COMMENTAAR SCHADE AAN SCHOLEN EN KERKEN VRIJWEL HERSTELD 47 nieuwe woningen worden aanbesteed De raad wil nog een stap verder gaan nieuwsblad voor De hoeksche waard en kjselmöndv Vrijdag 27 Maa'-ff TO Ter overdenking „M3J dorst" In het lijdensdrama van de Christus heeft Zijn uitroep: Mij dorst" haar eigen beteke nisGe ziet Hem hangen aan het kruishout. Voor de ene toe schouwer is de kruisdood een morele schandevoor de ande re betekent het de vervloeking van de zijde van God, versto ting, uitbanning. Beneden aan de voet van het kruis staat een vat edik, er is een rietstok, een spons, er bevindt zich een handvol soldaten en een aan tal nieuwsgierige toeschouwers Daarmee is de enscenering af gelopen. Weinig woorden kunnen in haar soberheid niet verdoezelen het eigenlijke waarom het gaat. Het is ook de bedoeling niet. Men moet zich een ogenblik in denken wat de grove Punische slavenstraf der kruisiging be tekent aan lichamelijke kwel ling. Een open gegeseld, stuk gereten lichaam in de helle brandende Oosterse zon, de wonden overdekt met zoemen de vliegen, een hoofd met de bloedende wonden van de pun tige doornen: wondkoorts die een ondraaglijke dorst verwekt. Een uren lang lijden, een lang zaam sterven. Wanneer de stervende om lessing van zijn dorst roept, duwt men iets zuurs en bitters in zijn mond om de kwelling nog op te voeren. Edik de wrange, zure, slechte soldaten- wijn, dal niet veel goeds is. Als het Evangelie een ver zinsel was, dan was het wel heel vreemd gedaan. Een ge plaagde, die zijn dorst bekent aan zijn vijanden en om drin ken smeekt. Zou dat dan zijn, het centrale punt van het gelo ven voor alle eeuwen Het is voor de eerste indruk niet groot en niet schoon en niet verhe ven. Een die hangt aan het hout als een wrakhout, is niet majestieus Toch is het alle maal. werkelijk, heel werkelijke realiteit. Gedachte, tot daad ge maakt niet door een mens, maar. door de goede en werke lijke God, die Zijn Zoon voor. ons gaf. Als ge Hem hoort roe pen: „Mij dorst" is het niet nog de kreet van een menselijk wrakstuk, van een tot in de dood toe geplaagde, maar van Hem, die weer compos mentis, weer meester van zichzelf is. Hij kan zijn voeten niet schik ken op het bed, want Hij heeft geen sterfbed. Hij is ook niet in staat Zijn voeten te schikken op het hout, zij zijn immers vastgenageld. Maar Hij is wel klaar voor het sterven. Hij kwam klaar met dè dood. Het overvalt Hem niet. Dé grote werkelijke crisis in het duister nis van drie uren was al voorbij; Toen is de grote geestelijke worsteling doorleden en door streden. Dat was waarlijk geen beleving in naiviteit, noch ook een strijden in hartstocht. Het ivas de grote beslissende kamp voor de redding der wereld die eeuwigheidswaarde bezit. Die smeektoon „Mij dorst", doet het er op lijken, dat God zijn haters bedelt. En wat geeft gij dan mensheid Uw meest ver fijnde, uw wreedste kwellin gen Ze horen nog bij het kruis Want Hij hing er op dat mo ment nog aan. Ze horen nóg bij het kruis, want ze worden in alle eeuwen God aangedaan, ook in deze eeuw. En toch is hier niet de mens overwinnaar en meester. Hij is het die eerst machteloos gebon den, nu machteloos gespijkerd was aan het kruis. Zijn lijdend leven wordt triumferend leven. Hij wéét het nu al van heel Zijn voorgaand leven en van Zijn komend einde. Hij wil dat einde. Gods lijn is in Zijn leven recht en klaar tot in de dood. Hij ging langs de klare, rechte lijn van Gods liefde tot in de dood. Hij gaat Zichzelf uitle veren. Zijn lichaam overgeven. In al de verwikkelingen is er immers nieuwe doorbraak van het licht na de duisternis. In de liefde van de Vader, nu het al volbracht is. Hel keerpunt is bereikt. De Heiland en Meester draagt Zijn geest weer in eigen han den. Gretig drinkt Hij de zure wijn. Drinken