Thunderjet door twee MIG's neergeschoten Washington spreekt van „ernstig incident" Nederland zal aan zijn verplichtingen voldoen De strijd tegen net water op Zuid-Beveland STRAATSBURG VOLTOOIT EUROPEES STATUUT bij Rampenfonds Persoonswisseling in het Kremlin A inerikaans-Tsjechisch incident Giro-nummers 9575 Churchill houdt slag om de arm Trygve Lie stort zijn hart uit VLUCHTELINGENSTROOM NAAR WEST-BERLIJN LUWT Ontploffing in een lijstenfabriek De »0ran je« krijgt een nieuwe neus Polen brengen 30 Deense vissers op Grote militaire parade WOENSDAG 11 MAART 1953 Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 20215 (3 D Redactie en Administratie Postbus 1112 Postgiro 424519 's-Gravenhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Advertentie-afd. Tel. i 14402 Dordrecht: Scheffersplein 3 Telefoon 4570 Postgiro No. 424208 Klachtendienst Tel. 7314 Gouda; Dubbele Buurt 3 Telef. 3438 Giro No. 424422 Abonnementsprijs: 49 cent per week, 2.13 per maand, 6.35 per kwartaal Losse nummers 13 cent 7'l&UM- ELFDE JAARGANG No. 2411 Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. WEINIG VERANDERING Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Tijdelijk tot matig of zwak afnemende wind hoofdzakelijk tussen Noord en West. Vannacht en morgenochtend over het algemeen iets kouder en hier en daar mist. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Directie: C. A. KEUNING en Mr. K. VAN HOUTEN «v* <C> O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT. Het Nationaal Rampenfonds had tot gisteravond 77.5 millioen gulden ont vangen. In één dag is er dus weer ruim één millioen gulden bijgekomen. Maandag was de stand 76.3 millioen. TA E recente gebeurtenissen in het land van de rode Tsaar hebben de wereld enige dagen in haar ban be sloten gehouden. Aan speculaties over de „troonsopvolging" heeft het niet ontbroken. En de ontknoping van het raadsel is haast even snel als verrassend geweest. De man op de achtergrond, door het weekblad Time getekend als ,,de meest sinistere figuur in de hele Sow jet-Unie", is plotseling als de verper soonlijking van de dictatuur in het Kremlin voor het voetlicht getreden.1"I *11* Want laten we ons van één ding VjrlSlCreil 1 11111110611 goed bewust zijn, dat deze persoons wisseling in het Russiche regime een decorverandering kan zijn, een we zenlijke verandering van het systeem betekent zij ongetwijfeld niet. Immers de nieuwe heerser in het Kremlin heeft als het ware op de schoot van Stalin de staalharde revo- lutionnaire scholing ontvangen, die onmisbaar blijkt voor een succesvol!' loopbaan van een alleenheerser in de Sow jet-Unie. In hoeverre het „succes" van Stalin ook zijn deel zal zijn, moet uiteraard worden afgewacht. De Russische machthebbers ver staan uitstekend de kunst hun ware bedoelingen en ook de binnenlandse krachtverhoudingen v'oor de buiten wereld verborgen te houden. Over bestaande spanningen in de leidang kan men dan ook slechts gissen. Maar het feit dat een man als Beria, voorheen gevreesd als 't hoofd van de geheime politie, als vice- premier optreedt en zich naast Bin nenlandse Zaken het belangrijke de partement voor de Staatsveiligheid toegewezen ziet, kan voor Malenkow een latent gevaar betekenen. Ook de officiële verklaring, dat er bij de leiding de hoogste mate van eenheid moet bestaan en dat elke soort van verwarring en paniek dient te worden voorkomen, geeft te den ken. Blijkbaar is men er niet gerust op. En dan schuilt hierin niet alleen een gevaar voor de interne verhou dingen in Rusland, maar ook voor het buitenland. Het is ral. allerminst denkbeeldig, dat deze spanningen worden afge reageerd op het buitenland om zo de aandacht van het volk van de in terne moeilijkheden af te leiden. WANNEER Malenkow bij de be grafenis van Stalin verklaart, dat hij een politiek van vrede en vriend schap met alle volken en van samen werking tussen kapitalisme en socia lisme tegen oorlogshitsers nastreeft, dan beluisteren