F. 84.2 millioen struck agenda Snelverkeer moet bij mist „groot licht" voeren NIEUWE APELDOORNSE COURANT Maandag 23 Maart 1933. Koningin vandaag in Kruiningen Hare Majesteit Koningin Juliana brengt vandaag een bezoek aan het geteisterde Kruiningen. Vanmorgen te ongeveer 9.50 uur is H.M. de Koningin per trein aangeko men bij de wachtpost nr 20 te Rilland Bath. Daar werd zij verwelkomd door de commissaris der koningin in Zee land, jhr mr A. F. C. de Casembroot, die o.a. vergezeld was van ir Heyblom van de Rijkswaterstaat. Vervolgens begaf hare majesteit zich naar het begin van de nooddijk over de vierde weg. Daar heeft zij de werk zaamheden bezichtigd en zich op de hoogte laten stellen over het herstel. Tezamen met de commissaris der ko ningin en de waarnemende burgemees ter van Rilland Bath, de heer B. Bu- tijn begaf hare majesteit zich naar de moeder van de bij de ramp om het le ven gekomen burgemeester, J. A. de Goffau. Met haar heeft de koningin zich enige tijd onderhouden. Daarna vertrok het gezelschap per auto in de richting Kruiningen. Hoge belangstelling. Het onlangs te Apeldoorn opgerichte circus Tosca, dat op 4 April a.s. zijn debuut maakt, ontving van H.K.H. Prinses Wilhelmina een schrijven, waarin deze de wens uitspreekt dat de door het circus te geven gala-voorstel ling ten bate van het comité „Apel doorn helpt Kruiningen" een succes mag worden. „Sonneheerdt" in Apeldoorn. In het Christelijk Tehuis voor Blin den, „Sonneheerdt", te Ermelo, wer ken dagelijks vier en zeventig kinde ren, zo, dat zij in eigen onderhoud kunnen voorzien. Het is echter nood- zakèlijk, dat de door hen gemaakte goederen worden afgenomen, daar an ders de productie zou moeten worden ingekrompen en een aantal blinden zonder werk zou komen. Daarom zullen er in Apeldoorn op Donderdag 26 en Vrijdag 27 Maart verkoopdagen worden gehouden. De verkoop vindt plaats in het C.J.M.V.- gebouw, aan de Van Kinsbergenstraat en betreft de gewone artikelen, zoals borstels, matten, manden, kleedjes, theedoeken enz. Er heeft zich hiervoor in Apeldoorn een comité gevormd, van welk secre taresse is mevr. M. HoviusDale- boudt, Daendelsweg 8. Zilveren jubileum by Talens. Het Talens' personeel had Zaterdag een jubilaris in zijn midden, nl. de heer E. A. S. Jakma, die die dag het feit herdacht, dat hij vóór 25 jaar bij de firma in dienst trad. Uiteraard werd hij des morgens met zijn echtgenote door de directie ont vangen; voor hetgeen hij in de afge lopen 25 jaar heeft gedaan, werd hem warme dank gebracht, terwijl de jubi laris uit handen van zijn directie een gouden horloge met inscriptie ont ving. Nadien werd de heer Jakma door zijn collega's gehuldigd, terwijl deze laatsten hem in de loop van de dag te zijnen huize namens het gehele Talens personeel een enveloppe met inhoud aanboden. %W:fat is er te doen? Centraal-Theater van 2025 Maart: hoofdnummer „Storm over Malak- ka", 14 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 14.30. Zaterdag 21 Maart 16.30 en Zondag 22 Maart 14.30 en 16.30 hoofdnum mer „De Kopervallei", 14 j. Donderdag 26 Maart 19 en 21 uur hoofdnummer „Ivoorjagers", 14 j. Minerva-Theater, van 2026 Maart hoofdnummer „The Drum", 18 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 14.30. Veluwe-Theater: van 2026 Maart hoofdnummer „De verdachte", 18 j.; 18.30 en 20.45. Zondag 15 uur. Tivoli-Theater: van 20—26 Maart hoofdnummer „Achter klooster muren", 18 j.; 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14 uur, 16.45, 18.45 en 21 uur. Donderdag alleen 14.30. Dinsdag 24 Maart Bordelaise, 19 uur Alg. ledenverg. Apeld. Coöp. Boe renleenbank. Dinsdag 24 Maart, Poort van Kleef, 19.30' uur, Winteruitv. „Soli Deo Gloria". Dinsdag 24 Maart, hotel Bloemink, 15 uur „Voor U mevrouw", firma Van Reekum. Woensdag 25 Maart, Grote Kerk, Loo- laan, „Matthaus Passion", door Chr. Oratoriumvereniging „Joh. Sebast. Bach". Donderdag 26 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur: Winteruitv. „Soli Deo Gloria". Donderdag 26 Maart, Hoofdstraat 220, 20 uur Tijdrede-Wilts. Vrijdag. 