C DOVO pijprookkampioen van Den Haag DE TWEE ZUSTERS WAAROP STEMT U AF? PANDA EN DE MEESTER-DOKTER BUITENLAND 15.000 Daklozen in Turkije De liga van Rode Kruisvereni gingen te Genève heeft gisteren een beroep gedaan op de gehele wereld om tenten en medicamen ten aan de slachtoffers van de aardbeving in Turkye t.e geven. Het leven van 15.000 personen, die dakloos zyn en te lijden heb ben van sneeuw, regen en koude, hangt af van de onmiddellijke levering van tydelvike beschut ting, aldus oen mededeling van de Turkse Rode Kruisvereniging. Uit verschillende delen van de wereld is hulp gezonden in geld en goe deren. HA.iGSCHE COURANT Dinsdag 24 Maart 1953 Pagina 2' Advertentie; Voorzitter Italiaanse Senaat afgetreden Giuseppe Paratore is gisteren afgetreden als voorzitter van de Italiaanse senaat wegens inciden ten. die zich tijdens stormachtige debatten over het regeringsont werp inzake kieswethervorming voordeden, Paratore. die 76 jaar is en onafhankelijk lid van de se naat, verklaarde voorts, dat hij een slechte gezondheid heeft. De senaat heeft eenstemmig gewei gerd in te gaan op Paratore's ver zoek. Huiszoeking bij Franse communisten De politie te Parijs heeft in de vroege ochtenduren van Dinsdag invallen gedaan in de woningen van verscheidene leden van de Franse communistische partij, waaronder ook die van de secreta ris-generaal van de door de com munisten geleide vakbond C.G.T., Frachon. Fraehon en drie andere commu nistische vakbondsleiders, Molino, Tollet en Duffriche, werden vastge houden voor een verhoor. Het hoofdkwartier van de com munistische vakbond en verschei dene andere kantoren in Parijs weiden eveneens doorzocht. Naar wordt gezegd, werden de invallen uitgevoerd door 25 hoofd inspecteurs en een groot aantal po litiemannen. 6/ni nippers Alexander Ananoff, de voorzit ter van de Franse interplanetaire reisvereniging, wil in ieder geval naar de maan. levend of dood. Zjjn vrienden deelden vandaag mede, dat hij in zijn testament heeft bepaald dat zijn erfgenamen er voor moeten zorgen dat zijn as wordt verstrooid op de maan door de bemanning van het eer ste ruimteschip dat die planeet bereikt. Ananoff is 42 jaar. Hij heeft al vele verzoeken van knappe jonge dames ontvangen die beslist met hem mee willen naar de maan. Een van de meis jes. sloot een foto en een lijstje van haar maten en haar gewicht in „Zij denkt zeker dat we naai de zevende hemel gaan", moet Ananoff gezucht hebben. In Oost-Duitsland zijn 800.000 school boeken in beslag genomen, om dat op een foto van president Pieck duidelijk een hakenkruis te zien was Het gold hier een spe ling van licht en schaduw op het portret. De persfotograaf, die de foto genomen heeft, is naar het Westen uitgeweken. Voortaan zullen foto's van vooraanstaande personen gecensureerd worden. V Het is natuurlijk in Amerika ge beurd, nl. te Omaha' Een kater, TTidgie genaamd, is er thans de wettige erfgenaam van een huis mei zes vertrekken ter waarde van 7.500 dollar dat hem is naeelaten door zijn meester Francis Putman, die op 28 Febr is overleden. In zjjn testament schrijft Putman: ..Dez» eigendom zal aan Midgie toebehoren, zolang hit leeft. en het huis zal naar zijn zin ingericht worden. Zelfs aan de meest HARDNEK- KIGE VERSTOPPING kunt U W een eind maken door één ot twee VICHV-PILLEN ie nemen vóór U 's avonds slapen caat V1CHY-PILLEN herstellen de normale darmfunctie zonder f kramp te verwekken. Lel vooral op de juiste naam en M, het blauwe doosje VICHY PILLEN Inbraak aan de Benoordenboulscweg In een woning aan de Benoor- clenhoutseweg is tussen 20 en 23 Maart een inbraak gepleegd. De indringer heeft zich via een bal- j con op dc eerste étage toegang verschaft tot het huis. waarvan de i bewoner afwezig was. Men heeft nog niet. kunnen vaststellen wat i er precies wordt vermist. In een winkel in de Gentsestraat hebben onbekenden getracht in te i breken Een hond sloeg aan. waar op de daders het hazenpad