In Oirschot werd E.H.B.0.-kring- demonstratie gehouden Mej. dr. Marga Klompé sprak in „Were Di' voor R.K, Vrouwengilde Ik ontdekte vandaag Dinsdag 24 Maart 1953 Pagina 2 OP DE STOEP Agenaa DINSDAG (CHICAGO THEATER: „Het wonder van Fatima" (elke leeft.), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT THEATER: „De mis stap van dr. Talbot" (18 jr.), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PLAZA THEATER: „Wcnn die Abenglccken lauten" (18 jr.), 2 en S uur. CINEMA PARISIEN: „Jungle goud" (14 jr.). 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. CITY THEATER: „Prairie bruid", (14 jr.), 2.30 en 8 uur. T GEVELTJE: Tent. J. Verschuuren, IC12.30 en van 1.30—6 uur. PHILIPS' SCHOUWBURG: Matthaus Passion. 8 uur. ROZENSTEIN: Ver. v. Huisvrouwen, spr. G. v. Nie, 2.30 uur. STED. VAN ABBEMUSEUM: Museum-concert, 8 uur. KATHOLIEK LEVEN: Herdenking bisschoppelijke hiërarchie 8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN; Stratumse, hoek Geldropseweg; Wcenselse, Hemelrijken 189. SOMEREN-DORP: Van 1.30—3 uur in het parochiehuis consultatiebu reau voor kleuters vanwege het Wit-Gele Kruis. WOENSDAG GELDROP: Boerenleenbank Geldrop 9.0012.30 uur Gemeentehuis 10.0012.00 uur; spreekuur burge meester Burg. Fleskensstraat 2 spreekuur Kraamzorgcentrum Gel drop van het Wit-Gele Kruis St. Erigida-k.erk 19.30 u.: samenkomst van de leden van de R.K. Boerin- nenfcond, Vrouwengilde en de K.A.V. City-theater, 20.00 uur: ,.De San Francisco-geschiedenis" (18 jr.). OIRSCHOT: Café Elshof, 9—12 uur: Aanvragen premie Dienst Kleine Boerenbedrijven door hen, wier fa milienaam begint met een der letters S t.m. Z. VALKENSWAARDBioscoop Palace, 8.00 uur: „The greatest show on earth". Personalia ST. OEDENRODE. Onze dorpsge noot. Fr. J. A. v. d. Linden 2de luite nant bij de Stoottroepen, werd een de zer dagen te 's-Bosch in de Isabella- kazerne beëdigd tot officier. Aanbestedingen SON. Alhier had de aanbesteding plaats van een voor rekening van de heer G. Sanders op Bokt te bouwen veestal met schuur. Hoogste inschrijver was W. van Woezik te Schijndel 22400.Laagste inschrijver Gebr. Van Breugel te St. Oedenrode 17789.— O Pastoer v. Doremalen te Gemonde bediend Zondagmorgen is de zeereerw. heer pastoor C. van Doremalen te Gemonde in St. Lidwinaziekenhuis te Boxtel op genomen, alwaar hem de Sacramenten der Stervenden zijn toegediend door lioogeerw. heer deken Van Dyk uit Schijndel. Kap. L. Speckens van Someren-Heide naar Maastricht SOMEREN-HEIDE. Naar wij verne men zal kapelaan L. Speckens de St.. Jozef-parochie hier verlaten in verband met zijn benoeming per 1 April a_s. in de H. Hart-parochie te Maastricht. Pas toor N. Bos zal in pater Speckens een goede medewerker en de parochie een ijverige zielzorger verliezen. Vooral het jeugdwerk van kapelaan Geboers heeft hij verder opgebouwd en tot bloei ge bracht, en zijn jeugdhuis heeft hij be langrijk uitgebreid. Someren-Heide zal hem danook node zien vertrekken. Tot kapelaan in de St. Jozefparochie is inmiddels benoemd pater Meex. thans kapelaan in Brouwhuis (gemeente Deur- r.e). Voor Someren is deze niet geheel onbekend, daa.r hij eerder tijdelijk in Liercp assisteerde. Rond jaar- en kasverslag BERGEYK De afdeling van St. Willibrordus hield haar jaarvergadering in het patronaat. In zijn openingswoord verwelkomde voorzitter Gijsbers speciaal de 5 zilve ren jubilarissen met him echtgenoten en gaf vervolgens een overzicht over het organisatiejaar 1952, waarin het ledental met 26 vermeerderde en op 1 Januari 1953, 180 bedroeg. In het Rampenfonds werd een bedrag van 100.gestort. Aan contributie werd opgehaald 3902.45. Het kassaldo be droeg op 31-12-'52 642.Bij de be stuursverkiezing werden Jac. Hoeks en Jos. Bolten met algemene stemmen her kozen. Hierop volgde de huldiging van de leden Jos v. d. Heyden, A. J. Jan sen, G. C. Loos, Joos Sleddens en Jacq. v. d. Sanden voor hun 25-jarige trouw aan de organisatie en werd hun het zil veren embleem van verdiensten opge speld. Ook hun echtgenoten werden door de voorzitter in weigekozen woor den hulde gebracht. Het hoofdbestuurs lid H. v. Cleven bracht eveneens hulde namens alle hoofdbestuursleden en gaf vervolgens een duidelijke en nuttige uiteenzetting over „De taak van de vakbond in