ter voorkoming van misverstand cd teleurstelling diene. dat In de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomeD welke per advertentie ln de N. A. Crt gijn aangekondigd. terplanetair verkeer en om lid te kun nen worden moet men aan betrekkelijk hoge wetenschappelijke eisen kunnen voldoen. De leiding berust bij een ze kere Braun, de ontwerper van de V 2. In de Arizona-woestijn doet men op grote schaal proeven met dit „wapen", dat een hoogte bereikt van circa 200 km; de meer geperfectionneerde ha len zelfs 4C0 km. Wil men buiten de aantrekkingskracht van de aarde ko men, dan is het noodzakelijk een snelheid te ontwikkelen van 11 km per seconde; hier is men op het ogen blik technisch nog met aan toe. Wel kan echter met een geringere snelheid (8 km per sec.) volstaan worden door gebruik te maken van zg. ruimte stations. Deze stations, die circa 1700 km buiten de aarde komen te liggen, tracht men te vormen door onbeman de raketten met materiaal in concen- risc'ne cirkels om de aarde te gelei den, waarbij zij uiteindelijk als een bijplaneet om de aarde blijven ïond- zweven. Vanuit deze ruimtestations bestaat dan gelegenheid het interpla netair verkeer te voltooien, waarbij men dan nog slechts een snelheid be hoeft van 3 km per seconde. Weten schappelijk staat wel vast, dat een reis naar de maan over 25 a 30 jaar tech nisch zeer zeker tot de mogelijkheden zal behoren. In Amerika is de slogan ingeburgerd: „Wie het eerste ruimte station heeft, beheerst de aarde De kosten, die uit dien hoofde door net ministerie van oorlog gedragen zou den moeten worden, bedragen 400 milliard dollar. Dr Groot besloot zijn leaing met de opmerking, dat dergelijke experimen ten ongetwijfeld hoge wetenschappe lijke waarden zouden hebben; de zui ver praetische resultaten daarentegen zijn zeer gering, te iienoemd. Onze plaatsgenote mej. A. H. van Asselt is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot telefoniste aan het De partement van Oorlog te Den Haag. Dader dreigde met ongeladen revolver Mevrouw Konijnenberg, winkelierster aan de Brinklaan, ondervond Zaterdag middag omstreeks half vijf de schrik van haar leven. Terwijl haar man achter het huis bezig was stapte iemand de winkel binnen en vroeg om een rol peper munt. Toen mevrouw K. de koper de pepermunt ter hand wilde stellen, zag ze plotseling een revolver op zich gericht en voegde de koper haar toe „Mond houden". Dit bevel had echter een averechtse werking op de vrouw. Ze begon luidkeels te gillen waarop de revolverman een greep deed in de winkellade en er vandoor ging. Door het gegil van mevrouw K. werden haar echtgenoot en buren ge alarmeerd. Een wilde jacht op de vluchteling, die per rijwiel was, ont stond. Een bediende van de Coöpera tie Vooruit wierp zijn rijwiel voor dat van de vluchteling waardoor deze ge noodzaakt was af te stappen. Hij richtte nu zijn revolver op de bedien de, die de wijste partij koos en weg dook. Toch zette hij, met vele anderen, de achtervolging voort. Men slaagde er in de man in de Van Galenstraat te grijpen en vast te houden tot de politie, inmiddels ge alarmeerd, ter plaatse aanwezig was. De winkeldief bleek te zijn de 28- jarige ongehuwde J. K. te Apeldoorn. Hij werd onmiddellijk gefouilleerd doch men trof geen revolver op hem aan. Overbrenging naar het politie bureau volgde. In een weilandje in de omgeving van de Brinklaan werd de H.H. ADVERTEERDERS! In verband met Goede Vrijdag zal ons blad VRIJDAG 3 APRIL NIET verschijnen. Onze kantoren zijn die dag GESLOTEN DE DIRECTIE. In dienst van mensheid en wetenschap Al zijn de ontdekkingen, die Madame Curie op haar naam heeft staan op wetenschappelijk-natuurkundig terrein momenteel niet nieuw meer, het is een figuur, die vooral nu de.volle aan dacht verdient om haar persoonlijk heid, welke zich aftekende in haar wetenschappelijke arbeid. Zij stelde zichzelf geheel in dienst van de we tenschap en de mensheid, bezat liefde voor mens en dier en was bekend om haar eenvoud, onbaatzuchtigheid en