FIKSE FIKSE EVEN PIEKEREN Koud en onbestendig! SPAAR KAMPER NIEUWSBLAD VAN ZATERDAG 28 MAART 1953 hh\wun:i\ VOOR HET ZWAKKE KIND Elk jaar worden ook uit Kampen 'bleekneusjes naar zee of bos gezonden, om in de mooie natuur nieuwe krachten op te. doen. Dat hiermede goed werk wordt verricht blijkt wel hieruit, dat het de kinderen aan te zien is dat ze veran dering van lucht hebben gehad. De meesten komen aanmerkelijk opgeknapt naar huis terug. De resultaten die met deze arbeid worden bereikt stemmen tot grote tevredenheid. Elk jaar worden de kinderen die voor uitzending in aan merking komen door de schoolarts, dr Pel, gekeurd en aangewezen. Deze prachtige arbeid kost natuurlijk geld en derhalve begint 30 Maart a.s. de jaar lijkse lijstcollecte voor het zwakke kind; van de opbrengst worden kinderen van alle gezindten naar buiten gezonden, de verschillende verenigingen werken sa men. Wy bevelen deze collecte van harte aan. Onze eigen Kamper kinderen wor den er mede geholpen en wie iets van dit werk meegemaakt heeft, weet, welk een weldaad het voor vele kinderen is naar buiten te kunnen gaan om sterker en gezonder terug te komen. Iedere gulden voor dit werk geofferd is welbesteed. Men leze verder de advertentie in dit nummer. P.T.T. WERKTE VLOT De fa. Ter Horst van Geel had ter gelegenheid van haar Modeshow uitnodi gingen verzonden die via de PTT werden bezorgd bij de Kampenaren. Het was kort dag, zodat de vrees bestond dat een en ander niet meer tijdig bij de mensen zou komen. De vrees was echter ongegrond, want de heren van de PTT zorgden er voor dat een en ander tijdig in de brievenbussen lag. Als dank voor deze medewerking heeft de firma paar flinke taarten op het postkantoor laten bezorgen, welke geste door PTT-mensen met een dankgedicht aan de firma werd beantwoord. PAAS-ZANGDIENST Op initiatief van de Commissie voor Buitengew. Kerkelijk Werk wordt ook dit jaar weer een zangdienst gehouden en wel op Stille Zaterdag des avonds S uur in de Broederkerk. Er zullen Passie- en Paasliederen gezongen worden. Dj Meesters fungeert als liturg en het Her vormd Kerkkoor verleent zijn medewer king. OP TWEETAL Ds G. Visee te Kampen en ds P. K, Keizer te Groningen staan op het twee tal voor het beroepen van een predikant bij de Geref. Kerk te Utrecht (C.), GEEN SPREEKUUR Dinsdag 31 Maart a.s. kan de Burge meester van Kampen geen spreekuur houden. HOGESCHOOLDAG De jaarlijkse Schooldag van de Theo logische Hogeschool (Oudestraat) zal dit jaar worden gehouden op Donderdag 7 Mei a.s. en de Bidstond op Woensdag-: avond 6 Mei. JUBILEUMVIERING UITGESTELD De Wilhelminaschooi in Brunnepe heeft dit jaar 40 jaar bestaan en het lag in de bedoeling deze gebeurtenis dit voorjaar met leerlingen en oud-leerlingen op enigszins feestelijke wijze te vieren. De voorbereidingen wei-den echter door kruist door de grote ramp die ons land heeft getroffen, zodat besloten is de vie ring van het jubileum uit te stellen tot het komende najaar. VERKEERSEXAMEN Dinsdag is men begonnen met het af nemen van de verkeersexamens voor de leerlingen van de 6e klassen van schillende lagere scholen. Vrijdag zijn deze examens voortgezet en regelmatig kan men de meisjes en jongens door de stad zien rijden om in de practyk te la ten zien dat zij begrip hebben voor de eisen die het huidige verkeer ook aan wielrijders stelt. De Verkeerspolitie con troleert of de leerlingen de verkeers. voorschriften kennen en op de juiste wij ze gebruiken. Het