ALGEMEEN HANDELSBLAD Afsluiting laatste stroomgaten zal zware strijd vergen WELKE ADVERTENTIES ^Ticuirc Jlmsteröamscl^e gourant Ir Dibbits van Rijkswaterstaat: Van 160.000 ha getroffen gebied staat thans nog 14.500 ha onder water Russische stap bij Noord-Korea Stadsgezicht van Hobbema voor National Gallery COMMISSIE NIET OP ALLE PUNTEN EENSGEZIND IN CONCLUSIES en Tranian MALENKOW TREEDT AF ALS PARTIJSECRETARIS Rustig weer met strijd tussen mist en zonneschijn 126e JAARGANG - No. 41054 Waam. directeur: mr H. M. PLANTEN ZATERDAG 21 MAART 1953 Dagblad - N.Z. Voorburgwal 234-240 Telefoon 39811 Interlocaal R 0423 Amsterdam-C. 7,50 p. kwartaal; 58 cent per week Giro Gem.A'dam H 1900 Postg.35858 Hoofdredacteur: mr H. M. PLANTEN (Van onze Haagse redacteur) \^AN de ruim 160.000 ha land, welke tengevolge van de stormvloed op 1 Februari j.l. werden overstroomd, staat thans nog ongqpreer 14.500 ha onder water. Dit deelde gisternamiddag ir H. A. M. C. Dibbits, hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, aan binnen- en buitenlandse journalisten mede, tijdens een uiteenzetting over de stand der werkzaam heden bij het dijkherstel. Op het ogenblik zijn er nog acht belangrijke stroomgaten, waardoor eb en vloed vrij spel hebben. Voor de gaten bij Schelphoek (Schouwen), bij Duwerkerk (polder Vierbannen van Duiveland), bij Kruiningen (de water schappen Kruiningen en Waarde) en bij Bath zal gevochten moeten worden, zo vervolgde ir Dibbits, die ten aanzien van de gaten bij Zierikzee, Ossenisse (Zeeuws-Vlaanderen), ten westen van Willemstad en de dijk van de Henrica Sabinapolder en ten zuiden van Nieuw Vosmeer (N.-Brabant) verklaarde, dat men het werk daar wel zal rooien. "DIJ Kruiningen wordt getracht een stuk af te sluiten op dezelfde wijze als geschied is bij de zogenaamde Vierdeweg in de Reigersbergse .pol der bij Bath. Een gelukkige omstan digheid ten aanzien van Kruiningen is, dat er ook een doorbraak is bij de haven bij 't Veer. Overwogen wordt in deze haven een „caisson" te laten zakken. Daardoor wordt de haven weliswaar afgesloten, maar dat zal dan toch een tijdelijke maatregel zijn. Rijkswaterstaat heeft voor het sluiten van de thans nog open zijnde gaten vijf tig drijvende betonbakken besteld van 7 Va bij 11 '/a m met een hoogte van 6 m. Deze bakken kunnen desgewenst tot grotere eenheden worden gecombineerd. Verder zijn nog honderd zogenaamde manchetten (opstaande randen) met een hoogte van twee meter besteld, die op deze bakken met een ijzerconstructie kunnen worden bevestigd. Desgewenst kunnen twee van deze manchetten op elkaar worden geplaatst, waardoor de bakken een totale hoogte van 10 m kun nen bereiken. Waterstaat ziet zich ovérigens weer voor een nieuw probleem geplaatst: er begint een tekort aan klei te komen. Voor de opsporing van kiel in de om geving is thans de stichting voor bodem- knrtering te Wageningen ingeschakeld. Er is intussen nog wel voldoende rijs hout. Het is niet waarschijnlijk, dat grote hoeveelheden asphalt gebruikt zullen worden. Ir Dibbits wees er vervolgens op, dat er zeer grote hoeveelheden materieel nodig zijn. Op het ogenblik zijn 120 draglines en 35 zuigers aan het werk. Nederland beschikt over grotere aan tallen van dit materiaal, maar niet alles is in het land en bovendien zijn niet alle zuigers geschikt, zodat Waterstaat op dit stuk van zaken wel een ogenblik knel heeft gezeten. Het-aantal pompen, dat is ingezet, is betrekkelijk gering. De bestaande gemalen zijn bijna allemaal intact of door hulpgemalen vervangen. De grote hoevelheden materieel, die thans in Zuid-Holland, Zeeland en Noord- Brabant zijn ingezet, hebben intussen tot gevolg, dat er aan de Zuiderzee werken op het ogenblik nauwelijks wordt gewerkt. Waterstaat is natuurlijk best te spre ken over het kalme weer van de laatste weken. Omstreeks 15 April ligt de schei ding tussen de winter- en