HORLOGE DEKKER Laatste klap Predikbeurten (mw£lH± kootwijk klarenbeek streek agenda eerbeek de bijenteelt Zaterdag 28 Maart 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Inbrekers in foto-zaak In de afgelopen nacht hebben in brekers zich via serredeuren toegang verschaft tot het winkelpand van Foto Hofma, aan de Stationsstraat, om zon der achterlating van adres en met een behoorlijke buit weer te verdwijnen. Tot deze ontstellende ontdekking kwa men vanmorgen de heer en mevrouw Hofma, toen zij hun atelier betraden. Het was in winkel en kantoor een grote chaos. Laden van kasten en bureaux waren overhoop gehaald en heel wat waardevolle artikelen ble ken te zijn verdwenen. Volgens een voorlopige schatting worden vermist: 3 Leica's, 2 3 klapcamera's, doosjes met films, plus kas- en wisselgeld, samen voor een waarde van ruim f 4000. Verwacht wordt, dat de lijst van vermiste goederen nog groter zal wor den. De politie, die reeds vroeg in de morgen een onderzoek instelde, kon uiteraard omtrent de daders nog geen inlichtingen verschaffen. Ouderavond van Bijz. V.G.L.O.-school De Christelijke school voor voortge zet lager onderwijs hield gisteravond een ouderavond in gebouw Zuid-Oost. Nadat de voorzitter van het schoolbe stuur, ds v. d. Brug, de in groten ge tale opgekomen ouders had welkom geheten en daarbij o.m. de medede ling deed, dat met de bouw van de nieuwe school binnen afzienbare tijd zal worden begonnen, was het woord vóór de pauze aan de leerlingen, die met zang en vooral met alleraardigste en ongedwongen uitgevoerde toneel- nummertjes veel succes oogstten. In de pauze kregen de ouders de ge legenheid de tentoongestelde werk stukken hunner pupillen te bewonde ren. Als bijzondere attractie werden enige dezer werkstukken door middel van een verloting beschikbaar gesteld en maakten de meisjesleerlingen zich voorts verdienstelijk met het serveren van koffie met eigen vervaardigd ge bak. Het resterende deel van de avond was bestemd voor de ouders. Op boeiende en vlotte wijze causeerde mej. Beijen over het onderwerp „O, die school", hetwelk met grote belang stelling werd aangehoord. HOOFDSTR.I61 •JE1.563S-APELDOORN is er te <l&en?r Centraal-Theater: van 27 Maart— 1 April hoofdnummer „Lokkend ge vaar", 14 j.; 19 en 21 uur. Woens dag 1 April 14.30. Zaterdag 28 Maart. 16.30 en Zondag 29 Maart 14.30 en 16.30 hoofdnum- mer „Mabok, de wilde olifant", 14 j. Donderdag 2 April, 19 en 21 uur, hoofdnummer „Melodie der Ber gen". 14 j. Minerva-Theater: van 27 Maart 2 April hoofdnummer „O.K. Nero", 18 j.; 19 en 21 uur. Zaterdag, Zon dag en Woensdag 14.30. Veluwe-Theater, van 27 Maart-2 April hoofdnummer „Het leven begint morgen", 18 j., 18.30 en 20.45. Zon dag 15 uur. Tivoli-Theater: van 27 Maart—1 April hoofdnummer „Sterren stralen over al", alle leeft.; 14.30, 18.45 en 21 uur; Zondag 14 uur, 16.15, 18.45 en 21 uur. Zaterdag 28 Maart Nutsgebouw, Koren straat, 15—24 uur Bazar De Vrij buiters. Zaterdag 28 Maart Sportfondsenbad, 19.30 Vierkamp A.Z.C. Zondag 29 Maart, Bordelaise, 20 uur, Hcnriëtte Davids en Lou Bandy. Maandag 30 Maart, Poort van Kleef, 20 uur, lezing Den Doolaard. Dinsdag 31 Maart, Huize Haytink, 20 uur, Ledenverg. „Het Apeldoorns Volksconcert" Zaterdag 4 April, Tuinmansdwarslaan, 20 uur; Apeld. Circus Tosca; 15 uur matinee. Maandag 6 April, Tuinmansdwarslaan, 20 uur, Circus Tosca; 14 uur ma linee. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene, dat In de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie In de N. A. Crt zijn aangekondigd. Nieuwe R.K.