imm4 VERLOVINGSRINGEN DEKKER Wijk- en blokhoofden der B.B. in Apeldoorn „Waar mens en koren rijpen' Zangavond op Hoenderloo Zaterdag 21 Maart 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad Nog groot aantal vrijwilligers nodig Nog altijd is het aantal aanmeldin gen voor deelneming aan de organisa tie Bescherming Bevolking in Apel doorn ver beneden het vereiste maxi mum. Het hoofd van de B.B. verzoekt ons namens de burgemeester een drin gende oproep door te geven, bedoeld voor alle inwoners van onze gemeep- te, die zich als vrijwillig(st)ers kunnen melden. De melding kan geschieden bij de wijk- en blokhoofden en bij hun ver vangers. In afwachting van hun offi ciële installatie door de burgemeester heeft het Hoofd B.B. de wijk- en blok hoofden benoemd. Het zijn de heren: Wijk I: J. van Engelen, Hoofdstraat 104, plv. W. H. A. Schinkel, Hoofd straat 113; Wijk II: D. Otto, Waldeck Pyrmontlaan 70; plv. W. E. Klumpert, le Koningdwarsstraat 14; Wijk III: W. Spijkerman, Hezeweg 4, plv. G. Vee- neman, le Wormenseweg 141?; Wijk IV: R. H. Wulfsen, Driehuizerweg 63. plv, J. Dwars, Ribeslaan 15; Wijk Oost: J. W. Mekking, Kanaal Noord 226, plv. W. J. Middeling, Kanaal Noord 18; Wijk Z.W.: A. van Houtem, Hoenderloseweg 80, Ugchelen; plv. J. van Buren, Ugchelseweg 209. Blok- en plaatsvervangende blok hoofden: W. H. Kroes, Fabrieksstraat 32; J. A. Kooiman, Hoofdstraat lb; M. J. Westerweel, Zwolseweg 64; J. G. Bornebroek, Deventerstraat 301; J. A Musketier, Zwarteweg 6; J. Adriaans, Patrfjsweg 23; P. M. Brouwer, Tien- woningenweg 8; G. Jochems, Drie- A. den Doolaard spreekt in De Poort OP UITNODIGING van boekhandel De Wekker zal de bekende roman schrijver A. den Doolaard (radio Oranje!) Maandag 30 Maart a.s. in de zaal van de Poort van Kleef spreken over zijn jongste werk, de bij Querido, Amsterdam, verschenen roman Kleine mensen in de grote wereld. De schrij ver, die woonachtig is in Beekbergen, heeft aan dit boek gewerkt van 1948 tot 1953 in Blaricum, Hannover, Parijs,' New York, Rowayton, Pagosa Springs, Glendale (U.S.A.), Sjusoen (Noorwe gen), Lovran (Joego-Slavië) en Beek bergen. Het is dan ook een roman over de wereld van vandaag, de mensen in de greep van macht, die zij niet kennen en begrijpen. In de geschiedenis van de hoofdper sonen weerspiegelen zich de proble men van deze tijd. In de proloog ver- lelt de schrijver, dat hij de opdracht ontving op reis te gaan en uit te vin den hoe de mensen vandaag leven. Zijn roman is een sociaal epos ge worden. Het zal de moeite waard zijn van de auteur zelf meer over dit op merkelijke boek te vernemen. Wal is er le doen?- Centraal-T'neater van 20—25 Maart: hoofdnummer „Storm over Malak- ka", 14 j.; 19 en 21 uur. Woensdag 14,30. Zaterdag 21 Maart 16.30 en Zondag 22 Maart 14.30 en 16.30 hoofdnum mer „De Kopervallei", 14 j. Donderdag 26 Maart 19 en 21 uur hoofdnummer „Ivoorjagers", 1'4 j. Minerva-Theater, van 20—26 Maart hoofdnummer „The Drum", 18 j.; 19 en 21 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 14.30. Veluwe-Theater: van 2026 Maart hoofdnummer „De verdachte", 18 j.; 18.30 .en 20.45. Zondag 15 uur. Tiv'oÜ-Theater: van 20—26 Maart hoofdnummer „Achter klooster muren", 18 j.; 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14 