kozen, j Er werd niets vermist. JUBILEUM W. C. NIEUWENHUISEN De heer W. C. Nieuwenhuisen, huisknecht bij Hotel Central, hoopt 7 April zijn 40-jarig dienstjubileum Dikke rookwolken in ..In t Spinneweb 15 Pijprokers in vreedzame strijd bijeen fVan een onzer verslaggevers) Een vreedzamer tafereel dan een gezelschap mannen die in de op perste harmonie aan hun pypen zitten te trekken, is nauwelijks voorstelbaar. Ruziemaken en pijp roken gaan niet samen, kunnen eenvoudig niet samengaan. Dc Indianen wisten heel goed wat ze deden als ze ter bekrachtiging van een verdrag de vredespijp gingen roken en ook de International As sociation of Pipe Smoking Clubs kent de vreedzame werking die van het pijproken uitgaat. Want al is zij dan de organisatie waarvan alle pijprokers, die onderling wedstrijd- roken, lid zijn, waaronder de oud- president van de VS Harry S. Truman, hoofdzaak blijft het doel dat men door dit samenwerken poogt te bereiken: het bevorderen van de internationale vriendschap. De wedstrijd die gisteravond tus sen de drie Haagse pijprokerselubs DOVO, De Toeback Suighers en Het Spinneweb gestreden werd. muntte ook uit door een vriend schappelijke stemming. Wel was er in het begin iets van spanning te bemerken toen de wedstrijdleider om 8.40 uur het sein lot aansieken van de pijpen gaf. maar enkele ogenblikken later toen de 15 deel nemers zich hulden in rookwolken, was daarvan niets meer te bespeu ren Tevoren hadden alle deelnemers met buitengewone zorg hun pijpen gestopt met tabak die in cellofaan- zakjes was verpakt en afgewogen met de electronenweegschaal in Delft, Want er wordi met deze wedstrijden geen loopje genomen. Tijdens de wedstrijd worden de strengste regels toegepast, het is verboden meer dan twee lucifers bli het aansteken te gebruiken en onder de wedstrijd is hei verboden met de vinger in de pijp te komen, omdat het wel eens voorgekomen j knipte ijzerdraad. is dat een Hstigaard dom deze be- weging chemicaliën in zijn pijp wist te brengen, die maken dal de tabak- langzamer brandt. Deze wedstrijd die in het café „In 't Spinneweb" gehouden werd, was de derde en laatste om het kampioenschap van Den Haag. DOVO had zich in de beide voor afgaande wedstrijden een voor sprong weten te verschaffen, die ook in deze wedstrijd niet verloren ging, zodat zij de beker veroverde. De 15 mededingers, 5 van elke ver eniging, rookten onder gezellige kout de minuten vol. De 22ste mi nuut was ingegaan en Max van Praag zong juist dal iemand hem deed denken aan wilde rozen, toen de eerste lange Goudse pijp uit ging Met tussenpozen van enkele minuten gaven toen de andere pijpen de geest, zodat er na een uur nog slechts twee in de strijd waren. Toen de 70 minuten vol waren, rookte er nog maar een pijp. De spanning steeg en de menigte groe peerde zich om de roker, de heer T. van Bommel, die met bewonde renswaardige kalmte zijn pijp brandende hield, totdal ook na 79 minuten en 40 seconden deze helemaal leeggerookt was en er een daverend applaus voor deze winnaar losbarstte die voor zijn club de kampioenstitel verworven had en voor zichzelf een fles jonge jenever uit de striid sleepte DOVO won dus de strijd met 259 minuten. De Toeback Suighers werden tweede met 230 minuten en Het. Spinneweb sloot de rjj niet. 174 minuten. DOVO mag zich nu kampioen van Den Haag noemen maar het is de bedoeling dat eer lang de strijd wordt aangebonden met andere eluhs builen Den Haag, waarbij de wisselbeker die gister avond gewonnen werd. op het spel zal staan. IJzeren ballten scliolen lo Voorman gewond Opsporen van dieren uit de noodgebieden Het hoofdbestuur van de Neder landse Vereniging tot bescherming van dieren komt met zijn acties om de geëvacueerden, die weer terug keren naar hun woonplaatsen aan hun viervoeters te helpen, al meer tot de overtuiging dat er ook door particulieren dan wel militairen, viervoeters (honden en katten) zijn gered en meegenomen. Het ver zoekt allen