schriftelijk examen is al enige tijd geleden afgelegd. TERUG TE BEZORGEN BIJ Onlangs namen drie Kamper heren het besluit hun jarige zuster in Schiedam met een bezoek te vereren. Alles werd in orde gemaakt en de nodige cadeaux den gekocht. Een en ander kwam ter ore van een andere Kampenaar, tevens een goede kennis van het drietal, die 'n vreemde duif in zijn hok had, welke bij hem was komen aanvliegen. Gebleken was, dat deze duif uit Schie dam afkomstig was en verzocht werd de vogel mee te nemen naar Schiedam en aan de wettige eigenaar terug te bezor gen. Daar was geen enkel bezwaar te gen. En zo toog het drietal Kampenaren naar Schiedam, vergezeld van een doos met luchtgaten, waarin de duif de reis mocht maken. Onderweg werd nog eens gekeken hoe de duif het maakte en alles bleek in orde te zijn. De ontvangst in Schiedam was feeste lijk en werd, daarvoor is men in Schie dam, met een druppeltje vuurwater ge vierd. Hierna besloot een van het drietal de duif even weg te brengen, want men kon het beest niet te lang in de doos laten zitten. Met de duif vertrok hij naar het aan gegeven adres, waar hij ook al hartelijk werd ontvangen door een dame, die blij was de verloren duif terug te krijgen. Hij werd met de duif op de thee genood. Toen was het moment aangebroken dat de duif zijn oude bazin zou terug zien. De doos werd geopend, maar o schrik, inplaats van een duif kwam er een oud-lappen popje te voorschijn. De Kampenaar was even sprakeloos, de dame keek kwaad, omdat ze meende voor het lapje te zijn gehouden. Toen de Kampenaar zijn spraakvermogen terug had liet hij in onvervalst Kampers zijn mening horen: „Dat ebben mi'j die schooiers elapt". Meteen verliet hij de theevisite om naar het huis van zijn zuster terug te keren en rekening en verantwoording te eisen. Dit was echter niet nodig, want de beide andere broers en de zuster waren hem gevolgd en stonden achter de deur te luisteren. Ter wijl een en ander door de familieleden over en weer gezegd werd, kwam ook de bazin van de duif naar beneden stormen met de mededeling dat ze bedrogen was. Als een geroutineerde goochelaar tover de echter een andere broer de echte duif te voorschijn; het was maar een grapje geweest. De vredsduif won het en men ging ge. zamenlijk een kopje thee drinken bij de eigenaresse van de duif, die ook wel een grapje kon waarderen. Alleen de duif vond dat mensen toch maar raar kunnen doen in Schiedam. UWr/JD UW GEZONDHEID! bij de grote voorjaarsschoonmaak 1 Koop een STOFZUIGER met enorme zuigkracht en lange levensduur bij OUDESTRAAT 108 TELEFOON 151 Adv.-Ingez. Med. DE CEFA, AFD. KAMPEN, GESTART MET „DIE NACHTWACHE". Grote publieke belangstelling. De afd. Kampen van de Cefa, (Chr, Filmactie) is Vrijdagavond gestart in de Hanzestad met de mooie indruk wekkende film ,,Die Nachtwache". De belangstelling was zeer groot, zodat de zaal ggheel gevuld was. Ds Meesters sprak een openings woord en wees er op, dat er kilometers papier gebruikt worden voor het druk ken van slechte en ongewenste boeken. Onze taak is te bereiken dat er zoveel mogelijk papier gebruikt wordt voor het goede boek, Spr. wees hierbij op de actie voor het goede boek tijdens de boekenweek. Dat er slechte boeken zijn betekent niet dat men het goede boek maar aan de kant moet zetten. Kilometers celluloid worden ook ge bruikt voor het vervaardigen van in ferieure films. Daarom moeten wij al les doen, om evenals het goede boek ook de goede film te