Abbenbroek krijgt keel gauw leidingwater Waterlozing uit Puttense polders STORM OVER NEDERLAND Boekhandel HOOGWERF De prijs van suikerbieten NIEUWSBLAD VOOR DE nOEKSCHE WAARD EN IJSEIMONDF Vrijdag 20 Maart 1753 PLAATSELIJK NIEUWS RHOON Maandagavond om acht uur komt de gemeenteraad bijeen. Op de agenda komt een voorstel voor van drie raadsleden om aan de ingezetenen, die een uitkering ge nieten krachtens de noodwet Drees of een daarmee gelijkstaand inkomen hebben, brandstoffen te verstrekken. Verder is er een voorstel van B. en W. tot het dem pen van de sloot ten Westen van iie Molendijk, vanaf de Groene Kruisweg in Zuidelijke richting. POCT'JGAAL Bevolking. Ingekomen: H. Bastemeijer van Rotterdam. Vertrokken: M. van den Engel- Boender naar Rhoon; A. Rook naar Westmaas: N. Rook-Kleij- beulter naar 's-Gravenhage. HOOGVLIET Opbrengst kerkcollecten De collecten brachten in de Ned. Herv. Kerk op voor de dia conie f 91,34, kerkvoogdij f 125,21 plaatsengeld f 90,96, restauratie fonds f 92.30, jeugddienstfonds f 30,50, verjaardagsfonds f 99,23. HEERJANSDAM De collecte voor het fonds ten behoeve van de kerkelijke be- iangen. welke in de Nederl. Herv. Kerk gehouden is tijdens de bid stond voor het gewas heeft f 89.09 opgebracht. Door de leerlingen der Chris telijke school werd voor de uit wendige zending vanaf November 1952 een bedrag van f 52.inge zameld. SLIKKERVEER Inplaats van de heer L. v. Win- grden, werd tot secretaris van de A. R. kiesvereniging benoemd de heer M. Eykenaar. BOLNES Plotselinge dood. De 6S-jarige J. P. Knegt, die zich Woensdagmorgen naar werk begaf, viel, terwijl hij op de stoep liep nabij Boele's Scheeps werven, van de dijk. De dokter kon slechts de dood constateren. Personeelsvereniging „Piet Hein" In Februari zou de jaarlijkse bij eenkomst van de personeelsvereni ging „Piet Hein" plaats vinden, doch in verband met de ramp, ging de avond niet door. Het daar voor bestemde geld, samenge bracht door leden en directie, ten bedrage van rond f 700.ging naar het Rampenfonds. In dit fonds werd ook het resultaat ge stort van de uurloonactie en de opbrengst van een snipperdag, welke bedragen door de directie werden verdubbeld. Toch mocht het de vereniging, in overleg met de directie, geluk ken alsnog een avond voor het personeel te beleggen. Dinsdag avond werd in St. Joris feest ge vierd. De voorzitter wees op het bij zonder karakter van deze avond Er was n.L besloten een bijzon dere actie te voeren voor de slachtoffers van de watersnood; de opbrengst zal door de directie worden verdubbeld. De avond werd gevuld met muziek en het opvoeren van schetsjes. ZWIJNDRECHT Candidaats telling Door de afdeling Zwijndrecht van de K.V.P. zullen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de vol gende candidaten worden gesteld: I L. J. G. Limbach, 2 H. J. A. Pe ters, T B. J. A. Schutzelaars Jr., 4 W. J. Th. van Elen, 5 C. Aerts- sen. SPIJKENISSE Kunstavond In de Ned. Herv. Kerk Men is voornemens op Zaterdag II April in de Ned. Herv. Kerk een kunstavond te organiseren, waarvan de opbrengst ten goede van het nationaal rampenfonds zal komen. Het ligt' in de bedoeling, dat op deze avond „Shell's Mannenkoor" onder leiding van de dirigent J. J. van de Bos zal optreden. Zo mogelijk zal na afloop