die deze dierlievende daad hebben verricht, opgave te verstrekken met vermelding van de signalementen van de dieren, aan het hoofdbureau Pr Made straat 40 alhier, tel. 112755. Even wel zal schriftelijke opgave nog meer op prijs worden gesteld. Opl icblcr veroordeeld Conform de eis van de Officier van Justitie veroordeelde de Haagse Rechtbank de 25-jarige kantoorbediende M. H. J. v B. tot 5 maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest en ter be schikkingstelling van de regering. Hij had in de loop van vorig jaar verscheidene personen hier ter stede weten op te lichten, door hen allerlei fantastische verhalen op te dissen. Enige van de gedupeerden leenden hem geld, o.a. om naar „Korea" te gaan, doch het ge leende geld zagen zij nooit terug. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL 1"5 Jaar Departement 's-Gravenhage Op 13 Maart 1778 werd het de partement 's-Gravenhage van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel opgericht. Gistermorgen heeft hel departe- mentsbestuur deze stichtingsdag herdacht in een samenkomst met ■het algemeen bestuur van ae maat schappij in Hotel des Inaes. In September zal een ledenver gadering gewijd worden aan dit jubileum. Het algemeen bestuur was vrjj. wel voltallig aanwezig. Als ere gasten waren de burgemeester van Den Haag, nu-. Schokking en de wethouder van Economische Zaken rnr. Van Aartsen aanwezig bene vens de ereleden der maatschappij. De voorzitter, de heer Muller, vestigde de aandacht op het feit, dat. hoewel in vroegere jaren heel weinig industrie en handel zich in de residentie ontplooide, het departement 's-Gravenhage een der oudste en een der actief ste en thans een der grootste de partementen van de maatschappij is. Hij tekende „tijd en leven" in enkele scherpe trekken, waarna de heer H. Ch. G. J van der Mandere in een alle aanwezigen merkbaar boeiende causerie de historische Haagse achtergrond schetste van oorsprong en arbeid van het departement, door op een wandeling in de geest door oud- Den Haag wyken. huizen en figu ren opnieuw tot leven te brengen. Bijzondere aandacht wijdde hij aan dc patriottentijd, aan dc meningsverschillen toen en aan wat desondanks tot stand kwam, o.a. de Maatschappij voor Nijverheid In een groothandel van ijzer en en Handel, staal aan de Lulofsdwarsstraat i Een voorzittershamer overhan- vond gisteren een bedrijfsongeval I digde de heer P sr hotte, seere- plaats De 56-jarige assistent-voor- taris van het departement namens man J S. uit de Beetsstraat. 1 het bestuur met woorden van dat een stapel dank vooi diens stimulerende lei- balken bp elkaar hield, los De ding *an de voorzitter, de heer balken schoten los. Een been van Muller. S raakte bekneld en brak De i E«n lunch verenigde algemeen man is in het ziekenhuis Zuidwal bestuur en depart ementsbestuur. opgenomen. I waaraan Ir. Duyvis, voorzitter der maatschappij, de felicitaties van - het hoofdbestuur overbracht. FEUILLETON 24 Er klonk een diepe dubbele zucht uit het donker Nee Joris, dat kunnen we nou juist-niet. zei Sjakie in wanhoop Joris, herinner je je de ouwe Klaverman? De oude Klaverman! Die naam toverde Joris weer het beeld van zijn jeugd voor ogen, de slaap zaal van het Huis. de witte gangen en de klaslokalen, de recreatiezaal en de hoge betegelde keuken. De oude Klaverman hoorde bij dat beeld even onverbrekelijk als al die onvergetelijke starre dode din gen Hij was een kromgebogen, grijsharige man. onveranderlijk ge kleed in een blauwwit gestreept mouwvest en een zwartlakense broek, waaronder roodfluwelen pantoffels uitkwamen. Hele gene raties van wezen had de oude Kla verman langs zich heen zien gaan, terwijl hij rustig en onbewogen zijn bescheiden werkzaamheden met bezem en dweil in het huis verrichtte Onbewogen uiterlijk althans. Want sinds de dag waarop hij als door het leven zwaarbe- zochte man van vijfendertig zijn intrede in het Huis had gedaan, had hij zijn hart verpand