98r (fkpkct Plaatselijk Nieuws Arme huid. Sportnieuws imperialisme niet goedgepraat. Met dezelf de tekst is ook het verzet tegen de Duitse bezetting in bepaalde kringen scherp ver oordeeld. De redenering van onze briefschrijver is hierom zo gevaarlijk, omdat ze het recht tot verdediging tegen een aanvaller, een vijand van volk, staat en godsdienst, ontkent. Is het de heer S. nog niet duidelijk dat d<e Europese defensiegemeenschap geen aan valsplannen heeft, doch alleen is gesticht om, voor zo ver het in het menselijk vermogen ligt, elke aanvaller van zijn snode plannen om vredelievende mensen te vennoorden, af te houden? Met een dergelijke, defaitistische houding aan te nemen, speelt de heer S. wel licht onbewust en onbedoeld, de Stalinisti sche politiek in de kaart. Overtuigd als we zijn van de goede en vro me bedoelingen van de heer Str. zullen we niet pogen de tegenstrijdigheden in zijn be toog uit te buiten om het daarmee voor waardeloos te verklaren. Wel zouden we graag hebben, dat schr. nog eens nadacht over de enkele opmerkingen die we aan zijn brief toevoegden. Als dit jaar het flanelseizoen weer voorbij is, of als deze zomer het vacantieseizoen weer aanbreekt, dan zullen er du-zenden hun pyama's voor de dag halen die ze nü kopen als één van de beste Jubileumaanbiedingen. Bij deze damespyama's was het voor ons geen prijs kwestie, neen, dit zijn luxe pyama's met shawlkraag, van een fijne kwaliteit lingerie- Zephir in de nieuwe mode- tinten, met contrasterende nopgarnering: ruime model len met Lastex in de taille. Geen eenvoudige pyama's zonder meer, neen, luxe damespyama's, die de nor male prijs van 10.25 ten volle waard zijn, maar die U nu koopt voor nog geen zes gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze damespyama's in de maten 38t/m46 in de kleuren geel, oudrose, bleu, reseda en zalm WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 2S130 ne Kruis" in een ledenvergadering bijeen. Het bestuur van deze voor onze gemeente zo belangrijke afdeling onderging een be langrijke wijziging. De voorzitter A. A. Hoogzand, arts. heeft gemeend, na vele jaren als secretaris en daarna als voorzitter van de afdeling Rid derkerk, te moeten bedanken en zijn plaats te moeten afstaan aan jongere mensen. De vergadering besloot, als dank voor het vele werk dat Dr Hoogzand gedaan heeft voor de afdeling, bij acclamatie hem te be noemen tot ere-lid. Het bestuur werd uitgebreid met Mej. H. van Oijen, de artsen Kaayk, de Waal Male- fijt, Hartog en Crezée. Vervolgens werd het nieuwe dagelijks be stuur als volgt samengesteld: Voorzitter: C. K. J. Kaayk, arts; Vice-voorzitter: W. de Wijn, arts; le Secretaris: J. A. Crezée, arts; 2e Secretaresse: Mej. H. van Oijen, Soci aal Werkster; Penningmeester: W. J. de Zeeuw. In deze vergadering werden verschillen de commissies benoemd. Allereerst de Sta tuten moeten gewijzigd worden, daar deze tengevolge van de totaal andere structuur van onze gemeente en door de veel meer omvattende doeleinden van het Groene Kruis totaal verouderd zijn. Mevr. Peiffer en de heren Kaayk en de Weerdt zullen het voorbereidende werk hiervoor doen. RIDDERKERK Zuid Hollandse Vereniging „Het Groene Kruis" Op 25 Februari j.l. kwam de afdeling Rid derkerk van de Z.