Een wederopbouwplan voor Stavenisse. St. Filipsland is droog. Opruiming in volle gang. akte overname grond van Krijger e.a. nog niet gepasseerd is en het blijkt dat daaraan voor overdracht nog ietwat beletsel was, wat thans uit de weg is geruimd. Er is met het Rijk definitieve afwerking met de gebouwde 9 woningwetwoningen tot stand gekomen. De gemeente krijgt voortaan jaarlijks 3620,van het Rijk in de exploitatiekosten. De Bond van Kath. Mil. Tehuizen vraagt een subsidie, wat wordt afgewezen. DE VERLICHTING Er is een rapport van de P.Z.E.M. in gekomen op verzoek van het dagelijks bestuur met betrekking tot de straatver lichting. Een verbetering zal het zijn. wan neer verschillende avondbranders op de meest urgente punten gewijzigd worden in nachtbranders. De situatie is momenteel op dit gebied slecht, aldus de voorzitter en bovenstaande zou al een goede verbetering zijn. Voorts zou de P.Z.E.M. paal 11 bij de muziektent verplaatsen en paal 7 circa 9 meter in de Zuidstraat brengen. De totale kosten worden geraamd op 50.plus het meerdere stroomverbruik door de nacht- branders. Eenparig is de Raad voor deze verlichtingsverbetering. Dhr. Vroegop vraagt of er aan de Paas- dijk een straatlantaarn bij kan. De voorzitter zal dit bekijken. De andere leden lijkt dit zeer gewenst. Dhr. de Graaf lijkt het echter óók zeer gewenst dat er nog eens electriciteit in Strijenham komt. Is dat helemaal van de baan Op het ogenblik wel, antwoordt de voor zitter, hoewel hij er wel aandacht aan schenkt. Voor 1 Februari had hij hierom trent nog een onderhoud met de P.Z.E.M., die een kostenbegroting zou geven. Men moet dit dus even afwachten. DE VIERDE LEERKRACHT Aan de o.l.school kan een vierde leer kracht worden benoemd. Er is hiertoe al tweemaal een oproep geplaatst, maar de liefhebberij is zeer gering. Slechts twee sollicitanten hebben zich aanvankelijk gemeld, waarvan uiteraard ook nog geenszins vaststaat dat ze een benoe ming zullen aannemen, nu er voor hen al weer nieuwe mogelijkheden zijn gerezen. Eén daarvan wil nog wel tijdelijk be noemd worden, maar het is de voorzitter een grote vraag of hij een vaste benoeming nog zal accepteren. Het is dhr. Heuting uit Enschede. Waar het 'n tijdelijke benoeming betreft, zal dit door B. en W. nader worden geregeld. Bij vaste benoeming zal vanzelf sprekend de Raad beslissen. De vergoedingsregeling voor het lidmaat schap van de Ver. v. Ned. Gemeenten is ietwat verhoogd. De begrafenisrechten zijn koninklijk goed gekeurd. SCHOOLHERSTEL Van dhr. S. A de Haas, hoofd o.Lschool, is een verzoek ingekomen om in verband met de te benoemen 4e leerkracht tot aankoop te mogen overgaan van nieuwe leermiddelen tot een bedrag van 400. Bovendien is het nodig, aldus de voor zitter, een 4e schoollokaal in orde te laten maken, wat volgens begroting 4000. gaat kosten. Het dag. bestuur wil echter maar volstaan met er voorlopig 2000.aan te besteden, zodat bijvoorbeeld aankoop van nieuwe banken nog wat zal moeten wachten en men thans volstaat met het opknappen van het lokaal zelf. Dhr. G. K. Krijger vraagt of er dan geen banken meer zijn voor dit vierde lokaal. De voorzitter antwoordt: volgens de op gave niet, terwijl er zeker ook bij zijn, die onbruikbaar blijken. Men zal dit alles echter nog eerst bekijken. Weth. Krijger zegt het roerend eens te zijn met de voorzitter, temeer daar het onzeker is of dit aantal leerlingen blijft. Het is nu namelijk wel erg hoog, maar dit kan