-school aan Jachthoornlaan Ten behoeve van de bouw van een nieuwe R, K. lagere schol aan de Jachthoornlaan dient de gemeente de beschikking te hebben over percelen daar. die momenteel eigendom zijn van de heren P. G. v. d. Staaij, J. W. Hagen en H. J. Schut. B. en W. bieden nu Donderdag a.s. de Raad een voorstel aan tot aankoop van deze eigendommen, tegen de prijs van f 3.50 per m*, dat is in totaal f 7847.—. Palmpasen-traditie Vóór de tweede wereldoorlog zag men allerwege de traditionele Palm- paasoptochten, in het bijzonder op het platteland. De oorlog was oorzaak, dat dit gebruik niet meer te zien was en ook de eerste jaren na de bezetting keerde men nog niet tot dit gebruik terug. Vier jaar geleden echter namen de .heren Lojenga, L. W. Snijders en G. Middelink het initiatief tot het hou den van een Palmpaasoptocht. Het succes was reeds het eerste jaar groot, want meer dan 100 kinderen kwamen met hun fraai opgetuigde „Palmpaas" teneinde deze aan het oordeel van een jury te onderwerpen. In de daarop volgende jaren nam de belangstelling nog toe en vorig jaar telde men meer dan 600 jonge deelnemers(sters). Dezelfde heren hebben ook nu weer het besluit genomen een dergelijke op tocht met daaraan verbonden keuring te organiseren. De jeugd wordt uitge nodigd Zondag a.s. te 10.30 uur naar de Asselsestraat. ter hoogte van de Tuinstraat te komen en him Palmpaas aan het oordeel van de jury, bestaan de uit de heren Menkveld, J. W. G. v. Riel en J. S. Lamers te onderwerpen. Men heeft ongeveer 25 prijzen be schikbaar, doch bovendien ontvangt iedere deelnemer een troostprijsje. Bijenteelthouders bijeen De Apeldoornse afdeling van de Ver eniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland hiel^J in Hotel Suisse een druk bezochte jaarvergadering. Veel aandacht werd besteed aan de reizen naar de drachtvelden. Een dei- leiders van de reisgroepen hield een uitvoerige beschouwing over de werk zaamheden, welke er moeten worden verricht, teneinde straks gereed te zijn om de volken te vervoeren. Ter vergadering bleken veel aan wezigen belangstelling te hebben voor een en ander en zij gaven zich alsnog op. Het bleek nl. mogelijk dat zij zich nog bij de bestaande groepen aan sluiten. Voor de getroffen imkers in Krui- ningen komen nog steeds giften bin nen. Volken, kasten en gereedschap pen werden toegezegd, terwijl aan geldelijke bijdragen f 87.50 werd ont vangen. ACTIES, die nog lopen, Kunnen afgedaan. Maar op 1 April zal Streep er onder staan, 't Rampenfonds gaat sluiten Woensdag 1 April; Datum, die nabij is. Staat U er bij stil? Veel kan nog gebeuren. Veel moet nog gedaan Laat direct Uw „aandeel" Naar het Fonds toegaan, 'k Weef: U hèbt gegeven, Maar de nood is groot; Dóet wat U nog doen wou: Laatste Maartse „stoot", 't Rampenfonds staakt Woensdag Zijn activiteit, Ladtste klap twéé daalders, Weest nóg eens: BEREID! Vrouw en politiek De plaatselijke afdeling van de Ned. vereniging voor vrouwenbelangen, vrouwenarbeid en gelijk staatsburger schap, heeft Donderdagavond de laat ste les van haar cursus in politieke vorming besloten met een woord van dank en grote waardering aan de do cent, de heer Mabelis. De vijf lessen zijn in Februari en Maart in een lokaal van de Kon. HBS gegeven. Ongeveer dertig dames heb ben er aan deelgenomen. Het bestuur van de afdeling van Vrouwenbelangen toonde zich ver heugd over de ongewoon grote belang stelling, welke de vrouwen voor deze cursus aan de dag hadden gelegd en geloofde stellig in deze richting meer te kunnen ondernemen. Voor aw Bruidsfoto Reportage FOTO HOFMA DE BRUIDSFOTO SPECIALIST! Stationsstr. 