voor de dorst, maar, wat een lessen van dorst. Het is geleden, opdat wij nooit meer zouden dorsten en zouden I gaan tot dat leven, waar geen honger en dorst meer zijn rul. A&BECZOR 1 Wederopbouw in Strijen Stryen zit, als alle getroffen genieenten In de Hoelcsche Waard, mid den in de wederopbouw. Er wordt schoongemaakt, weer bewoonbaar gemaakt, hersteld en gerepareerd en er z\jn plannen ln uitvoering om de door de ramp zo zeer vergrote woningnood zo spoedig mogelijk binnen bepaalde perken te krygen. Wie op de mooie lente-dagen van deze week in Stryen was, zou gemakkei yk de indruk hebben kunnen krijgen, dat het hier nog al meegevallen is met de schade. Wie de drooggevailen woningen nauwkeuriger bekjkt zal tot een andere con clusie komen. Een ander beeld wordt ook getekend door de drukte, die er deze week was bij het gemeentehuis, waar de getroffenen voor de derde maal kleding konden bekomen. Kr werd druk gebruik van gemaakt, want Stryen heeft heel wat bewoners, die veel of alles kwyt geraakt zyn. I kerk hebben totdusverre onderdak Schade aan scholen gevonden in de Ned. Herv. kerk, I die droog gebleven is. Op Goede Al is men de gevolgen van de Vrijdag zal men het Geref. kerk- ramp nog niet te boven men gebouw weer in gebruik nemen, stelt wel alles in het werk om zo j De schade aan het nieuwe kerk- gauw mogelijk zo ver te komen, gebouw op Stryensas valt niet te- Van alle kanten is er de laatste J gen, mede doordat het water daar weken aangepakt om het leven na een week weer verdwenen was. weer een normaal aanzien te doen I De ergste schade is daar toege- krijgen. Bijzondere zorg hebben j bracht aan de electrische verwar- daarby de schoolgebouwen gehad, mingsinstallatie. omdat van een normale gang van De kerk te Mookhoek, die in de zaken niet kan worden gesproken polder Nw. Bonaventura veel lan- zo lang de schooljeugd nog langs ger in het water heeft gestaan, de straat loopt, omdat de school- i heeft meer schade. De kerk was gebouwen nog niet te gebruiken j van binnen nieuw in de verf gezet en op 1 Februari, de dag van de ramp, zou de z.g. inwydingsdienst worden gehouden. Nu kan het ge bouw uiteraard wel wee r een kwastje verf gebruiken. In deze kerk zijn twee orgels van de cate chisatie verloren gegaan. Eén is er intussen vervangen aoor een schenking van een particulier uit Amsterdam. en aan woningen In Strijen zullen ongeveer hon derd woningen wegens verwoes ting of verregaande vernieling vervaugèn moeten worden. Het spreekt vanzelf, dat dit bij de wo ningnood, die in Stryen ook no; zyn. De Strijense scholen hebben nog al van het water geleden. Momen teel zijn ze weer aan de gang, maar voor het zover was, moest er heel wat schoongemaakt, her steld en vernieuwd worden. Vooral leermiddelen, want die hadden zeer veel van het water geleden. De leermiddelen van de bijzondere school zijn zo goed als alle verlo ren gegaan. Zij zijn inmiddels weer vernieuwd. Er was een be drag van om en nabij elf duizend gulden mee gemoeid. In de andere scholen was de schade aan leer middelen minder, maar deze schade en de andere beschadigin gen maken,, toch, dat er allés bij elkaar voor een belangrijke som J niet geheel uit de wereld was, een verloren is gegaan. i probleem op zichzelf vormt. Het De scholen aan Strijensas en j gemeentebestuur heelt echter niet Mookhoek zijn weer in gebruik.stil gezeten en momenteel zijn De openbare school op het dorp reeds 4.7 woningen uit het ramp- nog niet, maar desondanks looptschade-contingent toegewezen. Zy de jeugd niet langs de straat. Men zullen Maandag worden aanbe- heeft van de nood een deugd ge- J sleed. Daarnaast heeft de gemeen- maakt en de leerlingen onderge-te een aanbieding ontvangen van bracht in „Salvatori" en de verga- -a semi-permanente woningen uit derzaal. Men kon liet