elk jaar veranderen en dus is uitkijken een eerste eis. De voorzitter zegt voortaan jaarlijks een post onderhoud school op de begroting te zullen brengen, wat veel beter is. Daarmee zijn de leden het volkomen eens. Ook dhr. van Ast adviseert in dit opzicht tot voorzichtigheid. Tenslotte wordt toch besloten om hiervoor een bedrag van 2500,te voteren, dus én voor verbete ring lokaal èn voor leermiddelen. Dhr. Vroegop vraagt of de schoollokalen in het algemeen veel geleden hebben, waar op de voorzitter bevestigend antwoord. Getracht wordt evenwel dit over herstelver goeding te laten lopen, daar de beschadi gingen door de noodtoestand zijn ontstaan. RONDVRAAG Dhr. G. K. Krijger vraagt of de hulp politie nog gehandhaafd moet blijven. De voorzitter antwoordt dat dit zuiver een Rijks aangelegenheid is en voor het hoofd van de politie. Zolang het nog overstroomd gebied is, zal men ze wel ingeschakeld hou den, daar controle nodig blijft. Dhr. de Graaf vindt dat de hulppolitie prachtig gewerkt heeft en daadwerkelijk steun verleende, die toen hard nodig was. Dhr. van Houdt vraagt of er al een onderzoek ingesteld is naar kosten begrafe nistoestel. De voorzitter antwoordt, dat dit door de omstandigheden werd vergeten. Dhr. van Houdt zou ook liever een nieuwe beplanting zien aangebracht, wanneer blijkt dat het door verzilting niet meer zal groeien. Voor de thans bestaande struiken voelt hij niet meer. De voorzitter antwoordt dat er nu nog geen duidelijk overzicht is van wat aan de beplanting als verloren moet worden be schouwd. In elk geval zal de mogelijkheid er zijn om dan ook noodzakelijke verbete ringen aan te brengen. Dhr. van Ast wijst er ook nog eens op, dat men veel plezier heeft gehad van de vele en goede vrijwillige hulp in de nood toestand. Toch was het jammer, dat de Bescherming Bevolking nog niet klaar was. We hopen nu, dat we die mensen nimmer nodig zullen hebben voor een watersnood, maar er kunnen ook andere dingen gebeu ren, daarom wil spreker aandringen op spoed wat de opbouw van die organisatie ter plaatse en op het eiland. Het plaatselijk hoofd BB heeft nu twee lessen gehad en straks komt het werk aan, dan staat het helemaal stil. De voorzitter is het er mee eens, dat spoed gewenst is. In het begin heeft hij er nog over gedacht de BB-in oprichting op 1 Februari in te schakelen, maar het had vermoedelijk verwarrend gewerkt, nu de taken nog niet zijn afgebakend. Dhr. v. Ast vraagt hoe het eigenlijk moet met de rekeningen voor vervoer aan dijk werken. Ter plaatse moest men ze op de secretarie inleveren, terwijl er later in de krant stond dat men ze bij de Heide Mij. in Tholen moest indienen. De voorzitter antwoordt dat het inder daad alles door de Heide Mij wordt be taald. maar in het begin was er nog geen administratief fundament, zodat hij ze ter secretarie heeft laten indienen en daarmee naar Tholen is gegaan, zodra de organisa tie daar op poten stond. Daar heeft hij met nadruk aangedrongen op spoedige uitbetaling. Weth. Krijger stelt voor een condolean- tiebetuiging te zenden aan oud-burgemees- ter van Oeveren vanwege het ernstige ver lies dat hem heeft getroffen door het over lijden van zijn dochter. De Raad kan zich daarmee geheel verenigen. Het dag. bestuur stelt daarna voor om aan de gemeentebode Deurloo, die dag en nacht in touw is geweest zonder dat hij daarvoor iets extra's heeft ontvangen, een gratificatie te geven van 100,behoudens goedkeuring Ged. Staten. Dit