Coöp. Boerenleenbank hield jaarvergadering Jlo-efyè Het ontstaan van de Veluwe Opvoeding en onderwijs nieuws Woensdag 25 Maart 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste bïad Afscheid ds J. J. C. Karres. Vanwege zijn emeritaat zal ds J. J. C Karres Zondag 26 April in de Grote Kerk van de Ked. Hervormde Ge meente, officieel afscheid Veteranen voor Kruiningen De afdeling Apeldoorn van het Vete ranen Legioen Nederland heeft een manier bedacht om Kruiningen te hel pen, waarmee het plaatselijk comité voor hulp aan Kruiningen van harte instemt. Zij houdt op 14 en 16 Mei in La Bordelaise een „pasar malam", een uitgebreide bazar, waar op Ameri kaanse wijze allerlei dingen verkocht zullen worden en waar men zich op velerlei wijze kan vermaken. De Apeldoornse middenstand heeft ten dele reeds bijzonder geholpen om deze „pasar malam" tot een succes te doen worden, maar er zijn niette min nog heel veel goederen nodig. Zij, die dezer dagen een vertegen- woordig(st)er van het Legioen in de zaak zullen krijgen, weten er dus nu al vast iets van. U. V. V. De plaatselijke afdeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers tracht zo veel mogelijk variatie te brengen in de programma's, die zij de bejaarden aanbiedt. Dezer dagen was de amateur-toneel vereniging Kameleon haar hierbij be hulpzaam. Deze vereniging voerde in 't gebouw Patrimonium een blijspel op, getiteld „Op het kantje af", dat de tal rijk opgekomen bejaarden veel genoe gen verschafte. tonen wij U vele aparte Byoux De zeer lage prijzen zjjn natuurlijk zonder inlevering Wij hebben ze geëtaleerd in series beneden de 40.dan i 40.tot j 60.verder nog J 60.tot 80.— en 80.— tot J 100.—. Speciaal in juwelen, getjes, gouden armbanden en goud byouterie met gra naat vindt U een zeer grote keuze. Ook voor hogere prijzen zijn zeer exclusieve sieraden uit „Grootmoeders tijd" in ons „ANJ1EKHOEKJB" Dezer dagen vergaderde in het Parkhotel de afdeling Apeldoorn van de Kon. Nederl. Natuurhistorische Vereniging. Als spreker trad op Ir J. Buringh uit Wageningen, met het onderwerp: „Het ontstaan van de Veluwe". Spreker begon met de mededeling, dat er heel wat nieuwe onderzoe kingen zijn gedaan, die een geheel ander licht op de stand van zaken hebben geworpen. In de leerboeken is alles in gTote Iqnen wel goed be schreven, doch vele meningen zijn thans niet meer aanneembaar. In de laatste 7 jaren hebben onze geolo gen veel nieuws gezien en ontdekt. In vogelvlucht behandelde spreker de gevolgen, die de Rissijstijd op ons land heeft gehad, daarna ging hij over op de laatste of Würmijstijd. In deze periode, plm. 20.000 jaren geleden, deden zandstofstormen. ko mende uit het N.W., dit materiaal hier deponeren. Het fijnste hiervan is de löss, bekend van Zuid-Limburg, bij de Steeg en bij Apeldoorn zijn hier en daar ook laagjes gevonden. Men ziet dit aan de betere groei der bomen. De bodem wastoen in ons land verscheidene meters diep bevroren en in de warmere periode ontdooiden 'de bovenste lagen. Hierdoor trad verandering in de laag op, uitzak kingen in allerlei grillige vormen ontstonden, waarvan voorbeelden op gekleurde diapositieven werden ver toond, o.a. in een zandgraver^ bij Ugchelen. Ook zagen we hoe de vroegere vegetaties hun invloed op het profiel hadden doen gelden, indringende wortels verteerden en door allerlei biochemische verschijnselen ver kleurde de grond. Hieraan kan men de vegetatie vaststellen, die vroeger op deze bodem heeft gestaan, als dennenbos, eiken berkenbos, enz. Een tijd lang is door enkele geleer den van naam hieraan enigszins ge twijfeld, doch de laatste meningen nemen hieromtrent een positieve vorm aan. Wij kregen tevens luchtfoto's te zien van diverse gedeelten der Ve luwe, waarbij hessenwegen, ruggen