deze tijd". VELDHOVEN De Jonge Boerenstand, afd. Veldho ven. kwam in de zaal van het. bondsge- bouw voor de jaarvergadering bijeen. Na over en weer van gedachten te hebben gewisseld werd besloten dit. jaar wederom een cursus in vee-beoordeling te organiseren. Deze cursus zal gegeven worden in wedstrijdvorm. De 3 beste deelnemers zullen dan worden afgevaar digd naar de krïngwedstrijden. Ook zul len voor deze wedstrijden enige prijzen beschikbaar worden gesteld. De aanvang van deze cursus zal nog nader aan de deelnemers bekend ge maakt worden. Daar evenals het vorig jaar, in Mei of Juni, a.s. een gezinsdag zal worden georganiseerd zal de Jonge Boerenstand wel een gedeelte van het programma te verzorgen krijgen. In dit verband vroeg de voorzitter reeds de medewerking van de leden. Voor hen die nog niet in het bezit zijn van een insigne, heeft de secretaris deze nog in voorraad. In zijn slotwoord noemde de voorzitter nog even het 25-ja.rig jubileum van de Jonge Boerenstand kring Eindhoven. Nadere gegevens hieromtrent zullen nog ter kennis van de leden gebracht worden Ook spoorde hij de leden aan meer gebruik te maken van de spaar kas. daar hiervoor totnogtoe te weinig belang#teiling bestaat. Boxtelse ploeg leverde beste prestatie OIRSCHOT. Zondagmiddag werd in het parochiehuis te Oirschot door de Katli. Nationale bond voor eerste hulp bij ongelukken een kringdemonstratie gehouden, waarvan de organisatie door de afdelingen Oirschot en Oostel- beers c.a, uitstekend verzorgd was. Onder de velen die hun belangstelling toonde merkten wij op: de burgemees ter van Oostelbeers, mevr. Smulders- Beliën, de voorzitter van het Rode Kruis in Oirschot, Baron M. E. Ben- tinck, en de groepscommandant der rijkspolitie in Oirschot, de heer Ruy- ters. Mede namens de afd. Oostelbeers sprak de heer Kuypers een welkomst woord. Het doel van deze eerste EHBO-dag in Oirschot n- de oorlog was, training der EHBO- door op treden in aanwezigheid van talrijke toeschouwers. Nadat de loting voor volgorde van optreden had plaats ge had. kreeg elke ploeg eerst vijf minu ten voor haar optreden gelegenheid om van de uit te voeren opdracht, welke door het hoofdbestuur in verze gelde envelop was toegezonden, ken nis te nemen. Voor de uitvoering werd een kwar tier tijd gegeven. De opdracht had be trekking op een auto-ongeluk, waarbij één persoon werd gedood en twee zwaar gewond. Na afloop der demonstraties bracht de jury bij monde van haar voorzitter, dokter H. Scholman, verslag uit. In het algemeen wees deze op de ge maakte fouten, als: vaak te laat of slechts ten dele waarschuwen van geestelijke, dokter, geneeskundige (Advertentie) Echt iets voor hem I IJzersterke, vlotte Bleyle-kle- ding. Hef is de moeite woord iets meer te betalen om origi nele >B!eyle< te krijgen. Er zijn weer zoveel verrassend-nieu- we modellen, die een jongens hart in vervoering brengen. veer vZfxaast/ RECHTESTRAAT 44 EINDHOVEN SON De K.A.B. afd. Son en Breugel hield haar jaarvergadering in zaal Jos Koo ien, waarbij de heer Cieven, lid van het districtsbestuur van de Kath. Ta- baksbewerkersbonds te Eindhoven, sprak over „100 aar sociale strijd", in zijn openingswoord memoreerde voor zitter Th, v. d. Ven de voornaamste punten in het afgelopen-, en de pro grammapunten van het komende jaar. Op 15 April zal door de katholieke arbeidersvrouwen de mogelijkheid worden besproken tot oprichting van een plaatselijke afdeling der K.A.V. Hierna werd op voorstel van het be stuur aan de afd. Credo Pugno een subsidie toegekend van f 50,Aan het jaarverslag ontlenen wij het vol gende: Het aantal leden nam toe met 21 en bedroeg op 31 Dec. in totaal 220. Het tegoed van de spaarders bij de Centrale Volksbank bedroeg op het einde van het boekjaar 23490,30 al dus een vermeerdering met een be drag van 1136.94. Ingelegd werd tot een bedrag van 2702,04 terwijl werd terugbetaald ƒ2005.10. Het aantal spaarders vermeerderde met 5 en be droeg op die datum 65. De brandstoffen coöperatie haalde een omzet van in totaal 608 hl. Totaal opbrengst f 4018.05 met een winst van 115,81. Bij het fonds voor interne kraamhulp werd. aan contributie ont vangen 285.40. Deze contributie be draagt per lid per week vijf cent. Aan interne kraamhulp werd tot een be drag