VROUWENSPIEGEL Eten hoeft niet midden in de kamer te gebeuren Bonn beslist zeer spoedig over EDG Moeilijke Mannen! VROUWEN OVER MANNEN ENGELN ENGELN's Confectiezaak Wij hebben óók schuld Wagtmans wint eerste etappe in Algiers Nieuwe dijk Waterpoloploeg uit Rusland naar Nijmegen? Wilkes speelt niet in Parijs Schulte—Peters wint Zesdaagse Lustrum-Tulpenrallye met sportieve mogelijkheden Serie wagens in zes klassen ASSISTENT EEN BRES GESLAGEN in uw huishoudbudget ALOMBEKENDE KORTINGENVERKOOP HET VRIJE VOLK DONDERDAG 5 MAART 1953 PAGINA 4 toch midden in de kamer, roept u nu misschien ontsteld. Maar die lamp hoeft daar niet te blijven, al bent u dat uw leven lang zo gewend geweest. Door een snoer te verlen gen kan hij makkelijk boven de tafel worden gemonteerd en als u er niet helemaal zeker van bent of u die tafel 's avonds toch maar eens m het midden zult zetten, dan bestaat er altijd nog de mogelijkheid van een rails, waarlangs de lamp over het plafond rijdt. Kastruimte De kastruimte is het volgende moeilijke punt. Want in veel nieuwe huizen zijn de kasten veel te dun gezaaid en ze ontbreken zelfs niet zelden in de woonkamer. Het dres soir. van ouds het schijnbaar on ontbeerlijke meubelstuk, moet in dit hiaat voorzien, maar het is een ruimtevreter. Ook hier heeft de mo derne binnenhuis-architect een op lossing gevonden. Kreeg hij hele maal zijn zin dan zou hij huizen laten maken, waarin de woonkamer naast de eetkamer lag Het door schuif luik van nu zou hij dan ver groten tot een royale kast, die in de kamer zowel als in de keuken een of meer deurtjes had, zodat je niet overbodig hoefde te lopen. Die kast mocht in de keuken uitge- bouwd zijn, maar in de kamer zou hij dan ten minste geen ruimte kosten. Aangezien de moderne architec ten die kasten nog niet in hun bouwschema opnemen helaas, moet er wat anders voor in de plaats komen, iets dat minder ruimte vraagt dan het dressoir, maar in zijn bin nenste ongeveer de zelfde ruimte biedt! Men zoekt op dit gebied steeds naar nieuwe mogelijkheden. Het is begonnen me' eenvoudige wandkastjes, het zogenaamde sta pelmeubel, waar men later als het gezin zich uitbreidde, eenvoudig een verdieping bovenop kon kopen, om dat deze seriemeubels jaar in jaar uit opnieuw worden gemaakt. Maar op het ogenblik is men al zover, Eten is een van de belangrijkste dingen, die wij dagelijks in dat ™en de huishoudkast gewoon aan de muur oDhangt De deuren ons huis moeten doen. En aangezien die maaltijden vaak de hebben dan zelfs aan de binnen- weinige momenten zijn, waarop het hele gezin is verenigd, zijn kant nog bergruimte, voor een gezin ze niet alleen om dat eten belangrijk, maar ook om de gezellig- haïgS?ui«ïrideVl" familiS heid. Alleen, je hebt er ruimte voor nodig. Ruimte voor de tafel, zullen beier zo'n seriemeubel kunnen die gemiddeld aan vijf personen plaats moet bieden. Ruimte Bgero™t"en' d&t met hCt g6ZMARKE voor de stoelen, bergruimte voor het eetservies, de lepels en vorken en al die andere zaken, die de familie op tafel wil zien. Als je dan één woonkamer tot je beschikking hebt en niet eens zo'n bar grote, dan wordt het tafel-, stoelen- en kastenprobleem VTOllW wel eens moeilijk. De ouderwetse keukenstoel in een nieuwe elegante gedaante: groent sitting van gevlochten katoenen ban- den, zicart gelakt hout. Wandkast van de ontwerper Bueno de Mesquita. De kas. rust op een stalen geraamte laaraan links en rechts losse kubussen kunnen worden ge laakt. die ook apart als kleine -andkastjes aan de muur :unnen ivorden gehangen. De planken in al deze kastjes zijn verstelbaar. ten is een van de belangrijkste dingen, die wij dagelijks in Hoe zet je alles