in het laagterras, vormen van ak kers, goed te onderscheiden waren. Er wordt heden ten dage grondige .studie gemaakt, betreffende de sa- dl is er te doen j Centraal-Theater van 20—25 Maart: hoofdnummer „Storm over Malak- ka", 14 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 14.30. Zaterdag 21 Maart 16.30 en Zondag 22 Maart 14.30 en 16.30 hoofdnum mer „De Kopervallei", 14 j. Donderdag 26 Maart 19 en 21 uur hoofdnummer „Ivoorjagers", 14 j. Minerva-Theater, van 20—26 Maart hoofdnummer „The Drum", 18 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 14.30. Veluwe-Theater: van 20—26 Maart hoofdnummer „De verdachte", 18 j.; 18.30 en 20.45. Zondag 15 uur. Tivoli-Theafer: van 2026 Maart hoofdnummer „Achter klooster muren", 18 j.; 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14 uur, 16.45, 18.45 en 21 uur. Donderdag alleen 14.30. Woensdag 25 Maart, Grote Kerk, Loo- laan, „Matthaus Passion", door Chr. Oratoriumvereniging „Joh. Sebast. Bach". Donderdag 26 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur: Winteruitv. „Soli Deo Gloria". Donderdag 26 Maart, Hoofdstraat 220. 20 uur Tijdrede-Wilts. Donderdag 26.Maart, Pauluskerk, Hof- veld, 20 uur. Concert Gem. Zangver. „Eendracht". Donderdag 26 Maart, Kunsf en Genot, 20 uur, Openb. bijeenkomst C.P.N. Vrijdag 27 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur, Winteruitv. „Soli Deo Glo ria". Maandag 30 Maart, Poort van Kleef, 20 uur, lezing Den Doolaard. Dinsdag 31 Maart, Huize Haytink, 20 uur, Leden verg. „Het Apeldoorns Volksconcert". Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling diene. dat In de agenda slacht* die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen we'ke per advertentie In de N A. Crt tun aangekondigd. Groslijst S.G.P. De kiesverenigingen van de Staat kundig Gereformeerde Partij te Apeldoorn, Beekbergen en Uddel hebben besloten voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen met een eigen lijst uit te komen en dus niet weer samen te doen met de A.R. De Zaterdag gepubliceerde gros lijst was niet geheel volledig, waar om we haar, nu in de juiste samen stelling, nog eens opnemen: 1. H. v. Asselt, Uddel: 2. E. Groot- hedde, Apeldoorn; 3. G. W. Schut, Beekbergen: 4. E. v. d. Broek. Uddel: 5. A. de^Raad, Apeldoorn; 6. Th. Ja cobs. Ugchelen; 7. G. v. d. Ridder, Uddel; 8. T. J. Knol, Apeldoorn. Ferme jongens, maar Gedrieën kwamen ze boven, op de redactie, Martinus van de Dool, Mi- chiel Kaal en Kees Slijkhuis. Een van hen gewapend met een soort van kwi tantie, waarop officieel was vermeld, dat ze samen f 22.71 hadden afgodra gen voor Kruiningen. Ze hadden katjes geplukt en waren daarmee de huizen langs gegaan. Vandaar die twee en twintig gulden. Dat is heel wat en het idee is niet kwaad. Maar laten nu niet alle jon gens en meisjes dat voorbeeld volgen. Want dan blijft er van onze katjes niemendal over. Alleen kaal geplukte bomen. Hulp aan in nood verkerende mede mensen, prachtig. Maar niet ten koste van de Natuur. Aanstoot in het stadsbeeld weggenomen. De reclamezuil, die op het terrein van hotel Suisse aan het Stationsplein is geplaatst, vormde de laatste tijd we gens vernieling, waarvan de jeugd wel meer af weet, een aanstoot in 't stadsbeeld. Dinsdag is men met de ver wijdering hiervan begonnen. De zuil zal na herstel op het terrein van het hotel aan de zijde van het Sophiapark geplaatst worden. Veilingen. Bij de ten overstaan van notaris D. J. Wierenga gehouden veiling werd de villa met garage, erf en tuin aan de Jachtlaan 33, groot 8.85 are, ver kocht voor f 13.700 en het huis met erf en tuin aan de Soerenseweg 34, groot 4.02 are, voor f 6500.