zomerstormen. Haalt Waterstaat deze datum zonder storm van betekenis, dan zullen de in genieurs en allen, die bij het werk verder betrokken zijn. beslist ruimer adem halen. Tussen 23 en 26* Maart is het dood tij Men hoopt dun de gaten bij Bath, Wil lemstad en Nieuw Vosmeer te kunnen sluiten. Men denkt over ongeveer twee maanden nog voor het sluiten van drie grote gaten te staan, namelijk die bij Schelphoek, Zierikzee en Kruiningen. VERVOLGENS verstrekte ir Dibbits een overzicht van de stand van zaken. Het vaste land van Zuid-Holland is droog. Aan het definitief herstel van de buitendijk wordt gewerkt. Rozenburg is geheel droog. Aan de definitieve afwerking van de voorlopig herstelde dijken wordt gewerkt. De gaten in de buitenwaterkering van Voorne-Putten zijn voorlopig hersteld. Verwacht wordt, dat het ondergelopen gedeelte van deze eilanden tegen het einde van deze maand droog zal vallen. Behoudens enkele zeer onbelangrijke gaten in de dijken van de buitenpolders van IJsselmonde is de hoofdwaterkering geheel gesloten. Alle polders, behalve de Zevenmolen- en Portlandpolder, zijn reeds drooggevallen. Hier zijn de land bouwkundige werken al aangevangen. De Hoeksewaard is reeds enige dagen geheel droog. Practisch alle wegen op dit eiland zijn begaanbaar, zij het ook voor enkele met een-richtingsverkeer. De Krimpenerwaard is geheel droog. Aan het definitief herstel van de buiten dijk wordt gewerkt. Ook de Alblasser- waard is practisch geheel droog. De toe stand hier wordt vrij gunstig beoordeeld. Zowel aan de Zuidzijde als aan de Noordzijde van Goeree-Overflakkee zal een gedeelte van de waterkeringen door nieuwe moeten worden vervan gen (volgens ir Klein, directeur- hoofd-ingenieur van de Provinciale Waterstaat over 30 km). Het streven is er voorlopig op gericht de dijk op een hoogte van 3 m -F N.A.P. te brengen. Vóór het invallen van de winter hoopt men het eiland voldoen de te hebben beveiligd. Door het dichten van de gaten en het gereed komen van de noodd(jken is de toestand voor Noord-Beveland gunstig. Op het ogenblik staat hier nog 495 ha onder water en 835 ha dras. Het laat zich aanzien, dat Noord-Beveland bin nen drie weken geheel droog zal zijn. Op Walcheren wordt gewerkt aan ver betering en verzwaring van de dijk tus sen Fort Rammekens en Vlissingen. De twee dijkgatcn in de Suzannapolder en de drie gaten in de Oranjepolder worden op hoogte gebracht en definitief hersteld. Behalve over de situatie bij Kruiningen Bath valt over Zuid-Bcvcland weinig nieuws te vertellen. Op St Philipsland zijn alle gaten voorlopig gedicht. Het eiland Tholen is afgesloten van het buitenwater. Het grote gat in de dijk bij Stavenisse is door een nooddijk van kleizakken tot een hoogte van 3 m N.A.P. gedicht. Een zandzuiger is hier aangekomen voor het opspuiten van het dijklichaam. Het grootste deel van het eiland is reeds droog gevallen. Afhanke lijk van de regenval zal, naar het zich laat aanzien, binnen vier weken on geveer al het water zijn afgevloeid. De Middelland-Noord en Uiterst Nieuwland- polder staan nog gedeeltelijk onder water. Ten gunste van Britse burgers De Sowjet-Unie heeft Engeland medegedeeld, dat zij haar invloed bij de Noordkoreaanse autoriteiten zal aanwenden om de vrijlating te ver krijgen van negen Britse burgers en een Ierse missionaris, die zich sedert de bezetting van Seoel door de Noordkoreanen, in Juni 1950, in ge vangenschap bevinden. Onder de Britten bevinden zich Vy- vyan Holt, voormalig gezant in Zuid- Korea, twee leden van zijn staf. de An glicaanse bisschop van Korea en twee katholieke geestelijken. Het Sowjet- russische besluit werd medegedeeld ir antwoord op een Brits verzoek. Anthony Eden verzocht op 17 Februari aan am bassadeur Gromiko om een „gebaar van goede wil" ten behoeve van de gevange nen. Eden dankte de Sowjet-zaakgelas- tigde voor het antwoord. Door het Russische gebaar