schoolge- Canada en Scandinavië. Van deze bouw nog niet betrekken, omdat woningen, die gratis worden aan- de vloeren erg geleden hadden van I geboden, zijn er voor Zuid-Holland het water. Men kon ze niet droog ö50 beschikbaar gesteld. Het zjjn krygen zonder ze uit te breken, j vijf-, zeven- en soms negen-gezins- Nu zijn ze inmiddels gedroogd enwoningen. Deze woningen zullen van onderen weer gecreosoteerd. uiteraard behoudens goedkeu- Verwacht wordt, dat aan de jon- j ring van de gemeenteraad in gelui van de openbare school vol- J Strijen worden gebouwd naar Ne gende week weer in de hun ver- j deriandse normen en vormen. Het -trouwde lokalen les zal kunnen j zijn twee-verdiepingswoningen, die al worden ze gratis ter beschik king gesteld de gemunte toch circa vijfduizend gulden per stuk zullen kosten. De kosten bestaan uit het leggen van de fundering, het aanbrengen van de dakbe- worden gegeven. aan kerkgebouwen De Gereformeerde kerk op het dorp is er ook niet zonder schade De leden van deze dekking het is de bedoeling, dat ze met pannen gedekt zullen worden het aanbrengen van gas-, water- en electrleiteltslei- dingen en hot plaatsen van sani tair. Voor de woningen, die ge heel uit hout worden opgetrokken, wordt een afschrijvingstermijn van dertig jaar gerekend. De water- en gasvoorziening functionneert ook weer normaal. WATERLEIDINGPLANNEN VOOR SIMONS- HAVEN EN BIERT Woensdagavond heeft de Geervlietse gemeenteraad het plan van B. en W. om de buurtschappen Simonshaven en Biert op de drinkwaterlei ding Botterdam aan te sluiten, besproken. Bij de discussie over dit voorstel ging liet er niet om of men wel of niet tot deze aansluiting zou moeten overgaan, maar tot hoever de aansluiting zich zou moeten uitstrekken. In het algemeen juichte de raad het voorstel toe en toonde men zich verheugd, dat B. cn W. zo spoedig na hun toezegging in de vorige raadsvergadering, cyfers en plannen op tafel konden leggen. Verschillende raadsleden de heren Rykee, v. d. Hoek en Bui tendijk gaven te kennen, dat zjj een groter gebied wilden laten aansluiten, dan het plan aangeeft. By de discussies hierover bleek wel, dat de wenselijkheid daarvan en het financieel mogelyke niet met elkaar strookten. Het plan, zoals dat ter tafel kwam, is opgesteld vanwege het Rotterdamse drinkwaterleidingbe- dryf. Om de uitvoering van het 'sédértriéïmVriwéé'klunnén déPla" «"'ncleel lüet onmojrtdk te inwoners van Stryen weer over mftken, heeft men hierm de minst goed drinkwater in him waterlei-j onrendabele gedeelten van de o__ ding beschikken, zodat de tank-1 buurtschappen geprojecteerd. De aan de Garsdyk en Sehuddebcurs- auto's uit Amsterdam, die weken j voorzitter deelde^ mede, dat _de| dijk verder door te trekken, zetten. Men zal er van uitgaan, dat de waterleiding op 1 Juni in bedryf kan worden gesteld. Of dit werkelijk bereikt kan worden, is echter nog niet zeker. Meer aansluitingen De heer Rykee zeide het plan toe te juichen, maar wilde een groter aantal woningen aanslui ten, dan waarin het plan voorziet. Spr. stelde voor de leiding aan de Achterweg in plaats van tot aan de woning van de heer Langstraat door te trekken tot het korfbalter rein en verder ook de leidingen achtereen zulk een lotleljk werkhootdblüs. voor Simonshaven 100 hebben gedaan voor Stryen, weer;ram en die voor Biert 80 mm in naar de hoofdstad konden terug-doorsnede zou zyn, met aftakkin- keren. De gastoevoer is sinds£en van een kleinere diameter, ruim twee weken weer normaal.