van 215,bijgedragen. Na bij schrijving van rente en overdracht van het fonds hulp in nood bedroeg het batig saldo per 31 Dec. 348, Na het financiële verslag, waaruit eveneens een "behoorlijk batig saldo bleek, volgde een kleine pauze welke met een kleine tractatie werd gevuld. Hierna zette de heer Cleven op duide lijke wijze uiteen hoe. nu 100 jaar te rug de strijd werd aangebonden voor ook onze sociale rechten als arbeider. Hfj schetste de toestand van voorheen toen de arbeider na een volbrachte lange dagtaak terugkeerde in een he laas niet volwaardige gezinssfeer. „Laat ons trouw blijven aan onze ka tholieke beginselen", aldus spreker, „dan alleen slechts kan de strijd tot 'n goed einde komen". De geestelyk ad viseur kapelaan Gerris wilde gaarne een en ander onderstrepen en wees dan nog op enkele interne aangelegenhe den. Bij 'n hierna volgende stemming ter aanvulling van een lid van het be stuur in verband met het periodiek af treden van de heer Th. v. d. Ven werd deze bij acclamatie herkozen, daar geen candidaten waren binnengeko men. By de verkiezing van een voor zitter werd de heer Th. v. d. Ven met vrijwel algemene stemmen als zoda nig herkozen. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. De heer De Visser brak hierbij nog een lans voor onze katholieke strijders in verband met de a.s. verkiezingen. De voorzitter wees allen op hun plicht als katholiek arbeider van welke allen zo nodig van doordrongen dienen te zyn. dienst en politie; te lang alléén laten van een patiënt door sommige hel pers; onvoorzichtig vervoer door en kelen hunner; niet goed gei'egeld zijn van het commando: tijdens de hulp verlening de opdracht op papier raad plegen: vergeten van het gestorven slachtoffer; enz. enz. Van de zeven deelnemende ploegen had Boxtel de beste prestatie geleverd. Dokter Scholman noemde de demon stratie van die afdeling keurig. Hij vond dat de leiding van de Boxtelse ploeg ver boven alle andere uitstak. Deze ploeg verwierf voor behandeling: 52 van de 60 punten, welke als maxi mum te behalen waren; voor vervoer: 45 van de 50 punten en voor comman do 37 van de 45 punten. Voor deze prestaties werd hulde gebracht. Op de tweede en derde plaats werden in één adem genoemd de ploegen uit Tilburg en Oirschot, wier optreden volgens de jury ongeveer gelijkwaardig was. De verdere rangschikking door de jury werd niet bekendgemaakt. Wel werd nog medegedeeld, dat er ook ploegen hadden deelgenomen, die eigenlijk meer gedemonstreerd hadden hoe het niet moest, dan hoe het wel moest. Tot slot dankte de voorzitter van de afd. Oirschot, de heer H. Kuijpers, mede namens de afd. Oostelbeers c.a., allen, die aan de gehouden demonstra ties en de beoordeling ervan hadden medegewerkt en de talrijke aanwezi gen voor hun belangstelling. Hij hoop te dat zou blijken, dat deze EHBO- dag ook propagandistische waarde heeft gehad. Naar oprichting rijver, in Bergeyk BERGEYK. Heden, Dinsdagavond, 8 uur zal in zaal Verhoeven alhier een bijeenkomst worden gehouden voor alle R.K.J.B.'ers van Bergeyk 't Hof om te komen tot oprichting van een rijvereni- ging. Men verwacht een grote belang stelling aan deze bijeenkomst, waarop ook niet-leden welkom zijn. Heden emigreert gezin uit Best BEST. Heden. Dinsdag, vertrekt het gezin van Jan van Beers-Sanders, wo nende in de Broekstraat alhier naar Canada, om daar een toekomst voor de kinderen te vinden. Vier kinderen heb ben in Canada reeds een bestaan ge vonden. Het gezin hetwelk thans emigreert, bestaat uit de ouders met 6 kinderen van 14 tot 23 jaren. De kin deren die voorgingen hebben voor huis vesting hunner ouders, broers en zus jes gezorgd, zodat allen ook in Canada in één gezinsverband kunnen leven. De reis vanaf Rotterdam geschiedt met het stoomschip ..Waterman". Vol hoop op de toekomst vertrekt de familie Van Beers-Sanders naar haar nieuw vader land. Veren igmgsmeuws ELADEL Heden Dinsdagavond zal om 8 uur in het parochiehuis een belangrijke verga dering worden gehouden voor de leden van de afdelingen BI ad el en Netersel van de Katholieke Volkspartij. Deze vergadering staat in verhand met de candidaatstriling voor de verkiezing van de gemeenteraad. Een alzijdige en deskundige samenstelling van ons ge meentelijk vertegenwoordigend