krijgen, die van culturele waarde is of goede ontspan ning brengt. Wij hebben daarom ge meend te Kampen een afdeling van de Cefa te moeten stichten. De film heeft zich in de wereld genesteld en is niet meer 'weg te krijgen. Daarom moeten wij de goede film er uit pikken. Spr. hoopte dat de Cefa in Kampen veld zal winnen. Hij heeft critiek gehoord, maar hij heeft in Indonesië ook jon gens ontmoet die van huis uit nooit een film gezien hadden. In Indonesië, los van het ouderlijk huis, gingen ze alles zien. Dat moeten we voorkomen. Daar om hoopte spreker dat de Cefa zowel bij ouderen als jongeren een rol van betekenis zal gaan spelen. Op cultu reel gebied is er veel goeds te brengen. We moeten geen filmmaniakken wor den en maat weten te houden. De afde ling telt reeds 130 leden en het be stuur rekent op alle medewerking van de leden. In deze actie zit ook het zen dingselement. Door goede films brengen trekken wij ook hen die nu ontspanning elders zoeken en hen die doelloos door het leven gaan. We kun nen God dankbaar zijn. dat wij dit werk mogen doen. Een krachtige Cefa in Kampen kan van grote betekenis zijn. Hierna werd begonnen met de film vertoning. Het voorprogramma bracht een film over Amerika en een heel goede kleurenfilm over Australië. De hoofdfilm was „Die Nachtwache" de geschiedenis van ds Heger, die vrouw en kind verliest en toch in zijn geloof berusting weet te vinden. Met grote aandacht werd deze film door de aanwezigen gevolgd en het uitstekende spel wist de aandacht tot de laatste meter gespannen te houden. We heb ben reeds enkele malen een beschrij ving van deze film gegeven, omdat ze reeds eerder als normaal- en als smal film in Kampen is vertoond. Het be stuur is met het brengen van deze film goed gestart, omdat deze rolprent iets tot de mensen te zeggen heeft. HET ARTILLERIE MEETREGIMENT HEEFT EIGEN ORGAAN. Dezer dagen is het eerste nummer verschepen van „Armeta", de veer tiendaagse periodiek van het Artillerie Meetregiment. Voor een eerste maal ziet dit or gaan er keurig verzorgd uit; in het voorwoord van de redactie wordt o.m. geschreven, dat er wel militaire orga nen en bladen genoeg zijn, maar dat de militairen van het A.M.R. daar dik wijls zo weinig aan hebben. Gebeur tenissen in en om de eigen kazerne worden in de andere bladen niet op genomen en het is zo prettig om over de plaatselijke toestanden op de hoogte te blijven. Zo lezen we dan in dit eerste num mer van Armeta verslagen van ge beurtenissen van RAO-avonden. aan kondigingen van bioscoopvoorstellin gen, verlofregelingen van het directo raat Verkeerswezen K.L. in het rayon Noord, waartoe ook Kampen behoort. Verder zal getracht worden een puzzle- rubrielc in het leven te roepen en wordt aandacht geschonken aan de vrijetijdsbesteding van de jongens door een rubriek techniek. De waarnemend commandant, ma joor E. J, P. de Krijger schrijft in zijn voorwoord: Ter gelegenheid van het verschijnen van het eerste nummer van ons eigen blad, wil ik met genoe gen aan het verzoek een voorwoord te schrijven voldoen. Hierbij heb ik im mers de gelegenheid om aan alle le zers mijn instemming te betuigen met het door de samenstellers van dit blad genomen initiatief, om met een ge schreven periodiek 'n middel te ver schaffen voor ieder lid van de afde ling om het woord te richten tot alle anderen. Daar dit eerste nummer van dit blad samengaat met de oprichting van de parate Artillerie Meetafdeling, benut ik maar dadelijk deze