aan de veriatenen die er woonden Klaver man had een vrouw en twee kin deren gehad, die bij een brand in zijn woning omkwamen. De over maat van liefde schonk hij aan vreemden, die geen liefde kenden. Bij Klaverman kwam geen inwo ner van het Huis tevergeefs met zijn kleine zorgen en verdrietelijk, heden Langzamerhand werd hij de buffer tussen de strenge, formele opperste leiding en de troep. De oude Klaverman! Leeft hij nog? vroeg Joris met gedempte stem. Hjj leeft nog, zei Sjakie. En hy is nog steeds in functie. Zie je, Joris, daar zit nou de hele Moor /os. I^odewijks I kwestie op vast. Die ouwe kunnen we d'r niei inluizen, om zo te zeg- gen. Kyk, toen we bli ie geweest zyn in je winkel en juist voor we je geholpen hadden met.je ijskast, toen waren we zo'n beetje aan het end. begrijp je? Voor iedereen komt er wei eens een dag waarop hjj geen raad meer weet. zie je. En aangezien we gezworen kamera den zyn, Kees en ik. kwam die dag voor ons allebei tegelijk. We had den genoeg van dat gegap en die poliliegrapjes aan ons hoofd, en wij spraken af dat we 'ns wat fat soenlijker aan de kost zouden pro beren te komen. Maar weet jij wel hoe moeilijk dar, !s. Joris? Wij wis ten het ook niet, maar nou hebben En HMHPHHRHPBBVBHSHHver- man gegaan. We hadden geen geld meer. en geen dak boven ons hoofd. En we dachten: Misschien kan die ouwe ons een beetje op gang helpen. We wisten dat er een nieuwe directeur was, die niet. met zich liet spotten en bij die durfden we niet aan te komen. We wacht ten de ouwe Klaverman op toen hij de stallen ging sluiten (Weet je nog Joris, we mochten wel eens met hem meeen hij kende ons direct. Ja waarachtig, kwam Kees er tussen. Kyk eens aan, daar hebben we Kees ook nog, zei hij! We vroegen hem om raad en hij stond maar zijn hoofd te schud den en te zeggen; Jongens nog an toe, jongens nog an toe. Maar hij stuurde ons niet weg. Neen, weet je wat hij deed? Hij liet ons slapen in de stal van de geiten en hij bracht ons een pak boterhammen zoals we in drie maanden niet bij elkaar hadden gezien. Zie je. zo is Klaverman. Maar hij zei: Jongens, mondje dicht! Want als hij het te weten komt. vlieg ik er uit, zo oud als ik ben. En als je voorzichtig doet kan je nog wel eens een nachtje terugkonen. En ik zal on dertussen eens horen of ik wat voor jullie kan doen. wat fatsoen lijk werk betreft of zo. En die avond toen we bij jou weggingen, na dat gerij met die kar. hebben we in de stal van het Huis gesla pen. dat was onze derde nacht daar en we hadden het reuze naar de zin. Maar hoe kunnen we dat nou tegen de politie vertellen? Nou, zeg zelf Nee, dat kan je niet doen, fluisterde Kees er achter aan en zijn stem klonk zo oprecht, dat Joris tranen in zijn ogen voelde komen Hemeltjelief! Wat een stelletje stomme, goeie ouwe vrin den' Kees en Sjakie. boeven en landlopers, afgestompt en brutaal, zeiden dat „ze dat niet konden' doen. Ze draaiden zich in een war boel van misère en ellende, als twee domme idioten om de oude Klaverman te redden Het duurde geruime tijd voordat Joris iets zei Wat viel er te zeg gen? Hij had kunnen lachen met hun dwaze sentimentaliteit, met hun buitensporige, bijna potsierlij ke ridderlijkheid. Hy had mis schien kunnen zeggen dat ze krankzinnig leken om zichzelf op een dergelijke dwaze manier in moeilijkheden te brengen, zonder de consequenties er van te besef fen maar Joris zei niels van dat alles. Hij zei zelfs niet datgene wat hij op zyn weg hierheen be schouwd had als de vinnigste pijl, waarmede hü hen zou kunnen tref fen. Dat zij door hun manier van doen hemzelf in de grootste narig heid hadden gebracht. Hij zei enkel: Neen. dat kon den jullie natuurlijk niet doen Inspecteur Tak liet de politie auto tot vlak over de brug rijden en stapte toen -it met de twee agenten. De chauffeur bleef in de wagen achter en liet zijn motor doordraaien, om snel te kunnen starten als het nodig was. Kom, zei Tak zacht. Naai de