college is een dringende noodzakelijkheid. Daarom roept het bestuur alle leden van afd. Bladel en Netersel op om deze aangelegenheid te bespreken en de mo gelijkheid te bieden voor het stellen van candidaten. Hier kan men zijn in vloed op de samenstelling der lijst doen gelden. OERLE Donderdagavond 8 u. 30 zal de stier- houderij alhier in café De Kers een ver gadering houden. De agenda vermeldt o.a. de aankoop van een nieuwe stier. VELDHOVEN Heden Dinsdagavond om half 8, zal in de zaal van het R.K. Verenigingsgebouw een ontwikkelingsavond worden gehou den voor de meisjes van de V.K.A.J. De ze is ook toegankelijk voor niet Kajot- sters. meisjes van 16 tot 25 jr. Rector J. Janssens, zal op die avond een inleiding houden oVer: „Alweer die Paasbiecht". Het bestuur van de V.K. A.J. rekent op een goede opkomst. (Advertentie) Duizelig door zorgen? drink nieuwe kracht uit Pleegzuster bloedwijn Uit Geldrops politie rapport GELDROP. Aal het rapport der gemeentepolitie vanj Geldrop ontlenen wij over de afgelopen week het vol gende: Op de Nieuwendijk reed een motor rijder een voetganger aan, die plotse ling de rijweg overstak, komende van achter een auto. De motorrijder kwam te vallen, doch liep slechts lichte ver wondingen op. Het motorrijwiel liep lichte materiële schade op. Een rijwiel, dat in Eindhoven gesto len was, werd in Geldrop onbeheerd aangetroffen en aan de eigenaar te ruggegeven. De jeugd laat ook weer eens van zich horen en vernielde in de Dwars straat enkele pas geplante boompjes. Ook de aanplantingen langs de Eind- hovenseweg worden regelmatig ver trapt. Nagegaan zal worden, wie deze vernielingen heeft gepleegd. De ouders zullen voor de schade aansprakelijk worden gesteld. Laat eenieder er aan medewerken, de kostbare aanplantin gen tegen vernielingen te behoeden. Twee jeugdige knapen, die langs de spoorbaan een vuurtje stookten, wer den hierover flink onderhouden. Op de Eind-hovenseweg reed een volkswagen blijkbaar nogal hard, want toen geremd moest worden, sloeg het geval over de kop. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Nadat procesverbaal was opgemaakt en de auto op haar wielen was gezet, kon men de weg weer vervolgen. Twee jongens van 12 jaar, die een nieuw poortje vernielden, werden op het politiebureau met nuttiger werk belast. Twee bewoners van de Eindhovense- veg, die achter hun woning op een aan een ander toebehorend terrein een vuilnisbelt aanlegden, werden deswege onderhouden en aangezegd dit na te laten, daar hierdoor de volksgezond heid niet wordt bevorderd. Op een avond kwamen twee knapen uit Eindhoven, die hier „schermwed- strijden" wilden houden, gewapend met degen en wapenstok naar Geldrop om hun kunsten te vertonen. Voor hen was de aardigheid er spoedig af, want de politie nam de wapens in beslag en bracht de knapen naar hun ouders, door wie zij ook nog eens flink onder handen werden genomen. Twee jongens van 8 en 10 jaar gooi den vóór een fabriek alhier flessen stuk met de bedoeling, dat de meisjes van die fabriek haar fietsbanden zou den stuk rijden. De knapen mochten nu onder politietoezicht de scherven oprapen. Op de Eindhovenseweg viel Vrijdag een zware vrachtauto, beladen met groenten, om, toen deze tegen 'n per sonenauto was gereden, die eveneens omviel. Tijdens het omkantelen werd een met paard bespannen melkwagen meegesleurd, zodat ook deze omviel en de melk en d° pap over de straat terecht kwamen. De ravage was ern stig. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het verkeer ondervond veel vertraging, doordat de vrachtauto de gehele weg blokkeerde. Langs het Eindhovens kanaal was Zondag het riet en gras gaan branden, waardoor voor enkele aldaar staande loodsen gevaar dreigde. Door de plaat selijke brandweer o.l.v. commandant I. v, d. Heuvel was het vuur spoedig ge blust. De burgemeester nam het blus- singswerk in ogenschouw. De oorzaak is vermoedelijk het wegwerpen van een brandende sigaret, B. uit Eindhoven werd aangehouden, omdat hij bij zijn patroofa alhier een grote partij gereedschap* had ont vreemd. Geldrops vrouwengilde neemt deel aan wereld gebedsdag GELDROP. Het Geldropse R.K. Vrouwengilde zal in samenwerking met de plaatselijke Boerinnenbond en de Kath. Arb. Vrouwen, Woensdag