—. menstelling der bovenste aardlagen en de waterhuishouding hierin. De heer Buringh vertoonde diverse kaarten aangaande deze toestand i-ondom Apeldoorn, waarbij door kleuren aangegeven is, waarvoor deze gronden het best geschikt zijn. De tuinbouw kwam er al heel slecht af. Dr C. P. Gunning: „Rijker kansen dan ooit" „Het is eigenlijk een verbijsterend beeld, dat zich voor ons geestesoog vormt, wanneer wij de vertec'nnoeratiseerde wereld van vandaag nauw keurig beschouwen. Is het hele mens-zijn niet zinloos, waar er nu zelfs machines zijn zoals prof. Polak schrijft, die beter denken dan de mensen?! Nee. dat is 'het niet. De jeugd van nu regeert de wereld van straks en wanneer wij begrijpen, dat de zin van opvoeding en onderwijs is het wekken en aanmoedigen van de in onze kinderen sluimerende krachten, dan zuller. wij ook zien, dat opvoeding en onderwijs in deze tijd rijker kansen hebben Dit was de kern van een boeiend betoog, dat dr C. P. Gunning oud rector van Amsterdams Lyceum, Dinsdagavond in The Corner hield voor de Vereniging voor Paedagogiek. „Ons schoolsysteem is te perfect" Dr Gunning ging uit van de stelling, dat ouders en opvoeders, de ogen ge richt op een vast punt in hun leven, hun kinderen moeten vóór-leven wat zij willen bijbrengen, zal de jeugd in opvoeding en onderwijs vertrouwen kunnen hebben. En dat is het juist wat het kind in zijn zijn leven het hardst nodig heeft: vertrouwen. Vijf tig en honderd jaar geleden kenmerk ten onze paedagogische geschriften zich door een beminnelijke naïveteit. Wij geloven niet meer in die naïve teit, maar het gevaarlijke van de si tuatie is, dat wij er nog niets anders voor in de plaats hebben. Er zijn steeds meer mensen die nergens meer in geloven en die in de greep geraken van de angstpsychose, die o.m. de sfeer van onze moderne literatuur dreigt te gaan kenmerken. Dr Gunning toonde aan, dat onze tijd zeer veel lijkt op die tussen Mid deleeuwen en Renaissance. Zoals er teen een overgang was van een sta tische naar een dynamische tijd, zo is die er ook nu. Alleen het tempo is nu veel groter. Wij leven momenteel, aldus spr., in een wendingstijd, zoals di^ in de geschiedenis haast geen weerga vindt. Dat behoeft ons niet ter neer te drukken; de problemen zijn honderd maal zo veel en zo groot, maar deze tijd is ook honderd maal zo interessant! Sprekende over het karakter van ons onderwijs en onze opvoeding, noemde dr Gunning het „de grootste ellende van ons Nederlands school systeem, dat het zo plus-perfect is". „Het is veel te goed, maar het gebouw is niet meer van deze tijd. Wij moeten de moed hebben het eens wat minder perfect te doen en wij doen heel ver standig, voor sommige dingen eens te rade te gaan bij de jeugd zelf." Er volgde vanzelfsprekend op dit interessante beloog, dat nieuwe ge zichtspunten opende, een levendige gedachtenwisseling. De spreker werd ingeleid en aan het slot hartelijk dank gebracht door de heer H. E. Sondorp, voorzitter van de vereniging. Samenwerking. Een aantal organisatoren van grote tentoonstellingen in den lande heeft te Amsterdam besprekingen gevoerd om te komen tot een vrijwillige sa menwerking, die o.a. ten doel heeft de verhouding te regelen tussen de organisatoren onderling en overheids- en andere instanties. Een commissie werd benoemd, die de verschillende vraagstukken zal onderzoeken en een prae-advies zal uitbrengen. Voorzitter van deze commissie is de heer A. For- tuyn Harreman, directeur van de V.V.V., alhier; secretaris de heer H. J. Woudstra, Amsterdam. BURGERLIJKE STAND Opgave van 21 en 23 Maart. Geboren: Marinus, z. van M. Balk en A. M. Albertus; John Philip, z. van J. P. Roosegaarde Bisschop en J. W. de Rooij; Jan Hendrik Diederik, z. van B. Wolf en L. J. de Greef; An- tonia Lambertha Jozefina, d. van P. L. van Oene en B. A. M. Sanders; Johannes Vincentius Maria, z. van A. H. van den Hoogen