zo neer, dat er ook beien houden met dit probleem ter- nog een paar luie stoelen bij kunnen dege rekening Ze maken eettafels, en een laag tafeltje, zonder dat je voortdurend je benen dreigt te breken over al het meubilair? En de kleine kinderen willen tenslotte ook nog wel eens een hoekje om hun speel- genoegens in te bedrijven, want hen kun je niet onder de tafel kwijt. ronde of vierkante, die met één handgreep vergroot of verkleind kunnen worden. Het tafelblad kan dikwijls ook Zonder kleed worden gebruikt als moeder naaien moet bijvoorbeeld want er bestaat een plastic-lak waarmee veel tafels wor- Die eethoek neemt de meeste den bespoten en die beschadiging plaats. Maar toch is er een massa voorkomt. De stoelen, die erbij horen ruimte te winnen, als je er inderdaad zijn van 't simpelste soort, dikwijls een „hoek" van maakt en het geval licht van kleur, wat al 'n idee van niet precies in het centrum van de ruimte geeft en licht in gewicht, zodat kamer zet, want dan blijft er voor ze makkelijk van plaats kunnen wis- de luie stoelen en de rest zo'n miniem selen. U kent de bekende Zweedse grondgebied over, dat je zelf nergens stoeltjes wel met spijltjes-ruggen en meer uit de weg kunt Vroeger, toen gemaakt van berkenhout Ze worden woonruimte niet zo dun was gezaaid, ook in ons land in talloze variaties konden de meeste vrouwen nog wel gemaakt en voldoen uitstekend, van een huiskamer en een „goeie" Daarnaast is er op het ogenblik een kamer praten, maar dat is er tegen- soort veredelde ouderwetse keuken- woordig niet bij. We roeien dus met stoel in de handel, die eigenlijk deze de riemen die we hebben. vergelijking niet verdient, want hij De ontwerpers van moderne meu- is veel eleganter, in allerlei kleuren te krijgen en voorzien van een zit- ling, die uit gevlochten brede biezen j van ijzersterk katoen bestaat. Stoel en zitting hebben contrasterende kleuren: stoel zwart, zitting groen bijvoorbeeld. Goed, die tafel en de stoelen heb ben we dus, maar waar zetten we ze neer, als ze niet in het midden van de kamer mogen? Liefst bij een raam, zodat er behoorlijk daglicht op valt, als moeder er kousen wil stop pen, of de kinderen htm huiswerk moeten maken. En 's avonds dan? De lamp hangt Schouw voor de De Bond van Plattelandsvrouwen houdt van 27 April tot 2 Mei in Utrecht een Landbouwbeurs. Men zal daar een tentoonstelling inrichten, die „Schouw voor de vrouw" heet en die voorlichting geeft over woningen en huishouding, meubelen, vloerbe dekking. huishoudelijke artikelen, glas en aardewerk. De tentoonstelling wordt in de gro te Jaarbeurshal aan de Croeselaan gehouden. „Bijna zou ik geneigd zijn de kleine, eenvoudig, maar smaakvol geklede Parijse vrouw, die de laarste keer in uw rubriek Vrouwen over Mannen aan het woord kwam gelijk te geven. Bijna! De Hollandse man kan compli menteus zijn. Voor andere vrouwen schrijft u. Maar zijn die andere vrouwen dit misschien méér waard? Ligt niet een deel van de schuld, zo men al van schuld kan spreken, bij de Hollandse vrouw zelf? Heeft de Hollandse vrouw de echte belangstelling voor zaken, die niet tot het onmiddellijke middelpunt van haar gezin behoren? Is het niet zo. dat de zorg voor huis en meubeltjes en het schone straatje veelal belang rijker wordt geacht, aan wat er in de wereld gebeurt en ontstaat er op die manier niet een kloof tussen de belangstellingssferen van man en vrouw? Wanneer zij ever persoonlijkheid beschikt, laat zij zich niet dè wet stellen door haar man om genoegen te nemen mei een plaats gelijk aan die van een huishoudster. En wanneer een vrouw voor haar huwelijk de grootste zorg aan haar uiterlijk besteedde, waarom