a.s. deelnemen aan de vrouwen-wereld gebedsdag. Daartoe zal op die dag in de St. Brigida-kerk om 19.30 uur een speciaal Maria-lof met predicatie wor den gehouden, waarbij pater Van We gen O.E.S.A, de dames zal toespreken. Dit lof kan ook worden bijgewoond door alle katholieke vrouwen en meis jes boven 18 jaar. Trekking Geldropse loterij Herwonnen Levenskracht GELDROP. Bij de gehouden trek king der national^ lotery ten bate van Herwonnen Levenskracht zijn op de navolgende nummers in Gcldrop ge vallen: 18229, 18246, 18285, 18411, 18420 en 18589. Deze loten kunnen worden ingeleverd bij de penningmeester der plaatselijke afdeling van Herwonnen Levenskracht F. v. d. Eijnden, Goor- straat 39, die alsdan voor doorzending zal zorgdragen. (Advertentie). „Slaagt men niet in opzet tot eenwording dan is Europa in tien jaar van de kaart" Onenigheid in ons land erger dan communisme VALKENSWAAKD. Op uitnodiging van het R.K. Vrouwengilde heeft mej. dr. Magda Klompé Vrijdagavond In ge bouw Were Di in een belangrijk betoog haar visie gegeven op de sociale, doch voornamelijk politieke verwikkelingen op het internationale vlak sinds de jongste oorlog. Dat door haar beschou wing een sterke Europese gedachte was geweven, kon haast niet anders worden venvacht. In de opbouw van een verenigd Europa vervult z(j immers, als Nederlands afgevaardigde, een niet onbelangrijke rol. Mej. Klompé belichtte In haar inlei ding de chaotische toestand als erfenis' an de laatste oorlog, om daarbij vast te stellen, dat Nederland in '47-'48 zo ongeveer aan de rand van de afgrond stond. En met ons vele andere vrije landen. De Marshall-hulp kwam red ding brengen, en hielp de westerse lan den weer op de been. Deze hulp was voor alle Europese landen bestemd. Door de Balkan werd hiervan onder aanvoering Rusland vanaf gezien. Het gevolg van de weder opgang komende vrije landen was, dat de verscherping meer werd verschoven naar Oost-Azië. In Korea ontbrandde de strjjd. Dat zou ook mogelijk zyn in het hart van Europa. De vrije landen willen echter alles doen, dit te voorkomen. Er onttond een Westelijke Unie, Atlantisch pact en een Raad van Europa. Het veroorzaken van onrust onder de volkeren zag preeksler als de tactiek van Rusland, hetgeen de westerse landen noodzaakte hun ver dediging op te bouwen. Mej. Klompé schetste vervolgens heel het eerste sneeuwklokje Plotseling had ik visioenen van lente, zon, luchtige kleding en oh een sneeuwwitte everglaze blouse l Het is een sinds lang gekoes terde wens van mij zoiets fris, char mants en luchtigs te bezitten. Voor mij onvervulbaar tot ik vanmiddag even langs Witteveen ging. Daar lag het 1 Een schattig ever glaze blousje voor ik kon mijn ogen niet ge loven f 6.75! Zo'n buitenkansje tref je niet gauw en ik kocht 't meteen. Zo ben ik dan nu de gelukkige be zitster van deze leuke blouse. Het is waarvoor een vrouw die goed gekleed wil gaan, loont het altijd de moeite even binnen te lopen bij WITTEVEEN in de RECHTESTRAAT Nr. 50 te EINDHOVEN. Caty duidelijk de achtergrond van Korea n.l, het contact van Oost-Azië met het wes ten verbreken en zelf van de rijke bron nen aldaar gebruik maken in het kader der wereldverovering. Spreekster liet verder uitkomen hoe over de gehele wereld de verhoudingen vaak gespannen zyn. Zij geloofde niet in een gewapend conflict, ihaar wees op het veel grotere gevaar, dat van binnen niet aanwezig is. Moeizaam Is er tekening verkregen in de eenwording van Europa, waarbij het belang van eigen land niet uit het oog mag worden verloren. Grote offers zal het nog vragen. Doch slaagt men niet in de opzet, dan is Europa binnen tien jaar van de kaart. Slaagt men hier in echter wel, dan zal dit een belangrijke stap zijn tot behoud van het geestelijk erfgoed. Maar op dit terrein mankeert er helaas zo enorm vel. Er is geen land waarin het volk haar geestelijke en poli tieke leiders zo aanvalt als in ons land en dat noemde spreekster veel erger dan de stryd tegen het communisme. Men Is zo beangst door de jacht van het leven, dat de geestesgesteldheid steeds meer wordt ondermijnd en ook bjj de moderne katholieken en liefst zo min mogelijk nog een Goci aan te pas komt. Mej Klompé was tenslotte heus niet pessimistisch, omdat cr gelukkig nog vele goede