IWêdüifm X I oude stoelc E t A B E >E R Een nieuwe stoel Landbouw is ongerust Over prijsdaling VALDA Van Kinsbergenschool gaf weer acte de présence Thermometer stand Kruiningen Bmsdag 24 Maart 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste Wad Feestavonden ten bate van het rampgebied Grote belangstelling was er geduren de twee avonden in de Poort van Kleef voor de jaarlijkse feestavonden van de Van Kinsbergen Mulovereniging, die dit jaar stonden in het teken van hulp aan de slachtoffers van de wa tersnood. Aan het bedrag van f 1500, dat reeds door de leraren en leerlin gen bijeen was gebracht, kon nog een aanmerkelijke som worden toegevoegd. Het welkomstwoord op deze avon den werd gesproken door de heer L. oe Vries, wnd voorzitter, waarna de heer Beetstra. -hoofd van de Kinsber genschool, dank bracht voor de vrien delijke woorden van welkom, daarbij tevens een welkom toeroepend aan de heer H. E. Sondorp, inspecteur lager onderwijs. In een vlot tempo werd na deze openingswoorden een bont program ma gebracht, dat op zeer behoorlijk peil stond. De aankondiging van de verschillende programmanummers ge schiedde door de heer Cor Brouwer, die dit deed op een wijze waarop een beroeps-conferencier jaloers zou wor den. Het programma ving aan met zang van een groep leerlingen onder leiding van de heer H. Bekkering. Solisti sche medewerking verleenden daarbij de dames Tine Brouwer, Thea Barends en Anneke van der Schaaf, die veel applaus oogstten. In het bijzonder boekten zij met De Zuidenwind waait, veel succes. Gymnastiek werd door de Kinsber- gendames onder leiding van de heer J. Ph. A. de Vries gebracht, doch niet op de wijze, waarop men dit van gym nastiekverenigingen gewend is. Hier was aan de humor een zeer ruime plaats toebedacht. Met pianobegelei ding van H. ter Borg bracht Hannie Borkus Die kleine mit der Mundhar- monika en oogstte daarmede een wel- Nieuwe bedrijfsleider van Bosbad benoemd Burg. en Weth. hebben tot bedrijfs leider van het Bosbad, In de plaats van de heer T. J. v. d. Trappe, die het vorige jaar overleed, benoemd de heer H. M. Keizer te Amsterdam. De heer Keizer is thans bedrijfsleider bij de N.V. Zuiderbad te Amsterdam. Hij is een man met zeer grote ervaring op het gebied van bad-exploitatie. Waarschijnlijk zal hij 1 Mei a.s. in functie treden. Zowel het Bosbad als het daarbij horende restaurant zullen met ingang van het komende seizoen dus onder nieuwe leiding komen. rjf ot is er te doen?- Centraal-Theater van 20—25 Maart: hoofdnummer „Storm over Malak- ka", 14 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 14.30. Zaterdag 21 Maart 16.30 en Zondag 22 Maart 14.30 en 16.30 hoofdnum mer „De Kopervallei", 14 j. Donderdag 26 Maart 19 en 21 uur hoofdnummer „Ivqorjagers", 14 j. Minerva-Theater, van 2026 Maart hoofdnummer „The Drum", 18 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 14.30. Veluwe-Theater: van 2026 Maart hoofdnummer „De verdachte", 18 j.; 18.30 en 20.45. Zondag 15 uur. Tivoli-Theater: van 2026 Maart hoofdnummer „Achter klooster muren", 'l3 j.; 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14 uur, 16.45, 18.45 en 21 uur. Donderdag alleen 14.30. Dinsdag 24 Maart Bordelaise, 19 uur Alg. ledenverg. Apeld. Coöp. Boe renleenbank. Dinsdag 24 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur, Winteruitv. „Soli Deo Gloria". Dinsdag 24 Maart hotel Bloemink, 15 uur „Voor U mevrouw", firma Van Reekum. Woensdag 25 Maart, Grote Kerk, Loo- laan, „Matthaus Passion", door Chr. Oratoriumvereniging „Joh. Sebast. Bach". Donderdag 26 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur: Winteruitv. „Soli Deo Gloria". Donderdag 26 Maart, Hoofdstraat 220, 20 uur Tijdrede-Wilts. Donderdag 26 