en J. M. A. Gan- zevles; Elisabeth Jacoba, d. van D. Smedcs en J. W. Bronkhorst; Hen- drika Alberdina Maria, d. van H. J. Wools en M. van Munster; Klaas, z. van H. v. d. Brink en H. Peppelen- bos; Willem Hendrikus, z. van H. M. Plant en M. W. A. Becks; Aaltje, d. van B. Reuver en J. C. Jurriens; Zwaantina Albertha, d. van J. Bot en D. M. Kuiper; Roelof, z. van A. Hui- tink en E. Holsappel; Esselina, d. van G. D. Hartemink en E. Keizer; Arnoud Gerbrand Eduard, z. van A. G. E. Branderhorst en<A. E. Jansen. Gehuwd: J. Brusse en J. de Vignon Vandevelde. Overleden: A. G. van Westen, weduwe van B. Reijns, 84 j.; D. Dijk- hof, ongeh., 73 j., vr.; A. A. Corne- lissen, weduwe van J. Broese van Groenou, 78 j.; K. A. de Bruijn, weduwe van J. W. Zieck, 85 j.; E. Dit- zel, geh. met J. Kwakkel, 70 j., m.; G. J. Eggink, geh. met A. Wiesenekker, 81 j., m,; S. Beimers, weduwe van E. Pasma, 81 j.; E. H. S. Auping, ongeh., 79 j., m.; M. Smulders, ongeh., 60 j., m.; J. Slijkhuis, geh. met J. v. d. Kleut, 72 j., m.; C. Amse, weduwe van H. J. Westervoorde, 74 j. Geboren: Wilhelmina, d. van E. H. Kleuver en L. Thijs; Wilhelmus, z. van W. J. v. Leeuwenkamp en G. Kaper; Johannes Cornelis, z. van R. Veis en W. J. Luitjes; Gerrit Jan, z. van H. Hertgers en G. v. d. Brink; Roelof, z. van G. J. J. Elskamp en J. Vos; Lammertje, d. van J. Veldhuis en M. v. d. Kamp; Apolonia Dirkje, d. van H. v. Beek en M. Brand; Ilonka, d. van H. v. d. Linden en M. C. G. v. Eekelen; Louise, d. van L. P. v. d. Berg en M. v. d. Genugten; Ger rit Anton, z. van C. H. Busser en E. Hanekamp. Gehuwd: P. J. Meertens en J. G. W. Cammann; M. Brouwer en L. E. Huls hof; E. van Mossel en H. M. Kunst. Overleden: J. W. v. d. Hammen, weduwnaar van M. A. Reimerink, 51 j.; -T. Grootjen, geh. met M. Mos sel, 79 j., m.; M. J. Boer, weduwe van H. J. P. Kramer, 70 j. Gelders Drankweer-comité Op een vergadering te Arnhem is besloten tot oprichting van een Gel ders Drankweer Comité. Het secre tariaat berust bij de heer H. H. Götte te Hoenderloo. De eerste taak van dit comité is de voorbereiding en uitvoering van een openingsdemonstratie voor de Blauwe Week op Hemelvaartsdag en van de jaarlijks te houden Blauwe Week-col- lecten. Bij dit comité zijn aangesloten alle in deze provincie werkende drankbe strijdersorganisaties, verenigd in pro vinciale verbanden of plaatselijke drankweercomité's. LOENEN Boswachter Van Ark jubileert Zaterdag 28 Maart zal boswachter Van Ark van de Imbosch veertig jaren in functie zijn. De heer W. van Ark trad in 1913 in dienst bij baron Van Pallandt, die hem het opzicht over het 1251 hectare grote boscom- plex „De Imbosch" toevertrouwde. Twee jaar later kreeg boswachter Van Ark een aanstelling als onbezol digd rijksveldwachter. Ongeveer vijf tien jaar geleden ging „De Imbosch" in eigendom over naar de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, te Amsterdam, maar boswachter Van Ark bleef op zijn post en daarop staat hij nu nog, ondanks zijn 72-jarige leeftijd. De gezondheid van de jubi laris is nog uitstekend en hij denkt er dan ook nog niet aan op zijn lau weren te gaan rusten. V.V.V. Loenens Belang De V.V.V. Loenens Belang, heeft Maandagavond in De Eikenboom een voorjaarsvergadering gehouden. Er heerste een levendige sfeer en er was een goede opkomst. Uit het jaarver slag van de secretaris over 1952, bleek, dat Loenens Belang thans 388 leden telt en dat er in het voorbije jaar veel is gedaan tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. De resultaten van het werk waren merkbaar in een toenemend be?oek aan Loenen. De penningmeester liet eveneens 'n optimistisch geluid horen. Er was een bedrag van f 856.39 aan inkomsten en er werd f 532.24 uitgegeven, zodat er een batig saldo is van f 324.15. De