46, tel. 5363, b.g.g. 6770 BURGERLIJKE STAND Opgave van 21 t.m. 27 Maart 1953. Ondertrouwd: H. Puijman 25 j. en J. G. Mons, 20 j.; A. C. v. d. Cingel 24 j. en E. A, Meijer 24 j.; H. Dokkum 25 j. en C. J. v. Campen 25 j.; C. M. Elzakker 29 j. en L. v. d. Maas 23 j.; J. v. Hennik 39 j. en D. Taat 37 j.; H. Lamberts 26 j. en M. H. Hegeman 24 j.; B. G. Hollak 24 j. en A. A. Kaart 22 j.; G. Nikkels 26 j. en L. Kroon 23 j.; H. Weenink 23 j. en H. Huigen 21 j.; C. J. A. van Lambaart 28 j. en H. R. Wind 25' j.; L. G. Kop £9 j. en L-. P. de Vries 24 j.j F. G. H. Huis in 't Veld 32 j. en J. G. Hakvoort 29 j.; A. J. F. v. d. Berg 24 j. en H. I. Bogerd 24 j. Gehuwd: J. Pothoven en T. Kalks- ma. Geboren; Johanna d. v. A. Water man en G. Bouw; Froukje Jacoba Hen- drika d. v. G. Wassink en F. H. Bak ker; Gesina Johanna d. v. C. de Jonge en W. P. Giffard; Gerrit Jan z. v. B. Vincent en G. v. Schaar; Marten Fre- drikus z. v. E. J. Hissink en C. Wei- graaf; Johanna Christina Josephina d. d. A. G. Keizer en C. J. Sloot. Instuifwerk Morgen, Zondagavond, wordt het In- stuifseizoen. uitgaande van de commis sie voor het jeugdwerk van de Cen trale raad der Ned. Herv. Gemeente te Apeldoorn en het Loo in Patrimo nium besloten met een filmvoorstelling door de heer A. Willering. Enige ti tels van de te vertonen Engelse en Amerikaanse geluidsfilms zijn: De in ternationale ijsbergenpatrouille, Lin- colntunnel, Van student tot specialist. Ook wordt de bekende Kruiningen- film gedraaid. Ongetwijfeld zal het een uitstekende avond worden. De deuren gaan om half acht open In de plaats van de Zondagavond- instuiven komen er op 18 en 25 April a.s. fietstochten. Begin Mei wordt het bekende Bui tencentrum aan de Arnhemseweg weer geopend. Er wordt naar gestreefd, dit centrum van spel en sport elke dag voor de Apeldoornse jeugd open te stellen. „De Rustende Jager" Men moet ver in de historie terug grijpen, om de oorsprong te vinden van de naam „De Rustende Jager", gelegen aan de Zutphensestraatweg bij de Tol. In lang vervlogen tijden was hier een uitspanning, welke het cen trum vormde van een uitgestrekt jachtgebied. Terugkomende van de jacht koesterden de jagers zich aan het open houtvuur en hieven hun pot ten schuimend, eigen gebrouwen bier ter ere van Nimrod. De tijden veranderden echter en waar eens een jachtstoet door bossen en velden trok, treft men nu in cul tuur gebrachte gronden aan. Meer en meer huizen werden er om de oude uitspanning gebouwd en thans is de omgeving van de oude Tol een druk bebouwde buurt. De grootste verandering is thans echter tot stand gebracht. De tegen woordige eigenaar, de heer J. C. Len sing, heeft ondanks zijn 83 jaren nog genoeg ondernemingsgeest opgebracht om van deze uitspanning een modern hotel-café-restaurant te maken. Donderdag is de inrichting, welke een aanwinst voor dit deel van Apel doorn mag worden genoemd, onder grote belangstelling heropend. De res- tauranlruimte heeft men aanmerkelijk uitgebreid door de open veranda er bij te trekken. Achter de restauratie heeft men een vergaderzaal ingericht voor plm. 30 personen en op de boven verdieping zijn vier logeerkamers. Geref. Kerk: Noorderkerk, P. Joubertstraat, 10 uur ds De Bruyn, 17 uur ds Eringa. Westerkerk, Brinklaan, 10 uur ds Co lenbrander, openb. bel., 17 uur ds De Bruyn. Zuiderkerk, Arnh.weg, 10 uur ds Klei ne, 17 uur ds Colenbrander. Chr. HBS, Jachtlaan, 10 uur ds Eringa, 17 uur ds Kleine. Kerkzaal St. Victor, Jachtlaan 193, Maandag 30 Maart, 20 uur. Verklaring Goede Week- en Paasplechtigheden. slaagt U voordelig bij BRINKLAAN 16 IEL. 2518 Veiuwe Het leven begint morgen Het begin van de film dan is al even ongewoon als de rolprent zelve, welke nu als hoofdnummer draait. Een jonge man wil op een der hoofd wegen naar Parijs een lift hebben naar de Franse hoofdstad, wat hem mislukt. Geen nood, vlak bij daalt een helicop- tère, hij stapt in en lift naar zijn be stemming. Moderner kan 't toch wel niet. In en bij Parijs heeft onze jonge man een