vinden de raadsleden zeer goed. Dhr. v. Ast vraagt ook, hoe de kosten verrekend zullen worden voor het droog maken van de huizen. De voorzitter ant woordt dat hij heeft overlegd met de Grif fie en mogelijk kan dat als rampschade worden aangemerkt. Zekerheid daaromtrent kon hij echter thans nog niet geven. Wat het droogmaken der woningen be treft, meent de voorzitter dat de meeste bewoners daarover enthousiast zijn, maar dan moet het water ook werkelijk goed weggetrokken zijn, anders baat het niet. Raadslid Krijger gelooft niet dat het re sultaat zo geweldig is, het hout gaat wel, maar de muren komen niet goed droog. In elk geval zal men dit droogmaken voortzetten. Dhr. v. Ast vraagt de voorzitter al het mogelijke te doen om de mensen zo spoedig mogelijk te gerieven. Daarna werd overgegaan in besloten zitting. Een critische terugblik.... maar uiteindelijk gezamenlijk aan de wederopbouw. Vrijdag 20 Maart werd te Stavenisse weer een openbare raadsvergadering gehouden, waarbij behalve voorzitter L. A. Verburg en alle leden mede tegenwoordig waren de heren Glerum en Stam van de Provinciale Directie van de Wederopbouw en Volks huisvesting. Na een welkomstwoord wijst de voor zitter er op dat deze vergadering in hoofd zaak is belegd om te geraken tot aanwijzing van een architect belast met het maken van een wederopbouwplan voor de gemeente. Op voorstel van de voorzitter wordt daartoe in besloten zitting overgegaan. Na heropening deelt hij mede, dat de heer Wesselo uit Bussum is aangewezen tot architect belast met het maken van een wederopbouwplan voor de gemeente Stave nisse en dat een plan tot herziening van het uitbreidingsplan in voorbereiding is. Daarop volgen enkele mededelingen: Stavenisse en St. Maartensdijk zijn door verschillende gemeenten uit de kop van Noord-Holland geadopteerd. Twee secre tarie-ambtenaren zijn door deze gemeenten gratis ter beschikking gesteld, nl. dhr. Reinink uit Den Helder en Uitenthuis uit Bergen. Alkmaar stuurde een gemeente- opzichter dhr. Kloppenburg en enkele elec- triciens. Al deze personen zijn gratis ter beschikking van Stavenisse gesteld. Alleen moet er voor voeding en legering worden gezorgd. Dhr. Hage vraagt of de electriciëns al werken. De voorzitter antwoordt dat zij gewoon samenwerken met de electriciëns ter plaatse. Hij deelt voorts mede. dat gezinnen die gereëvacueerd zijn een formulier krijgen om in te vullen welke schade zij hebben geleden aan meubilair en textiel. Wanneer die for mulieren ten gemeentehuize worden inge leverd, gaat men die gezinnen persoonlijk bezoeken. Op voorstel van de voorzitter zullen de notulen voortaan bij de leden circuleren om thans vooral tijd te besparen, (dank U - red.) Dhr. L. Hage wil liever de traditie van het voorlezen handhaven, maar wil het voor lopig wel zo aanzien. Ook de overigen gaan er mee accoord. Bepaalde raadsstukken krijgen de leden voortaan ook toegezonden vóór de ver gadering. EEN RIKS PER DAG Het dagelijks bestuur stelt daarna voor om aan het daarvoor in aanmerking komend gemeente-personeel een rijksdaalder per dag uit te keren voor betaling van hun voeding i.v.m. de omstandigheid dat zij niet in ge zinsverband kunnen leven. De heer L. Hage vraagt of de burge meester nog niet in eigen woning terug kan. De voorzitter antwoordt ontkennend, mede ook met het oog op de andere bewoners van de Poststraat. Nog steeds is er de mogelijkheid dat de boel vandaag of mor gen onderloopt en daarom