uur, 16.45, 18.45 en 21 uur. Donderdag alleen 14.30. Zaterdag 21 Maart, Bordelaise, 20 uur, Winteruitv. Muziekver. Eendracht. Dinsdag 24 Maart Bordelaise, 19 uur Alg. Icdenverg. Apeld. Coöp. Boe renleenbank. Dinsdag 24 Maart, Poort van Kleef, 19,30 uur, Winteruitv. „Soli Deo Gloria". Woensdag 25 Maart, Grote Kerk, Loo- laan, „Matthaus Passion", door Chr. Oratoriumvereniging „Joh. Sebast. Bach". Donderdag 26 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur: Winteruitv. „Soli Deo Gioria". Donderdag 26 Maart, Hoofdstraat 220, 20 uur Tijdrede-Wilts. Vrijdag 27 Maart, Poort van Kleef, 19.30 uur, Winteruitv. „Soli Deo Glo- Xer voorkoming van misverstand eD teleurstelling diene, dat Id de agenda slechts die gebeurtenissen en uitvoe ringen Kunnen worden opgenomen welke per advertentie In de N A. Crt tijn aangekondigd. huizerweg 64; H. Ruardv, Zanderij weg' 4; E. Pol, Achterlandseweg 30; H. Steenbergen, v. Ostadelaan 35; H. Oonk, Van Ostadelaan 37; H. J. Hof- meyer, Waterloseweg 137:; G. M. Scherpenzeel, Polhoutweg 1; E. Roke, Herderweg 33; P. Scheffer, Herderweg 37; J. L. Rodenburg, Jachtlaan 195; H. M. Dercksen, Postweg 9; P. Schaap, Sumatralaan 100; D. Rïjpstra, Jacht laan 87; J. J. Brouwer, Sumatralaan 77; M. Rouwenhorst, Sumatralaan 82; A. Willering. J. C. Wilslaan 9; H. H. G. van Everdingen, 2e Beukenlaan 33; Kooimans, Calunalaan 2; C. A. Mels, 2e Beukenlaan 16; G. W. Alsbach, Soerenseweg 120; A. A. Dull, Bosweg 37; W. Schut, Deventerstraat 176: H. J. te Loo, Deventerstraat 131!; Tj. Kam- stra, Zutphensestraat 44; W. J. Vaas- Congres stucadoorspatroons. Naar wij vernemen wordt 2 en 3 September hier ter plaatse een twee daags congres gehouden van de Ned. Stucadoorspatroonsbond. Aan dit con gres, dat bijeen zal komen in De Poort van Kleef, nemen circa 300 personen, leden met hun dames, deel. De dames wordt een rit over' de Ve- luwe aangeboden, samen te stellen door de V.V.V. De gasten, van wie er velen de dag, voorafgaande aan het congres, worden verwacht, zullen, eveneens door be middeling van de V.V.V.,, over de ho tels hier ter plaatse worden verdeeld. Aan het congres zal een feestavond worden verbonden. Verwacht wordt, dat aan de lunches en diners, eveneens in De Poort van Kleef, in totaal een duizend gasten zullen aanzitten. sen, Ericaweg 121; L. van Engeland, Ericaweg 57; W. v. d. Vliet, Deventer straat 280; J. H. de Wilde, Trekweg 112; H. Scherpenzeel, Zevenhuizense- weg 55; B. de Graaf, Ugchelseweg 227:; J. H. Klopman, Hoenderloseweg 105; J. H. Kuyt, Markendoel 49; J. Quist, Veenweg 39; E. G. Schut, Ug chelseweg 219:; J. v. d. Bosch, Veen- weg 52; H. Koldenhof, Keienbergweg 30; H. Draaier, Markendoel 14. Een boek van Jant Nienhuis besproken Het beste boek, dat tot nu toe in het Nederlands verschenen is over de Groningse boer en het Groningse land. Aldus het oordeel van de heer K. ter Laan, de voorzitter van de Landelijke Grunneger Verainen, over het boek, dat de heer J. A. Neuyen van Deven ter, Donderdag in Haytink, voor de afdeling Apeldoorn van de Gr. V. heeft besproken. Een lezing van niet minder dan an derhalf uur, lang genoeg, maar niet langdradig. Want de heer Neuyen 'ver staat de kunst zijn gehoor vast te hou den. Hij ontleedt het