27 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur, Winteruitv. „Soli Deo Glo ria". Ter voorkoming van misverstand eD teleurstelling dlene, dat In de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomen welke per advertentie ln de N. A. Crt. zijn aangekondigd. Geslaagd. Onze piaatsgenote mej. S. H. v. d. Bosch slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het semi-artsexamen. Muziek en toneel bij „Eendracht" De ruim dertigjarige muziekvereni ging De Eendracht heeft de goede gewoonte ook 's winters regelmatig een concert te geven. Daarvan is men ook dit jaar niet afgestapt en hoezeer dit door leden, donateurs en sympathi- serenden op prijs wordt gesteld, bleek Zaterdagavond. Toen was La Borde laise nl. vrijwel tot de laatste plaats bezet. Onder die vele aanwezigen bevon den zich ook talrijke gasten en af gevaardigden van andere verenigin gen, die door de heer J. Herben, voor zitter van De Eendracht welkom wer den geheten. Op vlotte wijze werd hierna een aantrekkelijk programma ten gehore gebracht onder leiding van de heer W. Brouwer. Ondanks enkele dérail lementen stond het gebodene op zeer behoorlijk peil en het warme applaus, dat de in keurige uniformen gestoken musici na elk nummer in ontvangst kregen te nemen, was ten volle ver diend. Na de pauze, waarin een verloting met tal van fraaie prijzen werd ge houden, kwam de Toneelvereniging „Ons Genoegen" voor het voetlicht. Ook een vereniging welke haar aan hangers voor een belangrijk deel telt onder de bewoners van de Eendracht. Men bracht de klucht De Ongeluks vogel en oogstte daarmede eén wel verdiend succes. Dronkemans-weekend Het bureau van politie werd in het afgelopen .weekend bevolkt door per sonen, die zich aan het, gebruik van sterke drank te buiten waren gegaan. De Epenaar A. W. van D. reed in de nacht van Zaterdag op Zondag op de Zwolseweg tegen een boom. De man, die onder invloed van sterke drank verkeerde, bekwam lichte ver wondingen en werd in het politie bureau ter ontnuchtering ingesloten. De auto werd vrijwel geheel vernield. De 70-jarige Apeldoorner G. J. 3. reed Zaterdagochtend in, wat men noemt „kennelijke staat" op een rij wiel. Hij leverde gevaar op voor het verkeer (en voor zichzelf). Ingesloten ter ontnuchtering. Na afloop van een voetbalwedstrijd wilde de 49-jarige Apeldoorner G. H. zich per auto huiswaarts begeven. De politie constateerde echter dat hij in staat van dronkenschap was en stak er een stokje voor. Insluiting op het politiebureau volgde terwijl de auto in beslag werd genomen: Marktbericht. APELDOORN. Kippen van f 2.10 tol f 2.35 per kg; hanen van f 3.00 tot f 3.50 per stuk en van f 2.50 tot f 2.65 per kg; nuchtere kalveren f 30.tct f 45.schapen f 60.— tot f 100. Aanvoer kippen 10.000 stuks. Han del vlug. Voor aw Bruidsfoto Reportage FOTO HÜFftlA DE BRUIDSFOTO SPECIALIST! Stationsstr. 