Consolidatie Nettenfabriek nieuws Predikbeurten siRzwiagenda Royaal gebaar van gemeenteraad Zaterdag 14 Maart 1953. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Eerste blad De omzetten van de Apeldoornse Nettenfabriek Von Zeppelin en Co r.'.V. zijn in de eerste helft van het boekjaar 1951 1952 alleszins gunstig geweest, doch in de tweede helft heb ben de zaken zich geheel anders ont wikkeld dan kon worden voorzien, al- du -j het eerste verslag, dat na de in troductie ter beurze is gepubliceerd. Ais gevolg van de daling der prijzen is op de grondstoffen een verlies van globaal f 1.300.000 geleden- In de laat ste maanden had men bovendien te kampen met toenemende concurrentie. Het exploitatiesaldo is als gevolg van een en ander ver beneden de ver wachtingen gebleven. Na afschrijving ad f 677.990 en betaling van diverse lasl&n van f 90-647 resteert een winst van f 355.977. Voorgesteld wordt het interimdividend van 4"als definitief te beschouwen. De directie realiseert zich ten volle dat de behaalde resultaten, zo kort na de emissie van Fcbr. 1952, een teleur stelling betekenen. Zij wijst er echter op dat de winstcapaciteit van dien aard is geweest- dat de geieden grondstof- fenverliezen geheel konden worden opgevangen. Gezien de groei van het bedrijf en de tegenwoordige liquidi teitspositie is een tijdstip van consoli datie aangebroken. Binnenkort kunnen hieromtrent nadere voorstellen worden verwacht. In het thans lopende boekjaar zijn de omzetten tot nu toe vrij belangrijk ten achter gebleven bij die van het vo rige jaar. De afzet ondervindt moei lijkheden en er valt een zekere terug houdendheid te constateren. Bovendien moet rekening worden gehouden met een in de balans per 30-6-52 nog niet verwerkt verlies op de in koop zijnde contracten per die datum en een ver dere daling der grondstoffenprijzen. Contactavond van Restaurantpersoneel Men moet toch wel een zekere dosis moed hebben om op een Vrijdag en dan nog wel op de 13de een contact avond te beleggen en dan verwachten dat deze zal slagen. Die moed heeft de afdeling Apeldoorn van de Ned. Bond van Hotel- en Restaurantpersoneel echter opgebracht en een groot succes was de beloning. De grote zaal van La Bordelaise was althans behoorlijk bezet toen de heer A~ Peper, voorzitter van de feestcom missie, de aanwezigen een welkom toe riep en de bedoeling van deze avond uiteenzette. Daarbij vernamen we, dat deze contactavond in het teken zou staan van hulp aan anderen, o.a. zou men het batig saldo bestemmen voor de hulpactie Kruiningen. De heer Peper bracht dank aan de directie van La Bordelaise voor het gratis beschik baar stellen van de zaal, het gezel schap „De Kaler" en „De Vrijbui ters", die eveneens belangeloos hun medewerking verleenden en aan de accordeonnist Dick Rijnberg. Een zeer aantrekkelijk programma, hierna gebracht, werd op vlotte wijze afgewerkt. Tussen de bedrijven door zorgden charmante jongedames voor de verkoop van programma's en loten, waarvan de opbrengst eveneens voor het goede doel was bestemd. Een zeer geslaagde avond, aan het slot waarvan de heer C. Kozijn alle medewerkenden dank heeft gebracht en tenslotte een opwekking aan het adres van de ongeorganiseerden richt te, zich bij de bond aan te sluiten. (Advertentie) Weer ontvangen: J PRIMA VERZILVERDE COMMUNIE- t LEPELTJES in 2 verschillende uitvoeringen, IN KEURIG DOOSJE 2.