haar sterke drang naar gerechtig, heid. De bakermat voor haar strijd te gen onrecht en onderdrukking lag in haar geboorteplaats Warschau en zo streed 'zij ook la.tef Hoor de vrede, toen de onvolmaaktheid van het werk van de Volkenbond haar trof: „Wie de vrede wil, moet niet de oorlog or ganiseren, maar de vrede", ivas een van haar uitipraken. Het was ir Schut, die Vrijdagavond in Huize Haytink voor de afdeling Apeldoorn van het Humanistisch Ver bond op de maandelijkse bezinnings bijeenkomst deze belangrijke figuur, die tot de groolsten onder de mensen heeft behoort, heeft laten leven door drie facetten van haar geestelijk rijk leven te belichten, namelijk haar we tenschappelijke arbeid, haar karakter en haar persoonlijkheid, die in haar leven niet te scheiden waren. In het bijzonder liet de spreker deze figuur leven door Madame Curie zelf aan het woord te laten, door het citeren uit haar geschriften en vooral citaten uit het bekende boek „Madame Curie", geschreven door haar dochter Eve Curie. Marie Sklodowska, zoals haar meis jesnaam luidde, ontving haar opleiding als natuurkundige in haar geboorte stad Warschau en studeerde later te Parijs. Haar grote taak ving zij teza men met haar man Pierre Curie, met wie zij in 1895 huwde, aan in 1897, door zich te werpen op de onderzoe kingen over radio-activiteit. Zij ver wierf naar aarleiding van de ontdek king van radium uit radiumerts in 1903 de Nobelprijs voor natuurkunde en kreeg deze onderscheiding een tweede maal in 1921. Het waren in die tijd wereldschokkende ontdekkingen, die zij op natuurkundig terrein deed, na melijk die van het polonium en het radium. Toen in 1906 haar man stierf zette zij haar werk voort, volgde haar man op als hoogleraar en wist enkele jaren later zuiver radium te verkrijgen, dat ook een biologische werking bleek te bezitten en zeer belangrijk bleek voor de medische wetenschap. De radium therapie werd gébruikt voor het weg werken van kwaadaardige cellen. Zij stelde haar ontdekking volkomen in dienst van de wetenschap en de lij dende mensheid en het lag geheel in de lijn van haar nobel karakter, dat zij er niet aan dacht op haar ontdek king patent te nemen. Hoewel haar onderzoekingen in onze snelle moderne tijd nu niet meer op zienbarend zijn en daardoor ook de figuur van Madame Curie zelf op de achtergrond dreigt te geraken, is het vooral in deze tijd van groot belang te denken aan haar en haar vruchtbaar leven, dat zij geheel in dienst van de mensheid heeft gesteld en waarin zij de strijd aanbond tegen onrecht en onderdrukking, aldus besloot ir Schut zijn betoog. revolver, welke niet geladen bleek te zijn, teruggevonden. Bij het verhoor verklaarde de man dat hij wel een greep in de winkellade had gedaan doch mis had gegrepen. Er werd geen geld op hem gevonden. In de winkellade was een bedrag van f 500— aanwezig en de eigenaar con stateerde dat er enige tientjes ver dwenen waren. Morgen wordt J. K. voor de Officier van Justitie te Zutphen geleid. Filmavond voor de oude garde Veel belangstelling was er voor de filmvoorstelling welke in de Poort van Kleef voor „De Oude Garde", de Bond van gepensionneerden van Spoor-, Tram- en ander vervoerspersoneel werd gegeven. De grote zaal was tot de laatste plaats bezet, toen de heer Tj. Schoonveld, voorzitter van de Apel- doornse afdeling, zijn welkomstwoord richtte tot de aanwezigen en zijn vreugde uitsprak over de grote belang stelling. Hij richtte woorden van dank aan het adres van de heer Sterckel, die deze filmmiddag mogelijk maakte door het beschikbaar stellen van films. Een zeer aantrekkelijk programma werd hierna afgewerkt. Begonnen werd met de film „Mijn neef uit Ca nada" waarin het leven van tal van Nederlandse emigranten wordt uitge beeld. Films over Nieuw-Zeeland, Austalië en Canada werden gebracht, benevens de rolprent, welke werd vervaardigd ter gelegenheid van de Jan van Rie- beekfeesten in Zuid-Afrika. Met elkaar een programma, dat door de gepensionneerden in bijzondere mate werd gewaardeerd en een mid dag, waarop het bestuur van „De Oude Garde" met voldoening kan terugzien. Groslijststemming K.V.P. De stemming voor de candidaten op de groslijst van de K.V.P. had tot re sultaat, dat voor Apeldoorn werden gekozen: H. Th. Balfoort (1), C. Hoff man (2), H. v. 