we hierin slechts oude klanken. Evenals in de mededeling dat Rus land geen oorlog wenst, en dat niet,ri wor<^en geduld, dat het bloed.van ;van de Hongaarse regering af te leg- millioenen mensen vergoten wordt, 'gen, Maar deze klanken passen niet bij Nat. Rampenfonds 412739 „Trouw" te Amsterdam (Voor slachtoffers van de watersnood N Inzake uitwisseling van Sanders tegen Lee Meng De Britse eerste minister, Churchill, heeft Dinsdag in het Lagerhuis mede gedeeld, dat het Hongaarse aanbod tot uitwisseling van de in Hongarije ge vangen gehouden Sanders voor Lee Meng, een communiste van Malakka, in principe niet geheel verworpen is. Churchill deelde dit mede in ant woord op een vraag van het socialis tische parlementslid Davies. Churchill zeide dat sedert de ver klaring van de Britse regering over de kwestie op 2 Maart de sultan van Perak Lee Meng, die ter dood was veroordeeld, gratie heeft verleend. Churchill verklaarde, dat het voor hem nog niet mogelijk is een verkla- met betrekking tot het aanbod Twee communistische MIG's 15 zijn gisteren uit Tsjechoslowakije de Amerikaanse zone van Duitsland binnengeraasd en hebben daar een Ameri kaanse straaljager, die een normale patrouillevlucht maakte, neergeschoten. Een ander Amerikaans jachtvliegtuig ontsnapte. De eerste luitenant Brown kwam er met enkele schaafwonden af toen hij met zijn parachute op 24 kilometer afstand van de Tsjechische grenzen in de bossen van Beieren terechtkwam. Zijn F-84, die in vergelijking tot de Rus-e sische MIG's 15 verouderd is, stortte neer en brandde uit. Toestel vloog boven Duits gebied De eerste-luitenant Smith, die met Brown op patrouille was, vloog zijn F-84 zonder een schot gelost te hebben terug naar de luchtbasis Fürstenfeld- briick bij Miinchen. De Amerikaanse hoge commissaris Conant heeft de aanval gisteravond „een zeer ernstig incident" genoemd, een „grove schending van de grens der Ame rikaanse zone door vliegtuigen van eer der satellieten of de Sovjetunie". De Amerikaanse regering In Washing ton heeft onmiddellijk opdracht gegeven Straaljager verongelukt Piloot bleef ongedeerd Dinsdagavond, even na 6 uur is een Meteor-straaljager van de vliegbasis Twenthe in de directe nabijheid van liet vliegveld, onder Deurningen, ver ongelukt. De vlieger, die zijn eerste solovlucht maakte, bleef ongedeerd. Het toestel werd zwaar beschadigd, nadat het in een bos terechtgekomen was. de grauwe werkelijkheid van vandaag. Een werkelijkheid, die haar vale grauwheid juist dankt aan het cynisme waarmee de machthebbers van het Kremlin hun eigen plechtig afgelegde verklaringen steeds weer verloochen den. Hier is de leugen tot systeem ver heven. En zolang Malenkow en de zijnen niet het bewijs leveren, dat hun vredeskreten meer zijn dan een pro- pagandamanoeuvre, zullen zij er niet op mogen rekenen althans door het Westen in dezen serieus te worden genomen. De mogelijkheid tot bewijslevering ls velerlei. Wij noemen slechts Korea, Indo- China, de satellietstaten. Maar de vervulling der wensen ten aanzien van deze en andere kwesties is vooralsnog te mooi om waar te zijn. Wij herhalen, wat wij aan het begin schreven: De persoonswisseling be tekent nog geen verandering van systeem. Daarom zal, wellicht meer nog dan tijdens Stalin, toen de binnenlandse krachtverhoudingen geleidelijk in evenwicht waren gekomen, uiterste waakzaamheid geboden zijn en zal het Westen met onverminderde inspan ning aan zijn verdediging moeten werken. T. Graziani weer neo-fascist Ex-maarschalk Graziani, de voormalige minister van defensie van Mussolini, is weer toegetreden tot de neo-fascistische „Italiaanse Sociale Beweging" (MSI). Graziani, die de vorige maand uit de partij trad, heeft nu het ere-voorzitter- schap aanvaard. Secretaris-generaal Trygve Lie heeft gisteren een scherpe aanval gedaan op een van de leden van de Ver. Naties. Hij verklaarde in de V.N. Assemblee, dat Rusland op de meest lage wijze actie tegen hem voerde, omdat