46, tel. 5363, ö.g.g. 6/70 BURGERLIJKE STAND Opgave van 14 t.m, 20 Maart 1953. Geboren: Herma Catharina, d. v. H. Peterman en H. J. Wagenaar; Gijsje Dirkje Ineke, d. v. H. Gerritsen en D. Dekker; Marinus z. v. E. Reinders en J. R. Evers; Arie Rudolf z. v. C. Mon ster en L. J. Smaal; Johannes Aart z. v. J. A. v. d. Brom en A. Dekker; Hendrika d. v. B. Lentink en J. Bos man; Willem Egbertus Josephus z. v. A. G. Dijkhof en J. A. Brom. Ondertrouwd: G. Wassink 24 j. en M. W. Bos 22 j.; H. F. v. d. Veen 26 j. en E. P. Atsma 20 j.; W. Esmeijer 23 j. en E. Martena 22 j.; H. Dijk 27 j. en A. Pot 25 j.; E. Witteveen 27 j. en R. Hols 23 j.; C. Bosch 26 j. en T. .1. van Reen 25 j.; H. Jansen van Galen -29 j. en E. T. Kockx 20 j.; A. de Koek 28 j. en J. Wegerif 28 j.; J. Derk- sen 45 j. en A. M. Polman 42 j.; J. W. Panjer 24 j. en W. W. Hulzebos 21 j.; H. v. d. Berg 68 j. en C. S. W. E. J. Lubbert 59 j.; M. v. d. Kamp 25 j. en W. G. van Loenen 21 j.; M. A. Bar 25 j. en C. M. Elommaert 21 j. Overleden: W. P. Sens weduwe van J. N. Martinot 80 j.; J. E. Wilbrink weduwe van A. E. ten Bokkel Huinink 77 j.; J. Dollenkamp weduwnaar van G. A, Kolkman 80 j. STREEK nieuwS IN 'T KORT BEEKBERGEN. De Chr.: Natio nale'Schöolvereniging te Lieren zal Woensdagavond in een ledenvergade ring artikel 2 van het huishoudelijk reglement.' wijzigen.dato handelt over de erkenning van leden. (Advertentie) Nu nog maar 'n scheut of 'n steek... Maar straks weet U zich geen raad meer van de slopende Rheumatische pijnen. Begin daarom vandaag de beproefde Kruschen kuur. De zes minerale zouten van Kruschen geven uw bloedzuiverende organen nieuwe kracht en energie. Onzuiverheden in uw bloed worden verdreven en daar mede de oorzaak van die ondra gelijke rheumatiek. DEN HAAG. Tot Zaterdagavond is bij het Nationale Rampenfonds in totaal f 84.2 millioen binnengekomen. Sinds Vrijdagavond is er dus f 400.000 bijgekomen. Twee paarden door treinen aangereden VENLO. Op de onbewaakte over weg nabij wachtpost 29 onder Beu gen, is Zaterdag een voor een voer tuig gespannen paard door een pas serende trein gegrepen en op slag ge dood. De voerman, een 15-jarige jon gen, werd van de bok geslingerd, maar kreeg geen letsel. Er hing op dat moment een dikke mist. In de nacht van Donderdag op Vrij dag is onder Holthees een los lopend paard eveneens door een trein vermor zeld. Volgens vermoeden van de politie behoorde het toe aan een woonwagen bewoner. Schapen doodgebeten BEUNINGEN. Een schaap en vijf lammeren van de landbouwer S. B. te Beuningen bij Nijmegen zijn, naar is gebleken, in de nacht van Vrijdag op Zaterdag zodanig gebeten dat de die ren dood werden aangetroffen. Het is nog niet bekend welk dier deze aan slag op zijn mededicren heeft ge pleegd. De politie heeft een aantal honden aan de ketting laten leggen. Zij hoopt door deze maatregel de dader te kunnen opsporen. Vooral omdat juist nu het seizoen is aangebroken, waarin we dagelijks mist kunnen verwachten, besteedde de waarnemend kantonrechter, mr J. van Gulik, veel aandacht aan de over treders van de vorige mistperiode, die zich nu voor het kantongerecht te ver antwoorden hadden. De twee zondaars, B. V. te Apeldoorn en A. F. te Arnhem hadden op de 8ste December in Apel doorn gereden en beiden hadden de parkeerlichten aangestoken. Zowel in de ene als in de andere zaak wees de kantonrechter er op, dat die kleine, gloeiende „pitjes" bij mist geen enkel effect hebben. Het is immers uitslui tend voor het tegemoetkomend ver keer dat men waarschuwt in aantocht te zijn en dat kan alleen wanneer de grote lichten worden aangestoken. Parkeerlichten zijn vooral bij dag veel te zwak. De verdachten waren van mening, dat deze kleine lichten vol doende waren, vooral ook omdat de politie vaak verschillend oordeelt. Beiden kregen nu nog slechts con form de eis f 7.50 boete, doch met de verzekering er bij, dat tegen dit euvel in het vervolg streng zal worden op getreden. „Verkeersexpert". Het was wel echt sneu voor J. S. te Kinderen stichtten brand in auto ZAANDAM. Met vuur spelende kinderen, ofschoon reeds gewaar schuwd door een passerende brand weerman, hebben Zondagmorgen brand