deze lijn niet doorgetrokken? Ligt dit aan de man? Zeer zeker wil ik de Hollandse man niet vrij pleiten van onhoffe lijkheid tegenover zijn eigen vrouw. Maar nooit hebben problemen één zijde of éen oorzaak Het voert te ver in dit kleine be stek de oorzaak van het euvel op te speren. Maar 7,o goed als de vrouw heeft moeten vechten voor haar onafhan kelijkheid, haar stemrecht, haar recht tot studeren, haar toegang tot verschillende ambten, zo zal zij heb ben te vechten voor een gelijkwaar dige plaats in het huwelijk. Geen man heeft in zijn hart bewondering of respect voor zijn vrouw wanneer zij zich verwaarloost of afslooft met huishoudelijke arbeid. Ook de Hol landse man niet. Een beetje minder ramen zemen of straatjes schrobben, een beetje meer zorg aan persoonlijkheid en uiterlijk. Geen tijd vcor? Tijd ma ken, door andere dingen minder zwaar te nemen. Een klein recept aan het adres van de Hollandse vrouw en het resultaat zal verras send zijn. Het is een opvoedings kwestie van beide kanten. Heb ik gelijk?" H. v d. M.—S„ Amerongen [Voiffens óns. hebt u volkomen gclitk. Zijn er misschien vrouwen, die cr anders over denken? We zullen hun graag het icoord geven Red. V.S.l Plastic-luier in een verbeterde uitgave Er waren al lange tijd luiers van plastic te koop. die jonge moeders hun baby over de gewone luier konden aantrekken. Maar die plastic- luiers hadden het euvel, dat ze te wijd waren om de bovenbeentjes van de baby Nu is er een verbeterde uitgave te koop waaraan drukkers zitten, 't Is maar dat u het wéét. Over nylon-kousen Nylon-kousen worden gemaakt van garens van verschillende dikte en de kousen van 15 en 30 denier zijn overal verkrijgbaar. Er bestaat ook een zwaardere kwaliteit, nl. de 70 denier, die sterker is en veel minder doorzichtig, maar deze is slechts hier en daar te koop. Deze nylon-kousen van 70 denier worden in Nederland niet gemaakt, echter wel geïmpor teerd. Wanneer de vraag naar deze kousen groter wordt zal het wellicht gemakkelijker worden ook dit soort te verkrijgen. Wij vestigen daarom de aandacht op het bestaan van deze zwaardere kwaliteit. vragen voor (Van onze Parijse correspondent) Al een paar dagen loop ik te suffen over een aantal vragen, die de „Paris Presse" mij, en duizenden anderen met mij, heeft voorgelegd. Wij moe ten namelijk als lezers van deze Parijse krant meedoen aan een prijs vraag met als onderwerp: wat den ken wij van „de ideale vrouw" Als wij al die vragen goed beantwoorden, maken wij kans op een splinter nieuwe wagen met nog wat troost prijzen. De eerste dag hebben wij moeten Invullen, wat wij van „de ideale vrouw" zowel het belangrijkste als het onbelangrijkste vinden, nl haat 1. zachtheid. 2. flinkheid. 3 volg zaamheid, 4. zwijgzaamheid. 5 stipt heid, 6. vrolijkheid, 7. geheimzinnig heid, 8. geduld en 9. haar trouw. De tweede dag: 1. gezicht. 2. haar. 3. blik, 4. buste. 5. benen, 6. lijn. 7 tint, 8. handen. 9. stem. Derde dag: 1. haar' gezond ver stand, 2 litteraire en culturele smaak, 3. geest, 4. zin voor humor 5. zin voor politiek. 6. mensenkennis. 7. schranderheid, 8. fantasie. 9 opti misme. Vierde dag: Wat moet de ideale vrouw zijn, 1 goed. 2. moedig, 3. verdraagzaam, 4 toegewijd, 5 vrien delijk, 6. zacht, 7. gepassionneerd. 8. openhartig en 9. zonder belang stelling. Vijfde dag: als wij mannen krap komen te zitten met ons maand- of weeksalaris, waar moet dan de ideale \touw het eerst op bezuinigen: 1 ons interieur. 2. het uitgaan. 3. hel eten 4 het onderhoud van het huis. 5. de vacanties. 6. de kleding 7 haar kousen. 