hij zich tegen de communistische agressie in China ver iet had. Lie wees erop, dat deze actie geheel in strijd is met het Handvest der Ver. Naties, omdat hierin het uitoefenen van druk door de leden op de secretaris-ge neraal verboden wordt. Hij verklaarde, dat hij drie jaar lang over deze kwestie gezwegen had, maar dat het thans tijd as om te spreken. Tegelijkertijd sprak Lie woorden van lof voor de Amerikanen, die de Ver. Na ties daadwerkelijk steunen en gaf hij uiting aan zijn vreugde over de Ameri kaanse pogingen om het personeel van de Ver. Naties te zuiveren van nistische elementen. En de afvoer wordt nu versneld Functionarissen van de Westberlijnse luchtelingenorganisalie hebben Dinsdag meegedeeld, dat van Maandagochtend tot Dinsdagochtend 1600 Oostduitse vluchte lingen per vliegtuig van Wesl-Berlijn naar West-Duitsland zijn gebracht. De Britse maatschappij B.E.A. ver voerde 1000, de Amerikaanse P. A. A. 450 en de Air France 150 personen. Tot het afgelopen weekeinde werden dagelijks gemiddeld 800 vluchtelingen per vliegtuig afgevoerd. De Westberlijnse functionarissen van de vluchtelingendienst spraken de hoop uit, dat het mogelijk zal blijken in het vervolg dagelijks 1600 personen te ver voeren, om de achterstand in het ver voer te kunnen wegwerken. Het aantal vluchtelingen uit Oost-Ber- lijn is in de laatste paar dagen met geveer de helft verminderd. De oorzaak is niet bekend. Het kon zowel worden toegeschreven aan de regeringswisseling de Sowjet-Unie als aan de belemme ringen, die door de Oostduitse autori teiten aan hen, die willen vluchten, de weg worden gelegd, aldus de genoem de functionarissen. Personeelschef van verzocht Ommelanden om ontslag Van onze correspondent De personeelschef van de coöperatieve melkproductenfabriek „De Ommelanden" te Groningen, de heer C. B. Baarveld. heeft gistermorgen na een meningsver schil met de directie onmiddellijk ingaand ontslag gevraagd en gekregen. De heer Baarveld kon het niet met zijn geweten overeenbrengen hepaalde richtlijnen met betrekking tot de terug te nemen stakers uit te voeren. In de arbitrageovereenkomst, die Zaterdag be kend gemaakt is, wordt „De Ommelan den" verplicht 65 van de tot nu toe sta kende arbeiders terug te nemen, waarbij echter de mogelijkheid tot dispensatie niet wordt uitgesloten, „De Ommelanden" wil nu voor verre weg de meesten van deze arbeiders zulk een dispensatie aanvragen. Men acht het echter niet waarschijnlijk, dat deze op zo grote schaal zal worden verleend. Het conflict met de heer Baarveld nu ontstond met betrekking tot de gedrags lijn, die de directeur, de heer De Boer, toegepast wil zien ten aanzien van deze arbeiders, die a.s. Maandag het werk her vatten. Wij merken hierbij op, dat in de bin dende overeenkomst van arbitrage wel met name worden genoemd welke 65 ar beiders moeten worden teruggenomen, maar dat er niets wordt vermeld over de hun te geven of hergeven positie het bedrijf. De heer De Boer, tot wie wij ons naar aanleiding van de stellige mededelingen omtrent het ontslag van de heer B. wend den, ontkende dat deze reeds ontslag had genomen. Hij gaf evenwel toe. „dat het er wel van zou kunnen komen". Verdere inlichtingen zei de heer De Boer ons niet te kunnen verstrekken. Jonge arbeider gedood (Van een onzer verslaggevers) Bij een ontploffing in de lijstenfabriek van de fa Heydenrijk aan de Krayen- hoffstraat "in Amsterdam, welke zoals wij reeds in een deel onzer edities meldden, gistermiddag omstreeks één uur plaats had, is een 17-jarige arbeider F. G. Hoog land, wonende Nw. Uilenburgerstraat, gedood. Twee andere jeugdige arbeiders zijn met brandwonden naar een der zie kenhuizen overgebracht. Het zijn C. Gouwswaard, wonende Wingerdweg en A. Louis, wonende Hofmeierstraat. De ontploffing is vermoedelijk ont staan doordat een vat met cellulose ex plodeerde. een zo krachtig mogelijk protest aan de communistische regering van Tsjecho slowakije te doen toekomen. De aanval