gaat hij er geen meubels neerzetten. Bovendien spreekt de Commissaris hierin een woordje mee De heer van 't Veer vraagt hoeveel per sonen deze 2.50 dan krijgen. De voorzitter antwoordt: het secretarie- personeel en eventueel de gemeentewerk lieden. Dhr. van 't Veer vindt het billijk wanneer de dijkwerkers dit krijgen het ook aan het gemeentepersoneel wordt gegeven. Niemand heeft er dan ook bezwaar tegen. EEN TIJDELIJKE SCHOONHOUDSTER Een ander voorstel van het dag. bestuur is om een tijdelijke schoonhoudster van het gemeentehuis aan te stellen voor 15.per reek. De schoonhoudster, die in feite nog in dienst is kan voorlopig niet terugkeren. B. en W. zijn voornemens hiervoor tijdelijk te stellen mej. W. van Prooijen. Ze kan dan ook verder boodschappen doen voor de secretarie, daar de gemeentebode Smits overbelast is. Dhr. Hage kan dit goedkeuren, wanneer de werkzaamheden er door worden bevor derd. De voorzitter merkt nog op, dat het slechts van tijdelijke aard is. Dhr. de Vos had liever sollicitanten op geroepen. Er zijn nog zo weinig gegadigden aan wezig, meent de voorzitter. Hij zal contact opnemen met de schoonhoudster Wed. Wesdorp of ze nog terug wil komen ja dan neen. Niemand maakte verder bezwaar tegen deze tijdelijke benoeming. RONDVRAAG Dhr. de Vos vraagt of er tijdens de schafttijd niet wat meer toezicht kan zijn. omdat er dan telkens overal personen rond lopen te neuzen. Het is vervelend, onnodig en verdacht. De voorzitter zal het nagaan. Hij wijst er voorts op, dat vanaf Maan dag 23 jl. een bekendmaking is aangeplakt waarbij vrijwilligers worden opgeroepen om naar lijken te zoeken. Dhr. van 't Veer ziet, hoe de eerste schreden tot herbouw van Stavenisse zijn gezet door benoeming van de stedebouw- kundige. Hij hoopt dat Gods zegen daarop mag rusten en stelt namens de raad voor de adopterende gemeenten te bedanken. De voorzitter hoopt dat de wens van vorige spreker in vervulling mag gaan. De adopterende gemeenten zijn reeds dooi de voorzitter namens de raad voor hun medeleven en medewerking bedankt. Dhr. L. Hage vraagt of de voorzitter de brief van de schippers al nader kan be handelen. De voorzitter antwoordt ont kennend. Hij moet daartoe nog enkele per sonen spreken. CRITISCHE WOORDEN Dhr. Tazelaar brengt de in de vorige vergadering reeds aangekondigde critlek te berde. Dit voornamelijk op het beleid van het dag. bestuur in de periode direct vol gende op de ramp. Hij merkt op dat er kleine en grote fouten zijn gemaakt. Grote fouten zijn, dat er veel mensen zijn toege laten, wat z.i. na de eerste 14 dagen over bodig was. Maar voornamelijk zit hem de tweede lijst dwars die door b. en w. werd bekend gemaakt met het oog op het be zoeken van hun woningen door bewoners. Deze lijst was volgens sprekers een schrik voor de mensen. De hoogste huisnummers en de B-nummers (buitenmensen) kwamen pas eind Maart aan de beurt. Wat viel er dan nog te redden Eigen inwoners wer den geweerd en vreemdelingen kwamen er dagelijks. Ook zit het dhr. Tazelaar dwars dat, toen dhr. Hage en hij op een Woensdag morgen de secretarie opkwamen en wethou der v. d. Slikke enkele inlichtingen vroegen deze antwoordde: je hebben er niets mee te maken. Dit heeft hij trouwens ook aan de Commissaris voorgelegd. Hij wil niet be weren. dat hij het beter had gekund dan B. en W. in het algemeen, maar zeker toch wel verschillende dingen. Hij wil achter deze critiek thans een punt zetten, want oppositie