^->e brandweerinspectie heeft medegedeeld, dat het wel gunsti- V I £er zou als de doorsnede van YOlGp Kleding buizen iets groter was, omdat i.oais alit Syffen gemeenten, I dan de druk op de brandkranen lieaft ook Stryen de beschikkinggroter zou zyn, maar B. en W. gekregen over eeu flink kwantum achtten dit risico niet zo groot met kleding, schoeisel en wat dies het oog op het ruimschoots voor meer zij. Ongeveer acht ton kle-handen zyn van open water in de ding ia in de loop van de eorste buurtschappen. In het plan zijn 19 vier wéken na dc ramp in Stryen brandkranen opgenomen, maar het aangekomen, afkomstig uit heicollege meende, dat met 15 vol- depöt in Oud-Beyerland, van het staan zou kunnen worden, waar- Dordtse Rode Kruis en uit Nleu- door tevens het nadelig saldo van exploitatie wat gedrukt zou wor den. De gemeente moet namelijk f 250,per brandkraan vergoe den, terwyl het jaarlijks onder houd per kraan maximaal f 225. per jaar kost. werkerk aan ue IJsel. In de eerste dagen Ljn ruim uertig dames be hulpzaam geweest bij het' uitde len van kleding en de xaaUte we ken hebben een achttal dames zien verdienstelyk gemaakt met het sorteren en rubriceren van oe kleding en het schoeisel. Totdus verre zijn drie kleding-uitdelingen voor de getroffenen gehouden. Het ligt in de bedoeling om de kleding, die overblijft ter beschikking te steken van de minder bedeelden in de gemeente. De uneven tas de directeur van Voer vlijtige handen In schoonmaakgetijH®mea-Gelel ten rouwdienst Op 2 April zal in Strijen in de Ned. Herv. kerk een rouwdienst worden gehouden. De dienst be gint om 2.15 uur en wordt geleid door ds Li. Ivl. Brouwer. Het ge meentebestuur zal voltallig by deze dienst tegenwoordig zijn. Om omstreeks drie uur gaan de predi kanten van Strijen, de familiele den en het gemeentebestuur naar do begraafplaats voor een herden kingsbijeenkomst. De burgemees ter zal daar een herdenkingsrede uitspreken. Terwijl de kerk uitgezonderd ce gereserveerde plaatsen voor het publiek toegankelijk zal zyn, wordt het publiek pas op de be graafplaats toegelaten ai3 de fa milieleden de begraafplaats heb ben verlaten. Er zyn momenteel 36 slachtoffers begraven. Er zijn nog vier vermisten. Op elk raf zal een eenvoudig houten kruis worden geplaatst. liet drinkwaterleidingbedryf over legde, zijn geheel vrybiyvend en gebaseerd op schattingen, zo werd medegedeeld, zodat de cyfers in ue practijk anders kunnen blyken uit te vallen. Wanneer het alge mene plan voor het eiland wordt aanvaard, dan zal men zich moe ten voegen naar de dan op te stel len regelen, waarby het mogelyk is, dat de tarieven nog worden verhoogd. De tarieven zyr. afhankelijk van da woonoppervlakte. Bij een op pervlakte van 40 tot 60 m2 be draagt het abonnementstarief 6.82 per kwartaal, waarvoor men 11 m3 water mag verbruiken. Is de oppervlakte 60 tot 80 m2 dan zyr. deze cijfers f 8.40 en 12 m3. Het laagste tarief is f 3.70 en het hoogste f 32,50 per kwartaal. Het tarief voor z.g. oververbruik is f 0,36 per m3. Voor bedi-ijven, die veei water verbruiken is dit tarief f 0,26 per m3. De meterhuur komt voor rekening van de verbi-uiker De kosten van aansluiting zullen voor particulieren gemiddeld op r 100,komen. B. en W. zullen trachten de rente van de annuïteit van 41/2% op 414te brengen. Het nadelig exploitatieslot zou dan f 2340 worden. De vooi-zitter stelde voor B. en W. te machtiger, op basis van deze cyfers de onderhandelingen met het waterleidingbedrijf voort te ,Een oude stoel? PraGhtt*sJts Een USOUWstoel1 schillende verenigingen in onze omgeving is ditmaal aanzienlijk bekort. Gewoonlijk 'spreiden de verenigingen, die een soort van zomerslaap plegen te houden, tot eind April haar activiteit ten toon, maar op het ogenblik is ex- van een opti'eden naar buiten al niet veel meer te bespeuren. Mus kiet zal zijn lezex-s niet behoeven te vertellen, dat de watersnood daar de directe oorzaak van is. Deze ramp heeft zo diep in het le ven op onze eilanden ingegrepen, dat er maar weinig facetten van onze samenleving onberoex-d door zijn gebleven. Het vei-enigingsle- -n in elk