werd tijdens stralend zonnig voorjaarsweer op een hoogte van 3600 meter uitgevoerd. De Amerikaanse luchtmacht heeft be kend gemaakt, dat de beide MIG's 15 van de Tsjechische zijde der grens kwamen aanrazen en onmiddellijk het vuur open den op de machine van luitenant Brown. Hun kogels troffen zijn vleugeltank en een stabilo. Hij had nawelijks de tijd om zich met zijn stoel uit de F-84 te schieten en te springen voordat de machine neer stortte. Nog nooit tevoren is een communis tisch vliegtuig het Amerikaanse gebied van Duitsland met vurende kanonnen binnengevallen. De Westduitse grenspolitie verklaarde Dinsdag in haar maandelijks rapport, dat Tsjeohoslowaakse straalvliegtuigen vorige maand verscheidene malen de grens heb ber. geschonden. Op 8 October van het vorige jaar pro testeerden de V.S. tegen het beschieten van een toestel van het type C-47 door twee Russische Migs 15. De C-47 was voor evacuatiedoeleinden op weg van West-Duitsland naar West-Berlijn. De Russische autoriteiten verklaarden toen, dat het Amerikaanse toestel, dat niet werd getroffen, buiten de lucfotcorridor had gevlogen. De schade, die de stormramp in 's-Gravendeel heeft aangericht, is nog moeilijk te schatten. Met inbegrip van de schade aan de vlasindustrie, die reeds op 3 millioen wordt geschat, is een bedrag van 10 millioen gulden zeker niet aan de hoge kant. Van de huizen zijn er ongeveer honderd vernietigd of zwaar beschadigd, terwijl een groot aantal huizen en bedrijfsgebouwen be langrijke schade heeft opgelopen. Van het vee is ongeveer de helft verdronken. Een belangrijk deel van de bevolking kon weer terugkeren. De venvachting bestaat, dat de nog afwezige 1500 inwo ners spoedig kunnen volgen. De foto geeft een beeld van de toestand op de Molendijk te 's-Gravendeel. Minister Luns sprak met Eisenhower Geen verslapping Dijkgaten icorden gedicht c De laatste loodjes wegen» h«t zwaarst, j Gisteren is een succes aan het water- ook m Rilland Balh, -na, man Dln.d,3 front in o„rt Zuid-Bevelspd gaboakt. nl. mal man an mach! ha.f nnngapaki om|op de Levendeldijk bij het zwaar Ba- In°J;f®ld,a.?I°i"..'«eiatode Oostdijk. Da»? wist men hat a" li laatste sat a de zandzakkendijk breedste en diepste stroomgat nl 40 dtcht le maken. Man had e> a.rzt op ga- meter breed e„ drje meter df Dinsdag ha! werk ook bet ]aatste dioht tc ®k N| Sl. "a"» h„ „k„a|mindel. dan ,andaakken h 5:t dieting !er voor nodig gehad De mease„ die naar de dag daarop verschoren. Zware;bier werken, Groningers. Drenttien en militair» parltcuh.r. vrachtwagens Friezen, die op Wak-heren in kampen zijn ondergebracht en met bussen hier heen worden gevoerd, waren in bun militaire rijden de Kreekrakdam de Zanddijk, beladen met pakketjes bietennelien, waarin zandzakken zijn gesnoerd. Niet minder dan duizend van deze pakketten moest men gereed maken en bovendien nog een lading van twee duizend zandzakken, om de slag tegen de klok le kunnen winnen. Want de tijd spreekt een woordje mee. Iedere dag, ja iedere seconde haast stijgt het water hoger en hoger. Woensdag is hei alweer 15 cm hoger dan Dinsdag. Anders dan bij het laatste stuk nood- dij-k over de Vierde Weg, heeft men het nu aangepakt. De dijk. die men nu even ten Westen van de vroegere doorbraak heeft gelegd, is flink breed, een meter of vier. Bovendien heeft men vlak naast het stroomgat stellingen geheid, waartussen de zandzakken worden geworpen. Deze stellingen moeten voorkomen, dat de zandzakken wegspoelen. Het grote mo ment is echter de dichting van het stroomgat met de zandzakken in de bie- tennetten. Zal dit Werk vandaag luk ken? De mensen, die dit werk hier uit voeren. de combinatie-Verstoep en de 800 militairen van het regiment Oran je-Gelderland, zijn vol vertrouwen. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns heeft Dinsdag verklaard, dat president Eisen hower het met hem eens was, dat de Westelijke bondgenoten hun defensie inspanningen niet kunnen verslappen als gevolg van de wjjziging in liet Sowjet. russisch regiem Minister Luns zeide Dinsdag met president Eisenhower over de nieuwe situatie in de Sow jetunie ge sproken te hebben in een onderhoud van een half uur in het Witte Huis. Hp en Eisenhower hadden de gehele internationale situatie in ogenschouw ge nomen, „waarbij vooral aan Europa en de Europese verdedigingsplannen aan dacht werd geschonken". Minister Luns had president Eisenhower duidelijk te kennen gegeven, dat Nederland vastbe sloten is, zijn volledige militaire ver plichtingen in NAVO-verband dit jaar na te komen niettegenstaande het feit van de reusachtige kosten in verband met de watersnood. Verder zeide minister Luns, president Eisenhower als zijn overtuiging te heb ben uitgesproken, dat er zich geen ver traging zal voordoen bij de bekrachtiging door Nederland van het Europese Ver dedigingsverdrag. Bij de bespreking van de nieuwe situatie in de Sowjet-Unie was gebleken, nopjes. Woensdag zou de laatste handigst minister Luns en president Eisen- aan het werk gelegd worden. Voor de bower beide van mening zijn, -,dat het gemeente Waarde is dit alweer een stap nog te vroeg is om precies te zeggen in do goede richting, een stap nog maar, j welke koers de Sowjet-Unie zal volgen want nu wachten nog enkele flinke ga-1 onder de leiding van premier Malenkow. ten in de Kadijk. de Binnendijk, die het „Zelfs de Russen kunnen nu nog niet water, dat via de Kruiningerpolder naar weten wat er zal gebeuren", aldus mi- Waarde stroomt, moet tegenhouden. 1 nister Luns. De Nederlandse Minister heeft ook economische aangelegenheden met presi dent Eisenhower besproken. Naar minis ter Luns verklaarde, is hij sterk onder de indruk gekomen van de grote over eenkomst van zienswijze in vele kwesties tussen de V.S., Engeland en Nederland. ,Wij beschouwen vele kwesties in. het zelfde licht. Bij het onderhoud van ihinister Luns a met president Eisenhower waren tegen woordig de Nederlandse ambassadeur dr. Van Roijen en Walter Bedell Smith, onder-minister van Buitenlandse Zaken der V.S. (Bijzondere correspondentie) In een enigszins gedrukte stemming beeindigde gisteravond de vergadering ad hoe te Straatsburg de behandeling van do artikelen van de nieuwe Europese Grondwet. De redevoering van minis ter Bidault als voorzitter van de raad van ministers Maandagavond gehouden, (van f 3.000.000.-) De „Oranje", die door een aanvaring met de „Willem Ruys" ernstig aan de neus werd beschadigd, ligt thans in het dok te Amster dam, waar men met man en macht bezig is met de reparaties. Op 50 meter afstand is men ondertussen bezig een nieuwe neus te bouwen, die binnenkort zal worden aange bracht. De totale kosten bedragen f 3.000.000 heeft blijkbaar haar uitwerking niet gemist. Onder deze omstandigheden mag men er respect voor hebben dat de afgevaardigden zich tot het einde toe met toewijding en deskundigheid door de betrekkelijk droge brei van artikelen hebben heengewerkf. Nadat nog door mej. Klompé een hardnekkige strijd gevoerd was tegen de te sterk centraliserende bedoelingen in sommige artikelen en nadat tevens nog het hele vraagstuk van de toe komstige Europese verkiezingen, waarin de Fransen alle voortreffelijkheden van hun eigen systeem willen uitleven meerderheidsstelsel, lijstverbinding, apa- nachage: geheime taal voor velen is het gehele ontwerp in stemming ge bracht en aangenomen met 55 stemmen voor, geen enkele tegen en 5 onthou dingen. Voor de eindstemming las de heer Vixseboxse als oudste der Nederlandse leden een verklaring voor waarin met grote duidelijkheid de voldoening maar ook de zorg van alle Nederlandse af gevaardigden tot uitdrukking werd ge bracht. In deze verklaring worden de oplos singen van het statuut in het algemeen aanvaardbaar geacht weshalve de Ne derlandse afgevaardigden er vóór heb ben gestemd. Zij behouden echter hun vrijheid voor indien dit verdrag in het Nederlandse parlement ongewijzigd aan de orde komt. De regeling met