van deze kunstavond een verkoping gehouden worden in de consisto riekamer. De inwoners wordt ver zocht hiervoor materialen af te staan; bijv. handwerkjes, nuttige gebruiktartikelen enz. wil men gaarne voor dit doel ontvangen. De volgende presidentes van verenigingen verzoeken voor deze verkoopavond artikelen te schen ken: mevr. Bliek-Salm, Ned. Huisvx'ouwenvereni- ing; mevr. Becht-van der Zee, Ned. Herv Vrouwenvereniging „Naomi"; mevr. Keijzerwaard-Hofstee, Ge- ref. Vrouwenvereniging „Persis"; mevr. Van de Graaf, Vrouwenclub P. v. d. A.; kapiteïne Steijger, Gezinsbond van het Leger des Heils. De goederen kunnen worden af gegeven bij de heer C. Barer, dregt, Voorstraat 56 tot en met 10 April a.s. De entree is mini mum f 1. ABBENBROEK Aanbod van 200 boeken Het "Nut" in Abbenbroek heeft aan zijn bibliotheek een schade ongev 1200 boela o; .-lopen bj de waterramp. Deze werden be waard in een lokaal van de open bare lagere school, waarin onge veer twee meter water heeft ge staan. Het Departement van het Nut van het Algemeen te Biltho- ven heeft nu een aanbod gedaan om 200 boeken te schenken. De leden, die nog boeken van het Nut onder hun berusting heb ben wordt verzocht deze in te le veren bij de secretaihs. Recreatie-avond Dinsdagavond was er een groot gezelschap verzameld in café Her- rewijnen om een recreatie-avond b(j te wonen, die door de gemeen te Wassenaar was georganiseerd. In zijn openingswoord bracht bur gemeester Wentholt dank aan de gemeente Wassenaar en aan de wethouder van onderwijs van die gemeente, de heer Huibregtse. Daarna ging het doek open en kwam de 82-jarige heer Burger- dtjk op het toneel, die de aanwe zigen lange tjjd gezellig onder hield met zijn goocheitrucks. De burgemeester bracht aan het ein de van de avond de heer Burger- dijk dank voor de aangename wij ze, waarop hij de Abbenbroekse bevolking had bezig gehouden. De heer H. K. van Trigt heeft ontslag genomen als verte genwoordigd- van hetRoode Kruis t.e Abbenbroek. Er komen drie standpijpen door middel van buis vanaf Zuidland nu en in de toekomst Abbenbroek krijgt heel gauw leidingwater. Nog vlugger dan aanvankelijk verwacht werd, na dat de gemeenteraad deser dagen besloot tot het laten aanlegen van een waterbuis vanaf Spykenisse via Geervliet en Heenvllet naar Abbenbroek. Het is echter niet de uitvoering van dit project, dat samen met de gemeenten Geervliet en Heenvliet ter hand had moeten worden ge nomen die de bevolking van Abbenbroek binnen zeer korte tijd in staat zal stellen drinkwater bjj een drietal standpijpen te betrek ken. Ter wille van de spoed heeft men de oplossing in een andere richting gezocht en wel door het aanleggen van een leiding, die Rijnland bezocht Hoeksche Waard Gistermorgen te plm. half tien ontmoette het lies tuur van het Waterschap de Hoeksche Waard vergezeld van de heer ir. Hans kamp en de hoofdopzichter de lieer Allewy» aan de Zuidzijde van de Barendrechtse brug het college van Djjkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland met de secretaris en de ingenieur van dit Hoogheem raadschap, welke gezelschap die dag de gasten van het Water schap zouden zijn. Na begroeting en kennismaking werd een tocht over het eiland on dernomen. De stoet richtte zich eerst naar Puttershoek, waar