bock, dat: hij lot onderwerp gekozen heeft zo, dat men gespannen luisteren blijft tot het einde toe. Jant Nienhuis -behandelt in haar roman, ha de oorlog verschenen als regionaal werk, het bestaan van een Groningse boer, omstreeks 1920, en heeft daarin een brok boerenleven verwerkt in de periode, toen „de rieke boeren" in het Noorden, een geheel afzonderlijke kaste vormden en zich ver verheven waanden boven al de anderen van het platteland en ook boven de „stadsluu" in de stad Gro ningen. ook al waren dat leraren, dok toren, ingenieurs, uit de boerenstand zelf voortgekomen. De schrijfster gepft van die bijzondere mentaliteit een zeer gedetailleerde, nochtans levendige schets. Neuyen is niet minder ge detailleerd geweest, maar hij had daarbij de grote verdienste, dat hij in zijn voordracht alleen de hoofdzaken naar voren bracht en bundelde zo, dat een realistisch beeld verkregen werd van het doen en laten van de-'Gro ningse boer. Neuyen heeft daarbij zijn critiek op het'boek, dat hij overigens zeer waar-, deerde om zijn bèeldende kracht, niet gespaard. Met name het slot, waarin de boer, een onecht kind, zoontje, aan vaardt, omdat door deze de voortzet ting van het geslacht verzekerd wordt, werd door Neuyen maar zeer onbevre digend genoemd. Psychologisch, door wie iets weet van de geestesgesteldheid van de Groningse boer, niet, althans zeer moeilijk, aan te nemen. Het slot schenkt, naar de mening van Neuyen, geen bevrediging. Men krijgt de in- Jaarvergadering N.C.B.B. De Ned. Vereniging van Chr. Kan toor- en Handelsbedienden, Werk meesters en Technici, afd. Apeldoorn, hield in Patrimonium haar jaarver gadering. De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan de totstandkoming van de N.C.B.B., de fusie, de goede samenwerking in de afdeling en wekte de leden op tot actieve deelneming aan de verenigingsarbeid. Naar aanleiding van het voorge- lezene, de gelijkenis der talenten, be paalde hij de aanwezigen bij het woe keren met het talent, hetwelk aan een ieder is geschonken. Door gezamen lijke activiteit kan het slechts komen tot uitbreiding van de chr. sociale ge dachte, zoals het Chr. Nat. Vakver bond deze voorstaat. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer D. C. Harkers, bleek, dat het aantal leden tot 130 was ge stegen; dat aan verschillende acties werd deelgenomen, o.a. ook aan de winkelsluitingsactie. Het hoofdbestuurslid, de heer A. Niemandsverdriet uit Amsterdam, liet „de stem van het H.B." horen en on derstreepte nog eens de taak van de chr. beambten in het algemeen en die van de chr. georganiseerde beambten in het bijzonder. Na de pauze werden door leden van de afdeling verschillende stukjes opge voerd met en zonder medewerking van de aanwezigen. P. Barbiers zorgde voor de muzikale omlijsting. De voorzitter van de afdeling, de heer G. N. H. Zindel sr, onder wiens leiding deze avond stond, merkte in zijn slotwoord op, dat door eendrach tige samenwerking toch wel iets is te bereiken, getuige deze goed geslaagde avond. druk, dat de schrijfster er maar eeij einde aan gemaakt heeft, terwijl zij rustig nog wat had kunnen door schrijven. Maar dat is dan ook het enige be zwaar tegen dit boek, dat naar de opvatting van Neuyen, terecht een bij zonder goed boek genoemd is. En grote belangstelling heeft gehad bij allen, die zich voor het Groningse platteland interesseren. Voorzitter De Jonge was ongetwij feld „de tolk" van de helaas betrekke lijk weinige aanwezigen zoo heet dat immers? toen hij de spreker harte lijk dank bracht vocv diens boe:ende causerie. 