wordt er altijd gevoerd. Wel hoopt hij dat voortaan het dag. bestuur meer zal samen werken en spreken met de raad, waartoe hij graag bereid is om te komen tot een spoe dige herbouw van Stavenisse. HULP VAN BUITEN WAS BELANGRIJK De voorzitter antwoordt dhr. Tazelaar dat de meeste maatregelen door hem alleen zijn getroffen en hij wil daarvoor dan ook ge heel de verantwoordelijkheid nemen. Spreker is zelf tot de conclusie gekomen, dat het tweede schema voor bezoek inwoners niet goed was en heeft het daarom ingetrokken. Er moest echter steeds voor ogen worden gehouden: wat het zwaarst woog: openbare orde of de belangen der inwoners. Er zijn fouten gemaakt. Misschien had de heer Tazelaar het anders gedaan, maar het is uiterst moeilijk een gemeente te regeren na zo'n ramp. Er zijn mensen die helemaal niets deden en nu de meeste critiek hebben. Zeker, er zijn verschillende mensen ge weerd, doch alleen in het belang van de openbare orde. De vreemdelingen werden binnengelaten omdat het personen waren die door welk middel ook het belang van Stavenisse dienden. We moeten in deze hulp van buiten hebben en de vruchten van de pers zijn nu al te constateren. Bij de geëvacueerde bewoners, die hier een dag kwamen, vormde zich begrijpelijk de gedachte dat hier iedereen zo maar rondliep. In werkelijkheid was dat niet zo. Zeker, er is altijd oppositie, maar er zijn dingen naar voren gebracht die onwaar zijn. Hij hoopt dat die critiek nu achter de rug is, vindt het zeer prettig dat de heer Wesselo met algemene stemmen is benoemd, daar nu allen verantwoordelijk zijn en niet zoals dikwijls voorkwam, een gedeelte van de raad. Daar is het dagelijks bestuur blij mee. Wat de opmerking van dhr. Tazelaar be treft met betrekking tot de uitlating van weth. v. d. Slikke meent de voorzitter dat dit voldoende in de vorige raad is be sproken (besloten zitting - red.) „Laten we gezamenlijk medewerken aan de herbouw van Stavenisse, opdat het weer spoedig in oude glorie mag verrijzen," zo besloot de voorzitter zijn antwoord op de aanmerkingen van dhr. Tazelaar en sloot hiermee tegelijkertijd deze vergadering. (Dank 'voor toezending van bovenge noemde gegevens, daar ik de indruk had ge kregen dat deze vergadering geheel in he loten zitting werd gehouden en er daarom niet bij was. Gelijk wil ik daarbij nog even opmerken, dat dhr. Hage in de vorige open bare raadszitting niet gezegd schijnt te hebben, dat dhr. A. v. Driel uit de ge meente is gezet, maar dat hiermee gedreigd werd. - red.) REEDS EEN VOORLOPIG PLAN VOOR DE BOUW VAN DERTIG WONING WETWONINGEN IN ST. FILIPSLAND. EN AL EEN SCHETSTEKENING VAN EEN NIEUW UITBREIDINGSPLAN. Regeren is vooruitzien", zó denkt het dagelijks bestuur van St. Filipsland er óók over in de toestand waarin ze door noodlottige omstandigheden geraakte. Zó denken de particuliere instanties en verenigingen w.o. zeker ook de landbouw er over. En tenslotte leeft die gedachte evengoed bij de St. Filip- landcr individueel. Dit kenmerkt thans deze gemeente. Dan verwondert het ook niet meer. dat men reeds met opbouwplannen bezig is. terwijl de kom der ge meente nauwelijks droog staat, terwijl het in de dorpskern nog één grote chaos is. Dan verwondert het niet, dat men reeds een voorontwerp heeft voor de bouw van 30 woningen, dat er reeds een schets is gemaakt van een nieuw uitbreidings plan. Dan kan men alleen maar concluderen, dat hier energiek wordt aangepakt en het oog op de toekomst gericht