de nu niet meer werkende pompen op de sluis werden bezichtigd, die binnen enkele dagen zullen ver dwijnen, behalve de electrisehe pomp, die voorlopig blijft. dragtspolder door welke men via de Schenkeldijk en Achterweg de Nieuwendijk bereikte. Ook hier zag men, dat de herstelwerken, die evenals die te Numansdoip met groot materiaal worden uit gevoerd, snel vorderen. Nadat men nog bij het veerhuis van de Nieuwendijk de auto's ver laten had om de verwoestingen van de stormvloed van dichterbij te zien, reed men tenslotte via Piershil naar Oud-Beijerland te rug, waar het gezelschap te p.m. 5 uur ten raadhuize ontvangen werd door het dagelijks bestuur der gemeente. De Dijkgraaf van Rijnland, de heer mr. J. Slogter vertolkte zijn indrukken van deze dag en getuigde van zijn grote waardering voor de prestaties van het Waterschapsbestuur. De heer L. I. Overwater, dijk graaf van het Waterschap De Van Hoeksche Waard heeft aan het daar voerde de reis over Maasdam ea da inmiddels drooggevallen land de„ vl" Smldswag naar 's-Gravendeel waai- vloral de verwoestingen huJ" d,e d" besluul'en de erehele langs de Molendijk diepe indruk op de bezoekers maakten. Via Strijensas bereikte men het Hoogezand. Daar werd koffie aangeboden waarna het gezel schap overstapte in een drietal landauers en onder leiding van de dijkraad Vlielander een paar toch ten in verschillende richtingen naar de grote dykgaten werden gemaakt, en de krachtig aange vatte herstelwerken werden waar genomen. Met voldoening kon j worden geconstateerd, dat reeds overal, behalve in de dijk. die ge dekt' wordt door de Bui ten vlies polder in alle gaten reeds dijken waren aangebracht, terwijl een groot aantal graafmachines onop- houdelijk bezig waren kipkarren Wij maken er onze adverteer- met grond te vullen, die in trein- ders op attent, dat wij, zulks met tjes werd vervoerd ter verdere het oog op het verzekeren van een verhoging van de voorlopige dij- tijdige verzending van ons blad. ken. niet kunnen garanderen, dat ad- Des middags arriveerde het ge-vertenties, die ons bereiken op een zeischap te Oud-Beijerland waar verschijningsdag van ons blad, nog bevolking, zonder enige geboden hebben, eerst om de ramp te beperken, en later bij het her stelwerk. Te ruim zes uur namen d- gasten, zeer onder de indruk van hetgeen zij deze dag hadden gezien en erkentelijk voor de ont vangst afscheid. Tijdens het middag-oponthoud te Oud-Beijerland heeft de heer mr. Slagter namens het Hoog heemraadschap medegedeeld, dat Rijnland bereid was een admini stratieve kracht ter bijstand van het in deze dagen zo overbe laste secretariaat ter beschikking te stellen, welk aanbod dankbaar werd aanvaard. aansluit op de waterst'ransport- buis, die door Zuidland loopt. Over een lengte van drie en een halve kilometer moet er een buis langs de dijk naar Abbenbroek worden aangelegd. Het is de be doeling, dat er drie standpijpen komen en wel een op het dorp, bij de hoek van de Haasdjjk een bij de Oudelandsedjjk. De uitvoering van dit' project wordt op f 25.000.gesteld. Bij de voor- bereiding van de werkzaamheden heeft men veel steun gehad aan de adviezen van ir. J. P. van der Zanden, directeur van de gemeen tebedrijven te Wassenaar, de ge meente, die Abbenbroek heeft ge