onderhoud met de bekende schrijver Sartre en met Picasso, met een moderne architect en een moderne bioloog, welke laatste een beschrijving geeft van de laboratorium-proeven met hormoneninjecties. Het programma zegt van deze Fran se film, dat zij een verbijsterende con frontatie is met de werkelijkheid. Waarmede inderdaad niet te veel is beweerd. Wanneer de realiteit ten aanzien van de hormonen-mogelijkheid zover is als de professor vertelt en deze film laat zien, dan staat het er met het leven-van-morgen maar zeer droevig voor. Degradatie van de mens tot beneden het dier is allerminst een aantrekkelijk vooruitzicht. En even min de ontmensing van de mens, waar aan in de laboratoria, mogen we deze film geloven, gedokterd' wordt. Gelukkig dat we in werkelijkheid nog niet zo ver zijn, als de professor voorspelt. En dat we nog kunnen wei geren te geloven, dat 't ooit zover zal komen, als deze Franse bioloog meent, dat eens het geval zal zijn. Dan is het tweede deel van deze filmisch ongetwijfeld knap samenge stelde film belangrijker, omdat daarin de toeschouwer geconfronteerd wordt met de atoomkracht. Hiroshima, eilanden in de Stille Oce aan Zal die macht, welke in haar ont wikkeling niet kan worden tegenge houden, de mensheid ten verderve voeren of dienen? Van het antwoord op die vraag hangt het leven van morgen af. Hoe geweldig die macht is, waarvan geeft deze film een sprekend beeld. In het voorprogramma een fijne film van de Hollandse beurtvaart, gemaakt door een Hollandse cineast. Mooie foto's van spiegelglad water. Een filmpje, dat alleen al een gang naar het Veluwe-theater rechtvaar digt. In het journaal is de watersnood niet vergeten, o.m. het jongste koninklijk bezoek aan de Zeeuwse eilanden. j Minerva O.K. NERO Wanneer wij er maar een klein beetje zeker van konden zijn, dat de Italianen beter weten wat wijlen keizer Nero precies voor een man is geweest, dan onze reeds lang gele den tot stof vergane geschiedschrij vers, dan zou onze kijk op de brand stichter van Rome een grondige her ziening behoeven. De Napolitaan Mario Soldati heeft nl. een film geschapen, „O. K. Nero".... waaruit wij heel iets anders leren dan uit onze schoolboekjes. Hij laat twee Amerikaanse matrozen in het Rome van. nu een uitstapje maken en aan raken door de toverstaf van een rare bandiet, zodat zjj plotseling tussen Nero's schone Vestaalse maagden verzeilen. De Yankee's be leven van alles en maken onder moer kennis met Nero, die wel een buiig man blijkt te zijn, die iedereen voor de leeuwen werpt die zijn ont stemming opwekte, maar die overi gens ook gevoel voor humor heeft. Zo is „O. K. Nero" een fantastisch verhaal geworden, dat de beide ma trozen benijdenswaardige lieden doet zijn. Als zij zich hebben vermomd als vrouwen b.v., worden zjj als slavinnen verkocht om te dienen in Nero's harem. En Nero schijnt een goede smaak te hebben gehad... O. K. Nero is een film geworden waarnaar men van begin tot eind met genoegen kijkt. De hoofdrollen worden gespeeld door Silvana Pam- panini (de jonge keizerin Poppea) en Walter Chiari en Carlo Campa- nlnl (Amerikaanse matrozen). j Centraal Lokkend gevaar Wie van Duitse haven-romantiek houdt, krijgt hiervan in het Centraal een vette kluif, welke geheel is afge stemd op het sentimentele van onze Oosterburen. In het begin is de han deling van het verhaal, het is de ge schiedenis van een ruwe zeebonk, die in toom wordt gehouden door een klein jochie, wat monotoon. Maar naarmate de film vordert komt meer spanning en actie in. Vooral als er op een gegeven moment tussen twee mannen een conflict uitbreekt over een vrouw, die zich evenals de vechtenden op een scheepje in volle zee bevinden, stijgt de spanning ten top. Het