't Was een goede culturele avond. Lagere school voor individueel onderwijs Na de „.ote vacantie, in September, wordt in het gebouw van de Koningin Wilhelminaschool aan de Parkweg een school voor individueel onderwijs geopend. Een zogenaamde „Indon"- school. Uit Den Haag werd bericht ontvangen, dat het Rijk deze school de eerste in dit deel van het land wil subsidiëren. Hoe groot de belangstelling voor deze bijzondere school is, blijkt uit het feit, dat er reeds thans vijftig leer lingen zijn aangemeld. Men denkt te starten met vier klassen van vijftien leerlingen per klas. Tot hoofd is be noemd mej. J. W. Kluitcnberg, onder wijzeres aan de Parkwcgschool. Het onderwijs is bedoeld voor kin deren met leer- en opvoedingsmoeilijk heden.. Een jaar geleden is mej. Klui- tenberg reeds met proeven begonnen, en deze slaagden naar verwachting uitstekend. Leger des Heils. s. houdt plaatse het Zaterdag 23 Maart Leger des Heils t Speldjesdag. Dezer dagen is gaande de Nationale inzameling van het Leger des Heils. De officiële tijd, welke werd toe gestaan voor deze actie, is in de laat ste veertien dagen van Maart. Het blijkt, dat de gemeentebesturen, voor al ook het Centraal Archief te Am sterdam, er prijs op stellen, dat men ondanks de geweldige collecte-acties over het gehele land, zich aan deze data zal houden. Ook de vertegenwoordigers van het Rampenfonds betuigden daarmede hun instemming. Misschien is het goed er nog even op te wijze, dat elke collectant van het echte Leger des Heils voorzien is van een volmacht, die getekend is door de Commandant E. C. Thykjaer. Dit om verwarring met nabootsin gen van deze organisatie te voor komen. Veiling. Ten overstaan van notaris B. van Drimmelen is bij toeslag verkocht het dubbele woonhuis met fabrieksge bouw en inventaris aan de Handels straat 9 en 21, groot 3.90 are, voor f 16.200.—. Ingezet is het dubbele huis met tuin aan de Korteweg 16—18, groot 2.05 are, op f 2200.—. (Van onze correspondent). Het behoort tot de goede gewoonten van vele Apeldoomse muziek- en zang verenigingen om af en toe op te treden in een der inrichtingen die onze ge meente telt. Vaak is dat echter niet meer dan een „gezellige avond" waarop dan steevast behalve enige nummertjes zang of muziek een toneelstuk of ko mische voordrachten worden gegeven. Men daalt op die manier misschien wel af tot de smaak der hoorders ('t is toch ook immers zo dat deze verenigingen ook voor hun eigen publiek wel een toneelstuk moeten geven, omdat de men sen anders niet komen) maar daardoor wordt een behoorlijk muzikaal peil niet bereikt. En bij een muziek- of zanguitvoering moet het toch zo zijn, dat dit in de eerste plaats de aandacht vraagt. Het is ook de bedoeling van de directies der inrichtingen hun pupillen of patiënten enige culturele ontwikkeling bij te brengen en deze moet dan meestal van buitenaf worden gebracht. Een geslaagd experiment Daarom is het van zo