adopteerd. Er wordt verwacht, dat het werk veertien dagen na de aan vang, zal zijn voltooid. Vijfen twintig duizend gulden is uiter aard -een groot bedrag voor een gemeente als Abbenbroek. Maar daar staat tegenover, zo deelde burgemeester Wentholt ons mede, dat, wanneer deze leiding geen op lossing zou brengen, er veel geld gemoeid zou zijn met de aanvoer van drinkwater uit Spijkenisse, waarvan de kosten voor rekening de gemeente zouden zijn ge komen. Voor het schoonmaken van de regenbakken zou 2000 m3 ater nodig zyn, dat - p f 10 per m3 zou komen te staan. Men kan ook wel met minder water vol staan, maar dan gaat dat ten kos te vf. de hygiëne, aldus de heer Wentholt. Geen noodoplossing De burgemeester van Abben broek wil deze voorziening inzake het drinkwater niet zien als een noodoplossing, maar als een semi- permanente voorziening. Welis- ir past dit project niet in het grote plan voor het gehele eiland, zoals ook reeds in de raadsverga deringen in Geervliet en Heenvliet is opgemerkt, maar burgemeester Wentholt hoopt, dat de Abben broekse maatregel alsnog in het grote plan zal kunnen worden op genomen. in de Oude Hoorn een koffiemaal tijd genuttigd werd. Van Oud- Beijerland trok men opnieuw Zuidwaarts, ditmaal naar de Een diezelfde dag in ons blad opge nomen kunnen worden. Met aan drang verzoeken wij daarom ons de advertenties steeds vroegtijdig Dom. Veclutq. Dit boek bevat 224 pagina's, 16 pagina's foto's. Gebonden in linnen band. Prijs f 4.90 „STORM OVER NEDERLAND" geeft een reële, beklemmende beschrijving van de strijd tegen de overmachtige elementen. Het „beschrijvende verhalende" element is in dit boek overheersend, waardoor het als een onmisbare aanvulling van het fotoboek „De Ramp" kan worden gezien Dit boek zal eind Maart verschijnen. Verzeker U tijdig van een exemplaar hiervan door invulling en opzending van onderstaande coupon aan Molendijk 10, Oud-Beijerland waaarM. ftanco toumduty vobjl diced, lij. ueticItijMu. Woonplaa Adres Wenst direct bij verschenen franco te ontvangen ex „Storm over Nederland" a I 4 90 Handtekening De aanvoer van water naar de polder Heenvliet-Oost is zo groot, «lat de zuiger Neptune voortdu- rend op volle kracht kan iverken I c 4000 m3 water per uur kan uitslaan In het Voomse Kanaal. In de Rijswaardse dijk is, zo als bekend, een aantal gaten ge,- maakt, waardoor het water uit de polders Abbenbroek - Nieuwen- hoom-Oost naar Heenvliet-Oost kan afvloeien. Deze week heeft men enkele van deze gaten met een dragline wat dieper gemaakt, zodat er zich meer water kan verplaatsen Voordat men deze m: atregel nam, was het verschil in hoogte van het water in beide polders 30 cm. Door de grotere waterafvoer is na h uitdiepen van de sleuven het water op ge- ljjk niveau gekomen. Achterstand in De polder Oudenhoorn heeft ten opzichte van de polders Ab benbroek en Nieuwenhoorn-Oost een achterstand in het lozen van water van ongeveer 35 cm. De polder Oudenhoorn raakt zijn wa ter kwyt door geulen in de Molen dijk. Door deze openingen komt het water in de polder Nieuwenhoom- Oost. Deze polder ligt echter ho ger dan de polder Oudenhoorn. Het gemaal in Oudenhoorn krijgt onvoldoende aanvoer van water, doordat de hoofdwatergangen zijn dichtgeslibd. Voor een betere afvoer van