8. de kapper or 9. de was van ons mannen? Zesde en (gelukkig) laatste dag: als er zich onaangenaamheden voor doen in het gezin of in de familie, wiens partij moet de ideale vrouw dan trekken, de partij van 1. haar man, 2. haar moeder. 3 de kinderen. 4. haar vader. 5. haar schoonfamilie of 6. haar eigen partij? Een jury voor deze prijsvraag is er niet. De meerderheid der binnen gekomen antwoorden maakt uit. aan welke eisen de ideale vrouw moet voldoen. De visiteuse Een vrouwelijke douane heet eigenlijk visiteuse. Ze controleert de de- viezenboekjes. meestal niet de koffers van de reizigers. Dat laatste doen haar man nelijke collega's. Hebben die .een verdacht geval" onder hun vrouwelijke clientèle, dan roepen ze ce visiteuse. die het slachtof fer aan den lijve mag on derzoeken op mcgeüjk ver borgen schallen. Niet in iijii tegenwoordigheid uiter aard. evenmin als een visi teuse aan een verdacht per soon van de andere sekse te pas komt in zo'n geval. Haar werk brengt de visi teuse slechts vrij oppervlak kig in contact met de man nen. Ze passeren haar lessenaar, leggen hun de- viezenboekjes bloot en op bevel ook nog hun porte feuille. maar de hele zaak is meestal in een paar mi nuten bekeken. Zo passeren haar dage lijks tien soms honderd tallen mannen. Vreemde mannen, die ze nooit eerder zag de enkele vaste klan ten uitgezonderd en van wie ze niets anders weet, dan hoe hij en zijn öevie- zenboekje er uit zien. Daarom moet zij een groie dosis mensenkennis heb ben. Want practisch in één oogopslag moet zij haar mannetjes taxeren. Zou hij ergens een extra-portie de viezen verborgen houden? Zou hij haar in die ene belangrijke minuut, waarin ze dat bewuste boekje con troleert. misschien voor ik weet niet hóéveel voor de ^ek houden? Ze weet nooit iets zéker, ze kan alleen op haar men senkennis en haar intuïtie afgaan Je voelt als t ware ,dat er iets niet in de haak is soms. zegt onze visiteuse. Als een man probeert door extra-joviaal te doen je aandacht af te leiden, ben je juist dubbel op je hoede en de kans is groot, dat zo'n bijzondere vriendelijkheid iets anders moet verbergen. Vrouwen hebben, geloof ik een sterke intuïtie bij dergelijk soort dingen. Het gebeurt wel dat ik een rei ziger naar een vrouwelijke zakelijker zijn dan vrou wen Ze zijn m een ogen blik klaar als er een formu lier moet worden ingevuld, terwijl vrouwen eindeloos kunnen treuzelen Ze weten precies hoeveel Nederlands geld ze in hun portemon- naie hebben. Als ze zeggen: „een paar gulden" zijn het er een paar. Amerikanen blijken daarentegen veel nonchalanter op dit punt. collega zie gaan. terwijl ik bij mij zelf denk: als ik hem controleerde, zou ik het niet bij z'n deviezen- boekje laten. Het blijkt dan. dat zij dit ook niet doet. Het. beste bewijs dat wij gelijk reageren. aLs we ver dacht vlees in de kuip den ken te hebben. Onze visiteuse zegt net als haar voorgangsters, die in deze rubriek aan het woord kwamen dat man nen over het algemeen Die verstaan onder „een paar" dikwijls een stuk of zeventig. Als een Nederlandse man met z'n vrouw reist, en moet invullen, hoeveel Ne derlands geld hij bij zich heeft laat hij duidelijk uit komen. dat hij de baas is over dat geld. zegt de visi teuse Man en vrouw mo gen beiden hoogstens vijf tig gulden vervoeren. Heb ben ze samen 68, dan vult hij op zijn formulier 150 in en op het hare 18. Nooit omgekeerd. Of half om half Daarin verschilt hij ook van de Amerikaan die z'n vrouw haar eigen eerlijke portie laat. De Ne derlandse vrouw werkt die verdeling ook dikwijls in de hand. Bijna altijd hoor ik haar zeggen: .och schrijft u het maar op bij dat van mijn man". Smokkelen van deviezen komt tegenwoordig maar zeiden meer voor, ze^i de visiteuse. De reis- en za- kendeviezen zijn