Maart, Pauluslcerk, Hof- veld, 20 uur, Concert Gem. Zangver. „Eendracht". Vrijdag 27 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur, Winteruitv. „Soli Deo Glo ria". Maandag 30 Maart, Poort van Kleef, 20 uur, lezing Den Doolaard. Dinsdag 31 Maart, Huize Haytink, 20 uur, Ledenverg. „Het Apeldoorns Volksconcert". Ter voorkoming van misverstand eD teleurstelling dlene, dat in de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie tn de N. A. Crt. rijn aangekondigd. verdiend warm applaus. Er waren nog anderen, die op muzikaal en vo caal gebied tot behoorlijke prestaties in staat bleken. We noemen o.a. de klassieke liederen, welke Trix Kuyt ten gehore bracht en op muzikaal ter rein Aart Kamphuis met zijn accor deon. Ook de vocale prestaties van Rehie Brangert, Thea Barends en A. van der Schaaf verdienen alle lof, als mede de verrichtingen van de U.L.O.- band The Shooting Stars. Twee sketches werden er gebracht, n.l. Hygiënisch, onder leiding van de heer J. H. Meijer en Engels zonder leermeester, onder regie van de heer A. G. van Houten. Beide stukjes ont-, ketenden ware lachorkanen en droe gen daardoor aanmerkelijk bij tot het succes van deze avond. Voor de muzikale omlijsting van deze avond werd op zeer verdienstelij ke wijze gezorgd door het amateurge zelschap 't Ronald Hotchess Combo. Uitvoering zangvereniging. Apeldoorn-Zuid. De Christelijke zangvereniging Apel doorn-Zuid gaf in gebouw Zuid-Oost haar eerste uitvoering. Verheugend was het daarbij te constateren, dat deze vereniging, die pas vijf maanden geleden werd opgericht, de beschik king heeft over een groot aantal ac tieve zangers en zangeressen, die be halve de zangkunst blijk gaven ook organisatorisch heel wat in hun mars te hebben. Onder leiding van de dirigent, de heer Oostenrijk, wisten de onderschei denlijke koren een bevredigend peil te bereiken, dat gehandhaafd kon blij ven, doordat men het programma zorg vuldig en niet te zwaar gekozen had. Na de pauze werd met eigen krachten een tweetal éénacters opgevoerd. Militairen bridgen tegen Het Centrum Op uitnodiging van de militairen, die in „De Wittenberg" te Stroe zijn gelegerd, speelde de Apeldoornse bridgeclub „Het Centrum" een vier- tallenwedst'rijd ih de recreatiezaal te Stroe. De Apeldoorners, beter op elkaar ingespeeld dan de militairen, behaalden een grote overwinning. Al hun viertallen wisten de overwinning te behalen. De gedetailleerde uitslagen luidden als volgt: Groep A: 1. mevr. Van Holten, J. A. Houtop, K. Muller en E. van Zutphen plus 97 pnt; 2. mevr. Lulofs. H. Holt huis, mevr. Leugemors en J. Barelds plus 95 pnt; 3. mevr. H. J. de Jong, J. van der Kolk, P. Schaap en J. Kluck plus 33 pnt; 4. de heer en mevr. Lam- mertse, H. Kleuver en Th. Schuurmans plus 27 pnt; 5. mevr. De Weerd, N. Lu lofs Jr., P. Muller, H. J. van 't Sant plus 19 pnt. Groep B: 1. G. Gerritsen, J. van Laar, L. Donswijk, Van Holten plus 45 pnt; 2. H. Hempenius, I. Hahn, de heer en mevr. Van 't Sant plus 39 pnt; 3. dames Van Dijk en de Roy en de heer en mevr. Wagenaar plus. 15 pnt; 4. J. de Weerd, H. P. Streng, dames Van Zutphen en Van Putten plus 12 p. Hulp van wat te veel is! Men schrijft ons van bevoegde zijde: Het Nederlandse publiek heeft in de achter ons liggende periode, waarin water en storm een deel van ons land teisterden, met milde hand geld en goederen geofferd voor de getroffenen. Ook de Apeldoornse bevolking heeft zich zekej niet onbetuigd gelaten, waarvan o.a. getuigen de voorraden kleding, welke in de stallen van Pa leis Het Loo zijn opgeslagen. Reeds kort na de ramp zijn ladingen kleding getransporteerd naar de ge troffen gebieden, doch er is nog steeds een vrij aanmerkelijke voorraad in de stallen opgeslagen, waaraan naar het zich