-H. Vereniging „Het Groe- Een andere commissie, bestaande uit Mej. van Oijen en de heren Hartog, Berkman en Verschoor zullen het vormen van een Stich ting Gezinsverzorging in Ridderkerk bestu deren. De heren de Waal Malefijt en Heeringa zullen de immunisatie van de jeugd in Rid derkerk tegen pokken en diphtherie doen bevorderen. De heer de Zeeuw wist met zijn wijs be leid als penningmeester een gering batig saldo voor dit jaar op te leveren. Het nieuwe bestuur stelt zich voor met voortvarendheid en enthousiasme te wer ken voor het lichamelijk en geestelijk wel zijn van de Ridderkerkse bevolking. Maar het vraagt daarbij dringend de hulp en be langstelling van de leden, die tot uiting kan komen o.a. door de ledenvergadering te be zoeken. Toneelvereniging „Ons Toneel" Dit seizoen zal de Toneelvereniging ;,Ons Toneel" geen uitvoering geven in verband met de ramp die op 1 Februari j.l. ook onze gemeente heeft getroffen. O.K.K. In verband met de ontruiming van het Gymnastieklokaal worden de repetities van af a.s. Maandag 9 Maart weer normaal voort gezet. Burgerlijke Stand over het tijdvak van 26 Febr.4 Maart 1953 Geboren: Jannigje Johanna Friederika, d. van B. M. P. van Ooijen en P. Kooijman, de Wetstraat 36, Bolnes; Adriaantje J., d. van W. van Herk en B. Put, Lagendijk 119; Cor nells J., z. van J. H. Pijman en M. Munter, Rotterdam; Leonardus C., z. van J. van Leeuwen en P. H. Salij, Ben. Rijweg 240, Bolnes; Arendje, d. van C. van der Vliet en M. Kammeraad, P. Krugerstraat 22, Bolnes; Jan, z. van W. Stout en M. N. Rolloos, Boe zemkade 26. Bolnes; Willemiena, d. van J. C. Stok en J. M. C. Munter, Nassaustraat 226, Slikkerveer; Jacob, z. van J. J. van Rikxoort en P. J. Labrijn, Oranjestraat 16, Slikkerveer; Nicolaas, z. van L. van Win gerden en S. C. de Looze, Lagendijk 162, Ridderkerk. Ondertrouwd: A. Stolk, 44 en L. de Jong, 38 jr, Ringdijk 226, Slikkerveer; T. van Pelt, 33 en D. Meijer, 28 jr, Oudelandseweg 28, Ridderkerk; A. Naaktgeboren, 30 en G. Berkman, 30 jr, Havenstraat 71, Ridderkerk. Getrouwd: A. v. d. Oever en A. C. Hen- drikse, Willemstraat 202; C. de Koning en W. de Heer, Pruimendijk 112; J. v. d. Berg en C. Scheurwater, Nassaustraat 267; P. Hen- drikse en P. A. van der Giessen, Pr. Hen drikstraat 18; J. v. d. Baan en T. Boer, Rijksstraatweg 272. Overleden: L. A. van Leening, man van A. Groenendijk, 56 jr, Nassaustr. 214, Slik kerveer; D. Lodder, weduwnaar van M. Al- derliesten, 82 jr, bükkerveer; A. van Driel, weduwnaar van H. Kroos, 77 jr, P. Kruger straat 58, Bolnes; W. v. d. Berg, weduw naar van C. Broekhuizen, 70 jr, Ringdijk 428, Slikkerveer. Leden van de Vereniging voor en van Lichamelijk Gebrekkigen In navolging van verschillende verenigin gen in onze gemeente in verband met de Na tionale Ramp, die ons land op 1 Februari j.l. heeft getroffen, heeft ook het bestuur van bovengenoemde vereniging besloten om het jaarfeest dit jaar niet te doen plaats vinden. Trouwboekjes Gezinnen die tijdens de watersnood hun trouwboekje verloren zijn, of indien het trouwboekje zeer beschadigd is door het wa ter, kunnen ter Secretarie gratis een nieuw boekje bekomen. Bedankt Ds H. Stolk van Scheveningen heeft be dankt voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier. SLIKKERVEER Concertavonden in de Electrozaal Het Bestuurvan de Chr. Mannenzangver. Excelsior" te Ridderkerk deelt ons mede dat op de 2&terdagen 14 en 28 Mrt. a.s. een ge- combineer® concert gegeven zal worden door versenïllende koren van ons eiland IJs- selmonde. Niet minder dan 19 koren zullen hier elkander ontmoeten. Het zal hier ech ter niet gaan om de hoogste eer, want wat hebben wij dat wij ook niet ontvangen heb ben? Wij willen wat voor anderen, namelijk voor zieken en zwakken zijn, die neerge legd zijn op het ziekbed in het Prinses Mar grietgebouw te Ridderkerk. Wij danken onze adverteerders voor hun steun ons bij dit werk toegezegd, en wjj vertrouwen, dat ook alle leden