kwam on middellijk de kwestie aan de orde, of soortgelijke verzoeken ingediend zouden kunnen worden voor Amerikaanse bur- ers, die zich in communistische gevan genschap bevinden, zoals Frank Noel, een fotograaf van Associated Press Verder vroegen Britse waarnemers zich af, of het Russische optreden de inlei ding zou kunnen vormen voor een actie tot regeling van de kwestie, welke een Korea.ans bestand in de weg staat, de uitwisseling van de krijgsgevangenen. VERANTWOORDING RAMPENFONDS De lezers vinden in ons blad van Maandag een verantwoording van giften, die in de afgelopen week nog bij Uree administratie zijn binnen gekomen. TREINVERKEER OVER MOERDIJK 28 MAART WEER NORMAAL Naar wij vernemen zal het treinver keer over de Moerdijk op 28 Maart a.s. weer volledig worden hervat, ook voor het internationale verkeer, met uitzon dering van de Zuidduitse D-treinen cp Hoek van Holland via Lage Zwaluwe, die eerst na Pasen weer over de Moerdijk zullen rijden. Dit kan op 28 Maart nog niet ge schieden omdat ten noorden 'en ten zuiden van de enkel-sporige Moerdijk- brug voorlopig nog met beperkte snel heid zal moeten worden gereden, waar door het baanvak DordrechtLage Zwaluwe met de binnenlandse treinen en met de internationale treinen naai en v&n Parijs en Bazel geheel bezet is. Ter zake van de D-treinen naar en van Zmd-Duitsland via Venlo zal nog een datum van hervatting van de gebrui kelijke route via Lage Zwaluwe worden bekendgemaakt. Vanochtend is het duizendste schip van dit jaar de Amsterdamse haven binnengekomen, het is het Nederlandse m.s. ..Brouwersgracht", geladen met hout. Vorig jaar kwam het duizendste schip op 27 Maart in Amsterdam aan. HET AMSTERDAMSE STADSGE ZICHT van Mcindcrt Hobbema, dat de National Gallery te Londen uit de na latenschap van miss Beatrice Mildmay heeft verworven. Het schilderij, 60 X 80 cm groot, is schoongemaakt en ge restaureerd en verkeert in uitstekende staater op afgebeeld staan de Haring- pakkerstoren en de Haarlemse Sluis. Voor zover bekend, is dit het enige stadsgezicht van Hobbema. Rapport over het Fries in het rechtsverkeer Cecil beswaar tegen eed in het Friesmeerderheid voor mondeling, maar tegen schriftelijk gebruik van dese taal in de rechtspraak JJE commissie onder voorzitterschap van mr H. Kingma Boltjes, aan -wie was opgedragen de regering van adviei te dienen omtrent de vraag, in hoeverre het wen selijk is voorzieningen te treffen inzake het gebruik van de Friese taal op het gebied van het rechtsverkeer, heeft haar rapport uitgebracht. Zij was eenstemmig in haar oordeel omtrent het afleggen van de eed enz. in hel Fries en. het gebruik van deze laai in het ambtelijk ver- DE comniissie heeft, in aanmerking ge nomen haar samenstelling, gemeend er van te mogen afzien, een eigen zienswijze te geven omtrent de gegrond heid van de Friese aanspraken. Zij aan vaardt als één der grondslagen voor het bepalen van haar standpunt de tweeta ligheid van Friesland. Naar het oordeel der commissie dient men zich te hoeden voor een poging om binnen de provincie Friesland het Friese keer door de burgermet uitzondering voor legermarine en loodswezen en eventuele andere rijksdiensten waarin, in verband met de rijkseenheid, aan het uitsluitend ge bruik van hei Nederlands moet. worden vastgehouden. Ook tegen het Fries voor plaatsnamen en op verkeers borden loerden geen bezwaren geuit, Ten aanzien van het gebruik in de rechtspraak kon in de commissie geen overeenstemming worden bereikt. Wij vestigen uw aandacht op: OVERBODIGE ONRUST over Zondagsrustt pag. 3 REVOLUTIE op drift pag. 3 TOUGGOURT, oase van groen en van romantiek pag. ZONDER RAADGEVERSis het moeilijk regeren pag. 4 FRANSE RESTAURANTS met en zonder sterretje pag. 4 BEZORGDHEID voor communis me til Mulden-Amerika pag. 4 HUISHOUDBEURS weet op alles raad pag. 7 MET WIJD-OPEN OGEN OP DE JAARBEURS (foto-repor tage) pag. 