daarvoor te royaal. Maar het smok kelen van cadeautjes voor z'n vrouw is ook een ver schijnsel. dat we zelden tegen komen bij de Neder landse man. Wel zien we hem nogal eens met bloe men op reis gaan. maar bij z'n terugkomst zijn die er nooit bij. Engelse mannen vertellen eerlijk, dat ze nylons bij zich hebben. Nu zijn die in Engeland schaars, maar zcu een Nederlandse man hetzelfde doen als hier een nylon tekort was? Ik betwijfel het, zegt de visiteuse. Tenslotte weet ze nog iets bijzonder aardigs van de mannen te zeggen Iets. dat wij vrouwen en met- visiteuses maar amper zou den geloven. zij niet zon rijke ervaring en zulke eerlijke ogen nad. Mannen pakken hun kof fers over hel algemeen veel netter dan vrouwen, beweert ze. U zult zeggen: maar dat hebben die vrouwen na tuurlijk voor de stumperds gedaan. Mis Want bij nun terug keer zijn de koffers wéér netjes. En u zult toch niet willen beweren dat er toen óók een vrouw aan te pas is gekomen?! (Van onze correspondent te Bonn. L. J. van Looi) De Westduitse Bondsdag zal over twee weken, nl. op 18 en 19 Maart, uiteindelijk te beslissen krijgen over de bekrachtiging van het verdrag voor de Europese Defensiegemeen schap. Dc behandeling zal geschie den ongeacht dc uitspraak, dié het constitutionele gerechtshof van i Karlsruhe over dc klacht van de I regeringscoalitie doet. Deze uitspraak zal Zaterdag worden gepubliceerd. Volgens onze inlicntingen zou het constitutionele hof een beslissing hebben genomen ten ongunste van de regering-Adenauer. I Het hof had allereerst te beslissen I over de vraag, of de klacht van de I regering tegen de socialistische par- I tij door het hof kan worden behan- deld. De klacht zelf is een zeer in gewikkeld juridisch vraagstuk; het gaat er om, of de socialistische par tij het recht heeft om de regerings coalitie de bevoegdheid te bestrijden, de verdedigingsverdragen met een voudige meerderheid aan te nemen. Het hof nu heeft niet beslist over deze vraag, die de bedoeling heeft een voortijdige uitspraak te verkrij gen over de grondwettelijkheid van de verdragen, doch is, naar onze in formaties luiden, van mening, dat het de klacht in het geheel niet be handelen kan. De regering zal dus op 18 en 19 Maart het verdrag ter bekrachtiging aan de Bondsdag voorleggen en er hoogstwaarschijnlijk een eenvoudige meerderheid voor krijgen. Wat dan? Wat er dan verder mee gebeurt, staat nog niet vast. want de Bonds raad (te vergelijken met de Neder landse Eerste Kamer) wil het ver drag niet behandelen, voordat vast staat. dat het in overeenstemming is met de Grondwet Doch zelfs wanneer de Bondsraad het verdrag onmiddellijk in behan- j deling mocht nemen, zou het stellig nog ten minste twee maanden duren, voordat het daarin eventueel zou zijn goedgekeurd. Daarna volgt dan een klacht van de socialistische partij bij het con- stutitionele hof. waarvan de behan deling zeker drie maanden zal ver gen. En in September zijn er verkie zingen voor de Bondsdag. Wout Wagtmans heeft de eerste etappe van de ronde van Algiers, van Bóne naar Philipperille over 16t> kilometer gewonnen. In 4 uur 7 min. 40 sec. ging hij als eerste over de eindstreep. Twee de en derde werden de Fransen Has- senforder en Rolland, beiden in de zelfde tijd als Wagtmans. Wim van Est eindigde ex aequo in een grote groep renners op de 18e plaats in 4 uur 9 min. 5 sec. De KNZB heeft Rusland uitge nodigd voor het toernooi om de Trofeo d'Italia. Dit toernooi wordt van 17 Augustus tot en met 22 Augustus te Nijmegen gehouden. Ver der zijn voor deelneming behalve Ne derland uitgenodigd: Hongarije. Zuid slavië. Italië en België. Zoais men weet is Nederland sedert 1949 