thans laat aanzien in de noodlijdende gebieden geen behoefte meer bestaat, aangezien in de behoef ten ruimschoots voorzien is en nog voorzien kan worden uit de grote kle dingdepots te Rotterdam en andere plaatsen, dichter bij het rampgebied gelegen. Derhalve heeft de regering, in nauw overleg met het Nederlandsche Roode Kruis, de Stichting voor Maatschappe lijk Werk in Zuid-Holland welke belast is met de verdeling der goede ren in de rampgebieden en het Nationaal Rampenfonds, toegestaan dat de voorraden kleding welke in diverse plaatsen des lands opgeslagen zijn. voor zover zij niet van nut kun nen zijn voor de in die gemeenten ondergebrachte evacué's, verdeeld worden onder niet-evacué's. Het is de bedoeling dit ook in Apel doorn te doen. De dienst voor Sociale Zaken belast zich in samenwerking met de Sociale Raad en de daarbij aangesloten instellingen van weldadig heid met dit werk. Dat deel der goe deren echter, dat minder aanvaard baar moet worden geacht voor inge zetenen (bijv- cmdat de goederen sterk verschoten zijn of te veel opgelapt), zal worden bestemd voor de vluchie- Kr.gcnkampen, die grote tekorten heb ben. Burgemeester en Wethouders vin Apeldoorn, zomede het plaatselijk Rampcomité stellen zich achter dit plan. Op deze wijze kan op korte termijn Auto verduisterd. De 23-jarige Haarlemmer C. W., werkzaam in een garage te Heem stede. had genoeg van de dagelijkse tredmolen des levens en, naar hij later aan de politie verklaarde, „wilde hij er op uit". Hij huurde een autó van de garagehouder C. B. te Haarlem en toerde door Neêrlands schone dreven. Eerst een dag. toen twee en tenslotte een gehele week. Toen was zijn geld op en hij kon zich zelfs geen benzine meer aanschaffen. Hij verkocht de auto aan een be ginnend autohandelaar in Apeldoorn en keerde naar Haarlem terug. Daar werd zijn komst door de politie mét smart verbeid.Hij werd gearresteerd naar Apeldoorn teruggevoerd en Dins dagmorgen voor de officier van Justi tie te Zutfen geleid. Tegen de Apeldoornse handelaar werd procesverbaal opgemaakt wegens 't kopen van een auto van een onbe kende. De politie neemt echter aan dat de onvoorzichtige koper, gezien de be taalde prijs, te goeder trouw was. oe„ overtollige kleding in handen wor den gebracht van hen. die hier het meest behoefte aan hebben, hetgeen zal geschieden onder toezicht van de hierbij betrokken organen. Het zou ondoenlijk zijn de goede ren, welke zijn beschikbaar gesteld door de ApeldoornEe bevolking, weer terug te geven aan de schenkers. La ten degenen, die misschien met enige spijt in hun hart aan de afgestane goederen denken, beseffen, dat in v*le gezinnen, die zeer krap moeten leven en waar de noodzakelijke aanschaffing van kleding door ziekte of anderszins niet kon worden verwerkelijkt, thans een beetje uitkomst gegeven kan wor den. Wij kunnen slechts zeer dankbaar zijn, dat er nu even een mogelijkheid is niet alleen in het getroffen gebied, doch ook in andere delen van ons land en in de troosteloosheid der vluchtelingenkampen enige verlichting te brengen. Deze dank gaat uit naar de bevol king van Apeldoorn, die niet aarzelde, toen er hulp nodig was. Bijna f 15.000 bijeen Op de onlangs gehouden vergadering van het comité Apeldoorn helpt Kruiningen waren als gasten aanwezig de heren J. Hupje, L. H. J. Koopmans en H. Enders als afgevaardigden van het personeel van het Juliana-ziekenhuis. Het doel van hun bezoek was het afdragen van het batig saldo van de onlangs gehouden tentoonstelling van werkstukken, vervaardigd door het personeel van deze inrichting en van de in dit verband gehouden verloting. Zij konden de penningmeester van het comité liet prachtige bedrag van f 2.122.77 over handigen. tegenwoordigster van de Federatie van Apeldoornse Vrouwenverenigingen. De penningmeester kon de ontvangst van de volgende, giften0melden: Eerste Apeldoornse Kleurkanane- ver. „De Veluwe" f 100.J. H. R. B f 300.