Nationale vierkamp in het Sportfondsenbad Klein programma voor de eerste klasse PIM, PAM, POM Zaterdag 28 Maart 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Vierde bïad Heerenveen en Haarlem kruisen de degens Robur-B.V.V. en twee derbies IN VERBAND met dc wedstrijden Oost-NederlandNoord-Oost-Frankrijk en Luxemburg—Zuid-Nederland is voor morgen voor de eerste klasse maar een klein programma vast gesteld. Onder meer is dc ontmoeting AchillesAGOVV naar een volgende Zondag verschoven. Toch blijven er nog interessante wedstrijden over en daarbij denken we in de eerste plaats aan het duel HeerenveenHaarlem. Da Haarlemse roodbroeken hebben vier punten achterstand op de Friezen, maar een wedstrijd minder gespeeld. Indien ze winnen, komen ze dus in verliespunten gelijk met de leiders, maar bij verlies zijn ze practisch voor het kampioenschap uitgeschakeld. Wij verwachten een open strijd en een puntenverdeling zou niemand ver bazen. Enschede, dat vrijaf heeft, komt dan in verliespunten gelijk met Heeren veen en een „draw" zou ook koren op de molen zijn van Stormvogels, dat in Zuilen wel over Elinkwijk zal zege vieren en van de Leeuwardense rood- witten, die in staat moeten worden geacht een overwinning op Go Ahead te behalen, hoewel een kat in nood soms rare sprongen kan maken. De leidende ploegen van A, C en D komen morgen niet in actie, de hek kensluiters echter wel. Frisia geven we, ook al speelt het op eigen terrein, weinig kans op puntenwinsi tegen Ajax. HBS wacht een moeilijke wed strijd op Houtrust tegen Sittardia, doch TEC heeft stellig winstkansen in zijn thuiswedstrijd tegen het Bre dase NAC. TWEEDE KLASSE In de Oostelijke tweede klasse- B zal Quick zijn leidende positie wel niet in gevaar laten brengen door het bezoekende WAVV. De Nijmeegse ploeg komt er misschien nog fraaier voor te staan, want Dierense Boys krijgt in eigen huis de handen vol aan Ee Quick. De overige wedstrijden in deze af deling zijn ongetwijfeld van belang voor de onderste plaats. Ede geven we weinig kans tegen Sallandia, even min Doetinchem tegen Arnhemse Boys en ook in de ontmoeting Robur et Maandag 30 Maart HILVERSUM I 402 m. VARA: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; S-00 Nieuws- en weerber. 8,18 Gr. 9.00 On der de pannen, hoorspel; 9.20 Gram.; (Om 9.35 Waterstanden). VPRO: 10.C0 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding- VARA: 10.20 Voor dracht; 10.35 Voor de zieken; 11.40 Viool en piano; 12.00 Gram; 12.15 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen; 12.33 Voor het platte land; 12.38 Dansmuziek; 13.00 Nieuws en commentaar; 13.20 Metropole orkest en solist; 13.55 Voor de Middenstand. 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Tenor en piano; 14.45 Gram.; 15.00 Gevarieerd programma; 16.00 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Militair commentaar; 18.00 Nieuws; 18.15 Orgelspel; 18.30 Parlementair overzicht; 18.45 Voor de jeugd; 19.45 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek; 20.00 Nieuws; 20.05 „In Holland staat een huis", hoorspel met muziek; 20.35 Aetherforum; 21.10 Dansmuziek; 21.30 „Vluchtheuvel in Oost-Duitsland", klankbeeld 22.05 Radio Philharmonise'i Orkest en solist; 23.00 Nieuws; 23.15 Reportage; 23.28-24.00 Gramofoon. HILVERSUM II 298 m. NCRV: 7,00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Idern; 7.45 Een woord voor de dag, 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.10 Sportuitslagen; 8.23 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Te nor en piano; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Gevarieerd progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen; 