gesticht in een auto. Voordat de brandweerman de beschikking had over blusmateriaal, was de auto, die aan de Zaandammer Van de W. toe behoorde, uitgebrand. De auto was varzekerd De Zaandamse politie stelt een on derzoek in naar de identiteit der jonge brandstichters. Flora biedt excuus aan voor incident AMSTERDAM. De directie van de. internationale bloemententoonstelling Flora 1953 heeft een schrijven gericht aan het bestuur van de federatie van Nederlandse j jurnalisten, in verband met het betreurenswaardige incident, dat zich ten aanzien van de pers op Vrijdag 13 Maart jl. vóór de opening van de genoemde tentoonstelling te Heemstede heeft voorgedaan. De directie aldus het schrijven stelt er prijs op haar beleefde excuses aan te bieden. Zij geeft gaarne de ver zekering, dat hier geen sprake is ge weest van enige discriminatie van de pers. Onrustig, gejaagd? Mijnhardt'» Zenuwtablettea sterken en kalmeren Uw zenuwen. Spel met lucifers eist kinderleven TILBURG. Aan het Transvaalplein is Zaterdag brand ontstaan in een loods, waarin chemicaliën waren op geborgen van een drogisterij. Het driejar'g zoontje van de eige naar kon door e...* knecht uit de brandende opslagplaats worden ge haald. Het entje liep evenwel ern stige brandwonden op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd waar het is overleden. De oorzaak van de brand moet waarschijnlijk gezocht worden in het syelen met lucifers. Zwitserse noodkerk als buurtgebouw DEVENTER. Na de bevrijding van ons land schonk Zwitserland ons land enkele houten noodkerken ter ver vanging van toen verwoeste kerk gebouwen. Een daarvan heeft de Ned. Hervormde Gemeente in het Betuws dorp Ochten lange tijd gebruikt, tot men weer kon beschikken over een nieuwgebouwde kerk. Thans staat het houten gebouw, grondig opgeknapt, in een der nieuwe buitenwijken van De venter, de rivierenwijk. Zaterdagmid dag is het gebouw officieel in gebruik gesteld. De loco-burgemeester van Deventer, de heer Th. H. Beerents, verrichtte de officiële opening. Het gebouw dient o.m. voor de kleu terverzorging door het'Groene Kruis. Er komt een dépendance van de open bare leeszaal, er worden cursussen ge geven in huishoudelijke voorlichting etc. Het hoofddoel is, geestelijke en maatschappelijke binding te bevorde ren. Apeldoorn, die als een verkeersexpert bekend staat en bij de verkeers- examens de politie assisteert, dat hij zich voor de kantonrechter te verant woorden had wegens een alledaagse verkeérsfout. Hij was met zijn rijwiel de Arnhemseweg overgestoken en had daarbij de doorgang voor een juist passerende motor niet vrijgelaten. Ver dachte, die de motor niet had zien aankomen, was zich niet van zijn fout bewust, ondanks het feit, dat de aan rijding die ontstond, onmiskenbaar was. De kantonrechter legde conform de eis slechts een boete op van f 20. subs. 5 dagen hechtenis, rekening houdende met het feit, dat de finan ciële gevolgen voor verdachte ernstig zullen zijn. Niet vergeefs. De moeite, welke D. B. te Apel doorn zich getroostte om zijn zaak voor de kantonrechter te bepleiten, is niet vergeefs geweest, want na zijn toelichting op zijn overtreding, het niet voldoende rechts houden, werd hij vrijgesproken. Zijn auto werd name lijk gesleept en hij was genoodzaakt, doordat het wegdek met een ijslaag was bedekt, meer het midden van.de weg te houden. Wanneer hij met zijn LOENEN Een 80-jarige. De heer G. J. Bom- hoff, te Loenen, hoopt komende Vrij dag 80 jaar oud te worden. De heer Bomhoff is in de gemeente Apeldoorn geen onbekende. Hij had vroeger zit ting in tal van besturen en was onder meer dertien jaar lang lid van de gemeenteraad voor de C.H.U. Het is wel een- bijzonderheid, dat de heer Bomhoff, ondanks zijn hoge leeftijd, nog altijd actief is in zijn pa pierfabriek; zijn gezondheid is nog uitstekend. Ongeval in fabriek. De heer G. J. Heinrichs, werkzaam op de papierfa briek van de N.V. Schut en Berends, had Zaterdag het ongeluk een hand tussen een der machines zodanig te verwonden, dat hij in het Juliana- ziekenhuis te Apeldoorn opgenomen moest worden. Bescherming bevolking. In zaal Vredenberg is Zaterdag een B.B.