der koren ons in de gelegenheid willen stellen „Mar griet" met een flink bedrag te steunen, daarvoor zal op de concertavonden gecollec teerd worden. Publiek kan op deze avonden niet toege laten worden de zaal wordt geheel gevuld door de koren. De deelnemende verenigingen zijn: op 14 Maart: Slikkerveers Dameskoor; Dameskoor Ad- vendo, Bolnes; Dameskoor Zanglust, Rijs- oord; Gem. Koor Ledagoh, Barendrecht; Charlois Chr. Mannenkoor; Boele's Man nenkoor; De Verenigde Zangers, Pernis; Dubbel Mannen kwartet Octavia; Chr. Man nenkoor Excelsior, Ridderkerk. op 28 Maart: Chr. Gem. Koor Crescendo, H. I. Ambacht; Slikkerveers Zangkoor; Chr. Gem. Ridder kerks Zangkoor; Chr. Gem. Koor Laus Deo, Bolnes; Mannenkoor Inter Nos, H. I. Am bacht; Mannenkoor T.O.G., Zwijndrecht; Ido's Mannenkoor, H. I. Ambacht; Chr. Mannenkoor Excelsior, Ridderkerk. Zangers en zangeressen een aangename en leerzame avond toegewenst. Met Zangersgroeten Het Bestuur. Zeldzame vangst Bij de landbouwer B. alhier werd dezer dagen een grote i-at gevangen. Aanvankelijk was men van mening, dat men te doen had met een bisamrat. Bij onderzoek in Dier gaarde Blijdorp bleek echter, dat het een beverrat was, die in deze streken zelden voorkomt. Predikbeurten: Ver. van Vrijz. Ned. Hervormden Irenekerk: Zondag 8 Maart. v.m. 10.15 uur de Eerw. Heer Roelofsen Indien Uw huid arm en schraal is, niet soepel en zuiver, brengt PUROL al de gewenste verbeteringen. Kerkconcert Irenekerk Op Zaterdag 14 Maart hoopt de gemeng de Zangvereniging „Slikkerveers Zangkoor", onder leiding van hun dirigent de Heer A. P. Schuppen een kerkconcert te geven in de Irenekerk te Slildlerveer. Medewerking wordt verleend door" de heer J. v. d. Herik bariton en „Ridderkerks Koperensemble" onder leiding van de heer A. Taselaar. De opbrengst van dit concert is bestemd voor de getroffenen van de watersnood in deze gemeente. Het kerkbestuur heeft voor dit doel de kerk ter beschikking gesteld. Het program ma bestaat uit geestelijke koorwerken en liederen. Door het koperenensemble worden koralen ten gehore gebracht .Wij noemen o.a. Largo van Handel, Ave Verum van Mo zart, Liederen uit Valerius, Die Ehre Gottes van Beethoven. De toegang is gratis. Er wordt bij de uit gang gecollecteerd. N.C.V.B. afd. Ridderkerk Donderdag 26 Februari vergaderde de N.C. V.B. afd. Ridderkerk in de Chr. School Chur- chillplein. Op gebruikelijke wijze werd deze verga dering, die door ruim 200 dames was be zocht, geopend door de Presidente. Hoe plechtig klonk het openingslied en vooral het „als ik omringd door tegenspoed," werd met overtuiging gezongen, gedachtig aan alles wat in de weken achter ons werd doorgemaakt. Bij het welkomstwoord werd vooral Ds v. d. Loo Geref. Predikant te Dordrecht wel kom geheten, die een zo actueel onderwerp als: „Genezing op het gebed" zou inleiden. Dat herdacht werd in dit openingswoord de grote watersnood van. 1 Febr. behoeft geen betoog. Met deernis werden herdacht degenen, die vielen en tot medeleven werd opgewekt met hen, die zoveel verloren in die vreselijke nacht. Het Hoofdbestuur bleef ook in dit mede leven niet achter maar ging daarin voor en een brief van het Hoofdbestuur werd als bewijs daarvan voorgelezen. Een gift van f 10.000,werd uit de Bonds- kas overgemaakt naar het „Rampenfonds," terwijl een actie in het leven geroepen zal worden om nog meer bijeen te brengen, als een offer in het „Rampenfonds," uit dankbaarheid voor onze bewaring en als le niging van de nood van zo velen, die alles verloren en zelfs op zo vele ledige plaatsen /Ratig saldo door H. VAN HEESWIJK 38) Na twee