houder van de fraaie wisselprijs. Te Nijmegen zal een halve competitie worden gespeeld tussen de zes ploegen. De hernieuwde besprekingen tussen de heer Novo. voorzitter van Torino en de secretaris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer Brunt, hebben geen resultaat opgeleverd. De Italiaanse eerste klasser kan Wilkes niet afstaan voor de wedstrijd die Donderdag 12 Maart te Parijs wordt gespeeld tussen het Franse elftal en de Nederlandse professio nals-ploeg. In de plaats van Wilkes zal Theo Timmermans (Nimes) in de voorhoede spelen. Het Nederlandse koppel Gcrrit Schulte en Gerrit Peters heeft van avond de Parijse Zesdaagse gewon nen. Het Belgische koppel Achille Bru- neel en Rik van Steenbergen werd tweede, derde was het koppel Oscar Plattner (Zwitserland) en Ludwig Toermann Duitsland Geen kampioenschap hoofdklasse 47/1 De Koninklijke Nederlandse Bil jartbond heeft besloten het kam pioenschap van Nederland hoofd klasse 47/1 niet door te laten gaan Slechts drie deelnemers hadden in geschreven: P. van de Pol H Metz c-n J. Mol. Er zullen nu om de Neder landse vertegenwoordiger naar de Europese kampioenschappen. die van 23 tot 26 April in Metz worden gehouden, te kunnen aanwijzen selectiewedstrijden worden gespeeld namelijk drie partijen in Rotterdam, drie in Amsterdam en drie in Den Haag. Timmermans speelt rechtsbinnen Nu het vast staat, dat Wilkes op 13 Maart te Parijs in de wedstrijd tegen het Franse elftal niet van de partij zal zijn. zal Timmermans de plaats van de oud-Xerxesspeler als rechts binnen innemen. Er moet nog een plaatsvervanger voor Timmermans die als linkshalf stond opgesteld, wor den gezocht. Pas op de dag van de wedstrijd zal de definitieve opstelling van het Nederlandse professionalteam worden bekend gemaakt. Uitspraak in room- smokkel: 17 Maart Dinsdag is het roomsmokkel-proces voor de rechtbank in Antwerpen voortgezet. De advocaat van de Staat verklaarde de drie Nederlandse ver dachten schuldig te achten aan me deplichtigheid. De verdediging van de directeur van de Coöperatieve Zuivelfabriek to Bergeijk, dat hij in Nederland geen Belgische wetten kan overtreden, ging volgens de advocaat niet op De Antwerpse rechtbank zal 17 Maart uitspraak doen. (Vervolg van pag. 1) Het resultaat van deze nieuwe havendijk is tweeledig: in de eerste plaats zal. zodra zij gereed is. de Burghr*""*—A-- j - - (Van een onzer verslaggevers) De vijfde Tulpenrallye, die van 27 April tot 2 Mei gehouden wordt, We'k-l^ld^r'wordèn'dróogge- j dit Jaar Gen bijzonder karakter. malen. Dan zou op Schouwen het eerste droge stuk land gereed zijn. van waaruit men en dat is van het allergrootste belang de aan val op de vreselijke dijkgaten in de Schelphoek zal kunnen beginnen. In de tweede plaats ontstaat er in Burghsluis een haven, die tweemaal zo groot is als het vluchthaventje. dat omdat er nu voor het eerst gereden kan worden met seriewagens, waar aan niets veranderd mag worden. Daardoor wordt het in theorie mo gelijk. dat deze Rallye gewonnen wordt door een normale toerwagen. Het is duidelijk, dat dit het sportieve karakter van de onderneming ver- 7r tot nu toe wS Men k^ er dus in Joo» en de Tulpenrallye veel min- de toekomst werkmateriaal en voed- del een merkenwedstrijd is. dan an- selvoorraden voor de geïsoleerde ge bieden van Burgh. Haamstede en Renesse aanvoeren. Dat is van zeer grote betekenis voor de toekomst van het zwaar gehavende Schouwen. Wanneer het weer gunstig blijft, zal de operatie-Burghsluis lukken. Zo ziet Schouwen, eindelijk, vijf weken na de ramp, een eerste, nog klein resultaat. Maar het zal moed geven... en ook dat is, waarop Schou wen ten slotte heeft