12.33 Orgel concert; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Salonorkest; 13.45 Gram.; 14.10 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 16.00 Bijbelle zing 16,30 Viool en piano; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Idem; 17.45 Regeringsuitzending: Dr ir L. J. Vroon: Elementair Onderwijs in Suriname"; 18.00 Orkestconcert; 1820 Sport; 18.30 Pianospel; 18.45 Engelse les; 19.00 Nieiiws en weerberichten: 19.10 Vrouwenkoor; 19.30 „Volk en Staat", causerie; 19.45 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Promenade orkest, 20.50 „De boer van de Kroonhoevc", hoorspel; 21.55 Gram.; 22,05 „Om de toekomst van onze Indische Neder landers", vraaggesprek; 22.15 Passie liederen; 22.45 Avondoverdenking, L3.00 Nieuws en S.O.S.-berichtcn; 23.13 „Man en vrouw", causerie; 23.30-24.00 3ramofoonmuziek. VelocitasBVC '12 staan de papieren van de lager geklasseerde ploeg niet hoog genoteerd. Toch zal het de Ro- bur-ploeg nog moeite genoeg kosten om de zege te behalen, want de in het vorige seizoen gepromoveerden spelen heel wat beter dan hun slechte positie op de ranglijst zou doen ver moeden, beter dan hardere ploegen zoals WAVV en Arnhemse Boys. Neen, het nogal gewijzigde Robur-elftaL met Elfring weer present als rechtsbuiten, mag niet op een „walk over" rekenen tegen de gasten, die in de eerste com petitiewedstrijd met 1—2 de vlag voor de roodwitten moesten strijken. DERDE KLASSE In de derde klasse B zal het leiden de Epe op grote tegenstand sluiten in Rijssen, omdat de gastheren nog lang niet safe staan. Hetzelfde geldt voor concurrent Roda, die tegen hekken sluiter Davo moet aantreden. Vaassen mag zich in de handen wrijven als het op eigen terrein van Victoria Boys wint, en dat Hallem zich door een zege op KHC in Kampen uit de gevaar lijke zone zal werken, menen we sterk te moeten betwijfelen. Door een nederlaag tegen UD blijft ook GFC in het hoekje zitten waar de slagen vallen. VIERDE KLASSE Het in de vierde klasse D leidende Heerde, hoewel in Deventer spelend, moet korte metten kunnen maken met het zwakke Gazelle, dat met DDH de laatste plaats deelt. De Apeldoorners komen cr iets beter in, misschien brengen ze een puntje mee uit Die penveen en Albatros twee uit Zwolle, waar de gelijknamige club ze zelf echter hard nodig heeft. In de overige wedstrijden, HeliosV en K, Activia Wijhe en VoorstWilp zullen de krachten elkaar niet veel ontlopen. Slechts vier wedstrijden bevat het programma voor de vierde klasse E en twee er van zijn plaatselijke ontmoe tingen, namelijk OBV—Apeld. Boys en B en OAlexandria. De twee eerst genoemde ploegen veroverden even veel punten, maar de Boys speelden drie wedstrijden minder. Het wordt een interessante strijd tussen sterkere ploegen dan die in de andere derby tegen elkaar zullen uitkomen en zelfs de beide laatste plaatsen bezetten. Alexandria staat twee punten voor, morgenavond nog? Het is moeilijk zich aan voorspellingen te wagen endaar- om zwijgen we er hier verder over. Het is voor beide partijen intussen te hopen, dat BIC van Doesburg zal win nen en voor Columbia, dat het leiden de Worth Rheden in Eerbeek op de kop krijgt, doch ook daar zij we lang niet zeker van. WIJZIGING PROGRAMMA Afgelast zijn de wedstrijden B.V.V.