—; Mevr. J. V. f 50.—; Apeld. to neelver. „Amicitiae" f 140.61; Op brengst feestavond van de Apeld. ver eniging van opkopers van oude mate rialen f 140.Mej. J. v. C. f 3. Bridgepotje B. H. f 22.05; Biljart-drie kamp f 188.97; Mevr. S.-P. f 10.—; N.N. f 5.—; Buurtvereniging Langeweg- Oost f 21.33; J. B. f 20.—; Federatie Apeldoornse personeelsverenigingen, toneelavond „Zondvloed" f 150.- Clompex f 5.—; Alg. Ned. Grafische Bond f 58.32; Buurtfeest Groeneweg f 29.07; Familie J. H. G. f 7.50; Familie K. f 11.46. Het voor het comité Apeldoórn- helpt-Kruiningen binnengekomen be drag is inmiddels, met inbegrip van de opbrengst van de tentoonstelling en verloting van het Julianaziekenhuïs, tot f 14.975.43 gestegen. Verantwoording van giften De voorzitter van het comité, de heer J. de Groot, loco-burgemeester, prees het initiatief, dat door het per soneel van he,t Julianaziekenhuis werd genomen en wees er op, dat de door de zusters en het technisch personeel van het Julianaziekenhuis gemaakte werkstukken van grote vaardigheid hadden getuigd. De trekkingslijslen van de verloting zijn verkrijgbaar aan" het Juliana ziekenhuis en ter inzage bij de firma's v. Werven, Raadhuisplein, J. v. As- selt, Marktplein en bij de V.V.V. Oorspronkelijk zouden de prijzen uiterlijk 21 Maart in ontvangst moeten worden genomen. Deze termijn is in middels tot 23 Maart verlengd. Het werkcomité werd uitgebreid door het toetreden van de heer H. C. P. van de Werff, hoofdinspecteur van politie. Verder zal het comité nog wor den aangevuld met een tweede ver- Een G.M.v.L. te Apeldoorn hield voorjaars vergadering „Het voorgaande jaar is voor de landbouw niet ongunstig geweest, maar eind 1952 kwam cr onder ons een wat onbehaaglijke stemming, doordat de pryzen van vele producten gingen kelderen. Ook de richtprijs van de melk. Deze tendenz zette zich in 1953 voort cn de stemming werd nog gedrukter, toen bleek, dat ook de landbouwpolitiek van de regering een andere richting nam dan voorheen. Op in dc Tweede Kamer gestelde vragen gaf de minister het vage antwoord: „Wij zullen moeten zien hoe wij het in de toekomst met de prijzen van landbouwproducten moeten regelen". Dit alles heeft dc bezorgdheid, vooral onder bestuurderen van landbouworganisaties, doen toenemen". Met deze weinig opwekkende woorden opende Maandagavond in La Bordelaise dc heer II. Disbcrgen de voorjaarslcdenvergadcring van de Geld. Mij van Landbouw, afdeling Apeldoorn. Veel voeder voor noodgebieden De huidige, weinig rooskleurige si tuatie, waarin de landbouw verkeert, gaf de heer Dïsbergen aanleiding de leden aan te sporen tot het bevorde ren van een krachtig organisatieleven. Dat er, aldus de voorzitter, veel ge daan kan worden wanneer men maar wil, bewijst het feit, dat kring 12 (Apeldoorn e.o.) van de Stichting voor de Landbouw niet minder dan ruim 260 ton veevoeder voor getroffen col lega's in de noodgebieden bijeen heeft gebracht. Eigenlijk meer dan nodig was. Staande herdachten de aanwezigen, onder wie ook vele vrouwen, de bij de watersnood om het leven gekomen landgenoten, waarna men, eveneens staande, op gelijke wijze posthume hulde bracht aan wijlen de heer W. J. Klein Lankhorst, de kort geleden overleden voorzitter van de afdeling. De heer Disbergen herinnerde aan het vele, dat de heer Klein Lankhorst ge durende veertig jaren voor de af deling verrichtte en verklaarde ten slotte, dat de nagedachtenis van de overleden voorzitter altijd dankbaar in hoge ere zal worden gehouden. De heer B. J. Bomhof kreeg harte lijke woorden