barak, jongens. Kloppers, jij weet de weg. Knap werk van je dat je die Helleboom hebt kunnen volgen, zonder dat hij het merkte. Ik hoop alleen dat ze 'm niet ge- smeerd zijn intussen. (Wordt vervolgdJ Burgemeester Schokking (2de van links1 met het bestuur van de Mij. voor Nijverheid en Handel, dat bestaat uit (v.l.n.rJ de heren E. J. Muller (voorn.), P. Schotte secre tarisi r. B. B. C. Felix (2de voor zitter en K. J. de Jong penningmeester EERVOL ONTLAG HOOFD COMMIES D. H. VAN ARKEL Aan D. H. van Arkel is op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli 1953 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van hoofdcommies a bij het ministerie van Justitie, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. 50 JAAR IN GEMEENTEDIENST De heer J. B. Schleicher, chauf feur bij de Gemeentereiniging, i: Maandag 30 Maart 50 jaar in dienst 112. Diefstal van kleren uit rampendepot berecht Zeeman krijgt een jaar, waar van 3 maanden voorwaardelijk Een jaar gevangenisstraf waar van 3 maanden voorwaardelijk, met aftrek van de preventieve hechtenis, alsmede onder toezicht- stelling van de reclassering, zo luidde het vonnis hedenochtend van de Haagse Rechtbank voor de 20-jarige zeeman A. J K., die zich op een inzamelpost voor het wa- tersnoodgebied van het Rode Kruis, hier ter stede, wederrechtelijk kledingstukken had toegeëigend. Bij deze kledingstukken bevond zich ook een militair uniform, waar de zeeman zich in stak en het liet voorzien van Rode Kruistekens. Zo ging hij naar het noodgebied, om zich als Rode Kruis-soldaat uit te geven. Bovendien had hij eerder, in zijn functie van apothekersbe diende zich gelden weten te ver schaffen. afkomstig van afgeleverde recepten. Tegen hem had de Offi cier van Justitie 9 maahden met aftrek gevorderd. ECHTPAAR DOOR KOLENDAMP ONWEL Gistermorgen werd in hun wo ning in de Bellamystraat het echt paar A v R., onwel door kolen damp. De brandende haard func- 'ionneerde niet goed. Het echtpaar hoefde niet in een ziekenhuis te worden opgenomen. Congres Bond van Arbeiders Esperantisten De Bond van Arbeiders Espe rantisten „F.L.E." zal gedurende de Paasdagen zyn 32e congres houden in „Houtrust". Op Zater dag 4 April zullen de deelnemers worden ontvangen door het ge meentebestuur. 's Avonds is er een z.g. verbroederingsavond. Zondagochtend zal het congres geopend worden door de voorzit ter. de heer A. F. van Haren. Zondagavond is er een toneel avond in „De Vereniging". Minister-president dr. W. Drees heeft het voornemen deze avond bij te wonen. De Haagse toneel groep van de bond zal „De wereld heeft geen wachtkamer" van Maurits Dekker opvoeren in de Esperanlo-vertaling van F. Faul- haber. De avond zal voorts wor den bijgewoond door de voor zitter van de Wereldbond van Arbeiders Esperantisten, de heer N. Bartelmes uit Parijs. WINKELDIEF BETRAPT Een goede bekende van de po litie. de 62-jarige koopman H J. Udie geen vaste woon- of ver blijfplaats heeft, is gisteren op helerdaad in een groot magazijn hier ter stede betrapt. De man liep met twintig zeemlappen die hij juist had gestolen, over zijn arm. De knijpers waarmee de lappen in een stand waren bevestigd, zaten er nog aan. U. is in verzekering gesteld. t Advert entiet mats., UITZONDERLIJKE MILDHEID VKTjv VOORKOMT ELK IRRITEREND EFFECT. J beter land dan Aetherland van de Gemeente. HEDENAVOND Van Hemels Pianoconcert 21.50 uur op de 21)8 meterband Hilversum 11 (K.R.O). Van avond leveren tivee kunstenaars uit onze zuidelijke provincies hun muzikale bijdrage in de aether. De uit te voeren compositie is het Pianoconcert van de in Bergen op Zoom wonende componist en cri ticus Oscar van Hemel, die in 1892 te Antwerpen geboren werd. al waar hij zijn muzikale opleiding aan het I\on. Vlaams Conservato rium ontving van Lodewijk Mor telmans en August de Boeck. Van 1933 tot 1935 ontving hij nog de finishing touch voor compositie bij Willem Pijper. Inmiddels was Van Hemel al van 1915 