—. Vele ernstige ongevallen. A.N.W.B. bereikt wijziging vcorrangregeling. Het is de Toeristenbond A.N.W3. opgevallen, dat op het splitsingspunt van de wegen Apeldoorn—Deventer en Apeldoorn—Zutphen- even ten oosten van -Apeldoorn, herhaaldelijk ernstige ongevallen voorkomen. De Bond heeft een onderzoek inge steld naar de oorzaak van deze onge vallen en is tot de conclusie gekomen, dat de voorrangsregeling op dit punt niet logisch was. De A.N.W.B. heeft dan ook verzocht deze voorrangsregeling zodanig te wij zigen, dat de rechtuitgaande weg hier voorrang zal verkrijgen, aan welk verzoek van de Bond thans is voldaan. Fraai resultaat De Apeldoornse afdeling van de Spoorweg t.b.c.-bestrijdingsvereniging organiseerde vorige week twee con tact-avonden. welke uitstekend slaag den. Het resultaat was, dat een bedrag van f 277.88 voor de t.b.c.-bestrijding kon worden afgedragen. l WANDEN «r» VLOEREN o* WOONHUIZEN.LAEORATORIA FABRIEKEN KWAKKELIG KANAAL N0ÓU0 112. JEL3920 APELDOORN WERKKLEDING Ktz^j Langer M-^ De Februarl-prijswinnaars zijn: 1e prijs: Wilma v. d. Horst, Haarlem 3e pr.: L. Schoonbeek. Schoonebeek. 2e prijs: Jessy Hertogh, Sittard. 4e pr.: Marietje Noordink, Haaksbergen. Deze en de overige prijzen worden inmiddels aan de betreffende winnaars toegezonden. f Wat is er te-doen Ccntraal-Theater, van 13—18 Maart, hoofdnummer: „Toen stond de aarde stil", 14 j., 19 en 21 uur. Woensdag 18 Maart 14.30 uur. Zaterdag 14 Maart 16.30 en Zondag 15 Maart 14.30 en 16.30 uur, hoofdnummer „Captain China", 14 j. Donderdag 19 Maart, 19 en 21 uur, hoofdnummer „Geen uitweg", 14 j, Minerva-Theater, van 1319 Maart, hoofdnummer „Het mysterie van de gouden adelaar", 14 j.. 1!1 en 21 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 14.30 Veluwe-Theater, van 1319 Maart, hoofdnummer „Daar komen de tanks", 14 j-, 18-30 en 20.45 uur. Zondag 15 uur. Tivoli-Theater, van 13—18 Maart, hoofdnummer „Gekooide meisjes", 13 j., 14 30. 13.45 en 21 uur. Zondag 14, 16.15, 13.4-5 en 21 uur. Zaterdag 14 Maart, Hof van Gelre, 20 uur: uitvoering Drentse Ver. „Het Hunnebed". Zaterdag 14 Maart. Poort van Kleef, 16.15 uur: Sjors cn Sjimmie! Maandag 16 Maart, Poort van Kleef, 20 uur Fier fen Hüs. Opv. van „Spegel fen Wrald". Dinsdag 17 Maart, zaal Bienefelt, Van Kinsbergenstraat, 19.30 uur, alg. le- denverg. Coöp. Vooruit, Dinsdag 17 Maart, hotel Suisse, Sta tionsplein, 20 uur: Jaarvergadering „Het Wit-Gele Kruis". Dinsdag 17 Maart, Poort van Kleef, 15 en 20 uur: Mode-show Bervoets. Woensdag 18 Maart, Paasveemarkt. Donderdag 19 Maart. Hoofdstraat 220. 20 uur Tijdrede-Wilts. Dinsdag 24 Maart Bordelaise. 19 uur Alg. ledenverg. Apeld. Coöp. Boe renleenbank. Donderdag 26 Maart, Hoofdstraat 220, 20 uur Tijdrede-Wilts. DEVENTER Woensdag 18 Maart hotel De Leeuwen- brug, 14 uur verg. Polderdistrict Veluwe. Ter voorkoming van misverstand en teleurstelling dlene, dat tn de agenda elechta dte gebeurtenissen en uitvoe ringen kunnen worden opgenomeD welke per advertentie in de N. A, Crt zijn aang°kondigd. „Graficus" in het Juliana- ziekenhuis. Het was een goede gedachte van Graficus, om in haar jubileumuitvoe ringen ook de zusters en het overige personeel van het Juliana-ziekenhuis te betrekken. Zo was gisteravond Graficus de gast van de personeelsvereniging in het Zusterhuis. He', was goed dat dit per soneel eens uit de plooi kwam, want ook dat heeft behoefte om eens een avond hartelijk te lachen. Daaraan heeft het niet ontbroken. Aan het slot van de avond werd een woord van dank gesproken door de voorzitster van de personeelsvereni ging aan de leden van Graficus, het geen vergezeld ging van bloemen voor de dames en een rokertje voor de heren. Voorzitter Kuis van Graficus bracht dank voor deze geste en deed de toe zegging alle zus'.ers en verder perso neel in de komende jubileumuitvos- ringen te zullen betrekken. De directrice van het Juliana-zieken huis brach*. dank voor het gebodene voor de gedane toezegging. Voor uw Bruidsfoto Reportage FOTO H0FMA DE BRIJ IDSBTJTO SPECIALIST! Statlonsstr. 