geval niet. Muskiet kaïx het zich overigens levendig voorstellen, dat de mees te verenigingen er toe overgegaan zijn hun nog komende winterpro- gramma af te' gelasten, en dat men er niet xneer toe gekomen is nieuwe plannen te maken en uit werken. De ramp heeft ver schillende leden van allerlei ver enigingen getroffen. Leden of ver wanten van leden zijn omgeko- V/rijmoedig Blijmoedig Goedmoedig gebeurd. Zo is het niet geweest en 1 punten, die voox-al de getroffem geen sprake was. Muskiet meent, dat de meeste verenigingen het de burgemees ters, die vergunning moeten ge ven voor het houden van avonden, gemakkelyk hebben gemaakt. De burgemeesters hebben niet'post moeten boeken, dikwijls afwijzend behoeven te be-1 blijkt, dat er in onze omgeving het siert de verenigingsbesturen, dat zij de sfeer van de eerste we ken na de ramp zo juist hebben begrepen. De zaalhouders hebben met dit alles een flinke schade- schikken, omdat de vei'enigingen zelf begrepen, dat festiviteiten in de eerste periode na de ramp niet op haar plaats waren. Intussen is het leven meer in normale banen geraakt en is ook binnen de ver enigingen de activiteit weer enigszins opgeleefd. En toch kan het seizoen practisch als gesloten wóx-dën beschouwd, omdat' vele verenigingen hui), plannen om nog in het openbaar op te treden heb ben opgeschort tot het nieuwe seizoen. Een enkele vereniging heeft zich dezer dagen nog' bij het men, leden hebben grote schade publiek aangediend, omdat afge- aan hun eigendommen geleden lasten van de avonden, waar veel enz. Uit piëteit tegenover deze kosten voor waren gemaakt, mensen, en omdat het niet pas- ruïneus voor de vereniging zou send geoordeeld mocht worden om I zijn geweest, kort na de verschrikkelijke ramp j Met dat al hebben de veienigin- gelegenheid te bieren tot meestal vi'olijke en prettige ontspanning ook al is deze op zichzelf natuur lijk volkomen correct, hebben der gen door deze, met het oog op de ernst van de gebeurtenissen, zich zelf opgelegde gedragslijn, inkom sten moeten derven, die zij anders gelijke verenigingen haar werk- genoten zouden hebben. Maar zaamheden voor deze winter ge- Muskiet gelooft, dat zij. al hebben staakt. Andere verenigingen, die zij een geldelijke verlies geleden, niet direct getroffenen onder haarwinst hebben gehoekt aan syrn- leden hadden, hebben dezelfde lijn 1 pathie. Wai.f lief zou door het pu- getrokken en zo hebben wij ge->>!iok niet begrepen zijn, indien dat de eeiste zes weken 11a men direct na de rainp uoorge- ramp van uitvoeringexx enz. j gaan zou zijn alsof er niets was met veel xnensen zijn, die niet hun offer moeten brengen aan de x-anxp. Muskiet gelooft, dat deze indirecte schade die door onderne mingen van allerlei aard ais ge volg van de ramp is en nog wordt geleden, zeer groot is. Het is een radei-werk, dat in elkaar grijpt en waaraan slechts zeer weinig men sen zullen ontkomen. In onze omgeving zyn er vei'- schillende sportverenigingen, die ernstige schade hebben geleden. Hier gaal het om aix'ecte schade. Terreinen hebben in sommige ge vallen nogal geleden en vooral aan de materialen als clubhuizen en ande.e opstallen is giote scha de toegebracht. Helaas zijn er ook bij deze verenigingen enkele, die slachtoffers onder de leden té be-M treuren hebben. Bij dit alles vindt Muskiet het bijzonder sympathiek, dat andere verenigingen, die geen vex-liezen aan leden en materiaal hebben geleden, direct klaar ston den om haar zusterverenigingen zoveel mogelijk te helpen. Het de moed zullen geven om het ge desorganiseerde vex-enigmgsleven weer te hei'stellen. Zulks in de wetenschap, dat men, ook al is men geti-offen, in zijn moeilijkhe den niet alleen staat, maar dat men kan steunen op het saamho righeidsgevoel, dat in het bijzon der door een goede sportbeoefe