plaatsruimte, om U allen, officieren, onderofficie ren, korporaals en soldaten van de Ar tillerie Meetafdeling onder ogen te brengen, dat er van U wordt verwacht, dat U. voor het volbrengen van de taak waarvoor onze afdeling is geroe pen, voor de volle honderd procent Uw plicht zult doen. Het Nederlandse volk, dat zich zo veel persoonlijke en financiële offers brengen moet voor zijn strijdmacht, vraagt dit van U. Een opdracht die ze ker tot de mogelijkheden behoort, maar waaraan slechts kan worden vol daan, indien U Uw krachten hiervoor in onderling teamverband geeft. Dat deze grote plichtsvervulling voor velen met grote moeilijkheden gepaard zal gaan is mij bekend, maar ik wil U de verzekering geven dat uw superieuren dan des te meer waarde ring zullen hebben, naarmate U Uw werk met meer inspanning moet doen. Dat het de Artillerie Meetafdeling met haar „Armeta" goed mag gaan! Moties aan Hoofdbestnur De afdeling Kampen van de Algem. Militaire Pensioenbond heeft een twee tal moties aan het Hoofdbestuur van genoemde Bond gezonden en wel over de thans geldende bij- en toeslagen op de militaire pensioenen en over de premiebetaling door vrijwillig verze kerden. De moties luiden als volgt: PENSIOENEN De afdeling Kampen van de A.lge-j raene Militaire Pensioenbond, laat stelijk goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Februari 1951, No. 29. in leden vergadering bijeen op 25 Maart 1953 te Kampen. Van oordeel zijnde, dat de thans gel dende bij- en toeslagen op de mil. pen. sioenen, gelet op de steeds hoger wor dende kosten voor levensonderhoud, ontoereikend zijn, hetgeen nog in ster kere mate het geval zal worden indien de te verwachten huurverhoging per 1 Januari 1954 niet wordt opgevangen door compensaties, als gevolg waarvan de hiervoren bedoelde gepensionneer- den inzonderheid de laagst gepen- sionneerden in nog groter zorgelijke omstandigheden komen te verkeren dan nu het geval is, overigens vaststellende, dat deze pensioenen c.a. voorwat betreft hun onderlinge verhoudingen de noodza kelijkheid doen kennen een gelijk stelling te bewerkstelligen naar de thans geldende pensioengrondslagen. Verzoekt het Hoofdbestuur deze mo tie ter kennis te brengen van de Mi nisterraad de Ministers van de onder scheidene, hierbij betrokken Ministe ries, de Voorzitters van de Eerste en Tweede kamer der Staten-Generaal en gaat over tot de orde van de daj£ Voor het Afdelingsbestuur, De President, w.g. W. J. VELDKAMP ZIEKENFONDSPREMIE De afdeling Kampen van de Alge mene Militaire Pensioenbond, laat stelijk goedgekeurd bij Kon. Besluit van 6 Februari 1951, No. 29, in leden vergadering bijeen op 25 Maart 1953 te Kampen. Van oordeel zijnde, dat de premie voor de thans gangbare vrijwillig ver zekerden bij de ziekenfondsen voor de militair gepensionneerden inzon derheid voorwat betreft de laagst ge pensionneerden dusdanig hoog is, dat het betalen hiervan voor velen be zwaarlijk, zoal niet ondoenlijk is, het geen leidt tot ongewenste toestanden qua geneeskundige verzorging; Verzoekt de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid met aan drang wel een zodanige premieregeling te bewerkstelligen, dat de premie betaling door alle gepensionneerden kan worden bekostigd, waardoor de Een oude stoel prachtbijts Een naeuwe stoel Adv.