tot 1917 violist geweest bij de toenmalige Neder landse Opera te Amsterdam, Hg ontving onderscheidingen te Ant werpen (1938), Brussel f19S9en te Amsterdam in 191,7 (voor zijn vioolconcertDe Nederlandse Re gering verleende hem in 191,6 een prijs voor zijn BaUade voor Orkest. De uitvoering van het Pianocon cert berust vanavond in de handen ran de Maastrichtse pianist Jean Franssen, die in Den Haag al lang geen onbekende meer is en die 26 Maart a.s. in Diligentia een recital zal geven, WOENSDAG 25 MAART Hilv. I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gramofoonmu- ziek. 7 30 Gramofoonmuziek. 8 00 Nieuws en weerberichten 8 18 Gramofoonmuziek. 850 Voor de huisvrouw. 9.00 Gramofoonmuziek, 'Om 9.35 Waterstanden). 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Danc- muziek. 12 30 Land. en tuinbouw- mededelingen 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Gramofoonmuziek 13.00 Nieuws en commentaar. 13.20 Omroeporkest 14.00 .De weg om hoog". causerie. 14 15 Jeugdcon- cert. 15 00 Voor de jeugd. 15.30 Idem. 16.00 Gitaarmuziek. 1610 Voor de jeugd 16 45 Voor de zie ken. 17 15 Gramofoonmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Mr M. Bajet- to- Technic': in dienst der voor lichting in Indonesië. 18 00 Nieuws. 18.15: VARA-Varia 18 20 Militaire causerie. 18.30 Actualiteiten. 1835 Politiekapel. 19 00 „Het welvaarts plan van het N.V V.". causerie 19 15 Lichte muziek 19.30 Voor de jeugd 2000 Nieuws. 20.05 Politiek com mentaar 20 15 „De Rivierendokter" hoorspel. 21 45 Lichte muziek 22 00 Cabaret 22.30 Pianoduo. 22 45 ..Isotopen als wegwijzers', causerie 23.00 Nieuws. 2315 Socialistisch nieuws in Fsperanto. 23.20 Jazzmu ziek. 23.35 Orgelspel. Hilv. H. 298 m. 7007 kc/c. NCRV 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 730 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoonmuziek 9 00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst 11.00 „Helen keert terug", hoorspel. 11.45 Gramofoon muziek. 12.05 Zang en piano. 12.30 Land. en tuinbouwmededelingen Gramofoonmuziek 12.59 Klok- I gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. In terkerkelijk Thuisfront. 13.20 Man doline-orkest. 1345 „Die Meister- singer von Nürnberg". opera (2e aote) (gr. pl 14.45 Voor de meis jes. 15.00 Gramofoonmuziek. 15 30 Cello en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire cau serie. 18.00 Viool, clavecimbel en cello. 18 30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18 45 Geeestelijke liederen. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Gramofoon muziek 19 30 Buitenlands over zicht 19.50 Gramofoonmuziek 20.00 Radiokrant 20.20 Omroeporkest en solist. 21.15 Lijdensoverdenking. 21.45 Pianorecital. 22.15 Gramo foonmuziek. 22.20 Lichte muziek. 2235 Internationaal Evangelisch commentaar. 2245 Avondoverden king 23 00 Nieuws en S O S. be richten. 23.15 Gramofoonmuziek. Engeland. Home Service. 330 m. 908 kc/s 13.00 Gramofoonmuziek 13 25 Ge varieerd programma. 13.55 Weer berichten 1400 Nieuws 14.10 Oog- getuigeverslag. 14.30 Lichte mu ziek. 15.00 Voor de scholen 16.00 en 16.30 Hoorspelen. 17 00 Gramo foonmuziek. 17.30 Voordracht. 18 00 Voor de kinderen. 18 55 Weerbe richten 19.00 Nieuws. 1915 Sport 19 20 Gevarieerde muziek. 19.45 Causerie. 20 00 Gevarieerd pro gramma. 20.45 Causerie. 21.00 Sym- phonie-orkest. 22 00 Nieuws 22.15 Town Forum". 23 00 Gramofoon muziek 23 30 Causerie 23.45 Parle- memtsoverzicht. 24.00 Nieuws. Engeland. Light Programme. 1500 en 247 m. 200 en 1214 kc/s. 12.00 „Mrs. Dale's dagboek". 12.15 Dansmuziek 12 45 Voordracht. 13.00 Parlementsoverzicht 13 15 Lichte muziek 13 45 BBC Welsh Orches tra en solist. 14.45 Voor de kleuters. 15 00 Voor de vrouw 16.00 Gramo- foonmuziok 16 05 Sport. 16.25 Or gelspel 16 45 Lichte muziek. 17.15 Mrs Dale's dagboek" 17 30 Amu sementsmuziek. 18.00 BBC Nor thern Orchestra. 18 45 Lichte mu ziek. 19 15 Voor de jeugd. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nieuws en radio journaal 20.25 Sport. 