ning' wordt aangekweekt. Op meer dan één tei-rein is Muskiet gebleken, dat tegenover de grote vei'liezen welke door de watersnood aan onze omgeving zijn toegebracht, ook winst staat Eén kant van deze zaak is deze, dat bij of' na bijzondere gebeurte nissen gemakkelijker krachtige en kordate maatregelen wordc.i getroffen dan wanneer het leven glijdt langs lijnen van geleidelijk heid. Kwesties, die i-eeds lang hangende waren en die niet tot een oplossing kwamen, omdat er bepaalde gevoeligheden ontzien moesten worden, of omdat men i_,niet over zekere consequent: -'"Leen zag, hebben nu soms in zeer korte Lijd opgehouden grote pro blemen te zijn. Omdat men in de sfeer van „aanpakken", waarin we thans leven, meteen spijkers met koppen heeft geslagen. Tot deze laatste categorie ge looft Muskiet de besluiten te kun- wezenlijko van de sport: de kame-nen rekenen, die in enkele ge- de wederzijdse sym pathie, is hierdoor wel bijzonder duidelijk gedemonstreerd. Bij alle toegebrachte slagen zyn dit licht- meenten op Putten zijn gen om de gordiaanse knooj ten aa zien van ue di'inkwatervoorziening door te haltken. Men weef. dat voorzitter zeide, dat het moeilyk is om een grens te trek ken by de aansluitingen. Hoe ver der men de leidingen doortrekt, des te onrendabeler wordt de ex ploitatie. Spr. stelde voor deze zaak aan het drinkwaterleiding- bedrijf voor te leggen en naar de financiële consequenties te vra gen. De heer Buitendijk wees er op, dat wanneer het grote plan tot stand komt, de kosten gezamenlyk door gemeente, ryk en provincie zullen worden betaald. Het kan daarom dienstig zyn, zo meende deze spr. om de aanslu.tingen, on. danks de kostei,, zo ver mogelyk door te trekken, cmda-. te ver wachten is, dat de gemeente dit slechts enige jaren veel geld zal kosten. De voorzitter antwoordde hier op, dat de gemeente daarmee een groot risico op zich zou nemen, omdat van de financiële bijdrage van rijk en provincie bij de uitvoe ring van het grote plan nog niets bekend is. De heer Rykee wilde, dat er ge stemd zou worden over zijn voor stel om de leidingen verder door te trekken. De' voox-zitter ontried dit. Want, wanneer dit voox-stel zou worden aangenomen, dan moe ten 'feerst de financiële consequen ties worden otxdex'zocht, wat tot gevolg zou hebben, dat de aanslui ting van die gedeelten, waarin het pian voorziet, vertraagd zou wor den. De voorzitter achtte het der halve betei", dat er op korte tex-- mijn overleg met het leidingwater- bedrijf zal worden gepleegd over vex-dexc aansluitingen. Dit over leg zal dan o.m. betrekking heb ben op de doortrekking van de leiding aan de Hogewcg, aan de Garsüijk tot de woning van de heer Bredeiïand in plaats van tot de woning van de neer R. Ver- maat, de Schuddebeursdijk in plaats van. tot de boerderij van de heer Rykee tot aan de boerdery van de heer Van der Linden en verder de aansluiting van de wo- ningén aan de Veei-weg, voor zo ver die niet in het 1 lan van Zuid- land zijn opgenomen. De raad ver enigde zich z.h.s. met het voorstel. Binnen afzienbare tyd zal de gemeentewoning' Prof. de S1100- iaan 4, thans bewoond door de heer W. van Dam vry komen. B. en W. stelden voor deze woning met ingang van nader te bepalen datum te verhuren aan de heer Iz. van der Waal. De betrokken wo men op Voox-ne en Putten al vele jax-en sukkelt r.