— Juliana; Limburgia—N.O.A.D. en Her- mes-D.V.S.R.B.C. Ingelast is Her- mes-D.V.S.A.D.O. Voor de Oostelijke 2e klasse A is alsnog vastgesteld Z.A.C.Tubantia. welke ontmoeting vandaag onder lei ding van scheidsrechter R. A. J. de Haan wordt gespeeld en voor de vier de klasse E ZutphaniaDe Hoven. Leytonstone F.C. is een sterke ploeg Leytonstone F C, de tegenstander van het Nederlands B-elftal in de oefenwedstrijd van April a.s. op het VUC-terrein in Den Haag. is een be kende Engelse amateurclub, die in de drie afgelopen seizoenen telkens het kampioenschap van de Isthmian League behaalde. Het spel in deze League ligt op een zeer behoorlijk peil, hoger dan de gemiddelde Ne- landse eerste ltlasser doorgaans be reikt. In de seizoenen 1946' '47 en 1947."48 won Leytonstone de F A-amateur beker. Tot de ploeg, die naar Nederland komt, behoren drie internationals: A. Noble, V. Groves en L. Joseph, twee oud-internationals: J. Kavanagh en A. C. Smith en een Schotse interna tional: W. Mackenzie, terwijl C Hocka- day in een proefwedstrijd voor het amateur-elftal van Engeland heeft ge speeld. Groves en Noble kwamen als ama teurs uit voor Tottenham Hotspur en waren beiden opgesteld in het ama teur-elftal, dat verleden jaar in Ne derland tegen het Nederlands elftal speelde. Ook Graven heeft voor de Spurs gespeeld. Graven heeft als ama teur dc kleuren van Fulham gedragen en Titmus kwam eveneens als ama teur voor een profclub uit en wel Watford. Brid en Dowsett en nog en kele anderen zijn gekozen voor het Londense elftal. Fraaie successen van Ned. ruiters De Nederlandse ruiters, de heren Arts en ritmeester Gruppelaar hebben te Cannes, waar een driedaags con cours hippique wordt gehouden, op de eerste dag zeer fraaie resultaten ge boekt door de derde, vierde en vijfde plaats te bezetten. Slechts vier deelnemers, onder wie onze landgenoten legden het parcours, dat met pikhouwelen en zand op een Meijers vervangt v.d.Weerd in Oostelijk elftal In het Oostelijk elftal, dat morgen 'te Enschede tegen Noord-Oost-Frank rijk in het veld zal verschijnen, is een wijziging aangebracht. De links buiten Van der Weerd (Wageningen), die een blessure heeft opgelopen, zal worden vervangen door Meijer van N.E.C. Driebandentornooi te Brussel Te Brussel werd een begin gemaakt met een internationaal driebanden- tornooi, waaraan onze landgenoot Broekhuizen deelneemt. Hij won van de Belg Van der Spiegel met 5040, hoogste serie 8 en gemiddelde 0.704 en zegevierde in zijn tweede partij met 5049 over de Fransman Lagache en een gemiddelde van 0.769. De Duitser Tiedtke, de Belg Vinger- hoedt en de Fransman Siguret startten eveneens met weet overwinningen. In zijn partij tegen Lagache speelde Tiedtke mei een moyenne van 1.470. ZONDAG a.s.: ROBUR B.V.C. Aanvang 2.30 uur. boulevard te Cannes was uitgezet en waarin zes dubbelsprongen moesten worden genomen over hindernissen van 1.30 tot 1.50 meter hoogte op af standen varieerend van 10.50 tot 12 meter, het parcours foutloos af. De barrage, die noodzakelijk was voor het eindresultaat, gaf de volgen de uitslag: 1. Du Bruil (Fr.) met Donetz 0 fouten 41 sec.; 2. Beghin (Fr.) met Gloche d'Or 0 fouten 42 sec.; 3. Arts (Ned.) met Tatjana 0 fouten 43 sec.; 4. Arts (Ned.) met Rosette 8 fouten 44 sec.; 5. ritmeester Gruppelaar met d'Artagnan 8 fouten 46 sec. Felle strijd verwacht met H.Z.C. als favoriete W.S.V.-Columbia WSV speelt Zondagmiddag op het terrein aan de Auroralaan een vriend schappelijke wedstrijd tegen Columbia. Het elftal van WSV verschijnt in de opstelling: Kelderman; De Kruyff en Beuns; Kroon, Zoetbrood en Donderwinkel; Cornelissen, Huernink, Wulfsen, Van Zeist en Telnekes. Uit dc inschrijvingen voor dc Natio nale vierkamp, welke de Apeldoornsc zwem- en poloclub hedenavond in liet Sportfondsenbad organiseert, blijkt, dat cr felle strijd om de eerste plaats zal worden gevoerd; vooral wat de zwemnummers betreft zal het aan spanning niet ontbreken. Aan de 50 m rugslag dames neemt o.m. deel A. Meinsma uit Hilversum. Dc