uur zwoegen, waarbij schier bo venmenselijke krachten zich hadden moe ten meten met het geweld van de elemen ten, regen en stormwind, waren de drie gidsen er in geslaagd de twee lijken van de verongelukte bergtoeristen en hun gids naar beneden te krijgen. Nu lagen ze in de uiterste hoek van het vertrek, beiden met een vredige blik op hun gelaat, beiden de slaap des doods slapende. En nadat Nettie nog een kus had gedrukt op het voorhoofd van haar vader, brak in haar hart het zelf verwijt los, omdat ze hem de laatste dagen vrijwel had genegerd. Nu was het te laat om nog lieve woorden tot hem te spreken, want de oude baron zou het niet meer horen. Zijn taak op aarde was volbracht, vol gebreken en vol fouten. Misschien dat God, die een liefdevol en barmhartig Vader is, hem in genade zou aannemen Doch tijd voor haar verdriet kreeg het meisje niet. Van Suchtelen kwam tot be wustzijn en kermde van pijn. Hij zag het meisje en vroeg naar haar vader. En toen hij hierop geen antwoord kreeg, zochten zijn ogen net zo lang, tot zij de blikken van de mannen zagen en daaruit las de jonge man de volle waarheid van de ramp. En gelijk kwam er wat meer rust over hem. Het meisje had zich over hem heenge bogen en vroeg, of hij wat vulde hebben. Van Suchtelen schudde zijn hoofd en keek nogmaals naar de vier gidsen, die zwijgend, met ernstige gezichten toezagen. Nu kwam er een angstige blik over zijn gelaat. „Nettie," fluisterde hij, „kunnen die mannen niet weggaan? Ikik ga spoedig stervenik voel het. Maar ikik kan niet de eeuwigheid ingaan zonder je. een bekentenis te doen. Laatlaat ze gaan „Ze kunnen niet, Henk," zei ze zacht. „Het is noodweer buiten. Spreek zacht Ne- derland's, ze zullen je niet verstaan. We zijn immers in Oostenrijk?" Er kwam nog meer angst op zijn gezicht. „Nettiehet is spoedigafgelo pen. Ikikheb eenlelijke streekDrenthheeft niet dat geldIk deed hetHetis Bij deze Jubileum-aanbieding gaat het nu eens niet om de prijs, neen, het gaat om de kwaliteit. Kunt U dan een betere aanbieding in deze serie verwachten, dan die van een originele Jumbo binnenveermatras. Het Jubileum van één van de grootste afnemers van Jumbo binnenveermatrassen is voor de Jumbofabriek een aan leiding geweest om voor onze klanten (die toch ook Jumbo klanten zijn) een serie matrassen te leveren in de originele standaard-uitvoering van haar luxe serie S.H. tweedelig, van 165 gulden. Een tweepersoons binnen veermatras afgedekt met ge stepte crine en watten, over trokken met een damast uit deze bekende serie, met in gezette rand en compleet met twee met Java kapok gevulde kussens, nu als Ju bileum matras, maar dan zeven en zestig gulden goed koper dan normaal. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Ridderkerk, Slikkerveer, Bolnes Dr. Heeringa, Telefoon 360. De apotheek is op Zondag, behoudens voor spoedgevallen, alleen geopend van 1112 uur 's morgens en van 45 uur 's middags. H. I. AMBACHT Dr Jongeneel, telefoon 250. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van een aantal van deze Jumbo-jubi leum matrassen met 15 jaar garantie, tweedelig, tweeper soons, het beste, het duur zaamste en het prettigste bed dat U ooit kocht, Ook in éénpersoons ie leveren. Postorders onder rembours. WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel. 29180 in mijnkofferin hetho telIk Met grote ontzetting hoorde het meisje deze bekentenis. „Henk," riep ze nu ver schrikt uit. „Jij deed het? Maar waarom? Wat heeft Jan je gedaan?" „Ikwist van julliewist dat jullievaak bij elkaarwa renvan. elkaarMelden ikwas jaloerswilde jou hebbenmaar had geenkans