betrekking tot het directe kiesrecht is voor de meerder heid der Nederlandse leden moeilijk te aanvaarden. De garanties voor de inte gratie op economisch gebied worden evenmin aanvaardbaar geacht. De Ne derlandse afgevaardigden zullen met klem aan onze regering vragen óverleg te voeren opdat de concrete punten be treffende de realisatie van de gemeen schappelijke markt alsnog in het ver drag worden opgenomen. Men blijft aan Ten slotte werd door de vergadering een resolutie aangenomen, door alle leden van de constitutionele commissie,, die een actief aandeel in de opstelling van het ontwerp-statuut voor een Euro pese Gemeenschap hebben gehad, on dertekend, waarin wordt voorgesteld, de vergadering ad hoe en de consti tutionele commissie niet te ontbinden maar deze laatste op gezette tijden aan de vergadering verslag te laten uitbren gen om op deze wijze steun te verlenen aan de activiteit van de nationale re geringen, aan wie nu het woord is. Moge dit woord van dezelfde voortva- Er was mimitie-tekdrt in Korea, weldra niet meer De Amerikaanse minister van Defen sie, Wilson, heeft Dinsdag verklaard, dat weldra genoeg munitie beschikbaar zou zijn om het commando van het achtste leger in Korea „ruime armslag" te geven bij het bepalen, of er „een meer actief soort operaties" moet worden uit gevoerd. Wilson deelde senatoren, die een on derzoek instellen naar de juistheid van verklaringen mede, dat er gebrek aan munitie in Korea is, mede, dat de pro ductie de laatste maanden snel gestegen was. De voorraden in Korea waren vol doende voor de huidige behoeften, aldus Wilson. De afgetreden bevelhebber van het achtste leger in Korea, generaal Van Fleet, heeft van een tekort aan munitie in Korea gewaagd. In geen drie maanden regen in N.O.-Brazilië In Noord-Oost-Brazilië heerst grote droogte. In drie maanden is reeds geen druppel regen gevallen. Dorpen worden door de bewoners verlaten, die een goed heenkomen in de steden zoeken. Radio en pers roepen herhaaldelijk op tot hulp en door het gehele land worden inzamelingen van voedsel en kleding ge houden. Een Amerikaanse natuurkundige heeft zijn diensten als „regenmaker" aan geboden. Inmiddels heeft Peru als eerste land hulp aangeboden. Verscheidene soor ten goederen zullen langs de waterwegen en door de lucht naar de getroffen gebie den gezonden worden. In Brazilië zelf heeft zich een grote hulpactie ontwikkeld. Men geeft blijk van een groot gevoel van nationale saamhorigheid. De Poolse autoriteiten hebben Maan dagavond in hei gebied van de Hela-Baai bij Danzig zeven Deense vissersvaartui gen, met aan boord 30 Denen, aangehou den en naar Hela-baai, een Poolse haven, opgebracht. Men gelooft, dat de aanhouding in ver band staat met de Poolse eis om uitleve ring. Van dc Poolse straaljager, die ver leden week op het Deense eiland Born- holm landde. Totdusver heeft Denemar ken nog geen gehoor gegeven aan deze eis. Twee der opgebrachte vissersvaartui gen zonden radio-berichten uit, toen zij werdén aangehouden. Een der telegra fisten seinde: ..Verwacht ons voorlopig niet terug. Blijkens latere berichten zijn de vis sers hedenmorgen vrijgelaten. Op Koninginnedag (Van onze Haagse redacteur) Het ligt in het voornemen om op de verjaardag van H. M. de Koningin 30 April a.s„ m Amsterdam een grote mi litaire parade te huoden. waaraan Ma rine, Land- en luchtmacht zullen deel nemen. Als de plannen doorgaan za, dit militaire défilé waarschijnlijk het groot ste worden dat ooit in ons land gehou den is. Men onderzoekt thans nog of het mogelijk is deze omvangrijke parade in de binnenstad van Amsterdam te doen plaats vinden. Het ligt in de bedoeling, dat op de Dam voor de autoriteiten ge defileerd zal worden. sche beslissingen op 10 September 1952 te Luxemburg door de zes ministers van Buitenlandse Zaken genomen, die .- - tot het resultaat van gisteren geleid rendheid getuigen als de nu al histori-hebben.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1