't Erve (3), M. van 't OeverWesseling (5), H. Hafkamp (7) en J. Peek (9). Voor de buitengemeenten werden gekozen H. Kruitbosch (Loenen) (4) en J. Tijhuis (Klarenbeek) (6). Hieraan werden toegevoegd C. Mor- sink en dr A. Strang (8 en 10). De nummers geven de plaats aan op de candidatenlijst. Gemeenterekening 1950 B. en W. hebben de Raad bericht, dat zij de gemeenterekening over het jaar 1950 met de volgende cijfers ac- coord hebben bevonden: Het batig saldo van de gewone dienst bedraagt: f 68.918,27. De achter stallige inkomsten zijn becijferd op f 374.830,45 en de achterstallige uit gaven op f 177.896,33, zodat het batig saldo hiei-van is f 196.934,12 en het ge zuiverd batig slot derhalve bedraagt 265.852,39. Wegverbetering en riolering Voor de uitvoering van het plan tot riolering en wegverbetering tussen Asselsestraat en Brinklaan/Chr. Geurtsweg, is het nodig, dat een groot aantal stroken grond wordt aange kocht. Dit vordert in totaal een uit gave (voor de gemeente) van f 21.984.—. Dit bedrag is begrepen in het crediet van f 1.693.972.— dat de Raad reeds voor riolering en wegver betering verleende. B. en W. zullen nu Donderdag voor het aankopen van de gronden het fiat van de Raad vra gen. Hoek Langeweg-Loolaan wordt verbreed Meer dan eens zijn pogingen aange wend om de uit verkeersoogpunt ge vaarlijke hoek LoolaanLangeweg te verbreden, doch steeds zonder resul taat. De gemeente kon niet tot over eenstemming komen met de eigenaar van het hoekpand Loolaan 54. Dit pand is echter onlangs in eigendom aan het Rijk overgegaan en daarom hebben B. en W. zich tot de minister van Oorlog gewend, die bereid bleek aan de wensen der gemeente tegemoet te komen, wanneer de gemeente zorgt voor de plaatsing van een nieuwe erf- afscheiding, het verlagen van de uit wegen naar de Langeweg en Loolaan, het verlengen van de stoep en alle verdere voor een goede oplossing no dige werkzaamheden. De kosten van een en ander zullen ongeveer f 4500.bedragen. B. en W. zullen nu Donderdag voorstellen de werkzaamheden uit te voeren, in over leg met de Genie. INGEZONDEN MEDEDELING. Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Verbouwing Muziekschool In de Donderdag te houden raads vergadering zullen B. en W. voorstel len: a. een crediet van f 53.600.te ver lenen voor het verbouwen van de voor malige ambtswoning bij de Van Kins- bergenschool; b. in principe te besluiten de ver bouwde ambtswoning te verhuren aan de Stichting De Apeldoornse Muziek school en c. het subsidie ten behoeve van de Muziekschool in de begroting 1953, ge raamd op f 6500 te verhogen met f 2400.— In 't verbouwingsplan is ontworpen een kamer voor de directeur, twee lo kalen voor klassikaal onderwijs, vijf kamers voor individueel onderricht, 'n wachtkamer, een zaaltje voor uitvoe ringen, plaats biedende aan ongeveer 120 personen, een toegang aan de zuid zijde tot de gymnastiekzaal, het on derbrengen van toiletten en het ge schikt maken van de zolder voor berg ruimte. Een zeer aantrekkelijk onderdeel van het plan achten B. en W. het zaaltje voor uitvoeringen, omdat aan- derge lijke zaaltjes een grote behoefte be staat. Verder moet nog een centrale verwarmingsinstallatie worden aange bracht. Het subsidie voor de Muziek school moet worden verhoogd, omdat de Stichting na verbouwing hogere huisvestingskosten krijgt. Lou en Henriëtte in Apeldoorn Onze plaatsgenoten hebben zich niet bepaald „het vuur uit de sloffen ge lopen", zoals men dat pleegt te noe men, om Henriëtte Davids en Lou Bandy te zien en te horen. De grote zaal van La Bordelaise was Zondag avond althans slechts half gevuld, toen Lou Bandy zijn entree maakte, hetgeen hij deed op dezelfde wijze en in vrijwel gelijke bewoordingen, zoals hij