zolang hijDrenther nog was. Op...... de dagdkt we naar hier gingen's morgensnam ikafscheid vanhemtoen lag daarop zijnbureau een enveloppe metdat geld tweeduizendguldenIn eenop wellingnam ik deenvelop.... en stakdie in mijn zakom hemte treffenNuheb ik.er spijt vanal die morgen. toen Merdie briefvan de burgemeesterkwamWil jijhet geldteruggevenNettie wilje mevergeven?" moeten zien, die met geen geld zijn goed te maken. Ds v. d. Loo ontving nu gelegenheid zijn rede over „Genezing op het gebed" uit te spreken. Daar onze gesprekken in deze dagen uit gaan van de droeve dingen van de laatste weken zoudt ge gaan denken, dat dit onder werp Met past in de lijst van de dag. Toch is dat Met zo. We moeten weer voort en daarom is het goed ook in dez;e de draad van het leven weer op te vatten. Hjet is geen oude gedachten: „Genezing op het gebed," want Jacobus sprak er reeds van en het is thans weer actueel. Ds v. d. Loo wees op de vergaderingen, die Mer in ons land gehouden werden, maar ook op de gedachten die na de oorlog in Duitsland leefde in de harten der vromen, om in het gebed de nood van land en volk op te dragen. De vraag rijst of de kerk Mer wel op haar plaats is geweest, gezien de grote be lofte, die God ons heeft gegeven en wat de Kerk er van heeft gemaakt. Wanneer dan ook niet gebeurt wat dat ge loof vermag, dan is daar iets in ons kerkle- ven Met in orde. Reactie op deze leer van Zais is zeer ver schillend. De eerste zegt „Het is van de Heere," een tweede: „Het is Met normaal," een derde: „Het is van de Duivel." Zeer verscMllend dus. Daarom zullen wij even nagaan. Is ziekte toe te schrijven aan satan en is genezing alleen van dé Heere. Ziekte, hoe erg, die ook zijn kan, kan Met gezien worden buiten het verband met de Hiere. Christus heeft onze krankheden ge dragen, maar Met weggenomen. Die ziek is moet de ziekte Met zien als een werk van satan en elke Met genezing een gebrek aan geloof. „Mijn genade is U genoeg" kreeg Paulus als antwoord op zijn gebed om genezing. Wat is nu het „wonder"? Ook deze vraag kan verscMllend beantwoord worden, maar er is maar één antwoord op en dat is, dat God door Christus Jezus in de grote chaos door de zonde in de wereld aangericht weer in orde brengt. Wanneer Petrus zijn Heiland verloochend heeft brengt de vraag van de Heiland aan Petrus: „Hebt gij mij lief?" Petrus weer terug tot de normale orde: „Ja Heere, Gij weet alle dingen, Gij weet dat ik U lief hebt". Hebben wij nu Met iets te leren uit deze beweging, dat de kracht van het gebed zo goed kan zijn en dat we maar al te gemak kelijk bidden Uw wil gescMedde en we niet vurig vroeg genoeg gebeden en gesmeekt hebben om genezing. 1 Er zijn en blijven toch gebedsverhoring gen ook buiten de beweging van de Duitse fabrikant. Maar o wat is Mer veel^voor nodig. Het leven moet dan ook zo zijn, dat er geen wan klanken worden vernomen, want wie zijn oor afwend van de wet te horen, diens ge bed zal de H]eere een gruwel zijn. Die ziekte is een schaduw op het kruis van CMistus en Met in één kerk zal het ge loof zo sterk zijn, dat alle ziekte zal worden overwonnen, vandaar dan ook de vele te leurstellingen bij hen, die meenden op de vergaderingen van de Duitse fabrikant, vol komen genezing te ontvangen. De inhoud van de mooie reden werd sa mengevat in de woorden van gezang 180 1 en 2. Beveel gerust uw wegen en De Heer moet gij vertrouwen. Na de pauze werden ernge vragen gesteld, waaruit ten zeerste bleek hoe men ook in onze kringen tobt met de vraag over ziekte en genezing. Hoe moet een Christen denken over een magnetiseur? Wanneer een magnetiseur