20.30 Geva rieerd programma. 21.00 Hoorspe len. 22 30 Can I come in?" 23 00 Nieuws. 23.15 Klankbeeld 23 45 Va- riété-artisten-bal. (0 050.20 Voor dracht). 0.56 Nieuws. Xordwcstdeutscher Rundfunk. 309 m 971 kc/s. 12 00 Gevarieerde muziek. 13 00 Nieuws. 13.25 Omroeporkest. 1415 Omroeporkest en solisten. 15.50 Filmmuziek. 16.20 Pianorecital. 17.00 Nieuws 17.45 Gevarieerde muziek. 19.00 Nieuws. 20.00 Dans muziek. 20.45 Gevarieerde muziek. 21.45 Nieuws 22 10 Zang en voor dracht. 23 00 Pianotrio 23.30 Orgel concert. 24.00 Nieuws. 0.30 Dans muziek. Brussel. 324 m. 926 kc/s. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.30 Weerberichten 12,34 Gramofoon muziek. (Om 12.50 Koersen) 13.00 Nieuws. 13.15 Gramofoonmuziek. 14.00 Schoolradio. 15,40 Gramofoon muziek. 16.30 Orkest en koor. 16.50 Gramofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Gramofoonmuziek. 17.30 Cau serie. 17.40 Gramofoonmuziek. 17.50 Boekbespreking. 18 00 Gramofoon muziek. 18.15 Causerie. 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nieuws. 19.40 Gramofoonmuziek. 20.00 Hoorspel. 20.50 Gramofoonmuziek. 21.00 Ver zoekprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Gramofoonmuziek. 22.55 Nws. Engeland. BBC European Ser vice. Uitzending voor Nederland. 22.0022.30 Nieuws. Achter het IJzeren Gordijn. Vrijbuiters Radio- dagboek. (Op 224, 49 en 42 m). AGENDA DINSDAG 24 MAART Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 20 uur: „De Lenfesterren- hemel" Kon. Schouwburg 1930 uur: ..King Lear". Kleine Comedie 20.15 uur: „De vier Mullers" WOENSDAG 25 MAART Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 uur: „De Lente sterrenhemel". Kon. Schouwburg 20 uur: besl voorst. Gel), voor, K. en W. 20 uur- Concert Resid.-Orkest o l.v. W. v. Otterloo. Sol. Han Holsber- geh viool en Herman Sehey. bas- bariton Diligentia 20 uur: Fania Cha- piro. piano Kleine Comedie 20.15 uur: „De Vier Mullers". BIOSCOPEN Apollo: Duizend en een nacht, Maria Montez, 12. 14.30. 10.45, 19 en 21.15 u. B. 14 Asta: Mein Herz darl'st du nicht tra- gen, Willy Birgel, 14.30, 18.45 en 21.15 u. Elke leeft. Capitol: Het zwarte kasteel (The black castle). Boris Karloff, 14 en 20 u. Centrum: The African Queen Hum phrey Bogart. 13. 15. 17. 19 en 21.15 u. B. 14 Woensd. 13. 15 en 17 u. Moeders Jongen Elke leeft. City: Song of Russia. 14.15. 19 cn 21.15 u Elke leeft. Corso: Gejaagd in de nacht (Odd man out), James Mason. 14.15 en 20.15 u. B. 18. HollywoodHet zwarte kasteel (The black castle). Boris Karloff. 14.30, 19 en 21.15 u. B 18. Kritcrion: Branquignol. 14.30, 19.15 cn 2115 u B. 18. Mctropoie- Het Manderson-mystenc (Trent's last case) Orson Welles. 14.15 en 20.15 u. B 14. Musica: Arsenicum cn oude kant, Cary Grant, 14.15. beh Woensd. en 20 u. B. 18 Woensdag '.I cn 15.30 u Kindervoorstelling Odeon: Don Camillo, 14.15. 19 en 21.15 u. Elke leeft Olympia: Verborgen stroming (Un dercurrent) Katherine Hepburn, 14 en 20 u B. 18 Passage: Target unknown, Mark Stevens, 14.30, 18.45 en 21.15 u. i 21.15 B. 14. Plaza: Don Camillo, 14.15, 19 u Elke leeft. Rembrandt: Bureau zedenpolitie 14 en 20 u. B. 18. Rex: Angst voor het huwelijk (Modern Marriagei Margaret Field. 9.302130 Roskam: Abbott en Costello maken schoonschip i Naughty Nineties) 20 u. Woensd. 14.30 u Elke leeft Roxy: De man zonder angst iDeadlnie- U.S.A Humphrey Bogart. 14 30. 19 en 21.15 u. B 18. Seinpost: Storm over Malakka (The planter's wile) Claudotte Colbert. 14.15 cn 20 15 u. B. 14. Studio: The galloping major (Alles on één kaart) Basil Radford, 14 16. 19 en 21.15 u Elke leert Thalia: t.m Woensd. Doorbraak. David Brian. 14.30. 16 30. 19 en 21.15 u B. 18. Dond Slaven ln opstand. Errol Flynn B. 18 IVest-End: Sterren stTalcn overal, 14 15 en 20 15 u. Elke leeftijd. Cineac: Actualiteiten, 9—24 u Cefa: Schep vreugde m het 1' ven, Woensd. en Dond. 20 u Elke leeft. Wassenaar Astra: De zoon v. Ali Baba. Tony Cur tis. t m Woensd 20 u. B. 14. Rc- ering, Teresa Wright. Dond. 20 u. 14. Voorburg BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: L. van Otterloo-Ver- nêe, d P. N. Hoppenbrouwers-van Vliet, z.; H. M. Boot-Mejan, z.; A. Tetro-Bakhuisen z.