groot belang, dat op zulke muziekavonden ook een goed vei antwoord programma wordt gebracht en dat niet wordt gedacht: ze begrijpen het toch niet, want dat valt heus nog wel mee. De muziekavond voor jongens en personeel der Stichting „Hoenderloo" die daar deze week is gigeven, was in zekei'e zin een experiment, want de heer Alex Schellevis, directeur van het Apeldoorns Christelijk mannen koor en van het zangkoor der Stich ting'zelf, heeft zlc'n bij het voorberei den van deze uitvoering niet afge vraagd: höe heb ik het meeste succes, maar: hoe breng ik het meest muzi kaal verantwoorde programma? Door beide genoemde koren, samen met de sopraan Corry Robbers cn de alt Nini de Vries werd een programma geven, dat aan hoge eisen voldeed en dat bestond uit elf elkaar behoorlijk afwisselende nummers. Het gemengde koor der Stichting dat voor het grootste deel bestaal uit leden van het personeel, bereikte zijn hoogtepunt in het slotnummer: de cantate „Waak op o geest der oude helden" voor so praan, alt, gemgngd koor en orgel. Hierin waren ook de beide solisten bijzonder op dreef. Het Apeldoorns Christelijk Mannenkoor bracht het Pelgrimskoor van Richard Wagner en voor de pauze de All-Rhapsodie van Joh. Brahms, waarin de alt-solo op Voor BRINKLAAN 16 TELEFOON 2518 Predikbeurten Zondag 22 Maart. Ned. Herv. Gemeente Grote Kerk. Loolaan, 10 uur ds De Vries (openbare belijdenis); 19 uur ds De Groot (openbare belijdenis). Nieuwe Kerk, Arnh.weg, 10 uur ds v. Steenbergen (openbare belijdenis); 18.30 uur ds v. Steenbergen (H. avondmaal). Julianakerk, Dev.straat, 10 uur ds Ber- kel (openbare belijdenis) Kapel, Asselsestraat, 10 uur ds Karres (openbare belijdenis), 19 uur ds Karres (H. avondmaal). Pauluskerk. Hofveld, 10 uur ds IJzer man. Wen'um, 10 uur ds De Groot. Hoog-Soeren, 10 uur ds Dankbaar. Wiessel, 10 uur ds De Graaft. Conventsdienst J.uliana-ziekenhuis, 9 uur, ds Dankbaar. Geref. Kerk: Noorderkerk, P. Jou- bertstraat: 10 uur ds Goris; 17 uur ds De Bruyn. Westerkerk, Brinklaan: 10 uur. ds Kleine;. 17 uur ds Goris; Zuiderkerk, Arnhemseweg: 10 uur ds Eringa; 17 uur ds Kleine. Chr. H.B.S., Jachtlaan: 10 uur ds De Bruyn; 17 uur ds Eringa. Chr. Geref. Kerk, Canadalaan, 10 uur P. M. Jonker (voorber. H.A.); 16.30 mir ds J. van Genderen, van Zut- phen; Geb. Zuid-Oost, Wormen, 10 uur, ds J. van Genderen van Zut- phen, (voorber. H.A.); 16.30 P. M. Jon ker; geb. Heil en Vrede, Staalweg, 19.30 uur Evangelisatie-samenkomst. Evang. Lutherse Gemeente, Parkweg, 10.30 uur ds G. J. Duyvendak, (be vestiging nieuwe leden). Doopsgezinde Gemeente, Paslaan, 10.30 uur ds R. J. Faber, Vrijdag 20 Maart 20 uur Evangelisatie ds Slond. Ned. Prot. Bond en Vrijz. Herv., Re- gentessekerk, Regentesselaan, 10.30 uur, ds G. W. B. A. Thoden van Vel- zen. Vrije Evang. Gemeente, Roggestraat, 10 uur ds C. Zijlstra, van Enschede, 17 uur ds Joh. J. van Petegem. Za terdag 19 uur Bidstond. Zweedse Ka pel, Arnh.weg, 10 uur ds Joh. J. v. Petegem, 17 uur ds C. Zijlstra, van Enschede. Vrijdag 20 uur Bidstond. Baptisten Gemeente, Hoogakkerlaan. 