-Ingez. Med. geneeskundige verzorging voor hen zij verzekerd. Verzoekt het Hoofdbestuur deze mo tie ter kennis te brengen van de Mi nisterraad, de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en ds Voor zitters der Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal en gaat over tot de orde van de dag. Voor het Afdelingsbestuur, De President, w.g. W. J. VELDKAMP „ULTIMATUM". Maandag, Dinsdag en Woensdag draait in het City-Theater de veelbe sproken film „Ultimatum". Het is voorwaar een huiveringwek kende gedachte: een atoomgeleerde, die ondergedoken is, heeft een kleine atoombom in zijn bezit (maar groot genoeg om de gehele Londense bin nenstad van de aardbodem weg te vagen) en hij dreigt de parlements gebouwen in de lucht te laten vliegen, indien de regering niet wereldkundig maakt dat zij de fabricage van atoom bommen stopzet. Ziedaar het onderwerp van deze film. door de tweelingbroeders Roy en John Boulting geproduceerd en geregisseerd door Sir Alexander Kor- da's London films. Het ultimatum in deze film be gint op Maandagmorgen als inspec teur Folland van Scotland Yard een brief op zijn kantoor krijgt, gericht aan de „Right Honorable President Downingstreet". Een keurige brief van de ene gentelman aan de an dere, ondertekend door prof. Willing- don, een bekend atoom-geleerde. Scotland Yard komt in beweging en in de film kan men op de voet vol gen welke maatregelen worden geno men om deze professor, die aan over spanning lijdt, te pakken te krijgen. Maar evenzo goed worden maatrege len genomen om de binnenstad te evacueren. Deze film werpt wel een scherp licht op de fantasie van de producers. Maar zij willen er mee te kennen ge ven, dat de atoombom niet aange wend moet worden als een vernieti gingsmiddel tegen de mensheid en als zodanig is deze film, die overal een prachtige pers heeft, goed ge- Vergelijk onze „Anker" Zig'-Zag' Naaimachine eens met elk ander merk. U ziet het direct MOOIER AFGEWERKT! EENVOUDIGER BEDIENING! LAGER IN PRIJS! Vraagt eens vrijblijvend demonstratie bij de Speciaalzaak in Naaimachines sedert 1905 OUDESTRAAT 108 - Telef. 151 Adv.-Ingez. Med. Horizontaal: 1 Jong van jaren; Slordig werker; 12 Zangvereniging; 13 Bloedhuis; 14 Laatstleden (afk.); 16 Tot fijn poeder gemalen graan; 18 Kleiaarde, met ijzeroxyde vermengd; 19 Kon. Besluit (afk.); 20 Familielid; 22 Bluffer; 24 Mannetjeshond; 25 In sectenetend zoogdier; 27 Duitse stad in Oost-Friesland; 28 Republiek in Z.-Amerika; 29 Uitruster v.schepen; 31 Door middel van; 32 Stad bij Düs- seldorf; 33 Drietenige struisvogel; 35 Deel van de onderarm; 36 Stof voor het vruchtbaar maken v. h. land: 37 Trouwe dienstbode; 39 Slimheid; 41 It. zilvermunt als eenheid; 44 Samen- gesteldbl. plant; 46 Bundel; 48 Lin kerzijrivier v. de Oise; 50 Elk der groepen v. plaatsen voor het publiek in een bioscoop e.d.; 51 Leerling v. e. opleidingsschool voor officieren; 53 V/."tervlakte; 54 Lokspijs; 55 Redelijk, ig; 57 Snij werktuig; 58 Decigram k.59 Lichte overjas; 66 Stad in Z. Frankrijk; 62 Bekend sportevene ment (afk.); 63 Aanspreektitel v. e. vorst; 64 PI. in Z. Limburg; 66 Voor malig overheidspersoon; 67 Hachelijk, gevaarlijk. Poollucht verdreef prille lentewarmte (Van onze weerkundige medewerker) Het droge voorjaarsweer, dat op de 18e Februari begon, heeft zich tot en niet 26 Maart weten te handhaven. Al leen op 2 3 dagen in Maart passeerde enkel frontje, waarvan dat op de 12e nog de meeste neerslag bracht (4.3 mm.) In totaal leverde Maart tot en met Donderdag j.l. bij ons plm. 7 mm. neerslag op. In Den Haag slechts 1 mm. Bijzonder mooi was het weer in de Noordelijke helft van ons land al die tyd niet en in bovengenoemde periode werd dan ook op 20 dagen mist waargeno men. De mistvelden waren in de regel van een zodanige dichtheid, dat wij in tegenstelling tot andere gebieden in Europa zeer veel zon tekort kwamen. Daarbij daalde 's nachts de tempera- tuur tussen 27 Februari en 25 Mrt. 17x bene den het vries punt (waarne mingen geldig voor station in de Noordelijke helft van Nederland). In de tweede helft van Maart was er eindelijk meer zonneschijn, zodat op 15, 16, 17, 19. 