gewacht. dere grote internationale sterritten. Er zijn zeven startmogelijkheden nl. Den Haag. Bazel. Brussel. Ham burg. Londen, Parijs, Stuttgart. Van deze plaatsen uit wordt de zg. aan looproute naar Spa gereden, waarvan de afstand ongeveer 475 km bedraagt. In het gezamenlijke parcours. Spa— Noordwijk. dat daarna volgt, is een aantal klassementsproeven opgeno men. waarin het klim- en afdaalver- mogen van wagen en bestuurder aan de tand worden gevoeld. In deze proeven onderweg kan men winst punten verwerven, die in geval van gelijk aantal strafpunten de doorslag geven. Afhankelijk van het karaktei der verschillende proeven is het aan tal in elk daarvan te behalen winst punten niets steeds gelijk. De laatste klassementsproef zal wederom plaatsvinden op het Circuit van Zandvoort en bestaat, evenals vorig jaar uit een serie races, waar in in totaal meer dan 100 dcelne mers zullen uitkomen en wel de 10 tot 15 „beste" deelnemers uit ieder der 10 klassen. Deze Tufpen-Rallye-proef vormt derhalve een internationale sport- wagenrace met een zeer hoge deel nemerskwaliteit. Zij wordt gehouden op 30 April. Koninginnedag, te be ginnen om ca 10 uur en zal tot ca 5 uur duren. De Ardennentocht zal in tegenstel ling met voorgaande jaren nu over dag worden gereden De „vijftien bergen", die velen te gemakkelijk hebben gevonden, bij nacht. Ten slotte zijn er dan weer de „duizend bochten". Daar er in de nacht van Zondag op Maandag zeer vroeg gestart wordt, wordt ongeveer een dag gewonnen. Men is nu 's Woensdagsmorgens al in Noordwijk. De feestelijkheden rond de Rallye zijn ditmaal wat bescheidener dan gewoonlijk, in verband met de ramp. f 500.- BELONING voor degene die tnl. kan verstr. welke leiden tot het terugbrengen van 11 coupons costuum-, pantalon-, voeringstof, 6 costuums, 10 regenjassen. 30 diverse vesten en truien, 157 paar sportkousen, sokken en kinderkousjes. 5 paar handschoenen en 1 zijden shawl, 7/8 Febr. Jl. gestolen van N.V. Bervoets, Kal- verstraat 162-164. Amsterdam. Inl. ALLA.VKT-KOEN- RAAD. Experts, Amsterdam, tel. 36458—62140. Van Hattum en Blankevoort N.V vraagt voor haar afdeling materieel op Goeree-Overfiakkee Bij voorkeur met opleiding M.T.S. werktuigbouw kunde. Sollicitaties te richten aan kantoor Dirksland. als gevolg van Uw spontane gave aan het NATIONAAL RAMPENFONDS Dt gevolgen hiervan zijn voor U zeker niet onoverkomelijk! begint n.l. het nieuwe seizoen met haar (U bespaart dus geld door bij ons te kopen) Prachtige Herencostuums In 1- en 2- rij. nu reeds vanaf 19.50 Mooie kwaliteit Sportcolberts, nieuw ste dessins, reeds vanaf 29.50 Wollen Herenpantalons, diverse kleu- ren, reeds vanaf 7.95 Zuiver wollen Dames- en Herengabar dine regenjassen, reeds vanaf 59.50 Jongens- en Meisjesregenjassen, reeds vanaf 4.95 Dames- en Herenregenjassen dubbel Eg. linnen 19.50 Jongenscostuums, reeds vanaf Dames- en Herenregenjassen bijzon- 19.50 der ko°P-ie8.95 Herenoverhemden met vaste boord en Jongensjassen, reeds vanaf 19.50 met 2 losse boorden, vanaf 3.95 Wollen Herendemls, reeds vanaf 29.50 Wollen Jongensplusfours, vanaf 9.75 ATTENTIE!!! Wij kochten voor deze verkoop uitsluitend 1ste klas kwaliteitsgoederen, met 100 pet gegaran deerd prima binnenwerk. Onze firma waagt zich niet aan minderwaardige kwaliteiten!!! RESTANTEN WINTERSEIZOEN: Heren winterjassen en jekkers vanaf 29.50 Jongens winterjassen en jekkers vanaf 19,50 Zolang de voorraad strekt!!! Haast Uü! 10fo - 20% - 2>0vo - 40yo - 50r. KORTING Alle kortingen worden bij contante betaling aan de cassa in mindering gebracht. PAYGI.OP 18 ingang ho"k Breedstraat, ALKMAAR.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 1