10 uur de heer Goezinne, van Am sterdam, 17 uur de heer Selhorst, 11.30 uur Zondagsschool, 19.30 Jeugd- bijeenkomst. Dinsdag 24 Maart, 20 u. Bijbellezing. Geref. Gemeente, Rustenburgstraat, 10 en 15 uur Leesdienst. Oud-Geref. Gemeente, Trompstraat 55, 10 en 16 uur de heer IJsselstein. Don derdag 26 Maart 10.25 uur de heer IJsselstein. Evang. „Uw Koninkrijk kome", Holt- huizerdwarsweg 4, 10 en 19.30 uur Samenkomst. Chr. Science, Deventerstraat 38, 10.30 uur Holl. dienst, 11.45 Zondagsschool Kerk van Jezus Christus van de hei ligen der laatste dagen, 10.30 uur Zondagsschool, 16.30 uur Godsdienst oefening. Gemeente des Heren, Zwolseweg 57, 10 en 18.30 uur Dienst. Re-Evang. Gemeente, Regentessekerk. Regentesselaan, Zaterdag 10 uur, ds Holwerda. Youth for Christ, Centrum, Rogge straat 35b: Zaterdag 21 Maart, 20 uur, Fulltimer J. van Cappelerveen. Ver. van Gelovigen, Elim, Rosariumstr 10 uur Broodbreking. 18.30 uur de heer Ernste, van Beneden Leeuwen. Woensdag 25 Maart 19.30 uur de heer J. Klein Haneveld, van Bodegraven voortreffelijke wijze door Nini de Vries werd gezongen. Na de pauze brachten de mannen Psalm 23 van Schubert en Pelgrims nachtlied van W. Hespe. Het mannenkoor beschikt over voortreffelijk materiaal en de heer Schellevis die de meeste num mers zowel voor het gemengde koor als het mannenkoor op piano of orgel begeleidde had zijn mensen behoorlijk onder controle. De beide solisten lie ten zich ook ieder afzonderlijk horen, Corry Robbers in een aria uit de „Schöpfung" van Haydn en de „Johan- nes-Passion" van Bach benevens in een tweetal negro-spirituals en Nini de Vries in twee liederen van Brahms en twee van Hugo Wolf. Beide dames hebben een mooi geluid dat de hoor ders zeer aansprak. De directeur der stichting mr G. Wessel, kon dan ook aan het eind van de avond verklaren dat dit experi ment zeer geslaagd is en dat gebleken is dat ook voor de „zwaardere" mu ziek goede aandacht gewekt kan wor den. Artsen-Zondagsdienst Zondag 22 Maart wordt de dienst waargenomen door de doktoren: W. P. C. Knuttel, Soerenseweg 48, Tel. 3356. N.-W. J. C. rei. P A. Jens, Mendelssohnlaan 25. Tel. 4142. Z.-O. C. F. Schudel, Deventerstraat 40. Tel. 3291. N.-O. Men wordt verzocht boodschappen, voor de Zondag bestemd, die dag, zo mogelijk vóór 9 uur op te geven. APOTHEKEN Centraal-Apotheek, Raadhuisplein 1, Tel. 3191. Groslijst S.G.P. De kiesverenigingen van de Staat kundig Gereformeerde Partij te Apel doorn, Beekbergen en Uddel hebben besloten voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen met een eigen lijst uit te komen en dus niet weer samen te doen met de A.R. De groslijst van de S.G.P. voor Apeldoorn ziet er als volgt uit: 1. H. van Asselt, Uddel; 2. E. J. Groot- bedde, Apeldoorn; 3. G. W, Schut, Beekbergen; 4. E. v. d. Broek, Uddel; 5. A. de Raad, Apeldoorn; 6. F. Ja cobs, Beekbergen; 7. F. J. Knol, Beekbergen. Ontspanning voor patiënten. Onder leiding van de heer L. van Rossum gaf het A-B-cabaret dezer dagen een uitvoering voor de patiën ten van het Dr van Seventer-sanato- rium. Medewerking verleenden o.a. do Redwing-Cowboys, de Happy Brothers en de twee Rossini's met hun accor deons. Men is er in geslaagd de pa tiënten enige prettige uren te bezor gen, waarvoor erkentelijkheid groot was. Een uur muziek Sonatenmiddag in Gymnasium „Jullie", zo eindigde de rector van het gymnasium, dr Korver, zijn toe spraak tot het jeugdig publiek, dat de laatste