8 TOP NAEFF. grande dame onzer letteren, ereburgeres van Dor drecht pag. MUZIEKDRAMA baart opzien in Londen pag. 9 TAAK DER TONEELCRITIEK bespiegeld pag. 9 JO BAUER—STUMPFF 80 jaar pag. 9 DE EERSTE KIEVITSEIEREN zijn al gevonden pag. 11 TIEN JAAR GELEDEN PLAK TEN MEDICI pleisters over het woordje arts pag. 11 DE GESCHIEDENIS van Neder lands kust een verhaal van voortdurende strijd pag. 11 GEDAALDE, maar later weer herstelde klein- handelsomzetten pag. 13 GISTEREN heeft de Perzische premier Mossadeg voor de zesde maal binnen twee jaar voorstellen verworpen tol regeling van het geschil met de Britse oliemaatschappij, de Anglo-Iranian Oil Company. Hij liet echter tevens de deur open voor verdere onderhandelingen over de laatste, door Engeland en de V.S. ondersteunde sug gesties. Van Britse zijde werd ver klaard. dat Mossadeg de Anglo-Ameri- kaanse voorstellen verkeerd heeft ge ïnterpreteerd. De Perzische premier ver onderstelde. dat de geëiste schadever goeding zo hoog zou zijn. dat zij alle olie-inkomsten van de Perzische staat zou verbruiken. Doch Iran mag de totale som binnen twintig jaar voldoen en desgewenst in olie. Zo men weet kan Iran de eigendom en het beheer behou den van de genationaliseerde bedrijven, de olie vrij op de markt brengen en Amerikaanse credieten kriigen voor her stel van de installaties. In ruil daar voor moet het de betaling verzekeren van de schadevergoeding, welke het Internationale Hof van Justitie zal vaststellen. Verder kon de Anglo- Iranian moeilijk met haar concessies gaan: haar contract, dat tot 1993 zou gelden, is ten slotte eenzijdig verbroken. Mossadegs afwijzing blijkt ook niet zeer resoluut te zijn. Hij is bereid een vierde van de netto-opbréngst der oliewinning te reserveren voor schadevergoeding, of deze in petroleum te betalen. Hij wil zelfs een uitspraak van het Internatio nale Hof accepteren, mits de Anglo- Iranian een aanvaardbaar maximum vaststelt. En in dat geval wil hii ook Cageljk s commentaar wel rechtstreeks met de maatschappij onderhandelen. Een accoord schijnt dus niet zo ver af te zijn. als pessimisten menen. DE wederzijdse tegemoetkomende houdingen moeten niet alleen wor den verklaard uit de druk der V.S. op beide partijen. Mossadeg weet. dat de Anglo-Iranian haar raffinaderijen elders in de wereld zo heeft uitgebreid, dat zij ook zonder de installaties van Abadan haar bedrijf winstgevend kan voortzetten. Van haar kant geeft de Anglo-Iranian zich er rekenschap van. dat de Perzische olie weer op de wereld markt begint te komen, nadat de recht bank te Venetië op 11 Maart heeft ge weigerd beslag te doen leggen op de bijna 5000 ton olie, die de Mirlella uit Abadan had aangevoerd. Onmiddellijk daarop vertrokken behalve de Miriella nog twee andere Italiaanse tankboten naar Perzië. De Venetiaanse rechtbank oordeelde, dat de Supor-maatschappij. die de petroleum in Marghera had op geslagen, geen ..gestolen olie" had ver voerd. De Perzische regering beschikte legaal over het product, omdat dc nationalisatie niet onwettig en niet im moreel werd geacht, daar voor schade vergoeding aan de Anglo-Iranian eert deel der inkomsten was gereserveerd. Hoewel de Britse maatschappij nu te Rome nog gaat procederen over het eigendomsrecht, kan zij het vervoer met Italiaanse schepen niet beletten. Wat Engeland betreft, dat voor de belangen der maatschappij opkomt, het ervaart dat het conflict met Iran de politieke rust in de Perzische Golf verstoort. Daar staan de Bahrein-eilanden. Koe weit. Katar. Oman en kleinere sulta naten en sjelkdommen onder Britse protectie, doch het Engelse gezag wordt er reeds betwist. Zowel Perzië als Saoedisch Arabië maakt aanspraak op, de Bahreineilanden. En verleden naiaar heeft Ibn Saoed in het kustgebied een oase doen bezetten, waarop hij voorheen nooit aanspraak had gemaakt. Enge land heeft er zelfs troepen uit Aden heen moeten