20, 24. 25 en 26 Maart het kwik boven de 10 graden kon uitko men. De maxima van Woensdag en Don derdag j.l. waren de hoogste: in het Noorden 16 tot 18 gr.; in het Zuiden plm. 20 gr. (Woensdrecht zelfs 22 gr. C. op de 25e!) POOLLUCHT IN HET OF FENSIEF! Inmiddels is in de loop van deze week (te beginnen op Woensdag) de slag om de lente in alle hevigheid ontbrand. Een diepe depressie trok langs IJs land naar de Lofoten, de eilandengroep voor de Westelijke kust van Noorwegen. WEER- BEWERINGEN Langs de achterzijde er van stroomde met stormachtige snelheden ijskoude poollucht naar het Zuiden, zodat op de Faroër-eilanden Donderdagmiddag al 'n temperatuur van 1, op Reykjavik van slechts 5 gr. gemeten werd. In Noord- Lapland stond het kwik de gehele dag zelfs lager dan 10 gr.! In het grootste deel van Europa kwam op dat moment nog warm lenteweer voor met temperaturen om en nabij de 20 graden, maar het was iedere opmerk zame waarnemer reeds duidelijk, dat dit de laatste stuiptrekkingen van de lénte moesten zijn. De sterk dalende barometer en de aanwakkerende wind wezen n.l. op de nadering van een actief storingsfroht, dat voorafging aan de koude lucht. Het eens zo machtige hogednikgebied boven het continent nam van uur tot uur verder in betekenis af en was niet meer in staat de aanvallen uit het Noor den of Noord-Westen te weerstaan. In Midden-Scandinavië veroorzaakte de verdrijving van de warme lucht veel regen (plm. 80 mm.), waardoor vooral in Noorwegen overstromingen ontston den. VOORLOPIG ONBESTENDIG! MAARTSE BUIEN? De vooruitzichten voor het komende weekend wjjzen op wisselvallig en on rustig weer, waarbij regen- en hagel buien niet uitgesloten moeten worden ge acht. In de Noord-Westelijke stroming van koude lucht ontwikkelen zich bij IJsland randstorlngen, die via Schotland de Noordzee bereiken en ook de atmosfeer in ons land ongunstig beïnvloeden. De temperatuur blijft de eerstkomende da gen aan do lage kant. Heden: City-Theater 6.45 en 9 uur „Vrouwenkooi" (18 jaar); 3 30 uur „Vlammende pijlen" (14 jaar); Gehoorzaal 7^30 uur „Zaalcon- cert" AMDG"; Koffiekamer van de Gehoorzaal 7.30 uur „Hersen- gymnastiek-tournooi (Pers. Ver. Berk Kampen IIgemeente-per soneel van het stadhuis van IJs- selmuiden) Zondag: City-Theater 6.45 en 9 uur „Vrouwenkooi"; 3 uur „Vlam mende pijlen"; Maandag: City-Theater 7.30 uur „Ul timatum" (14 jaar); Dinsdag: City-Theater 7.30 uur „Ulti matum"; Raadhuis 8 uur „Raads vergadering"; Gehoorzaal 8 uur „RAO-avond". Verticaal: 1 Ijverzuchtig; 2 Klein kind; 3 Plakmiddel; 4 Poedelhond: 5 Godin v. de vrede (myth.); 7 Nader- bijkomen; 8 Riv. in Duitsland; 9 Al vorens; 10 Titel (afk.); 11 Stevig ge bouwd; 15 Rang in een theater; 17 Oude lap; 18 Voorzetsel; 19 Vrucht; 21 Door gisting uit honig bereide drank; 23 Wars v. laagheid; 24 Iemand v. zeldzame grootte; 26 Knaagdier; 28 Bedevaartganger; 30 Zitstok v. hoenders; 32 Ketting zon der eind met emmers of bakken tot opvoer v. water; 34 