- avond gehouden, gericht op het wer ven van vrijwilligers. Het bijeenzijn werd geopend door de heer G. Scnut, waarna de heren D. J. v. d. Broek en G. J. Hoddenbach, uit Apeldoorn, in woord en beeld doel en streven van de B. B. duidelijk maakten. Er werd besloten nogmaals zulk een avond te houden en dan daarvoor persoonlijke uitnodigingen te verzenden. EPE Propaganda voor Volksonderwijs. Tijdens een propaganda-feestavond van de plaatselijke afdeling van „Volksonderwijs" heeft de heer A. A. J. van Zoest gesproken over de doel stelling van „Volksonderwijs" en over de arbeid van V.O. ten bate van de openbare school. De volkstellingen van 1930 en 1947 toonden aan, aldus spr., dat de onkerkelijkheid is toege nomen. Aan dit betreurenswaardige proce9 heeft z.i. de bijzondere school geen paal en perk kunnen stellen, of schoon sinds de invoering van do L.O.- wet van 1920 toch 70°/o van de Neder landse schooljeugd bijzonder, confes sioneel onderwijs ontvangt. Spr. hekelde de hokjesgeest in ons land, die bij de opbouw van het na oorlogse Nederland, aldus spr., rem mend werkte. Naar zijn mening is de ver doorgevoerde onderwijsversnippe- ring van deze verdeeldheid mede oor zaak. De openbare school biedt plaats aan alle kinderen, ongeacht maat schappelijke stand of geloofsovertui ging. Zij kweekt daardoor naastenlief de en verdraagzaamheid. De A.O.T. voerde vervolgens het toneelstuk „De verloren zoon" op. Ofschoon we enige opmerkelijke crea ties zagen we denken aan mevr. W. Vlasblom als de weduwe Canters en aan de heer Jansen van Galen als Eduard kon dit stuk door vele langdradige dialogen en door gebrek aan actie niet altijd boeien. gesleepte auto uiterst rechts had ge reden, zouden de gevolgen veel ern stiger zijn geweest. Parkeermoeilijkhedcn. Ergens in het wegenverkeersregle ment staat geschreven, dat men niet in de nabijheid van een bushalte mag parkeren, waarbij een grens wordt ge trokken van 12 meter. Maar daarmede wordt ook bedoeld een afstand van 12 meter naar de overkant van de halte, dus niet alleen aan dezelfde kant van de weg, waar de halte is. Dat had de bakker A. C. V. niet be grepen, die zijn bakkersbromfiets op de Arnhemseweg had geparkeerd. Vonnis f 2.— subs, l dag hechtenis. Geen rjjbewjjs. „Ik vind de overtreding, welke u be ging, heel erg", aldus de kantonrech ter in de zaak tegen A. de W. te Ugchelen, die met een motorfiets had gereden, terwijl hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Hij had aan vankelijk een oefenvergunning gehad voor bepaalde wegen, was echter op enkele punten gezakt en waagde zich nu „om wat ervaring op te doen" in het centrum van de stad. Er worden zoveel ongelukken veroorzaakt door mensen, die wel in .het bezit zijn van een rijbewijs, dat het hoogst onverant woordelijk is, dat degene, die zelfs niet aan de minimum-eisen voldoen, zich op de weg begeeft. Vonnis; f 15.boete subs. 5 d. h. Op verboden grond. Twee jongelieden te Ernst, G. v. L. en T. W. hadden er geen bezwaar in gezien om op een met palen en gaas omrasterd stuk grond, toebehorende aan de gemeente Epe, te lopen, ter wijl dit perceel bovendien beplant was met jonge boompjes. Beiden kregen f 10.