zenden. Ibn Saoed heeft toen gedreigd, de zaak voor de Veilig heidsraad of het Internationale Hof te brengen. Een accoord met Perzië zou de labiele toestand weer kunnen conso lideren. De onderhandelingen gaan dus voort met toenemende kans op succes. taalgebied nader te begrenzen, ook al, omdat in het gehele gebied dier provincie het Fries wordt beschouwd als een al daar thuishorende taal en omdat bij aan- vaardig van de tweetaligheid voldoende waarborg aanwezig is tegen de aantas ting van de vrijheid en het recht der niet Fries sprekende ingezetenen. Uit de aard der zaak kan een recht tot het bezigen van de Friese taal zich niet uitstrekken tot het ambtelijk verkeer hetzij direct, hezij indirect -met de bui en de provincie gezetelde overheid. Er kenning van het bestaansrecht van de Friese taal kan hier medebrengen, dat een tegemoetkomend standpunt wordt ingenomen, maar op dit terrein zal het bezigen van de Friese taal.niet als een zaak van recht, maar als een zaak van inschikkelijkheid dienen te worden ge zien. Om het afleggen van de eed enz. in het Fries mogelijk te maken schijnt wetswijziging nodig, waartoe de com missie uitgewerkte voorstellen doet. In het verkeer met overheidsorganen is het mondeling gebruik door de burger een-kwestie van normale weder kerige tegemoetkomendheid. Uitzonde ring moet worden gemaakt voor leger, marine, loodswezen en eventuele andere rijksdiensten, waarin, in verband met de rijkseenheid, aan het uitsluitend gebruik van het Nederlands moet worden vast gehouden. Het schriftelijk gebruik ware in het verkeer met de in Friesland ge vestigde rijksorganen toe te laten, ten zij overwegende redenen van dienst belang. zulks ter beoordeling van de leiding der betrokken rjjksinstantie. zich daartegen bepaaldelijk verzetten. Ten Weersverwachting Morgen hogere middag- temperaturen De Bilt venvacht tot Zondag avond: In de nacht en ochtend op veel plaatsen mist of laaghangende bewolking en hier en daar nacht vorst. Later op de dag overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Noordoost en Oost. Hogere middagtemperaturen. Temperatuur te Amsterdam, heden aan het IJ (kop Handelskade) S.4D u 2 6 C. luchtdruk 1032.6 millibaren of 774.5 mm. windrichting en -kracht N'.O.-S. max. temp. gisteren 12 6 min. temp. 1.9 geen neerslag. Zon morgen op 6.39 u.. onder 18.56 u Maandag op 6.37 u.. onder 1S58 u. Maan morgen on- der 3.17 u., op 10.12 u.: Maandag onder 3.59 u.. op 11.20 u. Eerste kwartier morgen. aanzien van het verkeer met de „eigen overheid" (provincie, gemeente en waterschappen) behoeven als regel geen beperkingen te worden gesteld. Een uit zondering hierop vormen, naar de mening van een meerderheid der com missie. de stukken, ten aanzien waar van een wettelijke verplichting tot ter visie legging bestaat. (Zie verder pag. 3) Spaarnestroom gezonken Na aanvaring in de mist bij Dover In dichte mist is gisteravond het 857 ton metende Nederlandse ms. Spaarnestroom in het Kanaal nabij Dover in aanvaring gekomen met het Duitse schip Waldemar Sieg. De Spaarnestroom, een schip van de N.V. Holdandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam is niet geheel gezon ken, maar steekt, volgens de laatste berichten, nog gedeeltelijk boven wa ter uit. De Waldemar Sieg heeft vijf tien opvarenden van de Spaarne stroom aan boord genomen. Aan vankelijk werd één lid der bemanning vermist, maar nader wordt gemeld, dat de Stentor van de K.N.S.M. dit zestiende lid der bemanning, van de Spaarnestroom heeft gehaald. Volgens ditzelfde bericht sleept de Stentor het wrak vf" 4f ahv' thans naar Dover. Kroesjtsjew wordt eerste secretaris Malenkow alleen premier DE Sowjet-Russisclie premier Georgi Malenkow is op zijn eigen verzoek ontheven van zijn functie als eerste secretaris van het Centrale Comité van de Communistische Partij in de Sowjet-Unie. Hij zal van nu af al zijn tijd kifnncn wijden