wa ter blijkt het noodzakelijk te zijn doorgravingen te maken in de Katerwaalsedijk of twee duikers open te maken, die in de oorlog hebben gediend om de polder Ab benbroek te inunderen en later om het laagste gedeelte van de Oudenhoornse polder droog te ma len door het gemaal te Abben broek. Deze duikers zitten'echter nog diep onder water, zodat er mensen met duikerpakken nodig zijn om ze te openen. Oudenhoorn Naast de problemen, wnarmc - (le polderbesturen van de boven- DE HOEKSCHE WAARI) IS DROOG In de hoofdwaterkcring van de Hoeksche Waard zijn op het ogenblik geen ongedekte gaten meer. Het voorlopige herstel, dat veiligheid biedt tegen normale vloedstanden, door hetzij in de doorbraken van de hoofdwaterkering, hetzij in de daarvoor lig gende buitendijken keringen van plus minus 2]/2 m. hoogte te leggen, is practiseh voltooid, zodat de werken reeds in het sta dium van definitief herstel zijn getreden. Inmiddels is nu alle inundatieivater verwijderd, zodat er geen overstroomde polders meer zijn. Ook de doorbraken in binnendijkendie aan het ver blijf in de drooggevallen gebieden nog enig risico verbonden, zijn thans onderhanden genomen. De dichting van gaten in de Schu- ringsedijk oostelijk van Numansdorp en in de Schenkeldijk bij Zuid-Beijerland hebben de veiligheid tegen nieuwe inundatie be langrijk verhoogd. Nu het inundatiewater afgevoerd is, verdwijnen de hulppomp-in- .stallaties en zullen de hevelleidingen worden afgebroken, waar door belangrijke verkeersobstakels weldra tot het verleden zullen behoren. Aan de Ned. Heide Mij. en de Grontmij. is o.m. opgedragen het opruimen van de grote massa's 'angs de dijken aangespoelde voorwerpen en stoffen. Vi ragen aan minister de Het Tweede Kamerlid Van Iloeverden heeft aan de minis ter van Landbouw, Visserij de Voedselvoorziening de volgen vragen schriftelijk gesteld: 1. Kan de minister mededelen, welke prrjs de telers van suiker bieten voor de oogst 195*2 in totaal ontvangen hebben of zullen ont vangen voor hun product, geleverd franco ongewogen en ongetar- reerd fabriek, op resp. telquel of gehaltecontract of als verplichte levering op hun aandelen 2. Kan de minister mededelen welke prijs de genoemde telers bij de nieuwe prijsverlaging voor de oogst 1953 bij dezelfde levering op de diverse contracten zullen ont vangen 3. Welke prijs ontvingen of zul len de suikerbietentelers in België Frankrijk. West-Duitsland, Oos tenrijk, Engeland en Canada op zo vergelijkbaar mogelijke basis in 1952 en 1953 ontvangen? 4. Is de minister van mening, dat de verbouw van een groot sui kerbietenareaal van groot belang moet worden geacht voor onze deviezen-positie en voor de werk gelegenheid en meent de minister dat in de prijsregeling van 1953 een voldoende stimulans ligt om, ter compensatie van het verloren gegane areaal, althans een vol doende uitbreiding te realiseren, temeei daar de verwerkingsmo gelijkheid in ons land aanwezig is? 5. Indien de mening van de ml. Heef? u iets aan te bieden? Plaats een dozijntje nister zou inhouden, dat bij de re geling voor 1953 de uitbreiding van de verbouw van di product, speciaal in die gebieden, waar de ze teelt niet is ingeburgerd, dubi eus is, is de minister dan bereid alsnog in overleg met het georga niseerde