van waardering voor de punctuele en uitvoerige wijze, waarop deze ook ditmaal verslag van de vo rige vergadering uitbracht. Bcweidingsmelhoden Ir J. Achterstaat, rijkstuinbouwcon- sulent, vertoonde en lichtte een drie- lal films toe, over beweiding, inkui len en pootaardappelteelt. Vooral de film over beweiding was bijzonder goed en instructief. Aangetoond werd, dat de ouderwetse methode van ber weiden een grote grasvlakte in één maal, heel wat onvoordeliger is dan bijv. omweiden om de vijf dagen of dagbeweiding met kleine percelen. Aangezien men na de oorlog meer aan bemesting betaalt dan aan pacht (al leen aan kunstmest f 100.tot f 150.— per ha) dient het rendement van het grasland zo hoog mogelijk te zijn. Er werd met aandacht gekeken en geluisterd, waarna nog een geani meerde gedachtenwisseling volgde. INGEZONDEN MEDEDELING. JSx. -ziet' overal In Nederland. Alex Scbellevis Dirigent van Hervormd Kerkkoor Als opvolger van Cornelis Weyers, aan wie op zijn verzoek eervol ont slag is verleend, is met ingang van 1 April e.k. tot dirigent van het Her vormd Kerkkoor benoemd Alex Schellevis. De kerkeraad van Ned. Herv. Gemeente heeft deze benoeming bekrachtigd. Deze benoeming mag voor het Herv. Kerkkoor zeer belangrijk heten. Schel levis is een veelzijdig man, bekwaam organist, eminent koorleider en Bach- kenner. In Apeldoorn slaan verschillende koren onder zijn leiding, o.p. het Apeldoorns - Chr. Mannenkoor, het Apeldoorns Mannenkoor, het Apeld. Cnr. Gem. Koor met hot daarbij be horende meisjeskoor, en het jongens koor en personeelskoor van de Stich ting Hoenderloo. Ten opzichte van het Herv. Kerk koor. dat nu mede onder zijn directie komt te staan, koestert hij bepaalde ideeën, waardoor ook de uitvoering van het eenvoudig geestelijke lied in de kerkdiensten, aan waarde zal win nen. v. R. HUURVERHOGING en KLASSE-INDELING Vorige week hebben we reeds uit voerig melding gemaakt van de door de regering aangekondigde huurver hoging in vijf klassen, welke vermoe delijk per 1 Januari a.s. zal ingaan. Voor woningen in de eerste klasse komt de huur op 135 pet van het huurpeil 1940, in de tweede klasse op 138 pet, in de derde op 141 pet, de vierde op 145 pet en de vijfde op 148 pet. Het centrum van onze gemeente valt in de derde klasse en de buiten buurten in de vijfde. Dit centrum wordt begrensd door Waldeck Pyrmontlaan, Loseweg, Tuinmanslaan. van hier Oostwaarts tot Zwolseweg, Wicsselseweg, van hier Noordwaarts naar de Noordgrens der gemeente, vervolgens langs die grens Oostwaarts naar het kanaal, Kanaal-Zuid tot Anklaarseweg, Sprenkelaarsdijk, Braamdijk, Veenhui- zerweg, Lupineweg, Barnewinkel, Eri- kaweg, Wormense Maten, Kanaal-Zuid tot Binnendijk, vandaar naar Zwaan- spreng-Bron en het Zuidelijkste punt van de begraafplaats Heidehof naar de Caesareaslichling; van hier Noordwaarts tot aan de spoorlijn AmersfoortApeldoorn; vervolgens langs deze spoorlijn tot aan de Wa- terloseweg, Berghuizerweg, Polhout weg, Frankenlaan. Postweg, J. C. Wilslaan, Waaierlaan. Juniperlaan, Amersfoortseweg tot Waldeck Pyr montlaan. Het buiten deze begrenzing vallende gedeelte van Apeldoorn is dus in de vijfde klasse ingedeeld, waarvoor de huren daar tot 148 pet worden op getrokken. Onderscheiding. Bij Koninklijk Besluit is de Ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, verleend aan onze plaatsgenoot de heer J. Rouwen- horst, papiermaker bij de Kon. Papier fabrieken Van Gelder Zonen. Feestavond van Nieuwe Turnkring Het vijf cn dertigjarig bestaan van de Nieuwe Turnkring is ook door de ?dspiranten met groot enthousiasme gevierd. Er werd voor hen o.a. een feestavond georganiseerd in La Borde laise, waar Zaterdagavond geen plaats meer onbezet was. De opening