krachten aanwezig zijn, waarop goede hoop gevestigd mag zijn. Met een kort gedachtenwisseling werd deze belangrjjke bijeenkomst die meer belangstelling had verdiend, daar ook an. dere organisaties waren uitgenodigd beëindigd. De presidente, mej. v. d. Bcssclaar, was zonder twijfel de tolk van het dank bare gehoor, toen zij mej. Klompé nog veel succes met haar werk toewenste waar Nederland wel by zal varen. Verbeek hield mode cocktail in Geldrop GELDROP. Zeer interessant en zeer naar de smaak der dames was de. causerie, die de mode-journaliste Caty Verbeek uit Den Haag onder de titel „Mode-cocktail" Vrijdagavond in hotel „Hof van Holland" hield op uitnodi ging van het Geldropse R.K. Vrouwen gilde. De causerie had een zeer prac- tisehe inslag en de dames werden er van overtuigd, hoe men zich, zelfs met bescheiden beurs, goed en elegant kan kleden. Verder werd een en ander verteld over huid- en haarverzorging. Het waren alle onderwerpen, waarin het zwakke geslacht grote belangstel ling aan de dag legt. Reden waarom deze causerie dan ook met de grootste aandacht werd gevolgd en waarmee Caty Verbeek groot sutfees boekte. Bloedtransfusiedienst vraagt Hezer donors HEEZE. De noodzaak van het bestaan van de bloedtransfusiedienst is langza merhand een ieder bekend. Dank zij het bloed, dat zovele donors reeds hebben willen geven voor hun lijdende mede mens. betekende dit redding van vele le vens. Zo werden vele patiënten uit Heeze in het ziekenhuis te Geldrop opgenomen en vonden daar genezing. Wie helpt dus mee met eigen bloed zieken genezen en tevens redden? Dit werk van practische naastenliefde wordt daarom ten zeerste aanbevolen. Er blijft steeds een grote behoefte aan nieuwe donors. Er bestaat weer gelegenheid om zich te laten keu ren om als donor in aanmerking te kun nen komen. Leeftijd 1858 jaar. Men kan zich opgeven: St. Annaziekenhuis te Geldrop heden Dinsdag van 23 en 7—S uur. Later wordt men opgeroepen ter keuring. Grote belangstelling poter bewaarplaats Oerle OERLE. Dat er in Oerle grote be langstelling bestaat voor een centrale polerbëwaarplaats, bljjkt wel uit het feit dat er reeds voor 40 aandelen een aanvrage werd ingediend. Belanghebbenden wordt er nogmaals op gewezen dat 1 April onherroepelijk de sluitingsdatum is voor de aanvrage van een aandeel, want op genoemde datum zal in de andere kerkdorpen de intekening worden opengesteld. Kiezersvergadering in Oerle OERLE. Zondag na de Hoogmis werd een vergadering belegd door het kiezingscomité, waarop werd besloten a.s. Woensdag om 8 uur in de zaal van F. Hagelaars een vergadering te hou den voor alle kiezers. Punt van bespre king vormt het samenstellen van een lyst van de candidaten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Premie-verlening voor Leendse kleine boeren LEENDE. Woensdagmiddag zal een assistent van de rijkslandbouwconsulent in café „de Vier Linden" zitting houden ten behoeve van landbouwers die een be drijf hebben van 3 tot 10 ha. cultuur grond en een rationele bedrijfsvoering toepassen en in aanmerking menen te komen voor premie, op grond van aan koop en inzaai van bepaalde graszaad mengsels, het bouwen van silo's, verbe tering drinkwatervoorziening van het vee. het aanschaffen en gebruiken van niaïsdroogrennen en inrichting en verbe tering van bedrijfsgebouwen. Diploma-uitreiking Nuenense tuinbouw- en fruitteeltcursus NUENEN. Aan het slot van de een jarige tuinbouw- en fruitteeltcursys, werden in de school te Gerwen de deel nemers door het hoofd der school, de lieer A. Dovens in aanwezigheid van burgemeester Van Ryckevorsel, van de heer J. Kerstens, vertegenwoordiger van de Rijkstuinbouwconsulent, en een deputatie van het bestuur van de plaat selijke tuinbouwbond, geëxamineerd. De heer Kerstens, die de uitslag be kend maakte, feliciteerde de geslaagden met het behaalde succes en wees hen op het grote belang om het geleerde nu in de praktijk te brengen en regelmatig de vaklectuur bjj te houden. Spreker wees op de verdere mogelijkheid tot ontwikkeling op de tuinbouwschool te Eindhoven, waar voor nu, na het met goed resultaat vol gen van een tweejarige landbouwcursus en de genoemde cursus, een goede grondslag is gelegd. De voorzitter van de plaatselijke tuinbouwbond, dhr. Th. Smits, reikte