heer H. Rijken werd als be stuurslid herkozen en voorts werd het bestuur uitgebreid met de heren J. H. Wissink en W. van Ark. De heer P. Jellema werd benoemd tot lid der rekéningcommissie. Tijdens de rondvraag werden ver langens geuit betreffende verbetering Centraal Ivoor jagers Het. Centraal-theater geeft morgen avond in zijn speciale voorstellingen een reprise van de kleurige film Ivoor jagers, een eenvoudig onopgesmukt verhaal over een waardevol pioniers werk. Een logische film, waarin voor treffelijke natuuropnamen over het „hart" van Afrika in kleur, terwijl 't geheel boeiend is, zonder dat men in banale en spectaculaire, op de sensa tiezucht afgestemde scènes is verval len. Mocht men van plan zijn naar deze film te trekken, dan gaat men, zowel jong als oud, geen verloren avond te gemoet. J. W. Klein Lankhorst herdacht in de jaarlijkse algemene vergadering van de Apeldoornse Coöperatieve Boerenleenbank W.A., gisteravond in La Bordelaise gehouden, heeft de waar nemend voorzitter, de heer G. J. Eikendal, in zün openingswoord dc heer W. J. Klein Lankhorst herdacht. Hij schetste dc markante figuur van dc overledene, die voor de Boerenleenbank van grote betekenis is geweest. De aanwezigen namen staande enige ogenblikken stilte in acht als eerbiedige hulde aan dc nagedachtenis van hun oud-voorzitter. Notaris B. van Drimmelen, voorzit ter van de Raad van Toezicht, schet ste in grote lijnen de ontwikkeling van de Bank, welke haar werkzaam heden aanving in een kamer in de Oosterlaan en vervolgens met de heer Ebens als kassier naar het Marktplein verhuisde, waar een vertrek achter een melksalon werd gehuurd. Van dat ogenblik af begon echter de groei van de Bank, die thans geworden is tot een belangrijke zuil in het maat schappelijk leven van onze gemeente. Als een bekroning mag het geheel verbouwde en modern ingerichte pand gezien worden. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, aldus de heer Van Drimmelen, de leden in deze maand een feest aan te bieden. In verband met het overlijden van de heer Klein Lankhorst heeft men daarvan echter afgezien. Bestemming bcdrUfswinsl. Het jaarverslag, uitgebracht door de heer öostenbrug, kassier der Bank, gaf een bedrijfswinst aan van f 96.723,57. Besloten werd f 17.651,56 af te schrijven op machines en inventaris waardoor deze voor f 11.000,te boek komen te staan. Op het gebouw werd f 45.712,01 afgeschreven, dat daardoor tot f 245.000,— werd teruggebracht. In het Fonds voor bijzondere doeleinden werd f 5.000,— gestort en voor tantiè mes werd f 5.800,— gereserveerd. Bo vendien voor nog te betalen Vennoot schapsbelasting f 10.000,—, hetgeen met het nog aanwezige saldo een bedrag var. f 16.254,50 zal uitmaken. P.esloten werd aan het Reservefonds f 10.041.19 toe te voegen, waardoor dit Fonds dan een hoogte van f 840.000,— bereikt. Aan de reserve vodr dubieuze debiteuren werd f 2.518,81 toegevoegd, waardoor dit fonds op f 79.434,16 werd gebracht. Verkiezingen. Ter voorziening in dé bestliursvaca- ture, ontstaan door het overlijden van de heer W. J. Klein Lankhorst, werd benoemd de heer P. Schurink, lid van de Raad van Toezicht. Teneinde laatstgenoemd college weer voltallig te maken, benoemde de vergadering op voorstel van het bestuur de heer G Veeneman tot lid van die Raad. Notaris Van Drimmelen vertolkte de mening van bestuur en leden, toen hïi de kassier benevens het andere per soneel lof toezwaaide voor hun nauw gezette en toegewijde arbeid in het be lang der Bank verricht. Een warm applaus onderstreepte deze woorden. Subsidicvraagsluk. Bij de rondvraag wierp de heer Schouten het subsidievraagstuk op. Kij informeerde naar de reden van het feit, dat de Geld. Mij. van Land bouw wel subsidie van de Bank ont ving en de Chr. Boeren- en