is. Omdat het leven dit nu eenmaal eist zal worden door de stad Hengelo, met zijn burgemeesterskamer, daarnaast nog 2 kleine kamertjes en een keuken. Het geheel maakt een sierlijke indruk, is confortabel en voor ziet alzo in een zeer dringende behoefte, waarom de gemeente zeer begrijpelijk erg dankbaar is voor dit geschenk. De Burgemeester van Hengelo mr. Lam- booij en Jhr. mr. van Nispen tot Zevenaar van Stad en Ambt Delden, beiden dus van de adopterende gemeenten, brachten voor de tweede maal een bezoek aan St. Filipsland. Zij werden daarbij vergezeld door enige andere heren uit die omgeving en rond geleid door plaatselijke vertegenwoordigers. Het gezelschap kon nu beter het verwoeste dorp bekijken, omdat het water was weg gevloeid, Uit stedebouwkundig oogpunt bezien worden verschillende aanwijzingen gegeven met betrekking tot de opbouw van de gemeente. Zij bezichtigden vanzelfspre kend ook het door Delden geschonken nood- gemeentehuis en waren zeer verheugd over de opruiming, die inmiddels reeds tot stand kwam en over het feit dat dit noodgemeente- AANPAKKEN Geloof nu niet, dat hier alles op rolletjes gaat, dat er helemaal geen tegenslagen na die grote tegenslag op 1 Februari meer zijn. Meen niet, dat er glad geen fouten worden gemaakt, dat het alles zonder orders èn tegenorders verloopt. Dat is hier evengoed het geval als in andere zwaar geteisterde gemeenten. En dat kan in zulke omstan digheden ook welhaast niet anders. Maar bovenal is hier toch het motto van de dag: aanpakken op vastberaden wijze. Sjouwen met emmers en teilen, schrobben op vloeren, raestruimen, puin opladen, meube len drogen, kleden schuren, dijken dichten, ja zelfs al gerst zaaien, zoals een vooruit strevend landbouwer, nauwelijks terug in de Polder, al deed. Het was de eerste, die tot deze daad kwam, maar ze wordt onmiddel lijk gevolgd door de anderen, waar dat maar enigszins mogelijk is. maar enigszins mogelijk is. Het herstel aan de dijk gaat vlugger, maar deze karwei is groot. Ook dit was een gevolg van de watervloed: de breuk in de verkeersweg St. FilipslandZijpe, waarvan het herstel onmiddellijk nadat het water dat mogelijk maakte ter hand werd genomen en die de derde week in Februari al zover was, dat ze provisorisch gedicht was en zo ongeveer berijdbaar, zodat verbinding met Schouwen ook langs deze kantweer mogelijk was. Een heel belangrijke verbinding. (foto „Het'Vrije Volk") Het zijn allemaal nog ongewone werk zaamheden en ongewone dingen, zoals die acht vrachtauto's, die af en aan met stro en wrakhout rijden, met mest en kiem- bakken, met kapotte meubelen en slijk. Ze rijden geregeld heen en weer in Voor- en Achterstr. en 't schijnt dat er aan dat alles nooit een eind komt, zo enorm is de hoeveel heid van deze chaos, maar die vordering is er toch, langzaam ogenschijnlijk, maar zeker. Dit opruimingsWerk is nu overgenomen door de plaatselijke aannemers. De eerste weken werd het onder leiding van het gemeente bestuur gedaan, maar dit was door de admi nistratieve rompslomp en lonen niet meer te doen, zodra er een andere weg was. Ongewone werkzaamheden zijn er hier voor alle mannen en evengoed voor alle vrouwen, die dagelijks met de bussen van de evacuatie adressen in hun woonplaats komen om schoon te maken waar dat mo gelijk is. Maar men denkt er ook weer aan het normale leven. Zo bijvoorbeeld aan het schoolgaan van de jeugd, nu meer dan de helft van de bewoners terug zijn, in de Polder