knaapje, ook op het bootje, speelt hierin de bemiddelende rol, zo dat alles op zijn pootjes terecht komt. Een uitgebreid voorprogramma waar in een grappige stopper en het ge bruikelijke binnen- en buitenlands nieuws completeert dit Centraal-pro- gramma, dat in zijn kinder- en fami lie-voorstelling de film Mabok, de wilde olifant brengt. De Christelijke school. Op een ver gadering van de Vereniging tot stich ting en instandhouding van Scholen met de Bijbel, te Kootwijk en Koot wijkerbroek, is medegedeeld, dat de financiële positie van de school te Kootwijk beter wordt. Het verschil tussen de waaide der bezittingen en de schulden is in 1952 met f 1780.C6 gunstiger geworden. Deze stijgende lijn tekent zich ook na afsluiting van het boekjaar af. Te.r vergadering werd het plotseling overlijden van de heer E. Oosterman herdacht, die jarenlang bestuurslid was. De heren E. van Dijk en W. van der Mey traden af als bestuurslid. In hun plaats werden gekozen de heren H. Dijk Ezn. en D. de Leeuw. Vergadering Standsorganisaties. De K.A.B., de R.K. Middenstandsbond en de A.B.T.B. hebben Vrijdagavond in het R.K. Verenigingsgebouw naar pas toor Bosman geluisterd, die daar sprak over het onderwerp: „Hoe maak iic mijn kind ongelukkig?" Belangrijk bij de opvoeding van kinderen, aldus zijn eerwaarde, is dat de kinderen zo min mogelijk worden verwend. Te grote liefde kan verkeerd gericht worden en het kind ongelukkig maken. Een juiste beheersing van de verlangens en de wil van de kinderen speelt ook een grote rol. Het bijeenzijp werd geopend door de heer A. Venvaayen, voorzitter van de A.B.T.B. en gesloten door de heer H. Paalman, voorzitter van de K.A.B. Chr. Plante overleden Te zijnen huize is te Klarenbeek overleden de heer Chr. Plante, een man, die o.m. van grote betekenis is geweest voor de Coöperatieve Boeren leenbank in zijn dorp en voor het Hervormd kerkelijk leven in Beekber gen en Klarenbeek. De heer Plante is 80 jaar oud geworden. De heer Plante was een van de op richters en vanaf'1917 bestuurslid van de Coöp. Boerenleenbank. Eveneens diende hij jarenlang als bestuurslid de Coöperatieve Landbouwver. „Ons Be lang". Als kerkvoogd van de Ned. Her vormde Gemeente te Beekbergen heeft hij veel bijgedragen tot het zelfstandig worden van de Ned. Hervormde Ge meente in Klarenbeek. De heer Plante, was ook oprichter van de Christelijke muziekvereniging „Wilhelmina". EERBEEK. Zaterdag 28 Maart, hotel Nijk. 8 uur uitvoering Kracht en Vlugheid. UGCHELEN. Zaterdag 28 Maart, ge bouw U,B. 8 uur, feestavond Bijen teeltver. Donderdag 2 April, geb. U.B. 8 uur, Ouden van Dagen-film. Om 4.15 uur voorstelling voor kinderen. LOENEN. Dinsdag 31 Maart hotel Eikenboom, 8 uur verg. Groene Kruis. T WOtl Sterren stralen overal Een nieuwe Nederlandse film roept vele vragen op. Waarom kan een land dat cineasten al9 Hornecker, Ivens en Haanstra heeft voortgebracht, zo wei nig goede speelfilms opleveren? Waar om kan In landen, als Denemarken en Zweden, wier taalgebied nog kleiner is dan het onze, wèl een filmproductie op internationaal niveau ontstaan? Deze vragen willen niet zeggen, dat dit Nederlandse product slecht is. In tegendeel. Het is boven de Bleke Betten en consorten een hele stap vooruit. Maar de Nederlandse film kan niet bij deze stappen blijven. Zij moet letterlijk en figuurlijk ook eens gaan lopep, teneinde volwassen te worden. Er zijn stukken in „Sterren stralen overal", die beslist goed zijn, maar er zijn er ook, enkele die alleen op een goedkoop lachsuccesje bij het publiek speculeren. Bovendien heeft het ver haal van de Amsterdamse taxi-chauf feur die wil emigreren, dit vraagstuk nog wel niet van alle kanten laten zien. Maar productieleider Rudolf Meijer heeft