bedrijfsleven op korte termijn een zodanige prijsregeling te maken, dat het gewenste areaal wel bereikt wordt? genoemde vier polders Abben broek, Oudenhoorn, Heenvliet-Oost en Nieuwenhoorn-Oost door de inundatie hebben te kampen, is er nog een andere zaak, die nun aan dacht waard is. Dat is de kwestie van de gemeenschappelijke bema ling van deze polders. To nog toe is het zo geweest, dat ieder van deze vier polders, die tezamen ongeveer 3000 ha. groot zijn, voor zijn eigen bema ling zorgt. Reeds vroeger zijn er stemmen opgegaan, die er op aandrongen bemaling gemeensi'.r.ppelijk ter hand te nemen en in plaats van vier r.iin of meer kleine wa- tetge-nalc.i, één groot gemaal aan het Voomse kanaa te stichten. Toen onlangs te Brielle een ver gadering werd gehouden van de dijkgraven van overstroomde pol ders om verschillende waterstaat kundige problemen te bespreken, heeft ir. Zijlstra van de Prov. wa terstaat de betrokkenen geadvi seerd zich over deze aangelegen heid nader te beraden. Gunstige tijd In menig opzicht is het thans een gunstige tijd om zien in dit vraagstuk te verdiepen. Immers zullen er belangrijke voorzienin gen aan de -tergangen nodig zijn en wanneer men u tot een gemeenschappelijke bemaling zou besluiten, dan zouden de water gangen tegelijkertijd aangepast kunnen worden aan de nieuwe omstandigheden. Bovendien zullen er wel reparaties moeten plaats vinden aan de gemalen, die onder water hebben gestaan. Een gunstige omstandigheid is, dat de vier polders enigszins af hellen in de richting van het Voomse Kanaal, zodat mot een paar behoorlijke watergangen een goede afvoer van water verze kerd zou zijn. Zelfs op het ogen blik met een provisorische voor ziening door middel van gaten in de dijk, blijkt het mogelijk te zijn bet water uit de betrokken pol ders naar het Kanaal af te voe ren. Gemeenschappelijke bemaling ie dijkgraaf van de Abben broekse polder, de heer J. Bakker heeft ons nog op verschillende andere aspecten van de gemeen schappelijke bemaling gewezen. Het gemaal te Oudenhoorn staat aan een voorname waterkerende dijk. Wanneer die dijk verhoogd, verzwaard en verbreed zou moe ten worden, dan zou mogelijk het gemaal moeten verdwijnen. Afge zien hiervan, is het een nadeel dat de uitslag van deze polder be moeilijkt wordt, wanneer het wa ter in het Haringvliet een hoge stand heeft. Bovendien staat het gemaal op een van de hoger ge legen delen van de polder. Datzelfde is het geval met het gemaal te Abbenbroek. Een ander punt is, dat deze polder zijn wa ter en daarmee ook vuil en zout via de Bernisse loost ir. de Brielse Maasboezem, die men ten koste van millioenen zoet heeft ge maakt. Dit zijn enkele van de aspecten, die verbonden zijn aan het pro bleem van de bemaling van deze polders. Ongetwijfeld is het een aangelegenheid, die waard is om door de betrokkenen nader onder de loupe te worden genomen." Predikbeurten ZONDAG 22 MAART 1958 Oud-Beyerland: Ned. Herv. kerk 10 uur Ds J. Kleine van Rot terdam en 6 uur Ds De Vree „Bethel" (Zinkweg) 10 uur Ds De Vree Geref. kerk 10 en 6 uur Ds K. G. Idema (H.A.) Chr. Geref. kerk 10 en 6 uur Ds Kleisen, legerpred. Geref. Gem. (Pr. Hendrikstr.) 