en in de Sluisblok op de Oostdijk in St. Filipsland daar zitten de huizen vol met meerdere gezinnen bijeen. Zelfs voor de gemeente-ambtenaren ter secretarie is er alweer wat gerief, nu ze met de administratie uit het winkeltje op de Oostdijk kunnen verhuizen naar de barak, die als noodgemeentehuis. zoals we reeds vorige week meldden, werd geschonken door Stad en Ambt Delden in Overijsel. Het ge bouw is reeds opgeslagen met zijn hal. secretariekamer, raadszaal, die gemeubileerd huis in zo'n groot gemis voorziet. Al is het dan nog een „nood"voorziening. het is al een belangrijke verbetering. Er wordt niet alleen aan de noodvoorziening gewerkt, er wordt ook reeds aan definitief herstel gedacht. Zoiets is geen voorbarigheid. Dit alles hangt nauw samen met het regeren, met het besturen, óók van een geteisterd dorp. Omdat ook in zulke omstandigheden rege ren vooruitzien is. Tot heil van de ge meenten, van de getroffen gemeenten, tot heil dus ook van St. Filipsland. KAMERLEDEN OP BEZOEK. Gisteren bracht een 6-tal Tweede Kamer leden van de K.V.P. een bezoek aan St. Filipsland. Dat ze daarbij overtuigd werden van de noodzaak tot spoedige opbouw van deze gemeente behoeft geen betoog. ZITTING POLITIERECHTER Drie verdachten veroordeeld tot onmiddellijke gevangenisstraf voor twee weken wegens diefstal bij Roode Kruis De Politierechter hield Maandag 23 Maart zitting te Tholen. Als eerste verscheen P. F. te Roosendaal, die al 7 Jaar in dienst is bij de Ned. Spoor wegen. Toen verdachte zich 's nachts op het perron te Vlissïngen bevond, had hij zich een pakje uit een autobus toegeëigend. De inhoud daarvan, een mantel, werd bij hem thuis aan de kapstok gevonden. De officier achtte dit een zeer ernstig feit. Immers diefstal door personeel van de Spoorwegen wordt zeer zwaar aangerekend, juist omdat ze een vertrouwenspositie be kleden. S:nds lange tijd werd op dit perron gestoien en steeds des nachts, wanneer verdachte met de laatste trein was binnen gekomen. Geen wonder dat het spoor naar deze verdachte leidde. Rekening houdende met de gunstige rapporten over verdachte wat zijn werk betrof, eiste de officier 2 weken gevangenisstraf. F. werd verdedigd door mr. IC. uit Roo sendaal. Deze wees er op, dat verdachte niet de bedoeling had de mantel toe te eigenen, maar op de bestemde plaats te brengen. Daarmee heeft hij gesloft en later durfde hij het met meer af te geven. Van diefstal kan, aldus pleiter, zonder meer geen sprake zijn, hoogstens van verduiste ring en dat is hem in de dagvaarding niet ten laste gelegd. Hij meende dan ook dat vrijspraak moest volgen. De politierechter kon dit evenwel niet overnemen. Immers, verdachte had nadien toch het pakje weg kunnen sturen per post zonder afzender en dan was er niets ge beurd. Hij heeft het behouden en daarmee achtte hij de drang tot diefstal bewezen. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. S. K. te Tholen had zich op 30 October 1952 150 kg mosselen toegeëigend, behoren de aan S. te Tholen. Verdachte beweerde St. Filipsland is nu weer droog. Deze straat is zoals de Voorstaat in Stavenisse ondanks het vele water (de ecrslc dagen ruim 2 meter) uiterlijk weinig ver nield. Maar de schade is toch heel wat groter dan deze foto doet vermoeden. Maar gelukkig niet te vergelijken met de verwoesting in Zuiddijk, ICarrevelt en enkele andere St. Filipslandse straten. (foto „Het Vrije Volk")

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3