Apeldoornse dames zullen haar waarschijnlijk niet kunnen benaderen, daar dit een zeer goede zwemster is. Ook voor de 50 m vrije slag staat ze in geschreven. We achten geen der an dere dames in staat haar tc verslaan. Over de 50 meter schoolslag dames kunnen we weinig zeggen. Misschien kan hier een Apeldoorns succes wor den verwacht. Bij de heren ligt de situatie anders. Wel is waar zijn H. Romunde en S. de Vrij (HZC Hilversum) en de beide heren Mosterd van AZ en PC, Amers foort geduchte tegenstanders voor de AZC-ers, doch wij zien op de 100 m rugslag heren en de 100 m schoolslag heren, middels Korteweg en Beyer, een Apeldoornse overwinning in het ver schiet. De strijd op 100 m vrije slag heren is geheel open. Waarschijnlijk zal de beslissing gaan tussen Kemperman (HZC, Hilversum) en Zwerus en Nijen- huis van AZC. Voor de 3 x 50 m wisselslag estafette heren is de Apeldoornse ploeg sterk favoriet en op hetzelfde nummer voor de dames de HZC uit Hilversum. De 10 x 50 m vrije slag estafette ge mengd (5 dames en 5 heren) zal zeker een zeer spannende race worden. Bij de polowedstrijden, die een on derdeel vormen van de vierkamp, wor den de tegenstanders door loting be paald. We achten bij de heren AZ en PC het sterkst en bij de dames HZC. Als uilslag van de vierkamp ver wachten we, dat HZC Hilversum als eerste zal eindigen. De Apeldoornse zwemmers moeten in staat worden ge acht de tweede plaats te behalen als., de loting voor de polowedstrijden ten minste een beetje gunstig is. Om enkele AZC-adspiranten de ge legenheid te geven hun kunnen te to nen zijn in het programma ingelast de 50 m vrije slag voor jongens en meisjes AZC-leden. De wedstrijden zullen in elk geval zeer aantrekkelijk zijn. Wintercompetitie Zondag zullen de polowedstrijden voor de wintercompetitie kring IJssel- streek verder worden afgewerkt. De AZC-dames spelen tegen Neptu- nus, Zutphen en tegen DJK, Alleen de eerste wedstrijd is voor de competitie. De verwachting is een overwinning, hoewel het reeds vaker is gebeurd, dat van deze Zutphense ploeg werd verlo ren. De dames spelen met: T. Brou wer, M. v. d. Trappe, G. Nummerdor, I. Donswijk, E. Loeffes en M. Engel berg. De heren van AZC spelen tegen DJK (Zutphen) en tegen Neptunus (Zutphen). De heren komen uit met: Vega, Nyennuis, Nardten, Korteweg, De Reede, Zwerus en Staals. DE WERELDREIS VAN JIMMY BROWN. 113. De volgende dag ontwaarde commissaris Rednose Smith toen hij des morgens zijn bureau binnen stapte, een nieuwe brief, die onder zijn deur was door geschoven. „Wéér een brief van die hondsbrutale aap!" bromde hij, maar hij scheurde hem toch haastig open, „Rednose", las hij, „je bent toch niet z;o stom als je er uit ziet. Alle gevangenen zijn teruggekeerd, echter sterk onder voed. Ik zal je daarom aanklagen by de Dierenbescherming. Dat kost je een boete van minstens vijf hon derd pop. Zet vandaag bij de bocht van de rivier vijf van de allergrootste vrachtwagens klaar, die je in Ooe- koeroewanda kunt vinden. Ik zal ze vannacht laten volladen met alles dat ons niec toebehoort. Er mag echter niet één man van jullie bij achter blijven. Alle agenten, briga diers, inspecteurs en ook jij zelf dienen zich terug te trekken tot op een afstand van twintig kilometer van de plek waar jullie de vracht wagens neerzetten. Myn uitkijkposten zullen hier streng toezicht op uit oefenen, Probeer niet mij te slim af te zijn,'want dat lukt je toch niet. Daar ben je een veel te groot uils kuiken voor. Pas bij het krieken van de dag mogen jullie je op weg begeven naar de plaats waar wij de vrachtwagens zullen opladen. Tot mijn grote verbazing heb je je tot nu toe