— boete subs. 2 d. h. BEEKBERGEN Concert van „Hosanna''. De heer Joh. Kooiman heeft Zaterdagavond met zijn Chr. Gem. Zangkoor „Ho sanna" een jaarlijkse uitvoering ge geven in zaal Ruijsch. Er werd uit stekend gezongen, ondanks een merk baar gebrek aan mannenstemmen. Na de pauze werd als toneelstuk „Het meisje in de schaduw" opge voerd. De avond werd geopend door de heer J. Plante, voorzitter van „Hosanna". Uitvoering Kinderkoor. Het kin derkoor Toonkunst heeft Vrijdag- en Zaterdagavond in zaal Smittenberg onder leiding van zijn dirigent, de heer Th. Boerboom, een goede opvoe ring gegeven van het sprookje „Goud muiltje". Toonkunst staat bekend om zijn goede sprookjes-opvoeringen en de verwachtingen van het publiek werden ook ditmaal niet beschaamd. Heel mooi was vooral het spel van Goudmuiltje en dat van de heksen- koningin. De kinderen droegen aar dige costuums, die vervaardigd waren door mevr. Van Andel en enige help sters. Onder leiding van mej. I. van Laan waren de dansjes ingestudeerd. ELSPEET Verkeersexamcn. Van de 48 Elspeetse schoolkinderen, die deze week aan het verkeersexamen deelnamen, zijn er 30 geslaagd. Drie waren reeds afgewezen na het schriftelijk examen. De ver keerspolitie was tevreden over de prestatie van de leerlingen. Er is ieder jaar, vertelde zij, in Elspeet vooruitgang te merken. Het aantal fouten wordt steeds kleiner. De ge zichten van de geslaagden straalden van trots, toen diploma's en insignes werden uitgereikt. De heer Hesseling, van de politie te Nunspeet, die het verkeersonderwijs verzorgde, hield een toespraakje. EERBEEK „Ghcsellen van den Spcle". Het cabaretgezelschap „Ghesellen van den Spele" heeft Zaterdagavond in hotel Nijk de Eerbeekse leden van de „Maatschappij tot nut van het alge meen" een „seizoensluiting" aange boden, waarvan alle aanwezigen uit bundig hebben genoten. Een gevarieerd programma onder de verzameltitel „Je moet er maar op komen". Geopend werd met een aardige pro loog „De kip en het ei", waarmede reeds direct de lachspieren in bewe ging werden gebracht. Zeer gewaar deerd werd ook het schetsje „Op de huwelijksreis" en het meer serieuze „De drie klokken", waarin de levens loop van de mens wordt uitgebeeld, van de wieg tot het graf. Een optre den van de „Salonpoppen" bracht de zaal in extase. Aan het slot werd langdurig en spontaan geapplaudisseerd. De „Ghesellen van den Spele" werden in- en uitgeleid door de heer A. Jan sen, voorzitter van ,,'t Nut". EERBEEK: Dinsdag 24 Maart, Koren molen, 8 uur, verg. Onderling Paar- denfonds; Donderdag 26 Maart, Ko renmolen, 7.30 uur, jaarverg. Imkers vereniging. Zaterdag 28 Maart, hotel Nijk, 8 uur, uitvoering gymnastiek vereniging Kracht en Vlugheid. UGCHELEN: Donderdag 26 Maart, geb. U.B., 8 uur, ouderavond Chr. school. In schoolgeb. om 8 uur ouderavond o.l. school. Zaterdag 28 Maart, geb. U.B., 8 uur, feestavond Bijenteeltver. ELSPEET: Dinsdag 24 Maart, Ger. Gem. school, 7.30 uur, ouderavond. LOENEN: Maandag 23 Maart, hotel Eikenboom, 8 uur, jaarverg. V.V.V. Vrijdag 27 Maart, Jeugdhuis, 7.30 uur voorlichtingsavond STIMA. KLARENBEEK: Vrijdag 27 Maart, Ver.-gebouw, 7,30 uur, verg. K.A.B. en A.B.T.B. WA! ZEGT Roel) uut d'n Enlt „Wy hadden er weer geen (Zwitserse) kaas van gegeten Voor de Kantonrechter Wanneer het mistig weer is, behoeven de automobilisten zich waarlijk niet te verdiepen in de vraag of de mist zo dicht is, dat men verplicht is de lichten te ontsteken. Het gevaar om met mistig weer. al of niet dicht, zonder of met de kleine stadslichten te rijden is zo groot, dat men verplicht is de grote kop- lichten te voeren, die een helder licht dienen uit te stralen, waarop overigens herhaaldelijk via radio en dagbladen is gewezen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2