-.Lt het drinkwater- probleem. Er zijn in de loop van de laatste kwart-eeuw enkele studie-commissies geweest, maar zij hebben nog' geen water kunnen brengen, in die gemeenten, die daar x-eeds lang van verstoken zijn. Nu is het wel zo, dat de stu die, die vorig jaar van het pro bleem is gemaakt, heeft geleid tot de opstelling van eexi gx'oot plan, dat het probleem eens en voor goed de wei'eld uit zal helpen, Maar met dat al bleven verschil lende gemeenten voox-lopig zon der drinkwater. Dit aantal is de laatste weken weer verminderd. Althans in zo- vei're, dat er besluiten zijn geno men om op korte tennijn dc wa tervoorziening tot een realiteit te maken, al wil men daai'bij in het algemeen niet van het grote plan afzien. Het gaat er echter om om in de thans bestaande nood te voorzien. Zo heeft men in Abben- broek het besluit genomen door middel van enkele standpypen voor deugdelijk drinkwater te zor gen en ook Simonshaven en Biert zullen water krygen, in dit geval via de watertranspoi'tbuis die langs de trambaan van Rotterdam naar I-iellevoetsluis loopt. Heke lingen besloot kort geleden even eens tot de aanleg van waterlei ding' over te gaan, zij het, dat hel hier een definitieve vorm van wa tervoorziening betreft. Aldus heeft men de laatste weken in en kele gemeenten op Putten een zeer ux'gent probleem tot een veei eenvoudiger en minder schijnen de vorm terug gebracht .hetgeen zonder twijfel mag gelden als een lichtpunt in deze kommervolle tij den, meent' PERSMUSKIET nlng is een z.g. voorkeurswoning. De inspecteur van belastingen te Brielle heeft in October van het vorige jaar verzocht deze woning te verhuren aan de heer Van der Waal. De heer Van der Hoek vond, dat er nog zo veel dringende woning problemen in deze gemeente zijn, dat het niet verantwoord is, de ondei'havige woning aan de heer Van der Waal te verhuren, te meer daar deze over behooi'lijke woonruimte beschikt. Spr. wilde de voorkeur aan het gezin Tibout geven. De voorzitter wees er op, dat het beschikbaar stellen van een voorkeurswoning voorwaarde is geweest voor het bouwen van de acht woningen aan de Prof. De Snoolaan, zodat de gemeente er niet onder uit kan deze woning ter beschikking te stellen. Het eni ge wat de raad kan doen is dis pensatie aanvragen. De heer Van der Hoek deed hiertoe een voorstel dat echter met drie tegen vlei stemmen werd vex-wox'pen. De he ren Stigter, Rykee, Van Bergeyk en Trouw stemden tegen. Het voorstel van B. en W. wex-d ver volgens met dezelfde stemverhou ding aangenomen. Op een vraag van de heer Rykee by de rondvraag gesteld, ant woordde de voorzitter, dat met de Provinciale Waterstaat contact is opgenomen, teneinde een betere verkeerssituatie te Simonshaven te verkrijgen. Het verkeer wordt hier nog steeds belemmerd door zandzakken. Er is toegezegd, dat er een fietspad zou worden ge maakt. Naar aanleiding van een vraag van de heer Bi.itendyk, zeide de voorzitter, dat hy hoopte binnen kort voorstellen te kunnen doen, inzake het plaatsen van noodwo ningen. Als wij van een fabrikant duizenden karpetten per jaar verkopen en daarmee een van zijn grootste afnemers zijn, dan kunt U toch wel begrijpen dat als wij iets speciaals voor ons Jubileum willen hebben, wij nergens beter terecht kunnen. Wat wij vroegen was echter niet eenvoudig, want het moest een karpet zijn van zo'n bijzondere kwaliteit dat het met kop en schouders overal bovenuit stak. Nu, het is iets bijzonders geworden, niets minder dan de originele „Tarzan" haar- velours, het bekende hoog polige wollen, gegarandeerd kleurechte haarvelours kar pet van 165.-. En als U nu eens niet alléén naar de prijs kijkt, maar vooral naar de kwaliteit (U moet er toch met Uw hele gezin jaren op wonen) dan koop! U nu zo'n ijzersterke Tarzan dezelfde oerdegelijke kwa liteit, alleen betaait U er tijdens ons Jubileum meer dan vijf en zeventig gulden minder voor dan normaal. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de grote verkoop van het sterkste haarveiours karpet dat gemaakt word», Tarzan karpetten 200 x 290 cm. in moderne dessins, dat U nu koopt Ook in exlra grote maten. Postorders onder rembours. WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 29180

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2