verstandig gedragen. Blijf dat doen." Woewoesoeki stond eronder... Wéér smeet de commissaris de brief woedend op de. vloer. „Ik krijg nog wat van.die aap!" bulderde hij, „Als ik 'm te pakken krijg danne danne..." Hij kon niet meer. Hij was bijkans gestikt van machteloze woede. IN HET LUCHTRUIM 78 Terwijl Billie met een vrolijk gezicht boven de kom van Dierendorp rondcirkelde en de ene wandaad op de andere stapelde, ging het in het kantoor van de commissaris heet toe. Het eerste ogenblik hadden alle aan wezigen Pim alleen maar met de grootste verbazing aangestaard, maar de professor kwam het eerst tot bezinning. Met uitgestoken handen was hy op zijn kleine assistent toegelopen, terwijl hij maar steeds uitriep: ..Geluk- kW je leen nog!" ..En of professor", riep Pim vrolijk. „Maar ik zal U lafer wel alles uitleggen. Op het ogenblik hebben we geen tijd te verliezen. We moeten eerst Billie te pakken zien te krijgen." De professor en Pim begonnen een opgewonden gesprek, maar eensklaps bracht de bulderende stem van dc commissaris hen tot zwijgen. „Ja, als er plannen gemaakt moeten worden om die bandiet te vangen, dan zal er toch zeker eerst naar mij geluisterd worden",' riep hij. „Ik ben het hoofd van de .politie en verantwoordelijk voor de veiligheid in Dierendorp en als we het vangen van misdadigers nu maar aan de burgers overlaten, dan wordt het hier een janboel. Een janboel", herhaalde hij nog eens, toen niemand iets zei. „V/at wilt U dan gaan doen. commissaris?" waagde Pim het eindelijk te vragen. We gaan naar die hut in het bos toe en wachten daar die bandiet af besliste de commissaris. „En als dat mannetje er dan aankomt, nemen we hem gevangen. Basta." „Ja, maar ik heb een veel beter plannetje zei Pim Die Billie moet met een list gevangen worden, anders krijgt U hem nooit commissaris". „Stilte", bulderde de commissaris, terwijl hy met zyn vuist' op tafel sloeg. „Wie is er bier nu eigenlijk commissaris. Jij of ik Het Robur-elftal Het elftal van Robur et Velocitas, dat morgen op het veld aan de Assel- sestraat tegen B.V.C. '12 speelt, is als volgt samengesteld: Doel: v. d. Berg. Achter: Ch. Witte en Klapproth. Midden: Weenink, Hazelebach en Meijer. Voor: Elfring, Ponstijn, Klein Klou- wenberg, B. Witte en Bottinga. Militaire luchtmacht niet naar Vierdaagse Militairen van de luchtmacht zowel individueel als in groepsverband, zul len niet deelnemen aan de door de Nederlandse Wandelbond in onze ge meente te organiseren vierdaagse af standsmarsen, zo wordt uit Nijmegen bericht. Veemarkt Leeuwarden LEEUWARDEN. 27 Maart. Aange voerd worden: 77 stieren f 2.462.82 per kg slachtgewicht; 280 vette koeien le kwal. f 2.60—2.95, 2e kwal. f 2.50— 2.59 per kg slachtgewicht, 3e kwal. f 2.30—2.49. 2718 Melk- en kalfkoeien f 500—1135, 158 pinken f 360—610, 30 graskalveren f 225—490. 1915 nuchtere kalveren f 25—39. 343 vette weide- schapen en lammeren f 60—120, 342 vette varkens: oude f 1.531.63, vette biggen f 1.75—1.80. zouters f 1.68—1.72, 234 biggen en lopers: biggen f 3045, lopers f 4680. 18 bokken en geiten geen notering. 67 paarden f 4501145, totaal 6182. Overzicht: stieren aanvoer klein. Stemming willig, prijzen stijf. Melk en kalfkoeien: aanvoer zeer ruim. Goede soorten goed te plaatsen en prijshoudend. Afwijkende soorten luie handel, prijzen niet hoger. Pinken: aanvoer matig, stemming rustig. Prij zen als vorige week. Graskalveren: aanvoer maigt, stemming rustig. Prij zen als vorii week. Nuchtere kal veren: aanvoer ruim, stemming iets beter. Prijzen iets hoger. Varkens: aanvoer klein, stemming vrij goed. Oude varkens en vette biggen hoger. Zouters gelijk. Biggen en lopers: aanvoer klein, stemming traag, prijzen als vorige week. Schapen: aanvoer klein, stem ming lui, prijzen als vorige week. Paarden: aanvoer ruim. Voor ge- bruikspaarden stemming goed, slacht- paarden minder goed. Prijzen ge- bruikspaarden iels hoger, van slacht- paarden niet hoger. Veemarkt Zwolle ZWOLLE, 27 Maart. Op de veemarkt waren aangevoerd: 1918 runderen, 83 schapen en lammeren, 661 biggen* 378 graskalveren, 9 geiten, 1442 nuchtere kalveren, 171 vette varkens, 205 schrammen. Notering: per stuk: neurende en versgekaifde koeien f 7001050, dito schotten en vaarzen f 600890, guste koeien f 550—750, guste vaarzen f 500— 725, pinkstieren f 575725, pinken f 350—550, fokkalveren f 190340, nuchtere kalveren f 3044, vette scha pen f 90120, lammeren f 70100, big gen 6 a 10-weeks f 3045, biggen 14- weeks f 50—70, drachtige varkens f 225—325. Per kg: vette koeien en ossen aan bouten f 2.25—2.80, vette stieren aan bouten f 2/J—2.70, vette kalveren 2.002.50, vette varkens f 1.481.65. Overzicht: De handel in kalf- en melkkoeien was redelijk met hoge prijzen voor goede soorten met witte papieren. Zonder deze weer moeilijker jr-, Beursoversicht j AMSTERDAM, 27 Maart. Voor olie is vandaag een lichte terugslag ge komen, als gevolg van de lagere no tering in Wallstreet. De handel in dit fonds, die gisteren nog vrij behoorlijk was, kromp hierdoor ineen. Na ope ning op 318V4 steeg de koers in lichte mate tot 320. Tegen slot werd een vrij drukke hoek gevormd en wist Olie zelfs 321 te bedingen, hetgeen toch nog twee punten lager is dan gisteren. De Younghoek, die de laatste weken zeer stil is geweest, gaf vanmiddag blijk van een kleine opleving. Naar het scheen heerste er van publieke zijde enige vraag, waarbij de Young- obligaties van 86tot 89 avanceerden. „Langzaam maar zeker gaat het naai de honderd", zo oordeelt men in de staatsfondenhoek, waar de Staats lening 1953 een nieuw hoogtepunt be reikte op 99l,/i«. Investeringscertifica ten en de conversielening eveneens een fractie beter. Cultures boden vandaag iets meer houvast. De meeste papieren sloten goed prijshoudend. In Amerika en Canada werken de hypotheekban ken vrijwel onveranderd, doch Indo nesische gemeenteleningen aan de vaste kant. De gehele middag bleef de beurs zeer stil. De omzetten, die deze week niet ongunstig zijn geweest, waren dan ook zeer beperkt. Ook de industrie-afdeling droeg er niet toe bij het marktbeeld te verlevendigen. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad 1000, Nederland' 1947 (3%) 3 95 '/u dito 1937 3 94% Dollar-lening 1947 99 u. dito N.W.S. (2%) 78% Indië 1937 3 94% ACTIEVE AANDELEN Industriële ondernemingen Alg. Kunstzijde Unie aand. 165% v. Berkei's Patent 104% Calvé-Delft 121 Fokker 107% Van Gelder Zonen aand160% Lever Br. en Unilever C.v.A. 190% Ned. Ford 202 Phil. Gloeil. f.ge bez. v. aand. 160 Wilton Feyenoord 176 Petroleumondcrnemingen Kon. Petroleum Mij. aand. 320% Scheepvaartmaatschappijen Holland-Amerika dito aand. 146% Java-China-Japanlijn dito 112 Kon. Paketvaart 117%'. Stv. Mij. Nederland dito151 Suikerondernemingen Handelsver. Amsterdam aand. 104% Javase Cultuur Mij. dito 43% NIET-ACTIEVE AANDELEN Industr. Ondernemingen Rott. Droogdok Mij321 Schokbeton dito 92 Amerikaanse fondsen Anaconda C. v. A43% Bethlehem Steel C.v.A53% General Motors C.V.A65 'vu Intern. Nickel C. v. A44% U. S. Steel C. v. A40% Cities Service C.v.A92% Cont. Oil C.v.A35 Shell Union C.v.A70% te 'plaatsen. De handel in schapen en lammeren was kalm met stationnaire prijzen, de varkensmarkt was de aanvoer ruim voldoende. De handel was redelijk.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3