Tuinders- bond niet. Spr. uitte als zijn mening, dat hier met verschillende maten werd gemeten en drong er bij het bestuur op aan deze kwestie nog eens te over wegen. De heer Van Drimmelen zegde dit toe, na echter opgemerkt te hebben, dat dit vraagstuk reeds eerder in hel bestuur aan de orde was geweest. Als neutrale Boerenleenbank heeft men zich tot dusverre echter steeds op het standpunt gesteld, alleen aan neutrale landbouworganisaties subsidie te ver strekken en niet aan verenigingen van confessionele richting. van wegen, straatverlichting, enz. De vergadering was voorts van mening, dat het ongebruikte wachthuisje op het Stationsplein te Apeldoorn in Loe nen van veel nut zou kunnen zijn. Het bestuur zal proberen dit gebouw tje te bemachtigen. ELSPEET Splitsing Ermelo gaat niet door C. H.-groslijst voor Elspcct- Tijdcns een vergadering van de C. H. Kiesvereniging te Elspeet heeft de heer G. Huisman, lid van de raad der gemeente Ermelo, medegedeeld, dat volgens een uit Den Haag bin nengekomen bericht afgezien wordt van het splitsen der gemeente Ermelo in twee delen. Ook zal er in Ermelo geen gemeentehuis worden gebouwd, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. (Zoals men zich zal herinneren, staat het gemeentehuis van Ermelo in Nun- speet en heeft het dorp Ermelo een hulpsecretarie. Dit zal dus zo blijven). Een aantal leden van de kiesvereni ging oefende critiek op de toestand waarin zich in Elspeet vele zand wegen bevinden. De heer Huisman verklaarde, dat dit niet geweten mag worden aan de beide in Elspeet wonende gemeenteraadsleden. Deze liepen heus niet, aldus spr., aan de leiband van Nunspeet of Ermelo. Er is een commissie voor de zandwegen, waarin zitting hebben de heren G. Roelofsen en P. van 't Slot. Gespro ken werd voorts over de voorgenomen bouw van gemeentewoningen te Elspeet en tenslotte stelde de vereni ging een groslijst voor Elspeet samen, voor de komende gemeenteraadsver kiezingen. Op deze lijst zijn geplaatst de heren: 1. G. Huisman, 2. J. Tim mer, 3. G. W. Koetsier, 4. T. Wieber- dink, 5. D. van Rhee en 6. M. Haze- leger. EPE Cabaret in Het Hof van Gclre. Henriëtte Davids en Lou Bandy heb ben Dinsdagavond met enige anderen in 't Hof van Gelre een cabaretpro gramma verzorgd, dat, ofschoon het niet altijd „fijn" was, de vrij talrijke bezoekers wel heeft geamuseerd. Be halve de beide genoemde „oude rot ten" heeft ook Paul Ostra niet onbe langrijk tot veel vrolijkheid bijgedra gen, terwijl Tonny Bakkenes een goe de beurt maakte bij de liefhebbers van accordeonmuziek. Tot slot namen Heintje en Lou de aanwezigen mee naar de speeltuin toe, doch dat was geen onverdeeld genoegen, omdat dit uitstapje tamelijk smakeloos aandeed. STREEK IN 'T KORT GARDEREN. A.s. Zondag wordt de medische dienst in ons dorp waar genomen door dokter L. E. van Hoorn, tel. 274 en zuster C. van Westrenen te Uddel, tel. 287. GARDEREN. Een paar meisjes, die de huishoudschool te Putten be zoeken, raakten fietsende, met de stu ren in elkaar, waardoor de 14-jange J. J. zodanig kwam te vallen, dat ze een zware hersenschudding opliep. GARDEREN. Op 5 April a,s, zal het 20 jaar geleden zijn, dat de heer A. Stoelenga in dienst trad bij de ver eniging De Lichthoeve. De heer Stoe lenga, die de administratie verzorgt, heeft voor de vereniging veel werk verricht en in belangrijke mate bijge dragen tot de bloei van De Lichthoeve. VAASSEN. De watersnood heeft onlangs een streep gehaald door plan nen van Vaassens Fanfare. Een gevolg is, dat er nu op 11 en 18 April een uit voering met toneel wordt gege ven in Spoorzicht. De baten zijn voor het Rampenfonds. WAT ZEGT Roelf uut d'n Enk "N Voor moed, beleid er. trouw achttien jaar!"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2