de geslaagden onder een toepasselijk woord de diploa's uit. Het zijn G. Buis, W. Coolen M. Donkers, N. G. v. Erp, A. Hoeks, P. Joosten, Klomp, A. v. Lierop, H. de Louw, Raaijmakers, J. Rooijackers, H. Roojj- akkers, P. Saris, M. Saris, J. Sledsens, H. Smits, Th. Swinkels, G. Verhagen, W. Vermeulen, W. Verschuren J. Vink. In Nuenen gevonden voorwerpen NUENEN. Op het bureau van de plaatselijke rijkspolitie zjjn als gevon den voorwerpen gedeponeerd een dou blé schakelarmband en een kindermuts je. Inlichtingen hieromtrent verschaft de postcoramandant. Kosteloze pokkeninenting in Nuenen NUENEN. Woensdagnamiddag om drie uur zal in het parochiehuis gele genheid worden gegeven voor de in woners van Nuenen, Gerwen en Neder- wetten tot kosteloze inenting tegen pokken voor alle nog niet ingeënte kin deren beneden de leeftijd van twee jaar. Men dient het trouwboekje en het bjj de geboorte-aangifte uitgereikt inen tingskaartje mede te brengen. De in entingskaartjes zullen worden ingeno men en bij de controle ingevuld worden teruggegeven. Zittingen premieregeling kleine boerenbedrijven BLADEL Woensdagmiddag wordt in café Van Bommel van 2 tot 5 uur na de middag zitting gehouden voor de bovengenoem de premieregeling. Alleen aanvragen op deze zitdag gedaan, zijn van kracht. Na 27 Maart worden geen verplichtin gen meer uitgegeven. Komt dus, om moeilijkheden en teleurstellingen op de aangewezen dag uw aanvrage doen. REUSEL Donderdag zal door de Rijksland bouwconsulent zitting worden gehouden voor premieregeling kleine boerenbedrij ven. Men wordt er op gewezen dat ook hier alleen aanvragen die op deze dag gedaan zjjn, van kracht zijn. Ook hier geldt de datum 27 Maart dat geen ver plichtingen meer worden uitgegeven. Bladel Woensdagavond om 8 uur bijeen komst van de Katholieke Actie in de kapel der Eerwaarde Zusters. Oerle Het bestuur van de Bijenhoudersbond N.C.B. te Oerle brengt onder de aan dacht van de leden dat er op Woensdag namiddag om 7 uur gelegenheid be staat tot het afhalen van suiker en im kersartikelen by de heer Feyen. Heden Dinsdagavond zal voor de cursisten van de aardappelselectiecur- sua om 8 u. in de jongensschool 'n film worden gedraaid over aardappelselectie. OM EEN P.AAR VOREN AKKERGROND Ernstige vechtpartij in St. Oedenrode ST. OEDENRODE. Zaterdagavond had ir. de buurschap de Sloef een ernstige vechtpartij plaats om een paar voren akkergrond die bij het ploegen onrecht matig bij een ander stuk land zouden ge trokken zijn. P. en v. d. H. vochten deze zaak uit. Het werd een ernstige vechtpartij, waar bij zulke rake klappen werden uitge deeld. dat P. op de grond bleef liggen. Het slot was, dat zowel de politie als de dokter er aan te pas moesten komen. Someren krijgt ook T uinbouw-streekschool SOMEREN. Op de jaarvergadering van de tuinbouwvereniging „St. Isido- rus" in het parochiehuis alhier, kon voorzitter L. Smits de prettige medede ling doen, dat in de lagere landbouw school In de komende herfst ook zal worden geopend een Tuinbomv-streek- school voor Someren-Asten en omgeving. De heer J. Bruijstens, assistent rijks tuinbouwconsulent gaf een technische toelichting: de cursus zal VA jaar duren, de lessen worden voorlopig gegeven één dag per week, in de voormiddag theorie en in de namiddag praktijk. Vooraf gaf secretaris J. Donkers een interessant jaarverslag. De omzet over het verslagjaar 1952 bleek te zijn toege nomen tot 174.000 (tegenover in 1951: 167.000), In hoofdzaak hard fruit 65,00,aardbeien 43,00.— voorts groenten, aspèrges enz. Het aantal leden bedroeg 148, de contributie werd vastge steld op 3.De aftredende bestuurs leden C. van Rijsewijk en H. v. d. Bo- gaart werden bij acclamatie herkozen. De heer Smulders, directeur van de vei ling te Den Bosch, besprak nog de afzet van producten en het grote belang van het minimum-prijzenfonds. De heer Bruijstens gaf de mogelijkheden aan voor onze bedrijven van de teelt van zacht fruit,w.o. frambozen, asperges en aardbeien. Jongen viel in St. Oeden rode onder melkwagen ST. OEDENRODE. Zaterdagmiddag kwam een zoontje van de heer W. uit de Boschkant, dat met de melkwagen van de zuivelfabriek mee reed, doordat hij misstapte, voor de voorste wielen van de wagen terecht. Hij kreeg daarbij het voor. en