de vrome broe der gaat uithangen, dan is het verkeerd, maar overigens is er Met op tegen, wanneer men deze dingen open en eerlijk bespreekt met zijn huisdokter. Toch moet ook voor zichtigheid worden betracht, want op dit gebied is ook veel bedrog. Deze mooie vergadering werd gesloten met het zingen van Psalm 56 5 en 6 en dankgebed door Ds v. d. Loo. Aan het eind van deze vergadering bleef ons maar één vraag over of beter gezegd één wens. Wanneer zullen onze mannen ook eens beginnen om zich zo rustig neer te zet ten en te luisteren naar de behandeling van een onderwerp als het onderhavige uitge sproken door een alleszins bevoegden? B0LHES Knap Recherchewerk Vorige week werd er van één der scheeps werven een electrische boortol gestolen. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de dief te Rotterdam uit zijn bed gehaald! Knap werk. Uitslag verloting W.S.V. „Boele" Nos: 4738, 38, 2407, 3150, 4374, 756, 1392, 3137, 1449, 479, 3996, 814, 1384, 1216, 279, 3648, 1155, 579, 365, 398, 650, 1177, 4200, 3995, 948, 1, 798, 1523, 2837. Prijzen af te halen bij dhr T. van Win gerden, Boezemkade 29, Bolnes. H, AMBA8HT Verboden en bovendien gevaarlijk In afwachting van de goedkeuring van het Departement van Wederopbouw kunnen de resten van de stuk gegane woningen ten gevolge van de watersnood aan de Veerweg, nog niet verder afgebroken worden. Er wordt op gewezen, dat het ten streng ste verboden is voor onbevoegden om zich tussen de puinresten te bevinden. Bovendien is het zeer gevaarlijk omdat verschillende brokstukken ieder ogenblik naar beneden kunnen vallen. Vooral de ouders worden gewaarschuwd, dat zij hun kinderen niet naar deze omge ving moeten zenden. Predikbeurten: V.E. Gemeente School Wepsterlaan Zondag 8 Maart, v.m. 10.15 en n.m. 3.30 uur: Ds Huson Naar Nederland-Denemarken. De bus voor de leden van A.S.W.H., die zich daarvoor hebben opgegeven vertrekt Zaterdagmid dag om 3 uur vanaf de firma Kauling naar de interlandwedstrijd Nederland-Denemar ken ten behoeve van het rampenfonds. Feestavond A.S.W.H. De door A.S.W.H. te houden feestavond, die vorige maand zou worden gehouden, is uitgesteld tot October m m M/JNHARDT De echte Chlorophyll tandpasta Tube 120 - 95 - 70 ct. bij Apothekers en Drogisten 1 Februari 1953 De Veerlaan ons allen welbekend Kon niet weerstaan het waterelement Wat storm en water daar Met deden Alles en alles nam het met zich mede Zaterdag stond hij daar nog in volle pracht En hij werd veranderd nog in diezelfde nacht En al het volk was naai- de dijk gevloden En daar zich zelf voor hulp aanboden Kon helaas Met helpen voor aleer De sterke stroom wat minder werd op 't meer En in die nacht en bij het ochtendglore Kon je steeds al maar hulpkreten horen Van hen die daar nog steeds verbleven En vochten om hun dierbaar leven Maar reeds zag men boten en wat vletten Die de mensen aan de dijk af gingen zetten Ze hebben hun kracht toch niet voor Mets [gegeven Want Memand kwam gelukkig om het leven Maar er was nog een man een stille man Die vast zat in het waterban Die man zat daar toen bij een jonge vrouw En wachten maar op wat beuren zou Hij bleef daar wachten op zijn post En bleef daar tot hij haar had verlost Hij heeft haar er die don'kre nacht Behouden toen aan de dijk gebracht Hulde aan die man en onze dorps- en [landgenoten Die Meipen met hart en hand met vletten [en met boten J. v. d. Meulen, Veerweg 24, H. I. Ambacht „RVVH" Ridderkerk Uitslagen: RVVHExcelsior P 51 Excelsior P 3—RVVH 3 1—3 Zwervers aRVVH a 1 22 Feijenoord a 7RVVH a 2 31

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1