dit reeds vele jaren doet. Als tweede trekpleister fungeerde Hen riëtte Davids en op dit tweetal, Lou en Henriëtte, dreef deze avond, waar op veel gelachen is. Want ondanks het feit, dat de door Lou getapte moppen zeer lange baarden hadden en de con ference en liedjes van Henriëtte Da vids niet bepaald uitmuntten door een hoog geestelijk peil, sloeg zowel het een als het ander in, mede dank zij de geroutineerdheid, welke deze artis- ten eigen is. In de sketches werkte Carla van der Hurk mede, en zij deed dit op char mante wijze, geassisteerd door Paul Ostra, wiens „Rechtszitting" ware lach-orkanen ontketende. Voor het muzikale gedeelte zorgde de accor- deonnist Teunissen. Het „glansnummer'' van de avond was „Met Heintje en Lou naar de Speeltuin toe", een piet al te smake lijke vertoning, waarvoor langzamer hand wel eens iets anders in de plaais mag worden gesteld. Het lichtfeest in Berg en Bos Op de raadsagenda voor Donderdag komt een voorstel van B. en W. voor om te bevorderen, dat de „Stichting Vreemdelingen- en Cultuurcentrum Apeldoorn" een som van f 20.000.— leent aan een nog te vormen stichting die het lichtfeest in Berg en Bos deze zomer zal organiseren. De Raad had voor dit lichtfeest reeds een crediet van f 26.250.gegeven, maar de commissie, welke zich zou belasten met de organisatie van het feest, is van mening dat het voordelen biedt wanneer een stichting de zaak in handen heeft. Want een eventueel batig saldo van het lichtfeest kan dan worden gereserveerd voor volgende manifestaties. B. en W. zijn het met de zienswijze van de commissie eens en het bestuur van genoemd Centrum heeft reeds be sloten een lening van f 20.000.— te verstrekken, onder voorwaarde, dat een eventueel batig saldo aan zijn fonds zal worden toegevoegd. Het raadsbesluit, waarbij een crediet van f 26.250.werd verleend, kan nu worden ingetrokken. De Stichting 1940-1945, die deel zou nemen aan de organisatie van het lichtfeest, heeft zich teruggetrokken, omdat men geen overeenstemming kon krijgen inzake een taakverdeling. Zó wordt „Aspirin" in Japan geschreven. Ook in het land van de rjjzende zon wordt verkoud heid bestreden met Aspirin, evenals in Nederland. Aspirin is alleen echt met het Bayer- kruis, het symbool (BAïeR) van vertrouwen. Palmpaas-optocht Van wijd en zijd kwamen de kinde ren Zondagochtend naar de Asselse straat, teneinde hun fraai opgetuigde „Palmpaas" aan het oordeel van een jury te onderwerpen. De belangstel ling was zo groot, dat de politie het verkeer op de Asselsestraat moest re gelen. Door de plm. 600 kinderen was over het algemeen veel zorg aan hun „Palmpaas" besteed en vele Palm pasen waren er, die getuigden van een goede smaak en een grot.e mate van originaliteit. De jury, bestaande uit de heren Menkveld, J. W. C. van Riel en J. S. Lamers, stond voor een uitermate moeilijke taak, doch kweet zich daar van op voortreffelijke wijze. Nadat de beoordeling had plaats gevonden, for meerde men een lange stoet en trok men door verschillende straten in de omgeving van de Asselsestraat. Uiter aard trok deze kleurige optocht veel bekijks. De jury kende de volgende prijzen toe: Eerste prijs: Jantje Hertgers, Klaas Hertgers, Elly van den Heuvel, Mia Kerkmeijer en Lien van Lelieveld. Tweede prijs: Henkie Menkveld, Robbi Fransen, Marieta van Riel, Christa van Riel, Jople Geerlings en Gerda Colley. Derde prijs: Dicky Brons, Benny Lo- jenga, Bertha Meerding, Anneke Krom- bos, Marion van Ruiten, Inge Smal- lenbroek, Henkie Krijgsman, Teuni Kuiper, Greetje Bomhof, Kijntje Jan sen van Galen. Voor de jonge niet-prijswinners was er een versnapering en een troost prijs, zodat een leder hoogst voldaan huiswaarts keerde. Marktbericht. APELDOORN, 30 Maart. Kippen f 2 f 2.15 per kg; jonge hanen f 2—f 2.39; konijnen f 2—f 2.10; schapen f 60— f 70; lammeren f 35f 40: kalveren f 30—f 40. Aanvoer 12.000 kippen. Handel traag. WAT ZEGT Roeit uut d'n Enlt Wordt het hier het *2 Oosten"2

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2