10 en 6 uur leesdienst Ned. Geref. Gem. (Kerkstraat) 10 uur (H.D.) en 6 uur Ds Hen nephof van Dordrecht. „Ons Huis" 10 en 6 uur de heer Struyk van Sliedrecht Woensdag 25 Maart 7.30 uur de heer Struyk Ned. Prot. Bond 7 uur Ds J. W. Scpmeyer. R.K. kerk. Zondag: Passie-Zon dag, begin van de Paastijd. De H. H. Missen 7,30 en 10.30 uur. Om 9 uur Comm. uitreiken 6 u. Lij densmeditatie en kort Lof. Dage lijks de H. Mis 7.30 uur. Maandag 8.30 uur godsdienstcursus voor 18- jarigen. Woensdag en Zaterdag 7 uur Lof. Woensdag 7.30 uur Con gregatie voor de jongers. Vrijdag 7 uur oefening van de Kruisweg, Zaterdag 6-8 uur biechthoren. Nieuw-Beljerland Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Ter Maat Geref. Gem. 9.30, 2.30 eu 6 uur leesdienst Woensdag 25 Maart 10, 2.30 en 7 uur ds. De Wit van Moerkapelle (Biddag) Oud Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Zuidzijde. Ned. Herv. Kerk 10 uur de heer Van der Linden uit Oud-Berjerland. 2.30 uur ds. Ter Maat van Nieuw-Berjerland. Piershil. Ncd. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. Okken Goudswaard. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Schipper (Bid stond voor hel gewast Ger. Gemeente 10 en 6 uur lees dienst Donderdag 26 Maart 10, 3 en 7 uur ds. De Wit. (Bidstond voor het gewas). Zuid-Be ijerland. Ned. Herv. Kerk 30 en 6 uur ds. J. Vink. i.Bidstond voor het gewas) Geref. Gem. Zaterdag 7 uur ds. Blok van Rotterdam. Inwijding kerkgebouw, H. Doop en bevesti ging van diakenen Zondag 9.30 en 3 uur leesdienst Numansdorp. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds, W. van Griethuy- sen. Evangelisatie Dorp 10 en 6 uur de heer Ostende van Onstwedde Schuring 3.15 uur de heer Os tende Klaaswaal. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6 uur de heer Van Teylin- gen. Bidstond voor he* gewas. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur ds. Schelhaas. Geref. Gem. 9.30 H.A. en 6 uur bev. ambtsdragers, ds. Blok van Rotterdam Gebouw Oude Sluis Zaterdag avond 7 uur ds. H. Visser Mz. van Rotterdam Z. Bidstond Westmaas Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Ruitenberg Bidstond voor het gewas, 6 uur ds. Luiten van Mijnsheerenland Westmaas-Greup. 3 uur ds. Rui tenberg Bidstond voor het gewas Geref. Kerk 10 en 3 uur ds. A. Vos Mynsheerenland. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. mr. Luiten, 6 uur ds. Ruitenberg van Westmaas Greup. Hulpkerk 2.30 uur ds. mi'. Luiten Heinenoord. Ned. Hen'. Gem. 10 en 3 u. ds. J. F. N. van Harrevelt Puttershoek. Ned. Herv. Kerk 10 uur (Bidstond voor het gewas) 6 uur ds. A. H. C. Jakobs Geref. Kerk 10 en 3.30 uur ds. J. G. W. Terhaak Oud Ger. Gem. 27 Maart' 3 en 7 uur ds. E du Marchie van Voort- huisen uit Leersum, Biddag Maasdam. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Van Vliet St. Anthonicpolder. Ned. Herv. Kerk 2.30 uur ds. Vink Cillaarshoek. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Brouwer van Strijen Stryeiu Ned. Herv. en Ger. Kerk 10 uur ds. Seinen, 6 uur ds. Brou wer Geref. Bond Woensdag 25 Maart half 8 in het' vergadergebouw ds. J. van Sliedregt, Ned. Herv. pred. te Ede Strijensas. Ned. Herv. Kerk 2.30 uur ds. Brouwer Zaterdagavond inde school 6.30 uur ds. Smit van Sliedrecht Mookhoek. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. De Vries Oudendijk (school) Ned. Herv Kerk 6 uur ds. Do Vlies 's-Gravendeel. Ned. Herv, Kerk 10 uur ds. Van Heuven, 6 uur eerw. heer Poeiert 2e Tol Ned. Herv. Kerk 30 uur eerw. heer Poeiert, 6 uur ds. Van Heuven, bed. H.A. Ger. Kerk 10 en 3 uur ds. Arnt- zen Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Noordegraaf Woensdag 25 Maart 3 en 7 uur ds. Noordegraaf Bidstond voor het gewas Rhoon Ned. Herv kerk 10 en 4.30 uur Ds J. C. Brokken. Geref. kerk 10 en 4 uur Ds H. H. van Kapel. R.K. kerk. Passiezondag. 7.15 uur uitreiking H. Communie, 7.30 uur gelezen H. Mis, 10 uur gezon gen Hoogmis, 6 uur lijdensmedi tatie. Woensdag feest van Maria- boodschap, 7 uur gezongen H. Mis voor de vrouwen, 8 uur H. Mis voor de parochie. Andere dagen van de week elke dag om 8 uur H. Mis Poortugaal Ned. Herv. kerk 10 uur Ds J. H. H. Jansen. Ned. Hen-. Evangelisatie 10 en 4 uur Ds J. J. H. Pop Geref. kerk 9.30 en 3 uur Ds J. Z. Potjer van Maasland. Geref. Gem. 10 en 3.30 uur lees dienst Woensdag 25 Maart 3.30 cn 7 uur Ds Ligtenberg van Rotterdam (Biddag). Hoogvliet Ned. Herv. kerk 10 uur Ds J. R. H. Heidema (H.D.) 5 uur Vicaris W. F. Kuil Geref. kerk 9.30 en 4 uur Ds F. Minnema. BarendrechtNcd. Herv. kerk 10 uur Ds D. Kalmijn (openb. bel.) en 5 uur Ds D. J. de Reus Geref. kerk 10 uur Ds K. Kra mer en 4 uur Ds H. H. Grosheide van Charlois Geref. kerk art. 31 in hel Vc> enigmgsgebomv der Ned. Herv. kerk 8.15 en 3 uur Ds Wulffraat. Chr. Geref. kerk 10 en 5 uur Ds J. Keuning Veren, van Vrijz. Herv. (zaal Van Ouds het Raedthuys) 10.30 uur Ds W. H. Bloemhoff van Hei- loo. Smitshoek Ned. Herv. kerk 10 uur Ds J. K. F. Mantz, em. pred. te Charlois Geref. kerk 9.30 uur Ds IJ Feen- stra van Charlois en 3 .30 uur Ds K. Kramer Stationswijk Ned .Herv. kerk 10.30 uur Ds D. J. de Reus R.K. dienst 9 uur in het Sta tionskoffiehuis Ridderkerk Ned. Herv. kerk 9.30 uur Ds J. J. de Heer van Bol nes en 5 uur Ds R. Bartlema Geref. kerk 9.30 en 5 uur Ds B. Wentsel Geref. Gem. 10 en 4.30 uur lees dienst. Slikkerveer Ned. Herv. kerk 9 en 10.30 uur Ds Hiensch van Arn hem en 5 uur Ds P. Bouw Geref. kerk 9 en 10.45 uur Ds G. van Andel van Charlois en 5.30 uur Ds Verlope van Pernis Geref. Gem. 10 en 4 uur lees dienst. Bolnes Ned. Herv. kerk 9.30 uur Ds R. Bartlema van Ridder kerk en 5 uur Ds Hiensch van Arnhem. Geref. kerk 10 en 5 uur Ds D. C. van Lonkhuyzen. Oostendam Ned. Herv. kerk 10 uur Ds P. Bouw van Slikkerveer en 4 uur Ds J. J. de Heer van Bol nes Heerjansdam Ned. Herv. kerk 10 en 6 uur Ds J. A. Visser Geref. kerk 10 en 4 uur Ds J. A. Bouwmeester-. Hekelingen Ned. Herv. kerk 10 uur Ds Joh. Bouman Spijkenisse: Ned. Herv. .kerk 10 en 6 uur Ds Ph. M. Becht Geref. kerk 10 uur leesdienst en 5 uur Ds A. W. Meeder Leger des Heils 10 uur samen komst; 11.45 uur Zondagsschool; 4.30 uur kindersamenkomst; 6.45 uur openluchtsamenkomst hoek Voorstraat-Noordeinde; 7.30 uur samenkomst. Al deze samenkom sten staan onder leiding van mevr. majoor Hoevenier van der Ploeg. Deze diensten worden opgeluisterd door het muziekkorps "an 'iet Le ger des Heils. Zaterdagavond 7 uur straatzang van het Leger des Heils door het dorp Abbenbroek: gecombln. Herv. Geref. dienst 10 en 3 uur Ds Mee der van Spijkenisse Geervliet Ned. Herv. kerk 10 (H.D.). en 6 uur Ds Lourens

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4