46. tel. 5363, O.g.g. 6770 BURGERLIJKE STAND (Opgave van 7 tlm 10 Maart 1953) Ondertrouwd: J. Pothoven 30 j. en T. Kalksma 22 j.; H. G. Koopmans 26 j. en M. B. J. Braam 25 j.; T. J. Passmann 21 j. en T. Klasens 21 j.; P. A. C. Lindhout 29 j. en M. Witteveen 23 jJ. J. Francois 22 j. en A. Siebe- sma 20 j.; L. Don 24 j. en W. Sprok- holt 18 j.; C. H. Smitskamp 25 j. en A. H. E. Wijnbergen 22 j. (Opgave van 13 Maart 19S3) Geboren: Hubertus Antonius Joseph, z. van L. J. J. van den Heuvel en A. F. J. Oortwijn; Willem, z. van A. R. Bonhof en A. Gersen; Ingrid Wilma Margaretha,. d. van H. Krommedijk en E. T. Bloemendal. Ondertrouwd: A. G. Siemelink 23 j. en E. M. L. van Sligt 23 j.; W. v. d. Kolk 29 j. en M. J. Grolendijk 21 j G. J. Dibbink 47 j. en G. II. Riksen 32 j.; J. W. P. Heindijk 22 j. en G. B. den Besten 24 j.; A. C. Hol 31 j. en J. Col- lewijn 20 j.; A. A. W. Ellenbroek 24 j. en T. J. A. Linthorst 21 j.; C. Hof man 26 j. en T. Kalksma 26 j.; P. Bouwkamp 25 j. en B. Wielenga 26 j. Gehuwd: S. Tóth, binnenhuisarchi tect en G. Verdonk. Overleden: J. C. van Hardevekl geh. met J. W. Mulder, 71 j., m.; A. Veen- stra, weduwn. van R. Bos, 33 j.; II. H. Langevoort geh. met A. v. d. Velden, 56 j., vr.; V. de Vries, wed. van K. Bosch, 82 j.; H. Schollen geh. met IT. v. Nporel, 47 vr. Blinden-geleidehond is terecht. Ons bericht inzake de vermissing van een blindengeleidehond, toebeho rende aan een blinde inwoner onzer gemeente, heeft velen aangespoord naar het dier uit te kijken. Met suc ces, want de blinde is-thans weer in het bezit van zijn trouwe viervoeter, zodat de rust is teruggekeerd' in de Burglaan. Artsen-Zondagsdienst Zondag 15 Maart wordt de dienst waargenomen door de volgende doktoren H. R. van Biema, Loolaan 63, telef. 2830. N.W. C. Kuypers, Paslaan 23, tel. 3955, Z.W. J. C. van Es, Arnhemseweg 59, telef. 4581. Z.O. J. H. W. Slechte. Prins Maurits- laan 2, telef. 3601, N.O. Men wordt verzocht boodschappen, voor de Zondag bestemd, zo mogelijk die dag voor 9 uur op te geven. APOTHEKEN Apotheek Berg en Bos. Schutters- weg 81, telef. 4315. Ooster Apotheek, Deventerstr. 89, telef. 5096. BALLET DER LAGE LANDEN In verband met en aansluitend aan hetgeen we onder „Aan het Venster" meenden te moeten opmerken, nioge in het bijzonder melding gemaakt worden van de avond, welke het Ballet dèr Lage Landen in Tivoli gaf. Daartoe uitgenodigd door het „Cultureel Ontwikkelings Centrum" de N.V.V. Bestuursdersbond Apel doorn, de V.A.R.Ahet Instituut voor Volksontwikkeling en de Coöpe ratie Vooruit). Een hoogstaande avond, welke we helaas niet hebben kunnen bijwonen, doordat de uitnodiging er voor ons te laat bereikte. Soit, omstandigheden leidden daar toe. Wat ons nochtans niet belet, alsnog met een enkel woord melding van te n>iken. Het C.O.C. is met het organiseren van dergelijke avonden, wei op de goede weg. Waarbij het feit, dat Tivoli vrijwel uitverkocht was, bewijst, dat er in brede kring voor dingen zonder het traditionele bal na, ook al gaan ze boven, het middelmatige uit, toch wel belangstelling bestaat. Aan gevolgen overleden In de afgelopen nacht is in het St Liduina-ziekenhuis