ge schiedde door de Jeugdraad, welke be staat uit afgevaardigden van elke. af deling, die eenmaal per maand een ge zamenlijks bespreking houden onder lc-iding van de commissaris der adspi- ranten, de Heer H. Wegerif. Deze avond droeg een bijzonder aan trekkelijk karakter. De jeugd bracht zelf verschillende toneelstukjes voor het voetlicht. Veel en hartelijk is er gelachen door de jeugdige bezoekers. De vertolking getuigde van serieuze voorbereiding. Dé hoofdschotel van deze avond vorm de de vertoning van de Olympische film, welke een duidelijk beeld geeft van hetgeen men door intensieve trai ning kan bereiken. In het bijzonderde vrije oefeningen van de Zweedse dames en het toestelturnen van de Zwitsers en Russen wekten aller be wondering. Voor de muzikale illustratie van deze avond werd eveneens op verdien stelijke wijze gezorgd door leden van de vereniging. Met elkao- een uitstekend geslaagde feestavond, waarop de Nieuwe Turn kring met voldoening kan terugzien. TEGEN HOEST PASTI LLES Borgstellingsfonds Salland werkt door Van de zijde van het Borgstellings fonds voor de middenstand voor Sal land en omstreken wordt ons verzocht de aandacht van middenstanders er op te vestigen, dat dit fonds zijn werk zaamheden in de gemeente Apeldoorn onveranderd voortzet. Het adres van deze stichting is: Van Haersma de Withlaan 21, Apeldoorn. Het Apeldoornse Borgstellingsfonds, dat zijn wc ":zaamheden 31 Decem ber 1952 heeft beëindigd, verleende hulp in hoofdzaak aan loontrekkenden uit het particuliere bedrijf, ambtena ren, gepensionneerden en zelfstandi gen, tot een maximum-bedrag van slechts f 500,Zijn werkzaamheden zijn overgenomen door de Volkscre- dietbank alhier. Uit de aard der zaak was dit geen instelling ten behoeve van de kleine middenstander. Het be richt van de opheffing heeft blijkbaar enig misverstand gewekt in midden- standskringen. Laatstgenoemde cate gorie kan zich wenden tot de stichting, welke speciaal voor haar ook hier sedert jaren haar werkzaamheden ver richt in de gebieden omvattend de Kamers van Koophandel in Deventer en Zutphen. Jubileumconcert van De Eendracht Ter inleiding van het dertigjarig be staan geeft de Gem. Zangvereniging „Eendracht", van welke vereniging Pierre Servaas dirigent is, Donderdag 26 Ma^rt a.s. een concert in de Paulus- kerk aan het Hofveld, waaraan het Zutfens Symph.-Orkest onder Anton Meyer, medewerking zal verlenen. Het programma bevat o.a. werken van Mozart, Verdi, Wagner, «Brückner en Jos. Francken. Het concert vangt acht uur aan. Gaarne vestigen wij de aandacht op dit concert van een bekende plaat selijke vereniging, temeer omdat een verantwoord programma is gekozen zonder gevolgd te worden door ver loting en toneelstuk, aan welk pro gramma, naar wij hopen, velen aan dacht zullen schenken. Moge de po ging die „Eendracht" in het werk stelt haar publiek een concert aan te bieden, ontdaan van nodeloze franje, slagen. v. R. Geslaagd. Bij het te Den Haag gehouden exa men voor scheepswerktuigkundige is geslaagd voor diploma A onze plaats genoot, de heer W. Nijkamp. Recital Corry Robbers. Onze plaatsgenote, de sopraanzan geres Corry Robbers, zal 24 April a.s. des namiddags drie uur voor de micro foon van de A.V.R.O. een liederen- recital verzorgen. Zangkoor „Paleis het Loo". Tot dirigent van het onlangs opge richte Chr. Gem. Koor „Paleis Het Loo" is benoemd onze plaatsgenoot Jan Lensink. Chr. Geref. kerk. Onze vroegere plaatsgenoot ds C. v. d. Weele, predikant der Chr. Geref. Kerk te Harderwijk, heeft een beroep aangenomen naar Leiden. Richt niet uw rijwiellicht Op eens andermans gezicht! WA1 ZEGT Roelf uut d'n Enk „Ber.': U ook zo happig op een automatiek?"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2