gezegd voorlopig alleen naar amusement te streven en dat biedt deze film zeer zeker. Laten wij hopen op spoedig meer Nederlandse producten. Dan komt de kwaliteit vanzelf ook wel omhoog. Want een film uit eigen land zegt altijd meer dan tien producten uit.den vreemde, doordat zij typische Neder landse problemen in een vertrouwde omgeving naar voren kan brengen. Simavi komt in Nijk. De bekende vereniging tot medische hulp aan tro- penland, „SIMAVI", is voornemens op Donderdag 2 April in hotel Nijk een propaganda-avond te houden. Er zul len films gedraai'l worden die een beeld van het prachtige Simavi-werk geven. Van 6 tot 11 April zal „Simavi" landelijk een collecte, houden. Wij be velen die gaarne van harte aan, want er is in de tropen veel meer ziekte en leed dan wij in Nederland beseffen. Daarom heeft Simavi zeer veel geld nodig. Enkele Eerbecksc bijenhouders hebben in 1952 een goed jaar gemaakt, andere verging het slecht, maar over het algemeen zijn veel bijen doodge gaan omdat de winter te lang aan hield. Hel aantal volken ging dan ook achteruit. Dit vertelde op een vergadering van de Imkersvereniging „Eensgezindheid" de heer G. J. Pannekoek, die voor de laatste maal presideerde, nadat hij zijn vader vanaf de oprichting voorzit ter jaren geleden was opgevolgd. In zijn plaats werd de heer Joh. Werk man gekozen. De heer Pannekoek wejfi hartelijk toegesproken door de heer Th. Laponder, die herinnerde a»n het vele, dat de familie Pannekoek en de scheidende voorzitter speciaal, voor de bijenteelt heeft gedaan. De heer Pannekoek gaat zich nu -in Hoen- derlo vestigen; de heer Laponder wenste hem daar eer. goede oude dag. Het jaarverslag bleek in majeur ge steld. Er zijn 110 leden en 3 begunsti gers. De kas heeft een batig saldo ge boekt in 1952 van f 187.23. Besloten werd voor de rampgebieden f 60.— af te slaan, plus drie korven met bijen en een ledige kast. De heer Th. Lapon der zal de algemene vergadering in Utrecht bezoeken en daar pleiten tegen verlaging van de suikerprijs. Verder zal hij 'n voorstel indienen om de inlandse honing voor consumptie en de buiten landse voor de industrie te bestem- BRUMMEN Vergadering gemeenteraad. De Raad der gemeente Brummen komt op Woensdag 1 April a.s. om 3 uur 's mid dags bijeen en zal dan onder meer be handelen voorstellen inzake de ver nieuwing van het torenuurwerk te Hall; tot het verlenen van subsidie aan de Nederlandse Militaire Bond Pro Rege en aan de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen; tot wijziging der algemene politieverorde ning; tot gesloten-verklaring van de Schoolstraat voor alle motorrijtuigen van 8—16 uur; tot beschikbaarstelling van gelden ex artikel 72 der L.O.-wet 1920 ten behoev van de verbouw van de Wilhelminaschool te Brummen en tot het opnieuw vaststellen van een verordening op de winkelsluiting. STREEK^'^^j IN 'T KORT UGCHELEN. Er komen in Ugchcien steeds meer fietsende verenigingen. Het muziekkorps „Kunst'na Arbeid" houdt Zondagmiddag een oriënterings- rit en zal daarvoor om half drio star ten bij hotel Prinsen. UGCHELEN. De Prof. Caslmïrschool zal in September a.s. pl.m. veertig leerlingen meer hebben dan nu en dan op een aantal van ongeveer hon derd en tachtig zijn. LOENEN. Do heer H. ter Hove, werkbaas bij de N.V. Hard- en Zacht- houtimportmaatschappij te Loenen, vierde Vrijdag zijn koperen dienst- jubileum. Een bijzonderheid is, dat de heer Ter Hove, die in Apeldoorn woont, ook twaalf en een half jaar lang dagelijks per fiets naar zijn werk ging. Directie en personeel hebben hem met bloemen en geschenken ge huldigd. WAT ZEGT Roel! uut d'n Enk ..Hoe latsr op de (Zater- dagjmarkt, hoe schoner volk."

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2