overleden de 29- jarige G. M. te Tubbergen, die Woens dag jl. nabij de Tol aan de Deventer- straat met zijn motor slipte. Hij be kwam enige verwondingen welke zich aanvankelijk niet ernstig lieten aanzien doch later van ernstige aard bleken te zijn. (Advertentie) Formule Meubelen geven een doeltreffende en smaakvolle oplossing voor elk ruimteprobleem. van ZEBEN PASLAAN 3 etaleert ze STREEK IN T KORT BEEKBERGEN. De C.J.M.V. ..Gi deon" heeft onder leiding van de heer E. Bresser in zaal Ruysch haar jaar feest gehouden. Er werden enkele schetsjes opgevoerd en een lid gaf een demonstratie van sneltekenen, die de aanwezigen in verrukking bracht. De heer J. Modderkolk sloot het bij eenzijn. BEEKBERGEN. Mej. v. d. Bosse zal komende Dinsdagavond voor de Hervormde Vrouwen- cn Mannenver- cnigingen 'n lezing gehouden over „Het Protestantisme in het Zuiden", in zaal Hogepad. Beekbergens Dubbelmannen- kwartet en De Jonge Kerk verlenen medewerking. BEEKBERGEN. De jaarlijkse ouderavond van de Zondagsscholen dorp, Lieren en Oosterhuizen wordt komende Woensdag in zaal Hogepad gehouddn. Ds Dc Graaff uit Apel doorn. zal spreken en een dameskoor zal zingen. BEEKBERGEN. De N.C.G.O.V. heeft in zaal Hogepad een vertoning gegeven van de bergfilm: „De witte majesteit". Er was een kindervoor stelling over Robinson Crusoë aan voorafgegaan. De belangstelling voor beide voorstellingen was zeer groot. BEEKBERGEN. Beekbergen 1 speelt Zondag in Eerbeek tegen Eer- beekse Boys. Het tweede elftal speelt een thuiswedstrijd tegen A.G.O V.V. 11. Het 3e speelt op het Roburterrein tegen Robur 7 en het 4e speelt een thuiswedstrijd tegen Vict. Boys 6. TEUGE. Wachtmeester G. Hek man, van de Rijkspolitie te Teuge, heeft op zijn post een kostbare gouden munt, die door de eigenaar reeds on geveer twee jaar geleden moet zijn verloren. Van wie is ze? ELSPEET. Elspeet vooruit! We derom zijn in Elspeet aan de Vier- houterweg zestien woningen aan gesloten op het lichtnet van de P.G.E.M. Zondag 15 Maart. Geref Kerk: Noorderkerk, Piet Joubertstr. 10 uur ds Colenbrander; 17 uur ds Goris. Westerkerk, Brinklaan, 10 uur ds Eringa; 17 uur ds Colenbrander. Zuiderkerk, Arnh.weg, 10 uur ds De Bruyn; 17 uur ds Eringa. Chr. II.B.S., Jachtlaan, 10 uur ds Gons; 17 uur ds De Bruyn. VAASSEN. Ned. Prot. Bond en Ver. v. Vrijz. Herv., 10 uur, ds. W. G. Boon. BEEKBERGEN Het Groene Kruis. De afdeling Beekbergen van Het Groene Kruis heeft in zaal Smittenberg haar jaar vergadering gehouden en tijdens deze o.m- besloten een bedrag in geld te geven voor een door de watersnood getroffen zustervereniging. Bij de al gemene inzameling werden voor dit doel twee complete ledikanten met vier wollen dekens afgestaan. Het aftredende bestuurslid, de heer H, J. Boks, werd herkozen. De jaar verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. De ver gadering was slecht bezocht. ELSPEET Bouw gemeentehuis. Op Zaterdag 21 Maart zal de Christelijk Historische Kiesvereniging Elspeet een ledenver gadering houden in .het verenigings gebouw aan de Vierhouterweg. Op de agenda staat o.a. het samen stellen van de groslijst van candida- ten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing, De heer Huisman (raadslid) zal de kwestie vari het bouwen van een nieuw gemeentehuis ter sprake bren gen. Hij behoort tot de vóórstemmers. Het genomen raadsbesluit heeft heel wat rumoer veroorzaakt onder de be volking van de gemeente Ermelo. Ver der zal hij de wederom in voorberei ding zijnde splitsing der gemeente Ermelo nader toelichten. Een actuele vergadering dus! De aanvang der ver gadering is gbsteld op half acht. TEUGE. Maand. 