Europeaan; 35 Samengegroeide klomp planten; 33 Heerlijk lustoord; 39 Speer, spies; 40 Afgestoken stuk gras; 42 Levens lucht; 43 Schuine stootnaad van el kander ontmoetende lijsten enz. die samen een rechte hoek maken (timm.); 45 Gemeen, min; 46 Gerecht bestaande uit Chin, vermicelli met verschillende toevoegselen; 47 Rust teken in psalmen; 49 Luizenei; 51 Veelkleurige siersteen; 52 Roofdier; 55 Opgeworpen hoogte in dijkloos land; 56 Soldatenhoofddeksel; 59 Aanw. vnw.; 61 Zindelijk, proper; 63 Eng. munt (afk); 65 Nikkel (afk.). KAMPEN. Geboren: Wim, zv. D. Vis- scher en J. Bles: Zwaantina Jacoba, dv. H. J. Remmelts en J. van Dijk: Klaas, zv. J. Rook en B. Riezebos; Wouter Rik, zv. J. Harwig en W. G. Grevelink; Jacoba Egberdina, dv. H. J. an Wezep en G. Rump; Bernardus Hubertus Josephus, zv. B. J. Drenth en G. J. Welsman. Ondertrouwd: Willem Schinkel en Trijntje Post. IJSSELMUIDEN. Geboren: Drie- seré Alice, dv. G. Schinkel en F. van der Vegt, II-152d; Nanne Antines, zv. F. Sellis en J. van der Veen, Dorpswei. Hendrik, zv. B. van de Grift en G. Rens, Zalk A-98; Gerrigje Aaltje, dv. L. van Regteren en J. Schaapman, Oosterh.weg 23; Adrianus Antonius, D. Lingeman en C. Bottenberg, III-1; Johanna Gerarda Josephina, dv. Het laatste Zeeuwse boerengezin van Walcheren kwam Donderdag in de Noord-Oost. polder aan op een boerderij aan de Espelerweg. Het was de fa milie Buteijn uit Wühelminapolder. Terwijl hun ouders met de ver huizers het huisraad naar binnen brachten, vermaakten de beide kin deren, Roosje en Stan, zich niet in het minst vermoeid van de lange reis al spoedig op de grote trekker. G. Kalter en J. G. Otten, Plasweg Gerritje, dv. G. van Gelder en J. van Dijk, Zalk A-110; Gerrit, zv. D. v. Unen en L. Marskamp, Zalk A-136. Ondertrouwd: Klaas Botma en Hen- drika Evink. Overleden: Hendrik Otter, 81 jr, wedn. van T. Roetman. Prins Bernhard in de Verenigde Staten Dank voor de Amerikaanse hulp Prins Bernhard, die op het ogenblik zijn in verband met de watersnood ramp afgebroken bezoek aan de Ver. Staten brengt, heeft Donderdagmor gen een beleefdheidsbezoek gebracht aan de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Foster Dulles, op het State Department. De prins arriveer de. vergezeld van ambassadeur Van Rooijen. In antichambre onderhield de prins zich ongeveer twintig minu ten met het hoofd van de afdeling voor Benelux-aangelegenheden van het Sta te Department. Francis L. Spalding. Het onderhoud met Foster Dulles duur de slechts tien minuten, aangezien Dulles spoedig daarna verwacht werd op het presidentiële jacht Williams burg voor besprekingen en een lunch met Eisenhower en Franse ministers. Na zijn onderhoud met Dulles begaf prins Bernhard zich naar het bureau van de onderminister, Bedell Smith, waar hij zich een uur lang onderhield met zijn oude vriend, die tijdens de tweede wereldoorlog hoofd van de ge nerale staf van Shaef onder generaal Eisenhower was. Ambassadeur Van Rooijen verklaar de na afloop, dat de prins aan Foster Dulles de dank van het Nederlandse volk had overgebracht voor de hulp bij de overstromingsramp. Dulles, die en kele dagen na de ramp in Nederland informeerde naar de huidige stand van het reddingswerk en werd door de prins op de hoogte gebracht van hetseen tot dusver is gedaan. De prins was later op de dag voor een lunch de gast van de Belgische ambassadeur, baron Silvercruys, in de ambassadeurswoning.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2