muziekmiddag in dit seizoen, die verzorgd werd door de violist Theo Olof en de pianist Gerard Hen- geveld, „jullie zijn de enigen in Apel doorn, die het voorrecht hebben deze recitals te volgen." Inderdaad de enigen. Want Apel doorn is, bij gebrek aan een behoor lijke concertzaal, waarin kamermuziek ten gehore gebracht kan worden, ver stoken van het genieten van zang-, piano- en dergelijke muziekvoordrach- ten. Gelukkig dat de opgroeiende jeugd door middel van de stichting „Een uur muziek" althans in de ge legenheid gesteld wordt kennis te maken met hetgeen op dit uiterst belangrijke terrein der toonkunst is voortgebracht. Het was deze laatste middag een uitermate belangrijk en boeiend pro gramma, door uitnemende kunstenaars gepresenteerd, een middag die in het teken stond van de Sonate. Theo Ölof had de toelichtingen voor zijn rekening genomen, die het de jongelui mogelijk moesten maken, zich voor het aanhoren van het pro gramma te oriënteren, en door het voorspelen van thema's werden die toelichtingen geïllustreerd. Het spel van Olof en Hengeveld werd gekenmerkt door een grote mate van aanpassingsvermogen met als resul taat een prachtig sluitend geheel. Voor de onderbouw werden gespeeld twee delen uit de „Duiveltriller so nate" van Tartino, twee delen uit een Sonate van Bach, een Sonatine van Schubert, en het laatste deel uit de Kreuzersonate van Beethoven. De bo venbouw, die iets meer kan verdra gen, hoorde het tweede deel uit de Kreuzersonate, dat prachtige thema met variaties, en twee delen uit een Sonate van César Franck. Olof beschikt over een fraaie toon- geving, hij laat het instrument zin gen en zijn fameuze techniek stelt hem in staat alle moeilijkheden op te lossen, als bestonden zij niet. Henge veld sluit zich wonderlijk wel bij dit spel aan en zo gaven beiden een re productie van het programma, dat ziel en zinnen in verrukking kon brengen, waarin voor ons gevoel Beethoven en Franck het hoogtepunt van de middag vormden. In het najaar zullen de concerten worden hervat. Wij twijfelen er niet aan of zij zullen zich in een even grote belangstelling mogen verheugen als in het afgelopen seizoen het geval is geweest. v. R. CORRESPONDENTIE. De heer G. R. S., alhier. U opent geen nieuwe gezichtspunten. Waarom we uw schrijven niet plaatsen. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) HET VEGEN VAN DE SCHOOR STENEN. Geachte redactie, Op het ingezonden stuk van gebr. Van Ekeren zij ons de volgende reac tie toegestaan: Bij de gehouden demonstratie is uit eengezet welk groot belang juist de kolenhandel heeft bij een goed Lek kende schoorsteen en ook, dat het be stuur van de organisatie van kolen- handelaren, alvorens iets in dezen te doen, eerst contact heeft gezocht met de gebr. Van Ekeren, die echter geen samenwerking wensten. Overigens slechts dit commentaar: Wanneer iemand een zg. „moeilijke" schoor steen heeft, die, naar men meent, niet te vegen is met onze machines, die het roet afzuigen, dat door staalborsiels in de kanalen wordt losgeslagen, dan zullen wij gaarne het tegendeel be wijzen. Leiding Apeld. Schoorsteen veegcentrale. f«x WAl ZEGT Roell uut d'n Enlc „Zondags-onrust in de Kamer".

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2