\ M. M. Wolve- kamp-de Voogd, cl M. J. Engels- Toet, z.. A. J Niggebruggc-Rooker, d.. E. Thoen-Bergman, d H. J. Bal- Plomp. d.: C. C. F. van den Brande- Hofman. z.; A H En gels-van Oos- trom. d J. Heye-Schmicmao, d A. Colpa-Pieterse, z B D. Pronk-van Wagtendonk, d.. A. J. Schoonens- Adema, z G. M. van Poorten-Gc- lauf. d.: J A Bal-Braun, z.; A C. Th. Peperkamp-Venhuizen, z; S. P. Pronk-Knoester, dochter; H. J Bos- Buijlnk, z.\ Th. H. J. Engle- bert-Louwerens, z.; J. E. de Jong- Pronk. d.; L. Boncsehanskcr-den Boef. d.; C. van den Berg-Toet. z.; M. A. J. Marman-Veltmeijer, z., tl. P. M. Lunenburg-van Eek d,; W. C I de Bruin-de Koning, d., J. A. Heine-Koenen. z J E. Pronk-Be- geman. z„ L, van Denderen-van Schelven, d.: J. M. Baas-Treffers, z.; J. van den Bos-van der Zwan, P. C. Hartcveld-Pronk. z P. Toet- Pronk. z.; G S. Grütters-van den Heuvel, z G Zonneveld-Vreeswijk. A. R. Hüpje-van Delft, z C. Kort-Wagenaar, d G Tiegelaar-Zec. man, z.; C F. A. Vcndel-Korsel, z. OVERLEDEN: G. de Ridder, vrouw gehuwd geweest met T. K. Stolte. 89 j.: J. C. Randoe. man. gehuwd ge weest met M. W. C Krdtsieck. 68 j.; P W. Knljnenburg, zoon, 3 mnd.; C. W. Weijkamp. vrouw van J. A. Dric- - sen, 64 H P. Jansen vrouw, ge huwd geweest met C. N J Alers. 94 j.; J. Laffree, vrouw, gehuwd ge weest met W. F. Adam. 87 j.; G de Vries, man van M. F. Wienaild:. 43 j.; J A van Melle, vrouw vail J, A. Putto. 60 j.; C. A. van Riems dijk vrouw, gehuwd geweest met I J Kraan. 63 j., A. Schcltema vrouw van H Nieting. 76 j.; T. van der Spek, man gehuwd geweest met .1. M. P van der Touw. 80 j N A. Broeijer man van W L. Genefaas, 62 j.: J. W Wagenaar. vrouw, gehuwd geweest met K van der Wel. 80 j C. W. van Weert, mail van A. Specht. 61 j K J Klinkert. vrouw van G. H. King 57 j J. F Kindt, man, ge huwd geweest met A. C van Spron- sen 78 i C Haverkamp, vrouw van N Hoosen, 73 j P. J de Rooy. man van A. H. Tegelaar 72 i A Disma, vrouw gehuwd geweest met J. J Wolbeer 80 j.: C. J. van der Pol, man, gehuwd geweest met C J v. d. Meljden, 66 i J. T. van der Meer, man van C M van Kerkhof, 53 i.: C. Louwcrens. vrouw, gehuwd ge weest met II Jacobs. 78 P. C v. Kuijk man van M. B. Verlegh. 53 j.: E den Blljker, vrouw, gehuwd ge weest met C. A Kreffer. 91 j„ J. G. van den Barselaar vrouw van D. Feller. 78 j AFSCHEED EN" INTREDE Onze plaatsgenoot, de heer G. v. d. Brink is voornemens 19 April a.s. intrede te doen bij de Geref. kerk onderhoudende artikel 31 K.O. te Drogeham na bevestiging door zijn voorganger, ds H. J. Meyerink van Aduard. 54. Nadat Joris met dr. Esculapus had afgerekend spoedde h« zich naar de ka- met-, waar de drie zieke samenzweer ders lagen. Maar toen hy daar aan kwam. waren zü niet meer ziek en lagen zij ook niet meer. ZU stonden stevig op hun benen en keken hem met liefdeloze blikken aan. „Ha," zei Joris, „net wat ik dacht. Myn assistent heeft U reeds de ge nezende pil gegeven Ietwat voorbarig, maar het heeft U blykbaar geen kwaad gedaan." „Nee," gromde Isen Grim, zyn zwaard trekkend, een hoop kwaad doen, lelijke gifmenger!" „Bah," zei Panda, die minachtend toekeek, „maar DIT zal jou „jullie zijn allemaal schurken, stuk voor stuk. Maken jullie maar ruzie, dan ga ik intus sen de koning vertellen, hoe jullie hem en de hele hofhouding hebben vergiftigd!" Het was dom van Panda om dit te zeggen, want meteen vergaten de drie samenzweerders hun wrok tegen Joris en wierpen zich op hem. „Gryp hem! Hygde Isen Grim. „hij weet te veel!!" Joris, die geen ogenblik zyn kalme houding had verloren, nam met een zwier zyn hoed af. „Myn dank, Panda, zei hy, „je hebt myn vyanden voor me in bondgenoten veranderd!"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2