16 Maart. Woonoord- school, 19.30 uur,, kijkavond voor de ouders. UGCHELEN. Dinsd. 17 Maart, zaal Van Buren, 20 uur, verg. Groene Kruis. Dr Piekema over massa doorlichting en inenting. EPE. De gem. zangvereniging Eensgezindheid heeft op de gemeente rekening bij de Rotterdamse Bank f 387,20 gestort, de opbrengst van twee voorstellingen van het zangspel Ma rijke van Scheveningen, welke het koor gaf ten bate van de geteisterde gebieden. KLAFENBEEK. Wegens vertrek van de heer J. G. H. Nijenhuis, onder wijzer aan de R.K. school te Klaren- beek, is daar benoemd de heer G. Korte, te Apeldoorn. KLARENBEEK. De J.B.T.B. Kla- renbeek heeft in het verenigingsge bouw jaarvergadering gehouden, tij dens welke de geestelijk adviseur over de vastentijd en de heer G. Buiting over de kalktoestand van de grond sprak. De heer Smelting vertelde iets over de rundveestapel in ons land. TWELLO. De Zondagsdienst voor Twello, Voorst, Wilp en Klarenbeek wordt in dit weekend waargenomen door dr Engel, te Twello, tel. 555 en dr De Jong te Wilp, tel. 217. Voor een goed H 0 R L 0 G E slaagt U voordelig bij DEKKER BRINKLAAN 16 TEL 2518 Maar speeltuinvereniging „neemt" het niet Er is enige deining gemeente. Deining indertijd gesticht cn thans nog steeds i vereniging Blok 86. Er is enige kans op. dat de speel tuin met alle attributen wordt over geplaatst naar een terrein in het Sprengenbos. In een gulhartige bui heeft de gemeenteraad Donderdag middag dit terrein gratis ter beschik king gesteld van de Buurtvereniging Noord-West-Apeldoorn. Deze ver eniging heeft het gemeentebestuur medegedeeld dat de eigenaar van de grond waarop de speeltuin is geves tigd, voor andere doeleinden zou wor den gebruikt. Na overleg op „hoog niveau" advi seerden B en W. het verzoek in te willigen. Een der raadsleden heeft bij het overigens zo rustige Noord-Westelijk deel de speeltuin op de hoek SterrenlaanMercuriuslaan, stand gehouden door de Speeltuin- de behandeling van het voorstel nog bezorgd geïnformeerd of er wel vol doende toezicht zou worden uitge oefend. Hij achtte dit wel zeer ge wenst nu die speeltuin zo midden in het bos kwam te liggen. Hij werd in dat opzicht echter door de wethouder gerust gesteld. Niet gewenst. Met grote verwondering hebben de leden van de speeltuinvereniging „Blok 86" van een en ander kennis genomen. Over het algemeen voelen zij er niets voor de speeltuin te ver plaatsen naar een vrij ver verwijderd En (och. gelegen deel van hun omgeving. Vooral niet, omdat men de noodzake lijkheid er van niet inziet. Er is in dertijd wel sprake van geweest dat de eigenaar van de bewuste grond er weer de vrije beschikking over wilde hebben, doch die plannen zijn reeds lang van de baan en de Buurtvereni ging „Noord-West-Apeldoorn", waar van de speeltuinvereniging „Blok 86" en min of meer zelfstandig onder deel vormt, was, naar men ons ver zekerde, daarvan op de hoogte. Men is van mening, dat de Buurt vereniging Noord-West-Apeldoorn te eigenmachtig is opgetreden en wil beschikken over de speeltuinattributen, welke Blok 86 met veel moeite en kosten bijeen heeft gebracht. Men is dan ook van plan alles 'e laten zoals het is en de speeltuin Tweede Paasdag te heropenen op de plaats, waar deze reeds tal van jaren is gevestigd tot grote tevreden heid van het merendeel der leden, nl. op de hoek SterrenlaanMercurius laan. Wat geeft 't terug te grijpen op het geen geschiedenis