aan zijn amht van premier. Het ontslag van Malenkow is in een op 14 Maart gehouden plenaire zitting van het hoofdbestuur van de partij aanvaard en heden in de Prawda bekend gemaakt. Het hoofdbestuur lieeft een secretariaat van vijf personen gekozen, beslaande uit Nikita Kroesjtsjew als eerste secretaris met vier andere vooraanstaande communisten. Kroesjtsjew, die daardoor een sleu telpositie van grote verantwoordelijk heid heeft ^©kregen, is een veteraan van de partij. Hij is 59 jaar. Tal jaren voor. gedurende en na de oorlog stond hij aan het hoofd van de Commu nistische Partij van de Oekrainse Repu bliek. Tegelijkertijd was hij lid van het voormalig Politburo: in December 1949 werd hij van zijn post in de Oekraine ontheven met het oog op zijn verkiezing in het secretariaat van het Centrale Comité van de Communistische Partij in de Sowjet-Unie en leider van de com munistische partij-organisatie in het be langrijke district Moskou. Deskundigen voor Sowjetaangelegen- heden van de Amerikaanse regering noemen de ontheffing van Malenkow zijn positie als secretaris van het hoofdbestuur van de partij een belang rijke gebeurtenis, die wellicht voorlopig niet op haar volle waarde zal kunnen worden geschat. Zij gaven evenwel uiting aan de mening, dat de mannen die in het nieuwe secretariaat zijn be noemd. waarschijnlijk moeten worden beschouwd als personen, die hun hui \jET uitzondering van Scandinavië en Por tugal blijft geheel Euro pa onder invloed staan van hoge-drukgebieden, die allerwegen rustig weer veroorzaken. 's Nachts komt hier en daar nog lichte vorst vooroverdag stijgen de temperaturen op tal van plaatsen tot meer dan 15 graden Celsius. In Duitsland en Frank rijk kwamen de vorige twee dagen zelfs maxi ma van 20 graden voor, aldus meldt het K.N.M.I. In de omgeving van de Noordzee daaren tegen temperen mist- en wolkenvelden de zonne straling, zodat de mid- dagtemperaturen daar veel lager blijven. In Friesland en langs de kust van Holland bleef het kwik gisteren op sommige plaatsen de ge hele dag beneden zes graden en ook vandaag zal dit plaatselijk het geval kunnen zijn. Bij een situatie als deze is het steeds moeilijk aan te geven tot hoever landinwaarts de rvolkcn- velden van de Noordzee zich overdag zullen kun nen handhaven. Kleine veranderingen in de windrichting kunnen daarbij tot grote iceers- verschillen aanleiding geven. Hoewel deze on zekerheid ook morgen blyft bestaan, is cr toch reden om aan te nemen dat in een groot deel van het land flinke opklarin gen zullen voorkomen, omdat de wind de nei ging vertoont naar het Oosten te gaan draaien, waardoor drogere lucht kan worden aangevoerd. dige belangrijkheid, althans ten dele, aan Malenkow te danken hebben. Indien dit juist is, zou dit betekenen, dat het gezag van Malenkow niet belangrijk is verminderd, maar veeleer versterkt, daar nu bepaalde partijzaken worden behandeld door vertrouwde onderge schikten. Het secretariaat van het Centrale Comité van de partij, zoals dit in Occo- ber na het 19de partijcongres werd ge kozen. bestond uit tien man. o.a. Stalin, Malenkov en Kroesjtsjew. Van deze tien leden zijn nu dus slechts twee. n.l. Kroesjtsjew en Soeslow. leden van het nieuwe secretariaat van vijf persone- waaVvan ook Pospelow, Sjatalin Ignatjew deel uitmaken. (Inges. med.-advertentie) trekken het meest uw aandacht? Vrijdag 27 Maart a.s. begint onze tweede Jubileum-prijsvraag Han delsblad, waarbij wij uw speciale aandacht zullen vragen voor dc advertenties. Wij gaan u vragen de vijf adver tenties aan te wijzen, die in de week van 27 Maart tot en met 2 April het meest uw aandacht hebben getrokken. Wij verzoeken u te letten op de aankondiging, die wij Vrijdag 27 Maart a.s. in ons blad zullen plaatsen. Daarin zult u alle bijzon derheden over deze interessante advertentie-test vinden.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1