achterwiel over zijn schouders. Na onderzoek werd de jongen naar het ziekènhuis in Veghel vervoerd. Nuemen-dames kampioen NUENEN. Na een verblijf van 4 ja ren in de 2e klasse is het le dames elftal van de hockeyclub Nuenen er in geslaagd het kampioenschap in deze klasse te verwerven. De promotiewed strijden moeten gespeeld worden tegen Oranje Zwart 2 en Pelikaan, resp. uit Eindhoven en Roosendaal, om 2 plaat sen in de promotie-klasse. Ook het le heren-elftal kan Zondag kampioen worden. Daarvoor is een overwinning op HUAC 2 uit Helmond nodig. Onderlinge biljartwed strijd in Veldhoven VELDHOVEN. In de onderlinge bil jartwedstrijd. welke momenteel door de biljartclub V.B.V. wordt gehouden, is de stand na de 4e ronde als volgt: 1. H. WetsF. Bergmans 2. L. WissinkW. Sanders 3. W, v. d. LooyH. Dillen 4. A. SmitsA. v. Kemenade 5. I. v. d. LangenbergP. Dingen 6. W. v. GerwenW. Koppelmans 7. A. DingenF. Sanders. In deze stand is niét verwerkt de nog te 6pelen partijen F. Sanders—W. San ders en W. v. GerwenF. Sanders. He den Dinsdagavond wordt de 5e ronde van deze 7-daagse gespeeld. Om het kampioenschap van Geldrop GELDROP. In de serie wedstrij den door de Verenigde Kaarters van Braakhuizen, om het keizerschap van Geldrop, had Zaterdagavond in café Haans de derde ontmoeting plaats tus sen de diverse koningen en de twee tallen. Deze wedstrijd, even sportief en spannend als de vorige, gaf de vol gende uitslag: Koningen van: De Gezellige Kaar ters 6 pnt.: Ons Genoegen 4 pnt.; Ge zelligheid Troef 2 pnt.; De Vrolijke Kaarters 2 pnt. Tweetallen van: De Gezellige Kaar ters 6 pnt.; Gezelligheid Troef 2 pnt.; Ons Genoegen 2 pnt.; De Vrolijke Kaarters 0 pnt. In het algemeen klassement zien we de volgende rangschiking: Bij de koningen: De gezellige Kaar ters 12 pnt.; Gezelligheid Troef 10 pnt.; Ons Genoegen 8 pnt.; De Vrolijke Kaarters 6 pnt. Voor de tweetallen is de stand: Ge zelligheid Troef 12 pnt.; De'Gezellige Kaarters Tl pnt.; Ons Genoegen 8 pnt.; De Vrolijke Kaarters 4 pnt. De finale van dit kaartconcours zal plaats vinden op Zaterdag 28 Maart om 19.30 uur in café F. v. Stiphout, Sluisstraat, alwaar om ongeveer 20.00 uur de huldiging met de uitreiking van de wisselbeker en overige prijzen zal plaats heb'ben. Motorcoureur Lamberichs lid van De Sonse Bergen SON. Tijdens de door de Sonse mo tor- en automobielclub „De Sonse Ber gen" gehouden jaarvergadering tijdens welke gelegenheid was zich op te geven als lid, kon onder meer worden inge schreven de bekende motor-coureur de heer Lamberichs uit Eindhoven. Op de het vorig seizoen diverse gehouden wed strijden wist deze sympathieke renner zich vrijwel steeds nummer een te plaat, sen, evenals in de eerste wedstrijd van dit seizoen vorige week Zondag te Deume. Lamberichs komt uit in de zware klasse senioren. Vanzelfsprekend zal hy zich op de a.s. grote Nationale Motorcross door „De Sonse Bergen" te. houden op het bekende circuit in de Sonse Bergen op de eerste Zondag in Mei zeker van zijn beste zijde laten zien. J. Sanders en M. v. d. Boogaard kampioenen van ,,Trap met Lust" GELDROP. Zondagmorgen startten weer de renners van „Trap met Lust" voor de vijfde en laatste rit om het club kampioenschap. J. Sanders, die bjj de amateurs de kampioenstitel 1953 in de wacht sleepte, terwijl M. v. d. Boogaard dat b(j de nieuwelingen deed. By de amateurs was voor de 120 km. rit van Zondag de uitslag: J. Sanders, 5 pt.,, G. v. Schaijk, 4 pt. en Fr. Derks, 3 pt. De nieuwelingen, die 80 km. moesten draaien, werden als volgt geklasseerd: M. v. d. Boogaard. 5 pt., H. Maas, 4 pt., J. Swinkèls, 3 pt., P. v. Gennip, 2 pt. Eindklassement Amateurs; 1. J. San ders, 24 pt (kampioen), 2. C. v. Schaijk 17 pt., 3. Fr. Derks, 16 pt., 4. Th. van Beek, 4 pt„ 5. M. Sloots, 2 pt. Deze bei de laatsten hebben niet aan alle ritten deelgenomen. Nieuwelingen: 1. M. v. d. Boogaard, 24 pt. (kampioen), 2. K. Habraken, 12 pt, 3. H. Maas, 10 pt„ 4. J. Swin kels, 10 pt., 5. Karei Bax, 10 pt„ 6 P. v. Gennip, 7 pt. Budel Schoot verloor BUDEL SCHOOT. In een aan beide zijde goed gespeelde wedstryd verloor Budel Schoot Zondag te Weert met 20 van Rood Zwart. Budèl Schoot 5 Kraanvogels 4 81. Budel Schoot 4 BSV 6 3—2.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2