is geworden? Men kan beter de werkelijkheid van het ogenblik onder het oog zien er. constateren- dat er een tekort is. Wanneer Deventer ettelijke honderd duizenden kan fourneren voor een cultureel centrum, in casu voor een moderne schouwburg, dan komt Apel doorn maar bedenkelijk achteraan hinken. Apeldoorn hinkt in dit opzicht niet alleen niet, 't maakt op de plaats rus\ Wat nog bedenkelijker is. Apeldoorn heeft z'n Natuur, z'n Berg en Bos Op de aantrekkelijkheid daarvan.kan moeilijk iets afgedongen worden, doch de vraag moet worden gesteld, of dat alles voldoende is voor een plaats van negentig duizend zielen, of beter, scha kelen we dc buitenbuurten uit, met een centrum van een zestig duizend inwoners. Toch altijd nog meer dan Deventer. Zwolle- Almelo en Hengelo. Bij betonwegen en bomen en bossen alleen kan een mens twaalf maanden in een jaar niet leven. Daar hoort meer toe. Een cultuur-centrum alleen kan Jat meerdere waarlijk niet geven. Maar 't is toch wel van belang. Het laatste concert van het G.O. in de grote kerk, het Apeld. Volksconcert, is bijgewoond door ongeveer vijftien honderd bezoekers. Gotfried Bomans had bij zijn lering in de Poort van Kleef een vierhonderd toehoorders. Onder wie, evenals bij het Volksconcert trouwens, veel jeugd. De organisatoren, boekhandelaren, hadden in de jongste Boekenweek, een zo grote belangstelling niet verwacht. Die twee verschijnselen geven de burger moed en zijn een welkome domper op het pessimisme van hen, die menen, dat er in Apeldoorn „niks" kan. Er kan heus wel wat. Mits de voor waarden aanwezig zijn, waaronder „dat" tot ontplooiing kan komen. Daartoe behoort een cultureel cen trum. Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd en evenmin moet wor den verondersteld, dat. wanneer een dergelijk centrum er maar eenmaal is, 't in Apeldoorn in cultureel opzicht volkomen in orde is. 't Zal dan wel in orde komen, maar zover is men ook dan nog niet. 't Is hier een kwestie van groei. Apeldoorn gaat vooruit, zij 't ook langzaam. Jaren geleden gaf het G.O.-orkest hier ook goedkope concerten. Entree 25 cent per persoon. Kaarten verkrijg baar ten gemeenlehuize. Resultaat: in het Tivoli van toen een honderd luis teraars. Nu meer dan duizend. Er is toch wel wat veranderd en vooruitgang. Men mene niet. dat die vooruitgang ineens tot stand is gekomen. Was er niet de vereniging „Het Apeldoornsch Volksconcert" geweest, aan welker be middeling 't voor een goed deel te danken is. dat het Arnhemse Orkest naar Apeldoorn kon komen, er zou van een verandering ten goede wellicht niet gesproken kunnen worden. Cultuurvorming is een kwestie van groei. Zo ooit, dan geldt daarbij, dat de gelegenheid de dief maakt. Met andere woorden, men moet leren goede dingen te waarderen en te verlangen. Dat verlangen wordt niet gewekt, wanneer het goede aan onze deur voorbijgaat. Dan schrompelt de be langstelling in de beroemde en be ruchte vicieuse cirkel. Al etende komt de honger Wie eenmaal van de spijze der kennis geproefd heeft, verlangt naar meer. Wie die spijze regelmatig ontzegd wordt, stelt zich tevreden met een een-pans-maaltijd-onzaliger ge dachtenis. Om nu do beeldspraak te laten varen, Apeldoorn behoeft een cultureel centrum waar het verlangen naar de beste uitingen van onze cultuur kan gewekt en bevredigd worden. Apeldoorn is als grote gemeerjte, als belangrijk centrum, daarvoor aange wezen. wat zegt Roell uut d'n Ent „Het is af tussen Fa-rouk ma-rouk"

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2